Ripple Analiz

Ripple Analiz
Ripple Analiz

Ripple Nedir?

Ripple Analiz – Ripple(XRP); 2012’de ortaya çıkan bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para birimi değeridir . Diğer birçok kripto para biriminin aksine Ripple, merkezi bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem yapsalar da, tüm işlemlerin defteri şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple ile amaç; büyük miktarda varlığı ve fonu blok zincir sistemi aracılığıyla hızlı, güvenilir bir şekilde transfer etmektir. Ripple, Brad Garlinghouse’un CEO’su ve dünya çapında ofisleri var. XRP; şu anda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimidir. Kurumsal bir merkeze sahip olması, Ripple kripto para biriminin değerini, ödeme sistemi sağlayıcı şirketler ve bankalar için tercih edilen kripto para birimi ve transfer sistemi haline getiriyor.

Ripple Madenciliği

Ripple Analiz – Diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple madenciliği yapılmaz veya üretilemez. Şirket, tüm Ripple değerlerini dolaşıma sokuyor. Üretilen toplam Ripple miktarı 100 milyar birim olmasına rağmen şirket, piyasaya yalnızca 40 milyar Ripple çıkardı. Şirket, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir politika benimsiyor ve madencilikten farklı bir üretim sistemi kullanıyor. Ortaya çıkan dalgacıklar düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor.

Ripple Güvenilir Mi?

Ripple Analiz – Ripple’da Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ripple’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ripple’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ripple kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ripple’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ripple Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 26.06.2023

Birkaç hafta önce, Ripple’ın fiyatı 0,6 dolarlık direnç alanında güçlü bir şekilde reddedildi. Şu anda kripto para birimi, 50 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 0,49 dolardan destek buluyor. Bu seviyenin kırılması durumunda sonraki hedefler aynı fiyattan 0,43 dolar direnci ve 200 günlük hareketli ortalama olacaktır. Bu alandan sıçrama mümkündür. Ancak bu destek seviyeleri tutmaz ise Ripple fiyatı kısa sürede önemli ölçüde düşebilir ve muhtemelen 0,3 dolara hatta altına bile inebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.06.2023

Günlük zamansal teknik analize göre, XRP fiyatı yerel bir zirveye ulaştı ve Haziran-Temmuz aylarında düşmeye devam edecek. Dalga göstergesi, bu düşüş eğilimi gösteren XRP fiyat tahmininin ana nedenidir. XRP’nin fiyatı şimdi beş dalgalı yeni bir düşüş trendi başlattı. Tersine, bir sonraki dip için en olası alan 0,40 dolar. Şimdi en önemli detayları hatırlamakta fayda var. Yukarıdaki düşüş senaryosu, Bitcoin fiyatının artık yükselemeyeceği bir ortamda gerçekleşebilir. BTC beklenenden daha iyi performans gösterirse, XRP boğaları, yakında sona ermesi beklenen bir deneyin heyecanıyla fiyatı 0,56 doların üzerine çıkarabilir. Bu, 0,9 dolara doğru büyük bir rallinin temeli olabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.06.2023

XRP fiyatı bir kez daha 0,5 dolar direncini geçti ve 0,5097 dolardan işlem görüyor. Şu anda, popüler altcoin için en az dirençli yol yukarı. Fiyat grafiğinde bir bardak tutucunun oluşması, XRP’nin geri dönüşü olmayan bir noktaya yaklaştığı anlamına gelir. Başka bir deyişle, bu bardak tutucu oluşumunun direncini kırmak, XRP fiyatının 0,76 dolara yükseldiğini görebilir. Bir oluşum tetiklemesiyle 0,76 dolara hareket, beklenen 1 dolarlık dirence yol açabilir. Ek olarak, 0,55 dolardan yaklaşık %40’lık böyle bir fark, daha fazla yatırımcıyı altcoine çekebilir ve FOMO’yu yaratabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.06.2023

XRP’nin olumlu durumuyla ilgili haberler, özellikle 0,51 dolar direncini kırdıktan sonra, büyük etkilere sahip olabilir ve kitleler tarafından büyük alımlara yol açabilir. Bu, 0,80 dolarlık bir kırılmaya ve 1 dolarlık bir psikolojik dirence izin veriyor. 1 dolardan sonra, XRP fiyatının önceki yıllarda görülmeyen seviyelere ulaşmasının yolu açıldı. XRP bir yıl önce 3 doları aşmış olsa da, bir süredir yeni bir zirveye ulaşmadı ve bu, yaklaşan bir dava haberiyle değişebilir. Ripple davasının yanı sıra, XRP yatırımcıları Binance ve Coinbase vakalarını da yakından izliyor ve ilgileniyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.06.2023

XRP’nin günümüzde kullanımda bir taşma noktasına çok yakın olması ve Ripple ile SEC davasının olası sonucunun her an tartışılıyor olması olası bir ralli için her şeyin hazır olduğunu gösteriyor. XRP 0,48 dolar direncini kırdı ve şimdi en büyük hedef 0,51 dolar direnci gibi görünüyor. XRP fiyatı aslında 0,56 doları denese de burada başarıyı yakalayamadı ve 0,255 dolar desteğine geri çekildi. Daha sonra 0,48 dolara yükselen XRP, sonunda 0,4550 dolardan satın alma gücü ile kanamayı durdurdu. Burada tekrar 0,48 dolar direncini kıran XRP, şu anda yavaş ama istikrarlı bir ralli içerisinde. XRP, çok fazla direnç göstermeden 0,5650 dolara yükselebilir, bu #.6 Fibo geri çekilme seviyesine denk gelir ve 0,51 dolardan sonra burada bir kırılma, gerçek bir boğa koşusuna işaret edebilir. XRP fiyatı şu anda 4 saatlik grafikte 100 saatlik basit hareketli ortalamaya karşılık gelen 0,51 doların altında. XRP/USD, 0,48 Dolar’daki ivmeyle önce 0,51 Dolar’ı kırmaya çalışıyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.06.2023

