Litecoin Analiz

Litecoin Nedir

Litecoin Analiz – Eski Google geliştiricisi Charlie Lee tarafından 7 Ekim 2011’de piyasaya sürüldü, eşler arası bir kripto para birimi ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Altyapısı ve teknik detayları Bitcoin’e çok benziyor. Öyle ki Lee, Litecoin’de “gümüş bitcoin” terimini kullanıyor. Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi madencilik yoluyla üretilir.

Litecoin Madenciliği

Litecoin Analiz – Karmaşık matematiksel problemlerin mükemmel donanım yeteneklerine sahip cihazlar üzerinden çözülmesiyle elde edilen ödüller Litecoin madenciliği olarak tanımlanıyor. Litecoin altyapısındaki Scrypt algoritması nedeniyle LTC ile BTC arasında madencilik rekabeti yoktur. Charlie Lee, Litecoin madenciliği yaparken Bitcoin madenciliği yapmanın mümkün olduğunu bile açıkladı. Litecoin madenciliği için başka seçenekler de var. Bunlardan en önemlisi, donanım madenciliği için güçlü işlemcilere sahip bilgisayarların kullanılmasıdır. Günümüzde özel ekipman kullanmadan madencilikten kar elde etmek imkansızdır. Bitcoin madenciliği yaparken, işlemcinin (CPU) kullanımı artık karlı değil. Ayrı bir grafik işleme birimi yeterli olmadığından, ASIC denen madenciliğe özgü donanım kullanılmaktadır. Litecoin madenciliği bilgisayarın CPU birimi kullanılarak yapılabilir. Ancak bu yöntem karlılığı kaybettiği için bir grafik işleme birimi (GPU) kullanılmalıdır. O zamandan beri Scrypt algoritmasını çözebilen ASIC cihazlarının ortaya çıkması ile LTC madenciliği sadece özel donanımlarla yapılabilmektedir.

Litecoin Güvenilir Mi?

Litecoin Analiz – Litecoin’de Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Gümüş Bitcoin’den ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Litecoin’de güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Litecoin kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Litecoin’den de bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Litecoin Analiz

Litecoin Analiz – Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Litecoin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

 Not: Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.11.2022

Litecoin tarafında ise değişen bir senaryo gözükmüyor. 77 ve 80 dolar bandı arasında stabil hareketi devam etmekte fakat bu sürecin uzun sürmeyeceğini belirtmekte fayda var. RSI tarafında ise hâlâ şişkinlik devam ediyor satışların ilerleyen saatlerde artacağını ve düşüşün yaşanma durumunun yüksek olduğu gözüküyor. Bu satışlar sonrası ilk olarak 70 dolar seviyesi sonrasında ise 62 dolar seviyesine kadar bir çekilme yaşanacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.11.2022

Litecoin uzun süredir beklediğimiz atağı gerçekleştirdi. 67 ve 69 dolar bandına gelmesi halinde sert bir yükselişin yaşanma durumunun yüksek olacağını belirtmiştik. Şimdi ise fiyatta bir geri çekilmeler yaşanacaktır özellik RSI 78 seviyelerinde hareket etmesi buna da örnek gösterebiliriz. Bu yaşanacak geri çekilmede tekrar 62 dolar seviyelerine kadar gelmesi yüksektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.11.2022

Litecoin tarafına dönüp baktığımızda piyasada bu düşüşe karşı koyan altcoinlerden birisi oldu. Şu an içerisinde 61 dolar seviyelerinde işlem gören litecoin 60 dolar desteğin üzerinde korunmaya devam ediyor. Günlük periyotta 63.15 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığı takdirde daha önce belirtiğimiz 67 ve 69 dolar seviyelerini rahatlıkla test edecek gibi gözüküyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.11.2022

