BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Litecoin Analiz

Litecoin Nedir?

Litecoin Analiz – Eski Google geliştiricisi Charlie Lee tarafından 7 Ekim 2011’de piyasaya sürüldü, eşler arası bir kripto para birimi ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Altyapısı ve teknik detayları Bitcoin’e çok benziyor. Öyle ki Lee, Litecoin’de “gümüş bitcoin” terimini kullanıyor. Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi madencilik yoluyla üretilir.

Litecoin Madenciliği

Litecoin Analiz – Karmaşık matematiksel problemlerin mükemmel donanım yeteneklerine sahip cihazlar üzerinden çözülmesiyle elde edilen ödüller Litecoin madenciliği olarak tanımlanıyor. Litecoin altyapısındaki Scrypt algoritması nedeniyle LTC ile BTC arasında madencilik rekabeti yoktur. Charlie Lee, Litecoin madenciliği yaparken Bitcoin madenciliği yapmanın mümkün olduğunu bile açıkladı. Litecoin madenciliği için başka seçenekler de var. Bunlardan en önemlisi, donanım madenciliği için güçlü işlemcilere sahip bilgisayarların kullanılmasıdır. Günümüzde özel ekipman kullanmadan madencilikten kar elde etmek imkansızdır. Bitcoin madenciliği yaparken, işlemcinin (CPU) kullanımı artık karlı değil. Ayrı bir grafik işleme birimi yeterli olmadığından, ASIC denen madenciliğe özgü donanım kullanılmaktadır. Litecoin madenciliği bilgisayarın CPU birimi kullanılarak yapılabilir. Ancak bu yöntem karlılığı kaybettiği için bir grafik işleme birimi (GPU) kullanılmalıdır. O zamandan beri Scrypt algoritmasını çözebilen ASIC cihazlarının ortaya çıkması ile LTC madenciliği sadece özel donanımlarla yapılabilmektedir.

Litecoin Güvenilir Mi?

Litecoin’de Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Gümüş Bitcoin’den ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Litecoin’de güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Litecoin kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Litecoin’den de bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Litecoin Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Litecoin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

 Not: Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

Litecoin (LTC) Analiz; 09.07.2022

Litecoin cephesinde ise beklediğimiz 65.50$ seviyesine başlayan yolculuk sonrası piyasada oluşan genel baskıyla beraber bir türlü o hamleyi yapamadı. Tekrardan bir geri çekilme yaşanadı Litcoin tarafından 59.88$ seviyesinin üzerinde korunduğu sürece hedef geçerli olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 08.07.2022

Litecoin’de uzun süredir beklediğimiz 65.50$ yolculuğu yeniden başladı. Alıcıların baskısı sürmeye devam ederse bu seviyeyi çok rahatlıkla aşacaktır. kırılımın yaşanması ardında küçük bir düzeltme sonrası bir sonra ki hedefte 75$ seviyesi olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 06.07.2022

Litecoin beklenen hareketi gerçekleştirdi. 59.88$ seviyesinin üzerine tekrardan atmayı başardı. Küçük bir geri çekilme olacak ama 65$ seviyesinde ki hedefine doğru hareketi devam edecektir. Güçlü bir alıcı isteği var devam etmesi 65$ seviyesinin üzerine de atmayı başaracaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 04.07.2022

Litecoin için söyleyebileceğimiz durum ise değişen bir durumun olmadığını ve 59.88$ direncine yönelik güçlü bir hareket gelmediği sürece negatif senaryo devam edecektir. Alt seviyelerden takip edeceğimiz 52.81$ seviyesi halen geçerli.

Litecoin (LTC) Analiz; 03.07.2022

Litcoin her ne kadar 57$ seviyesinin üzerinde kalmayı zorlasa da yukarı yönlü isteği yetersiz kalıyor. Her ne kadar küçük bir düzeltme yapıp yukaru yönlü hareket olsada güçlü bir hareket olmadığından dolayı düşüş riskin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 02.07.2022

Litecoin tarafında ise 59.88$ seviyesinin üzerine atmayı başarmadığı takdirde 52.81$ yolculuğu başlayacağını belirtmiştik ve şu an içerisinde aşağı yönlü hareketlilik başlamış durumda, piyasada ki genel olumsuz havayı kattığımız takdir de 52.88$ seviyelerine hazırlıklı olmakta fayda var.

Litecoin (LTC) Analiz; 01.07.2022

Litecoin için kritik anlar başladı diyebiliriz, 59.88$ seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Böyle devam ettiği sürece Litecoin için işler iyiye gitmeyecektir. Yeniden 52.81$ seviyelerini konuşacağız, bu seviyelere kadar gelmesi başka bir senaryoya itebilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 30.07.2022

Litecoin de dün küçük bir düzeltme yaparak tekrardan yukarı yönlü hareketine başladı. Şu an içerisinde 62.30$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Belirtiğimiz 65.50$ seviyesinin üzerine atmadığı sürece soluklu bir yükseliş başlamayacaktır. Markette değişen her hangi bir durum gözükmüyor.

Litecoin (LTC) Analiz; 29.07.2022

Litecoin gece saatlerinde 65.50$ hedefine sorunsuz bir şekilde devam ederken ve RSI aşırı alım seviyesini geçmesiyle yerini satışa bırakarak 61.30$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bu tarz yükselişlerde geri bir düzeltmenin sağlıklı olacağını söyleyebiliriz, geri çekilmenin bittiği durumda tekrardan yukarı yönlü hareketine kaldığı yerden devam edecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 28.07.2022

Litecoin’de belirtiğimiz 52.81$ desteğin üzerinde ki güçlü kapanışlar sonrası ve piyasada ki olumlu gelişmeler sonrası beklenen 58.92$ seviyesini çok gecikmeden üzerine atmayı başardı. Bu seviyelerde kalıcı olmayı başarırsa 65.50$ direncinide çok gecikmeden test edecektir, sonrasında bu ivmeyle beraber sert bir yükselişe tanık olabiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 27.07.2022

Köklü Altcoinlerin başında yer alan Litecoin tarafına baktığımızda 52.81$ desteğini kırıp tekrardan üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üstünde güçlü bir şekilde kalmayı sürdürürse 58.92$ seviyesini hedef alarak yukarı yönlü hareketliliğine başlayacaktır.