Doge Coin Analiz

Doge Coin Analiz
Doge Coin Analiz

Dogecoin Nedir?

Doge Coin Analiz – Nasıl ortaya çıktı? Tüm bu soruları sizler için yanıtlıyoruz. Doge coin (DOGE), Litecoin kod tabanının bir çatalına dayanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, 2013 yılında internete düşen Doge memesine dayanmaktadır. Memedeki orijinal görüntü bir Shiba Inu’yu tasvir ediyor ve köpeğin iç diyaloğu, yazı tipi olmadan comic sans bir yazı tipiyle yazılmış.

Oregonlu programcı Billy Markus, başlangıçta bir tür “şaka yapan” kripto para birimiyle ortaya çıktı. Daha ilginç paraların Bitcoin’den daha geniş bir kitleye ulaşma şansının daha yüksek olabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, Adobe’den Jackson Palmer daha sonra bir tweet’te “Doge coin’e yatırım yaptığını söyledi. Sonra bu madeni paranın bir sonraki büyük başarılardan biri olacağına güvendiğini” söyledi ve daha sonra sildi.

Palmer biraz hevesle dogecoin.com’u kurdu. Marcus, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra siteye rastladı. Onu uygulamak için Palmer ile temasa geçti. Şimdi ise Dogecoin olarak bilinen bir madeni para üzerinde çalışmaya başladı.

Topluluk Girişimleri

Doge Coin Analiz Dogecoin topluluğu, hayırsever bağışlarıyla tanınır. Bu gönderiler, Reddit gibi sitelerin kullanıcılarının içerik oluşturucuları ödüllendirmek için birbirlerine küçük miktarlarda Dogecoin gönderdiği bir çip sistemi olarak başlar.

Bu ortak ruh, daha büyük hedeflerle bağış toplamaya yansır. 2014 yılında Jamaikalı Bobsleigh takımı, Dogecoin’in Sochi Kış Olimpiyatları’na katılması için 30.000 ABD Dolarının üzerinde para topladı. Takım hak kazanmayı başarır, ancak etkinlik için Rusya’ya bir gezi finanse edemez.

Aynı yıl belediye iki girişim daha başlatır. Doge4Water, Kenya’da kuyu açmak için 30.000 doların üzerinde para topladı. Dogecoin meraklıları daha sonra 50.000 doların üzerinde kripto para birimiyle NASCAR sürücüsü Josh Wise’a sponsor oldu. Sonuç olarak, Wise arabasına Dogecoin logosunu boyar.

Tesla CEO’su Elon Musk da Dogecoin’in favori kripto para birimlerinden biri olabileceğine dair bir tweet paylaştı. Bir topluluk oylamasından sonra, Elon Musk şaka yollu Mentha’nın CEO’su olarak atandı.

TikTok Patlaması

Doge Coin Analiz – 2020 yılının ortalarında, video paylaşım uygulaması TikTok’tan gelen viral video, zincirleme reaksiyonunu tetikledi. DOGE’nin fiyatının önemli ölçüde yükselmesine neden oldu. Kullanıcılar, diğer kullanıcıları Dogecoin alımına katılmaya teşvik ediyor. Ayrıca fiyat 1 dolara ulaştığında coin alıp satarlarsa “herkes zengin oluyor” diyor. Akım katlanarak artıyor ve Dogecoin’in fiyatı bir hafta öncesine göre 2,5 kattan fazla. Ancak fiyatlardaki bu artış kısa sürelidir ve sonrasında fiyatlar hızla düşmeye başlar.

Dogecoin ile Ne Yapabilirsiniz?

Doge Coin Analiz – Diğer birçok kripto para birimi gibi, Dogecoin almanın da birkaç yolu vardır. Kendiniz madencilik yapabilir veya bir ürün veya hizmet için ödeme olarak Dogecoin alabilirsiniz. Bununla birlikte, en kolay yol, bir kripto para birimi değişimi yoluyla para satın almaktır. Genellikle önce Bitcoin veya diğer popüler paraları satın almanız ve ardından bunları doge’ye dönüştürmeniz gerekir.

Dogecoin’i aldığınızda, onu diğer herhangi bir kripto para birimi gibi kullanabilirsiniz. Donanım cüzdanınızda uzun süre saklayabilir ve diğer madeni paralarla takas edebilirsiniz. Ayrıca eşya satın alabilir veya Dogecoin ile bahşiş verebilirsiniz. Hediye kartları ve kuponlar çeşitli satıcılardan satın alınabildiğinden, bit doldurma işlemleri muhtemelen madeni para kullanmanın en kolay yoludur.

Doge Coin Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Doge Coin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Doge Coin Analiz; 26.06.2023

Dogecoin’in fiyat toparlanması, düşüş direnci trendinde küçük bir dirençle karşılaştı. Gün içinde yüzde 1,76 düşüş yaşayan en büyük memecoin, bu dinamik dirence karşı kalbini kırmızı uzun bir mum bıraktı. Bu kırmızı mum çubuğu, satıcıların aktif olarak bu seviyede satış yaptıklarını gösterir. Düşüş ivmesi hızlanırsa, köpek altcoin teması %5’ten fazla düşebilir ve yerel destek alanını 0,63 dolardan yeniden test edebilir. Bu yatay destek, alıcılara genel trend çizgisini yeniden test etmeleri için güçlü bir sıçrama fırsatı verebilir. Trend çizgisinde bir kırılma, DOGE’nin toparlanmasının devam edeceğine işaret edebilir ve popüler altcoinin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,083 dolara çıkarabilir.

 

Doge Coin Analiz; 23.06.2023

Dogecoin cephesinde bir türlü güçlü hareket sergileyemedi şu anda 0.06640 doların altında düşmesiyle tekrar düşüş riskini artırmaya başladı. 4 saatlik zaman diliminde direnç seviyesini aşamadığı takdirde Dogecoin için alt bölgelerde ki 0.065 ve 0.063 dolar seviyelerine kadar düşen bir fiyat hareketi görebiliriz. Bu da Dogecoin’de panik satışlara neden olmasıyla beraber düşüşün derinleşmesine neden olacaktır. Bu yüzden 0.06640 doların kırılması bir hayli önemli.

 

Doge Coin Analiz; 22.06.2023

DOGE fiyatı daha sonra toparlansa da hala 0,070 dolarlık direnç alanının ve direnç çizgisinin oluşturduğu direnç seviyelerinin birleşiminin altında işlem görüyor. Bu nedenle, fiyat kırılana kadar eğilim düşüş olarak kabul edilir. Düşen direnç çizgisinin yanında, göreceli güç endeksi de düşen trend çizgisini takip eder. Bu nedenle, fiyat kırılana kadar bu eğilim düşüş olarak kabul edilir. Başka bir ret olursa, DOGE’nin fiyatı 0,050$’a düşebilir. Bu düşüş eğilimi gösteren DOGE fiyat tahminine rağmen, direnç hattının kırılması en azından kısa vadeli eğilimin yukarı olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, fiyat bir sonraki dirence 0,073 dolardan yükselebilir.

 

Doge Coin Analiz; 21.06.2023

Günlük zaman dilimine bakıldığında, üç günlük zaman diliminin düşüş trendi tekrarlanıyor. Bunun ana nedenleri Dogecoin fiyat hareketi ve RSI ile ilgilidir. 3 Nisan’dan bu yana DOGE fiyatı alçalan direnç çizgisinin altına düştü. Daha yakın zamanlarda, bu çatışma 10 Haziran’da reddedilmeyle sonuçlandı. DOGE fiyatı daha sonra toparlanacak olsa da, hala 0,065 $ direnç alanı ve direnç çizgisinin oluşturduğu direnç seviyeleri kombinasyonunun altında işlem görüyor.

Bu nedenle, fiyat kırılana kadar eğilim düşüş olarak kabul edilir. Düşen direnç çizgisinin yanı sıra, göreli güç endeksi de düşen trend çizgisini takip eder. Bu nedenle, fiyat kırılana kadar bu eğilim düşüş olarak kabul edilir. Başka bir ret olursa, DOGE’nin fiyatı 0,050$’a düşebilir. Bu düşüş eğilimi gösteren DOGE fiyat tahminine rağmen, direnç hattının kırılması en azından kısa vadeli eğilimin yukarı olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, fiyat bir sonraki dirence 0,073 dolardan yükselebilir.

 

Doge Coin Analiz; 20.06.2023

Bu pozitifliğe ek olarak, piyasa şu anda dalgalı, dolayısıyla bugünkü DOGE sıçraması kısa ömürlü olabilir. Veriler, balinaların şu anda daha fazla DOGE satmaya yöneldiğini gösteriyor ve borsalardaki birkaç büyük hamle, altcoinin tekrar toplanmadan önce daha fazla kaybedebileceğini gösteriyor. DOGE tacirleri, özellikle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,731578 dolardan fazla düştüğü için kripto paranın değerinin çok altında olduğunu iddia edebilir. Ek olarak, kendi kendine belirteç için beklenen birkaç güncelleme veya konuşlandırma ile, kısa ve orta vadede DOGE’yi temelde neyin güçlendirebileceğini görmek zordur.

 

Doge Coin Analiz; 19.06.2023

Alıcılar, 20 günlük EMA’ya (0,062 $) dokunabilecek bir kriz rallisi başlatmaya çalışıyor. Ayılar 20 Nisan’dan bu yana bu seviyeden kurtulma girişimlerini defalarca durdurduğundan, bu durum boğalar için büyük bir engel olmaya devam ediyor. Aşağı yönde, 0,06 $ yükseliş koruması için önemli bir destek, sanki yol verecekmiş gibi, DOGE / USDT bir sonraki desteğe 0,05 $ düşebilir. Tersine, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, 0,08 dolara bir ralliye yol açabilir.

 

Doge Coin Analiz; 14.06.2023

Ayılar, Dogecoin’i 10 Haziran’da 0,06 doların altına çekti, ancak boğalar düşüşü satın aldı ve fiyat toparlanarak desteğin üzerinde kapandı. Buradaki küçük detay, Dogecoin’in nispeten merkezi olmayan doğası nedeniyle SEC’in gazabından kaçabilmesidir. Ayılar fiyatı 0,06 doların altında tutmak için mücadele ediyor. Kemerin altındaki kapanışlar için 0,05 $ hedeflenebilir. Boğalar, 0,06-0,05 dolar bölgesini tüm güçleriyle tutmayı bekliyor, bunun altında bir kırılma panik satışına yol açabilir. Konsolide etmek için, alıcıların fiyatı 0,07 doların üzerine çıkarması gerekiyor.

 

Doge Coin Analiz; 13.06.2023

DOGE önündeki menkul kıymetler davası onu etkiledi ve kanadı. Buna rağmen 0,057 doların altına düşmeyen ve desteğini koruyan DOGE, Elon Musk’ın “DOGE’de içeriden bilgi ticareti yapmak” suçlamasından da etkilendi. DOGE için Elon Musk’ın destek olma ihtimali bu olaydan sonra azaldı. Bu nedenle, Elon Musk’ın desteği olmadan ciddi büyümesi tamamen genel altcoin boğasına bağlı olan DOGE için “yeşil günler” çok uzak olabilir. Ancak kripto para piyasasında her an her şey olabilir. Olası Dogecoin düşüşüne hazır olmak gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 10.06.2023

Kısa vadeli yatırımcılara baktığımızda satma eğiliminde olduklarını görüyoruz. Aşağıdaki Santiment tablosu, Dogecoin ekosistemindeki madeni paraların ortalama yaşının, Pazartesi günkü %8 DOGE fiyat düşüşünü tetikleyen büyük satışlara rağmen gerçekten arttığını gösteriyor.

0,068 $’lık fiyatla, Dogecoin sahiplerinin ağır kayıplardan kaçınmak için satış yapmaktan kaçınması muhtemeldir. Santiment’in piyasadan gerçekleşen değer (MVRV) tahminlerine göre, 0,08 dolara dönüş daha makul görünüyor. Öte yandan, bu SEC sürecini DOGE topluluğu lehine çevirebilir. Madenciliği yapılabilen DOGE diğer altcoinlerin çoğundan farklı olarak menkul kıymet sınıflandırmasına girmeyebilir.

 

Doge Coin Analiz; 09.06.2023

Dogecoin 0,069$ ile 0,075$ arasında değiştiğinde. Ek olarak, kısa vadeli direnç, DOGE boğalarının 19 Mayıs’tan bu yana kıramadığı 0,074 dolardaydı. Fiyatı 0,072 $ seviyesinin üzerine çıkaran bir satın alma zorunludur. Bu, ortalama bir değeri temsil ettiği için büyük bir engeldi. Genel olarak, Dogecoin bir yükseliş dalgasını kaçırdı ve 0,074-0,075 dolar direnç alanında düşmesi bekleniyor. Şu anda, fiyat 0,068 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Dogecoin son iki haftada önemli bir talep görmese de haziran ayında alım baskısında hafif bir artış oldu. 0,074 dolardan tekrarlanan retlere rağmen, boğalar yenilenmiş bir güçle saldırabilir.

 

Doge Coin Analiz; 08.06.2023

Dogecoin, 5 Haziran’da kritik 0,07 $ desteğinin altına düştü ve 0,06 $ yakınındaki destekten keskin bir şekilde toparlandı. Boğalar, 6 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,07 $) üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar ralliyi sattı. Bu, ayıların pes etmediğini ve güçlü direnç yakınında satış yapmaya devam edeceğini gösteriyor. Bitcoin cephesinde olumsuzluk olursa satış hedefi 0,06 dolar desteğinin altına gelebilir. Tersi durumda ise 0,08$ hedeflenebilir.

 

Doge Coin Analiz; 07.06.2023

Dogecoin, Mayıs ayından bu yana bir aralıkta (sarı) işlem görüyor. Bu aralık 0,069 dolardan 0,075 dolara kadardı. Ek olarak, kısa vadeli direnç, DOGE boğalarının 19 Mayıs’tan bu yana kıramadığı 0,074 dolardaydı. Geçen hafta A/D göstergesi yükselerek satın alma baskısında bir artışa işaret etti. Ancak bunun nedeni, 2 Haziran Cuma günü fiyatları 0,072 $ seviyesinin üzerine çıkaran alım akışı olabilir. Bu, ortalama bir değeri temsil ettiği için büyük bir engeldi. Genel olarak, Dogecoin bir yükseliş dalgasını kaçırdı ve 0,074-0,075 dolar direnç alanında düşmesi bekleniyor. Şu anda, fiyat 0,07277 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Dogecoin son iki haftada önemli bir talep görmese de Haziran ayında alım baskısında hafif bir artış oldu. 0,074 dolardan tekrarlanan retlere rağmen, boğalar yenilenen güçle başka bir darbe almaya hazır görünüyor.

 

Doge Coin Analiz; 06.06.2023

Boğalar, Dogecoin’i zorlamada defalarca başarısız oldu. Doge, son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (0,07 $) üzerinde kaldı ve bu, ayıların seviyeyi sıcak tuttuğunu gösteriyor. Satışlar 5 Haziran’da yoğunlaştı ve ayılar fiyatı 0,07 $’lık acil desteğin altına itti. Bu, bazı tüccarları durdurmuş ve 0,06 dolara daha fazla düşüş için kapıyı açmış olabilir. Bu seviye, boğalardan güçlü alımları çekebilir. Olumlu tarafı, 0,07 dolar seviyesi artık bir rahatlama rallisi sırasında güçlü bir direnç görevi görebilir. Boğaların, potansiyel bir toparlanmanın başladığını işaret etmek için fiyatı 0,07 $’lık kırılmanın üzerinde tutması gerekiyor.

 

Doge Coin Analiz; 05.06.2023

Bu dar ticaret aralığı, bir kırılma için olgunlaşmış durumda. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutar ve tutarsa ​​DOGE/USDT çifti 0,08 dolara yükselebilir. Bu seviye güçlü bir bariyer görevi görebilir. Fiyat bu seviyeyi geçerse parite bir süre 0,07-0,08 dolar aralığında işlem görebilir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayıların her küçük sıçramadan sonra satış yaptığını gösterir. Bundan sonra, ayılar fiyatı 0,07 doların altına çekmeye ve düzeltmeyi 0,06 dolara çıkarmaya çalışacak.

 

Doge Coin Analiz; 03.06.2023

Dogecoin (DOGE) şu anda düşüş trendinde. Kripto para birimi, 0,0703 $ yakınında destek bulduktan sonra düşüş eğilimine girdi. 4 saatlik periyotta tepede oluşan formasyon mumları piyasanın kararsız olduğunu gösteriyor. DOGE için hedef seviye, şu anda direnç görevi gören 0,07295 dolar civarında. DOGE bu seviyeyi kırarsa, bir sonraki hedef 0.0740 civarında olabilir. Ancak, geçmişte güçlü bir direnç görevi gören 0.0745-0.0740 aralığında büyük bir engel var. Yükseliş trendi devam ederse ve DOGE 0.0740’ın üzerine çıkarsa, bir sonraki hedef 0.0750 hatta 0.0755 olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 02.06.2023

Dogecoin alt zaman aralığı 0,069 $ ile 0,074 $ arasında değişiyordu. Orta nokta, son üç hafta boyunca hem destek hem de direnç olarak görülen 0,072 dolar. Bu, ürün yelpazesinin oluşturulmasını daha güvenilir hale getirdi. Son iki gün içinde OBV, RSI ile birlikte düşmeye başladı. Bu, Dogecoin’in Pazartesi günü 0,0734 $ direncini reddetmesinden ve düşmeye başlamasından sonra geldi. Bu yazının yazıldığı sırada, RSI nötr 50 seviyesinin altında işlem görüyor ve düşüş momentumunu gösteriyor. Şimdiye kadar, ticaret düşük aralıkta kaldı. Yeniden test etmek iyi bir risk-ödül satın alma fırsatı olabilir, ancak diplerde bir kırılma mümkün olabilir. BTC’nin bir sonraki destek bölgesi 24.000 ila 25.000 dolar arasında, yani Bitcoin düşmeye devam ederse DOGE büyük kayıplarla karşılaşabilir. 0,07 dolarlık destek seviyesi ve 0,069 dolarlık düşük alan muhtemelen bir yükseliş tepkisini tetikleyecek. Uzun vadeli işlemler için, 0,0685$’lık düşük bölgenin altında bir zararı durdurmak mümkündür. Öte yandan, yüksek 0,074 $ seviyesinde kar rezervasyonu yapmak mümkün.