Ripple tarafında 0,56 dolardan 0,4496 dolara düşen XRP, toplamda yüzde 22,60 düşüş yaşadı. Son günlerin en dayanıklı kripto parası olan XRP, BTC’nin satışlarına dayanamadı ve Ripple ekosisteminde endişeye neden oldu. Şu anda 0,49 dolardan işlem gören en iyi kripto para, 0,50 doların üzerine çıkarsa 0,52-0,55-0,58 doları ve 0,65 doları hedefleyebilir. Kripto ile ilgili sürekli bir olumsuz haber akışı veya Ripple’a karşı bir SEC davası, XRP’nin fiyatını düşürmeye devam edebilir. Bu durumda, XRP destek bölgeleri 0,43-0,399 dolar ve 0,358 dolar.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.06.2023

Alıcılar, XRP’yi 13 Haziran’da 0,56 $ direncinin üzerine çıkardı, ancak tutmadı. XRP / USDT paritesi keskin bir şekilde düştü ve gün içi mum çubuğunda uzun bir kalp oluşturdu. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,50 $) altına çekmeyi başardı. Bu seviyenin altında, bir sonraki büyük düşüş desteği, 0,47 $’daki SMA-50’dir. Yazma sırasında, fiyat bu aralıkta. Satıcılar devam ederse, XRP fiyatı 0,41 dolara düşebilir. Davayla ilgili yeni gelişmelerin olmaması, XRP Coin’in pozitif çeşitlendirme sürecini de sonlandırabilir. Şu anda, XRP Coin yatırımcıları 0,47 $’lık bir toparlanma beklerken, BTC 25.200 $’da.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.06.2023

Ripple (XRP), diğer ürünlere kıyasla uzun süredir pek çok yükseliş hareketi gösteriyor. Şimdiye kadar XRP hareketleri birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekti. Günün erken saatlerinde Hinman’ın belgelerinin resmi olarak yayınlanması, XRP’yi ilgi odağı haline getirirken, bu durum önümüzdeki birkaç saat içinde değişti. XRP gün içinde yüzde 6 yükselse de süreç olumlu ilerlemedi. Son zamanlardaki düşüşün aslında birkaç nedeni var. Ana sebep, ana kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüşü olsa da, Hinman belgelerinin ifşasının artması bu çöküşü tetikleyen doğal sebep değildi. XRP’nin en son geri çekilmesi, kısa vadeli destek sağlayabilecek 21DMA’yı yeniden test ettiği anlamına geliyor. Aksi takdirde, Mayıs ortasındaki yükseliş trendi, 0,48 dolar bölgesindeki fiyat gelişimini destekleyebilir. Her iki durumda da, Ripple’ın bu konuda SEC’e karşı baskısı arttıkça, XRP düşüşlerinin satın alınması devam edecek gibi görünüyor. Daha geniş kripto pazarındaki duyarlılık devam ederken, önümüzdeki günlerde/haftalarda 0,5850 $ bölgesindeki yıllık yüksek seviyelerin yeniden test edilmesi çok muhtemel görünüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 13.06.2023

XRP, Asya ticaret seansının sonunda 0,53 doların üzerinde. Günlük zaman grafiği, büyük bir yükseliş oluşumu olan bir kupa sapının oluştuğunu gösteriyor. Formasyonun kulp tarafındaki boyun çizgisini kırmak için 0,55 doların üzerinde bir kırılma gerekiyor. Böyle bir kırılma ile XRP’nin fiyatı 0,8 dolara ve ardından 1 dolara yükselebilir. Fiyat, kolun direncini (0,55 dolar) aşarsa, tüccarlar zirveye daha fazla alım yapmayı bekleyebilirler. Bu noktada, bu artışa hacim artışı eşlik etmelidir. XRP, Hinman’ın dosyalanmasından önceki ivmeye bağlı olarak %45’lik büyük bir kazanç için 0,8 dolara ulaşabilir. Olumsuz bir senaryoda, XRP’nin dezavantajı, 0,5 dolarlık kısa vadeli bir destekle korunuyor. 0,44$’a daha fazla düşüş olmaması için bu alıcının birikmiş işlerinin bozulmadan kalması gerekir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.06.2023

Ripple, düşüş trendi döneminde biraz güç gösterdi ve fiyat 0,4737 dolara ulaştıktan sonra orta destekten bir sıçramayı tetikledi. XRP şu anda 0,55 $ ile 0,49 $ arasında fiyatlandırılıyor. Alt destek tutunursa bir geri çekilme yakın olabilir. Aksi takdirde, ayılar hareketlerini hızlandırırsa kripto para 0,44 dolar seviyelerine düşebilir. XRP fiyatı, son 45 gün boyunca güçlü bir düşüş şamdanı gördü ve fiyatı 0,54 dolardan 0,5 doların altına çekti. MACD bir satış sinyali göndermek üzereyken, günlük grafikteki satın alma baskısı hafifledi. RSI, ortalama 50 civarında düştü ve bu da daha fazla düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 0,50 dolarlık kilit desteğin üzerinde tutamazsa, fiyatı aşağı çekebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.06.2023