Anlık olarak 62 dolardan işlem görmekte olan Litecoin daha öncesinde de belirttiğimiz aralık da işlem görmeye başladı. Burada belirtilen destek seviyesi 55 dolardır. Daha öncede belirtiğimiz gibi 60 dolar direnç olarak kabul etmiştik günlükte üzeri kapanış geldiği takdirde yükseliş seyri hızlı gerçekleşecektir. Çünkü grafikte de gözüktüğü üzere fiyat buradan tepki alarak direnç seviyesine yönelmektedir.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 65 dolardır. Bu seviyeden bizlerin kar alımı yapması gerekecektir. Önceki mumları da incelediğimizde benzer örnekler gözükmektedir. Fiyat buradan tepki alarak destek seviyesine birçok kez yönelmiş ve destek seviyesinden de toparlama kaydetmiştir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.11.2022

Litecoin tarafına tekrardan dönüp baktığımızda stabil bir şekilde devam eden bir fiyat hareketini görebiliyoruz. Şu an içerisinde 58 dolar bandında işlem gören Litecoin uzun bir süredir bu aralıkta oyalanmaya devam ediyor. Peki bu durum fiyatı nasıl etkiler kararsızlık devam ettiği sürece fiyattı aşağı yönlü çekme tarafına daha yakın olacaktır ve tekrardan 50 dolar seviyelerini görmemiz zor olmayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 16.11.2022

Litecoin düşüşe karşı direnmeye devam ediyor. Şu an içerisinde 59 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin tekrardan 60 dolar direncini kırmaya yönelik hareketler sergiliyor. Bunu başardığı takdirde ve 60 dolar üzerinde kalıcı olmayı başarır ise sıralı olarak 64,66 ve 69 dolar seviyelerini izleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.11.2022

Litecoin cephesinde ise değişen bir senaryo gözükmemekte. 55 ve 60 dolar bandı arasında fiyat hareketliliğine devam ediyor fakat satıcılar tarafı artmaya başladığını görüyoruz. Olası bu durumun şiddetlenmesi Litecoin’i bir diğer alt destek seviyesi gören 50 dolar seviyesine rahatlıkla götürecektir. Bu senaryoyu yaşamamak için alıcıların gerekli atağı yapması gerekli.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.11.2022

Litecoin tarafında ise geçtiğimiz günlerde belirtiğimiz üzere 60 dolar seviyesinin altında kaldığı sürece alt seviyelerde ki 55 ve 50 dolar desteğine kadar gerileyeceğini belirtmiştik. İlk olarak 55 dolar seviyesini görmesiyle beraber 50 dolar seviyesine doğru hareketi de başlamıştı ki Bitcoin’de yaşanan pozitif hareketlilikten dolayı Litecoin’de yukarı yönlü hareketini başlattı.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 12.11.2022

Litecoin’de ise tekrar 60 dolar seviyesinin altına indi günlük periyotta 60 doların altında kapanışın gerçekleşmemesi gerekir aksi takdirde bahsetmiş olduğumuz düşüşün yaşanma durumu yüksek olduğunu belirtelim. Bu düşüşte sıralı olarak takip edeceğimiz seviyeler ise 55, 50 dolar seviyeleri olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.11.2022

Litecoin sabah saatlerinde pozitif bir hava yoğunda ve 64 dolar seviyelerine kadar bir hareketlilik sağladı. Fakat piyasada ki baskı devam ettiğinden dolayı Litecoin’in yükselişe engel olacağını belirtmekte fayda var. Çünkü piyasada belirsizlik alıcıların dışarda kalmasına etki ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.11.2022

Litecoin fiyat bandında 50 dolar seviyelerinde direnmeye devam etmekte fakat an itibariyle satıcının daha ağırlıklı bir şekilde üstünlük kurduğunu söyleyebiliriz. Litecoin’in bu senaryodan kurtulması adına 55.20 dolar seviyesini desteğe çevirmesi önemli noktalardan birisidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.11.2022