 

Doge Coin Analiz; 01.06.2023

Dogecoin 4 saatlik grafiğini incelediğimizde 0.070 ve 0.074 dolar bandında sıkışmış durumda. Ayrıca uzun bir zamandır fiyatın 0.07031 dolar seviyelerinin yakınlarında hareket etmesi yatırımcıların gözünü doğal olarak korkutmakta. Çünkü fiyatın bu bölgeye yakın hareket etmesi riskli olduğunu da unutmamak gerek. dogecoin tarafında bu desteğin kaybedilmesi durumunda sert düşüşler meydana gelebilir. Ve beklenen yükseliş senaryosunu uzun bir süre göremeyeceğiz gibi gözüküyor. Bu yüzden haftalık kapanışı takip edeceğiz. Dogecoin haftalık kapanışı 0.075 seviyesinin üzerinde gerçekleştirmeyi başarırsa yeni haftada güzel hareketler yaşanabilir Dogecoin tarafında bu süre boyunca stop seviyesini 0.07050 dolar seviyesine koymak sağlıklı olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 31.05.2023

Dogecoin tarafını incelediğimizde yatay hareketliliğine devam etmekte. Sabah saatlerinde Bitcoin’in düşüş yaşamasıyla Dogecoin’de bundan nasibini aldı. Şu anda 0.07160 dolar seviyesinde işlem görmekte. Satışların devam etmesi durumunda alt bölgede bulunan 0.07031 dolar desteğine kadar geri çekilebilir. Bu senaryoda 0.07031 desteğin kaybedilme olasılığı yüksek olmasıyla beraber Dogecoin tarafında sert düşüşler yaşanabilir. Bu senaryonun geçersiz kılınması için alıcıların devreye girip yeniden 0.07250 dolar seviyesinin üzerinde hareketlilik sağlaması gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 30.05.2023

DOGE ayrıca yılın başına çok yakın ve 0,071 dolara düşüyor. DOGE günlük ve haftalık açılışlarının altına düştü, ancak düşük seviyeler devam ederse 0,069 dolara yükseliş mümkün. Yeniden alevlenen bir memecoin çılgınlığı veya Elon Musk’ın DOGE hakkındaki sosyal medya gönderileri, DOGE’u sırasıyla 0,76-0,085-0,091 ve 0,946 dolara yükseltebilir. DOGE tarafında teknik analiz kadar temel analiz de önemlidir. Sosyal medya gönderileri ve DOGE ile ilgili ünlü açıklamaları gibi pek çok koşul DOGE’nin fiyatı üzerinde ani bir etkiye sahip olabilir. DOGE fiyat hareketlerinin teknik ve temel analizini eş zamanlı olarak izlemek size daha net veriler verecektir.

 

Doge Coin Analiz; 29.05.2023

Memecoin kralı, bir süredir Elon Musk’ın desteğini hissetmedi. Afacan milyarder Twitter CEO’luğundan istifa edip şirketin teknolojik yönüne derin bir dalış yaptığında heyecan yatıştı. Fiyat açısından 25 Mayıs’ta 0,07 doların altına düştü. Ancak uzun şamdan kuyruğu, boğaların bu seviyeden kolay kolay çıkamayacağını gösteriyor. DOGE’nin kısa vadede 0,07 $’ın üzerinde kapanması gerekiyor, ancak 0,08 $ ve 0,1 $’ı hedefleyebilir. Ancak bu, DOGE boğalarının tek başlarına başarabilecekleri bir şey değil. Bitcoin fiyatının sıkıcı günleri bir yükseliş trendi ile kırılmalıdır. Bu, borç tavanı anlaşmasına bağlıdır. Son iki saatteki açıklamalar, bir anlaşmanın önümüzdeki 24 saat içinde resmi olarak açıklanmasının beklendiğini gösteriyor. Biden, önümüzdeki saatlerde güzel bir haber vermeyi beklediğini söyledi. Beklendiği gibi, bir borç tavanı anlaşması 1 Haziran’a kadar başarısız olursa, mevcut 0,071 $ seviyesindeki fiyat desteği kaybolacak. Eğer öyleyse, 0,06 $ ve 0,05 $’a doğru daha da büyük kayıplarla karşılaşabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 26.05.2023

Dogecoin fiyatı kritik 0,07$ destek seviyesine ulaştı. Bu destek seviyesi, önceki birkaç ralli için başlangıç ​​noktası olmuştur. Dolayısıyla DOGE boğaları buradaki desteği savunabilirse burada yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde bu desteğin ne olacağı Memecoin için bundan sonraki adımları belirleyecek. Dogecoin’in günlük grafiğinde gördüğümüz şey bu. Yukarıda belirtilen 0,07 dolarlık desteğin yanı sıra, bu grafikteki ana yapı düşüş trendi çizgisidir. Bu düşüş trendi çizgisi, Aralık 2022 zirvesinden sonra da devam ediyor. Dogecoin fiyatı Nisan ayında bu düşüş trendi çizgisini kırdı, ancak kısa vadeli bir direnç testinin ardından trend çizgisinin altına düştü.

Dogecoin fiyatı, Şubat, Nisan sonu ve Mayıs başında direnç olarak bahsettiğimiz Aralık 2022 ve Aralık 2023 düşüş trendi çizgilerini denedikten sonra tekrar düştü. Şu anda 0,07 dolarlık destekte bu dirençten tekrar kaçmaya çalışıyor. Mart ayı başlarında bu desteğin altında bir dalgalanma meydana geldi ve bu sefer fiyat 0,065 dolarda durdu. Ancak genel olarak, 0,07 $, Kasım 2022’den sonra DOGE fiyatları için ana destek bölgesi olmaya devam ediyor. Son gelişmelerden sonra, Dogecoin fiyatı için iki büyük destek 0,07 dolar ve 0,065 dolar. İlk kısa vadeli direnç şu anda 0,075 dolarda. Burada toplanma girişimleri son zamanlarda direnişle engellendi.

 

Doge Coin Analiz; 25.05.2023

DOGE’nin fiyat grafiği, trendde kademeli bir iyileşme gösteriyor. Son birkaç gündür 30’un altında kalan Göreceli Güç Endeksi bugün 50’nin üzerinde. Bu, piyasanın satış modundan satın alma moduna geçtiğini gösterir. Ayrıca, DOGE’nin 30 günlük hareketli ortalaması şu anda 200 günlük hareketli ortalamasına doğru ilerliyor. Bu, geri çekilme sinyali verebilir. Bu bağlamda, Dogecoin’in destek seviyesinin kısa bir düşüşten sonra yeniden yükselişe geçmesinden de memnuniyet duyuyoruz. Bu, DOGE’nin konumunu daha yüksek bir seviyede sağlamlaştırdığı anlamına gelir. Bu, DOGE’nin önümüzdeki günlerde ve/veya haftalarda sürekli bir pozitif eğilim gösterebileceğini düşündürmektedir. DOGE şu anda işlem hacminde bir artış yaşıyor.

 

Doge Coin Analiz; 24.05.2023

Dogecoin, 21 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nin (0,07$) altına düştü. Ancak boğalar, fiyatın hala 0,07$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ettiğini gösteren düşüşleri satın alarak fiyatı desteklemeye devam ediyor. Ayılar ise fiyat 0,07$ seviyesinin altına çekerek konumlarını güçlendirmeye çalışacaklar. Eğer başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti 0,06 dolara kadar düşebilir ve bu noktada alıcılarla durdurmaya çalışacaklar. Öte yandan, boğalar fiyat 20 günlük EMA’nin üzerine çıkarırsa, alıcıların aralığı lehine çözdüğünü gösterecek. Parite önce 50 günlük SMA’ya (0,08$) ulaşabilir ve ardından 0,10$ seviyesine doğru yükselmeye çalışabilir.

 

Doge Coin Analiz; 23.05.2023

Dogecoin cephesinde son saatlerde gelen yükselişler yatırımcıları bir hayli şaşırtmış durumda. 0.07169 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin anlık bir şekilde 0.07399 dolar seviyelerini gördü. Sonrasında satıcıların devreye girmesiyle küçük bir geri çekilme yaşandı. yazımızın yazıldığı sırada Dogecoin 0.07291 dolar seviyelerin de işlem görmekte. RSI tarafında halen alıcıların hakimiyet göstereceğini gösteriyor gün içerisinde Dogecoin tarafında yukarı yönlü hamleler görebiliriz. Bu hamlede 0.07612 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığı takdirde uzun bir yükseliş trendini başlatabilir. Fakat Bu senaryo gerçekleşemezse tekrardan 0.07031 ve 0.07350 dolar arasında sıkışmaya devan edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 22.05.2023

PEPE Coin dengeleri değiştiren bir olaydı. Dogecoin’in Ağ Değerinin İşlem Hacmine (NVT) oranına bakıldığında, mevcut fiyat orijinal fiyatının altında görünüyor. Stratejik yatırımcılar, bir kripto para biriminin piyasa değeri ile altta yatan ticaret faaliyeti arasındaki ilişkiyi değerlendirmek için genellikle NVT oranını kullanır. Profesyonel yatırımcılar, altcoinleri gerekli değerlerinin altında satın alma eğilimindedir. 100-100 milyon DOGE’ye sahip balinalar bu motivasyonla alıma devam ederse yukarı yönlü ivme artabilir. Boğalar tarafından temizlenecek ilk direnç 0,075 dolar. Kritik seviye aşıldığında, bir sonraki seviye 0,1 dolarlık psikolojik direnç bölgesini hedefliyor. Ancak kısa vadede, 0,066 doların altında bir kapanışla aşağı yönlü bir senaryo gerçeğe dönüşecek. Bu senaryoda DOGE fiyatının 0,056$’a düşmesi bekleniyor.

 

Doge Coin Analiz; 18.05.2023

Dogecoin, su anda 0,07 dolarlık bir fiyatla alıcı buluyor. Ancak, güçlü bir fiyat artışı yasayamaması, talebin daha yüksek seviyelerde çıkmadığını gösteriyor. Ayıların düşüş trendi çizgisi ile 50 günlük basit hareketli ortalama arasındaki bölgede fiyatın güçlü bir direnç göstermesi bekleniyor. Eğer Dogecoin fiyatı bu bölgeden aşağı yönlü bir dönüş yaparsa, ayılar DOGE/USD çiftini 0,07 doların altına çekmek için yeni bir girişimde bulunabilirler ve bu hareketin aşağıya çekilmesi hiç zor olmayacaktır.. Diğer bir olasılık ise fiyatın mevcut seviyeden yükselerek 50 günlük SMA’nin üzerine çıkmasıdır. Bu gerçekleşirse, güçlü bir fiyat artışının başladığına işaret eder. Parite önce 0,10 dolara ve ardından 0,11 dolara kadar yükselebilir.

 

Doge Coin Analiz; 16.05.2023

DOGE şu anda 0,07 dolardan işlem görüyor ve yakınındaki destek bandını izliyor. Memecoin saldırısından pek fayda sağlamayan DOGE, DRC20’de bu fırsattan yararlanabilir. DOGE 650.000 işlem hacmine ulaştı, ancak bu verileri henüz fiyat hareketiyle kanıtlamadı. Memecoin ve DRC20’nin devam eden eğilimi, DOGE’nin yükselişini gösterebilir. 10 günlük bir birikim olan DOGE, piyasa dinamiklerinden güç alarak kısa sürede daha yüksek seviyelere çıkabilir. DOGE’yi takip eden direnç seviyeleri sırasıyla 0,076 – 0,086 – 0,091 – 0,095 $ ve 0,097 $’dır. Bu senaryolar düşünüldüğünde sadece DOGE değil, Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketleri ve piyasa haberleri de çok önemlidir.

 

Doge Coin Analiz; 15.05.2023

Büyük bir rallinin ardından, Dogecoin’in fiyatı 0.090 doların altında bir düzeltme yasadı. DOGE, boğaların güçlü bir duruş sergilediği $0.080 destek bölgesini test etti. Dogecoin 0.071 civarında düşük bir seviye ulaştı ve fiyat yeni bir artışla başladı. Son zamanlarda Ethereum ve Bitcoin’de güçlü bir şekilde boğa hareketleri yaşandığını söyleyebiliriz. Her ikisi de DOGE’yi 0.074 dolar bölgesinden yukarı çekti. Ana düşüsün 0.1050 dolar zirvesinden $0.073 düşük seviyesine olan %23.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine bir hareket yasandı.

Dogecoin fiyatı su anda 0.075 dolar seviyesinin üzerinde ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde işlem görmekte. DOGE/USD paritesinde, 0.0840 dolar civarında destekle bir ana boğa trend çizgisi de oluştuğunu söyleyebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 13.05.2023

Boğalar, son birkaç gündür 0,07 $ seviyelerini tutmayı başardı, ancak Dogecoin için bir toparlanma rallisi başlatamadı. Bu, kısa vadeli yatırımcıların temkinli olduklarını gösteriyor. Elon Musk, zaman zaman DOGE’u desteklediğini ifade eden yazılar yayınladı. Yeni CEO olarak atanan Linda Yaccarino, bu konuda dikkate değer bir isim olacak. Twitter-Dogecoin birleşmesi şimdilik beklemede, ancak uzun vadeli yatırımcılar hala umutlu. Fiyat tarafında, ayılar Dogecoin’i 0,07 doların altına iterek konumlarını daha da güçlendirmeye çalışacaklar. Başarılı olursa, DOGE/USDT çifti 0,06 dolara düşebilir. Bu seviye destek için önemli bir nokta. DOGE fiyatı düşüş trendi çizgisinden çıkıp 0,06 $’ın altına düştüğünde satış ivmesinin artması muhtemeldir. Bundan sonra, parite 0,05 dolardan alt desteğe düşebilir.

 

Doge Coin Analiz; 12.05.2023

Bitcoin fiyatlarının mevcut durumu, neredeyse tüm altcoinlerin düşmeye devam etmesidir. Bu, DOGE fiyatının Haziran 2022’den beri koruduğu destek seviyesini kırabileceğini gösteriyor. Bu destek düzeyi zaten üç kez test edilmiştir. Bu, dezavantajdan kurtulmak için en çok denenen ve test edilen 4. destek seviyesidir. Haftalık RSI olumsuz yönü destekliyor. Günlük grafikteki görünüm de düşüş tahminini destekliyor. Birinci sebep dalga sayısıdır. Teknik analistler, uzun vadeli yinelenen fiyat kalıplarını izlemek ve yatırımcı duyarlılığını belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır.

Bu teoriye göre Dogecoin (DOGE) fiyatı Mart’tan 10 Nisan’a kadar bir ABC yapısı oluşturdu. Düzeltmedeki bir yükseliş, genel eğilimin düşüş yönünde olduğu anlamına gelir. Düşüşün ikinci büyük nedeni, göreceli güç endeksinin 50’nin altında olmasıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu düşüş eğiliminin bir işaretidir. Ayrıca, DOGE fiyatı son 24 saatte toparlanamadı. Üstelik Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Düşüş senaryosu gerçekleşirse, Dogecoin fiyatı 0,057 dolara düşebilir. Bu senaryoda, fiyat destek bölgesinden çıkarsa 0,095 dolara ulaşabilir.

 

Doge Coin Analiz; 11.05.2023

DOGE, PEPE’nin inanılmaz bir fiyata çıkarak değer kaybetmesine ve 43 gün sonra tekrar aynı fiyata gelmesine sessiz kaldı. DOGE şu anda 0,072 dolardan işlem görüyor ve 0,0804 doların üzerinde keskin bir hareketi tetikleyebilir. Memecoin çılgınlığının başlaması, Twitter ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın DOGE’u desteklemesi gibi faktörlerle DOGE’den beklentiler yüksekti. Ancak şimdilik, DOGE’nin kilit destekçileri gergin bir atmosfer yaratıyor. 0,0804 doların üzerine çıktıktan sonra DOGE, sırasıyla 0,085 – 0,091 – 0,094 ve 0,097 hedeflerini takip edebilir. Özellikle, PEPE ekleme hacminin bu eğilimi, zaman içinde fırlayarak diğer memecoinlerin fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa DOGE için doğru zaman olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 10.05.2023

Dogecoin fiyatı, kripto para piyasasında artan satışlar arasında haftalık fiyat tablosunda 0,075 $ desteğinin altına düştü. Bu destek kırılırken satış baskısı arttı ve en büyük memecoin %5’ten fazla düşerek 0,0728 dolardan işlem gördü. Düşüş trendi devam ederse, DOGE fiyatı %5 daha düşebilir ve 0,071$ desteği ve düşen takoz formasyonu trend çizgisi desteğine dokunabilir. İdeal koşullar altında, modelin trend çizgisi desteğinin yeniden test edilmesi, genellikle yükseliş momentumunun geri tepmesini tetikleyerek fiyatı yükseltir.

Bu nedenle, Dogecoin’in fiyatının geçici olarak toparlanması ve Memecoin’in yaklaşık %8 artması ve modelin direnç trend çizgisine ulaşması kuvvetle muhtemeldir. Yatırımcılar, DOGE için başka bir toparlanma rallisini tetiklemek için direnç trend çizgisinin önemli ölçüde üzerine çıkmaları gerektiğini unutmamalıdır.

 

Doge Coin Analiz; 08.05.2023

DOGE, Şubat ayındaki devam eden düşüşte ortalama 0,065 Dolarda destek bulduktan sonra toparlanmaya başladı ve Mart ayında bir pivot seviyesi olarak 0,075 Dolar bölgesine doğru yatay hareket etti. Özellikle DOGE’nin Mart ayının ikinci yarısındaki fiyat hareketi baskı gösterdi ve Nisan ayına giren DOGE, bu kez kısa vadeli düşüş trendini yukarı yönlü kırarak Elon Musk’ın Twitter logosunu DOGE ile değiştirerek kripto para piyasasını destekledi. DOGE Psikolojik piyasa fiyatı 0,1 doları test etmeye başladı.
Son üç gündeki fiyat hareketine bir bakış, DOGE’nin henüz 0,095 $ seviyesinden çıkmadığını gösteriyor. Bu hafta 0,095 doların üzerinde kapanırsa, kısa vadede 0,1 ila 0,11 dolar aralığına doğru yenilenen yükseliş ivmesini göreceğiz. Ancak, Dogecoin ile ilgili yeni gelişmeler olmadan hareket başlamayabilir ve kripto para birimi kar satışının Mayıs ayında 0,088 dolara kadar devam edebileceğini görebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 05.05.2023

DOGE, 19 Nisan’da başlayan satış baskısı ile aşağı yönlü kanal hareketini kararlı bir şekilde kırdı ve 0,077 ila 0,08 dolar aralığında destek bularak 0,078 dolardan başlayan düzeltme eğiliminin devam ettiğini gösterdi. 0,0768 doların üzerinde devam etmek, DOGE’nin düşüş hareketini sürdürmesini önlemek için çok önemli hale geldi. Kripto para birimi bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece, 0,08 doların üzerindeki saatlik kapanışlar yükseliş ataklarıyla yakından takip edilecek. Bu bölge yüksek işlem hacmiyle geçilebilirse, tekrar 0,095$ bölgesinin üzerine çıkabilir ve DOGE’nin son zamanlardaki keskin düşüşünü silebilir. Ancak kısa vadede DOGE’nin görünümü olumsuz. Bu muhtemelen bir sonraki destek alanına (Fib0.786) 0.768 $ desteğinin altında saat başına 0.072 $’dan geri çekilecek.

