Litecoin Analiz

Litecoin Analiz
Litecoin Analiz

Litecoin Nedir

Litecoin Analiz – Eski Google geliştiricisi Charlie Lee tarafından 7 Ekim 2011’de piyasaya sürüldü, eşler arası bir kripto para birimi ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Altyapısı ve teknik detayları Bitcoin’e çok benziyor. Öyle ki Lee, Litecoin’de “gümüş bitcoin” terimini kullanıyor. Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi madencilik yoluyla üretilir.

Litecoin Madenciliği

Litecoin Analiz – Karmaşık matematiksel problemlerin mükemmel donanım yeteneklerine sahip cihazlar üzerinden çözülmesiyle elde edilen ödüller Litecoin madenciliği olarak tanımlanıyor. Litecoin altyapısındaki Scrypt algoritması nedeniyle LTC ile BTC arasında madencilik rekabeti yoktur. Charlie Lee, Litecoin madenciliği yaparken Bitcoin madenciliği yapmanın mümkün olduğunu bile açıkladı. Litecoin madenciliği için başka seçenekler de var. Bunlardan en önemlisi, donanım madenciliği için güçlü işlemcilere sahip bilgisayarların kullanılmasıdır. Günümüzde özel ekipman kullanmadan madencilikten kar elde etmek imkansızdır. Bitcoin madenciliği yaparken, işlemcinin (CPU) kullanımı artık karlı değil. Ayrı bir grafik işleme birimi yeterli olmadığından, ASIC denen madenciliğe özgü donanım kullanılmaktadır. Litecoin madenciliği bilgisayarın CPU birimi kullanılarak yapılabilir. Ancak bu yöntem karlılığı kaybettiği için bir grafik işleme birimi (GPU) kullanılmalıdır. O zamandan beri Scrypt algoritmasını çözebilen ASIC cihazlarının ortaya çıkması ile LTC madenciliği sadece özel donanımlarla yapılabilmektedir.

Litecoin Güvenilir Mi?

Litecoin Analiz – Litecoin’de Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Gümüş Bitcoin’den ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Litecoin’de güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Litecoin kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Litecoin’den de bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Litecoin Analiz

Litecoin Analiz – Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Litecoin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

 Not: Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 26.06.2023

Litecoin yeni haftaya çok iyi bir başlangıç yapamadı diyebiliriz. Tekrar 90 dolar seviyesinin altına düşmesi ve şu anda 85 dolar destek seviyesinden satıcı tepkisi almaya devam ediyor. olası piyasada olumsuz bir durumlar karşılaşılması durumunda Litecoin’de beklenmedik aşağı yönlü sert hareketler gerçekleşebilir. Bu alt bölgelerde ki seviyeler ise 78,73,69 dolar seviyeleridir. Olumlu senaryoda ise bildiğiniz gibi 90 doların üzerinde kalıcılık sağlayabilmesi ve bu seviyenin kaybedilmemesi Litecoin’de yükseliş getirir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.06.2023

Litecoin, son haftalarda çok olumlu bir fiyat eğilimi yaşadı ve beklenen Litecoin bölünme olayı yaklaştıkça arttı. Tarihsel olarak, Litecoin protokolünde her dört yılda bir meydana gelen büyük bir olay olan halving, kripto para birimi fiyat artışlarıyla ilişkilendirilmiştir. Yatırımcılar ve tüccarlar yaklaşan bölünmenin etkisini beklerken, Litecoin etrafındaki piyasa hissiyatı ezici bir çoğunlukla olumlu. Şu anda 86 dolardan işlem gören Litecoin, 90 dolardan alım tepkileri almaya başladı.Potansiyel piyasayı olumsuz etkileyecek bir durum olmadıkça Litecoin zirveye doğru ilerliyor. Bu tepki nedeniyle 95 dolara ulaşabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.06.2023

LTC fiyatı bugün 85 dolara yükseldi. Litecoin (LTC) teknik tablosu incelendiğinde LTC’nin 83$ direncinin üzerinde hareket etmeye devam ettiği gözlemlendi. LTC fiyatı günlük olarak 83$ seviyesinin üzerinde kapanırsa 88.30$’a yükselmeye devam edebilir. LTC’nin günlük 83 $ seviyesinin üzerinde kapanması ve bu seviyeyi destek olarak tutması önemlidir. Ayrıca, 83$ destek olarak kabul edilirse ve tüccarlar mumların bu seviyenin altında kapanmasına izin vermezse, LTC 100$’a yükselmeye devam edebilir. Mevcut direnç seviyeleri ve destek bölgeleri ile birlikte LTC fiyatına bakıldığında, LTC için bazı seviyelerin kırılması önemli olabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 21.06.2023

Litecoin’in ağ etkinliğindeki hızlanmaya rağmen, kripto piyasasındaki olumsuz gelişme nedeniyle LTC’nin fiyatı beklenen büyüme oranına ulaşamadı. LTC, yıla hızlı bir başlangıç ​​yaparak 100$ sınırını vurduktan sonra yılın ilk yarısında bu psikolojik engeli aşamadı.

Ocak ayından bu yana genel olarak yatay seyreden LTC, SEC eylemi nedeniyle geçen hafta 70 dolara düştü. Dipten biraz toparlanan altcoin, bu hafta 77 dolardan yatay hareket etmeye devam etti. Dün yaşanan Bitcoin yükselişiyle beraber 84 dolar kadar bir ivme kazandı fakat 85 dolar direncini kırmaya yetmedi günlük zaman diliminde 80 doları korumayı başarırsa yükseliş devam eder.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.06.2023

LTC’de ne olduğuna bağlı olsa da yaklaşık 41 günlük bir yarılanma ömrü şimdiden ekosistemde heyecan yaratmış durumda. En eski ve en iyi bilinen kripto isimlerinden biri olan LTC, Ağustos ayı başlarında ortalama olarak yarıya düşer. Genellikle yükseliş fiyatı olarak tanımlanan bir çatallanma olayı LTC’yi nasıl etkileyebilir? Grafiği takdir ediyoruz. Bitcoin test edildiğinde 70.74 dolardan 24.800 dolara dokunan LTC, hızla toparlanarak 77.43 dolara yükseldi. Halving etkisiyle yatırımcıların ilgisini çekmeyen LTC, bu ivmeyi sürdürebilirse daha yüksekleri hedefleyebilir. LTC için olası satış aralıkları 82$-85,23$-89,60$-94,89$ ve 97,60$’dır. Yükseliş trendi yapısının zayıflaması veya çatallanma sürecinde LTC ekosistemindeki gecikmeler fiyat üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır. Bu senaryodaki LTC destek seviyeleri 73,98 dolar ve 70,74 dolar.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 19.06.2023

Boğaların lehine olan küçük bir artı, fiyatın 75$ seviyesinin altına düşmesine izin vermeyecek olmaları. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (83$) üzerine çıkarmalı yoksa LTC/USDT paritesi başka bir agresif satış dalgasına tanık olabilir. Fiyat düşer ve 75$’ın altına düşerse, fiyatın 65$’a düşme olasılığı artar. Bu seviye alıcıları yeniden çekebilir ancak seviyeyi korumayı başaramazlarsa parite 61 dolara düşebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.06.2023

Litecoin grafiğini incelediğimizde halen bir yön belirsizliği devam etmekte. 80 doların kaybedilmesi litecoin tarafında şu anda güçsüz hareket etmesine neden olmuş durumda. Alıcıların da desteğini alamayan Litecoin 78 dolar bandında hareket etmekte. Litecoin’in yükselişi gerçekleştirmesi için ilk olarak 80 doları aşması gerekir aksi takdirde bu seviyenin altında ki her hareketi düşüş riskini devam ettirecektir. Bu da yatırımcılar tarafında satışa sürüklemesine neden olabilir. Bu senaryoda gün geçtikçe değer kaybeden bir Litecoin görürüz. 80 doların üzerine çıkması yükselişin yeniden başlaması demektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 13.06.2023

Litecoin’in günlük fiyatına bakacak olursak LTC’nin günlük destek bölgesinde yatay hareketlerine devam ettiğini görebiliriz. Bugün, LTC %2,20 artışla 79,79 dolara yükseldi. LTC’nin fiyatı, günlük kapanışlarını belirtilen 76$ destek alanının üzerinde tuttuğu için 84$ seviyesine yükselmeye devam edebilir. LTC, 74$’daki desteği tuttuğu sürece yükseliş trendini sürdürme potansiyeline sahip ancak LTC, günlük bazda 76$’ın altında kapanırsa düşüşünü 70$’a kadar uzatabilir. Öte yandan, LTC’nin 71.36$ ile 67$ arasında güçlü bir destek bölgesi var. LTC fiyatı bu bölgeye yaklaşırken, yükseliş hareketine buradan başlamak cazip gelebilir. Ancak LTC’nin bu bölgeye girmesi için önce günlük 76 doların altında kapanması gerekiyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.06.2023

Litecoin tarafında, 95 dolardan düşüşten kurtulma girişimleri 85 doların yakınında engellendi. Fiyat bir süredir 89 dolarda tepki veriyor, destek ve direnç arasında işlem görüyor. Ancak bu seviye, 88.7$ ile 92.4$ arasındaki gerçeğe uygun değer boşluk bölgesine karşılık geliyor. Bu, bölgeyi sağlam bir aşağı yönlü bölgeye dönüştürebilir. Son kurtarma girişimleri, FVG bölgesinde durdu ve bu yazının yazıldığı sırada fiyat 89 doların altındaydı. Bu nedenle, satıcılar bu düşüş bölgesinde daha da ilerleyebilir. Satıcılar, 84$ veya 77.5$’dan talep bölgelerine girerek kısa vadeli kazançları hedefleyebilir. Ayı bölgesinin üzerinde, 95 $ ile 104 $ arasında bir düşüş sipariş bloğu ve tedarik bölgesi var. Bu seviye aynı zamanda Q1/Q2 fiyatı için üst sınırdır. Bu nedenle, BTC uzun bir süre yükseliş eğilimi göstermezse, FVG bölgesinin üzerinde bir hareket, bu tedarik bölgesinden daha fazla düşüşü tetikleyebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.06.2023

Litecoin yeniden trendi kaybetti ve şu anda yazımızın yazıldı sırada 87 dolarda işlem gören Litecoin satıcı ağırlıklı hareketler sergileyerek aşağı yönlü hareketler sergilemekte. Devam eden satışlarda alıcı tarafı karşılık vermediği takdirde fiyatı 85 dolar desteğine kadar geri çekme durumu söz konusu. Fiyatın bu bölgeye çekilmesi satıcı tarafını artıracaktır. Buda 80 dolara kadar bir düşüş hareketi gerçekleştirebilir. Olası senaryonun geçersiz kılınması için Litecoin’in 90 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkması ve bu seviyenin üzerinde tekrar fiyatlanması gerekir aksi takdirde düşüş devam edecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.06.2023

En güçlü teşvik yaklaşan halving raporu ve yarın gelirlerin yarıya inecek olması madencilik maliyetlerini artırmayı vaat ediyor. Bu, LTC Coin’in taban fiyatının daha yüksek olması gerektiği anlamına gelir. JP Morgan’daki analistler de Bitcoin için aynı şeyi söylüyor. BTC madenciliğinin maliyeti yaklaşık 20.000 dolar ve gelecek yılın Nisan ayında planlanan halving ile bu rakam 40.000 dolara çıkacak. Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde de fiyatın bu aralığın üzerinde kalması bekleniyor. Litecoin’in gün içi sıçraması, fiyatını Nisan ayından bu yana diğer girişimlerini sınırlayan 90-96 $’lık kısa vadeli dirence yaklaştırdı. 90-96 doların üzerinde kesin bir hareket, LTC fiyatını bir sonraki yükseliş işareti olarak 100 dolarda görebilir. Sonraki hedefler 105$, 115$ ve daha uzun vadeli 200$ olabilir. Önceki bölünmüş şovları hatırlarsanız, 200 $ şaşırtıcı olmaz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 06.06.2023

Litecoin fiyatı 2023’ün ilk haftasında 75 dolar direncini kırdı ve ardından 85 dolar gibi bir başka kritik seviyeye döndü, son iki aydır bu kritik desteği test etti ve düşüş eğilimi buradan toparlandı. Bu nedenle, LTC için iki ana uzun vadeli destek seviyesi 75$ ve 50$’dır.Litecoin’in fiyatı şimdi yeniden yükselme mücadelesi veriyor. Ama önünde bahsettiğimiz 100$ ve o seviye civarında 200 SMA çizgisi var. Litecoin ayrıca yakın gelecekte üçüncü bir bölünme yaşayacak. Altcoin, 100 dolarlık kritik engeli aşabilirse, önemli bir ralli düzenleyebilir. Önümüzdeki bir sonraki büyük direnç 130 Dolar Analistler, çıkış rallisi başladığında 200 Dolara ulaşmayı bekliyorlar.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.06.2023

Alıcılar, 1 Haziran’da fiyatı 95$’lık geniş seviyenin üzerine çıkardılar, ancak henüz bunun üzerinde kapanış yapmadılar. Eğer öyleyse, LTC/USDT çifti simetrik üçgen oluşumunun direnç çizgisine yükselebilir. Fiyatın aniden direnç çizgisinden çıkması paritenin bir süre üçgen içinde dalgalanabileceğini düşündürür. Öte yandan, üçgenin kırılması ve kapanması, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecek. Parite, 142 dolarlık model hedefine doğru ilerlemeden önce başlangıçta 115 dolara ulaşabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 03.06.2023

Litecoin’in 4 saatlik fiyat tablosunu incelediğimizde, belirtilen direnç alanında yatay hareket ettiğini görebiliriz. LTC fiyatı, 4 saatlik mum çubuğunu 95$ seviyesinin üzerinde kapatamadığı takdirde, düşüş trendini 91-89$ aralığına doğru sürdürebilir. Bununla birlikte, Litecoin belirtilen destek bölgesinde güçlü alımlarla 89 doların üzerinde kalırsa, yükseliş trendi buradan başlayabilir ve 100 dolara doğru ilerleyebilir. LTC fiyatı belirli bir destek bölgesine düşmeden yükselirse ve 4 saatlik mum 95 doların üzerine kapanırsa, 100 dolara doğru bir yükseliş başlayacak.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 02.06.2023

En güçlü motivasyon yaklaşan yarılanma ve yarın karların yarıya inecek olması küçük maliyetlerin artmasına neden olacak. Bu, LTC paralarının taban fiyatının daha yüksek olması gerektiğini gösterir. JP Morgan analistleri, aynı şeyin Bitcoin için de geçerli olduğunu söylüyor. Bir BTC madencisinin maliyeti yaklaşık 20.000 Dolardır, ancak gelecek yıl Nisan ayında yapılması planlanan yarılanmayı hesaba kattığınızda bu miktar 40.000 Dolara yükselmektedir. Tabii fiyatların önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde de bölgenin üzerinde kalması bekleniyor. Litecoin’in gün içi rallisi, fiyatı Nisan ayından bu yana herhangi bir yükselme girişimini sınırlayan 93-96 dolarlık kısa vadeli direnç alanına yaklaştırdı. 93-96 $ aralığının üzerinde kesin bir hareket, LTC fiyatının bir sonraki yukarı hedefini 100 $ olarak görmesini sağlayabilir. Sonraki hedefler uzun vadede 105$, 115$, 200$ olabilir. Önceki halving performansı göz önüne alındığında 200 dolar şaşırtıcı değil.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.06.2023

Litecoin, Mayıs ayının ilk haftasında 75 dolar seviyesinden yeniden destek bulduktan sonra toparlanma eğilimine geçti. Bu süreçte ortalama 85 dolar seviyesinin üzerinde hareket ederek ve 95 dolarda bir süre dirençle karşılaştı. Son 1 yıllık düşüş trendi baz alınarak bakıldığında Fib 0,144 değeri 94 dolara denk gelerek LTC için ilk önemli engel olarak karşımıza çıkıyor. Litecoin, haftanın ilerleyen günlerinde 95 dolar üzerinde kalmayı başarırsa alıcıların bir sonraki hedefinin Fib 0,236 düzeltme seviyesine denk gelen 100 dolar olabileceğini görebiliriz.

