Doge Coin Analiz

Dogecoin Nedir?

Doge Coin Analiz – Nasıl ortaya çıktı? Tüm bu soruları sizler için yanıtlıyoruz. Doge coin (DOGE), Litecoin kod tabanının bir çatalına dayanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, 2013 yılında internete düşen Doge memesine dayanmaktadır. Memedeki orijinal görüntü bir Shiba Inu’yu tasvir ediyor ve köpeğin iç diyaloğu, yazı tipi olmadan comic sans bir yazı tipiyle yazılmış.

Oregonlu programcı Billy Markus, başlangıçta bir tür “şaka yapan” kripto para birimiyle ortaya çıktı. Daha ilginç paraların Bitcoin’den daha geniş bir kitleye ulaşma şansının daha yüksek olabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, Adobe’den Jackson Palmer daha sonra bir tweet’te “Doge coin’e yatırım yaptığını söyledi. Sonra bu madeni paranın bir sonraki büyük başarılardan biri olacağına güvendiğini” söyledi ve daha sonra sildi.

Palmer biraz hevesle dogecoin.com’u kurdu. Marcus, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra siteye rastladı. Onu uygulamak için Palmer ile temasa geçti. Şimdi ise Dogecoin olarak bilinen bir madeni para üzerinde çalışmaya başladı.

Topluluk Girişimleri

Doge Coin Analiz Dogecoin topluluğu, hayırsever bağışlarıyla tanınır. Bu gönderiler, Reddit gibi sitelerin kullanıcılarının içerik oluşturucuları ödüllendirmek için birbirlerine küçük miktarlarda Dogecoin gönderdiği bir çip sistemi olarak başlar.

Bu ortak ruh, daha büyük hedeflerle bağış toplamaya yansır. 2014 yılında Jamaikalı Bobsleigh takımı, Dogecoin’in Sochi Kış Olimpiyatları’na katılması için 30.000 ABD Dolarının üzerinde para topladı. Takım hak kazanmayı başarır, ancak etkinlik için Rusya’ya bir gezi finanse edemez.

Aynı yıl belediye iki girişim daha başlatır. Doge4Water, Kenya’da kuyu açmak için 30.000 doların üzerinde para topladı. Dogecoin meraklıları daha sonra 50.000 doların üzerinde kripto para birimiyle NASCAR sürücüsü Josh Wise’a sponsor oldu. Sonuç olarak, Wise arabasına Dogecoin logosunu boyar.

Tesla CEO’su Elon Musk da Dogecoin’in favori kripto para birimlerinden biri olabileceğine dair bir tweet paylaştı. Bir topluluk oylamasından sonra, Elon Musk şaka yollu Mentha’nın CEO’su olarak atandı.

TikTok Patlaması

Doge Coin Analiz – 2020 yılının ortalarında, video paylaşım uygulaması TikTok’tan gelen viral video, zincirleme reaksiyonunu tetikledi. DOGE’nin fiyatının önemli ölçüde yükselmesine neden oldu. Kullanıcılar, diğer kullanıcıları Dogecoin alımına katılmaya teşvik ediyor. Ayrıca fiyat 1 dolara ulaştığında coin alıp satarlarsa “herkes zengin oluyor” diyor. Akım katlanarak artıyor ve Dogecoin’in fiyatı bir hafta öncesine göre 2,5 kattan fazla. Ancak fiyatlardaki bu artış kısa sürelidir ve sonrasında fiyatlar hızla düşmeye başlar.

Dogecoin ile Ne Yapabilirsiniz?

Doge Coin Analiz – Diğer birçok kripto para birimi gibi, Dogecoin almanın da birkaç yolu vardır. Kendiniz madencilik yapabilir veya bir ürün veya hizmet için ödeme olarak Dogecoin alabilirsiniz. Bununla birlikte, en kolay yol, bir kripto para birimi değişimi yoluyla para satın almaktır. Genellikle önce Bitcoin veya diğer popüler paraları satın almanız ve ardından bunları doge’ye dönüştürmeniz gerekir.