 

Doge Coin Analiz; 04.05.2023

PEPE’nin fiyatının ikiye katlanmasının ardından sessiz kalan DOGE’den beklentiler yüksek. Şu anda 0,078 dolardan işlem gören DOGE, 0,804 doların üzerinde ciddi bir hareket başlatabilir. Memecoin çılgınlığının başlangıcı muhtemelen en yakından DOGE ile ilgilidir. Twitter ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, zaman zaman sosyal medyada köpek paylaşımları yaparak DOGE’a destek oluyor. 0,0804 doları geçtikten sonra DOGE’nin sırasıyla 0,085 – 0,091 – 0,094 ve 0,097’yi hedeflemesi bekleniyor. Özellikle PEPE yeni bir trend başlatırsa, zaman içinde geri sıçrama, diğer memecoinlerin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Hem coin değeri hem de NFT değeri ile adından söz ettiren PEPE’den DOGE’a hacim geçişi ile DOGE yatırımcıları için bahar havası başlayabilir.

 

Doge Coin Analiz; 02.05.2023

Dogecoin cephesinde son durum ne? Dogecoin 30 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (0,08 dolar) hareket yönünü aşağıya çevirdi. Bu bize ayıların her yükselişte satışa devam ettiğini gösteriyor ve bundan sonraki yükselişlerde daha temkinli hareket etmemiz gerektiğini göstermiş oldu. Bu seviyenin altında kapanışlar 0,7 ve 0,6 dolara doğru daha derin bir düzeltme doğurabilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösterecektir. Alıcılar düşüş trendi çizgisini deldikten sonra yukarı yönlü momentum artabilir. Dogecoin’in fiyatı daha sonra 0,11 dolar bölgesine doğru hareketlilikler gösterebilir.

 

Doge Coin Analiz; 29.04.2023

Dogecoin 0,08 dolardan işlem görüyor ve yatırımcıların günlerdir beklediği yükseliş sinyali henüz gelmemiş olabilir. RSI hala 50.0 seviyesinin altındaki nötr nötr bölgede ve destek tabanına dönüşüm olası bir toparlanmaya işaret edebilir. Bu, cüzdanlarında 1,63 milyar dolardan fazla değere sahip yaklaşık 20,48 milyar DOGE’ye sahip olan ve tekrar karlı olma olasılığı düşük olan DOGE sahiplerinin yükselişini yeniden alevlendirebilir.0,082 ila 0,088 dolar aralığında satın alınan bu tokenlerin ortalama fiyatı 0,085 dolar civarında, Dogecoin fiyatında %7,5’lik bir artışı temsil ediyor.

Bununla birlikte, Meme Coin’in mutlak kazançlar görmesi için %11,5’lik artışla 0,088 $ seviyesine çıkması gerekebilir. Bu nedenle, Dogecoin’in fiyatı 0,088 dolara ulaşana kadar kripto para birimi son iki haftadır listelerde kırmızı renkte görünse de yatırımcıların iyimser kalması önemli olabilir. Sırada, geçen hafta kripto para meminin %16’lık çöküşüne rağmen direnç gösteren DOGE balinası var.

 

Doge Coin Analiz; 27.04.2023

DOGE, haftanın başlarında bir yükseliş görünümü çizdi, ancak Bitcoin’in düşüşünü takiben, DOGE’deki satışlar 0,07612$ destek hattına ulaşmayı başardı.DOGE bu alanı koruyabilirdi. Bu geçici bir gerileme olarak yorumlanabilir. Kripto para biriminin, kanal içindeki harekete bağlı olarak son zamanların en yüksek seviyesi olan 0,082 dolara doğru yönelebileceğini görebiliriz.

10 sentlik psikolojik fiyat aralığına henüz aşılmamış herhangi bir hareket, DOGE fiyatının kısa vadede 0.12 USD’ye doğru yükselme olasılığını artıracaktır. Ancak günlük grafiğin de gösterdiği gibi 0,07612$ destek alanının kaybı, kayıplarda hızlanmayı tetikleyebilir ve bu kez DOGE fiyatı 0,072-0,070$ desteğine doğru devam edebilir. Kısacası, DOGE için 0,084 dolarlık bir kırılma bu hafta güvenli bir bölge olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 26.04.2023

DOGE, 3 Nisan’da dört aydan uzun süredir yürürlükte olan direnç çizgisini keskin bir şekilde aştı. Büyüme potansiyelini sınırlayan ve patlama sonrası alıcılara önemli destek sağlayan direnç, piyasa duyarlılığının yukarı yönlü satıştan aşağı yönlü alıma doğru bir kaymaya işaret ediyor. Piyasanın devam eden düzeltme aşamasının ortasında, DOGE fiyatı destek hattını tekrar ziyaret eder ve grafikte bir ters bayrak modeli oluşturur. Memecoin fiyatı üçgenin genel çizgisini kırmayı başarırsa, satın alma baskısı artacak ve yeni bir toparlanma rallisinin başlangıcına işaret edecek. . Üçgenin kırılmasıyla tetiklenen bir toparlanma, alıcıları tekrar 0,1 dolar seviyelerine dönmeye teşvik edebilir.

 

Doge Coin Analiz; 25.04.2023

Dogecoin cephesinde ki son durumu incelediğimiz de 0.08 doların altında işlem görmeye devam ediyor, bu süreç böyle devam ettikçe Dogecoin için ilerleyen süreçte düşüşün derinleşeceğini söyleyebiliriz. 4 saatlik zaman dilimini incelediğimizde alıcıdan ziyade satıcıların ağrılığı fazla olmasa da üstünlük kurduğunu söyleyebiliriz. Dogecoin’in düşüşe karşı koyabilmesi için alıcıların devreye girmesi gereken birinci koşul olarak kabul edebiliriz. Aksi takdirde alt seviyelerde ki 0.076 desteğini de rahatlıkla kaybedeceğini söyleyebiliriz.

Olumlu senaryoda ilk önce 0.080 dolar seviyesini güçlü bir şekilde kırıp ve bu seviyenin üzerinde kalıcı hareketler sergilemesi gerekir. Bunu başardığı takdirde 0.085 dolara kadar bir hareketlilik başlar.

 

Doge Coin Analiz; 24.04.2023

Dogecoin 0.080 dolar seviyesini baz alarak ciddi yükseliş tepkisi gösteren, özellikle de 0.0862 – 0.08540 alarak güçlü duruşunu devam ettiremedi. Günlük ve haftalık açılış fiyatının üzerinde seyreden memecoin, 0,09149 dolardan düşerek 0.078 dolara kadar geriledi. DOGE’de görkemli yükselişlerin görülmesi için, 0.094 dolar bandının aşılması ana kriterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde de Twitter’in hamlesiyle bahar havası yakalayan DOGE, 0.097 doları da geçmişti. Güncel durumda ise bu seviyeyi direnç olarak çalıştırıyor. DOGE tarafındaki düşüşlerde ise, günlük açılış fiyatı, 0.086 ve 0.080 dolar seviyelerinin kırılması takip edilebilir.

 

Doge Coin Analiz; 19.04.2023

Haftanın ilk yarısı için görünümü olumlu belirleyen DOGE, yükselen kanalın üst bandında 0,093 $ ile 0,094 $ arasında işlem gördü ve ardından yükselen kanalın alt bandına keskin bir geri çekilme yaptı. Şu anda, DOGE’deki satışlar 0,087 $ değerindeki destek hattına ulaşabilir. Bu alanın hemen altında 21 günlük EMA (0,086) ikinci bir destek hattı oluşturuyor.

DOGE bu alanı koruyabilirse, keskin düşüşü geçici bir geri çekilme olarak yorumlayabiliriz ve kanaldaki kripto para biriminin hareketine bağlı olarak nihai yüksek seviyenin 0,097 dolara yönelebileceğini görebiliriz.10 sentlik psikolojik fiyat aralığına henüz aşılmamış herhangi bir hareket, DOGE fiyatının kısa vadede 0.12 USD’ye doğru yükselme olasılığını artıracaktır. Bununla birlikte, günlük grafiğin gösterdiği gibi, 0,084$ – 0,086$ destek alanındaki bir kayıp, kayıplarda hızlanmayı tetikleyebilir ve bu kez DOGE fiyatı 0,08$ – 0,076$ – 0,07$ desteğine doğru yükselir.bunu yapmaya devam edeceğinizi biliyorsunuz. Kısacası, DOGE için 0,084 dolarlık bir kırılma bu hafta güvenli bir bölge olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 18.04.2023

Dogecoin’in fiyatı, onu yıllık yeni zirvelere taşıyacak büyük bir dalgalanmanın ilk bölümünde olabilir. DOGE fiyatı, Kasım 2022’den bu yana aşağı yönlü direncin altına düştü. Bu satır, en son 2 Nisan’da olmak üzere bir dizi reddedilmeye yol açtı. Ancak, fiyat ertesi gün düştü ve yıllık en yüksek seviyesi olan 0,105 $’a ulaştı. O zamandan beri düşüş devam etti. 2 saatlik kısa vadeli grafikteki teknik analiz yükselişin devamını destekliyor. Bunun üç ana nedeni var. İlk olarak, fiyat alçalan direnç çizgisini kırdı. Bu, günlük zaman dilimlerinden dökümleri destekler. DOGE fiyatı daha sonra 0,090 dolarlık küçük direnç alanının üzerine çıktı. Artık toplumdan destek bekleniyor.

Son olarak, 8 Nisan’dan sonra, hareket tamamlanmış bir 5. dalga yükselişi gibi görünüyor. Yani tüm bu işaretler yükseliş trendinin devamına işaret ediyor. Tek düşüş eğilimi, 2 saatlik RSI’nin son 24 saattir düşüş eğilimi gösterdiğini doğrulamaktır. Bu, yükseliş trendi devam etmeden önce kısa vadeli bir düzeltmeye yol açabilir. 0,090 doların altında bir kapanış, bu yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, İnternet Meme Parası 0,080 dolara düşebilir. Sonuç olarak, DOGE fiyatı için en olası tahmin, yükseliş hareketini 0,010$ direnç alanına doğru sürdürmek ve bu durumda Dogecoin fiyatı 0,122$’a yükselebilir. Bununla birlikte, alan başka bir reddi kışkırtırsa, 0,080 dolara doğru bir düşüş mümkündür.

 

Doge Coin Analiz; 15.04.2023

Büyük bir rallinin ardından Dogecoin fiyatı 0,090 doların altına düştü. DOGE, boğaların güçlü bir duruş oluşturduğu 0,080 dolarlık destek bölgesini test etti. 0,0803 dolarda düşük bir düşüş oluşturan fiyat yeniden yükselmeye başladı. Ethereum ve Bitcoin son zamanlarda bazı yükseliş hareketleri gördü. Her ikisi de DOGE’u 0,082 $ bölgesinden çıkardı. En yüksek 0,1050 dolardan 0,0803 dolara düşüşün %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde bir hareket oldu.

Dogecoin fiyatı şu anda 0,085 $ bölgesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerinde işlem görüyor. 0,0840$ civarındaki destekle DOGE/USD paritesi de büyük bir yükseliş trendi çizgisi oluşturdu. Yukarı yönde, fiyat 0,0928 $ direncine yakın bir dirençle karşı karşıya. Bu seviye, en yüksek 0,1050 dolardan 0,0803 dolara düşüşün %50 Fibonacci düzeltme seviyesine yakın. 0,0928 $ direncinin kırılması, fiyatı 0,098 $ direncine doğru yönlendirebilir. Bir sonraki büyük direnç 0,10 dolar civarında. Başka bir ralli, fiyatı 0,1125 dolara çıkarabilir.

 

Doge Coin Analiz; 14.04.2023

Dogecoin azalan üçgen formasyonu yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü söyler ancak Kale bir şarta bağlı olarak fiyatın 0,1 dolara ulaşabileceğinden bahsediyor. Twitter logosu eski haline döndükten sonra DOGE yatırımcıları büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Ancak dip desteğin başarıyla savunulmuş olması daha fazla yükseliş anlatısını destekliyor. Elon Musk, Twitter’ın simgesini DOGE logosuyla değiştirdiğinde DOGE %30’dan fazla artış göstererek 0,1 dolara ulaşmıştı.

Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,09 dolarda bulunuyor. Güne %7 yükselişle devam eden meme coin kralı halen yatırımcıların vazgeçilmezi. Özellikle yüksek kazanç hedefleyen yatırımcılar DOGE gibi spekülatif altcoinlere çok daha fazla ilgi gösteriyor. Artan ilgi her zaman yükseliş getirmese de Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar güzel satış fırsatları verebiliyor.

 

Doge Coin Analiz; 12.04.2023

Çalkantılı bir 2022’nin ardından Dogecoin’in değeri önemli ölçüde düştü ve yıl boyunca değerinin yaklaşık %60’ını kaybetti. Yazma sırasında, altcoin, Mayıs 2021’deki en yüksek seviyesi olan 0,7376 $’dan %90 düşüşle 0,085 $ civarında fiyatlandırılıyor. Memecoin’in geleceği hakkında çeşitli fiyat tahminleri yapılmıştır. İyimser tahminlere göre Dogecoin, 2023’ün sonunda 0,19$’a ve 2024’ün sonunda 0,34$’a ulaşabilir. Bununla birlikte, daha muhafazakar analistlerin daha az dramatik bir fiyat artışı bekledikleri ve Dogecoin’in kısa vadede 0,10 ila 0,14 $ arasındaki mevcut fiyat seviyeleri civarında gezinebileceği söyleniyor. Özellikle Dogecoin’in son zamanlardaki dalgalı fiyatı, memecoin krallığının bitip bitmediği sorusunu gündeme getirmekle suçlanıyor.

 

Doge Coin Analiz; 11.04.2023

Dogecoin, 8 Nisan’da hareketli ortalamaları başarıyla tuttu, ancak 9 Nisan’daki hafif toparlanma, yüksek seviyelerde tükenmiş talebi gösterebilir. Her iki hareketli ortalama da düz ve RSI, arz ve talep arasında bir dengeye işaret edebilecek orta noktanın hemen üzerinde. Mevcut seviyelerden bir toparlanma, %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,09 $’da satışla karşılaşabilir. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, DOGE/USDT paritesi bir süre 0,09 $ ile hareketli ortalamalar arasında dalgalanabilir. Hareketli ortalamaların altında bir kırılma, fiyatı 0,07 $’lık güçlü desteğe doğru itecek ve 0,09 $’ın üzerinde bir kırılma, ralli olasılığını 0,11 $’a yükseltecek.

 

Doge Coin Analiz; 10.04.2023

Dogecoin’in fiyatı, 4 Nisan’da psikolojik olarak önemli olan 0,1 $ seviyesini geçtikten kısa bir süre sonra düşmeye başladı. Dogecoin son beş günde %20’den fazla değer kaybederek 0,081 dolara düştü. Düşüş, Twitter logosunun bir DOGE sembolü olduğu haberlerinde elde edilen kazanımların çoğunun kaybedilmesi anlamına geliyordu, bu da yatırımcıların bu haber odaklı ralliyi sürdüremeyecekleri anlamına geliyordu. Fiyat düşüşünün bir sonucu olarak DOGE’nin birleşik Fibonacci düzeltme seviyeleri olan 0,08$ ve 0,618$’da desteğe ulaştığını unutmayın.

Bu düşük Fib desteği, tüccarlara destek sağlamak için teorik olarak yükselişin devam etmesi için yeterince güçlü. 0,08 dolarlık sıçrama, düşüş trendinin sonu ve yükseliş trendinin başlangıcı olarak yorumlanabilir. Böyle bir senaryoda, altcoin fiyatının %9’dan fazla artmasını ve 0,09$’lık kilit dirence ulaşmasını bekliyoruz. DOGE yatırımcıları, yükseliş veya düşüş trendi yeniden başladığında bu direnç seviyesini çok yakından takip etmelidir.0.09$ direnci kırılırsa, altcoin fiyatı 0.10$ ve 0.11$’ın üzerine çıkacaktır.Bir ihtimal var.

 

Doge Coin Analiz; 08.04.2023

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk, kripto para sektörüne olan yakınlığıyla biliniyor. Her fırsatta Dogecoin’i zorlayan Musk, şimdi faydadan çok zarar veriyor gibi görünüyor. DOGE’u dakikalar içinde %30 artıran Musk, dalgalanmanın ardından alım yapan yatırımcılara büyük kayıplara mal oldu. Son dört günde %20’den fazla değer kaybeden DOGE şu anda 0,082 dolardan işlem görüyor. Elon Musk’ın Twitter logosundan DOGE sembolünü kaldırması, popüler meme coin’in düşüşünü hızlandırdı. Dogecoin önümüzdeki birkaç gün içinde 0,0792 $ desteğinin altına düşmezse, tekrar yükseliş trendine girmesini bekliyoruz.

 

Doge Coin Analiz; 07.04.2023

DOGE, Şubat ayındaki devam eden düşüşte ortalama 0,065 Dolarda destek bulduktan sonra toparlanmaya başladı ve Mart ayında bir pivot seviyesi olarak 0,075 Dolar bölgesine doğru yatay hareket etti. DOGE’nin özellikle Mart ayının ikinci yarısındaki fiyat hareketi baskı gösterdi ve Nisan ayına girerken DOGE bu sefer kısa vadeli bir düşüş trendinden çıktı ve Elon Musk’ın Twitter logosunu DOGE ile değiştirerek kripto para birimi için olumlu bir görünüme yol açtı.DOGE Psikolojik piyasasındaki fiyat 0,1 doları test etmeye başladı.
Son üç gündeki fiyat hareketine bir bakış, DOGE’nin henüz 0,095 $ seviyesinden çıkmadığını gösteriyor. Bu hafta 0,095 doların üzerinde kapanırsa, kısa vadede 0,1 ila 0,11 dolar aralığına doğru yenilenen yükseliş ivmesini göreceğiz.