Mevcut durumda kısa ve orta vadeli EMA değerleri, yükseliş için ideal bir dizilime sahip. Ayrıca Stokastik RSI, dik ivmeli yükselişle alıcıları desteklemeye devam ediyor. Piyasa genelinde satış baskısının yoğunlaşması ise Litecoin pazarını da etkileyebilir. Olumsuzluk durumda LTC/USD’de 85 doların altında günlük kapanışlar gelirse yatırımcılar kâr alma yolunu seçerek kripto para fiyatını bir önceki ara direnç bölgesi 77.51 dolara kadar çekebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 31.05.2023

Hafta sonu işlemlerinde kanalın alt bandına doğru ilerleyen LTC’nin de benzer şekilde alt bandı koruduğu görüldü ve bu kez 90 dolardan destek buldu. LTC’nin bugün 92$ seviyesinden 89$’a düşmesiyle satış devam ederken, bugün 85$’dan gelen tepki olumsuz. Gün 90$’ın üzerinde kapanırsa, LTC devam edebilir ve fiyat 100$’ın üzerine çıkabilir. 100 $ bölgesi, LTC için psikolojik bir bölgedir ve kırılmayı çok zorlaştırır. Şubat ayındaki talep artışının 100$ aralığını sürdürememesinin ardından LTC, ardından zorlu bir satışla ve aşağı yönlü bir momentumda yukarı yönlü bir hareket gibi artan oynaklıkla karşı karşıya kaldı. Mart ayından bu yana, kanal daraldıkça LTC oynaklığı azalmış görünüyor. Bu nedenle, LTC yatırımcıları kanalın alt bandının üzerinde kaldığı sürece, orta vadede yükseliş ivmesinin sürdürülmesi 100 doların üzerinde yeni hareketlere yol açabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 29.05.2023

Litecoin cephesinde gün geçtikçe değer kazanmaya devam ediyor. Yazımızın yazıldığı sırada 91.58 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin güçlü bir şekilde ivme kazanarak yukarı yönlü hareketine devam etmekte. Günlük zaman diliminde 95 dolar seviyesine ulaşması durumunda hafta içinde 3 haneli sayıları görebiliriz. Halvinge gün sayan Litecoin nasıl karşılık verecek ise merak konusu?

Olumsuz senaryoda ise olası satışların gelmesi ya da olumsuz bir etken olması durumunda 90 dolar desteğin kaybedilmesi ve ardında 85 dolar majör desteğe kadar geri çekilmeler yaşayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 26.05.2023

Yaklaşık olarak 70 gün sonra Halving gerçekleştirecek olan Litecoin (LTC) için grafik ne durumda?

Kesin olmamakla birlikte, son işlemler, halvinge 70 gün kala LTC’de devam eden aktiviteye işaret ediyor. Kripto dünyasının en eski isimlerinden biri olan LTC, Ağustos ayı başında yapılması planlanan halving etkinliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son birkaç gün içinde yaklaşık %27’lik artışla LTC büyük bir ralli görebilir mi? Bitcoin düştükçe 84 dolara düşen LTC şu anda 86,11 dolardan işlem görüyor. BTC’nin sabah düşüşü, LTC’de %7’lik bir düşüşe yol açtı. Halving’e giden günlerde, büyük kripto paralar aylık açılışları kırdıktan sonra haftalık 89.55$ ve 94.89$’lık açılışları hedefleyebilir. Sektörle ilgili modası geçmiş haberlerin yayılması, BTC’nin devalüasyonu veya LTC ekosisteminden gelen olumsuz haberler, LTC fiyatını sırasıyla 85 dolardan 82 dolara ve 77 dolara düşürebilir. Rüzgarların yarıya indiği 8 Mayıs ile 17 Mayıs arasında %26 artan LTC için beklentiler yüksekti.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 25.05.2023

LTC, geçtiğimiz hafta 90-95 dolar aralığındaki uzun vadeli yükselen kanalın üst bandını test ettikten sonra kanal dışı hareketlere geri döndü. Hafta sonu alım satımında kanalın alt bandına doğru hareket edilmesi LTC’nin alt bandı koruyamadığını ve bu sefer 85 dolardan destek bulduğunu gösterdi. LTC, bu hafta 85 dolardan alım tepkisi devam ederse olumlu, ancak bugün kısa vadeli EMA seviyelerini 91 dolara yakın test edecek. Gün 85 doların üzerinde kapanırsa, LTC fiyatı 95 doların üzerine çıkarmaya devam edebilir. 100 $ bölgesi, LTC için psikolojik bir bölgedir ve kırılmayı çok zorlaştırır. Bu nedenle, LTC yatırımcıları kanalın alt bandının üzerinde kaldığı sürece, orta vadede yükseliş ivmesinin sürdürülmesi 100 doların üzerinde yeni hareketlere yol açabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.05.2023

Litecoin’in orta vadeli fiyat tablosunun analizi, 94 $ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını gösteriyor. Bu seviyenin üzerinde bir hareket, Litecoin’in rallisini sürdürme şansını artırabilir. Ancak direnç seviyesi kırılmazsa düşüş bölgesine doğru bir hareket bekliyoruz. LTC fiyatı, 4 saatlik mum çubuğunu 94 $ direnç seviyesinin üzerinde kapatırsa rallisini 100 $’a kadar sürdürebilir. Bununla birlikte, Litecoin 94 dolarlık direnci kıramazsa, ilk düşüş bölgesi olarak 88,55 doları hedefleyebilir. Litecoin fiyatı günlük bazda 88,22 doların altına kapanırsa düşüş trendi 83-80 dolar aralığına kadar uzayabilir. Spot yatırımcıları litecoin spot alıp fiyatın 83-80$ aralığına düşmesini bekleyebilirler. Bu seviyelerden alım yaparken 75$ seviyesi stop olarak kullanılmalıdır. Litecoin fiyatı 75 doların altına düşerse, düşüş trendi muhtemelen devam edecektir. Litecoin fiyatı belirtilen destek bölgesinde kalırsa, yükseliş hedefi 110 dolar olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.05.2023

Litecoin tarafından halving gününe gün sayarken son günlerde güzel ivmeler yakaladı. Şu anda fiyatın 90 ve 93 dolar arasında bir fiyat konumlanması içinde olduğunu söyleyebiliriz. Litecoin bu süreçte 90 dolar bandını korumayı başardığı takdirde 3 haneli sayıları da güzel hareketler yaşanacaktır. Bu etapta ilk olarak 105 dolar bandını ve 115 dolar seviyelerinin üzerine atmayı başardığı takdirde 150 dolar seviyelerini hedef olabilir. Olumsuz senaryoyu baz alacak olursak bu senaryoda 90 doların altına yeniden gerilemesi durumunda fiyatta seyrek hareketler yani güçsüz hareketler görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.05.2023

Sayılı gün çabuk geçer fakat Litecoin’in halving günü bir türlü gelmiyor. 100, 90, 80 ve 70’te sayaç ödül yarılanmasının bugünden 81 gün sonra gerçekleşeceğini gösteriyor. Minör’ün gücü sayesinde bu dönem değişecektir. Blok ödülü yarılanması, 2.520.000 blokta gerçekleşir. Madenci yavaşladıkça madencilik hızı düşecek ve kalan gün sayısı artacaktır. Neyse ki, en kötü durum olan yarı ömür muhtemelen 4 ay içinde ortaya çıkacaktır. Son iki halvinge göre analistlerin 200$ hedefi makul olmaya devam ediyor, ancak yakın vadeli görünüm belirsizliğini koruyor. Litecoin, 18 Mayıs’ta 96 $ direnç seviyesinden sıçradı, ancak 89 $ destek seviyesinin altına düşemedi. Problem değil. RSI nötr bölgenin üzerinde ve 96$ direncini aşarsa 106$ ve 120$’a yükseliş mümkün. 89 dolarlık destek kaybedilirse ne olur? Bu durumda, yeni bir yerel dip muhtemelen 75 dolardır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.05.2023

Litecoin halving öncesi fiyat hareketinde gün geçtikçe ivme kazanmaya devam ediyor. Şu anda 92 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 95 dolar direnç seviyesinde tepki alımları da almayı başardı ve şu anda direnç bölgesini test etmeye yönelik hamlelerde bulunacaktır. Litecoin’in 95 dolar direncini de kırması durumunda üçlü haneleri yeniden hedef alabilir. Bu nokta yatırımcılarını hayli mutlu edecek gibi gözüküyor. Ayrıca olumsuz senaryoyu da baz aldığımız da fiyatta düzletme yapması biraz can acıtabilir bir nokta olduğunu söyleyebiliriz. Bu nokta yatırımcıların stop bir şekilde alımlarını gerçekleştirmemeleri bir hayli önemli olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.05.2023

Litecoin tarafında bunca zaman hep yukarı yönlü hamlelerde bulunsa da piyasada ki koşullardan dolayı bir türlü beklene ivmeyi yakalayamadı yani piyasada koşullar Litecoin’in yükselişine engel oldu diyebiliriz. Ama her şeye rağmen altcoinler arasında hep güçlü kaldı diyebiliriz. Şu anda 87 dolarda işlem gören Litecoin yine yukarı yönlü hamleler sergilemekte. Piyasada aksi bir durum gerçekleşmemesi durumunda 90 dolar direnç seviyesini yukarı yönlü kırmaya yönelik hamlelerde bulunacaktır. Bu seviyenin kırılmasıyla bir diğer direnç seviyesi olan 95 dolara doğru hareketlilikler başlayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 13.05.2023

Litecoin cephesini incelediğimiz de şu anda 80 dolar direnç seviyesini kırmış bulunmakta. 4 saatlik zaman diliminde 80 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardığı takdirde yeniden yükseliş trendini başlatabilir. Bu trend başlaması ilk olarak fiyat hareketini 85 dolar direnç seviyesine doğru yol alabilir. Olası aksi durumda 80 dolar seviyesinin üzerinde tutunamaması durumunda yeniden bir düşüş trendine girmesiyle 75 ve 70 dolar arasında bir fiyat sıkışması görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.05.2023

Litecoin cephesine baktığımızda piyasada ki düşüşten nasibini alan Litecoin şu anda 80 dolar seviyesinin altında işlem görmekte. 4 saatlik zaman diliminde 80 dolar seviyesinin üzerine çıkmaması durumunda fiyatı aşağı yönlü çekme durumu söz konusu olduğunu unutmamak gerekir. Bu düşüşte gelebilecek seviyeler sıralı olarak belirtmek gerekirsek ilk etapta 77.51-75 ve 72 dolar seviyeleri takip edilmesi gerekir.

Olumlu senaryoyu baz alacak olursak 80 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılması durumunda majör direnç olarak kabul edilen 85 dolar seviyesinden tepki almasıyla beraber tekrar yükseliş hareketleri yaşanabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.05.2023

Hafta sonu işlemlerinde kanalın alt bandına doğru hareket eden LTC’nin bu sefer 80 dolar seviyesinde destek bulmamasıyla alt bandı da görüldü. 75 dolardan gelen tepki satıcınon devam etmesiyle bu hafta negatif bir görünüme sahip olan LTC, bugün 79 dolar bölgesinde kısa vadeli EMA değerlerini test ediyor. Gün kapanışının 85 dolar üzerinde gerçekleşmesi, LTC’nin yoluna devam ederek yeniden 90 doların üzerinde fiyatlanmasına yol açabilir. LTC için 90 dolar alanı psikolojik bir bölge olduğu için bu noktanın kırılması, son derece zor bir hâl aldı. Zira Şubat ayındaki talep artışında 100 dolar bölgesinde tutunamayan LTC, ardından sert satışlara maruz kaldı ve düşüş ivmesinde yükseldi hareketinde olduğu gibi volatilitesini artırdı.

Mart ayından bu yana ise kanal genişliği daraldıkça LTC’nin volatilesinin de azaldığı görülüyor. Sonuç olarak LTC yatırımcılarının kanalın alt bandı üzerinde kaldığı sürece orta vadede yükseliş ivmesini koruyarak 100 dolar üzerinde kalıcı olma yolunda yeni hamleleri gelebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.05.2023

Litecoin’de son durumu incelediğimiz de Mayıs ayına düşüşlerle devam etti. 19 Nisan’dan bu yana 101 dolardan sert düşüş devam etti. Ancak bu ivmenin geri başlaması için 95 dolar üzerinde hacimli bir hareket ilk kriter olarak takip edilecek. Diğer yandan LTC fiyatının 85 doları aşmasıyla birlikte kısa ve orta vadeli EMA değerleri de ideal konuma geçerek yükselişi destekler bir pozisyon oluşturdu. Günlük görünümde Stokastik RSI ise aşırı alım bölgesin sınırında bulunuyor. Talep artışı noktasında Stoch RSI’ın 80 değeri üzerine çıkması ve bu bölgede yatay kalması da yükselişi destekleyebilir.