Ripple’ın orta vadeli teknik tablosuna bakacak olursak yükseliş trendini sürdürdüğünü görebiliriz. XRP fiyatı, analizde gösterilen 0,4765 $ seviyesinin üzerinde günlük mumları kapatana kadar 0,625 $’a kadar yükseliş trendini sürdürebilir. Ancak bu yükselişten önce, XP fiyatında iki direnç seviyesi var. Teknik tablodan da görebileceğimiz gibi, XRP fiyatının yükseliş trendini sürdürmesi için önce günlük mumları 0,55 $ seviyesinin üzerinde kapatması gerekiyor. XRP fiyatı günlük mumları 0,55 $ seviyesinin üzerinde kapatırsa, bir sonraki hedefi 0,58 $ olur. Ripple, tanımlanan direnç seviyelerini kıramazsa 0,48 dolardan düşüş trendi başlatabilir ve fiyatı aşağı doğru yönlendirebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.06.2023

Ripple güçlü bir şekilde hareketine devam etmekte. Yazımızın yazıldığı sırada 0.53 dolar işlem gören XRP üst bölgede ki direnç seviyesi olan test etti fakat kırılımı gerçekleştirecek ivmeyi yakalayamadı. Kırılımın gelmesi halinde 0.559 dolar seviyesine doğru hareketlilik başlar ve piyasayı olumlu etki edecek gelişmeler yaşanırsa da bu yükseliş hareketini güçlendirerek sert hareketler yaşanabilir. Olası olumsuz senaryoda ise 0.50 doların kaybedilmesi durumunda anlık olarak 0.45 dolar seviyesine doğru geri çekebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.06.2023

Bir yükseliş hareketinde traderlar genellikle 20 günlük EMA’ya kadar olan düşüşü satın alırlar ve mum çubuklarındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 5 ve 6 Haziran’da XRP‘de tam da bunu yaptılar. XRP Coin için bu seviye 0,50 dolarda bulunuyor. Ancak ayılar kolay pes etmeye hazır değil.  0,56 $ ile 0,59 $ arasındaki direnç alanına satış yapmaya devam ediyorlar. Fiyat keskin bir şekilde düşer ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların 0,30-0,56 dolar aralığını olduğu gibi tutmak istediğini gösterir. Bu arada, alıcıların muhtemelen başka planları var. Eğer davada olumlu bir gelişme olursa 0,6 dolar ve 0,8 dolar testlerini görebiliriz. Hinman’ın 13 Haziran’daki yazıları büyük bir hamleyi tetikleyebilir. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı için kısa vadeli olumsuz bir görünüm, 0,42 dolara düşüşe neden olabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.06.2023

SEC ile sorun yaşayan Binance, kripto para piyasasının değerinde ciddi düşüşlere neden oldu. Neredeyse tüm altcoinler son 24 saatte düşüş gösterdi. Benzer şekilde SEC ile davası devam eden Ripple (XRP) de önemli bir destek alanına dokunmuş durumda. Şimdiye kadar bu alanda güç bulan XRP, yönünü yukarıya çevirdi. BTC’nin keskin düşüşüyle ​​destek alanını test eden XRP, bu noktadan toparlanarak 0,506 dolara yükseldi. Şu anda direnç bölgesinin altında, majör kripto para 0,5153 doların üzerine çıkarsa 0,557 dolara ve 0,5857 dolara yükselebilir. SEC’in artan baskısı, projeleri zor duruma sokmaya devam ediyor. Dolayısıyla XRP-SEC davasındaki gelişmeler XRP fiyatını doğrudan etkileyebilir. XRP desteği için izlenmesi gereken seviyeler 0,49-0,44-0,42 ve 0,35 dolar. Alıcının tepkisi bu noktalardan gözlemlenebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 06.06.2023

Ripple, son aylarda 0,56 dolar ile 0,30 dolar arasında çılgınca dalgalandı. Tipik olarak, tüccarlar bu kadar iyi tanımlanmış bir alanda destek seviyesinde alım yapar ve üst direncin yakınında satış yapar. Ripple, 4 Haziran’da genel dirençten geri döndü ve boğaların yedekte karları olduğunu ve agresif ayıların kısa pozisyonlar olduğunu gösterdi. Fiyat 20 günlük EMA’nın (0,49 $) üzerine çıkarsa, bu, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve yatırımcıların düşüşü satın aldığını gösterir. Ardından boğalar üst kirişi bir kez daha kırmaya çalışır. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamanın altına düşerse, paritenin bir süre bir aralıkta sıkışıp kalabileceğini gösterir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.06.2023

Boğalar, fiyatı 0,53 dolarlık acil direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olursa, XRP/USDT çifti 0,56 dolara yükselmeye çalışabilir. Bu seviyenin büyük bir engel olması bekleniyor, ancak boğalar onu kırarsa 0,80 dolara doğru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyelerden sapar ve 0,49 doların altına düşerse, boğaların kar elde edeceğini gösterir. Parite 20 günlük EMA’ya (0,48 $) ve ardından 50 günlük SMA’ya (basit hareketli ortalama) düşerek 0,47 $’a düşebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 03.06.2023

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Ripple’ın XRP’si ABD dolarına karşı 0,45 dolarlık direncin üzerinde yükseliş ivmesi kazandı. 0,465 doların üzerinde istikrarlı bir yükseliş trendi başlattı ve Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı. Direnci 0,480 dolar ve 0,488 dolarda kırdı. Nihayetinde, boğalar fiyatı 0,500 doların üzerine çıkarmayı başardı. 0,5286 dolarda bir yüksek oluştu ve fiyat son zamanlarda ılımlı düşüş trendini düzeltti. Fiyat, yükseliş dalgasının %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altında 0,4432 dolardan 0,5286 dolara yükseldi.