Dogecoin’i aldığınızda, onu diğer herhangi bir kripto para birimi gibi kullanabilirsiniz. Donanım cüzdanınızda uzun süre saklayabilir ve diğer madeni paralarla takas edebilirsiniz. Ayrıca eşya satın alabilir veya Dogecoin ile bahşiş verebilirsiniz. Hediye kartları ve kuponlar çeşitli satıcılardan satın alınabildiğinden, bit doldurma işlemleri muhtemelen madeni para kullanmanın en kolay yoludur.

Doge Coin Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Doge Coin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Doge Coin Analiz; 24.11.2022

Dogecoin tarafına döndüğümüzde dün belirtiğimiz 0.084 dolar seviyesini test etti fakat kalıcı olmayı başaramadı. Dogecoin 0.080 dolar seviyesini kaybetmediği sürece bu seviyenin üzerinde kalıcı hareketler sergilemek için hareket içinde olacaktır. Aksi bir senaryo gerçekleşmediği sürece dogecoin tarafında yukarı yönlü hareketler bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

 

Doge Coin Analiz; 23.11.2022

Dogecoin yeniden 0.080 dolar seviyelerine kavuştu. Günlük periyotta satıcıların sessiz kalması durumunda Dogecoin yukarı hedefte 0.084 direnç olarak kabul ettiğimiz seviyeyi denemek için bir hareket içinde olacaktır. Olası piyasada genel olumsuz bir senaryo oluşmadığı takdirde Dogecoin aşağı yönlü hareketi içinde olmayacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 22.11.2022

Dogecoin şu an içerisinde yazımızı yazarken sert bir düşüş hareketini başlatı ve 0.075 dolar seviyesinde işlem görürken 0.073 seviyesine anlık düşüş gerçekleşti. Dogecoin tarafında panik havanın daha yoğun bir hale gelmesi durumunda tekrardan 0.070 dolar seviyesine kadar bir düşüş gerçekleşir. Bu durumun yaşanmaması adına alıcıların satıcılara göre baskınlığını artırması gerekecektir yoksa istenmedik fiyat hareketi ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 19.11.2022

Doge için farklı bir halen gözükmemekte ama sürecin böyle devam etmesi doge tarafında taşları yerinden devirebilir bu yüzden çok dikkatli olmakta fayda var. Şu an içerisinde 0.084 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam eden doge 0.091 dolar direncinde gittikçe uzaklaşmaya devam ediyor. Bu senaryoda karşılaşacağımız alt seviye ise 0.081 dolar seviyesi olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 18.11.2022

Doge halen 0.085 seviyeleri bandında uzun bir süredir sabitlendiğini görüyoruz. Bu seviyede böyle kalması bir yandan da risk durumunu artırdığını söylemekte fayda var. belirtiğimiz 0.091 dolar direnci bizim için takip edilecek ve kritik seviye bizler için bu seviyeyi aşması halinden yatırımcıların yüzlerini bir süre güldürmeyi başaracaktır. Aksi takdirde farklı bir senaryo ile karşılaşabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 17.11.2022

Doge tarafına baktığımızda 0.091 dolar direncini kırmayı başardığı takdirde bu süreçte doge fiyatı sonunda rakiplerini yakalama noktasında olur ve zayıf bir ABD dolarından ters rüzgarlar’la karşılaşırsa, 0,0944 $’a doğru bir yükseliş kırılması yaşanabilir. Belki de 0,10 doları test etmek için küçük bir yolculuk başlayabilir. Yükseliş hissi önümüzdeki hafta devam ederse, sonraki engeller oyunda aylık bir Pivot ile 0,11 dolar ve 0,1120 dolar olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 16.11.2022

Dogecoin’de gün içerisinde yukarı yönlü hareketi ile başladı bunun devam edip edemeyeceği ise merak konusu. Küreselde yaşanan olaylar sıcaklığını artırmaz ise dogecoin 0.091 direnci olarak kabul ettiğimiz seviyelerini gün içerisinde test edebilir. Bunu başardığı takdirde yukarı yönlü sert bir hareketlilik gerçekleştirebilir.