Ancak 95 doların kırılamaması LTC piyasasında bir baskı oluşturabilir ve kripto para son yükselişin düzeltmesi olarak 75 – 72 dolar aralığına kadar çekilebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.05.2023

Litecoin tablosu, ayılar fiyatı 90.00$ seviyesine doğru iterken, kripto varlığının bugünkü seansın çoğunda düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Günlük grafikte Litecoin, LTC’yi 85 direncinin üzerinde tutan boğaları gösteriyor. Ancak bugün tanık olunan ticaret, Litecoin üzerinde bir kez daha satış baskısını gösterdi. LTC satışı şu anda 87 dolardan işlem görüyor ve bu, 89,17 dolarlık hareketli ortalamaya (MA) kıyasla nispeten yüksek. MACD göstergesi şu anda düşüşte ve satın alma baskısı 91,39 $ direnç seviyesinden çıkamazsa düşüş momentumunun muhtemelen devam edeceğini gösteriyor. Histogramda, kırmızı çubukların boyutu küçülüyor ve ivme kaybediyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi 49.38 endeks seviyesinde nötr bölgede yer alıyor ve bu da piyasaların yakın gelecekte konsolide olabileceğine işaret ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 02.05.2023

Litecoin tablosu, ayılar fiyatı 90.00$ seviyesine doğru iterken, kripto varlığının bugünkü seansın çoğunda düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Günlük grafikte Litecoin, boğaların LTC’yi 91,39 $ direncinin üzerinde tuttuğunu gösteriyor. Ancak bugün tanık olunan ticaret, Litecoin üzerinde bir kez daha satış baskısını gösterdi. Satış şu anda 90.71 $’da işlem görüyor, LTC’nin 89.17 $’lık hareketli ortalamasına (MA) kıyasla nispeten yüksek bir seviye.

MACD göstergesi şu anda düşüşte ve satın alma baskısı 91,39 $ direnç seviyesinden çıkamazsa düşüş momentumunun muhtemelen devam edeceğini gösteriyor. Histogram da, kırmızı çubukların boyutu küçülüyor ve ivme kaybediyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi 49.38 endeks seviyesinde nötr bölgede yer alıyor ve bu da piyasaların yakın gelecekte konsolide olabileceğine işaret ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 29.04.2023

Litecoin, 100 dolarlık direnç alanına girmeye çalışıyor ancak Şubat ayında bunu başaramadı. Hafta sonu 90 dolar direnci gündemde kalmaya devam ediyor. Bu fiyatın üzerinde bir günlük kapanış olursa, bir kırılma meydana gelebilir ve LTC hızla 100-102$ aralığına yükselebilir.Bu fiyat bandı aşılırsa bir sonraki hedef bölge Fibonacci genişleme seviyelerine göre muhtemelen 115-125 dolar aralığında olacak. Ancak bu ivmeyi başlatmak için ilk kriter olarak 95 doların üzerinde büyük bir hareket izleniyor.

Öte yandan, LTC fiyatı 85 doların üzerindeyken, kısa ve orta vadeli EMA da ideal bir konumda ve yukarı yönlü desteği destekleyecek bir pozisyon yaratıyor. Gün için Stokastik RSI, aşırı alım bölgesinin sınırında. Hisse senedi RSI’sinin 80’in üzerine çıkması ve talebin arttığı bir zamanda bu bölgede kalması da yukarı tarafı destekleyebilir.Basınç gelebilir ve kripto para, son dalgalanmaya bir düzeltme olarak 84-88$ aralığına geri çekilebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 27.04.2023

LTC, geçen hafta uzun vadeli yükselen kanalın üst bandını 101-102 dolar aralığında test ettikten sonra kanal içinde harekete geçti. Hafta sonu işlemlerinde kanalın alt bandına doğru ilerleyen LTC’nin alt bandı da koruduğu görüldü ve bu kez 85$ seviyelerinde destek buldu. Bu hafta 85 dolardan tepkisel alımların devam etmesiyle, parlak LTC bugün 91 dolar bölgesindeki kısa vadeli EMA seviyelerini test ediyor. Kapanış 91 doların üzerine çıkarsa, LTC durabilir ve 100 doların üzerine çıkabilir. 100 $ aralığı, LTC’nin psikolojik bölgesidir ve bu da kırılmayı çok zorlaştırır.

Şubat ayında talep artarken 100$ bölgesini tutmayı başaramayan LTC, daha sonra sert bir satışla karşı karşıya kaldı ve aşağı yönlü bir momentumdaki yükseliş trendi gibi artan volatilite, kanal genişliği daraldıkça azalıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, LTC yatırımcıları kanalın alt bandının üzerinde kaldığı sürece, orta vadede yükseliş ivmesini sürdürmek, 100 doların üzerinde yeni bir hareket görebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 26.04.2023

Litecoin tarafında yükselişin ateşini fitilleyecek olan 94.56 dolar seviyesine doğru hareketler sergilemeye devam ediyor. Şu anda 93.38 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin alıcıların desteği devam ederse 94.56 dolar seviyesini rahatlıkla kıracaktır ve bu seviyeden sonra takip edilecek seviyeler ise 96.03 ve ardında 99 dolar seviyelerini kırarak yeniden 100 dolarlık seviyeleri görecektir. Olumsuz senaryoda 94.56 dolar seviyesinin altında kaldığı süre boyunca düşüşü tetikleyecektir. Beraberinde 85 dolara kadar bir düşüş gelebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 25.04.2023

Litecoin cephesinde ki son durumu incelediğimiz de son saatlerde pozitif hareketler sergilemeye başladı. Bu hareketliliğini sürdürmeyi başardığı takdirde 90 dolar seviyesini de kırarak litecoin için yeniden yükseliş hareketlerini izleyebiliriz. Bu hareketlilik sonrası takip edeceğimiz seviyeler ise 96 ve ardından 98 dolar seviyelerini yeniden takibe alacağımız noktalar olacaktır. Şu anki yapıda değerlendirmeye aldığımız da sorunsuz bir şekilde ilerleyebileceği gibi gözükmekte. Olası piyasa koşullarında negatif bir durum yaşanmadığı takdirde Litecoin için yükseliş hareketleri sergileyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.04.2023

Litecoin 100 dolarlık seviyelerine gelerek ve yatırımcıların beklediği yükseliş geldi mi sorusu gündem olması sonrasında Bitcoin’de gelen düşüşler sonrası Litecoin’de sert düşüşler gelen 80 dolar seviyelerine kadar geriledi. Şu anda 87 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin günlük zaman diliminde 90 doların altında kalmaya devam ederse beklenen düşüş hareketi 80 doların altına kadar düşürebilir. Bu yüzden Litecoin’in alıcıların desteğiyle beraber 90 doların üzerine çıkması ve o bölge üzerinde kalıcılığını koruması gerekecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.04.2023

Litecoin’de beklenen hareketi sonunda gerçekleştirmeyi başardı. Günlük zaman diliminde 100 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardığı takdirde yukarı yönlü güzel hareketler sergileyecektir. Bu hareketlilik yatırımcıların uzun bir süredir beklediği hareketi aynı zamanda. Günlük periyotta 100 doların üzerinde kalmayı başardığı takdirde 105 ve ardından 110 dolara seviyelerine doğru yolculuk sağlık bir şekilde başlayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.04.2023

Litecoin fiyatına baktığımızda paritenin 96$ bölgesinde işlem görmeye devam ettiğini görebiliriz. Ayılar geçen haftanın büyük bölümünde piyasaya hakim oldu, ancak fiyat 95.65$ destek seviyesini aşağı çekemedi ve güçlü bir ralliye neden oldu. LTC/USD geçen hafta 96.88$ ile 96.91$ arasında işlem gördü. Şu anda bu aralığın üst sınırında işlem görüyor. Litecoin’in bir günlük fiyat analizi, LTC/USD paritesinin dün başından beri yukarı yönlü bir takoz modelinde işlem gördüğünü gösteriyor.

LTC/USD çifti için mevcut destek, 10 Nisan’dan bu yana en düşük seviye olan 95,65 dolarda. Paritenin direnci, geçen hafta birkaç kez test edilen 98.25$ seviyesine yükseldi. Bu direnç kırılırsa, kısa vadede 102 dolar yükseliş hedefi olacak. MACD çizgisi, sinyal çizgisinin üzerinde geziniyor ve boğaların piyasa momentumunu kontrol ettiğini gösteriyor. 24 saatlik grafikte RSI şu anda 60’a yakın ve bu da piyasanın aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Bollinger Bantları şamdanların üzerinde hareket ederken boğalar piyasaya hakim durumda.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.04.2023

Şubat ayında 102,5 dolar civarında duran düşüş direncine rağmen, IntoTheBlock’un başabaş fiyat dökümü verileri, Litecoin fiyatının büyük bir direnç artışıyla karşılaşmadan önce 113 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Aşağıdaki grafik, LTC’nin mevcut 98 $ direncini kırması durumunda uzun bir ralliye girebileceğini gösteriyor. Ancak 488.000 LTC’ye sahip 149.000 adresle başa baş gücü direnebilir. LTC bu direnci kırarsa yükseliş rallisi 131 dolara kadar uzayabilir. Ancak, ortalama başabaş noktasına yaklaşan 986.000 adresten 6 milyon coin ile biraz satabilecek başka bir küme var. Yine de, 95 dolardaki mevcut destek kırılırsa ayılar kontrolü ele alabilir. Ancak 4.33 milyon coin ile 476.000 adres bunu engellemeye çalışıyor. Litecoin, 95 $ destek seviyesini sürdüremez ve 7.47 milyon jetona sahip 500.000 adresle 85 $’ı yeniden test edebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.04.2023

Litecoin cephesini incelediğimizde fiyatta ki yapı olumlu bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Şu anda 97.89 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin yeniden 100 dolar seviyesine göz kırpmaya başladı. Alıcılar içerde aktif kaldığı sürece yukarı yönlü hamleler devam edecektir. Bu seviyeyi kırdığı takdirde beklenen hareketler gelecektir.

Olumsuz senaryoyu baz alacak olursak 95 dolar seviyesini kaybetmesi halinde ve piyasada ki hakimiyetin pozitif olmaması beraberinde sert bir düşüş dalgası yaşanacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 12.04.2023

Litecoin cephesinde beklenen hareket tersinde bir düşüş yaşandı. Şu anda 91 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 95 dolar destek seviyesini yeniden kazanmaz ise 90 dolar seviyesini de kaybederek 82 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşama ihtimali göz önünde bulundurmak gerekir. Litecoin’in yükselişini devam ettirmesi için 95 dolar seviyesini kazanması gerekir ki beklenen yukarı yönlü hedefler olan 105 ve 110 dolar seviyelerini yakalama durumu söz konusu olabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.04.2023

Litecoin cephesinde son durumu incelediğimiz de piyasada yaşanan yükseliş sonrası Litecoin’in tepki vermeyişi yatırımcıların akıllarında soru işareti bıraktırdı. Şu anda 96 dolar seviyesinde işlem görüyor ve destek seviyesi olan 95 doların üzerinde kalıcılığını korumaya çalışmaya devam ediyor. Günlük periyotta bu seviyenin altına düşmediği takdirde 100 dolar seviyesini rahatlıkla kıracaktır. Litecoin cephesinde beklediğimiz 105 ve 110 dolar seviyelerini yeniden takip edeceğimiz önemli seviyeler olacaktır.

Olası olumsuz senaryoyu baz alacak olursak 95 dolar seviyesini kaybettiği takdirde 80 dolara kadar yeni bir düşüş yolculuğu başlayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.04.2023

Destek, hafta sonları 90 ABD dolarıdır. Bu fiyatın üzerinde bir kırılma, bir kırılmayı tetikleyebilir ve LTC’yi yakında 100-105 dolar aralığına gönderebilir. Bu fiyat bandı aşılırsa bir sonraki hedef bölge Fibonacci genişleme seviyelerine göre muhtemelen 115-125 dolar aralığında olacak. Ancak bu ivmeyi başlatmak için ilk kriter olarak 95 doların üzerinde büyük bir hareket izleniyor.

Öte yandan, LTC fiyatı 85 doların üzerindeyken, kısa ve orta vadeli EMA da ideal bir konumda ve yukarı yönlü desteği destekleyecek bir pozisyon yaratıyor. Gün için Stokastik RSI, aşırı alım bölgesinin sınırında. Hisse senedi RSI’sinin 80’in üzerine çıkması ve talebin arttığı bir zamanda o bölgede kalması da yukarı yönü destekleyebilir ve kripto para, son dalgalanmaya bir düzeltme olarak 80-88 dolar aralığına sürüklenebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.04.2023

Mart ayında 65 dolara düşen ve aylık %45 yükselen LTC, bu fiyattan hızlı bir şekilde talebe döndü. İkinci durumda LTC, Şubat ayında kıramadığı 95-100 dolarlık direnç alanına girmeye çalışıyor. 23 Mart’tan bu yana, alıcılar 8 günlük EMA’da 90-92$ aralığında düşüşlerle karşılaşmaya devam ederken, 95$ LTC için sağlam bir direnç oldu.
Hafta ortası, 95$ direnci gündemde kalmaya devam ediyor. Bu fiyatın üzerinde bir günlük kapanış olursa, bir kırılma meydana gelebilir ve LTC hızla 100-102$ aralığına yükselebilir. Bu fiyat bandı aşılırsa bir sonraki hedef bölge Fibonacci genişleme seviyelerine göre 115-125 dolar aralığında olabilir. Ancak bu ivmeyi başlatmak için ilk kriter olarak 95 doların üzerinde büyük bir hareket izleniyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 06.04.2023

Litecoin’in orta vadeli fiyat tablosu incelmesi, büyük direnç bölgelerinde işlem görmeye devam ediyor. Litecoin fiyatı, analizde sağlanan direnç alanının üzerinde günlük mum çubuğunu kapatamazsa, bu alanda bir düşüş trendi başlayabilir ve 82 dolara düşebilir. Litecoin fiyatı bu bölgeden düşerse bir sonraki destek bölgesi 90$ olur. Litecoin 90 doların altına kapanırsa, 86 dolara düşüş mümkündür. Litecoin Daily Candle 96$ direnç bölgesinden çıkarsa, yükseliş trendi 99$’a kadar devam edebilir. Litecoin (LTC) fiyatı 99 doların üzerinde kalırsa yükseliş trendine dönebilir ve 110 dolara yükselebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.04.2023

Litecoin cephesinde son durumu incelediğimiz de her şey yolunda gibi gözüküyor. Şu anda 94 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 95 dolar direnç seviyesine yaklaşmış durumda 4 saatlik zaman diliminde bu seviyeyi yukarı yönlü kırdığı takdirde 100 dolar seviyesine doğru hamleler görebiliriz. Bu senaryoda Litecoinde takip edilecek seviyeler ise 103 dolar ve ardından 110 dolara kadar yükseliş hareketi yaşayabilir. Piyasada ki olumlu havanın böyle devam etmesi yükseliş daha da hızlandıracaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 03.04.2023

Litecoin tarafını incelediğimizde alıcı ağırlıklı bir hareketler sergilemekte ve şu anda 91.55 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin, alıcılar bu hareket devam ettiği takdirde 95 dolar seviyesini ilerleyen saatlerde aşması zor olmayacaktır. Bu hareketlerden sonra Litecoin’de 100 dolar seviyelerinde ki hareketler olacaktır.