 

Doge Coin Analiz; 06.04.2023

DOGE, Mart ortasından bu yana 0,065 dolar civarında destek buldu ve yavaş yavaş toparlandı. Bununla birlikte, Twitter’ın eylemi toparlanmayı hızlandırdı ve DOGE’u 0,0850 $’lık aşağı yönlü sipariş bloğunun üzerine çıkardı. Ancak, yeni bir model oluşturarak 0,10500 dolardan reddedildi. Kısa vadeli boğaların 0,09294 dolardan destek korumasına ihtiyacı var.

Kısa vadeli boğaların dikkat etmesi gereken kilit engel 0,10500 dolardı. Bununla birlikte, 0,09294 doların altına yakın bir kırılma, yükseliş ivmesini daha da zayıflatabilir ve daha fazla satış baskısı ekleyerek DOGE’u 0,08904 dolara veya 0,089496 dolara itebilir. 50 MA, düşüş momentumunu durdurabilir ve boğaları dinlendirebilir.

 

Doge Coin Analiz; 05.04.2023

Elon Musk’ın bu hamlesinin ardından yüzde 30’dan fazla yükseliş yaşayarak 0.10 dolar seviyelerine ulaşan DOGE, birkaç gün önce hype’ın azalması ve indikatörlerin şişmesi sebebiyle düzeltme trendine girdi. 0.10 dolar direncinden reddedilen popüler meme coin, yükselen trendini de kaybetmesiyle birlikte an itibariyle 0.95 dolar destek seviyesine kadar gerilemiş durumda.

İlerleyen saatlerde DOGE’nin 0.95 dolar desteğini kaybetmesi halinde ise 0.90 dolara kadar bir düşüş yaşaması bekleniyor. Kısa vadede ise Dogecoin’in 0.90 doların altında günlük kapanış yapması ise beklenmemekte. Dogecoin’in sert bir düşüş yaşaması için Twitter’ın logosunun eski haline çevrilmesi gerekiyor. Bir süre daha Twitter’ın logosunda DOGE simgesinin kalması, popüler meme coin’in 0.10 dolar direncini aşarak tekrardan sert yükselişler yaşamasını sağlayabilir.

Elon Musk’ın hamleleriyle ciddi sıçramalar yapan DOGE, bu yükseliş trendini devam ettirebilecek mi? merak konusu..

 

Doge Coin Analiz; 03.04.2023

Bankacılık kriziyle alakalı korku dalgasında 0,062 dolara kadar düşen Dogecoin fiyatı hızla toparlandı. 20 gün öncesine göre %35 daha yukarıda olan fiyat 0,084 dolar bölgesinde ret yiyerek yapıyı aşağı yönlü çekildi. Kısa vadede 0,077 dolar üzeri kapanışlar yükseliş ihtimalinin devam ettiğini gösterecektir. RSI nötr bölgenin üzerinde ve MACD yükseliş senaryosunu destekliyor. Eğer direnç aşılırsa DOGE yatırımcıları 0,095 ve 0,105 dolar bölgelerini hedefleyebilir. Aksi taktirde fiyat başladığı yere geri döner.

 

Doge Coin Analiz; 01.04.2023

0,07 dolardaki satış baskısını hafifletmek için tüm gözler Dogecoin’de olabilir. Bu bölge, 15 Mart’ta başlayan son iki hafta boyunca DOGE’yi sürdürmek ve daha fazla düşüşü önlemek için kritik öneme sahipti. Satıcıların Dogecoin’in fiyatını daha da aşağı çekmeye yönelik başka bir girişimi, likiditeyi azaltırken engellenebilir. Başka bir deyişle, bunun gibi küçük bir düşüş, meme tokeninde biraz daha düşük pozisyonlar almayı umut eden birçok yatırımcıyı memnuniyetle karşılayabilir ve bu da 0,10 dolarlık artışa önemli bir geri dönüşle sonuçlanabilir.

Bir yükseliş trendinde, Dogecoin fiyatının 0,06 dolardan rahatlama araması gerekebilir. Dogecoin için aynı desteğin, TerraUSD’nin Mayıs ayında düşmesinden ve Ekim ayında 0,01589 dolara çıkmasından sonra önemli olduğunu unutmayın.

 

Doge Coin Analiz; 31.03.2023

Dogecoin 0,074 dolar seviyesinden işlem görüyor, ancak günlük zaman grafikleri, 0,07 dolarlık kritik destek ile 0,08 dolarlık önemli direnç arasında devam eden bir konsolidasyon olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Dogecoin’in Mart ayının ikinci haftasından itibaren ani yükselişi iki temel seviye ile sınırlandırıldı: 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama 0,0771 dolar ve alçalan trend çizgisi. Boğalar ve ayılar arasındaki çıkmaz, Dogecoin fiyatının 0,07 dolar ile 0,08 dolar arasındaki aralığın her iki tarafında da kırılması için çözülmesi gerekir.

Düşen trend çizgisinin ve 50 günlük EMA’nın üzerinde bir günlük kapanış, 0,08 doların üzerinde kazançlar için kapıyı açabilir. Böyle bir hareket yukarı yönlü harekette 0,10 dolara doğru etkinleştirmeyi bekleyen yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılanabilir. Ayrıca MACD göstergesi, bir satın alma sinyaliyle güçlenen hafif bir yükseliş görünümü gösteriyor.

 

Doge Coin Analiz; 30.03.2023

Dogecoin tarafını incelediğimizde piyasada ki yaşanan yükselişler de tepki göstermemesi birçok yatırımcı tarafında satıcı tarafına itmiş oluyor. Uzun bir süredir 0.072 ve 0.078 dolar arasında halen git gel hareketler sergileyemeye devam ediyor. Halen kayda değer bir yükseliş yaşayamaması ve geçmesi gereken seviyeyi test etmeyişi ilerleyen süreçte düşüşe zemin hazırladığını söyleyebiliriz.

Dogecoin günlük periyotta 0.072 dolar seviyesine gelmesi durumunda ya da bu seviyeyi kaybetmesi halinde sert bir düşüş yaşayabilir. Bu senaryoda gelecek seviyeler ise 0.060 dolar seviyesine kadar düşüş yaşayabilir.

 

Doge Coin Analiz; 27.03.2023

Dogecoin’in son durumunu incelediğimizde sessizliğini korumaya devam ediyor ve fiyat yapısında hareketlilik 0.072 ve 0.076 dolar bölgesi arasında akümüle olmaya devam ediyor. Bu bölgelerde ki hareketlilik yönü daha çok aşağı hareketler sergilemekte. Dogecoin’de 0.072 dolar seviyesini kaybetmesi durumunda sert bir düşüş hareketi yaşanacaktır.

Dogecoin’in yükseliş yaşayabilmesi için 0.07903 dolar direnç seviyesini yukarı yönlü kırılması gerekir ki Dogecoin’de yatırımcıların uzun bir süredir bekledikleri yükseliş beklentileri karşılayabilsin. Bu senaryoda takip edilecek ilk seviye 0.088 dolar ve bu etap diğer seviyede 0.093 dolar seviyesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 25.03.2023

Dogecoin’de son durum ise yatırımcıların korkusu bir hayli artmaya başlamış durumda, uzun bir süredir 0.072 dolar ve 0.078 dolar seviyesi arasında konsolidasyon olmaya devam etmekte. Bu durum ise Dogecoin fiyatını negatif yönde baskılamakta ve düşüş yaşamasına neden oluyor. Şu anda 0.074 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin 4 saatlik periyotta 0.075 dolar seviyesini yukarı yönlü kıramadığı takdirde düşüş yaşama riski yüksek olacaktır.

Dogecoin’de olumsuz senaryoda 0.075 dolar seviyesinin altında kalmaya devam etmesi durumunda 0.072 dolar seviyesi ardından bu seviyenin de kaybedilmesi durumunda 0.068 dolara kadar bir düşüş yaşanabilir.

 

Doge Coin Analiz; 24.03.2023

Dogecoin tarafında son dakikalarda gelen satışlar sonrası 0.0767 dolar seviyesinden 0.0751 dolar seviyesine sert bir şekilde düşüş yaşadı. Bu noktada alıcıların sessiz kalması durumunda Dogecoin’de sert düşüşler yaşanabilme imkânı yüksek. Satışların yoğunlaşmaya devam etme halinde ilk etapta alt seviyelerde bölgeler ise 0.072 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Olumlu senaryoyu baz alacak olursak bu noktada takip edilecek seviye ise 0.79 dolar bölgesini yukarı yönlü kırılması birinci koşul olarak kabul edebiliriz. Bu seviyenin kırılması halinde 0.085 dolar seviyesine kadar bir yükseliş görebilir.

 

Doge Coin Analiz; 23.03.2023

Dogecoin, son birkaç gündür 0,07 $ ile 200 günlük SMA (0,08 $) arasında işlem görüyor. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yönlü hareketin kararsız olduğunu gösterebilir. Düzleşen bir hareketli ortalama ve ortaya yakın RSI, hedef hareketin bir süre daha burada olabileceğini gösterebilir.

Meme Token için ilk yükseliş işareti 200 günlük SMA’nın üzerinde kapanabilir. Bu, 0,09 dolara ve ardından 0,10 dolara bir ralliye yol açabilir. Ayılar avantaj elde etmek istiyorsa, fiyatın 0,07 $ desteğinin altına düşmesi gerekebilir. DOGE daha sonra 0,06 dolara ve kritik destek 0,05 dolara düşebilir.

 

Doge Coin Analiz; 22.03.2023

Dogecoin 4 saatlik grafiğini incelediğimizde her zaman olduğu gibi belirsiz hareketlerine devam etmekte. Bitcoin’de yukarı yönlü hamleler gelmesine rağmen Dogecoin tarafında halen bir hareketin olmaması yatırımcıların çekilmesine neden olmakta ve buda fiyat yapısını negatif anlamda etkilemekte. Günlük periyotta 0.075 dolar seviyesini aşmadığı takdirde yükseliş senaryosunu konuşmak bir hayli zor olacaktır.

Şu anda 0.07472 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin satışların arttığını görebiliyoruz. Bunun devam etmesi durumunda 0.072 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme durumu söz konusu.

 

Doge Coin Analiz; 21.03.2023

4 saatlik Dogecoin fiyat grafiği de kripto paranın güçlü bir yükseliş trendi içinde işlem gördüğünü gösteriyor bizlere. Boğalar fiyatı yükseltiyor, ayılar ise fiyatı baskı altında tutmaya çalışsa da yeteri güce sahip değil. DOGE’un önündeki ilk direnç seviyesi 0,075 dolarda iken, en yakın destek seviyesinin 0,072 dolarda olduğu görülüyor. DOGE fiyatındaki genel yönelimin yukarı yönde olsada ve kontrolün tamamen boğalara geçmediğini görüyoruz.

Teknik göstergeler de kontrolün boğalara geçtiği anda. MACD indikatöründe yükseliş bölgesinde ve güçlü bir satın alım baskısı olduğunu ortaya koyuyor.

 

Doge Coin Analiz; 20.03.2023

Dogecoin’in fiyat hareketi oldukça değişken, ancak genel eğilimin olumlu olduğuna dair bazı işaretler var. Günlük Dogecoin fiyat tablosu, kripto paranın alıcıların kontrolünde olduğunu ve güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Yükseliş trendi çizgisi, boğaların net bir direnç seviyesi olmadan fiyatı daha yükseğe itebileceğini gösterir, ancak yüksek oynaklık, madeni paranın her iki tarafta da güçlü bir hareket yapabileceğini gösterir Bollinger Bantlarının üst seviyesi, direnç görevi görerek 0,0837 doları geçti. DOGE için nokta. Bollinger Bantlarının alt seviyesi şu anda 0,0648 doların üzerinde ve DOGE için bir destek noktası görevi görüyor. MACD göstergesi de fiyatta güçlü bir yükseliş eğilimi gösteren yükseliş bölgesinde.

 

Doge Coin Analiz; 18.03.2023

Kripto para piyasasında yükselişlerin hızlı bir şekilde devam ederken Dogecoin’in yükselişe tam anlamıyla eşlik etmemesi yatırımcılar tarafında tedirginlik yaratığını söyleyebiliriz. Piyasada ki bu yükselişte Dogecoin tarafında 0.080 dolar seviyesinin aşmaması yükseliş senaryosunun yaşamamasına neden oluyor. Eğer günlük periyotta 0.080 dolar seviyesinin aşılmaması durumunda aşağı yönlü hamleler görebiliriz.

Dogecoin 0.080 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılması durumunda hızlı bir şekilde yükseliş yaşayabilir. sıralı olarak ise takip edilecek seviyeler 0.085 ve 0.090 dolar seviyelerini hedef alacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 17.03.2023

DOGE’de etkili olan satış baskısı, 21 Günlük Hareketli Ortalamasını 0,070 doların ortasında kıramaması ve Salı günü 200DMA’yı 0,079 dolar civarında yeniden test etme girişiminin başarısız olmasının ardından başladı. Düşüşün ardından uzmanlara göre yakın vadeli fiyat tahminleri, daha aşağı yönlü olabileceği belirtiliyor.

Mart ayının ilk haftalarında başlayan düşüşünden önce, 0,079 dolar alanı kilit bir destek bölgesi olarak hareket ediyordu. Bu destek artık açıkça dirence dönüştü. 0,079 dolar bölgesi, Dogecoin’in Şubat ayının başlarına kadar geri giderken sıkışıp kaldığı bir düşüş trendiyle de çakıştığı belirtiliyor.

Bununla birlikte Dogecoin’in kilit direnç alanlarından en son geri dönüşü, boğaların kontrolü yeniden kazanmaktan çok uzak olduğunu gösterebilir. Belirtilen alanda yani 0.079’da bir kırılma yaşanmazsa, 0,055 dolar bölgesindeki Ekim 2022 dip seviyelerine doğru daha büyük bir geri çekilmeye kapı açabilir.

 

Doge Coin Analiz; 16.03.2023

Dogecoin’in kilit direnç alanlarından en son geri dönüşü, boğaların kontrolü yeniden kazanmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor. Ayrıca uzmanlar mevcut konumda 0,065 dolar bölgesindeki son düşük seviyelerin yeniden test edilmesi halinde, sert düşüşler yaşayabilir ve bu noktada 0.060 seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir.

Anlık olarak 0.070 dolar seviyelerinde işlem görüyor, sabah saatlerinde yukarı yönlü hamleler sergilese yeterli bir hareket olduğunu söyleyemeyiz. Dogecoin’de kritik seviyeden uzaklaşması için 0.075 dolar seviyesinin üzerinde hareketler sergilemesi gerekiyor.

 

Doge Coin Analiz; 15.03.2023

Dogecoin sabah saatlerinde satıcı baskısıyla başladı ve fiyat hareketini 0.072 dolar seviyesine kadar düşüş yaşamasına neden oldu. Bu seviyeyi güçlü bir şekilde korumayı başardı ve fiyatı 0.0739 dolar seviyesine yükselti. Alıcıların devam etmesi durumunda ilerleyen saatlerde 0.075 dolar seviyesine doğru hareketlilikler görebiliriz.

Olumsuz senaryoda fiyat tekrar 0.072 dolar seviyesine gerilerse satıcıların artmasına neden olacaktır ve olası fiyat hareketlerinde beklenecek seviyeler ise 0.068 ve 0.065 dolar bölgeleri olacaktır.

Doge Coin Analiz; 14.03.2023

Popüler memecoin Dogecoin 10 Mart’ta 0,06 dolardan yükseldi ve 12 Mart’ta 0,07 dolarlık direnci kırdı. Boğaların daha sonra fiyatı düşüş trendi çizgisine çekeceğini not etmek önemlidir. Negatif bölgede düşen 20 günlük EMA ve RSI, ayıların kontrolün elinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın veya düşüş trendi çizgisinin altına düşerse, Dogecoin muhtemelen 0,06 dolara geri dönecektir. Beklenenin aksine, boğaların 200 günlük SMA’da genel direnci kırması, piyasanın daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterebilir. Bu, fiyatı 0,10 dolara ve sonunda 0,11 dolara itebilir.

 

Doge Coin Analiz; 13.03.2023

Dogecoin tarafında yine sancılı hareket yaşanmaya devam ediyor. Anlık olarak 0.0685 dolar seviyesinde işlem gören ve satıcı seyri yüksek olmasıyla beraber aşağı yönlü hareket devam etmekte. Bunun devam etmesi akabinde 0.066 dolar seviyesine gerilemesi durumunda Dogecoin tarafında sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

Dogecoin’in koruyucusu Elon Musk’ın sessiz kalması yatırımcılar tarafında bu durum satıcı lehine itmesine neden oluyor. Olumlu senaryo baz alacak olursak 0.070 dolar seviyesini aşması birinci koşul olarak kabul edebiliriz. Aksine düşüş senaryo devam edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 11.03.2023

Dogecoin, Ekim 2022’den bu yana ikna edici bir şekilde ihlal edilmemiş olan 0,07 dolar civarındaki güçlü desteğin altına kolayca indiğini söyleyebiliriz. Bu, ayıların kontrolü rahatlıkla ele geçirdiğini göstermiş oluyor bizlere. RSI aşırı satım bölgesine düştüğü an, bu da küçük bir konsolidasyon veya rahatlama rallisinin mümkün olduğunu gösteriyor. Boğaların 0,06 dolar ile 0,05 dolar arasındaki bölgeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor çünkü bu bölgenin altına inilmesi panik satışlarına neden olabilir ve buda olmadık düşüşlerle karşılaşma durumu olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 10.03.2023

Dogecoin cephesinde bu düşüşe direnmeyerek önemli destek yani majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.065 dolar desteğini test etti. Günlük periyotta bu desteği kaybederse beklenmedik düşüşlerle karşılaşabiliriz. Genel piyasa koşulana bağlı olarak söylemek gerekirsek Bitcoin tarafında yukarı yönlü bir düzeltme geldiğinde düşüşe son verdirebilir.

Piyasanın bu durumu devam ettiği takdirde düşüşte yaşanabilecek seviyeler ise 0.062 dolar seviyesi ve sonrasında 0.058 dolar bölgesine kadar itebilecek güçte.