XRP fiyatı hala 0,505 doların ve 100 Basit Hareketli Ortalamanın (4 saatlik) üzerinde işlem görüyor. XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,5050 dolar yakınında destek oluşturan büyük bir yükseliş trendi çizgisi de var. Yukarı yönlü direnç 0,5250 dolar civarında. İlk büyük direnç 0,532 civarında. 0,532 $ direncini başarıyla kıran fiyatın 0,550 $ direncine doğru ilerlemesi muhtemel. Daha fazla yükselişin direnci 0,565 dolardan test etmesi gerekebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 02.06.2023

Ripple (XRP), son günlerde ABD doları karşısında 0,45 dolarlık direncin üzerinde ivme kazandı. Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakarak 0,465 doların üzerinde sürekli bir yükseliş trendi başlattı. Daha sonra 0,480 dolar ve 0,488 dolar direnç seviyelerinin üzerinde net bir hareket oldu. Sonunda, boğalar fiyatı 0,500 doların üzerine çıkarmayı başardı. Dalganın tepesi 0,5286 dolar civarında oluştu ve fiyat küçük bir düşüşü düzeltti. Yükseliş trendi #.6 Fib geri çekilme seviyesi olan 0.4432$’ın altından 0.5286$’a doğru bir hareket oldu. XRP fiyatı hala 0,505 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerinde. Ek olarak, XRP/USD paritesinin 4 saatlik tablosunda 0,5050 dolar civarında önemli bir yükseliş trendi çizgisi oluşuyor. 0,532 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir kırılma, fiyatı 0,550 dolarlık dirence doğru itebilir. Daha fazla kazanç, 0,565 dolarlık direncin test edilmesini gerektirebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.06.2023

13-14 Nisan 2021’de 1,94 USDT ile zirve yapan XRP, şu anda kripto para piyasasındaki geniş düşüşün ortasında 0,49-0,50 aralığında alıcı buluyor. Ancak Nisan 2021’de başlayan düşüş trendi, yani düşüş trendi, 2022 Eylül sonunda kırıldı. Takip eden dönemde 0,51-0,54 üst bandı ile 0,326-0,347 alt bandı arasında uzun vadeli birikim oluştu. Son zamanlarda, SEC ile Ripple arasındaki hukuk savaşının sona ereceğine dair artan bir umut var. Adres etkinliği de artıyor, bu nedenle XRP’nin piyasadan daha iyi performans göstermesi muhtemel görünüyor. Yığılmış kanal içindeki harekete günlük olarak bakıldığında, 0.475 ile 0.482 arasında yeniden test alanı olarak kabul edilebilecek alan. XRP’nin piyasadan daha iyi performans göstereceğine dair umutlarımı koruyorum.

 

Ripple (XRP) Analiz; 31.05.2023

Yatay trend çizgisi neredeyse aşıldı ve Haziran veya Mayıs sonunda ilk kez 0,6 doları test etmesi muhtemel. Fiyat bu bölgeden çıkmayı başarırsa, bir sonraki güçlü direnç 0,96 dolardır. Bu, son rallinin %100’den fazla artışa yol açabileceğini gösteriyor. Ripple CEO’su, davanın birkaç hafta içinde sona erebileceğini söyleyerek yatırımcı iştahını artırdı. Diğer bir fiyat oynaklığı faktörü, 13 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Hinman Kağıtları. Aynı dönemde Fed’in faiz kararı da genel piyasa duyarlılığını etkileyecektir. İstihdam ve ücret artışına ilişkin veriler Perşembe ve Cuma günleri beklendiği gibi açıklanmazsa, XRP madeni para yatırımcıları etkilenebilir. Bu, fiyatın Haziran ortasındaki en yüksek seviye olan 0,96$’a ulaşmasını engelleyecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 30.05.2023

Ripple tarafında, XRP 0,43 dolardan toparlandı, direnci 0,4496 dolardan aştı ve şu anda 0,48 dolardan alıcı buluyor. 0,4496 direncini kırdıktan sonra, ana kripto para 0,5215 dolara yükselmeye başladı ve Ripple ekosistemindeki aktiviteyi daha da artırdı. XRP tarafında yükseliş devam ederse, 0,5085 $ ile 0,5215 $ arasındaki yatırımcı kararları, XRP’nin yakın vadeli fiyat hareketinde kilit nokta olacaktır. Bu seviyenin üzerinde bir tutunma, XRP’nin 0,557 dolara ve 0,585 dolara yükseldiğini görebilir. SEC davalarından ve Bitcoin devalüasyonundan gelen olumsuz haberler, XRP destek seviyelerini tekrar gündeme getirebilir. Alıcıların düşüşlere tepki vereceği seviyeler 0,4496 – 0,43 – 0,357 ve 0,30 dolar seviyesinde bitiyor. Üstelik Ripple, şu ana kadar listedeki bir numaralı coin olmaya devam ediyor ve yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto paralardan biri.