Litecoin’de beklediğimiz hareketin gerçekleşmesi için Bitcoin tarafında düşüşün yaşanmaması gerekir aksi takdirde Litecoin tarafında beklenen yükseliş beklentisini gerçekleştiremeycektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.04.2023

Litecoin grafiğini incelediğimiz de yeniden 90 dolar seviyesini kazandı ve şu anda 90 doların üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönlü pik atıp 95 dolar direnç seviyesine yaklaşan Litecoin 4 saatlik periyotta kırdığı takdirde yeniden 100 dolar seviyesini gündem olacaktır. Bu etapta Litecoin’de sert yükselişler yaşayacaktır ve 110 dolara kadar bir hareketlilik yaşanabilir.

Olası 90 dolar destek seviyesini kaybettiği takdirde halen geçerli seviyeler devam etmekte, bu seviyeler ise sırasıyla 78 dolar ardından bu seviyenin de kırılması halinde 65 dolara kadar bir düşüş senaryosu yaşanacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 31.03.2023

Litecoin cephesini incelediğimizde Bitcoin tarafında yaşanan düşüş sonrası majör destek seviyesi olan 90 dolar bölgesini kaybetti ve şu anda anlık olarak 88 dolar seviyesinde işlem görüyor. 4 saatlik periyotta tekrar 90 dolar seviyesini aşamadığı takdirde diğer alt destek bölgesi olan 85 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşanma ihtimali yüksek. Böyle bir senaryoda Litecoin’in yükselişini uzun bir süre askıya alacaktır.

İlerleyen süreçlerde ise beklenecek seviyeler ise sıralı olarak verecek olursak 72 ve 65 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşanma durumu söz konusu.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 30.03.2023

Litecoin fiyat cephesinde istenilen hareketler sergilemeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Litecoin’de 4 saatlik periyotta 93 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığı takdirde güçlü yükseliş yaşayabilir.  Bu etaptan sonra takip edilecek seviyeler ise 99 ve 102 dolar bölgeleri takip edilecektir. Bu hareketler yatırımcılar tarafında mutlu edecek hareketler yaşanabilir.

Olumsuz senaryoda 90 dolar majör destek seviyesini kaybettiği takdirde 82 dolar kadar bir sert düşüş hareketi yaşanabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 29.03.2023

Litecoin (LTC) fiyatı son beş günde artış gösterdi. Bu artışa rağmen, bir geri dönüşün başlayıp başlamadığı ya da LTC’nin bir rahatlama rallisinde olup olmadığı belirsiz. Litecoin’de ana direnç alanı 105 dolar olacaktır. LTC fiyatı bunun üzerine çıkarsa, ralli büyük ölçüde hızlanabilir. Bununla birlikte, direnç çizgisi fiyatı reddederse, 68 dolarlık destek alanının başka bir testi kartlarda olacaktır. Günlük zaman dilimindeki teknik analiz karışık bir görünüm sunuyor. Ayrıca, günlük RSI düşüş eğiliminin bir işareti olan 50’nin altına düşmüştür. LTC fiyatı, önde gelen bir diyagonal şeklini alan beş dalgalı bir yukarı doğru hareketi tamamlamış gibi görünüyor.

LTC fiyatının önceki takozun destek hattını geri alıp almayacağı gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Bu gerçekleşirse, fiyat uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıkabilir. Eğer reddedilirse, 52 dolara doğru bir düşüş görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 27.03.2023

Litecoin cephesinde ise pozitifliğini korumaya devam ediyor fakat 90 dolar destek bölgesine yakın hareketler sergilemesi yatırımcıları bir hayli tedirgin etmiş durumda çünkü bu desteğin kaybedilmesi yeni düşüş hareketini yaşamasına neden olacağını düşünmekteler. Litecoin’in 4 saatlik periyotta alıcılarının desteğini kazanması beraberinde yukarı yönlü hamleler yaşayabilir.

Litecoin’in alıcıların desteğini alması durumunda ilk etapta birden fazla test ettiği 95 dolar direnci güçlü bir şekilde kırma durumu söz konusu. Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda güzel hareketler görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 25.03.2023

Litecoin grafiğini incelediğimiz de sabah saatlerinde yine satıcıların sahneye çıktığı ve yapıyı aşağı yönlü çekmesine neden olmuş durumda. 93 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin gelen satışlar sonrası 91 dolar seviyesine kadar düşmesine neden oldu. Litecoin’in 90 dolar seviyesini kaybetmediği takdirde yukarı yönlü arayışlar devam edecektir. 100 dolar hedef beklentisi halen geçerli durumda.

Olumsuz senaryoda ise 90 doların kaybedilmesi halinde sert bir düşüş yaşanabilir. Bu durumda 85 ve 82 dolar sevilerini görebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.03.2023

Litecoin cephesinde 100 dolar seviyesine olan yolculuğuna soluksuz devam ederken son dakikalarda piyasanın genelinde gelen satışlar sonrası 95 dolar seviyesinin altına düşerek 92 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşadı ve piyasa panik havası oluşturmuş durumda. Bu durumda senaryonun negatif yönde beklenmedik düşüşler yaşanabilir.

Litecoin cephesinde bu düşüşün yaşanmaması için 95 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkması gerekir ki yükselişin sağlıklı bir şekilde devam etmesi gerekir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.03.2023

Kripto para piyasalarının geri kalanında da benzer bir görünüm söz konusuyken Fed’in faiz kararına verilen tepkinin şu ana kadar kısmi geri çekilme olarak gerçekleştiği görülüyor. Piyasadan pozitif ayrışan kripto para, Litecoin oldu.

Şu anda 88 dolardan işlem gören Litecoin bu seviyelerde tutunmaya devam ettiği takdirde 4 saatlik periyotta 90 dolar seviyesinin üzerine atmayı başaracaktır. Bu hareketin gerçekleşmesi durumunda ilerleyen süreçte Litecoin tarafında yeniden 100 dolar seviyelerini takip etme durumu olacaktır. 90 dolar seviyesinin aşılmaması durumunda ise fiyatta kararsızlık hareketler yaşanacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.03.2023

Litecoin cephesinde ki son durum ise 80 dolar destek seviyesini yeniden test etmiş durumda eğer bu seviyeyi kaybettiği takdirde yükseliş senaryosunu iptal edecektir. 80 dolar desteğin kaybedilmesi durumunda 68 dolar seviyesine doğru bir yolculuk başlayacaktır. Bu senaryoda Litecoin’in daha fazla değer kaybetmesine neden olacaktır.

Litecoin 80 dolar seviyesini koruduğu takdirde yukarı yönlü hamleler sergilemeye çalışacaktır ve bu etapta ilk takip edilecek seviye ise 85 dolar seviyesi olacaktır. Böyle bir senaryoda fiyat yapısını 95 dolar seviyesine kadar çekecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 21.03.2023

Litecoin cephesinde aşağı yönlü hareketler sergilerken Ethereum tarafından gelen hamle sonrası yukarı yönlü sıçrama yaşadı. Şu anda 85 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin güçlü hareketler sergilemeyi başardığı takdirde 85 dolar seviyesini kırmak için hamlelerde bulunacaktır. Bu senaryoda ise uzun ve soluklu bir yükseliş hareketi görebiliriz. İlk etapta takip edilecek seviye ise 95 dolar seviyesi olacaktır.

Litecoin’in tekrar 80 doların altına düşmesi durumunda 75 dolar denemesi yeniden gerçekleşecektir. Sonrasında 60 dolarlık seviyeler gündem olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.03.2023

Litecoin fiyatı son 5 günde arttı. Bu yükselişe rağmen, bir tersine dönüşün başlayıp başlamadığı veya LTC’nin bir toparlanma rallisinde olup olmadığı belirsiz. Mayıs 2021’deki zirvesinden bu yana LTC, düşen direncin altında. Hat, Şubat ayında fiyatı reddetti ve devam eden düşüş hareketine başladı. Geçen hafta, LTC fiyatı 68$ destek alanından sıçrayarak bunu doğruladı ve uzun bir aşağı yönlü fitil oluşturdu. Bu, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilir.
Bununla birlikte, direnç çizgisi fiyatı veto ederse, 68 dolarlık destek alanının başka bir testi yakındır. Günlük zaman dilimine ilişkin teknik analiz, farklı perspektifler sunar. Litecoin fiyatı yükselen takozu kırmaya ve direnç olarak teyit etmeye çalışıyor olabilir. Bu olduğunda, fiyat uzun vadeli aşağı yönlü direnç çizgisinin üzerine çıkabilir. Reddedilirse, 52 dolara düşebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.03.2023

Litecoin yukarı yönlü hareketini engelleyecek bir durum söz konusu değil. Gece saatlerinde 85 dolar seviyesini kırmayı başardı ve kırdıktan sonra 88 dolar seviyesini gördü bu yapıdan sonra bir düzeltme yani re-testi başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Olası bir satış yemediği takdirde 90 dolar seviyesini aşacağını söyleyebiliriz. Böyle bir senaryoda yeniden 100 dolar seviyelerini konuşabiliriz.

Litecoin’de 85 doların altına sarkması durumunda yatırımcıların bu noktada izleyici konumuna geçmesi daha sağlık olacaktır. Çünkü 75 ve 70 dolar seviyelerini görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.03.2023

Litecoin cephesinde işler istenildiği gibi hareket etmekte, anlık olarak 84.52 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 85 dola direnç seviyesine göz kırptı diyebiliriz. Satış yemeden böyle devam etmesi halinde bu seviyenin kırılımını rahatlıkla yapacaktır. Ardında 90 dolar seviyeleri yeniden gündem olma durumu yüksek olacaktır.

Olumsuz senaryoda 85 dolar direnç seviyesini aşamadığı takdirde satıcıların baskısıyla beraber alt destek seviyesi olan 80 dolar seviyesini de rahatlıkla kaybedecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.03.2023

Litecoin 80 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı ve şu anda 82 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin tarafından yükseliş devam etmesi durumunda Litecoin tarafında 90 dolar seviyelerine yönelik hamleler görebiliriz. Olumsuz piyasa koşullarının devam etmesi halinde 80 dolar seviyesinin takip edilmesi gereken en önemli seviyelerden birisi çünkü bu seviyenin kaybedilmesi litecoin cephesinde sert düşüşlerin meydana gelmesine neden olur ve buda 75 dolar hemen ardında 68 dolar seviyesi olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.03.2023

Litecoin tarafında kritik saatlerin başladığını söyleyebiliriz çünkü kritik 80 dolar direncini aşmayı başardı fakat tekrar bu bölgeye geri döndü bu testi başarılı bir şekilde gerçekleştirirse yükseliş senaryosunu kısa süreliğine başlatacaktır. İlk aşamada takip edilecek seviyeler ise 85 dolar seviyesi ve ardında 92 dolar seviyesi takip edilecektir.

Olumsuz senaryoda 80 dolar testin başarısız bir şekilde gerçekleşmesi halinde alt seviyelerde takip edilecek seviye ise 72 dolar seviyesi olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 13.03.2023

Litecoin 4 saatlik grafiğini baz aldığımızda güçlü majör destek seviyesini aşmıştı fakat tekrar piyasa genelinde düşüşlerin yaşanması Litecoin tarafıda nasibini aldı ve şu anda 75 dolar majör destek seviyesinde işlem görüyor. Bu seviyenin kaybedilmesi durumda tekrar 60’lı dolar seviyelerini rahatlıkla görebilir.

Litecoin grafik yapısında her ne kadar olumlu senaryo olsa da olumlu etkenlerin oluşumu fiyat yönünde bir engel olduğunu ve düşüşün yaşamasına neden oluyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.03.2023

Litecoin grafiğine baktığımızda teknik yapısında negatif görünüm devam ettiğini söyleyebiliriz. Şu an 60 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu seviyeler Litecoin cephesinde düşüşün derinleşmesine etki edecek seviyeler olduğunu belirtmekte fayda var. Alıcıların dışarda kalması bu durumu aşağı yönlü itmesine etki eden olaylardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Olumlu senaryoda ise 70 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir kırılım yaşaması gerekir ve alıcıların da satıcılara karşı üstünlük sağlam gerekir bunu başarması halinde düşüş senaryosunu son verebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.03.2023

Litecoin tarafında bunda birkaç gün önce 100 dolar seviyelerinin üzerinde hareketler bekleniyordu. Uzun soluklu yükselişlerin yaşanması beklerken Bitcoin’de yaşanan düşüşle bu durumu tersine çevirdi. Şu anda 73 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin güçlü majör desteğini kaybetmiş durumda eğer bu desteğin üzerine tekrar çıkamadığı takdirde 50 dolar seviyelerini gündem olma durumu söz konusu.

Olumlu senaryodan bahsedecek olursak şu an içeresinde sağlıklı bir yorum olmayacak Litecoin için çünkü olmadık bir seviye gelmesi Piyasanın yukarı yönlü güçlü bir düzeltme yapması gerekir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.03.2023

Litecoin’de düşüş trendi net bir şeklide devam etmekte. Bu trendin ne zaman biteceği de merak konusu. Fakat dikkat edilmesi gereken husus ise 80 dolar majör desteği test etmesi eğer bu durum yaşandığı takdirde Litecoin’de düşüş trendi oldukça uzun sürecektir. Olası piyasa koşullarından dolayı yükseliş trendinden bahsetme zor gibi duruyor.

Litecoin’de düşüş trendine son vermesi için ilk olarak 85 dolar seviyesini aşması gerekir. bunu başardığı takdirde o zaman yükseliş trendinden bahsedebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.03.2023

Litecoin 85 dolar seviyesinde bir akümüle oluyor. İlerleyen saatlerde 85 dolar desteğin altına sarkmadığı takdirde bu seviyenin üzerinde bir arayış içinde olacaktır. Fakat piyasa koşulları pekte iç açıcı olmadığı için olumlu bir senaryo görmek zor gibi gözüküyor. Bugünün özelinde Powell’ın açıklamalarını dikkatle takip etmek gerek.

Litecoin 85 dolar seviyesini günlük periyotta kaybettiği takdirde sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.03.2023

Litecoin’de Ethereum Classic’e ek olarak para biriminin %4’e düşmesinin dışında yaşanan bir başka gelişme olmaması, Pazar günü 91,27 dolar ile zirveyi yaşamasının ardından Litecoin’in, Pazartesi günkü seansta 87,15 dolardan dip fiyatı görmesiyle oldu.