 

Doge Coin Analiz; 09.03.2023

Dogecoin 0,07 dolar yakınındaki güçlü desteğe doğru kademeli olarak gerilemeye devam ediyor. Ancak küçük bir pozitif işaret ise 6 Mart ve 7 Mart mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmesi de olabilir. Boğalar DOGE fiyatını 0,08 dolarlık kırılma seviyesine doğru itmeye çalışışıyor. Belirtilen seviyenin ayılar tarafından güçlü satış çekmesi beklenebilir. Fiyat 0,08 dolardan çıkmazsa, DOGE 0,07 dolara geriler ve bir süre bu iki seviye arasında sıkışıp kalabilir.

Ayılar desteği 0,07 dolar civarında kırmayı zor bulabilir. Ancak kırarlarsa, parite 0,06 dolar yakınlarındaki bir sonraki büyük desteğe düşebilir. Aksine Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,10 dolara doğru olası bir toparlanmanın başladığını işaret edebilir.

 

Doge Coin Analiz; 08.03.2023

Dogecoin’de önemli miktarda borsalardan çıkaran yatırımcılar, uzmanlara göre kripto para birimi için yükseliş olarak görülüyor. Çünkü borsadaki token’larını satma planları olmadığı anlamına gelebilir. Aksine artan satış baskısının bir öncü göstergesi olabileceğinden, önemli döviz girişleri genellikle bir kripto para birimi için düşüş olarak görülür. Dogecoin boğaları, kripto para biriminin 0,072 dolarlık bölgeden destek bulmaya devam edebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü bunun altında bir kırılma gelmesi halinde, Dogecoin’in 0,066 dolar bölgesindeki 2022 sonundaki düşük seviyelerine doğru yeni bir düşüşün kapısını açabilir.

Öte yandan Dogecoin’in son zamanlarda 200 günlük hareketli ortalamasının altına kesin bir şekilde kırılması ve Şubat sonundaki 0,0782 dolar bölgesindeki destek, kripto para biriminin yakın vadeli görünümü için kötü bir işaret olmaya devam edebilir. Daha geniş kripto piyasası duyarlılığında büyük bir gelişme olmadığında, 0,07 doların üstündeki dirençte bir kırılma zor olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 07.03.2023

Dogecoin fiyat hareketinde belirsizlik halen devam etmekte. Dogecoin yükselişten ziyade düşüş hareketi daha baskın gözükmekte. Sabah saatlerinde 0.075 dolar seviyesini kaybetmesiyle beraber 0.074 dolara geriledi günlük periyotta 0.075 dolar seviyesini yukarı yönlü kıramadığı takdirde Dogecoin tarafında daha sert hareketler görebiliriz. Bu düşüşün ilk hedefi ise 0.072 dolar seviyesi olacaktır. Bu durumun gerçekleşmemesi için alıcıların sahaya çıkması gerekir aksi takdirde Dogecoin tarafında 0.06’lı seviyelerini konuşabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 06.03.2023

Dogecoin teknik yapısını incelediğimizde haftanın ilk gününde pozitif hareketler sergilese de satıcıların yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Dogecoin anlık olarak 0.07406 dolar seviyesinde işlem görüyor, 4 saatlik periyotta satıcı baskısından kurutulması ve 0.075 dolar seviyesi aşması gerekir aksi takdirde karşılaşacağımız durum ise düşüş senaryosu olacaktır. Bu durumda bekleyeceğimiz seviye ise 0.0705 dolar seviyesi olacaktır.

Olumlu yapıyı ele alırsak Dogecoin 0.075 dolar seviyesini aştığı takdirde ve alıcı desteğiyle beraber yukarı yönlü hamleler güçlü bir şekilde gerçekleşir ilk gidecek seviye ise 0.080 dolar seviyesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 04.03.2023

DOGE’nin fiyatı yerel destek seviyesini 0,078 dolardan kırdı ve düşüş hızlı gerçekleşti. Alıcılar inisiyatifi ele geçiremezse düşüş tekrardan 0.072 dolar civarında bulunan bir sonraki destek bölgesine doğru devam edebilir. Böyle bir senaryo günün sonuna kadar geçerlidir. Şu anda, yatırımcılar en yakın destek olan 0,075 dolar seviyesine dikkat etmelidir.

Kapanış bundan çok uzakta olmazsa, düşüş önümüzdeki birkaç gün içinde 0,075-0,078 dolar bölgesinin test edilmesine yol açabilir. Hacim düşüyor, bu da mevcut seviyelere geri dönme ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor. Bu durumda, belirtilen işaretin altında kapanış, 0,075 dolara devam eden bir düşüş için bir ön koşul olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 03.03.2023

Dogecoin’in fiyatı 16 Haziran tarihinden bu yana uzun vadeli simetrik bir üçgenin sınırları içinde işlem görmeye devam ediyor. 1 Kasım’dan bu yana token’ın fiyatı üçgenin direnç çizgisinin altına düşmüştü. Ayrıca geçtiğimiz günlerde DOGE Ocak ayının sonlarından itibaren birkaç reddedilmeye maruz kalmıştı.

RSI indikatöründe, nötr bir trendin işareti olarak kabul edilen 50’nin altında. Bu durum da DOGE fiyatının kanalın Ekim ayından beri dokunulmayan destek hattına düşme olasılığını destekleyebilir. Destek hattı mevcut konum itibariyle 0,070 dolar seviyesinde. Direnç çizgisinin üzerinde bir DOGE kırılması, bu düşüş eğilimi gösteren Dogecoin fiyat tahminini geçersiz kılabilir. Ayrıca bu durum, direnç alanında ortalama 0,100 dolarlık bir fiyat artışı için söz konusu.

 

Doge Coin Analiz; 02.03.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimizde istenmeyen hareketler başladı. Majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.081 dolar seviyesini kaybetti. Günlük periyotta bu destek seviyesinin altında kapanış yaptığı takdirde Dogecoin tarafında düşüş senaryosu daha çok derinleşmeye başlayacaktır. Bu senaryoda satıcıların artmasıyla beraber bir diğer destek seviyesi olan 0.078 dolar seviyesini görebilir.

Olumlu senaryoda kaybettiği 0.081 dolar seviyesini günlük periyotta yenide kazanması gerekir, bunu başardığı takdirde ilk olarak takip edeceğimiz seviye ise 0.083 dolar bölgesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 01.03.2023

Dogecoin fiyatını incelediğimizde, önemli destek bölgesi olan 0.080 dolar seviyesinin üzerinde mum kapanışlarına devam ediyor. Dogecoin yazı sırasında 0.08244 dolar seviyelerinden hareket ediyor. Dogecoin’in güncel fiyat grafiği incelendiğinde güçlü destek bölgesinin 0.080 dolar seviyesi olduğu görülüyor.

Dogecoin daha önce bu destek bölgesini 3 defa güçlü bir şekilde korudu. Dogecoin bu destek bölgesini koruyamaz ve altında günlük mum kapatırsa düşüş hareketine 0.076 dolar seviyelerine kadar devam edebilir. Dogecoin 0.080 dolar fiyat seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışlarına devam ederse, 0.088 dolar seviyelerine kadar yükseliş hareketini sürdürebilir.

 

Doge Coin Analiz; 27.02.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimiz de teknik yapıda halen belirsiz hareketler yaşamaya devam ediyor. Dogecoin anlık olarak 0.081 dolar seviyesinde işlem görmekte. Beklenen 0.083 dolar seviyesine yönelik güçlü hareketler yaşayamadı. Bu belirsizliğin devam etmesi ve üstelik yukarı yönlü hareketlerin yaşanmamasıyla beraber yapının ilerleyen süreçte aşağı yönlü hareketler yaşanacaktır.

Bu olumsuz senaryoda 0.079 dolar desteğine doğru gerilmesi ve bu seviyenin kaybedilmesi halinde sıralı olarak 0.075 dolar seviyelerine sert bir gerileme yaşayabilir çünkü bu senaryoda satışların yoğunlaşmasıyla beraber düşüş derinleşecektir.

 

Doge Coin Analiz; 25.02.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimiz de kripto paradan yaşanan düşüşle beraber, 0.084 dolar ve 0.083 dolar yatay kanal bandını kaybederek 0.07925 dolar seviyesine kadar geriledi. Dogecoin alt destek seviyesi olan 0.07903 dolar desteğine test edecek derecede bir düşüş yaşandı. Bu desteğin kaybedilmesi halinde Dogecoin tarafında düşüş derinleşecektir.

Olumlu senaryoyu baz alacak olursak yeniden 0.08352 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırması ilk koşullardan bir tanesi bu durumun gerçekleşmesiyle beraber bir sonraki direnç olan 0.08474 dolar seviyesine doğru ataklar görebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 24.02.2023

Dogecoin’in fiyatı, 1 Kasım tarihinde altı aydan uzun bir sürenin en yüksek fiyatı olan 0,158 dolara ulaştığı andan itibaren alçalan bir direnç çizgisinin altına gerilediğini belirtelim. DOGE fiyatı, son 24 gün içerisinde çok sayıda kırılma girişiminde bulundu. Fakat hepsi başarısız oldu. Günlük RSI 50’de ve nötr bir trend gösteriyor. Bu nedenle DOGE’nin fiyatının direnç çizgisinden çıkıp çıkmayacağını veya destek çizgisine düşüp düşmeyeceğini belirlirsiz.

Fiyatının yükselen bir destek hattından ayrıldığını öne sürdü. Sonuç olarak en olası Dogecoin fiyat tahmini 0,075 dolara doğru bir düşüş. Sonrasında yukarı yönlü hareket devam edebilir. Ancak kısa ve uzun vadeli alçalan direnç çizgilerinden bir kırılma, bu düşüş görünümünü geçersiz kılabilir. Bu durumda, DOGE fiyatı 0,10 dolara yükselebilir. Bu durum DOGE bir süre daha 0,10 dolar ile 0,08 dolar arasında git gel hareketler gösterebilir.

Ayrıca yukarı yönlü fiyat hareketinde 0,10 doların üzerinde bir kırılma, 0,11 dolar direncini kırılma riskine sokabilir. Bu durum gerçekleşirse, ivme kazanabilir ve 0,15 dolara yükselebilir. Tersine, 0,08 doların altında bir kırılma, katı desteğin 0,07 dolardan yeniden test edilmesi için yolu temizleyebilir.

 

Doge Coin Analiz; 23.02.2023

Tesla kurucusu Elon Musk, kripto para sektörüne olan yakınlığı ile tanınıyor. Bir Dogecoin aşığı olan Musk’ın, lider kripto para birimi Bitcoin‘e de yatırımı bulunmakta. Dün Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yine Dogecoin’e gönderme yapan popüler yönetici, dikkat çekti. Birçok yatırımcı her en kadar bu tweet ile Dogecoin’i ilişkilendirmiş olsa da, Elon Musk’ın sahiplendiği köpeklerinin de olduğunu unutmamak gerek.

Elon Musk’ın tweet’i sonrasında Dogecoin’in volatil bir şekilde yükselişe geçtiği görüldü. Her ne kadar DOGE dakikalar içerisinde yüzde 7’den fazla yükseliş yaşamış olsa da kısa bir süre içerisinde tekrardan değer kaybetmeye başladı. Şu anda 0.085 dolar seviyelerinde işlem gören ve satıcıların yine devreye girdiğini görüyoruz. Bu durumun devam etmesi halinde tekrar 0.083 dolar desteğine doğru bir hareketlilik olacaktır. Bu desteği kaybetmesi halinde düşüş derinleşir.

 

Doge Coin Analiz; 22.02.2023

Dogecoin grafiğiniz incelediğimizde inişli ve çıkışlı hareketler sergilemeye devam etmekte ve bu durum yatırımcıların korkularını bir hayli artırmış durumda bu satışların daha çok gelmesine neden oluyor. Şu anda 0.084 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bir alt destek olan 0.083 dolara tekrar yaklaştı bu desteği kaybetmesi halinde market yapısında ağırlıklı olarak aşağı yönlü hareketler göreceğiz. 0.083 doların kaybedilmesi durumunda 0.076 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler yaşayacaktır.

Olumlu senaryoda ise baz alacağımız seviye ise 0.086 dolar direnç seviye olacaktır günlük periyotta bu seviyeyi aşmayı başardığı takdirde düşüş senaryosunu geçersiz kılacaktır. Bu da dogecoin için ilerleyen günlerde daha sağlıklı hareketler görmemizi sağlayacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 21.02.2023

Dogecoin’de Boğalar ve ayılar, hareketli ortalamaların yakınında zorlu bir savaş verdiğini ve buda Dogecoin için belirsiz hareketler sergilemesine neden olmakta. Dogecoin‘in 50 günlük SMA’nın 0,08 dolar üzerinde tutunması mevcut talebini bizlere gösteriyor. RSI orta noktanın hemen üzerinde, boğalar avantaja sahip. Ancak 0,09 dolar üzerinde kalıcılık sağlayamaz ise 0,1 dolar zor bir hedef olacaktır.

Orta vadede baz alacak olursak 0,15 dolar hedefleyebiliriz. Destek bölgesinin kaybedildiği senaryoda yeniden 0,07 dolara düşüş görülebiliriz. Ancak Bitcoin’in ara düzelmelerinde DOGE yatırımcıları bu seviyeye kadar satışlarda acele etmeyebilir Twitter ödeme hizmetlerinin yakında resmen ilanı beklentilerin fiyatlanmasına neden olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 20.02.2023

DOGE’un günlük grafiğine baktığımızda 0,90 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 0,085 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Dogecoin’de fiyat inişli çıkışlı devam ettiğini söyleyebiliriz. DOGE’da bir sonraki hedef 0,1 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 0,075 dolara kadar geriletebilir.

Genel olarak, DOGE’da düşüş eğiliminde olduğu ve düşüş senaryosu akıllarda kalmış durumda. Ayıların güçlü ivmelerini sürdürme çabalarının bir sonucu olarak fiyat 0,085 dolar bölgesine düştü. Bununla birlikte, pozitif momentumun geçen hafta geri döndüğü göz önüne alındığında, toparlanması ve fiyatı 0,092 dolar bölgesinin üzerine itmesi mümkündür. Bu nedenle yatırımcılar, ne zaman bir tersine dönüş olabileceğini belirlemek için teknik göstergeleri yakından takip etmelidir.

 

Doge Coin Analiz; 18.02.2023

DOGE göstergeleri, altcoin için daha fazla yükselişin gerçekleşebileceğini gösteriyor bizlere. RSI indikatöründe birkaç gün önce 40’tan bugün yaklaşık 60’a tırmandı, şu anki seviyesi tekrar 40 seviyelerinde, henüz aşırı alım olmadığı anlamına geliyor.

Aynı zamanda, kripto paranın 30 günlük hareketli ortalaması, 200 günün üzerine tırmanmaya devam etmesi ve henüz zirve yapmamış olduğunu söyleyebiliriz. DOGE, 0,09 dolar sınırını aşabilirse, devam eden yükselişlere tanık olabiliriz. Bununla birlikte, Musk, varlıklarını artırdığına dair herhangi bir gerçek kanıt göstermeden Dogecoin’e bazı belirsiz imalarda bulunduğu başka bir karakteristik tweet’ini yayınladıktan sonra da artış yaşandı.

DOGE’nin 0,09 dolar direnç seviyesine yükseldiği çok kısa bir ralliye neden oldu, ancak diğer paralar yükselmeye devam ederken hızla tekrar düştü. Bu nedenle, Musk’ın elindeki varlıkların bir kısmını elden çıkarmak için DOGE’u kısaca pump’lamak için kullandığını da iddia edebilirsiniz. Şu an içerisinde takip etmemiz gerekecek seviye ise 0.086 dolar desteğin kaybedilmemesi önemli olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 17.02.2023

DOGE’un günlük grafiğine baktığımızda 0,091 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 0,084 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra DOGE’da suların durulmadığını ve ilerleyen günlerde fiyat inişli çıkışlı devam edecek gibi gözüküyor. DOGE’da bir sonraki hedef 0,1 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 0,066 dolara kadar geriletebilir.

Genel olarak, DOGE’da düşüş eğiliminde ve düşmeye devam edebilir. Ayıların güçlü ivmelerini sürdürme çabalarının bir sonucu olarak fiyat 0,084 dolar bölgesine düştü. Bununla birlikte, pozitif momentumun geçen hafta geri döndüğü göz önüne alındığında, toparlanması ve fiyatı 0,081 dolar bölgesinin üzerine itmesi mümkündür. Bu nedenle yatırımcılar, ne zaman bir tersine dönüş olabileceğini belirlemek için teknik göstergeleri yakından takip etmelidir.

 

Doge Coin Analiz; 23.01.2023

Dogecoin tarafında yeni haftanın sabahında sert satışlarla başladı diyebiliriz. Anlık olarak 0.08916 dolar seviyesinde işlem görmekte. Bu satışların ilerleyen saatlerde artması halinde alt destek seviyesi olarak kabul ettiğimiz 0.08674 dolar seviyesine kadar geri çekilecektir. Bu seviyeye gelmesi halinde bu desteği koruyacak bir fiyat hareketi sergilemeyecektir. bunun beraberinde bir diğer majör destek olan 0.08352 dolar seviyesine kadar düşüş olma ihtimali yüksek olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 21.01.2023

DOGE’un günlük grafiğine baktığımızda 0,092 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 0,079 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra DOGE’da sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. DOGE’da bir sonraki hedef 0,1 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 0,066 dolara kadar geriletebilir.

Genel olarak, DOGE’da düşüş eğiliminde ve düşmeye devam edebilir. Ayıların güçlü ivmelerini sürdürme çabalarının bir sonucu olarak fiyat 0,080 dolar bölgesine düştü. Bununla birlikte, pozitif momentumun geçen hafta geri döndüğü göz önüne alındığında, toparlanması ve fiyatı 0,08297 dolar bölgesinin üzerine itmesi mümkündür. Bu nedenle yatırımcılar, ne zaman bir tersine dönüş olabileceğini belirlemek için teknik göstergeleri yakından takip etmelidir.

 

Doge Coin Analiz; 20.01.2023

Dogecoin tarafını incelediğimizde 0.079 dolar ve 0.083 dolar yatay kanal bandında fiyat hareketini devam ettirmekte. Anlık olarak 0.08094 dolarda işlem gören dogecoin ne alıcı tarafında ne satıcı tarafında bir hareketlilik gözükmemekte. Şunu unutmamak gerek piyasa koşullarını ele aldığımız zaman ilerleyen saatlerde satıcıların ortaya çıkma durumu daha yüksek olacaktır. Bu yüzden daha dikkatli hareket etmek gerekecektir. Dogecoin tarafında 0.079 dolar desteğin kaybedilmesi tekrardan 0.06’lı seviyeleri görme durumu mevcut.