 

Ripple (XRP) Analiz; 29.05.2023

XRP, yazı yazılırken gün içinde %0,72 artışla 0,4734 dolardaydı. Altcoin günlük fiyat tablosu, uzun vadeli yeşil mum çubuklarının oluşumunu gösteriyor ve bu da kısa vadeli yatırımcıların satıştan kâr elde ettiğini gösteriyor. Bu durum satış baskısına dönüşebilir, XRP’de bir düşüşü tetikleyebilir ve fiyatı yakın zamanda kırılan düşüş trendi çizgisine geri itebilir. XRP fiyatı trend çizgisinin üzerine çıkmayı başarırsa, alıcıların toparlanma ve yeni bir toparlanma rallisi başlatma fırsatı vardır, böylece yatay direnç trend çizgisini 0,4855 dolardan kırabilir ve %25 artışla 0,582 dolara yükselebilir. Yukarıdakilerin hepsinden, XRP fiyat tablosunun azalan kanal oluşumunun düşüş trendinin boyun çizgisini geçmek üzere olduğunu görebiliriz. Düşüş trendinin boyun çizgisini geçmek, düşüş trendinin yükseliş trendine geri döndüğünü teyit eder.

 

Ripple (XRP) Analiz; 26.05.2023

SEC davasından gelebilecek XRP’nin zafer haberi, güncel fiyatın kat kat artırabilir. XRP fiyat dalgalanmasını bir şekilde engelleyen savaş, yalnızca XRP yatırımcıları için değil, aynı zamanda genel olarak kripto dünyası için bir tartışma konusu haline geldi. 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 93,95 yükselen göz alıcı XRP, diğer büyük kripto paraları neredeyse geride bıraktı. XRP fiyat beklentilerini takip edebilmemiz için büyük resmi değerlendirmek daha doğru olacaktır. Haftalık XRP tablosuna bakıldığında, davadan gelen olumlu haberler 0,58 dolar direncini kırabilir ve fiyatı 0,918 dolara itebilir.

XRP’nin SEC savaşında öne çıkmaya devam etmesi, bu fiyat artışlarını daha da kötüleştirebilir. 0,918 doların üzerine çıktıktan sonra, XRP sırasıyla 1.104 dolar, 1.353 dolar, 1.764 dolar ve 1.972 dolar seviyelerini bekleyebilir. XRP alıcıları ve satıcıları arasındaki en yoğun çatışmalar 1.353 dolar ile 1.764 dolar aralığında yaşanıyor. Bu fiyat aralığındaki kazananlar, XRP’nin gelecekteki fiyat hareketlerini doğrudan etkiler. Haftalık grafik bazında, 1,97 dolarlık direnç, XRP’nin ATH’ye yönelmesi için en büyük engel. XRP, Ocak 2018’de 3,30 dolarla zirve yaptı, ancak 1,97 doların üzerine çıkarsa bu fiyatı tekrar hedefleyebilir. Özellikle, bu durumdaki son gelişmeler, XRP yatırımcıları için fiyat beklentilerini yükseltti.

 

Ripple (XRP) Analiz; 25.05.2023

XRP, son yükseliş ivmesine göre bakıldığında düzeltme hareketinde 0,42 dolarda destek bulması toparlanma için anlamlı bir hareket olarak algılanabilir. Son döneminde de önemli bir destek olarak çalışan 0,45 dolar bölgesinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Buna göre 0,45 dolar bölgesi XRP için ilk direnç seviyesi olarak takip edilecek. Hareketin devamı halinde XRP yatırımcılarının 0,5-0,53 dolar aralığında hareketleri kripto paranın yönünü için belirleyici olacak gibi duruyor. Bu bölgenin kırılması kripto paranın Eylül 2022 zirvesini de kırdığı anlamına geleceğinden bir sonraki hamlenin 0,6- 0,7 dolar aralığı olabileceğini görebiliriz.

Alt bölgede ise 0,42 dolar fiyatı, XRP için ana destek olarak güncelliğini koruyor. Olası bir geri dönüşte bu seviyenin altında gün kapanışı gerçekleşirse düşüş ivmesinin 0,42 dolara kadar uzanabileceğini görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.05.2023

Boğalar, XRP’yi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramasa da, 20 günlük EMA’da (0,45 $) desteği sürdürebilmesi olumlu. Bu, yatırımcıların fiyatlar düştüğünde satın aldıklarını gösterir. 20 günlük EMA kademeli bir yükselişe başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da yukarı hareketin yakında başlayabileceğini gösteriyor. Boğalar, XRP’yi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramasa da, 20 günlük EMA’da (0,45 $) desteği sürdürebilmesi olumlu. Bu, yatırımcıların fiyatlar düştüğünde satın aldıklarını gösterir. 20 günlük EMA kademeli bir yükselişe başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da yukarı hareketin yakında başlayabileceğini gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.05.2023

Boğalar XRP‘yi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmayı başaramadı ancak 20 günlük EMA (0,45 dolar) desteğinin korunabilmesi pozitif. Bu durum yatırımcıların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da yukarı yönlü hareketin yakında başlayabileceğini gösteriyor. Alıcılar 0,47 dolar üstü kapanışlar yapabilirse fiyatın 0,54 dolara doğru yükselişini devam ettirdiğini görebiliriz. Fakat 0,45 doların kaybedildiği senaryoda 0,43 ve 0,4 dolar seviyeleri ayıların güçlü hedefleri olacak.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.05.2023

Ripple tarafında ise dava süreciyle ilgili çıkan haberler sonrası güçlü bir şekilde fiyatta yoluna devam etmekte. şu anda 0.4636 dolar seviyesinde işlem gören Ripple destek seviyesi olan 0.4556 re-testini de başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Bundan sonraki süreçte ise Ripple tarafında ki hareketlilik ise 0.4882 dolar seviyesi yeni rotası olarak kabul edebiliriz. Piyasanın genel durumu ise stabil devam ederken Ripple alt destek seviyelerini güçlendiriyor diyebiliriz. Ripple tarafından bu noktadan sonra dava tarafından aksi bir durum gerçeklemediği sürece 0.4556 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayacaktır. Dava tarafından yeniden olumsuz durumla karşılaştığını varsayarsak yeni rotası 0.4225 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.05.2023