Bu dip fiyatı görmesinin ardından Litecoin, en son Cuma günü yaklaştığı ve aynı zamanda altı haftanın en düşük seviyesi olan 85 dolar seviyelerine tekrar yaklaştı. Bunlara ek olarak RSI 40 seviyelerindeki destek, biraz daha yukarı çıkıp 40,47 sularında geziniyor. Bu gezinme, seviyenin üzerinde olsa bile endeks için 6 haftanın en zayıf noktası. Bu da fiyatı 70 dolar seviyelerine itekleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 04.03.2023

Litecoin tarafına baktığımızda alıcıların daha yoğun olduğunu görüyoruz. şu anda Litecoin 90 dolar seviyesine tekrar çıkmaya başardı bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağladığı takdirde ilk etapta takip edeceğimiz seviye 95 dolar seviyesi olacaktır. Sonrasında Litecoin tarafında beklenen yükseliş hareketini yeniden görebiliriz.

Olumsuz senaryoda ise 90 dolar seviyesini kaybettiği takdirde 85 dolar majör destek seviyesine doğru bir geri çekilme daha olacaktır. Bu seviyenin de kaybedilmesi halinde düşüş daha derinleşecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 03.03.2023

Litecoin cephesinde işler istenilen gibi hareket ederken piyasanın bir anda yönü değişmesi ve Bitcoin’de yaşanan sert bir düşüşün ardından, Litecoin’de beklenen 100 dolar seviyenin üzerinde hareketliliğe son verdi. Şu anda 88 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin tekrar güç toplamaya çalıştığını söyleyebiliriz. Piyasada olumsuz bir etki devam etmediği takdirde tekrar bir yükseliş görme durumu yüksek.

Bu senaryoda takip edeceğimiz seviye ise 95 ve ardında 100 dolar seviyesi olacaktır. Bu hareket yatırımcıların yüzünü bir nebzede olsa güldürecektir. Bu yükseliş için alıcıların devre girmesi ise birinci koşullardan bir tanesidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 02.03.2023

Litecoin cephesinde yaşanan yükseliş sonrası fiyat 97 dolar seviyesinde momentumun düştüğünü görüyoruz ve bu bölgede fiyat konsolide olmaya çalışmakta. Olası olumsuz piyasa koşulları yaşanmadığı takdirde yeniden 100 dolar seviyesini test etmeye çalışacaktır. Fakat göze çarpan bir diğer nokta bayrak formasyonun oluşumu bu öngörüye göre fiyatta yükseliş söz konusu.

Fiyatın yukarı yönlü devam etmesi ve oluşan bayrak formasyonuna göre oluşacak fiyat öngörüsü ise 103 dolar bölgesi gözükmekte. İlerleyen saatlerde fiyat hareketlerini göreceğiz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.03.2023

Litecoin cephesine baktığımızda yine piyasada bağımsız bir şekilde yükseliş hareketine başladı ve şu anda 97 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 98 dolar seviyesini aşmayı başardığı takdirde 100 dolar seviyesini ilerleyen saatlerde görebiliriz. Bunun öncesinde ufak çaplı bir düzeltme gelme durumu söz konusu.

Liteceoin 96 dolar seviyesinin altında 4 saatlık kapanış gerçekleştirmez ise yapı yukarı yönlü hareket etmeye devam edecektir. 100 dolar seviyesinden sonra takip edeceğim 105 dolar seviyesi olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 28.02.2023

Litecoin’in güncel fiyat grafiğini incelediğimizde, daha önceki analizlerimizde bahsettiğimiz 105 dolar direnç seviyesinden satışlarla karşılaşarak 93.60 dolara kadar bir düşüş gerçekleştirmişti. Litecoin fiyatı 90 dolar seviyesinde bulunan destek seviyesinin altına düşer ise ve günlük kapanış gerçekleştirdiği takdirde düşüş hareketi devam edecektir. Bir sonraki destek seviyesi olan 85 dolar bölgesine kadar düşüş hareketi görebiliriz.

Litecoin’in yükseliş hareketini başlatması için 94 dolar seviyeni günlük periyotta kırması gerekir bunu başardığı takdirde tekrardan 105 dolar seviyelerini konu alabiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 27.02.2023

Litecoin cephesinde gidişat olumlu gittiğini söyleyemeyiz 96 ve 94.50 dolar yatay kanalını aşağı yönlü kaybetmiş durumda, 4 saatlik periyotta 94.50 dolar seviyesi yeniden kazanmaz ise yapıyı aşağı yönlü hareketler yaşanacaktır. Şu anda satıcıların artmasıyla beraber düşüş hareketi baskınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz.

Olumlu senaryoda beklenecek hareketler ilk olarak 94.50 dolar seviyesini güçlü bir şekilde kırması gerekir. Bunu başardığı takdirde 96 dolar direncini kırmaya yönelik hamlelerde bulunacaktır. Ardından 100 dolar seviyesi hedef olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 25.02.2023

Litecoin’de cephesinde şansızlıklar devam etmekte, değişen piyasa koşullarıyla beraber yeniden 95 dolar desteğin altına düştü. Litecoin’de beklenen 100 dolar seviyesinden her geçen bir adım uzaklaşmakta bu durum ise yatırımcıların satış yapmasına sebebiyet vermekte. Yatırımcıların bu noktada alıcı iştahını yükseltmesi gerekir ve böyle bir durumda Litecoin yukarı yönlü hamleler için güç  kazanacaktır.

Yatırımcılar dışarda kaldığı sürece 100 dolar seviyesine olan hamlesi de bir o kadar zor olacaktır. Tersi fiyat hareketlerin gelmesiyle tekrar 80 dolar seviyeleri gündem olabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.02.2023

Litecoin grafiğini incelediğimizde halen yeteri hareketlilikler yaşanmadı. Litecoin cephesinde ralli başlaması adına 100 dolar bandı aşması gerekecektir. Bunun dışında diğer durumu baz alacak olursak 95 dolar desteğini de kaybetmiş durumda bu seviyenin altında kalması durumunda 100 dolar seviyesini aşamaması durumunda düşüş senaryosunu konuşuyor olacağız.

Olumlu senaryoda ise son durumu şöyle yorumlayabiliriz, ilk etapta kaybettiği 95 dolar desteğini yeniden kazanması gerekecek ve ardında 100 doları kırması halinle fiyat durumunda işler yoluna girecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.02.2023

Litecoin’in güncel fiyat grafiğine baktığımız da, daha öncesinde belirtiğimiz hedefleri gördü. Litecoin daha önce ki belirtiğimiz analizde 105 dolar direnç seviyesinden satış yiyerek 93 dolar seviyesine kadar geriledi.

Litecoin fiyatı 90 dolar seviyesinde ki destek altında kapanışların gelmesi halinde düşüş hareketleri devam edecektir. Bir sonraki destek seviyesi olan 82 dolar bölgesine kadar düşüş yaşayabilir. Olumlu senaryoda 90 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmayı başarabilirse tekrardan yükseliş hareketlerini görebiliriz ve 105 dolar direnç seviyesini takip edeceğimiz ilk seviyelerden biri olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 21.02.2023

Litecoin fiyatının uzun vadede azalan direnç çizgisinin altına düşüşü belirsiz bir hareketler sergilemekte. Litecoin bu yıl şimdiye kadar 105,71 dolara ulaştı. Yükseliş hareketi devam ediyor ve ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen halving nedeniyle yatırımcıların motivasyonu da yüksek tutmaya devam ediyor. Önceki iki halving sırasında Litecoin fiyatı birkaç ay evvel %300’e yakın artışlar yaşadığını görmüştük. Bu halving döneminde de aynısı neden olmasın?

Litecoin fiyatı 108 dolarda direnç seviyelerinin birleşmesine çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Yatay bir direnç seviyesi ve alçalan bir direnç çizgisi bu direnci oluşturuyor. Yükselişin aynı hızda devam edebilmesi için LTC fiyatının bu bölge üzerinde güçlü kapanışlar yapması gerek.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.02.2023

Litecoin’de alıcıları Şubat ayında güçlü bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. 85 dolardan 95 dolar seviyesine kadar hızlı bir toparlanmaya yaşayan LTC Coin sonraki hedef olan 100 doları da aşmıştı.

Dört saatlik grafikte Litecoin 95 dolarlık direnç bölgesinin üstünde ve bu seviye 12 Şubat’taki düşüş sırasında direnç olarak yeniden test edilmişti. Fiyat daha düşük bir dip yaptığında ve RSI daha yüksek bir dip yaptı. Bu yükseliş farklılaşmasını fiyatlarda keskin bir sıçrama izledi. Litecoin’in önümüzdeki günlerde 100-106 dolar aralığına çıkmak isteyebileceğini gösteriyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.02.2023

Litecoin grafiğini incelediğimizde olumlu senaryoda 105 dolar üzerinde daha fazla kapanış yaparsa 150 dolara kadar yükselme durumu söz konusu. Hatta Bitcoin’in buna uygun bir ortamı sağladığı koşulda bir sonraki direnç seviyesi olan 2 dolara kadar Litecoin fiyatının artacağını görebiliriz. Haftalık RSI bu olasılığı desteklemekte çünkü 50’nin üzerinde, artış gözlemlenmekte. Öte yandan Litecoin fiyat dalgası sayısı güçlü yükseliş beklentisini göstermekte.

Bununla birlikte, Litecoin fiyatı 90 doların altına sarkması bu yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, Litecoin fiyatı kanalın destek hattına 70 dolara kadar düşme söz konusu olabilir. Özetle 105 dolar üzerindeki kapanışlar 150 ve 200 dolara doğru yükselişin devam edebileceğini söyleyebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.02.2023

Litecoin grafiğini incelediğimizde alıcının daha hakim olduğu ve yukarı yönlü hareketler sergilendiğini görebiliriz, fakat piyasada halen tetikte bekleyen ayıları unutmamak gerek. Olası satışların gelmesi durumunda Lİtecoin’de alt bölgelerde bekleyen OB boşluklarını doldurmak için aşağı yönlü hareketler yaşayabilir. Şu an 99 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin günlük periyotta 102 dolar direncini aşamaz ise fiyat 90 dolar seviyesinde konsolide olacaktır.

Litecoin 102 dolar direncini kırdığı takdirde sıralı olarak takip edilecek seviyeler 105 ve 110 dolar direnç seviyeleri olacaktır. Bu seviyelerde güçlü hareketler sergilemesi halinde soluklu bir yükseliş yaşayabilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 23.01.2023

Litecoin 85 dolar seviyesini kırdıktan sonra 92 dolar seviyesine kadar bir yükseliş sergilemişti ve şu ana geldiğimiz de ise aşağı yönlü hareketler sergilemeye devam etti, 85 dolar seviyesini test ederek ve burda ki tepkinin de güçlü olması halinde tekrardan 90 dolar seviyesini görebiliriz. Bu noktadan sonra önemli olacak konu ise bu seviyelerde kalıcı bir şekilde hareket etmesi olacaktır. Olasa 85 dolar seviyesini test ederken üzerinde kalıcı bir hareket sergileyemediği takdirde daha önce de belirtiğimiz 70 dolar seviyelerine kadar bir düşüş görebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 21.01.2023

Litecoin grafiğini incelediğimizde anlık olarak 90 dolar seviyesinde işlem görmekte. Bu momentumu devam ettirebilirse sırada ki 95 dolar seviyesini rahatlıkla kıracaktır ve 100 dolar seviyelerini rahatlıkla konuşabiliriz. Olası 90 dolar seviyesi ve piyasada genel durum negatife dönerse durum çok farklı gelişecektir. Litecoin tarafında 70 dolar seviyelerini rahatlıkla görme durumu mevcut.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.01.2023

Litecoin grafiğinde ki son durum ise sabah saatlerinde biraz daha alıcı istekli olduğunu görmüş bulunmaktayız. Daha öncede bahsettiğimiz gibi 85 dolar seviyesinin kaybedilmesi düşüşe sebebiyet vereceğini, şimdi bu seviyenin altında işlem görmekte 4 saatlik periyotta bu nokta üzerine çıkmaz ise beklenmedik düşüşlerle karşılaşabiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 19.01.2023

Litecoin için yaklaşan halving iyi bir fiyat katalizörü olmaya devam ediyor. Ağustos ayına kadar 150 dolar hedefi eğer büyük bir kripto çöküşü olmazsa gerçekleşebilir. Ancak kısa vadede 90 dolar seviyesindeki satıcılar yükselişin önünü kesti.

Bitcoin’in durumu göz önüne alındığında fiyat 80 dolara gerileyebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde 75 ve 65 dolarlar dip destek olarak test edilecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.01.2023

Litecoin’in önemli destek bölgelerini incelediğimizde, en yakın destek bölgesinin 85 dolar fiyat bölgesinde olduğunu görüyoruz. Litecoin yukarıdaki yazıda belirttiğimiz direnç bölgesini kıramaz ise düşüş hareketini ilk etapta 80 dolar desteğine kadar devam ettirebilir.