 

Doge Coin Analiz; 19.01.2023

Günlük grafik, simetrik üçgen formasyonunun oluşumunun 0.2414 dolara doğru kırılmanın önünü açabileceğini gösteriyor. Ancak bu beklenen hareketin gerçekleşmesi için düşen trend çizgisindeki direncin kırılması gerekiyor. Simetrik üçgenlerin yükseliş veya düşüş eğilimleri yoktur, ancak yukarı ya da aşağı yönlü kırılmayla doğrulanırlar.

Olası 0.060 desteğin kaybedilmesi farklı senaryolarla karşılaşabiliriz bu yüzden okuryazarlarımızın bu konuda daha dikkatli hareket etmeleri gerekecektir.

 

Doge Coin Analiz; 18.01.2023

Dogecoin, 13 Ocak’ta 50 günlük EMA 0,08 dolar üzerine sıçradı ancak boğalar bu güçten yararlanamadı. 14 Ocak şamdanındaki uzun fitil, ayıların 0,09 doların üzerinde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, yakın vadede olası bir menzile bağlı eyleme işaret edecektir.

Öte yandan, fiyat hareketli ortalamalardan güçlü bir şekilde geri dönerse, duyarlılıkta yükselişlerde satıştan düşüşlerde alıma doğru bir kayma olduğunu gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar 0,092 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve DOGE 0,11 dolara fırlatacak. Bu seviye yine güçlü bir bariyer görevi görebilir.

 

Doge Coin Analiz; 16.01.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimizde anlık olarak 0.08682 dolar seviyelerinden işlem gören Dogecoin, kritik destek seviyesi 0.08352 dolardan yüzde 9’luk bir yükseliş yaşamayı başardı. DOGE yatırımcıları popüler meme coin’in çok daha büyük yükselişler yaşamasını bekliyor.

İlerleyen süreçte Dogecoin 0.08352 dolar desteğinin altında günlük kapanışlar yapmaması halinde 0.11 dolar ve 0.15 dolar dirençlerine yükseliş yaşayabilir. DOGE’nin 0.08352 dolar desteğini kaybetmesi ise 0.070 dolar desteğine gerilemesine neden olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 14.01.2023

Bitcoin hakimiyeti fiyatla birlikte artsa da piyasadaki boğa havası altcoinlerin çift haneli kazançlar elde etmesini sağladı. Peki popüler altcoinler için kısa vadede hangi seviyeleri görebiliriz. Öncelikle ünlü milyarder Elon Musk’ın gözde altcoini Dogecoin’e göz atalım. Meme coin kralı yazı hazırlandığı sırada 0,088 dolardan alıcı buluyor. Fiyat 200 günlük üstel hareketli ortalama olan 0,079 dolar üzerinde tutunmayı başardı. Kısa vadede 0,08674 dolar üzerindeki kapanışlar DOGE yatırımcılarının 0,1 dolarlık psikolojik direnci aşmasına yardım edebilir. Sonraki dirençler ise 0,111 ve 0,128 dolar seviyelerinde bulunuyor.

 

Doge Coin Analiz; 13.01.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimizde beklenen kırılım gerçekleşti ve 0.079 dolar direncini kırarak desteğe çevirdi. Şu anda ise 0.08035 dolar seviyesinde işlem görüyor bundan sonraki hareketi ise ve takip edeceğimiz diğer nokta ise 0.08352 dolar seviyesi olacaktır. Günlük bazda bu seviyeye yönelik hareketlerini izleyeceğiz. Beklenen atağı yaptığı takdirde dogecoin tarafında yatırımcıların zararlarını telafi edecek hamlelerde bulunacaktır. Olumsuz senaryoyu baz olacak olursak 0.079 dolar seviyesinin kaybedilmesi halinde tekrardan 0.066 dolar seviyeleriyle karşılaşma durumunun da olduğunu unutmamız gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 12.01.2023

Dogecoin 4 saatlik grafiğine baktığımızda 0.079 dolar direncini aştı fakat tekrardan bu seviyenin altına düştü 0.079 dolar direncinin üzerinde kalıcılık sağlayamadığı sürece yükseliş için bir şey konuşmak bir hayli zor olacaktır. Olası satışlar gelmediği sürece Dogecoin bu direnç seviyesini aşmaya çalışacaktır. Bu deneme başarılı bir şekilde gerçekleştiği takdirde 0.08352 dolar seviyesine doğru ataklar gerçekleştirmeye çalışacaktır.

Olumsuz senaryoda ise 0.079 doların altına kalmaya devam ederse aşağı yönlü yavaş hareketler sergileyerek düşüş yaşayacaktır. Bu senaryoda takip edeceğimiz ilk seviye ise 0.075 dolar olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 11.01.2023

DOGE’un günlük grafiğine baktığımızda 0,16 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 0,072 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra DOGE’da sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. DOGE’da bir sonraki hedef 0,08 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 0,070 dolara kadar geriletebilir.

Sonuç olarak, Dogecoin fiyat analizi, DOGE Paritesinde tutarlı bir düşüş gözlemlendiğinden, satıcılar için destek veriyor. Bugün ayılar önde giderken fiyat son 24 saatte 0,07624 dolara düştü. 0,07469 dolardaki destek seviyesi güçlü kalırsa, düşüş baskısı devam edebilir ve fiyatlarda daha fazla düşüşe yol açabilir.

 

Doge Coin Analiz; 10.01.2023

DOGE’nin fiyatı, 31 Aralık 2022’den bu yana daha yüksek ve daha yüksek dipler gerçekleştirdikten sonra yükselen bir fiyat kanalı oluşturdu. Kanaldan çıkmak için yükseliş ve düşüş girişimleri oldu. Kanaldan ilk çıkış girişimi 2 Ocak 2023’te gerçekleşti. Bu kırılma, DOGE’nin fiyatının kanala geri dönmeden önce 0,07374 dolar’a ulaştı. O zamandan beri, kanaldan çıkmak için ek yükseliş ve düşüş girişimleri oldu. 5 Ocak 2023’te bir yükseliş girişimi oldu, bunu 6 Ocak 2023 ve 8 Ocak 2023’te iki düşüş girişimi izledi. Bu girişimlerin, DOGE’nin fiyatının ya geri adım attığını ya da fiyat kanalına geri döndüğünü gören düşüş tuzakları olduğu ortaya çıktı.

DOGE fiyatı şu anda fiyat kanalının üst sınırında işlem görüyor. Bu nedenle fiyatı önümüzdeki 24 saat içinde düşebilir. Bu düşüş tezi, aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olan 4 saatlik grafikteki RSI çizgisi tarafından destekleniyor. DOGE fiyatı önümüzdeki 24 saat içinde 0,07903 dolar direnç seviyesinin üzerinde kapanırsa, bu düşüş tezi geçersiz olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 09.01.2023

Dogecoin grafiğini incelediğimizde yine kararsız bir fiyat hareketi sergilemekte şu anda 0.07455 dolar seviyesinde işlem görmekte, direnç görevi gören 0.07459 dolar seviyesinin üzerine çıktı fakat neredeyse hiç üzerinde kalıcılık sağlayamadan tekrar bu seviyenin altına düştü. 4 saatlik periyotta 0.07459 dolar seviyesini aşamaz ise aşağı yönlü hareketler sergileyebilir. Bitcoin’de yaşanan bu yükseliş senaryosu devam ederse dogecoin tarafına güç verecektir yeniden bir atak gerçekleştirebilir.

 

Doge Coin Analiz; 07.01.2023

dogecoin grafiğini incelediğimiz de düne istinaden biraz daha güçlü bir hareket sergilemekte ve son olarak 0.07059 dolar desteğinde güçlü bir tepki alarak fiyat hareketini 0.072 dolar seviyesine kadar bir hareket gerçekleştirdi. Dogecoin 4 saatlik zaman diliminde sinyaller olumlu bir görünüm vermekte, beklenen hareketi sergilediği takdirde 0.07497 dolar seviyesine bir atak gerçekleştirecektir. Olumsuz senaryoda ise tekrar belirtmek gerekirsek majör destek görevi gören 0.07059 dolar seviyesini kaybetmesi halinde sıralı olarak 0.066 ve 0.061 dolar seviyelerine doğru aşağı bir hareketler görebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 06.01.2023

Dogecoin tarafında işler tersine dönmeye başladı. Bitcoin cephesinde ki düşüşle beraber Dogecoin’de satışlar gelmeye başladı ve majör destek seviyesi olan 0.07059 seviyesini test etti. Dogecoin 0.07059 dolar seviyesini kaybettiği takdirde sıralı olarak alt bölgelerde bekleyen 0.06692 dolar ve 0.06165 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşama riski ile karşı karşıya kalabilir.

Dogecoin’de olumlu senaryonun yaşanabilmesi için 0.07059 majör destek seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması gerekecektir.

 

Doge Coin Analiz; 05.01.2023

Dogecoin tarafında sinyaller verilmeye başladı son saatlerde 0.07497 dolar direnci test etti fakat yeteri güçlü bir hareket sergileyememesi fiyatı tekrar bu direncin altına düşürdü ama ilerleyen saatlerde fiyat hareketi tekrardan direnci test etmek için denemeler gelecektir.

Dogecoin günlük periyotta bu direnci kırdığı takdirde yükseliş senaryosunu hızlandırıp 0.078 dolara kadar bir hareketlilik olma durumu yüksek olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 04.01.2023

Dogecoin tarafında ise son durum biraz daha sakin bir hareketler sergilemekte, şu anda 0.07219 dolar seviyesinde işlem görmekte bu hareketin yukarı yönlü hızlanması için 0.07497 dolar seviyesini aşması gerekecektir. Dogecoin 0.07497 dolar seviyesinin altında kaldığı süre zarfında hareket yönü aşağı olacaktır. Bu durumda alt bölgelerde beklenecek seviye ise 0.065 dolar seviyesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 03.01.2023

Destek hattına geri dönen DOGE fiyatı alçalan kamadan başarısız bir çıkış yaptı. Dahası, kırılmadan önce altı saatlik RSI’da genellikle yukarı yönlü hareketlerden önce gelen bir yükseliş sapması yaşandı. Eğer DOGE alıcıları yukarda bahsedilen direnç bölgesini yıkabilirse boğalar 0,089-0,084 dolar aralığında yeni bir hedefe odaklanabilecekler.

Günlük grafik, altı saatlikteki yükseliş görünümü pek desteklemiyor. Farklılığın sebebi fiyatın hala 0,07497 dolar yatay direnç alanının altında işlem görmesidir. Bu, Kasım ayının başından bu yana daha önce destek görevi gördüğü için çok önemli bir alan. Ancak, bu alanın geri kazanılamamasına rağmen, günlük RSI önemli miktarda yükseliş sapması yarattı. Bu tür sapmalar genellikle yukarı yönlü hareketlerden önce gelir. Eğer direnç bölgesi aşılabilirse RSI sapmasının da desteklediği üzere DOGE fiyatı ani bir yükseliş yaşayabilir. Olası ret senaryosu Dogecoin için 0,06 dolar desteğine geri çekilmeyi başlatabilir.

 

Doge Coin Analiz; 02.01.2023

Dogecoin tarafında ki son durum ise teknik yapıda olumsuz senaryo devam etmekte. Daha öncede belirtiğimiz gibi fiyat 0.0669 dolar seviyelerine kadar geriledi. Şu anda ise 0.07012 dolar seviyesinde işlem görüyor, 0.07059 dolar seviyesinin üzerine attığı takdirde bu düşüş senaryosuna son verecek hamleyi yapacaktır. Günlük periyotta bu hamle gerçekleşmez ise tekrardan fiyat destek görevi gören 0.06692 dolar seviyesine bir geri çekilme daha olacaktır ve bu seviyeyi kaybetmesine de neden olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 30.12.2022

DOGE, yazı yazıldığı sırada 0,069 dolardan işlem görüyordu. Kripto para, son iki gün içinde 0,0705 dolarlık destek hattını aşağıya taşıdı ve bu artık çok önemli bir fiyat tabanı olarak kabul ediliyor. Dogecoin fiyatının yükselmesi için 0,0705 dolar seviyelerinin üzerinde kalması gerekiyor.

Kripto para 0,066 dolar seviyesinde bir geri çekilme yaşayabilir, bu yüzden Dogecoin 0,0705 dolar seviyesinin üzerinde kalmalı. Kripto para 0,072 dolar seviyesinin üzerinde işlem görürse, Dogecoin fiyatı yükselebilir ve 0,077 dolar direncine kadar ilerleyebilir. Yazım saatine göre Dogecoin göstergeleri yeşildi ve bu da alım gücünde bir artışa işaret ediyor olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 29.12.2022

DOGE fiyatı aşağı yönlü hareketi körükledi ve 28 Aralık’ta yaşanan 0,069 dolara kadar olan düşüşü başlattı. Bu düşüş aynı zamanda günlük RSI değerinin 50’nin altına düşmesine neden oldu.

Aşağı yönlü hareket devam ederse, 0,061 dolarda uzun vadeli yükselen bir destek hattı bulunuyor ve bunun sonucunda bir sıçrama sağlaması beklenilebilir. Aksi takdirde, DOGE fiyatı yeni bir yıllık dip seviyesine ulaşabilir. Sonuç olarak, Ocak ayı için en olası Dogecoin fiyat tahmini, yükselen destek hattı ile alçalan direnç hattı arasındaki hareket olarak tahmin edilebilir. Hangi çizginin önce kırılacağı, gelecekteki uzun vadeli Dogecoin fiyat hareketini belirleyebilir.

 

Doge Coin Analiz; 28.12.2022

Dogecoin tarafında ise teknik yapıda olumsuz bir havanın olduğunu belirtmekte fayda var. 0.0705 dolar seviyelerine kadar gerileyen dogecoin 4 saatlik periyotta bu seviyenin altına düştüğü takdirde bizleri 0.066 dolar ve sonrasında gelen satıcıların baskısıyla bir diğer ana destek görevi gören 0.061 dolar seviyelerine kadar bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 27.12.2022

Dogecoin grafiğine dönüp baktığımızda anlık olarak 0.07512 dolar seviyesinde işlem görmekte. 0.07497 desteğini test etti önemli nokta ise bu seviyeden tepki almasını bekleyeceğiz alıcılarıyla güçlü bir şekilde buluştuğu takdirde tekrardan 0.078 dolar seviyesine doğru bir hareketlilik içerisinde olacaktır.

Olumsuz senaryoda ise 0.07497 desteğinin altında kaldığı takdirde bir diğer destek görevi gören 0.07059 seviyesini görme durumunun da olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Doge Coin Analiz; 26.12.2022

DOGE dün akşam saatlerinde 0,0767 dolara kadar yükseldi. Kritik destek seviyesi 0,0749 dolardan uzaklaşan Dogecoin 0,0.8352 dolarlık direnci aşmak zorunda. Kripto para grafiklerinin DOGE arama sonuçlarına dahil edilmesi yatırımcıların umutlarını artırdı. Meme token kralı bundan sonra Elon Musk tarafından atılacak adımların heyecanıyla hızlı bir yükseliş dönemi yaşayabilir.

İlk olarak yukarıda bahsi geçen direnç bölgesi kırılmalı. Sonraki kritik direnç seviyeleri 0,0867 dolar seviyesinde bulunuyor. Hacimlerin bu denli düşmüş olması yakın zamanda volatilitenin artabileceğine işaret ediyor. Gelecek olumlu/olumsuz haberler bu volatiliteyi tetikleyebilir. Düşüş senaryosunda izlenecek destek bölgeleri ise 0,0749 ve 0,0705 dolardır.

Doge Coin Analiz; 24.12.2022

DOGE şu anda momentumda bir artış görüyor ve coinin teknik verileri bugünkü rallinin hafta sonu veya daha uzun süre devam edebileceğini gösteriyor. RSI, birkaç gün önce neredeyse 30’a ulaştıktan sonra yükselmeye başladı ve coinin bariz bir şekilde aşırı satıldığı bir noktaya ulaştı. Ve hala sadece 40 seviyesinde olduğu göz önüne alındığında, yükselmek için oldukça fazla alanı var. Böylece DOGE’nin bugünkü rallisinin devam edebileceği fikrini destekliyor.

Aynı zamanda altcoinin 30 günlük hareketli ortalaması, bu ayın başından beri gördüğü düşüşü durdurdu. Şimdi ise DOGE’nin 200 günlük ortalamasının üzerine yükselmeye başlayabilir gibi görünüyor. Bu da ek fiyat artışlarına işaret ediyor.

 

Doge Coin Analiz; 23.12.2022

Dogecoin fiyatı 0.0749 dolarda destek bulduktan sonra 0.0785 dolardan işlem görüyor. Dogecoin grafiğinde senaryo olumlu bir şekilde işlemeye devam etmekte alıcılar biraz daha baskınlığını devam ettirdiği takdirde 0.080 dolar direncini test edecektir. Dogecoin 0.080 dolar seviyesini test edip ve sonrasında bu seviyenin üzerinde atmayı başardığı takdirde kısa vade olumlu bir yükseliş senaryosunu izleyeceğiz. Olumsuz senaryoda ise 0.078 dolar seviyesinde tutunmadığı takdirde tekrar 0.0749 destek seviyesine bir geri çekilme olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 22.12.2022

Dogecoin tarafında ise son durum belirsizlik halen devam etmekte. Dogecoin 0.0835 seviyesini kaybettiği anda sert bir düşüş yaşayarak geri toparlanmayı başaramadı ve şu anda 0.073 dolar seviyesinde işlem gören Doge satıcı baskısından kurtulamadığından güçsüz hareketler sergilemekte. 4 saatlik periyotta 0.07497 dolar seviyesini aştığı takdirde tekrardan 0.0835 dolar seviyesine hareket etmeye çalışacaktır.

Olumsuz senaryoda ise 0.0705 dolar seviyesine geldiği takdirde bu seviyeyi rahatlıkla kaybedecektir. Doge tarafında düşüş bir süre daha devam edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 21.12.2022

Elon Musk’ın Twitter CEO’luğunu bırakabileceğine dair haberler, Dogecoin fiyatının düşmesine yol açarken DOGE aralık ayındaki düşüş trendini sürdürüyor ve 0.074 doların altına düştü. Ancak 0.070 dolarda alıcı yoğunluğunun olması, daha fazla kaybı engelledi ve fiyatın daha düşük seviyelere düşmesini engelledi.

Yükselen trend çizgilerinin sağladığı direncin kırılmasının ardından 0.070 dolardan gerçekleşmesi beklenen sıçramanın Dogecoin fiyatının yükseliş trendini doğrulayacağını belirtmek gerekiyor.