XRP fiyatı, 19 Nisan’da 0,53 doları reddettikten sonra geçen ay düşüş eğilimi gösterdi. Piyasa yapısı günlük zaman diliminde düşüş eğilimindeyken, boğalar bunu kırmak için yeterli güce sahip gibi görünüyor. Mart sonundaki en yüksek seviye olan 0,347 Dolar’dan en düşük seviye olan 0,585 Dolar’a olan hareket temelinde bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi çizildi. Aşağıdaki grafikte, 0,438 dolarlık temel destek seviyesi, 0,423 dolarlık bir düşük olarak görülüyor. Boğalar son birkaç gün içinde %61.8 seviyesini kırdı. Dahası, dayanıklılığı, son zamanlardaki en düşük seviye olan 0,4706 $’ın yakında kırılabileceğini gösteriyor. Günlük kapanış fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarsa, piyasa yapısı günlük grafikte daha yükseğe hareket edecektir. Kısa vadede, destek seviyesinin üzerinde bir kapanış, 0,47 $ ile 0,58 $ arasında yeni zirveler önerecektir. Belki de bu konuda daha fazla gelişme buna katkıda bulunabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.05.2023

Son birkaç gün boyunca XRP’nin fiyatı yaklaşık olarak 0,43 dolar civarında istikrarlı bir şekilde dalgalanıyordu. Ancak, 16 Mayıs’ta fiyat genel direnç seviyesinin üzerine çıktı. Bu yükselişe bağlı olarak boğalar, alımlarını sürdürdüler ve 17 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük Üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkardılar (0,44 dolar). Ancak, günlük grafikteki uzun fitil, ayıların düşüş rendi çizgisine doğru rallileri satışa dönüştürdüğünü gösteriyor. Bu da XRP/USDT çiftinin bir süre boyunca 0,40 dolar ile düşüş trendi çizgisi arasında dalgalanabileceğini işaret ediyor. Ancak boğaların hareket etmesiyle birlikte alımlar hızlanabilir ve fiyat 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde (0,48 dolar) kalabilir. Bu durumda, XRP’nin 0,54 ila 0,58 dolar arasındaki genel direnç bölgesine doğru potansiyel bir ralli gerçekleşebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.05.2023

XRP, geçen hafta bu kritik seviyenin üzerinde güçlü bir destek bulduktan sonra 200 günlük MA’nın hemen üzerinde gücünü sürdürüyor. Bununla birlikte, Nisan ortasından bu yana, XRP sert bir düşüş eğiliminde ve kısa vadeli fiyat tahminlerini oldukça aşağı çekiyor. En son 0,42 dolar civarında işlem gören XRP/USD, bu ay yaklaşık %10 düştü ve Mart ayının zirvesinden yaklaşık %28 düştü. Kripto para birimi mevcut düşüş trendinden çıkamazsa, 200 günlük hareketli ortalama muhtemelen yeniden test edilecek ve muhtemelen bunun altına düşecek. Bu, Mart ayının düşük seviyelerinin 0,35 $ civarında yeniden test edilmesi için kapıyı açabilir. XRP, 100 günlük hareketli ortalamayı 0,4350 $ yakınında kırmayı ve mevcut düşüş trendini kırmayı başarırsa (kırılmayı onaylayın), kripto para birimi bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaşabilir veya en az 0,54 $ yukarı bölgeye gidebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.05.2023

Ripple cephesinde 0.4225 dolar seviyesine geriledikten sonra bu bölgede konumlandığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu destek seviyesini de güçlü bir şekilde korumayı başardı. 4 saatlik zaman diliminde 0.4360 dolar seviyesine ulaşırsa bu süreçten sonra majör direnç görevine geçen 0.4556 dolar seviyesine ulaşması beklenir. Burada alıcı tepkisi almayı başarmasıyla rahatlık 0.4556 dolar seviyesini kırabilir ve yeniden yükseliş trendini başlatabilir. olumsuz senaryoda oluşabilecek hareketler ise 0.4225 dolar seviyesini kaybetmesi durumunda yeniden 0.3971 dolar seviyesini takip edebilir ve bu düşüş burada da son bulmayacak gibi gözüküyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 13.05.2023

Boğalar, XRP’yi 0,43 doların üzerinde tutmak için mücadele etmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatındaki ani düşüş bu alemi kaybetti. 20 günlük EMA’daki (0,45 $) düşüş ve aşırı satış bölgesindeki RSI, ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Günlük Bitcoin RSI verilerinin aşırı satım seviyelerinde dip yapmasıyla, Bitcoin tabanlı altcoin satışlarının yavaşlıyor olabileceğini söyleyebiliriz. XRP madeni para fiyatı, önümüzdeki iki gün boyunca Bitcoin’in hareketlerine bağlı olarak değişiklik gösterecek. Boğalar 0,43 doları sürdüremezse, fiyat 0,4 dolara düşebilir. Bu durumda, alt destek seviyesi 0,36 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.05.2023

XRP, Mart ayı sonunda yükseliş trendini 0,58 dolar bölgesinde sonlandırdıktan sonra Nisan ayı boyunca devam eden düzeltme aşamasını Mayıs ayında yerini tekrardan düşüşe bıraktı. XRP, bu haftaya 0,43 dolardaki Fib 0,618 değerinin altına sarkarak başlarken düşüş trendini uzatabilecek bir izlemine sahip oldu. Buna göre kripto para haftanın geri kalanında 0,43 dolar bandına denk gelen Fib 0,618 değerinin üzerinde zemin oluşturamazsa düşüş ivmesinin 0,4 doların altına kadar düşüşü derinleştirebilir.