Litecoin tarafına da baktığımızda işlerin iyiye gitmediğini rahatlıkla vurgulayabiliriz. Litecoin’de güçlü destek görevi gören 62.90 doları seviyesini kaybetmesiyle beraber 54 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşandı. Litecoin günlük kapanışta 62.90 dolar seviyesi üzerinde kapanışını gerçekleştirmez ise düşüş senaryosu bir süre daha devam edecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.11.2022

Litecoin’de beklediğimiz atağı gerçekleştiremedi, gelen satışlarla beraber 70 dolar seviyesinin altına kadar indi baskının böyle devam etmesi halinde ve günlük periyotta 69.18 dolar desteğini kaybetmesi halinde Litecoin tarafında 62 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.11.2022

Litecoin’de 2 Kasım’dan bu yana devam yükselişi yatırımcılarına birazda olsa mutlu etmişti. Yükselişin devam etmesi için 75 dolar seviyesini kırması gerekir aksi takdirde Litecoin tarafında sert bir geri çekilme yaşanma durumu yüksek olacaktır. Piyasanın genel anlamda ki olumlu havası devam ettiği takdirde beklenen 75 dolar direncini test edecektir kolaylıkla…

 

Litecoin (LTC) Analiz; 19.10.2022

Litecoin’de 52.45 $ bölgesi güçlü bir direnç bölgesi olarak devam ediyor. Son analizimizden bu yana bu seviyeyi iki kere test etmesine rağmen kırılım gerçekleşmeyip ardından düşüşlere neden oldu. An itibariyle fiyat 51.30 $ dan işlem görmeye devam ediyor aşağıda izlenmesi gereken seviye 47 $ bölgesi buralara kadar bir geri çekilme yaşanması muhtemel görünüyor. Yükseliş için belirtilen direnç bölgesi üzerine kalıcılık sağlaması gerekir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.10.2022

Litecoin’in yükselen kama şeması devam ediyor. 52.45 $ bölgesi çok önemli bir destek seviyesi haline gelmesinin ardından buradan aldığı tepkilerle 58 $ a fitili ateşleyecek yükselişler gerçekleştirmeye gayret ediyor. An itibariyle fiyat 54.31 $ bu hafta önemli ekonomik veriler yer alıyor. Ukrayna-Rusya krizinin tekrar meydana çıkışı piyasaları olumsuz etkileyebilir bu sebepten temele dayalı verileri de takip etmek önemli rol oynayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.10.2022

Litecoin Haziran ayından beri devam eden yükselen kamanın hedefi 57 $ desteğini kırmasının ardından hedefi 65 $ seviyeleri olacaktır. Hacimli yükselişlerle tekrar bu bölgeyi test etmesini hedeflenmeli 50 MA dan alınan destek ile birlikte bu bölgede hacme ihtiyaç var. Supertrend de hala görünüm pozitif

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.10.2022

Son analizin üzerinden geçen sürede Litecoin için çok bir değişiklik söz konusu değil. Fiyat 52.45 $ bölgesi üzerinde kalıcılık sağladı yükseliş için bu seviyenin altında kapanış yaşanmaması gerekir. İlk hedefi ise 58.61 $ a ilerleyecek fitili ateşlemesi olur.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 28.09.2022

LTCUSDT çifti Haziran ayından bu yana devam ettiren yükselen trend çizgisi üzerinde önemli bir destek seviyesinde hareket ediyor. Bu seviyenin altında izleyeceğimiz seviyeler 43 $ – 41 $ bölgesi olacaktır. Bu bölgeler alımlar için önemli seviyeler olarak kabul edilebilir. Bitcoin önderliğinde tersi senaryoda ise fiyatın 52 $ üzerinde kalıcılık sağlaması düşüş tezini geçersiz kılacaktır

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.09.2022

Son paylaştığımız analizde fiyatın 47 $ destek bölgesini test edip ardından bir yükseliş başlatacağını belirtmiştik. Fiyat tam olarak belirtilen seviyeye gelmese de 49.95 $ ı test edip ardından yükselişini başlattı fiyat an itibariyle 54.90 $ seviyesinde bir sonraki fiyat hedefi 58.61 $ olmalıdır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.09.2022