Litecoin 80 dolar desteğinin altında günlük mum kapanışı yaparsa, düşüş hareketini 72 dolar fiyat seviyelerine kadar gerçekleştirebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.01.2023

Litecoin fiyat grafiğini incelediğimizde, 90 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesinden satış ile karşılaşarak düşüş hareketi gerçekleştirdiğini görüyoruz. Litecoin, anlık olarak 87.8 fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Litecoin yükseliş hareketine devam etmesi için, 90 dolar fiyat bölgesinde bulunan direnç alanının üzerinde günlük mum kapanışı yapması gerekiyor. LTC coin, 90 dolar fiyat seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışı yaparsa yükselişini 100 dolar seviyelerine kadar devam ettirebilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 16.01.2023

Litecoin tarafına baktığımızda anlık olarak 86.91 dolar seviyesinde işlem görmekte, daha önce belirtiğimiz  90 dolar direncini aşması halinde yükselişi daha hızlandıracağını belirtmiştik fakat beklenen hareket bir türlü yaşanmadı. Haftanın ilk saatlerinde satıcı hareketlerle başlayan Litecoin böyle devam etmesi 85 dolar desteğin kaybetmesine yol açacaktır ve buda Litecoin için düşüşün başlayacağını gösterir ilk etap bu desteğin kaybedilmesi halinde 79.89 dolar seviyesine gelecek seviye olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.01.2023

Litecoin cephesinde durumlar tam tersi bir şekilde yaşanmakta. Şu andan itibaren 87 dolardan işlem gören Litecoin 91 dolar seviyesine kadar bir atak gerçekleştirmesiyle beraber gelen sert satışlar sonrasında düşüş yaşandı ve halen satıcının istikrarlı bir şekilde devam ettiğiniz söyleyebiliriz. Böyle devam etmesi halinde 85 dolar desteğin kaybedilmesine neden olacaktır. Bu da Litecoin cephesinde düşüşün derinleşeceğini gösterir bizlere, 4 saatlik periyotta tekrardan alıcıyla buluşmasını ve 90 dolar direncini aşmasını bekleyeceğiz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 12.01.2023

Litecoin tarafını incelediğimizde olumsuz bir yapı gözükmekte. Gece saatlerinde 85 dolar seviyesinde likidite temizliği yaparak tekrar bu seviyenin altına geriledi ve şu anda 83.79 dolar seviyesinde işlem görüyor. Satışların artması halinde alt seviyelerde daha önce belirtiğimiz 79 dolar seviyesine kadar gerileme ihtimali bulunduğunu belirtmek isteriz. Tekrardan 85 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığın da ve kalıcılığını koruyabilirse 90 dolar ve üzeri seviyeleri gündem olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.01.2023

Litecoin cephesinde ise 85 dolar seviyesi denemesi gelecektir. başaralı bir şekilde 85 dolar seviyesi kırıldığı takdirde yükseliş senaryosu bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Olumsuz senaryoyu göze alacak olursak Litecoin bu senaryoda büyük bir yara alabilir. Majör destek seviyesi olarak kabul ettiğimiz 78 dolar seviyesinin kaybedilmesi sırsıyla takip edeceğimiz seviyeler ise 75 dolar, 70 ve 62 dolar seviyeleri olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.01.2023

Litecoin tarafında ise beklenen atak gerçekleştiremedi küçük bir geri çekilme yaşayarak 80.07 dolar kadar düştü. Şu anda 80.91 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin teknik görünüm negatif hareket daha baskın durumda bu baskının devam etmesi halinde 79 dolar desteğini kaybetmesine neden olacaktır. Litecoin’de 79 dolar desteğin kaybedilmesi fiyatı 76 dolara kadar çekecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.01.2023

Litecoin tarafında ise beklenen direnç kırılımı gerçekleşti ve şu anda 82.09 dolarda işlem gören Litecoin alıcılarıyla yeteri güçlükte buluştuğu takdirde bir diğer direnç  görevi gören 85 dolar denemesi gelecektir. Bu deneme başarılı bir şekilde gerçekleştiği takdirde Litecoin tarafında sert ataklar ile karşı karşıya kalabiliriz ve buda fiyat yönünü 90 dolar seviyelerinin üzerine atmaya başaracaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.01.2023

Litecoin tarafında ise tekrardan 75 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ve şimdi bu seviyenin üzerinde kalıcılığını korumasını bekleyeceğiz, 75 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardığı takdirde 78 dolar direnci kırmak için atak yapacaktır. Litecoin beklediğimiz atak geldiğinde tekrar momentumlu bir hareket gerçekleştirip 85 dolar seviyesine doğru hareketler görebiliriz. Olumsuz senaryoda ise daha öncede belirtiğimiz gibi 70 ve 65 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 06.01.2023

Litecoin cephesinde ise yukarı yönlü hareketler sergilemeye çalışsa da güçsüz ve hacimsiz hareketler gerekli atağı beklemek çok doğru olmaz, Şu anda 73.69 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin 75 dolar seviyesinin altında kalmaya devam ederse 69.18 dolar seviyesine göz kırpacaktır. 4 saatlik periyotta 75 doların üzerine çıkmayı başarması gerekir aksi takdirde kripto piyasanın genelinde hacimsiz hareketlerinde olmasıyla beraber düşüşü tetikleyecek etkenlerden birisi olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.01.2023

Litecoin’de son durum ise 78 dolar direncini kıramayıp fiyat hareketini 75 dolara kadar çekti. Şu anda 75.24 dolarda işlem gören litecoin satıcılı bir hareket sergilemekte 75 dolar seviyesinin kaybedilmesi halinde 70 dolara kadar geri çekilme ile karşı karşıya kalabiliriz. İlk takip edeceğimiz seviye 75 dolar seviyesinin kaybedilmemesi önem arz ediyor çünkü bu seviye Litecoin’de fiyat yönün belirlemesinde etkili bir role sahip.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 04.01.2023

Şu anda 76.29 dolardan işlem gören Litecoin direnç seviyesi olarak belirlenen 78.02 doları denemektedir. Bu seviyenin daha öncesinde de birçok kez denendiğini ve geri çekilmelere maruz kaldığını görmekteyiz. Bu nedenle bizlerinde buradan kar alımı yapması mantıklı olacaktır. Ancak bu seviyenin hemen altında 72 dolarlık bir direncimiz daha olduğunu ancak şu anda da destek olarak kullanıldığını belirtmekte fayda vardır.

Destek seviyesi olarak belirtilcek bölge 62.50 dolardır. Bu seviyenin daha öncesinde de kurumsallar tarafından alıcı ile karşılandığını görmekteyiz. Bu nedenle fiyatta oluşacak tepki bizleri buradan direnç seviyesine taşımak isteyecektir. Çünkü bu seviye küçük yatırımcı içinde alım seviyesi olabilecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 03.01.2023

Birçok uzman ve analist, Noel sürecinde en çok kazanan varlıklardan birinin Litecoin olduğunu belirtiyor ve yükselişin 2023 yılında devam edebileceğini söylüyorlar. Son 24 saatte yaşadığı %8’lik artışla 75 dolar seviyesinde yer alan Litecoin, bu direnç seviyesini aşarak yükseliş hareketine devam ederse, 85 dolar seviyelerine dönme şansı oldukça yüksek gözüküyor. Varlığın 75 dolar direncini aşamadığı durumda ise 70 doların altına yaşanacak düşüşlerde dikkat edilmeli. 70 doların altına yaşanacak bir kırılma 62 dolar oradan da 59 dolara geri çekilme yaşatabilir. Uzmanlar, Litecoin’in 2022 yılını yaklaşık 70 dolardan kapatacağını tahmin ediyorlardı ve öyle de oldu. Uzmanların  2023’ten beklentileri ise varlığın yılı 100 doların üzerinde tamamlaması.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 02.01.2023

Litecoin fiyatını incelediğimizde anlık olarak 70.60 dolardan işlem gördüğünü fark etmekteyiz. Bu seviyenin daha da aşağılara ilerleyerek destek seviyesinden tepki bulacağını düşünmekteyim. Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge ise 62.50 dolardır. Bu seviyenin aynı zamanda işleme giriş seviyemiz olabileceğini belirtmeliyim. Çünkü gelecek alım işlemleri ile birlikte fiyat direnç seviyesine ilerlemek isteyecektir.

Direnç seviyesi olarak belirlenen ilk seviyemiz 71.83 dolardır. Bu seviyenin bizler için kâr alım seviyesi olabileceğini düşünmekteyim. Neden diye sorduğumuzda ise fiyatın bir den fazla kez buraya gelerek geri çekildiğini görmekteyiz. Ancak bu seviyenin yukarıya doğru kırılması söz konusu olur ise bir sonraki hedefimiz 80 dolar olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 30.12.2022

Litecoin tarafına baktığımızda teknik yapıda yine zayıf hareketler sergilemekte. Gece saatlerinde 67.13 dolar seviyesini aştı fakat kalıcı olmayı başaramadı ve tekrar bu seviyenin altına düştü şu anda ise 66.60 dolar seviyesinde işlem görmekte.

Günlük periyotta tekrardan 67.13 dolar seviyesini deneyecektir güçlü hareketler sergilediği takdirde bu seviyenin üzerinde kalmayı başaracaktır. Olumsuz senaryoda ise bu seviyenin altında kalmayı devam ettiği takdirde son kale desteği olarak kabul ettiğimiz 62.50 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşama riski ile karşı karşıya kalabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 29.12.2022

Litecoin önümüzdeki yıl yaşanacak halving öncesinde hareketlenmeye başladı. Ancak boğalar son rallideki momentumu sürdüremedi. Litecoin 27 Aralık’ta hareketli ortalamaların altına geriledi ve ayılar 28 Aralık’ta fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına çekmeye çalışıyor. Eğer bunu başarırlarsa, fiyat 62 dolara kadar inebilir. Tersine yükseliş momentumunun geri kazanıldığı senaryoda 75 dolar hedefi yeniden gündeme gelecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 28.12.2022

Litecoin cephesinde ki son durum ise 67.13 dolar desteğini test ederek yukarı yönlü hamlelere başladı. Gerekli alımlar gerçekleşmesiyle tekrar yukarı yönlü bir hareket görebiliriz ve bu fiyatı 69.18 dolar seviyesine kadar götürecektir. Olumsuz senaryoda ise 67.13 dolar desteğin günlük periyotta kaybedilmesi 63 dolar seviyesine kadar götürme durum çok yüksek olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 27.12.2022

Anlık olarak 70.19 dolardan işlem gören Litecoin direnç seviyesi olarak belirlediğimiz 72dolara kırmak için çaba sarf etmektedir. Bu seviyenin bizler için ciddi bir kar alım seviyesi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü daha öncesinde de birçok kez denenen bu seviye kar alımlarına maruz kalarak destek seviyesine çekilmiştir. Ancak eğer bu seviye yukarıya kırılım gerçekleştirir ise bir sonraki hedefimiz 78 dolar olacaktır.

Destek seviyesine baktığımızda ise 62 doların net bir destek olduğunu anlamaktayız. Çünkü bu seviyenin bizler için alım bölgesi olarak belirlendiğini düşünmekteyim. Bu nedenle buradan işleme girilmesi fiyatın direnç seviyesine doğru bir yol izlemesini sağlayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 26.12.2022

Litecoin cephesinde ki son durum ise 67.13 dolar direncini kırması beraberinde sert bir hareket gerçekleştirerek 69.18 dolar direncine kadar bir atak gerçekleştirdi ve tekrar bu direncin altına geriledi.

Şu anda 69.05 dolar işlem gören Litecoin tekrar tepki alıp 4 saatlik periyotta direnci desteğe çevirdiği takdirde bu yükselişe devam edecektir. aksi takdirde ise bu direnci kırmadığı takdirde alt seviyede ki destek olan 67.13 seviyesiyle tekrar karşı karşıya kalacağız. Satışların yoğunlaşmasıyla beraber düşüşü derinleştirme durumu ise yüksek olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 24.12.2022

Litecoin tarafına baktığımızda fiyat 63 ve 67 dolar arasında akümle olmaya devam etmekte. Ve kararsız fiyat hareketi bu hafta sonu da devam edecek gibi gözükmekte, olası bir aksi durum yaşanmadığı sürece bir düşüş gözükmemekte. Fiyat 65 dolar üzerine atmayı başardığı takdirde üst direnç olarak kabul ettiğimiz 67.13 dolar seviyesine bir atak gerçekleştirebilir. Yakın takibe alabileceğimiz diğer seviye ise 69.18 dolar seviyesi olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.12.2022

Litecoin fiyatı için bir yükseliş trendi oluşuyor gibi görünüyor. Bu yükseliş, Litecoin 40 dolardaki destekten sıçradığı zaman başladı. İlk büyük kırılma, boğalar 52 dolardaki direnci ve alt trend çizgisini kırdığında gerçekleşti. Bu trend çizgisinin biraz üzerinde long pozisyon açan traderlar kâra geçmiş olabilir ve 200 günlük üstel hareketli ortalamadan da görüldüğü gibi potansiyel çıkış noktası ise 70 dolar civarında. Litecoin fiyatındaki ikinci yükseliş doğrulaması, kasım ayında aynı düşen trend çizgisinden sıçradığı ve 66 dolardaki trend çizgisini kırdığı zaman gerçekleşti. Yükseliş trendi, aşağı yönlü baskı zayıflamasına neden olana kadar devam etti.

Anlık olarak 65.87 dolardan işlem görmekte. 67.13 direncine göz kırptı fakat satıcıların artması küçük bir geri çekilmesine sebebiyet verdi. 4h periyotta 67.13 dolar direnci aşmadığı takdirde aşağı yönlü bir düşüş gerçekleşebilir ve buda 62.51 dolar seviyesi olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.12.2022

Anlık olarak 65.97 dolardan işlem gören LTC destek seviyesi olarak belirlenen 63.5 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin bizler için alım seviyesi olmasını beklerim. Çünkü daha öncesinde de fiyatın buraya gelerek tepki alması gündeme gelmiştir. Fiyatın buradan direnç seviyesine kadar ilerlemesini beklerim.

Direnç seviyesi olarak belirlenen ilk seviye 69 dolardır. Bu seviyenin bizler için kâr alım seviyesi olabileceğini düşünmekteyim. Çünkü fiyat daha öncesinde de birçok kez buradan aşağıya doğru ilerleme kaydetmiştir. Ancak eğer bu seviye yukarıya doğru kırılır ise bir sonraki hedef 76 dolar olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 21.12.2022

Litecoin’de teknik veriler ve temeller de hala sağlam görünüyor. İzlemesi gereken kritik seviyeler var ve 62 dolardaki destek seviyesi kesinlikle takip edilmesi gereken bir nokta. Litecoin bu seviyeyi tutarsa ufuktan 80 dolara tekrar göz kırpabilir. Litecoin, Aralık’taki en yüksek seviyesi olan 84.73 dolardan %23’ün üzerinde düştü. LTC, an itibariyle 65 dolardan işlem görüyor.

Kripto piyasasında olası olumsuz bir senaryoda ise Litecoin’in 62 dolar seviyesini kaybetmesi durumunda alt bölgelerde bekleyen 52 dolar seviyesine kadar götürme durumu da söz konusu.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 19.12.2022

Litecoin gün geçtikçe değer kaybetmeye devam ediyor. Şu anda 63 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin alıcının bir nebzede olsa istekli olduğun görebiliyoruz. Önemli nokta alıcıların bu istikrarını sürdürebilmesi ve günlük periyotta 67.10 doların üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerekir aksi takdirde bu hareket Litecoin tarafını 57.68 dolara kadar rahatlıkla itecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 17.12.2022

Kripto piyasasında genel olarak düşüşlerin yaşandığı kasım ayının üçüncü haftasında, Litecoin keskin bir yükseliş ivmesi yaşadı. Ve bu da bazılarının, “Litecoin halving etkisinin” başladığına inanmasına neden oldu. Ancak, kripto para çoğunlukla konsolide olduğu için, aralık ayının ilk yarısı hayal kırıklığı yarattı. Ve şimdi son iki günde Litecoin hızla düşerken, bu yükseliş eğilimi tamamen tersine döndü ve bir kaç defa belirtiğimiz 62 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler yaşandı. Şu anda ise fiyat hareketini günlük periyotta 65 doların üzerinde yapamadığı takdirde bizi daha sert bir düşüş beklediğini söyleyebiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 16.12.2022

Litecoin tarafında fiyat hareketi olduk negatif seyir izlemeye devam etmekte. An itibariyle 73.04 seviyelerinde işlem gören Litecoin satıcı baskının yoğun olduğu ve yapının aşağı yönlü hareketi de devam edecek gibi duruyor. Litecoin’de daha öncesinde de belirtiğimiz 78 dolar seviyesini koruyamadığı takdirde düşüş başlayıp sırasıyla 70,65 ve 62 dolara kadar bir düşüş yaşanacaktır.

