BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Paralar Neye Göre Artar?

0 20

Kripto para birimleri, birkaç yıldır piyasada ve popülaritesi artmaya devam ediyor. Merkezi olmadıkları için, manipülasyona karşı savunmasızdırlar ancak, aynı zamanda onları geleneksel finansal sistemlerden daha güvenli hale getirir.

Kripto Para Birimlerinin Değeri Nasıl Artar?

Şu anda dolaşımda toplam 150 milyar dolar piyasa değeri olan binden fazla kripto para birimi bulunuyor. Yatırımcılar kripto paralar neye göre artar, nasıl değer kazanır konularını merak ediyor.

  • Kripto para değerleri, küresel pazardaki arz ve talebe göre artar.
  • Ülkelerin kültürel ve politik faktörlerine göre artabilir.
  • Kripto para biriminin güvenlik özelliklerine ve yatırımcıların inancına göre de değeri artar.

Kripto para birimleri; genellikle merkezi olmayan borsalarda işlem görürken, mal ve hizmetlerin satın alınması aşamasında da rahatlıkla kullanılabilir.

Hangi Kripto Para Birimlerinin Değeri Yükselişte?

2022 yılında değeri yükselen birçok farklı kripto para birimi bulunuyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, değer kazanması beklenen en popüler kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin bulunuyor.

Bunun yanında yatırımcılar, kripto paralar neye göre artar konusunda arz ve talebi takip etmelidir. Bitcoin, Ethereum dışında Ripple‘in hepsinin değerinin en az %100 artması bekleniyor.

Aynı zamanda Litecoin kripto para birimi dışında NEO gibi diğer kripto para birimleri de artan ilgi ve değerler de yatırımcıların gözünden kaçmıyor.

Her Kripto Para Birimi Popüler mi?

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın getirdiği risklerin farkında olmak önemli olsa da bunlar, hala heyecan verici yeni bir yatırım seçeneğidir. Kripto paralar neye göre artar noktasında en önemli kriter arz ve talep, sonrasında ise yatırımcıların hangi kripto paraya güvendiği ve yatırım yaptığı unsurları gelir.

Ancak tüm kripto para birimlerinin popüler olmadığı da unutulmamalıdır. CoinMarketCap’e göre, en popüler kripto para birimi, 137 milyar doları aşan piyasa değeriyle Bitcoin’dir.

En popüler ikinci kripto para birimi, 32 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle Ethereum ve üçüncü sırada ise sadece 2.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle Litecoin geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.