Kripto Turizm Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto turizm dijital para birimlerinin tanıtıldığı çeşitli faaliyetler ve katılımlar arasında yer almaktadır. İşte bu tür faaliyetlerle ilgili her şeyi öğrenmek ve anlamak için kısa bir rehber.

Kripto para birimlerinin büyük ölçüde benimsenmesi, dijital varlıkların farklı sektörlere ve endüstrilere özel bir giriş yaptığını gördü. Bu nedenle, dijital para birimleri seyahat endüstrisinde hızla kabul görmektedir. Sektörde benimsenmeleri, 2019’da COVID-19 pandemisi seyahat ve turizme bir tür el koymaya neden olana kadar artmaya devam etti. Ancak pandemi azalmaya başladığından beri ülkelerde ve seyahat yeniden başladı. Bu nedenle, seyahat endüstrisi yeni fikirlere ve daha verimli olmanın yollarını öğrenmeye daha açıktır. Ve kripto işlemlerinde daha verimli olmanın yollarından biri de kripto turizmidir. Kripto turizmi, kripto meraklılarına ve yatırımcılara hitap eden bir seyahat modeline bağlı alışılmadık bir turizm türüdür. Ayrıca kripto para birimi hakkında dersler veya dersler vermeyi de içerir.

Kripto Turizmini Anlamak

Piyasaların oynaklığına rağmen, blockchain ve kripto para endüstrilerinde yatırımcıların endişelerini uyandıran büyük bir büyüme rekoru var. Redot gibi dijital para birimlerinin kullanımını benimseyen ve kripto borsalarını kullanan kişilerin sayısında artış var. Bu nedenle, normale dönüldüğünde, gezginler seyahatleri için kripto para birimlerini kullanma konusunda artan bir istek duymaya başladılar.

Kripto turizmi, birkaç turizm şirketi kripto para birimleri ve blok zinciri meraklıları için bazı seyahat programları düzenlemeye başladığında ortaya çıktı. Lüks gemi yolculukları gibi seyahat programları, kripto para sahiplerine harika hizmetler sunuyor.

Kripto turizmi, kesinlikle kripto para meraklılarına sunulan bir tur hizmeti biçimi olarak tanımlanır. Genellikle, ücreti dijital para birimiyle ödenebilen veya turun bir parçası olarak kripto para birimiyle ilgili dersler veya dersler sunan organize seyahat turları sağlamayı içerir.

Kripto turizminin hedefleri özellikle kripto zengini ve ünlüdür. Bununla birlikte, kripto para birimiyle ilgilenen sıradan insanlar, tatilleri sırasında kripto gezilerine gidebilir ve kripto para birimi ile ödeme yapabilir. Çoğu durumda, Bitcoin gibi dijital para birimleri (BTC) maceralar sırasında otel, yemek ve uçak bileti gibi şeyler için ödeme yapmak için kullanılabilir

Kripto turlarının ve gemi yolculuklarının olağan eğlencenin çok ötesinde olduğunu anlamak önemlidir, bunun yerine kripto para birimi ile ilgili konularda konferanslar, sergiler ve panel konuşmaları içerir.

Kripto Turizmini Kimler Kullanır?

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto turları için hedef müşteriler kripto zengini ve ünlü dediğimiz kişilerdir. Yine de kripto para birimiyle ilgilenen pek çok sıradan insan bir kripto turuna çıkabilir veya tatillerini ödemek için kullanabilir.

Geçmişte potansiyel bir ilk madeni para teklifinin tanıtımı gibi belirli amaçlar için birkaç kripto turu düzenlendi (ICO). Program, destekleyiciler, endüstri liderleri ve beğeniler tarafından konferanslar, sunumlar ve pazar konuşmaları gibi alanları içermektedir. Dolayısıyla bu, kripto turizminin ICO’lar gibi etkinlikler düzenlemeye çalışan platformlar tarafından da kullanıldığı anlamına geliyor.

Amerikalılar, daha fazla ülke sınırlarını gezginlere açtığı için dijital paraların kullanımına devam etmeyi planlıyor. Araştırmalar, Amerika’daki insanların %22’sinin bu yılın ikinci yarısında seyahatlerini ödemek için kripto para birimini kullanma niyetinde olduğunu ortaya koydu.

Kripto Turizm Örnekleri

Geçmişte düzenlenen kripto turlarına bir örnek, 2017’de gerçekleşen Coinsbank blok zinciri gezisidir. Etkinlik eğlenceli ve eğiticiydi, bu nedenle 19 ülkeden iyi bir katılımcı katılımı kaydetti.

Coinsbank blok zinciri gezisinde, kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini etkileyen konular tartışıldı. Cruise, aşağıdaki gibi şirketlerden birçok endüstri liderinin sunumlarını içeriyordu: defter, Bitcoin.com, Unocoin, vb.

Yeni Zelanda’daki şirketler de bu tür faaliyetler için tekliflerde bulundu. Daha çok turistlerin maceraları için kripto paraları kullanabilecekleri bir seyahat programıydı.

Kripto Turlarının Artıları ve Eksileri

Kripto turları kavramı, birçok avantaj ve belirli aksiliklerle birlikte gelir. İşte kripto turizminin artıları ve eksileriyle ilgili birkaç önemli nokta.

Şu anda kripto turizmindeki katılımcılar küçük görünse de, blockchain seyahat endüstrisine çeşitli avantajlarla birlikte dalgalar döşediği için gelecekte büyüme olasılığı var. İlk olarak, turistlere tatilleri için ödeme yapmaları için yeni bir yol sunuyor. İkincisi, kripto para trendleri ve yatırımlarında öğrenme fırsatları sağlar. Ayrıca, sektör uzmanlarıyla bir araya gelme imkanı sağlayarak, meraklılara her zaman tanışmak istedikleri uzmanlarla tanışma fırsatı sunar.

Bazı dezavantajlar, kripto turlarını ICO’ları tanıtmak ve katılımcılara daha az değerli teklifleri tanıtmak için bir tanıtım aracı olarak kullanmakla ilgilidir. Bu kripto para piyasasındaki usulsüzlüklerden kaynaklanmaktadır.

Moreso, nüfusun çoğunluğu dijital para birimini kullanmadığından ve buna yatırım yapmak daha az üretken olabileceğinden turistler için küçük bir pazar gibi çalışıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!