Mevcut yükseliş trendinin korunması için Dogecoin fiyatının 0.0867 dolardaki 50 günlük üstel hareketli ortalama, 0.0892 dolardaki 100 günlük EMA ve 0.0893 dolardaki 200 günlük EMA dahil büyük hareketli ortalamaları kırması ve bu seviyelerin üzerinde kalması önem arz ediyor.

 

Doge Coin Analiz; 19.12.2022

Dogecoin grafiğini incelediğimizde, önemli destek bölgesinde hareket ettiğini görüyoruz. Eğer fiyat desteğin altına sarkarsa bir sonraki destek seviyesi 0.070 dolar bölgesi olacaktır. 4 saatlik zaman diliminde baktığımızda, önemli destek bölgesinden tepki aldığını ve 0.083 dolar bölgesine kadar yükseliş hareketi gerçekleştirdiğini görüyoruz.

Dogecoin için takip edilmesi gereken bölge 0.083 dolar bölgesidir. Fiyatın bu bölgenin üzerinde kalması halinde yükseliş hareketi devam edebilir. Aksi taktirde düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. Daha geniş zaman diliminde, alıcılar dünkü yükseliş mumundan sonra henüz inisiyatifi ele geçirmediğinden durum belirsiz. Şu anda, yatırımcıların dikkati en yakın ayna seviyesi olan 0,08 dolara odaklanmalıdır. Bir kırılma olursa, yukarı hareket 0,085 dolara bölgesine kadar sürebilir.

Doge Coin Analiz; 17.12.2022

Kripto para piyasasında yaratılan FUD etkisinden sonra sert satışların yaşanmasına sebep oldu ve düşüşler yaşandı. Dogecoinde ise güçlü destek olarak kabul edilen 0.080 dolar seviyesini kaybetmesiyle beraber 0.07 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Bu düşüşün son bulması için 0.080 dolar direncin üzerine atması gerekir günlük periyotta alt seviyede kalması düşüşü sert bir şekilde tetikleyecektir ve alt bölgede ki 0.07069 dolar seviyesine itecektir.

 

Doge Coin Analiz; 16.12.2022

Dogecoin Kasım ayını pozitif bitirerek bazı boğaların Elon Musk’ın Twiitter’ı satın almasının ardından gördüğü 0.16 dolarlık bölgeyi görmesini ümit etmeye başlamasına yol açtı, ancak Dogecoin fiyatı Aralık ayında yükselişini sürdüremedi. Kripto para son fiyat aralıklarından geri çekildi ve şimdilik pek bir yükseliş ya da düşüş eğilimi göstermiyor. DOGE/USD’nin 40’ın üzerindeki 14 günlük RSI endeksine göre Dogecoin şu anda makul bir pozisyonda.

DOGE/USD, birkaç hafta önce %50 Fibonacci seviyesinin üzerinde tutunmayı başaramayarak, Kasım başındaki 0.16 dolar civarındaki tepe seviyelerinden 0.05 doların altındaki yılın dip seviyelerine geri dönen %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine yakın. Dogecoin 0.08 dolarların altında düşüşünü sürdürürse önemli bir yükselen trendin üzerinde işlem görmeye devam etme ihtimali var. Bu yükselen trend çizgisinin altında bir kırılma, Kasım ayındaki ikili dibin, 200DMA ve %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinin bulunduğu 0.07 dolarlardaki kilit direnç alanına doğru bir düşüşün önünü açabilir.

 

Doge Coin Analiz; 15.12.2022

Dogecoin fiyatı şu anda 0,0875 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor. Belirtilen durum daha önce Mayıs-Ekim arasındaki direnç olarak hareket ettiği için çok önemli bir seviye. Mevcut konumda DOGE fiyatı, 29 Ekim’den bu yana yatay destek alanı ile alçalan direnç çizgisi arasındaki noktaya ulaştı. Olası bir kırılma durumunda DOGE fiyatı direnç seviyesi olan 0,101 dolara yükselebilir. Aksine fiyat yönü tersine dönmesi durumunda, Dogecoin fiyatı 0,075 doları yeniden görebilir.

Günlük göreceli güç endeksi (RSI) 50 çizgisinde nötr olduğundan, her iki olasılık da hala geçerli olabilir. Kripto para biriminin haftalık grafikleri ele alındığında, yukarı hareket olasılığı ile daha uyumlu. Bunun iki nedeni ise tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana alçalan bir direnç çizgisinden ayrılış ve haftalık RSI hareketinin 50’nin üzerinde olması. Sonuç olarak kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden bir kırılma, 0,089 dolar destek alanından bir kırılmadan biraz daha muhtemel olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 14.12.2022

Şu anda DOGE’nin göstergeleri karışık. Göreceli güç endeksi son günlerde 50’nin altına düşerek büyük bir satış baskısına işaret etti. Bununla birlikte, 30 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde ve yükselişini sürdürüyor. Bu potansiyel olarak Ekim ayı sonundaki rallisinde bir durgunluk yaşayan DOGE’nin yeniden yükselmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Elbette piyasada olup biten her şeye rağmen böyle bir yükseliş en azından kısa vadede gerçekleşmeyebilir. Şu an içerisinde 0.091 dolar seviyelerinde işlem gören Dogecoin 0.101 dolar direncinden yeterli tepkinin de alınmadığı görünmekte. Alıcılar sözünden bahsetmediği takdirde düşüşe yol açma durumunda olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Doge Coin Analiz; 13.12.2022

Dogecoin tarafında son satışlarından sonra 0.092 dolardan tepki alarak yukarı yönlü hamleler gerçekleştirdi fakat sonrasında tekrar satıcının baskınlığını göstermesiyle aşağı yönlü hareketler gelmeye başladı. Şu anda 0.087 dolardan işlem gören dogecoin satışların artması halinde 0.083 desteğine kadar bir düşüş yaşayabilir. Gün içinde ABD enflasyon verisi yön tahinini belirleyecek en önemli unsur olduğunu unutmamak gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 12.12.2022

Son iki hafta içinde, Dogecoin fiyatı 0,10 dolara geri dönebildi ve hatta bu seviyeyi aştı. Önümüzdeki haftalarda bir altcoin rallisi olursa, 0,11 dolarlık direnç seviyesini aşabilir.

Yukarı yönlü bir kırılma gerçekleşirse, DOGE yılsonuna kadar olan haftalarda yüzde 20 ila 30 oranında artabilir. Bu, DOGE’nin 0,13 doların üzerine çıkmaya başlayabileceğini gösteriyor. Uzmanlara göre DOGE fiyatının önümüzdeki haftalarda 0,090 doların altına düşmesi pek olası görünmüyor.

 

Doge Coin Analiz; 10.12.2022

Dogecoin aralık başından buna zayıflayan bir yapı oluşturdu. Yazı hazırlandığı sırada popüler meme coin 0,09846 dolardan işlem görüyordu ve 0,09508 dolarlık destek seviyesini yeniden test etmek için hazırlanıyor olabilir. Bu destek seviyesinin, boğalara bir ralli için dinlenme bölgesi sağlayabilecek bir geri çekilme bölgesi olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte, DOGE‘nin fiyat toparlanması, azalan işlem hacimleri ve teknik göstergelere dayalı zayıflayan satın alma baskısı nedeniyle zayıflayabilir. Tüm bunların üstüne önümüzdeki hafta gelecek verilerin olumsuz olma ihtimalini de eklersek iyi bir açığa satış fırsatı yaklaşıyor diyebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 08.12.2022

Dogecoin cephesine baktığımızda majör destek olarak kabul ettiğimiz seviyeyi test etti ve sonrasında tepki alarak tekrar yukarı yönlü hamle gerçekleştirdi. 4h periyotta 0.101 dolar seviyesini test ettiği takdirde güçlü hamleler gerçekleştirecektir. Aksi durumda ise bu direnç seviyeye ulaşamadığı takdirde majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.092 dolar seviyesini kaybetme durumunu göz önünde bulundurmakta fayda olacağını belirtelim.

 

Doge Coin Analiz; 07.12.2022

Dogecoin tarafına baktığımızda 0.101 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmayı başaramadı alt destek görevi gören 0.092 dolar seviyesini test etti. Dogecoin 4 saatlik periyotta tekrardan 0.101 dolar seviyesinin üzerine atması gerekir aksi takdirde piyasada baskınlıkla beraber 0.092 desteğini rahatlıkla kaybetmesine neden olacaktır ve sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 05.12.2022

Kripto piyasası sakin bir günü geride bırakırken, piyasadan ayrışan altcoinlerden biri Dogecoin oldu. Şu an içerisinde 0.104 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin 0.101 ve 0.105 yatay kanal içerisinde hareketliliği devam etmekte. Günlük Periyotta 0.111 dolar seviyesinin üzerine attığı takdirde yükselişi hızlandıracaktır. Önemli destek seviyesi 0.091 dolar olurken direnç ise 0.11 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Doge Coin Analiz; 03.12.2022

Yükselen trendini aşağı yönlü kıran DOGE, yatırımcılar üzerindeki baskının artmasına neden oldu. Her ne kadar Dogecoin yükselen trendini kırmış olsa da, devasa bir çöküşte yaşamadı. ABD’deki ilgiyi de göz önüne koyarsak, ilerleyen süreçte DOGE tekrardan toparlanabilir.

Popüler meme coinde sert yükselişlerin tekrardan yaşanması için 0.111 dolar direncinin aşılması gerekiyor. Bu direncin aşılması, sektörde yeni bir meme coin trendini başlamasını sağlayabilir.

 

Doge Coin Analiz; 02.12.2022

Dogecoin 28 Kasım tarihinde 0,09 dolarlık 20 günlük EMA seviyesinden bir fiyat artışı yaşadı. Gerçekleşen artış kripto para biriminde havanın olumluya dönebileceğini ve yatırımcıların düşük fiyat seviyelerinin bir alım fırsatı olarak gördüklerinin işareti olabilir.

Yükselen 20 günlük EMA ve 60’ın üzerindeki göreceli güç endeksi (RSI), DOGE’de boğaların üstünlüğe sahip olduğunun göstergesi olabilir. Kripto para biriminin alıcıları, toparlanmayı %50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,11 dolara ve %61,8 düzeltme seviyesi olan 0,12 dolara kadar ilerletmeyi hedefleyebilir.

 

Doge Coin Analiz; 01.12.2022

Dogecoin, Ekim ayında sosyal medya devi Twitter’ı ünlü milyarder Elon Musk’ın satın almasıyla 0.055$ seviyesinden 0.15$’a kadar yükseldi. DOGE, Kasım ayında yaşanan genel düşüşten etkilenip 0.07$ seviyesine gerilese de ay içinde yeniden değer kazanarak 10 cent psikolojik sınırını aştı. Şu an itibariyle 0.103$ civarında işlem gören Dogecoin, eski destek noktası olan 0.112$ seviyesini kalıcı olarak geçerse 0.15$ zirvesine doğru bir yükseliş beklentisi oluşabilir.

Aşağı yönlü ise sırasıyla 0.094$, 0.072$ ve 0.067$ seviyeleri takip edilmeli.

 

Doge Coin Analiz; 30.11.2022

Dogecoin fiyat grafiğine baktığımızda, dogecoin direnç bölgesine üstünde hareket ettiğini görüyoruz. Belirtilen direnç bölgesinin yani 0.1052 dolar üzerinde mum kapatması halinde yükseliş hareketini devam ettirebilir. Eğer fiyat hareketi bu bölgenin üzerine çıkamaz ise dogecoin düşüş hareketine 0.094$ bölgesine kadar devam edebilir.

Dogecoin son 24 saatlik hacmine baktığımızda $1,460,485,338 ile %1.07’lik düşüş gerçekleştirmiş. Hacmin artması ile birlikte yükseliş hareketi devam edebilir. DOGE, piyasadaki en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’a karşı sırasıyla yaklaşık %5,73 ve %4,06 güçlenmeyi başardı.

Dogecoin yükseliş hareketine devam etmesinin en önemli unsurlarında biri Bitcoin fiyatının yukarı yönlü yükseliş hareketine devam etmesidir.

 

Doge Coin Analiz; 29.11.2022

Dogecoin tarafına dönüp baktığımızda yükselişine devam etmekte. Anlık olarak 0.102 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin sırada ki direnç hedeflerini test etme yolculuğu başlayacaktır. Dogecoin bu yükselişini devam ettirmesi için ilk olarak 0.101 seviyesinin üzerinde kalıcılığını koruması ve sonrasında ise sıralı olarak direnç olarak belirlediğimiz 0.105 ve 0.111 seviyelerine doğru bir hamlede bulunacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 28.11.2022

Son30 günde ise %29,3 yükselen DOGE fiyatı, yatırımcılarına bu zor dönemde kâr alma fırsatı sunuyor. 0,088 dolar ile $0,095 arasında fiyatlanan Dogecoin, 1 milyar 445 milyon dolarlık büyük bir işlem hacmine sahip. Hem değişken fiyata hem de büyük işlem hacmine sahip bu meme coin, 21 Kasım’dan beri kısa vadeli bir yükseliş trendi içinde olduğunu belirtelim.

Dogecoin’in yükseliş trendi, %0,44 yükselen Kripto piyasasının önünde seyrediyor. Eğer DOGE yükselişini sürdürmeyi başararak hemen yakındaki $0,094 direncini aştı ve 0.107 dolar seviyelerine kadar artış gösterdi. 0.094 dolar seviyelerinde tutunmayı başardığı takdirde yükselişi tekrar tetikleyecektir.

 

Doge Coin Analiz; 24.11.2022

Dogecoin tarafına döndüğümüzde dün belirtiğimiz 0.084 dolar seviyesini test etti fakat kalıcı olmayı başaramadı. Dogecoin 0.080 dolar seviyesini kaybetmediği sürece bu seviyenin üzerinde kalıcı hareketler sergilemek için hareket içinde olacaktır. Aksi bir senaryo gerçekleşmediği sürece dogecoin tarafında yukarı yönlü hareketler bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

 

Doge Coin Analiz; 23.11.2022

Dogecoin yeniden 0.080 dolar seviyelerine kavuştu. Günlük periyotta satıcıların sessiz kalması durumunda Dogecoin yukarı hedefte 0.084 direnç olarak kabul ettiğimiz seviyeyi denemek için bir hareket içinde olacaktır. Olası piyasada genel olumsuz bir senaryo oluşmadığı takdirde Dogecoin aşağı yönlü hareketi içinde olmayacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 22.11.2022

Dogecoin şu an içerisinde yazımızı yazarken sert bir düşüş hareketini başlatı ve 0.075 dolar seviyesinde işlem görürken 0.073 seviyesine anlık düşüş gerçekleşti. Dogecoin tarafında panik havanın daha yoğun bir hale gelmesi durumunda tekrardan 0.070 dolar seviyesine kadar bir düşüş gerçekleşir. Bu durumun yaşanmaması adına alıcıların satıcılara göre baskınlığını artırması gerekecektir yoksa istenmedik fiyat hareketi ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 19.11.2022

Doge için farklı bir halen gözükmemekte ama sürecin böyle devam etmesi doge tarafında taşları yerinden devirebilir bu yüzden çok dikkatli olmakta fayda var. Şu an içerisinde 0.084 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam eden doge 0.091 dolar direncinde gittikçe uzaklaşmaya devam ediyor. Bu senaryoda karşılaşacağımız alt seviye ise 0.081 dolar seviyesi olabilir.

 

Doge Coin Analiz; 18.11.2022

Doge halen 0.085 seviyeleri bandında uzun bir süredir sabitlendiğini görüyoruz. Bu seviyede böyle kalması bir yandan da risk durumunu artırdığını söylemekte fayda var. belirtiğimiz 0.091 dolar direnci bizim için takip edilecek ve kritik seviye bizler için bu seviyeyi aşması halinden yatırımcıların yüzlerini bir süre güldürmeyi başaracaktır. Aksi takdirde farklı bir senaryo ile karşılaşabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 17.11.2022

Doge tarafına baktığımızda 0.091 dolar direncini kırmayı başardığı takdirde bu süreçte doge fiyatı sonunda rakiplerini yakalama noktasında olur ve zayıf bir ABD dolarından ters rüzgarlar’la karşılaşırsa, 0,0944 $’a doğru bir yükseliş kırılması yaşanabilir. Belki de 0,10 doları test etmek için küçük bir yolculuk başlayabilir. Yükseliş hissi önümüzdeki hafta devam ederse, sonraki engeller oyunda aylık bir Pivot ile 0,11 dolar ve 0,1120 dolar olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 16.11.2022

Dogecoin’de gün içerisinde yukarı yönlü hareketi ile başladı bunun devam edip edemeyeceği ise merak konusu. Küreselde yaşanan olaylar sıcaklığını artırmaz ise dogecoin 0.091 direnci olarak kabul ettiğimiz seviyelerini gün içerisinde test edebilir. Bunu başardığı takdirde yukarı yönlü sert bir hareketlilik gerçekleştirebilir.

 

Doge Coin Analiz; 15.11.2022

Dogecoin tarafında da stabil bir şekilde hareketlilik devam etmekte. Beklediğimiz 0.091 direnç kırılımını halen gerçekleştiremedi, alıcıların doge tarafında ki tutarsız hareketleri de burdan rahatlıkla görülebiliyor. Alıcının üstünlüğünü kuramadığı takdirde dogecoin tarafından alt seviyelerde destek görevi gören 0.085 seviyesine kadar rahatlıkla geri çekilecektir.

 

Doge Coin Analiz; 14.11.2022

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın katıldığı twitter space odasında Dogecoin’e değinmesiyle kısa süreli bir yükseliş yaşanmıştı ardından bu sürecin etkisi geçer geçmez tekrarda yerini düşüşe bırakmıştı. Şu an içerisinde ise 0.087 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin 0.091 direnci kırması halinde yatırımcılarına kısa süre nefes almasına yardımcı olacaktır. Aksi takdirde bu direncin altında kalması risk durumu artmaya devam edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 12.11.2022

Dünyanın en zengin iş insanı olarak bilinen Tesla kurucusu Elon Musk, Kripto para sektörüne olan yakınlığı ile tanınmakta. Bugün itibariyle FTX‘de yaşananlar hakkında yorumlarını paylaşan Musk, yine Dogecoin‘i (DOGE) es geçmedi. Bugün Twitter üzerinden “FTX hacklendi mi yoksa SBF kaçtı mı?” isimli bir space odasına katılan Elon Musk, bu yayında dikkat çekici açıklamalarda bulundu:

“DOGECOİN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM. DOGE AYA YÜKSELECEK.”

