BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Doge Coin Analiz

Dogecoin Nedir?

Doge Coin Analiz – Nasıl ortaya çıktı? Tüm bu soruları sizler için yanıtlıyoruz. Doge coin (DOGE), Litecoin kod tabanının bir çatalına dayanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, 2013 yılında internete düşen Doge memesine dayanmaktadır. Memedeki orijinal görüntü bir Shiba Inu’yu tasvir ediyor ve köpeğin iç diyaloğu, yazı tipi olmadan comic sans bir yazı tipiyle yazılmış.

Oregonlu programcı Billy Markus, başlangıçta bir tür “şaka yapan” kripto para birimiyle ortaya çıktı. Daha ilginç paraların Bitcoin’den daha geniş bir kitleye ulaşma şansının daha yüksek olabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, Adobe’den Jackson Palmer daha sonra bir tweet’te “Doge coin’e yatırım yaptığını söyledi. Sonra bu madeni paranın bir sonraki büyük başarılardan biri olacağına güvendiğini” söyledi ve daha sonra sildi.

Palmer biraz hevesle dogecoin.com’u kurdu. Marcus, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra siteye rastladı. Onu uygulamak için Palmer ile temasa geçti. Şimdi ise Dogecoin olarak bilinen bir madeni para üzerinde çalışmaya başladı.

Topluluk Girişimleri

Doge Coin Analiz Dogecoin topluluğu, hayırsever bağışlarıyla tanınır. Bu gönderiler, Reddit gibi sitelerin kullanıcılarının içerik oluşturucuları ödüllendirmek için birbirlerine küçük miktarlarda Dogecoin gönderdiği bir çip sistemi olarak başlar.

Bu ortak ruh, daha büyük hedeflerle bağış toplamaya yansır. 2014 yılında Jamaikalı Bobsleigh takımı, Dogecoin’in Sochi Kış Olimpiyatları’na katılması için 30.000 ABD Dolarının üzerinde para topladı. Takım hak kazanmayı başarır, ancak etkinlik için Rusya’ya bir gezi finanse edemez.

Aynı yıl belediye iki girişim daha başlatır. Doge4Water, Kenya’da kuyu açmak için 30.000 doların üzerinde para topladı. Dogecoin meraklıları daha sonra 50.000 doların üzerinde kripto para birimiyle NASCAR sürücüsü Josh Wise’a sponsor oldu. Sonuç olarak, Wise arabasına Dogecoin logosunu boyar.

Tesla CEO’su Elon Musk da Dogecoin’in favori kripto para birimlerinden biri olabileceğine dair bir tweet paylaştı. Bir topluluk oylamasından sonra, Elon Musk şaka yollu Mentha’nın CEO’su olarak atandı.

TikTok Patlaması

Doge Coin Analiz – 2020 yılının ortalarında, video paylaşım uygulaması TikTok’tan gelen viral video, zincirleme reaksiyonunu tetikledi. DOGE’nin fiyatının önemli ölçüde yükselmesine neden oldu. Kullanıcılar, diğer kullanıcıları Dogecoin alımına katılmaya teşvik ediyor. Ayrıca fiyat 1 dolara ulaştığında coin alıp satarlarsa “herkes zengin oluyor” diyor. Akım katlanarak artıyor ve Dogecoin’in fiyatı bir hafta öncesine göre 2,5 kattan fazla. Ancak fiyatlardaki bu artış kısa sürelidir ve sonrasında fiyatlar hızla düşmeye başlar.

Dogecoin ile Ne Yapabilirsiniz?

Doge Coin Analiz – Diğer birçok kripto para birimi gibi, Dogecoin almanın da birkaç yolu vardır. Kendiniz madencilik yapabilir veya bir ürün veya hizmet için ödeme olarak Dogecoin alabilirsiniz. Bununla birlikte, en kolay yol, bir kripto para birimi değişimi yoluyla para satın almaktır. Genellikle önce Bitcoin veya diğer popüler paraları satın almanız ve ardından bunları doge’ye dönüştürmeniz gerekir.

Dogecoin’i aldığınızda, onu diğer herhangi bir kripto para birimi gibi kullanabilirsiniz. Donanım cüzdanınızda uzun süre saklayabilir ve diğer madeni paralarla takas edebilirsiniz. Ayrıca eşya satın alabilir veya Dogecoin ile bahşiş verebilirsiniz. Hediye kartları ve kuponlar çeşitli satıcılardan satın alınabildiğinden, bit doldurma işlemleri muhtemelen madeni para kullanmanın en kolay yoludur.

Doge Coin Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde Doge Coin grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

Doge Coin Analiz; 09.07.2022

Dogecoin tarafından beklenen 0.0752$ seviyesine yakın bir hareketlilik geldi fakat yeterli bir hareket olmadı maalesef şu an piyasada ki baskından dolayı bu tezi çürütecektir. Aşağı yönlü sert düşüşlere maruz kalabiliriz.

