BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ethereum (ETH) Tanımı, Mevcut Fiyatı ve Nasıl Çalışır?

0 44

Ethereum (ETH); akıllı sözleşmeler yürüten, merkezi olmayan bir para birimidir. Dolandırıcılık ya da üçüncü taraf müdahalesi olmadan, tam olarak programlandığı gibi çalışır.

Ethereum (ETH) Ne Kadar Maliyetlidir?

Ethereum, bir süredir piyasadaki en popüler ve değerli kripto para birimlerinden biri olmuştur. Bu yüzden Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır konusu, yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Mevcut 100 milyon jeton arzına ve 27.9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Ethereum, 2013 yılında fikri öneren beyaz kağıdı yayınlayan Vitalik Buterin tarafından oluşturuldu.

Şeffaf ve güvenli işlemlere izin veren blok zinciri teknolojisine dayanan Ethereum (ETH) Şubat 2018 yılı itibariyle bir ether 895 dolar değerindeydi. Ocak 2019 itibariyle Ethereum 12,395,70 dolar değerine çıktı.

Ethereum (ETH) Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına, dağıtmasına olanak veren, halka açık ve açık kaynaklı bir blok zinciri platformu olan Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır konusunun yanında avantaj ve dezavantajları da bulunur.

Avantajları;

  • Merkezi olmayan uygulamalar Ethereum platformunda oluşturulabilir.
  • Ethereum’un blok zinciri teknolojisi, sözleşmelerin üçüncü bir taraf olmadan yürütülmesini sağlar.
  • Ether, ağdaki işlemler için ödeme yapmak için kullanılabilir.
  • Ether teminat olarak da gösterilebilir.

Bunun yanında Ethereum hala geliştirme aşamasındadır ve tam olarak test edilmemiştir. Daha küçük parçalara (eterler olarak adlandırılır) bölünebilmesi ve parola düzgün bir şekilde korunmadığında, bunların kaybedilme riskini taşır.

Ethereum (ETH) İstikrar Gösterecek mi?

Akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır noktasında kripto paranın istikrar gösterip göstermeyeceği de yatırımcılar önemlidir.

Ethereum’un 2022 yılında stabilize olup olmayacağına dair net bir bilgi olmasa da buna etki edebilecek bir dizi faktör bulunuyor. Ethereum platformunun ve uygulamalarının genel gelişimi ön plana çıkar.

Ethereum’un değeri muhtemelen artmaya devam edecektir. Bir diğer önemli faktör ise Ethereum’un yönetimidir. Platformla ilgili herhangi bir büyük değişiklik ya da sorun varsa, değerde düşüşe neden olabilir.

Genel piyasa koşulları da Ethereum’un fiyatında rol oynayacaktır. Genel piyasa yükseliş gösteriyorsa, Ethereum’un fiyatı da muhtemelen yükselecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.