Injective Protocol (INJ) Nedir?

Injective Protocol (INJ) Nedir
Injective Protocol (INJ) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Injective Protocol (INJ) nedir; block zincirleri üzerinde türev, forev ve marj alım-satım işlemleri  hizmeti veren merkez üstü borsa. Kripto para düzlemlerinin merkez bağlarının kesilmesi için tasarlanmış bir sözleşmedir. Yerel tokeni INJ ismi ile geliştirilmiştir ve Proof of Stake yazılımlarının yanında Ethereum Virtual Machine düzeneğini kullanmaktadır. Sözleşme layer-2 temel alınarak Cosmos blok zincirine inşa edilmiştir. Sözleşme katılımcılara Polkadot ve Ethereum benzeri blockchain dijital paralarına ulaşma izni sağlayan kanallar yaratır. Injective Protokol, sermaye yönetimi için kendiliğinden çalışan yapıcılar kullanmaz. Merkezi hisse senedi ve sipariş defterleri ile çalışır.

Injective Exchange katılımcıları, işlemler için herhangi bir maliyete katlanmazlar. INJ tokenleri ile genel pazar yapıcı ve kullanıcıların masraflarını karşılar. INJ token ile Injective tasarısının Proof of Stake temeli olan blok zincirini desteklemek amacı ile düzlemin yönetim tokeni şeklinde geliştirilmiştir. INJ token düzlemin stake işlemlerinde de kullanılır. Albert Chon ve Eric Chen ortaklığı olan Injective Labs’ ın 2018 tarihinde geliştirdiği bir sözleşmedir.

INJ Token Nereden Alınır?

INJ token, korunaklı kripto para borsalarında alışverişi yapılan bir tokendir. Tanınan ve tokenin işlem gördüğü borsalardan alınabilir. Dijital cüzdanlarda saklanır. Bu sanal cüzdanlar ile alım-satım işlemleri yapılır.

Injective Protocol (INJ) Özellikleri

Injective Protocol (INJ) nedir; Ethereum temelli tokenlerin aktarım ve alım-satım işlemlerine izin sağlayan merkez üstü takas sözleşmeleridir. Katılımcılar için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Ulaşılan yöntemler:

  • Açık artırma, ellerinde token olan katılımcıların borsa işlem maliyetlerine karşılık depolanan token havuzlarına teklif sunmalarını sağlar.
  • Borsa, katılımcıların yeni türev ve spot pazarları yaratmaya fayda eder. İşlem yürütme, emir defterleri, emir denkleştirme ve kapatma zinciri programları ile idare edilir.
  • Sigorta, borsa içerisinde yer alan türev pazarlarına destek veren sigortacıları destekler.
  • Oracle, INJ borsasında ürünlerin fiyatlarını tespit etme amacı ile gerçek hayat fiyat datalarını toplar.
  • Peggy, ERC-20 temelli tokenleri olan katılımcıların bu tokenlerin Cosmos tokenlerinin değişimini sağlar.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!