Litecoin 13 Eylül tarihinde 67 $ a ulaşmasıyla önemli bir direnç bölgesini test etmişti burayı kırmak için boğalar yetersiz kaldı ve haliyle ayılar fiyatı ele alıp satış baskısını başlattı. An itibariyle LTCUSDT çifti 51.90 $ dan işlem görmeye devam ediyor ilk olarak 47 $ destek bölgesini test edip ardından yükselişini devam ettirecektir

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.09.2022

Litecoin tarafında herhangi bir değişik görünmüyor. LTC için önemli olan destek bölgesi 58.60 $ tan tekrar tepki alarak son 24 saat içerisinde %3 oranında yükseldi. Buradan sonra izlenmesi gereken seviye ise 66 $ ana direnç bölgesi olacaktır. Bu seviyeyi Haziran ayından bu yana defalarca test etmesine rağmen üzerine atmakta zorlandı

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.09.2022

Litecoin 14 Haziran tarihinden beri yukarı doğru hareket ediyor. Yukarı yönlü hareketin tamamı şu ana kadar yükselen bir paralel kanal içindeydi. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir, yani kanaldan nihai bir düşüş beklentisi bulunuyordu ve dün yaşanan enflasyon verisi sonrası sert düşüşe maruz kaldı. An itibariyle LTC 59.49 $ seviyesinde işlem görüyor.  Tepki aldığı seviyeye bakarsak 66.5 $ bölgesinde majör direnç bölgesi yer alıyor bu bölgeyi kırması oldukça zor olacak öte yandan 57.50 $ bölgesi üzerinde kaldığı süre boyunca bahsi geçen direnç bölgesini hedefleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.09.2022

Litecoin 52.81 desteğini test edip tekrar yukarı yönlü tepki aldı. Yani şunu söyleyebiliriz. Litecoin için Güçlü kaldığını görebiliyoruz. Piyasanın biraz soluklanması durumunda güzel hareketlerin yaşanabileceğini gösteriyor. ilk olarak takip seviyemiz 65.50 dolar seviyesidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.09.2022

Litecoin tarafında ise beklenen istek ve hareketler yaşanıyor fakat diğer etkenlerin negatif bir şekilde yaşanması Litecoin’in bu durumunuda tersine çevirip yükselişini engelliyor. Buna rağmen Litecoin güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 06.09.2022

Litecoin istediğimiz gibi 59.88 dolar seviyesinin üzerinde direnmeye devam ediyor. Satış yemeden günlük periyotta kalmayı başarırsa yukarı yönlü hareketler yaşanacaktır Litecoin tarafında ve 65 dolar seviyesi tekrar gündem olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.09.2022

Litecoin’e baktığımızda 59 dolar seviyesinin üzerinde direnmeye devam ediyor. Bu şekilde güçlü kalmaya devam ettikçe üst bölgelere tırmanmak için hareketler yaşanacaktır. İlk etapta ise 65.50 dolar seviyesini yeniden takip edeceğiz.

Litecoin (LTC) Analiz; 03.09.2022

Litecoin tarafında beklediğimiz ve belirtiğimiz hareket yaşandı bunun devam edebilmesi adına 59.88 doların üzerinde güçlü bir şekilde kalması olacaktır. Bu seviyenin üzerinde günlük kapanış geldiği takdirde yeni bir hazırlık yapacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 01.09.2022

Litecoin’de tarafına bakıldığında yukarı yönlü bir hareket sağlamış durumda ve şu an içerisinde 55.80 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin 59.88 dolar göz kırptı diyebiliriz. Piyasada olumsuz bir hava oluşmaz ise bu hedefi rahatlıkla görecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 31.08.2022