 

Doge Coin Analiz; 15.11.2022

Dogecoin tarafında da stabil bir şekilde hareketlilik devam etmekte. Beklediğimiz 0.091 direnç kırılımını halen gerçekleştiremedi, alıcıların doge tarafında ki tutarsız hareketleri de burdan rahatlıkla görülebiliyor. Alıcının üstünlüğünü kuramadığı takdirde dogecoin tarafından alt seviyelerde destek görevi gören 0.085 seviyesine kadar rahatlıkla geri çekilecektir.

 

Doge Coin Analiz; 14.11.2022

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın katıldığı twitter space odasında Dogecoin’e değinmesiyle kısa süreli bir yükseliş yaşanmıştı ardından bu sürecin etkisi geçer geçmez tekrarda yerini düşüşe bırakmıştı. Şu an içerisinde ise 0.087 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin 0.091 direnci kırması halinde yatırımcılarına kısa süre nefes almasına yardımcı olacaktır. Aksi takdirde bu direncin altında kalması risk durumu artmaya devam edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 12.11.2022

Dünyanın en zengin iş insanı olarak bilinen Tesla kurucusu Elon Musk, Kripto para sektörüne olan yakınlığı ile tanınmakta. Bugün itibariyle FTX‘de yaşananlar hakkında yorumlarını paylaşan Musk, yine Dogecoin‘i (DOGE) es geçmedi. Bugün Twitter üzerinden “FTX hacklendi mi yoksa SBF kaçtı mı?” isimli bir space odasına katılan Elon Musk, bu yayında dikkat çekici açıklamalarda bulundu:

“DOGECOİN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM. DOGE AYA YÜKSELECEK.”

“GÜVENLİĞİNİZ İÇİN BİTCOİN, ETHEREUM VE DOGECOİN GİBİ KRİPTO YATIRIMLARINIZI İ SOĞUK BİR CÜZDANDA TUTUN.”

Bu açıklamaların ardından hemen sonra Dogecoin’in dakikalar içerisinde yüzde 15’den fazla değer kazandı. Şunu unutmamak gerekir bu yükselişin kalıcı olmadığını söyleyebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 11.11.2022

Dogecoin tarafında da baktığımızda güne diğer altcoinlere istinaden biraz daha yukarı yönlü hareketler sağladı. Şu an içerisinde 0.0874 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin güçlü destek olarak gördüğümüz 0.08393 dolar seviyesinin altında kapanış gelmemesi gerekir aksi takdirde sürekli değindiğimiz düşüş senaryosuyla karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 10.11.2022

Bitcoin tarafında her ne kadar sert düşüş yaşansa da kısa vadede dogecoin’le beraber birçok altcoin güçlü durduğunu görüyoruz ama bu çok uzun sürmeyecektir. Piyasada baskının bu denli artması da riskin yüksek olduğunun bir göstergesi. Dogede fiyat her ne kadar 0.0810 dolar seviyesinin üstünde direnmeye çalışsa da bu desteği kaybedecek gibi gözüküyor.

 

Doge Coin Analiz; 09.11.2022

Lider kripto para Bitcoin’de yaşanan sert düşüş sonrası Dogecoin’de kan kaybı fazlasıyla yaşandı ve yatırımcılarının da canları bir hayli yandı. Piyasa sert baskının devam etmesi doge üzerinde ki baskıyı da artıracaktır. Bunun böyle devam etmesi halinde sert düşüşler ve bir yeni dip yaşanma durumu yüksek.

 

Doge Coin Analiz; 08.11.2022

Dogecoin tarafında dün kaybedilmemesi gereken 0.119 dolar desteğini kaybederek sert bir düşüş yaşandı. Bu böğle altında kaldığı sürece dogecoin tarafında daha sert satışların meydana gelmesine etken olacaktır.

0.102 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin market yapısında pozitif bir senaryo gözükmemekte.

 

Doge Coin Analiz; 07.11.2022

Dogecoin’in yakaladığı momentum birkaç gündür yavaşladığını görüyoruz belki de yükseliş trendi sona ermeye yaklaştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde $0,15 sınırını geçen ama kalıcı olamayarak tekrar düşen fiyata geçti.

