Ethereum (ETH) Tanımı, Mevcut Fiyatı ve Nasıl Çalışır?

Ethereum (ETH) Tanımı, Mevcut Fiyatı ve Nasıl Çalışır?
Ethereum (ETH) Tanımı, Mevcut Fiyatı ve Nasıl Çalışır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH); akıllı sözleşmeler yürüten, merkezi olmayan bir para birimidir. Dolandırıcılık ya da üçüncü taraf müdahalesi olmadan, tam olarak programlandığı gibi çalışır.

Ethereum (ETH) Ne Kadar Maliyetlidir?

Ethereum, bir süredir piyasadaki en popüler ve değerli kripto para birimlerinden biri olmuştur. Bu yüzden Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır konusu, yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Mevcut 100 milyon jeton arzına ve 27.9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Ethereum, 2013 yılında fikri öneren beyaz kağıdı yayınlayan Vitalik Buterin tarafından oluşturuldu.

Şeffaf ve güvenli işlemlere izin veren blok zinciri teknolojisine dayanan Ethereum (ETH) Şubat 2018 yılı itibariyle bir ether 895 dolar değerindeydi. Ocak 2019 itibariyle Ethereum 12,395,70 dolar değerine çıktı.

Ethereum (ETH) Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına, dağıtmasına olanak veren, halka açık ve açık kaynaklı bir blok zinciri platformu olan Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır konusunun yanında avantaj ve dezavantajları da bulunur.

Avantajları;

  • Merkezi olmayan uygulamalar Ethereum platformunda oluşturulabilir.
  • Ethereum’un blok zinciri teknolojisi, sözleşmelerin üçüncü bir taraf olmadan yürütülmesini sağlar.
  • Ether, ağdaki işlemler için ödeme yapmak için kullanılabilir.
  • Ether teminat olarak da gösterilebilir.

Bunun yanında Ethereum hala geliştirme aşamasındadır ve tam olarak test edilmemiştir. Daha küçük parçalara (eterler olarak adlandırılır) bölünebilmesi ve parola düzgün bir şekilde korunmadığında, bunların kaybedilme riskini taşır.

Ethereum (ETH) İstikrar Gösterecek mi?

Akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan Ethereum (ETH) tanımı, mevcut fiyatı, nasıl çalışır noktasında kripto paranın istikrar gösterip göstermeyeceği de yatırımcılar önemlidir.

Ethereum’un 2022 yılında stabilize olup olmayacağına dair net bir bilgi olmasa da buna etki edebilecek bir dizi faktör bulunuyor. Ethereum platformunun ve uygulamalarının genel gelişimi ön plana çıkar.

Ethereum’un değeri muhtemelen artmaya devam edecektir. Bir diğer önemli faktör ise Ethereum’un yönetimidir. Platformla ilgili herhangi bir büyük değişiklik ya da sorun varsa, değerde düşüşe neden olabilir.

Genel piyasa koşulları da Ethereum’un fiyatında rol oynayacaktır. Genel piyasa yükseliş gösteriyorsa, Ethereum’un fiyatı da muhtemelen yükselecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!