Litecoin tarafında da pozitif sinyallerin olduğunu belirtebiliriz şu an içerisinde aksi bir durum yaşanmaz ise 59.88 dolar yolculuğu tekrardan başlayacaktır. Tersine döndüğü takdirde 52.81 dolar desteğini kaybetmekte zorluk çekmeyecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 29.08.2022

Litecoin bu süreçte güçlü kalan nadir altcoinlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. 59.88 dolar seviyesini kaybetmesiyle 52.81 dolar seviyesini bekliyorduk ve oda yaşandı ayrıca yaşanan son düşüşle beraber 52.81 dolar seviyesinin de kaybetme durumu yüksek iken gayet güçlü bir şekilde bu seviyeyi korudu. Bunda şunu çıkarmak gerekir piyasa da düzeldiğinde Litecoin ilk sıralarda yerini alacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 23.08.2022

Litecoin’de daha önce belirttiğimiz 59.88$ seviyesinin kaybedilmesi ilk olarak fiyatı 52.81$ seviyelerine çok rahatlıkla çekeceğini belirtmiştik. Litecoin’in düşüşün önüne geçmesi adına tekrardan 59.88$ seviyesinin üzerine atması şart bu seviyenin altında kalması düşüş senaryosunu derinleştirir.

Litecoin (LTC) Analiz; 18.08.2022

Litcoin güne yeşille başladı yeteri kadar bir alıcı olmamasına rağmen yukarı yönlü hareketi için zorlamaya devam ediyor. Piyasada ki bu olumsuzluk Litecoin’in yükselmesine engel olarak bakabiliriz umarım bir an önce bu baskıdan kurtulup güzel bir hareket görürüz.

Litecoin (LTC) Analiz; 17.08.2022

Litecoin tarafında ki hareketlilik yatırımcılarının canını sıkmaya devam ediyor. 65.50$ seviyelerini görmesiyle beraber tekrardan 59.88$ seviyesine kadar geri çekilde sonrasında yine yukarı yönlü hamle yapmış olsa da kalıcı olmaması yapıyı çok çabuk aşağıya çekmekte.

Litecoin (LTC) Analiz; 16.08.2022

Litecoin’de ise zayıf hareketlerine devam ediyor diyebiliriz. Piyasanın genelinde olumsuz bir senaryonun etkisiyle beraber maalesef ki Litecoin’de bundan nasibini alarak bir türlü gerekli hareketli sağlayamıyor. Bir düzeltme gelecekse Litecoin ilk sıralarda yerini alır.

Litecoin (LTC) Analiz; 15.08.2022

Litcoin’de ise son duruma baktığımızda uzun zamandır beklediğimiz 65.50$ seviyesini test etti fakat yeterli bir şekilde alıcı baskınlığı olmadı ve yerini tekrardan düşüşe bıraktı. Bu senaryonun devam etmemesi için güçlü kapanışlar şart.

Litecoin (LTC) Analiz; 11.08.2022

Litcoin’de son durum stabil bir şekilde devam ediyor diyebiliriz. Bir türlü gereken 65.50$ seviyesine güçlü bir hareket olmadı ve buda Litecoin için gün geçtikte işler tersine dönmesine neden olacaktır. Her ne kadar 59.88$ seviyesinin üzerinde durmaya çalışsada tehlikeli bir durum olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 10.08.2022

Litecoin’de ise son durum çok fazlasıyla bir satış dalgasına maruz kaldı diyebiliriz. 64$ seviyelerinden 57$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bir an önce tekrardan 59.88$ seviyesinin üzerine atması gerekir aksi takdirde bir önceki günlerde belirtiğimiz 52.81$ seviyeleri gündem olabilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 09.08.2022

Litecoin cephesinde ise beklediğimiz 65.50$ seviyesine başlayan yolculuk sonrası piyasada oluşan genel baskıyla beraber bir türlü o hamleyi yapamadı. Tekrardan bir geri çekilme yaşanadı Litcoin tarafından 59.88$ seviyesinin üzerinde korunduğu sürece hedef geçerli olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 08.08.2022