Son birkaç güne kıyasla daha az volatile olan DOGE, RSI’in riskli üst bölgesinden kurtulsa da risk devam etmekte. DOGE’nin kısa vadede $0,122 ile $0,129 arasında işlem görmeye devam etmesi halinde ve öte yandan eğer Spekülasyonlar gerçeğe dönüşür de Twitter ile Dogecoin’in Entegrasyonu sağlanırsa Dogecoin’in bir güçlü ralli daha başlatması çok muhtemel.

 

Doge Coin Analiz; 05.11.2022

Dogecoin tarafında ki son duruma baktığımızda gece saatlerinde 0.125 dolar direncini kırarak kısa süreli bir atak yapmıştı. Şu anda ki durum ise 0.125 dolar seviyesini test edecek gibi gözüküyor. 0.125 dolar seviyesini kaybetmez ise bir sonra ki seviye olan 0.138 dolar seviyesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 19.10.2022

Geçtiğimiz analizde hedef olarak 0.055 $ bölgesini göstermiştik. Ve grafiğe baktığımızda tam olarak 0.055 $ bölgesinden bir tepki aldığını görüntüleyebiliriz. Bu seviyeninde alımlar için uygun göründüğünü belirterek kademeli yükselişler yapabileceğini belirtmiştik ve %8 civarında bir yükselişle seyrini devam ettiriyor. Tam anlamıyla başarılı bir analiz olmuş diyebiliriz. Bizi takip etmeye devam edin!

 

Doge Coin Analiz; 10.10.2022

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma durumunun oluşturduğu haber ile yükseliş gerçekleştiren Dogecoin, 0.067 $ seviyesinden tepki alarak düşüş yaşadı. 0.057-0.058 $ bölgelerine kadar bir geri çekilme hedefliyorum ve burası alımlar için alım için ideal bölgeler olması muhtemel Supertrend’e göre de satış baskısının devam ettiği görülüyor.

 

Doge Coin Analiz; 07.10.2022

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma durumu tekrar ortaya çıkmasıyla Dogecoin de hareketlilik başladı. Fiyat ilk olarak %11 yükseliş gerçekleşetirerek 0.067 $ bölgesini test etti bu seviyelerden ufak bir geri çekilme yaşasa da Twitter’ı satın alma haberinin güncelliği devam ederken Dogecoin oldukça volatil durumda.

 

Doge Coin Analiz; 01.10.2022

Lider memecoin Doge, son yaptığımız analizin ardından %6 lık bir yükselişle seyrini devam ettiriyor. Şuan önemli bir direnç bölgesi içe karşı karşıya ( 0.06 $ ) bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlaması yükseliş tezini devam ettirebilir. Takip edilmesi gereken seviyeler 0.0713 $ ve 0.0561 $ bölgeleri arasında sıkışma fiyatın yukarı atması için tetiklenebilir.

 

Doge Coin Analiz; 28.09.2022

Geçtiğimiz hafta yaptığı yükselişler kârlılık satışları satış baskısını tetikleyerek düşüş yaşamasına sebep oldu. Dogecoin 0.055 bölgesinden tepki alarak tekrar bir yükseliş yaşaması muhtemel. Lider memecoin kayıplarını hızlı telafi ediyor ve bu bölgeleri alım bölgesi olarak düşünmek doğru bir strateji olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 24.09.2022

Dogecoin faiz kararının açıklanmasının ardından piyasa sert düşüş yaşamasına rağmen oldukça iyi bir performans gösterdi. Son 3 gün içerisinde %15 lik bir yükselişle seyrini devam ettiriyor

Bu yükselişini kademeli olarak 0.071 $ seviyesine kadar sürdürecektir geri çekilmeler yaşansa da bu seviyenin üstünde kapanışlar fiyat için oldukça önemli.