Haftanın ikinci yarısında piyasa toparlanma aşamasına girebilirse talep artışıyla birlikte ilk olarak 0,45 doları test edecek olan XRP, ardından 0,475 – 0,49 dolar aralığına doğru hareket etme durumu söz konusu. 0,4925 doların üzerinde günlük kapanışlar ise düşen kanalda hareket eden XRP’nin trend dönüşü için önemli bir adım olarak takip edilecek nokta olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.05.2023

XRP, Mart ayı yükselişi sonrası başlayan düzeltme ivmesinde Nisan ayının ilk yarısını 0,495 – 0,53 dolar aralığında geçirdi. Yeniden toparlanma hareketi 0,53 dolar seviyelerinde reddedilince düzeltmesine devam eden kripto para, 0,42 dolardaki kritik bir destek seviyesini test etti ve bu bölgeden tepki alımları gördü. XRP, son yükseliş ivmesine göre bakıldığında düzeltme hareketinde 0,42 dolarda destek bulması toparlanma için anlamlı bir hareket olarak algılanabilir. Son tahlilde kripto para Eylül 2022 döneminde de önemli bir destek olarak çalışan 0,47 dolar bölgesinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Buna göre 0,47 dolar bölgesi XRP için ilk direnç seviyesi olarak takip edilecek. Hareketin devamı halinde XRP yatırımcılarının 0,5 – 0,53 dolar aralığında hareketleri kripto paranın yönünü için belirleyici olacak gibi duruyor. Bu bölgenin kırılması kripto paranın Eylül 2022 zirvesini de kırdığı anlamına geleceğinden bir sonraki hamlenin 0,6 – 0,7 dolar aralığı olabileceğini görebiliriz.

Alt bölgede ise 0,42 dolar fiyatı, XRP için ana destek olarak güncelliğini koruyor. Olası bir geri dönüşte bu seviyenin altında gün kapanışı gerçekleşirse düşüş ivmesinin 0,4 dolara kadar uzanabileceğini görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.05.2023

XRP’de yükseliş hareketi 0,5 dolar doğru uzanırken kâr satışlarının gelmesiye kripto para 0,42 dolar bandına kadar çekildi. XRP’de geri çekilme bu hafta başına kadar sürdükten sonra dün başlayan genel eğilimle birlikte XRP’nin 0,42 dolar bölgesinde destek bulduğu görüldü. Mevcut durumda XRP, bu hafta 0,48 – 0,5 dolar aralığındaki direnç bölgesi üzerinde kalabilirse yukarı yönlü ikinci bir yükseliş dalgası görülebilir. Bu sefer XRP alıcılarının sayısının artışına bağlı olarak kısıtlı düzeltmeden sonra daha güçlü bir trend oluşabilir ve XRP, yukarı yönlü hareketini 0,65 dolara kadar taşıyabilir. Destek alanın kırılması ise Ripple tokeni için geri dönüşün hızlanması anlamına gelir ve XRP ilk olarak ortalama 0,42 ve ardından 0,4 dolar seviyelerini yeniden test edebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.05.2023

XRP, Mart ayında başlayan yükseliş trendini 0,5-0,54 dolar aralığında yatay bir görünüme çevirdi. Nisan ayı sonlarında XRP, satış baskısı arttıkça düzeltmeye devam ederken yaklaşık iki hafta boyunca 0,45 $ desteğini korumaya çalıştı. Üst bölgede, 0,47 dolar seviyeleri XRP için direnç oluşturuyor.
Dolayısıyla, XRP yatay hareketini sürdürürken, günlük 0,45 doların altında bir kapanışın işlem aralığını 0,4 ila 0,42 dolar aralığına getirebileceğini görebiliriz. Öte yandan, 0,47 doların üzerinde bir dip olursa, Ripple tokeninin 0,5 – 0,55 – 0,58 dolar hedefine doğru hareket edebileceğini görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 04.05.2023

Mayıs 1 ve 2 mum çubuklarındaki uzun kuyruk oluşumunda, boğaların XRP‘de bir toparlanma başlatmaya çalıştığını gösteriyor bizlere. Son Bitcoin yükselişi boğaların ihtiyaç duyduğu desteğin gelmesini sağlamıştı. Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,45 dolar seviyelerinde hareket etmekte. Önümüzdeki saatlerde 0,4520 doların altında ki kapanışlar düşüşü sert bir şekilde tetikleyecektir. Yükselişte 0.48 doların üzerine çıkması gerekir ve senaryodan sonra aşılmasının ardından tekrar 0,54 dolar zirvesi hedeflenebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 02.05.2023