“GÜVENLİĞİNİZ İÇİN BİTCOİN, ETHEREUM VE DOGECOİN GİBİ KRİPTO YATIRIMLARINIZI İ SOĞUK BİR CÜZDANDA TUTUN.”

Bu açıklamaların ardından hemen sonra Dogecoin’in dakikalar içerisinde yüzde 15’den fazla değer kazandı. Şunu unutmamak gerekir bu yükselişin kalıcı olmadığını söyleyebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 11.11.2022

Dogecoin tarafında da baktığımızda güne diğer altcoinlere istinaden biraz daha yukarı yönlü hareketler sağladı. Şu an içerisinde 0.0874 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin güçlü destek olarak gördüğümüz 0.08393 dolar seviyesinin altında kapanış gelmemesi gerekir aksi takdirde sürekli değindiğimiz düşüş senaryosuyla karşı karşıya kalabiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 10.11.2022

Bitcoin tarafında her ne kadar sert düşüş yaşansa da kısa vadede dogecoin’le beraber birçok altcoin güçlü durduğunu görüyoruz ama bu çok uzun sürmeyecektir. Piyasada baskının bu denli artması da riskin yüksek olduğunun bir göstergesi. Dogede fiyat her ne kadar 0.0810 dolar seviyesinin üstünde direnmeye çalışsa da bu desteği kaybedecek gibi gözüküyor.

 

Doge Coin Analiz; 09.11.2022

Lider kripto para Bitcoin’de yaşanan sert düşüş sonrası Dogecoin’de kan kaybı fazlasıyla yaşandı ve yatırımcılarının da canları bir hayli yandı. Piyasa sert baskının devam etmesi doge üzerinde ki baskıyı da artıracaktır. Bunun böyle devam etmesi halinde sert düşüşler ve bir yeni dip yaşanma durumu yüksek.

 

Doge Coin Analiz; 08.11.2022

Dogecoin tarafında dün kaybedilmemesi gereken 0.119 dolar desteğini kaybederek sert bir düşüş yaşandı. Bu böğle altında kaldığı sürece dogecoin tarafında daha sert satışların meydana gelmesine etken olacaktır.

0.102 dolar seviyelerinde işlem gören dogecoin market yapısında pozitif bir senaryo gözükmemekte.

 

Doge Coin Analiz; 07.11.2022

Dogecoin’in yakaladığı momentum birkaç gündür yavaşladığını görüyoruz belki de yükseliş trendi sona ermeye yaklaştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde $0,15 sınırını geçen ama kalıcı olamayarak tekrar düşen fiyata geçti.

Son birkaç güne kıyasla daha az volatile olan DOGE, RSI’in riskli üst bölgesinden kurtulsa da risk devam etmekte. DOGE’nin kısa vadede $0,122 ile $0,129 arasında işlem görmeye devam etmesi halinde ve öte yandan eğer Spekülasyonlar gerçeğe dönüşür de Twitter ile Dogecoin’in Entegrasyonu sağlanırsa Dogecoin’in bir güçlü ralli daha başlatması çok muhtemel.

 

Doge Coin Analiz; 05.11.2022

Dogecoin tarafında ki son duruma baktığımızda gece saatlerinde 0.125 dolar direncini kırarak kısa süreli bir atak yapmıştı. Şu anda ki durum ise 0.125 dolar seviyesini test edecek gibi gözüküyor. 0.125 dolar seviyesini kaybetmez ise bir sonra ki seviye olan 0.138 dolar seviyesi olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 19.10.2022

Geçtiğimiz analizde hedef olarak 0.055 $ bölgesini göstermiştik. Ve grafiğe baktığımızda tam olarak 0.055 $ bölgesinden bir tepki aldığını görüntüleyebiliriz. Bu seviyeninde alımlar için uygun göründüğünü belirterek kademeli yükselişler yapabileceğini belirtmiştik ve %8 civarında bir yükselişle seyrini devam ettiriyor. Tam anlamıyla başarılı bir analiz olmuş diyebiliriz. Bizi takip etmeye devam edin!

 

Doge Coin Analiz; 10.10.2022

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma durumunun oluşturduğu haber ile yükseliş gerçekleştiren Dogecoin, 0.067 $ seviyesinden tepki alarak düşüş yaşadı. 0.057-0.058 $ bölgelerine kadar bir geri çekilme hedefliyorum ve burası alımlar için alım için ideal bölgeler olması muhtemel Supertrend’e göre de satış baskısının devam ettiği görülüyor.

 

Doge Coin Analiz; 07.10.2022

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma durumu tekrar ortaya çıkmasıyla Dogecoin de hareketlilik başladı. Fiyat ilk olarak %11 yükseliş gerçekleşetirerek 0.067 $ bölgesini test etti bu seviyelerden ufak bir geri çekilme yaşasa da Twitter’ı satın alma haberinin güncelliği devam ederken Dogecoin oldukça volatil durumda.

 

Doge Coin Analiz; 01.10.2022

Lider memecoin Doge, son yaptığımız analizin ardından %6 lık bir yükselişle seyrini devam ettiriyor. Şuan önemli bir direnç bölgesi içe karşı karşıya ( 0.06 $ ) bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlaması yükseliş tezini devam ettirebilir. Takip edilmesi gereken seviyeler 0.0713 $ ve 0.0561 $ bölgeleri arasında sıkışma fiyatın yukarı atması için tetiklenebilir.

 

Doge Coin Analiz; 28.09.2022

Geçtiğimiz hafta yaptığı yükselişler kârlılık satışları satış baskısını tetikleyerek düşüş yaşamasına sebep oldu. Dogecoin 0.055 bölgesinden tepki alarak tekrar bir yükseliş yaşaması muhtemel. Lider memecoin kayıplarını hızlı telafi ediyor ve bu bölgeleri alım bölgesi olarak düşünmek doğru bir strateji olacaktır.

 

Doge Coin Analiz; 24.09.2022

Dogecoin faiz kararının açıklanmasının ardından piyasa sert düşüş yaşamasına rağmen oldukça iyi bir performans gösterdi. Son 3 gün içerisinde %15 lik bir yükselişle seyrini devam ettiriyor

Bu yükselişini kademeli olarak 0.071 $ seviyesine kadar sürdürecektir geri çekilmeler yaşansa da bu seviyenin üstünde kapanışlar fiyat için oldukça önemli.

 

Doge Coin Analiz; 20.09.2022

Bitcoin önderliğinde Dogecoin sert düşüş yaşamasıyla 0.05845 $ bölgesine kadar geriledi bu seviyeleri en son 18 Haziran tarihinde görmüştü önemli bir destek seviyesinin üzerinde hareket eden Doge satış baskının halen devam ettiğini varsayarsak ilk olarak 0.05039 $ bölgesini test edebilir. Bu bölgeler Doge alımları için büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilir

 

Doge Coin Analiz; 15.09.2022

Dogecoin dün yapılan analizde gösterilen 0.5910 $ bölgesinden önemli bir tepki alarak son 24 saat içinde %2.6 yükseliş gösterdi. Bu seviyeyi tekrar test etmesi muhtemel fakat buranın üzerinde kalıcılık sağlaması Dogecoin için oldukça önemli. Takip edilmesi gereken seviye ise 0.05747 majör destek bölgesi

 

Doge Coin Analiz; 14.09.2022

Dogecoin dün yaşanan sert düşüşe rağmen majör altocinlere göre oldukça dirençli bir performans göstererek kayıplarını hızlı telafi etti. An itibariyle fiyat 0.06061 $ seviyesinde yükseliş için direnç bölgesi olan 0.07273 $ bölgesini hedefliyor. 0.05910 $ bölgesinde önemli bir destek seviyesi oluşturdu ilk olarak bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması beklemeliyiz. Bugün açıklanacak ÜFE verisi takip edilmeli piyasada volatiliteyi arttıracaktır

 

Doge Coin Analiz; 08.09.2022

Dogecoin tarafına baktığımızda 0.0639 ve 0.575 dolar yatay kanal seviyeleri arasında hareketliliğine devam etmekte. Doge için kritik yatay kanalı aşağı yönlü kaybetmediği sürece yukarı yönlü hareket için mücadele edecektir.

 

Doge Coin Analiz; 07.09.2022

Dogecoin’de devam yön belirsizliği dün son buldu. 0.639 dolar direncin altında kalması ayrı risk taşıdığını da belirtmiştik. Dogecoinin daha sert bir düşüşün yaşanmaması için majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.575 dolar seviyesini kaybetmemesi gerekir.

 

Doge Coin Analiz; 06.09.2022

Dogecoin 0.0639 dolar seviyesinin altına mahkum kaldı. Bir türlü alıcıların desteğini alamadı ve bu durum dogecoin için gittikçe kötüye giden bir durum olmaya başladı. Piyasanın böyle kararsız hareket etmesi bir diğer etken olarak kabul edebiliriz.

 

Doge Coin Analiz; 05.09.2022

Dogecoin için değişen bir durumun olmadığını söyleyebiliriz. Market yapısını detaylı bir şekilde incelediğimizde pozitif bir senaryonun olmadığını gösteriyor. 0.0639 dolar seviyesinin altında kaldığı sürece yükseliş senaryosunu göremeyiz.

 

Doge Coin Analiz; 03.09.2022

Dogecoin’de bir türlü fiyat hareketini gerçekleştiremedi. 0.0639 dolar desteğin kırılmasından bu yana yükselişi yapacak bir güç alamadım sürekli bir satış baskısı altında kaldı diyebiliriz. Bu seviyenin kırılımı gelmediği sürece Doge tarafında kötü senaryoya hazırlıklı olalım

Doge Coin Analiz; 01.09.2022

Doge’de düşüş senaryosu devam ediyor halen 0.0639 dolar desteğin kaybedilmesi Doge tarafına derin bir yara verdi diyebiliriz. Günlük periyotta 0.0639 dolar desteğin altında kalmaya devam ederse işler daha da kötüye gidebilir doge tarafında ve istenmeyen seviyeleri görebiliriz.

Doge Coin Analiz; 31.08.2022

Dogede yaşanan son düşüş sonrası toparlanması bir hayli zorlaşmaya başladı. Kaybedilen 0.063 desteğinin altında işlem görmeye devam ediyor bu bölgenin altında kalmaya devam ettikçe Dogecoin için risk artmaya devam edecektir bunu belirtelim.

Doge Coin Analiz; 29.08.2022

Dogecoin’de ise güçlü destek olarak kabul ettiğimiz 0.0688 dolar seviyesini kaybetmiş durumda özellikle piyasada ki bu düşüşle koruması çok zordu. Şu an içerisinde bir diğer destek olarak kabul gördüğümüz 0.0639 dolar seviyesininde altına düştü bu seviyenin altına kaldığı her süreçte Dogecoin için risk fazlasıyla artacaktır.

Doge Coin Analiz; 23.08.2022

Dogecoin grafiğine baktığımızda yaşanan düşüş sonrası 0.0688$ seviyesini zorlamaya devam ediyor yani düşüşe karşı direnmeye devam ediyor. Alıcısıyla buluşması bu destekle 0.0688$ seviyesinin üzerine atmayı başarır sonrasında yükseliş için bir ivme alacaktır.

Doge Coin Analiz; 18.08.2022

Dün yaşanan satışlar beraberinde Dogecoin tarafında da ağırlaştı diyebiliriz. Bundan sonra ki hareketi yine aşağı yönlü olmaya devam edecektir. Bu hareket ise alt destek görevi gören 0.0752$ seviyesine kadar gitme durumu yüksektir.

Doge Coin Analiz; 17.08.2022

Dogecoin’de en son yükselişi ile beraber tekrardan bir düzeltme yapısına girerek aşağı yönlü hareketine başladı diyebiliriz. Bu düzeltme sonrası tekrardan bir yükseliş başlayacak mı sorularıda beraberinde getiriyor. Objektif bir şekilde söylemek gerekirse düşüşü devam ettirir.

Doge Coin Analiz; 16.08.2022

Dogecoin tarafında güne güzel bir yükselişle başladı. Piyasa olumsuz giderken herkesinde kafasında bu yükselişin neden olduğuydu peki bu yükseliş devam edecek mi sorusuda akıllarda. Dogecoin tarafında artık bir geri çekilme başlayacaktır.

Doge Coin Analiz; 15.08.2022

Dogecoin’de 0.0752$ seviyesinin kırılması halinde güzel bir hareketlilik yaratacağını belirtmiştik ve nitekim öylede oldu. Fakat piyasanın genel olumsuz durumundan etkilenerek sert bir satış dalgasıyla tekrardan 0.0752$ seviyesine iğne attı.

Doge Coin Analiz; 12.08.2022

Dogecoin tarafında dünden bugüne satış ağırlık bir hareket olduğunu söyleyebiliriz. Markette ki yapı aşağı yönlü bir hareket içinde alıcısıyla buluşmaz ise düşüş etki artacaktır.

Doge Coin Analiz; 11.08.2022

Dogecoin tarafında beklediğimiz 0.0752$ seviyesini gün içinde iğne atarak aştı fakat yetersiz kaldı yeniden bu seviyenin altına düştü. 4 saatlikte bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa Dogecoin tarafında güzel bir yükseliş başlar.

Doge Coin Analiz; 10.08.2022

Dogecoinde ki son gelişme ise tekrardan 0.0688$ seviyesinin altına düştü. Bu noktada aşırı satış gelirse eğer 0.0639$ seviyesine iter bu bölgede ise toparlanması hayli zor olacaktır. Düşüşün derinleşmesinde etkili olacaktır ve bir yandan piyasada genel olumsuz havanın beraberinde bu durumu ekstra etkileyecektir.

Doge Coin Analiz; 09.08.2022

Dogecoin tarafından beklenen 0.0752$ seviyesine yakın bir hareketlilik geldi fakat yeterli bir hareket olmadı maalesef şu an piyasada ki baskından dolayı bu tezi çürütecektir. Aşağı yönlü sert düşüşlere maruz kalabiliriz.

Doge Coin Analiz; 08.08.2022

Dogecoin yeniden 0.0688$ seviyesinin üzerine atmayı başardı. Güçlü kapanışlar gelmeye devam ederse verdiğimiz önce ki  0.0752$ seviyesini hedef alıp yukarı yönlü hareketine devam edecektir. Bitcoin de olumsuz senaryo olmadığı sürece hedef gerçekleşecektir.

Doge Coin Analiz; 06.08.2022

Dogecoin yeni bir 0.0688$ hamlesi başarılı bir şekilde gerçekleşti ve üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olması çok önemli aksi takdirde alt bögede ki seviylerin yaşanması düşüşü gittikçe derinleştirecektir.

Doge Coin Analiz; 04.08.2022

Dogecoin her ne kadar 0.0688$ direncine doğru bir hareketlilik etsede güçlü bir desteği alamadığından dolayı alt seviyede kaldı diyebiliriz. Bu hareketlilik böyle devam ettiği sürece 0.0639$ desteğine daha da yaklaştıracaktır.

Doge Coin Analiz; 03.08.2022

Dogecoin tarafında yaşanan geri çekilme sonrası tekrardan yukarı yönlü bir hareket başlattı. Fakat bu geri çekilmenin yetersiz olduğunu düşünüyorum, 0.0688$ seviyesinden bir tepki alamaz ise dogecoin tekrardan geri çekilme yaşayacaktır ve 0.062$ seviyelerine kadar bir düşüş yaşama riski büyüktür.

Doge Coin Analiz; 02.08.2022

Dogecoin yükselişine son vererek yerini düşüşe bıraktı, bu düşüşü aslında bir düzeltme olarak varsayabiliriz. Bitcoin tarafında beklenen düşüş senaryosu yaşanmaz ise Dogecoin’in 0.0637$ tepki alarak tekrardan yukarı yönlü bir hamle yapacaktır. Aksi takdirde düşüş Dogecoin tarafında da derinleşecektir.

Doge Coin Analiz; 01.08.2022

Dogecoin’de yaşanan yükseliş sonrası küçük bir geri çekilme yaşandı. 0.0752$ seviyesini aşması halinde yükseliş devam etme durumu yüksek olacaktı ki bu tarz bir hareketliliğin gelmemesi dogecoin’i tekrardan 0.0688$ seviyelerine kadar bir geri çekilme oldu bu noktadan sonra alıcısıyla buluştuğu takdirde yükselişine kaldığı yerden devam edecektir.

Doge Coin Analiz; 30.07.2022

Dogecoin tarafında güzel hava devam ediyor, yatırımcılarını da oldukça mutlu etmiştir. Dogecoin de bu yükselişin kalıcılığı devam etmesi adına 0.0752$ seviyesinin üzerinde kaptması gerekecek. Olumsuz senaryoda 0.0688$ seviyelerinde stabil hareketler göreceğiz. Bu durumun yaşanması aşağı yönlü sinyallerin habercisi olur.

Doge Coin Analiz; 29.07.2022

Dogecoin tarafında ise ilk olarak belirtiğimiz hedefler sırasıyla gerçekleşti. dün 0.0666$ seviyelerinde işlem gören dogecoin bu hareketliliğini devam ettirdi ve 0.0688$ seviyelerine geldi. Şu an içersinde 0.0704$ seviyelerinde işlem gören dogecoin, Bitcoinde ki geri çekilme geciktiği takdirde yükseliş senaryosunu bir süre daha devam ettirecektir.

Doge Coin Analiz; 28.07.2022

Dogecoin tarafında belirtiğimiz 0.0639$ direncini kırması halinde yukarı yönlü ivme yakalayarak bir sonraki hedef olan 0.0688$ seviyesi olacağını belirtmiştik. Şu an içerisinde 0.0666$ seviyelerinde işlem görmeye devam Dogecoin gün içerisinde hareketliliğini devam ettirecektir. Bu bölge de olası bir satış baskısı yemediği takdirde Dogecoin için yatırımcılarının yüzünü gülderecek bir yukarı yönlü bir hareketliliğini sürdürecektir.

Doge Coin Analiz; 27.07.2022

Dogecoin 4h saatlik periyoduna baktığımızda kaybetmemiz gereken 0.0688$ seviyesini kaybetmesiyle düşüş eğilimine son vermekte zorlandı ve piyasanın kötü giden genel durumunuda varsaydığımızda bu düşüşü tetikledi diyebiliriz. Yükselişin başlaması için 0.0639$ direncini güçlü bir şekilde kırması gerekir ve sonrasında takip edilecek diğer bir direnç seviyesi ise 0.0688$ olacaktır.

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!