 

Doge Coin Analiz; 20.09.2022

Bitcoin önderliğinde Dogecoin sert düşüş yaşamasıyla 0.05845 $ bölgesine kadar geriledi bu seviyeleri en son 18 Haziran tarihinde görmüştü önemli bir destek seviyesinin üzerinde hareket eden Doge satış baskının halen devam ettiğini varsayarsak ilk olarak 0.05039 $ bölgesini test edebilir. Bu bölgeler Doge alımları için büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilir

 

Doge Coin Analiz; 15.09.2022

Dogecoin dün yapılan analizde gösterilen 0.5910 $ bölgesinden önemli bir tepki alarak son 24 saat içinde %2.6 yükseliş gösterdi. Bu seviyeyi tekrar test etmesi muhtemel fakat buranın üzerinde kalıcılık sağlaması Dogecoin için oldukça önemli. Takip edilmesi gereken seviye ise 0.05747 majör destek bölgesi

 

Doge Coin Analiz; 14.09.2022

Dogecoin dün yaşanan sert düşüşe rağmen majör altocinlere göre oldukça dirençli bir performans göstererek kayıplarını hızlı telafi etti. An itibariyle fiyat 0.06061 $ seviyesinde yükseliş için direnç bölgesi olan 0.07273 $ bölgesini hedefliyor. 0.05910 $ bölgesinde önemli bir destek seviyesi oluşturdu ilk olarak bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması beklemeliyiz. Bugün açıklanacak ÜFE verisi takip edilmeli piyasada volatiliteyi arttıracaktır

 

Doge Coin Analiz; 08.09.2022

Dogecoin tarafına baktığımızda 0.0639 ve 0.575 dolar yatay kanal seviyeleri arasında hareketliliğine devam etmekte. Doge için kritik yatay kanalı aşağı yönlü kaybetmediği sürece yukarı yönlü hareket için mücadele edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 07.09.2022

Dogecoin’de devam yön belirsizliği dün son buldu. 0.639 dolar direncin altında kalması ayrı risk taşıdığını da belirtmiştik. Dogecoinin daha sert bir düşüşün yaşanmaması için majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.575 dolar seviyesini kaybetmemesi gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 06.09.2022

Dogecoin 0.0639 dolar seviyesinin altına mahkum kaldı. Bir türlü alıcıların desteğini alamadı ve bu durum dogecoin için gittikçe kötüye giden bir durum olmaya başladı. Piyasanın böyle kararsız hareket etmesi bir diğer etken olarak kabul edebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 05.09.2022

Dogecoin için değişen bir durumun olmadığını söyleyebiliriz. Market yapısını detaylı bir şekilde incelediğimizde pozitif bir senaryonun olmadığını gösteriyor. 0.0639 dolar seviyesinin altında kaldığı sürece yükseliş senaryosunu göremeyiz.

 

Doge Coin Analiz; 03.09.2022

Dogecoin’de bir türlü fiyat hareketini gerçekleştiremedi. 0.0639 dolar desteğin kırılmasından bu yana yükselişi yapacak bir güç alamadım sürekli bir satış baskısı altında kaldı diyebiliriz. Bu seviyenin kırılımı gelmediği sürece Doge tarafında kötü senaryoya hazırlıklı olalım

Doge Coin Analiz; 01.09.2022

Doge’de düşüş senaryosu devam ediyor halen 0.0639 dolar desteğin kaybedilmesi Doge tarafına derin bir yara verdi diyebiliriz. Günlük periyotta 0.0639 dolar desteğin altında kalmaya devam ederse işler daha da kötüye gidebilir doge tarafında ve istenmeyen seviyeleri görebiliriz.

Doge Coin Analiz; 31.08.2022

Dogede yaşanan son düşüş sonrası toparlanması bir hayli zorlaşmaya başladı. Kaybedilen 0.063 desteğinin altında işlem görmeye devam ediyor bu bölgenin altında kalmaya devam ettikçe Dogecoin için risk artmaya devam edecektir bunu belirtelim.

Doge Coin Analiz; 29.08.2022

Dogecoin’de ise güçlü destek olarak kabul ettiğimiz 0.0688 dolar seviyesini kaybetmiş durumda özellikle piyasada ki bu düşüşle koruması çok zordu. Şu an içerisinde bir diğer destek olarak kabul gördüğümüz 0.0639 dolar seviyesininde altına düştü bu seviyenin altına kaldığı her süreçte Dogecoin için risk fazlasıyla artacaktır.