Günlük periyotta 75.40 seviyesinin üzerinde çıkmayı başaramadığı takdirde 70 dolar seviyesini görecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.12.2022

Anlık olarak 74.94 dolardan işlem gören Litecoin direnç seviyesi olarak belirlenen 80 dolardan tepki alamayıp aşağı yönlü hareket gerçekleşti. Çünkü bu seviye bizler için kâr alım seviyesi olabilecektir. Daha öncesinde de fiyatın bu seviyeden aşağıya destek seviyesine doğru ilerlediğini görebilmekteyiz. Bu nedenle bu direnç seviyesi bizler için önemli olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge ise 72 dolardır. Bu seviyenin ise işleme giriş için doğru seviyelerden biri olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyatın daha öncesinde de birçok kez buradan net tepkiler ile birlikte yukarıya ilerlediği gözükmektedir. Direnç seviyesine tekrar gelecek olan fiyatın burayı yukarıya doğru kırması ile birlikte fiyat 80 doları hedefleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.12.2022

Litecoin cephesinde ABD’de gelen verilerin olumsuz olması düşüş senaryosunun önüne geçti diyebiliriz. An itibarıyla 78.24 dolar işlem gören Litecoin 80 dolar direnci kırdığı takdirde tekrar bir ivme yakalayabilir fakat alıcının bu konuda istekli olduğunu söylemek zor gerekli ivmenin gelmesi için güçlü alıcılara ihtiyaç olduğunu unutmamak gerek.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 13.12.2022

Litecoin tarafında ise yükseliş sonrası beklediğimiz geri çekilmeyi yavaş yavaş gerçekleştiriyor. Şu an içerisinde 74.71 dolardan işlem gören Litecoin 70 dolar desteğinden tepki aldığını belirtmekte fayda var. Olası destek seviyesine ulaşması bunu rahatlıkla kaybedecektir ve 65 sonrasında 62 dolara kadar bir düşüş riski ile karşı karşıya kalabilir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 12.12.2022

Litecoin tarafında beklenen atak geldi fakat Bitcoin gelen satışlar sonrası bu durumu tersine çevirdi ve 78 doları kaybederek 73 dolara kadar geriledi. Şu an içerisinde 73.65 dolardan işlem gören Litecoin bu baskıdan kurtulmaz ise 69 dolara kadar bir satış yeme durumu yüksektir. Bu yüzden alıcıların satıcılara göre baskınlığını artırması gerekir ve bu durumu tersine çevirip tekrardan yukarı yönlü hamleler gerçekleşsin.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.12.2022

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin’de ABD Doları karşısında aşağı yönlü düşüş hareketi gerçekleştirdi. Daha önce LTC, 70 dolar seviyesinin üzerinde bir taban oluşturdu ve yeni bir artış başlattı.

72 dolar ve 75 dolar direnç seviyelerinin üzerinde net bir hareket oldu. Fiyat 80 dolar seviyesinin ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerine bile çıktı. Ancak, ayılar 85 dolar bölgesinin yakınında hareket ediyordu. 84,97 dolar civarında bir yüksek tepe oluştu ve fiyat aşağı yönlü bir düzeltmeye başladı. 78 dolar seviyesinin altına bir hareket gerçekleştirdi. Fiyat, 70,50 dolardan 84,97 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü.

Fiyat şu anda 80 doların ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altında işlem görüyor. 70,50 dolardan 84,97 dolara yükselişin %61,8 Fib geri çekilme seviyesi bir destek görevi görüyor. Lİtecoin 4 saatlik tablosunda 78 dolar aştığı takdirde yukarı hamleler içinde olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.12.2022

Litecoin cephesinde ise dün piyasada yaşanan düşüş sonrası Litecoin tarafı diğer altcoinlere göre düşüşü biraz sert gerçekleşti. Şu an içerisinde 75.21 dolar seviyesinde işlem gören Litecoin satıcın gittikçe baskısı artamaya devam ediyor. Böyle devam ettiği takdirde sürekli bahsetmiş olduğumuz 62 dolar seviyesine kadar gerileme söz konusu.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.12.2022

Litecoin gün geçtikçe yerini düşüşe bırakmakta böyle devam etmesi halinde daha önceden de bahsetmiş olduğumuz 65 ve 62 dolar seviyeleri Litecoin için yeniden gündeme gelmesi durumunun yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. 4 saatlik periyotta 77 ve 78 dolar yatay bandının içerisinde dahil olması durumunda yeniden yukarı yönlü hamlede bulunacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.12.2022

Litecoin tarafında beklenen kırılım yaşandı ve şu an 83 dolar seviyelerinde işlem görmekte. Günlük periyotta 85 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yaptığı takdirde bu hafta nezdinde Litecoin cephesinde hızlı yükselişler yaşanacaktır. Bu seviyeden sonra sıralı olarak 88 dolar ve 92 dolar seviyelerini takip edebiliriz. Olası olumsuz senaryoda ise 80 doların altına tekrar düşmesi halinde kan kaybının da hızlanacağını unutmamak gerekir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 03.12.2022

Litecoin tarafında değişen bir senaryo gözükmemekte halen stabil hareketliliğine devam etmekte. 76.90 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin bu seviye bir süre daha oyalanmaya devam ederse olası bir düşüş senaryosuyla karşı karşıya kalabiliriz. Alt bölgelerde ki bekleyen destek seviyelerine kadar gerileme durumu yüksek olacaktır. Bu seviyeler ise 70, 65 ve 62 dolar seviyeleridir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 02.12.2022

Litecoin cephesine de ise durum stabil bir şekilde devam etmekte. 74 dolar 78 dolar arasında sıkışmış bir şekilde fiyat hareketini sergiliyor. Bu seviyelerde ne alıcının ne de satıcının birbirlerine karşı üstünlük kuramadığını görmekteyiz. Litecoin’de beklediğimiz yükselişin devam edebilmesi için günlük zaman diliminde 80 dolar seviyesinin üzerinde güçlü ve kalıcı bir kapanış yapması gerecektir. Aksi takdirde beklenen bu yükseliş senaryosu iptal olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.12.2022

Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan Litecoin, 30 gün içinde %45’in üzerinde bir kazançla Kasım ayında en çok kazananlardan birisi oldu. Ancak hâlâ 100 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Litecoin fiyatı, gelecek yılın başlarında yapılması planlanan güncellemeler nedeniyle çoğu kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte son fiyat artışı, altcoin’in Haziran’dan Ekim 2022’ye kadar gördüğü kayıpları tersine çevirdi. Fiyat, aylık grafikte yükselirken Litecoin yatırımcıları hâlâ oldukça kritik bir seviye olan 100 doların yeniden test edilmesini bekliyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 30.11.2022

Litecoin tarafından her ne kadar işler yolunda gidiyor gibi gözükse de ilerleyen günlerde bu yükselişin son bulma durumunu da belirtmekte fayda var. Kısa vade tarafında yükseliş senaryosun da kâr alımını olabildiğince başarılı bir şekilde almaya dikkat etmek gerekecektir. Bu etapta 80 dolar seviyesini aşması durumunda 85 dolar kadar gözüken bir yükseliş olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 29.11.2022

Litecoin tarafında ki son durum ise 70 dolardan tepki alarak tekrardan yukarı yönlü hareketini başlattı. Anlık olarak 76 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin yükseliş senaryosunu devam ettirmesi adına 80 dolar direncini bir atak sağlayıp kırması gerekir. Aksi takdirde küçük küçük geri çekilmeler başlayacaktır ve alt seviyelerde kalan boşlukları doldurmaya gidecektir. Bu alt bölgede bekleyen seviye ise 62 dolar seviyesidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 28.11.2022

Litecoin cephesine baktığımızda 75 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılığını sağlamaya çalışırken piyasada ki olumsuz etkenlerin yaşanması Litecoin’in bu seviyeyi koruyamadı ve 70 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu senaryoda yaşanacak durumlar ise ilk olarak 69 dolar seviyesine gelmesi halinde Litecoin’de satışlar gittikçe artacak ve daha önce bahsettiğimiz güçlü destek görevi 62 dolar seviyesine kadar bir geri çekilmesine neden olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.11.2022

Litecoin tarafında ise değişen bir senaryo gözükmüyor. 77 ve 80 dolar bandı arasında stabil hareketi devam etmekte fakat bu sürecin uzun sürmeyeceğini belirtmekte fayda var. RSI tarafında ise hâlâ şişkinlik devam ediyor satışların ilerleyen saatlerde artacağını ve düşüşün yaşanma durumunun yüksek olduğu gözüküyor. Bu satışlar sonrası ilk olarak 70 dolar seviyesi sonrasında ise 62 dolar seviyesine kadar bir çekilme yaşanacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 23.11.2022

Litecoin uzun süredir beklediğimiz atağı gerçekleştirdi. 67 ve 69 dolar bandına gelmesi halinde sert bir yükselişin yaşanma durumunun yüksek olacağını belirtmiştik. Şimdi ise fiyatta bir geri çekilmeler yaşanacaktır özellik RSI 78 seviyelerinde hareket etmesi buna da örnek gösterebiliriz. Bu yaşanacak geri çekilmede tekrar 62 dolar seviyelerine kadar gelmesi yüksektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 22.11.2022

Litecoin tarafına dönüp baktığımızda piyasada bu düşüşe karşı koyan altcoinlerden birisi oldu. Şu an içerisinde 61 dolar seviyelerinde işlem gören litecoin 60 dolar desteğin üzerinde korunmaya devam ediyor. Günlük periyotta 63.15 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığı takdirde daha önce belirtiğimiz 67 ve 69 dolar seviyelerini rahatlıkla test edecek gibi gözüküyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 18.11.2022

Anlık olarak 62 dolardan işlem görmekte olan Litecoin daha öncesinde de belirttiğimiz aralık da işlem görmeye başladı. Burada belirtilen destek seviyesi 55 dolardır. Daha öncede belirtiğimiz gibi 60 dolar direnç olarak kabul etmiştik günlükte üzeri kapanış geldiği takdirde yükseliş seyri hızlı gerçekleşecektir. Çünkü grafikte de gözüktüğü üzere fiyat buradan tepki alarak direnç seviyesine yönelmektedir.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 65 dolardır. Bu seviyeden bizlerin kar alımı yapması gerekecektir. Önceki mumları da incelediğimizde benzer örnekler gözükmektedir. Fiyat buradan tepki alarak destek seviyesine birçok kez yönelmiş ve destek seviyesinden de toparlama kaydetmiştir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 17.11.2022

Litecoin tarafına tekrardan dönüp baktığımızda stabil bir şekilde devam eden bir fiyat hareketini görebiliyoruz. Şu an içerisinde 58 dolar bandında işlem gören Litecoin uzun bir süredir bu aralıkta oyalanmaya devam ediyor. Peki bu durum fiyatı nasıl etkiler kararsızlık devam ettiği sürece fiyattı aşağı yönlü çekme tarafına daha yakın olacaktır ve tekrardan 50 dolar seviyelerini görmemiz zor olmayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 16.11.2022

Litecoin düşüşe karşı direnmeye devam ediyor. Şu an içerisinde 59 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin tekrardan 60 dolar direncini kırmaya yönelik hareketler sergiliyor. Bunu başardığı takdirde ve 60 dolar üzerinde kalıcı olmayı başarır ise sıralı olarak 64,66 ve 69 dolar seviyelerini izleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.11.2022

Litecoin cephesinde ise değişen bir senaryo gözükmemekte. 55 ve 60 dolar bandı arasında fiyat hareketliliğine devam ediyor fakat satıcılar tarafı artmaya başladığını görüyoruz. Olası bu durumun şiddetlenmesi Litecoin’i bir diğer alt destek seviyesi gören 50 dolar seviyesine rahatlıkla götürecektir. Bu senaryoyu yaşamamak için alıcıların gerekli atağı yapması gerekli.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.11.2022

Litecoin tarafında ise geçtiğimiz günlerde belirtiğimiz üzere 60 dolar seviyesinin altında kaldığı sürece alt seviyelerde ki 55 ve 50 dolar desteğine kadar gerileyeceğini belirtmiştik. İlk olarak 55 dolar seviyesini görmesiyle beraber 50 dolar seviyesine doğru hareketi de başlamıştı ki Bitcoin’de yaşanan pozitif hareketlilikten dolayı Litecoin’de yukarı yönlü hareketini başlattı.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 12.11.2022

Litecoin’de ise tekrar 60 dolar seviyesinin altına indi günlük periyotta 60 doların altında kapanışın gerçekleşmemesi gerekir aksi takdirde bahsetmiş olduğumuz düşüşün yaşanma durumu yüksek olduğunu belirtelim. Bu düşüşte sıralı olarak takip edeceğimiz seviyeler ise 55, 50 dolar seviyeleri olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 11.11.2022

Litecoin sabah saatlerinde pozitif bir hava yoğunda ve 64 dolar seviyelerine kadar bir hareketlilik sağladı. Fakat piyasada ki baskı devam ettiğinden dolayı Litecoin’in yükselişe engel olacağını belirtmekte fayda var. Çünkü piyasada belirsizlik alıcıların dışarda kalmasına etki ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.11.2022

Litecoin fiyat bandında 50 dolar seviyelerinde direnmeye devam etmekte fakat an itibariyle satıcının daha ağırlıklı bir şekilde üstünlük kurduğunu söyleyebiliriz. Litecoin’in bu senaryodan kurtulması adına 55.20 dolar seviyesini desteğe çevirmesi önemli noktalardan birisidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 09.11.2022

Litecoin tarafına da baktığımızda işlerin iyiye gitmediğini rahatlıkla vurgulayabiliriz. Litecoin’de güçlü destek görevi gören 62.90 doları seviyesini kaybetmesiyle beraber 54 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşandı. Litecoin günlük kapanışta 62.90 dolar seviyesi üzerinde kapanışını gerçekleştirmez ise düşüş senaryosu bir süre daha devam edecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.11.2022

Litecoin’de beklediğimiz atağı gerçekleştiremedi, gelen satışlarla beraber 70 dolar seviyesinin altına kadar indi baskının böyle devam etmesi halinde ve günlük periyotta 69.18 dolar desteğini kaybetmesi halinde Litecoin tarafında 62 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.11.2022

Litecoin’de 2 Kasım’dan bu yana devam yükselişi yatırımcılarına birazda olsa mutlu etmişti. Yükselişin devam etmesi için 75 dolar seviyesini kırması gerekir aksi takdirde Litecoin tarafında sert bir geri çekilme yaşanma durumu yüksek olacaktır. Piyasanın genel anlamda ki olumlu havası devam ettiği takdirde beklenen 75 dolar direncini test edecektir kolaylıkla…