Litecoin’de uzun süredir beklediğimiz 65.50$ yolculuğu yeniden başladı. Alıcıların baskısı sürmeye devam ederse bu seviyeyi çok rahatlıkla aşacaktır. kırılımın yaşanması ardında küçük bir düzeltme sonrası bir sonra ki hedefte 75$ seviyesi olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 06.08.2022

Litecoin beklenen hareketi gerçekleştirdi. 59.88$ seviyesinin üzerine tekrardan atmayı başardı. Küçük bir geri çekilme olacak ama 65$ seviyesinde ki hedefine doğru hareketi devam edecektir. Güçlü bir alıcı isteği var devam etmesi 65$ seviyesinin üzerine de atmayı başaracaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 04.08.2022

Litecoin için söyleyebileceğimiz durum ise değişen bir durumun olmadığını ve 59.88$ direncine yönelik güçlü bir hareket gelmediği sürece negatif senaryo devam edecektir. Alt seviyelerden takip edeceğimiz 52.81$ seviyesi halen geçerli.

Litecoin (LTC) Analiz; 03.08.2022

Litcoin her ne kadar 57$ seviyesinin üzerinde kalmayı zorlasa da yukarı yönlü isteği yetersiz kalıyor. Her ne kadar küçük bir düzeltme yapıp yukaru yönlü hareket olsada güçlü bir hareket olmadığından dolayı düşüş riskin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 02.08.2022

Litecoin tarafında ise 59.88$ seviyesinin üzerine atmayı başarmadığı takdirde 52.81$ yolculuğu başlayacağını belirtmiştik ve şu an içerisinde aşağı yönlü hareketlilik başlamış durumda, piyasada ki genel olumsuz havayı kattığımız takdir de 52.88$ seviyelerine hazırlıklı olmakta fayda var.

Litecoin (LTC) Analiz; 01.08.2022

Litecoin için kritik anlar başladı diyebiliriz, 59.88$ seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Böyle devam ettiği sürece Litecoin için işler iyiye gitmeyecektir. Yeniden 52.81$ seviyelerini konuşacağız, bu seviyelere kadar gelmesi başka bir senaryoya itebilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 30.07.2022

Litecoin de dün küçük bir düzeltme yaparak tekrardan yukarı yönlü hareketine başladı. Şu an içerisinde 62.30$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Belirtiğimiz 65.50$ seviyesinin üzerine atmadığı sürece soluklu bir yükseliş başlamayacaktır. Markette değişen her hangi bir durum gözükmüyor.

Litecoin (LTC) Analiz; 29.07.2022

Litecoin gece saatlerinde 65.50$ hedefine sorunsuz bir şekilde devam ederken ve RSI aşırı alım seviyesini geçmesiyle yerini satışa bırakarak 61.30$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bu tarz yükselişlerde geri bir düzeltmenin sağlıklı olacağını söyleyebiliriz, geri çekilmenin bittiği durumda tekrardan yukarı yönlü hareketine kaldığı yerden devam edecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 28.07.2022

Litecoin’de belirtiğimiz 52.81$ desteğin üzerinde ki güçlü kapanışlar sonrası ve piyasada ki olumlu gelişmeler sonrası beklenen 58.92$ seviyesini çok gecikmeden üzerine atmayı başardı. Bu seviyelerde kalıcı olmayı başarırsa 65.50$ direncinide çok gecikmeden test edecektir, sonrasında bu ivmeyle beraber sert bir yükselişe tanık olabiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 27.07.2022

Köklü Altcoinlerin başında yer alan Litecoin tarafına baktığımızda 52.81$ desteğini kırıp tekrardan üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üstünde güçlü bir şekilde kalmayı sürdürürse 58.92$ seviyesini hedef alarak yukarı yönlü hareketliliğine başlayacaktır.