Doge Coin Analiz; 23.08.2022

Dogecoin grafiğine baktığımızda yaşanan düşüş sonrası 0.0688$ seviyesini zorlamaya devam ediyor yani düşüşe karşı direnmeye devam ediyor. Alıcısıyla buluşması bu destekle 0.0688$ seviyesinin üzerine atmayı başarır sonrasında yükseliş için bir ivme alacaktır.

Doge Coin Analiz; 18.08.2022

Dün yaşanan satışlar beraberinde Dogecoin tarafında da ağırlaştı diyebiliriz. Bundan sonra ki hareketi yine aşağı yönlü olmaya devam edecektir. Bu hareket ise alt destek görevi gören 0.0752$ seviyesine kadar gitme durumu yüksektir.

Doge Coin Analiz; 17.08.2022

Dogecoin’de en son yükselişi ile beraber tekrardan bir düzeltme yapısına girerek aşağı yönlü hareketine başladı diyebiliriz. Bu düzeltme sonrası tekrardan bir yükseliş başlayacak mı sorularıda beraberinde getiriyor. Objektif bir şekilde söylemek gerekirse düşüşü devam ettirir.

Doge Coin Analiz; 16.08.2022

Dogecoin tarafında güne güzel bir yükselişle başladı. Piyasa olumsuz giderken herkesinde kafasında bu yükselişin neden olduğuydu peki bu yükseliş devam edecek mi sorusuda akıllarda. Dogecoin tarafında artık bir geri çekilme başlayacaktır.

Doge Coin Analiz; 15.08.2022

Dogecoin’de 0.0752$ seviyesinin kırılması halinde güzel bir hareketlilik yaratacağını belirtmiştik ve nitekim öylede oldu. Fakat piyasanın genel olumsuz durumundan etkilenerek sert bir satış dalgasıyla tekrardan 0.0752$ seviyesine iğne attı.

Doge Coin Analiz; 12.08.2022

Dogecoin tarafında dünden bugüne satış ağırlık bir hareket olduğunu söyleyebiliriz. Markette ki yapı aşağı yönlü bir hareket içinde alıcısıyla buluşmaz ise düşüş etki artacaktır.

Doge Coin Analiz; 11.08.2022

Dogecoin tarafında beklediğimiz 0.0752$ seviyesini gün içinde iğne atarak aştı fakat yetersiz kaldı yeniden bu seviyenin altına düştü. 4 saatlikte bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa Dogecoin tarafında güzel bir yükseliş başlar.

Doge Coin Analiz; 10.08.2022

Dogecoinde ki son gelişme ise tekrardan 0.0688$ seviyesinin altına düştü. Bu noktada aşırı satış gelirse eğer 0.0639$ seviyesine iter bu bölgede ise toparlanması hayli zor olacaktır. Düşüşün derinleşmesinde etkili olacaktır ve bir yandan piyasada genel olumsuz havanın beraberinde bu durumu ekstra etkileyecektir.

Doge Coin Analiz; 09.08.2022

Dogecoin tarafından beklenen 0.0752$ seviyesine yakın bir hareketlilik geldi fakat yeterli bir hareket olmadı maalesef şu an piyasada ki baskından dolayı bu tezi çürütecektir. Aşağı yönlü sert düşüşlere maruz kalabiliriz.

Doge Coin Analiz; 08.08.2022

Dogecoin yeniden 0.0688$ seviyesinin üzerine atmayı başardı. Güçlü kapanışlar gelmeye devam ederse verdiğimiz önce ki  0.0752$ seviyesini hedef alıp yukarı yönlü hareketine devam edecektir. Bitcoin de olumsuz senaryo olmadığı sürece hedef gerçekleşecektir.

Doge Coin Analiz; 06.08.2022

Dogecoin yeni bir 0.0688$ hamlesi başarılı bir şekilde gerçekleşti ve üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olması çok önemli aksi takdirde alt bögede ki seviylerin yaşanması düşüşü gittikçe derinleştirecektir.