Doge Coin Analiz; 08.07.2022

Dogecoin yeniden 0.0688$ seviyesinin üzerine atmayı başardı. Güçlü kapanışlar gelmeye devam ederse verdiğimiz önce ki  0.0752$ seviyesini hedef alıp yukarı yönlü hareketine devam edecektir. Bitcoin de olumsuz senaryo olmadığı sürece hedef gerçekleşecektir.

Doge Coin Analiz; 06.07.2022

Dogecoin yeni bir 0.0688$ hamlesi başarılı bir şekilde gerçekleşti ve üzerine atmayı başardı. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olması çok önemli aksi takdirde alt bögede ki seviylerin yaşanması düşüşü gittikçe derinleştirecektir.

Doge Coin Analiz; 04.07.2022

Dogecoin her ne kadar 0.0688$ direncine doğru bir hareketlilik etsede güçlü bir desteği alamadığından dolayı alt seviyede kaldı diyebiliriz. Bu hareketlilik böyle devam ettiği sürece 0.0639$ desteğine daha da yaklaştıracaktır.

Doge Coin Analiz; 03.07.2022

Dogecoin tarafında yaşanan geri çekilme sonrası tekrardan yukarı yönlü bir hareket başlattı. Fakat bu geri çekilmenin yetersiz olduğunu düşünüyorum, 0.0688$ seviyesinden bir tepki alamaz ise dogecoin tekrardan geri çekilme yaşayacaktır ve 0.062$ seviyelerine kadar bir düşüş yaşama riski büyüktür.

Doge Coin Analiz; 02.07.2022

Dogecoin yükselişine son vererek yerini düşüşe bıraktı, bu düşüşü aslında bir düzeltme olarak varsayabiliriz. Bitcoin tarafında beklenen düşüş senaryosu yaşanmaz ise Dogecoin’in 0.0637$ tepki alarak tekrardan yukarı yönlü bir hamle yapacaktır. Aksi takdirde düşüş Dogecoin tarafında da derinleşecektir.

Doge Coin Analiz; 01.07.2022

Dogecoin’de yaşanan yükseliş sonrası küçük bir geri çekilme yaşandı. 0.0752$ seviyesini aşması halinde yükseliş devam etme durumu yüksek olacaktı ki bu tarz bir hareketliliğin gelmemesi dogecoin’i tekrardan 0.0688$ seviyelerine kadar bir geri çekilme oldu bu noktadan sonra alıcısıyla buluştuğu takdirde yükselişine kaldığı yerden devam edecektir.

Doge Coin Analiz; 30.07.2022

Dogecoin tarafında güzel hava devam ediyor, yatırımcılarını da oldukça mutlu etmiştir. Dogecoin de bu yükselişin kalıcılığı devam etmesi adına 0.0752$ seviyesinin üzerinde kaptması gerekecek. Olumsuz senaryoda 0.0688$ seviyelerinde stabil hareketler göreceğiz. Bu durumun yaşanması aşağı yönlü sinyallerin habercisi olur.

Doge Coin Analiz; 29.07.2022

Dogecoin tarafında ise ilk olarak belirtiğimiz hedefler sırasıyla gerçekleşti. dün 0.0666$ seviyelerinde işlem gören dogecoin bu hareketliliğini devam ettirdi ve 0.0688$ seviyelerine geldi. Şu an içersinde 0.0704$ seviyelerinde işlem gören dogecoin, Bitcoinde ki geri çekilme geciktiği takdirde yükseliş senaryosunu bir süre daha devam ettirecektir.

Doge Coin Analiz; 28.07.2022

Dogecoin tarafında belirtiğimiz 0.0639$ direncini kırması halinde yukarı yönlü ivme yakalayarak bir sonraki hedef olan 0.0688$ seviyesi olacağını belirtmiştik. Şu an içerisinde 0.0666$ seviyelerinde işlem görmeye devam Dogecoin gün içerisinde hareketliliğini devam ettirecektir. Bu bölge de olası bir satış baskısı yemediği takdirde Dogecoin için yatırımcılarının yüzünü gülderecek bir yukarı yönlü bir hareketliliğini sürdürecektir.

Doge Coin Analiz; 27.07.2022

Dogecoin 4h saatlik periyoduna baktığımızda kaybetmemiz gereken 0.0688$ seviyesini kaybetmesiyle düşüş eğilimine son vermekte zorlandı ve piyasanın kötü giden genel durumunuda varsaydığımızda bu düşüşü tetikledi diyebiliriz. Yükselişin başlaması için 0.0639$ direncini güçlü bir şekilde kırması gerekir ve sonrasında takip edilecek diğer bir direnç seviyesi ise 0.0688$ olacaktır.