 

Litecoin (LTC) Analiz; 19.10.2022

Litecoin’de 52.45 $ bölgesi güçlü bir direnç bölgesi olarak devam ediyor. Son analizimizden bu yana bu seviyeyi iki kere test etmesine rağmen kırılım gerçekleşmeyip ardından düşüşlere neden oldu. An itibariyle fiyat 51.30 $ dan işlem görmeye devam ediyor aşağıda izlenmesi gereken seviye 47 $ bölgesi buralara kadar bir geri çekilme yaşanması muhtemel görünüyor. Yükseliş için belirtilen direnç bölgesi üzerine kalıcılık sağlaması gerekir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 10.10.2022

Litecoin’in yükselen kama şeması devam ediyor. 52.45 $ bölgesi çok önemli bir destek seviyesi haline gelmesinin ardından buradan aldığı tepkilerle 58 $ a fitili ateşleyecek yükselişler gerçekleştirmeye gayret ediyor. An itibariyle fiyat 54.31 $ bu hafta önemli ekonomik veriler yer alıyor. Ukrayna-Rusya krizinin tekrar meydana çıkışı piyasaları olumsuz etkileyebilir bu sebepten temele dayalı verileri de takip etmek önemli rol oynayacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.10.2022

Litecoin Haziran ayından beri devam eden yükselen kamanın hedefi 57 $ desteğini kırmasının ardından hedefi 65 $ seviyeleri olacaktır. Hacimli yükselişlerle tekrar bu bölgeyi test etmesini hedeflenmeli 50 MA dan alınan destek ile birlikte bu bölgede hacme ihtiyaç var. Supertrend de hala görünüm pozitif

 

Litecoin (LTC) Analiz; 01.10.2022

Son analizin üzerinden geçen sürede Litecoin için çok bir değişiklik söz konusu değil. Fiyat 52.45 $ bölgesi üzerinde kalıcılık sağladı yükseliş için bu seviyenin altında kapanış yaşanmaması gerekir. İlk hedefi ise 58.61 $ a ilerleyecek fitili ateşlemesi olur.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 28.09.2022

LTCUSDT çifti Haziran ayından bu yana devam ettiren yükselen trend çizgisi üzerinde önemli bir destek seviyesinde hareket ediyor. Bu seviyenin altında izleyeceğimiz seviyeler 43 $ – 41 $ bölgesi olacaktır. Bu bölgeler alımlar için önemli seviyeler olarak kabul edilebilir. Bitcoin önderliğinde tersi senaryoda ise fiyatın 52 $ üzerinde kalıcılık sağlaması düşüş tezini geçersiz kılacaktır

 

Litecoin (LTC) Analiz; 24.09.2022

Son paylaştığımız analizde fiyatın 47 $ destek bölgesini test edip ardından bir yükseliş başlatacağını belirtmiştik. Fiyat tam olarak belirtilen seviyeye gelmese de 49.95 $ ı test edip ardından yükselişini başlattı fiyat an itibariyle 54.90 $ seviyesinde bir sonraki fiyat hedefi 58.61 $ olmalıdır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 20.09.2022

Litecoin 13 Eylül tarihinde 67 $ a ulaşmasıyla önemli bir direnç bölgesini test etmişti burayı kırmak için boğalar yetersiz kaldı ve haliyle ayılar fiyatı ele alıp satış baskısını başlattı. An itibariyle LTCUSDT çifti 51.90 $ dan işlem görmeye devam ediyor ilk olarak 47 $ destek bölgesini test edip ardından yükselişini devam ettirecektir

 

Litecoin (LTC) Analiz; 15.09.2022

Litecoin tarafında herhangi bir değişik görünmüyor. LTC için önemli olan destek bölgesi 58.60 $ tan tekrar tepki alarak son 24 saat içerisinde %3 oranında yükseldi. Buradan sonra izlenmesi gereken seviye ise 66 $ ana direnç bölgesi olacaktır. Bu seviyeyi Haziran ayından bu yana defalarca test etmesine rağmen üzerine atmakta zorlandı

 

Litecoin (LTC) Analiz; 14.09.2022

Litecoin 14 Haziran tarihinden beri yukarı doğru hareket ediyor. Yukarı yönlü hareketin tamamı şu ana kadar yükselen bir paralel kanal içindeydi. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir, yani kanaldan nihai bir düşüş beklentisi bulunuyordu ve dün yaşanan enflasyon verisi sonrası sert düşüşe maruz kaldı. An itibariyle LTC 59.49 $ seviyesinde işlem görüyor.  Tepki aldığı seviyeye bakarsak 66.5 $ bölgesinde majör direnç bölgesi yer alıyor bu bölgeyi kırması oldukça zor olacak öte yandan 57.50 $ bölgesi üzerinde kaldığı süre boyunca bahsi geçen direnç bölgesini hedefleyecektir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 08.09.2022

Litecoin 52.81 desteğini test edip tekrar yukarı yönlü tepki aldı. Yani şunu söyleyebiliriz. Litecoin için Güçlü kaldığını görebiliyoruz. Piyasanın biraz soluklanması durumunda güzel hareketlerin yaşanabileceğini gösteriyor. ilk olarak takip seviyemiz 65.50 dolar seviyesidir.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 07.09.2022

Litecoin tarafında ise beklenen istek ve hareketler yaşanıyor fakat diğer etkenlerin negatif bir şekilde yaşanması Litecoin’in bu durumunuda tersine çevirip yükselişini engelliyor. Buna rağmen Litecoin güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 06.09.2022

Litecoin istediğimiz gibi 59.88 dolar seviyesinin üzerinde direnmeye devam ediyor. Satış yemeden günlük periyotta kalmayı başarırsa yukarı yönlü hareketler yaşanacaktır Litecoin tarafında ve 65 dolar seviyesi tekrar gündem olacaktır.

 

Litecoin (LTC) Analiz; 05.09.2022

Litecoin’e baktığımızda 59 dolar seviyesinin üzerinde direnmeye devam ediyor. Bu şekilde güçlü kalmaya devam ettikçe üst bölgelere tırmanmak için hareketler yaşanacaktır. İlk etapta ise 65.50 dolar seviyesini yeniden takip edeceğiz.

Litecoin (LTC) Analiz; 03.09.2022

Litecoin tarafında beklediğimiz ve belirtiğimiz hareket yaşandı bunun devam edebilmesi adına 59.88 doların üzerinde güçlü bir şekilde kalması olacaktır. Bu seviyenin üzerinde günlük kapanış geldiği takdirde yeni bir hazırlık yapacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 01.09.2022

Litecoin’de tarafına bakıldığında yukarı yönlü bir hareket sağlamış durumda ve şu an içerisinde 55.80 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin 59.88 dolar göz kırptı diyebiliriz. Piyasada olumsuz bir hava oluşmaz ise bu hedefi rahatlıkla görecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 31.08.2022

Litecoin tarafında da pozitif sinyallerin olduğunu belirtebiliriz şu an içerisinde aksi bir durum yaşanmaz ise 59.88 dolar yolculuğu tekrardan başlayacaktır. Tersine döndüğü takdirde 52.81 dolar desteğini kaybetmekte zorluk çekmeyecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 29.08.2022

Litecoin bu süreçte güçlü kalan nadir altcoinlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. 59.88 dolar seviyesini kaybetmesiyle 52.81 dolar seviyesini bekliyorduk ve oda yaşandı ayrıca yaşanan son düşüşle beraber 52.81 dolar seviyesinin de kaybetme durumu yüksek iken gayet güçlü bir şekilde bu seviyeyi korudu. Bunda şunu çıkarmak gerekir piyasa da düzeldiğinde Litecoin ilk sıralarda yerini alacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 23.08.2022

Litecoin’de daha önce belirttiğimiz 59.88$ seviyesinin kaybedilmesi ilk olarak fiyatı 52.81$ seviyelerine çok rahatlıkla çekeceğini belirtmiştik. Litecoin’in düşüşün önüne geçmesi adına tekrardan 59.88$ seviyesinin üzerine atması şart bu seviyenin altında kalması düşüş senaryosunu derinleştirir.

Litecoin (LTC) Analiz; 18.08.2022

Litcoin güne yeşille başladı yeteri kadar bir alıcı olmamasına rağmen yukarı yönlü hareketi için zorlamaya devam ediyor. Piyasada ki bu olumsuzluk Litecoin’in yükselmesine engel olarak bakabiliriz umarım bir an önce bu baskıdan kurtulup güzel bir hareket görürüz.

Litecoin (LTC) Analiz; 17.08.2022

Litecoin tarafında ki hareketlilik yatırımcılarının canını sıkmaya devam ediyor. 65.50$ seviyelerini görmesiyle beraber tekrardan 59.88$ seviyesine kadar geri çekilde sonrasında yine yukarı yönlü hamle yapmış olsa da kalıcı olmaması yapıyı çok çabuk aşağıya çekmekte.

Litecoin (LTC) Analiz; 16.08.2022

Litecoin’de ise zayıf hareketlerine devam ediyor diyebiliriz. Piyasanın genelinde olumsuz bir senaryonun etkisiyle beraber maalesef ki Litecoin’de bundan nasibini alarak bir türlü gerekli hareketli sağlayamıyor. Bir düzeltme gelecekse Litecoin ilk sıralarda yerini alır.

Litecoin (LTC) Analiz; 15.08.2022

Litcoin’de ise son duruma baktığımızda uzun zamandır beklediğimiz 65.50$ seviyesini test etti fakat yeterli bir şekilde alıcı baskınlığı olmadı ve yerini tekrardan düşüşe bıraktı. Bu senaryonun devam etmemesi için güçlü kapanışlar şart.

Litecoin (LTC) Analiz; 11.08.2022

Litcoin’de son durum stabil bir şekilde devam ediyor diyebiliriz. Bir türlü gereken 65.50$ seviyesine güçlü bir hareket olmadı ve buda Litecoin için gün geçtikte işler tersine dönmesine neden olacaktır. Her ne kadar 59.88$ seviyesinin üzerinde durmaya çalışsada tehlikeli bir durum olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 10.08.2022

Litecoin’de ise son durum çok fazlasıyla bir satış dalgasına maruz kaldı diyebiliriz. 64$ seviyelerinden 57$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bir an önce tekrardan 59.88$ seviyesinin üzerine atması gerekir aksi takdirde bir önceki günlerde belirtiğimiz 52.81$ seviyeleri gündem olabilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 09.08.2022

Litecoin cephesinde ise beklediğimiz 65.50$ seviyesine başlayan yolculuk sonrası piyasada oluşan genel baskıyla beraber bir türlü o hamleyi yapamadı. Tekrardan bir geri çekilme yaşanadı Litcoin tarafından 59.88$ seviyesinin üzerinde korunduğu sürece hedef geçerli olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 08.08.2022

Litecoin’de uzun süredir beklediğimiz 65.50$ yolculuğu yeniden başladı. Alıcıların baskısı sürmeye devam ederse bu seviyeyi çok rahatlıkla aşacaktır. kırılımın yaşanması ardında küçük bir düzeltme sonrası bir sonra ki hedefte 75$ seviyesi olacaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 06.08.2022

Litecoin beklenen hareketi gerçekleştirdi. 59.88$ seviyesinin üzerine tekrardan atmayı başardı. Küçük bir geri çekilme olacak ama 65$ seviyesinde ki hedefine doğru hareketi devam edecektir. Güçlü bir alıcı isteği var devam etmesi 65$ seviyesinin üzerine de atmayı başaracaktır.

Litecoin (LTC) Analiz; 04.08.2022

Litecoin için söyleyebileceğimiz durum ise değişen bir durumun olmadığını ve 59.88$ direncine yönelik güçlü bir hareket gelmediği sürece negatif senaryo devam edecektir. Alt seviyelerden takip edeceğimiz 52.81$ seviyesi halen geçerli.

Litecoin (LTC) Analiz; 03.08.2022

Litcoin her ne kadar 57$ seviyesinin üzerinde kalmayı zorlasa da yukarı yönlü isteği yetersiz kalıyor. Her ne kadar küçük bir düzeltme yapıp yukaru yönlü hareket olsada güçlü bir hareket olmadığından dolayı düşüş riskin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 02.08.2022

Litecoin tarafında ise 59.88$ seviyesinin üzerine atmayı başarmadığı takdirde 52.81$ yolculuğu başlayacağını belirtmiştik ve şu an içerisinde aşağı yönlü hareketlilik başlamış durumda, piyasada ki genel olumsuz havayı kattığımız takdir de 52.88$ seviyelerine hazırlıklı olmakta fayda var.

Litecoin (LTC) Analiz; 01.08.2022

Litecoin için kritik anlar başladı diyebiliriz, 59.88$ seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Böyle devam ettiği sürece Litecoin için işler iyiye gitmeyecektir. Yeniden 52.81$ seviyelerini konuşacağız, bu seviyelere kadar gelmesi başka bir senaryoya itebilir.

Litecoin (LTC) Analiz; 30.07.2022

Litecoin de dün küçük bir düzeltme yaparak tekrardan yukarı yönlü hareketine başladı. Şu an içerisinde 62.30$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Belirtiğimiz 65.50$ seviyesinin üzerine atmadığı sürece soluklu bir yükseliş başlamayacaktır. Markette değişen her hangi bir durum gözükmüyor.

Litecoin (LTC) Analiz; 29.07.2022

Litecoin gece saatlerinde 65.50$ hedefine sorunsuz bir şekilde devam ederken ve RSI aşırı alım seviyesini geçmesiyle yerini satışa bırakarak 61.30$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bu tarz yükselişlerde geri bir düzeltmenin sağlıklı olacağını söyleyebiliriz, geri çekilmenin bittiği durumda tekrardan yukarı yönlü hareketine kaldığı yerden devam edecektir.

Litecoin (LTC) Analiz; 28.07.2022

Litecoin’de belirtiğimiz 52.81$ desteğin üzerinde ki güçlü kapanışlar sonrası ve piyasada ki olumlu gelişmeler sonrası beklenen 58.92$ seviyesini çok gecikmeden üzerine atmayı başardı. Bu seviyelerde kalıcı olmayı başarırsa 65.50$ direncinide çok gecikmeden test edecektir, sonrasında bu ivmeyle beraber sert bir yükselişe tanık olabiliriz.

Litecoin (LTC) Analiz; 27.07.2022

Köklü Altcoinlerin başında yer alan Litecoin tarafına baktığımızda 52.81$ desteğini kırıp tekrardan üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üstünde güçlü bir şekilde kalmayı sürdürürse 58.92$ seviyesini hedef alarak yukarı yönlü hareketliliğine başlayacaktır.

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!