Doge Coin Analiz; 04.08.2022

Dogecoin her ne kadar 0.0688$ direncine doğru bir hareketlilik etsede güçlü bir desteği alamadığından dolayı alt seviyede kaldı diyebiliriz. Bu hareketlilik böyle devam ettiği sürece 0.0639$ desteğine daha da yaklaştıracaktır.

Doge Coin Analiz; 03.08.2022

Dogecoin tarafında yaşanan geri çekilme sonrası tekrardan yukarı yönlü bir hareket başlattı. Fakat bu geri çekilmenin yetersiz olduğunu düşünüyorum, 0.0688$ seviyesinden bir tepki alamaz ise dogecoin tekrardan geri çekilme yaşayacaktır ve 0.062$ seviyelerine kadar bir düşüş yaşama riski büyüktür.

Doge Coin Analiz; 02.08.2022

Dogecoin yükselişine son vererek yerini düşüşe bıraktı, bu düşüşü aslında bir düzeltme olarak varsayabiliriz. Bitcoin tarafında beklenen düşüş senaryosu yaşanmaz ise Dogecoin’in 0.0637$ tepki alarak tekrardan yukarı yönlü bir hamle yapacaktır. Aksi takdirde düşüş Dogecoin tarafında da derinleşecektir.

Doge Coin Analiz; 01.08.2022

Dogecoin’de yaşanan yükseliş sonrası küçük bir geri çekilme yaşandı. 0.0752$ seviyesini aşması halinde yükseliş devam etme durumu yüksek olacaktı ki bu tarz bir hareketliliğin gelmemesi dogecoin’i tekrardan 0.0688$ seviyelerine kadar bir geri çekilme oldu bu noktadan sonra alıcısıyla buluştuğu takdirde yükselişine kaldığı yerden devam edecektir.

Doge Coin Analiz; 30.07.2022

Dogecoin tarafında güzel hava devam ediyor, yatırımcılarını da oldukça mutlu etmiştir. Dogecoin de bu yükselişin kalıcılığı devam etmesi adına 0.0752$ seviyesinin üzerinde kaptması gerekecek. Olumsuz senaryoda 0.0688$ seviyelerinde stabil hareketler göreceğiz. Bu durumun yaşanması aşağı yönlü sinyallerin habercisi olur.

Doge Coin Analiz; 29.07.2022

Dogecoin tarafında ise ilk olarak belirtiğimiz hedefler sırasıyla gerçekleşti. dün 0.0666$ seviyelerinde işlem gören dogecoin bu hareketliliğini devam ettirdi ve 0.0688$ seviyelerine geldi. Şu an içersinde 0.0704$ seviyelerinde işlem gören dogecoin, Bitcoinde ki geri çekilme geciktiği takdirde yükseliş senaryosunu bir süre daha devam ettirecektir.

Doge Coin Analiz; 28.07.2022

Dogecoin tarafında belirtiğimiz 0.0639$ direncini kırması halinde yukarı yönlü ivme yakalayarak bir sonraki hedef olan 0.0688$ seviyesi olacağını belirtmiştik. Şu an içerisinde 0.0666$ seviyelerinde işlem görmeye devam Dogecoin gün içerisinde hareketliliğini devam ettirecektir. Bu bölge de olası bir satış baskısı yemediği takdirde Dogecoin için yatırımcılarının yüzünü gülderecek bir yukarı yönlü bir hareketliliğini sürdürecektir.

Doge Coin Analiz; 27.07.2022

Dogecoin 4h saatlik periyoduna baktığımızda kaybetmemiz gereken 0.0688$ seviyesini kaybetmesiyle düşüş eğilimine son vermekte zorlandı ve piyasanın kötü giden genel durumunuda varsaydığımızda bu düşüşü tetikledi diyebiliriz. Yükselişin başlaması için 0.0639$ direncini güçlü bir şekilde kırması gerekir ve sonrasında takip edilecek diğer bir direnç seviyesi ise 0.0688$ olacaktır.