Ripple fiyatı şu anda yüksek dalgalanma gösteriyor ve bu günlerde hareket yönünü seçmek zorunda. Kanalın direnç çizgisi, mevcut düşüş trendini başlatarak 29 Mart’ta fiyatı aşağı çekti. Kısa bir süre sonra, fiyat 0,53 dolarlık yatay alanın altına düştü ve direnci onayladı. Her ikisi de düşüş işaretleri olarak görülür ve genellikle düşüş hareketleridir. Günlük zaman dilimindeki kısa vadeli dalga sayıları, ileriye dönük bir yükseliş görünümü için fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Trend yönünü belirlemek için teknik analistler Elliott Wave teorisini kullanır. Bu teori, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceler. Dalga sayısı, XRP fiyatının beşinci ve son yükseliş dalgasına başladığını gösteriyor. Doğruysa, en olası hedef 0,67 dolar ile 0,72 dolar arasında. Ancak, bu yükseliş XRP fiyat tahmini, 0,430 dolarlık ilk dalganın altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu durumda, XRP fiyatı 0,360 dolara düşebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 29.04.2023

Fiyat 20 günlük EMA’ya (0,48 $) ulaştı. Bu, ayıların kısa vadede savunması gereken önemli bir seviye. Fiyat bu seviyeden düşerse, satıcılar fiyatı tekrar 0,43 doların altına çekmeye çalışacak. Uzun süreli bir düşüş kapıyı 0,4 dolar ve 0,36 dolara açacak. Ancak, satış baskısı nispeten hafifledi ve fiyat 30. günde 0,4 doların üzerinde kapandı. Borsa Coinbase’in açtığı dava ve mahkemedeki yüzük Ripple’ın yalnız olmadığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa parite dirence ulaşabilir. Bu seviyenin kırılması ve fiyatın kapanması, kısa vadeli düzeltme aşamasının sona erdiğini gösterecek. Parite daha sonra 0,54 dolar ve 0,6 dolar seviyelerini hedefleyebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 27.04.2023

XRP, Mart ayındaki yükselişin ardından başlayan düzeltmenin ivmesini sürdürerek Nisan ayının ilk yarısını 0,495 ila 0,53 dolar aralığında geçirdi. Kripto para birimleri, 0,53 $’daki ralli reddedilirken düzeltmeye devam etti, 0,44 $’daki kritik destek seviyelerini test etti ve bölgeden bir satın alma yanıtı gördü. .çünkü içeri girdiğini gördüm.

Nihayetinde, kripto para birimi, Eylül 2022 için de önemli bir destek görevi gören 0,47 $ bölgesinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bu nedenle XRP için ilk direnç seviyesi olarak 0,47 dolar bölgesi izleniyor. Hareket devam ederse, XRP yatırımcılarının 0,5 ila 0,53 dolar aralığındaki hareketi kripto para biriminin yönü için önemli görünüyor. Bu alanın kırılması, kripto para biriminin Eylül 2022’nin en yüksek seviyelerini kırdığı anlamına gelir, bu nedenle bir sonraki hareketin 0,6 ila 0,7 dolar aralığında olabileceğini biliyoruz. Alt bölgede, 0,44 $ fiyatı, XRP için ana destek olmaya devam ediyor. Gün bu seviyenin altına düşerse tersine dönebileceği için aşağı yönlü momentumun 0,4 dolara kadar uzandığını görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 26.04.2023

Birkaç gün önce 0,4710 tepkisi alan XRP, yine aynı seviyeye geldi. Ancak, bu değer artık direnç görevi görüyor. XRP’nin karar aşaması yükselmeye devam ettiği sürece muhtemelen 0.48-0.50-0.52$’ı hedefleyecektir. Düşüş tarafında, 0,44 ila 0,42 dolar seviyelerine bir geri çekilme olması muhtemel. SEC-XRP savaşı devam ederken XRP ekosistemindeki aktivite de devam ediyor. Kripto piyasasında da belirli bir segmente sahip olan XRP yatırımcıları, XRP kaynaklı haberleri yakından takip ediyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 25.04.2023

XRP fiyatı geçen hafta kritik 0,50 dolarlık desteği kırdı. Ancak perde arkasında 1-10 milyon XRP coin tutan büyük bir yatırımcı grubu tarafından satın alınıyor. Santiment tarafından sağlanan veriler, bu balina grubunun 80 milyon XRP satın aldığını gösteriyor. 0.46’lık mevcut piyasa fiyatından yakın zamanda yapılan bir satın alma yaklaşık 36 milyon dolar değerinde. Balina fiyatları ile satın alma eğilimleri arasındaki bu olumlu farklılık, gelecekteki fiyat artışlarının önemli bir öncü göstergesi olabilir.

Genel olarak, fiyat ayarlamaları sırasında balinaların alım yapmaya devam etmesi, ağ üzerinde inşa edilen temel teknolojiye ve ürünlere olan güveni yeniden teyit eder. Bu özel balina grubunun fiyat artışlarını başarılı bir şekilde zamanlama geçmişi olduğu göz önüne alındığında, XRP’nin tekrar yükselmesi an meselesi gibi görünüyor. öne çıkar ve 0,45 dolarlık destek kaybolabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.04.2023

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 27.250 dolar seviyelerine gerilemesi ve kripto para piyasasının yeniden düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte kripto para piyasasındaki çoğu altcoin de değer kayıplarına hız kazandırdı. Mart ayının sonlarında 0,56 dolar seviyelerine kadar yükselen XRP, kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin etkisiyle son günlerde yönünü yeniden aşağı çevirdi. Geçen hafta içerisinde 0,5 dolar seviyelerinin de altına gerileyen XRP, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’e yakın bir değer kaybı kaydederek 0,46 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ripple 4 saatlik diliminde yeniden 0.50 dolar seviyesini aşmayı başaramazsa düşüş derinleşir ve 0.42 dolara yeniden göz kırpacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.04.2023

Ripple (XRP) fiyatı, son 7 işlem gününün büyük bir bölümünde 0,52 dolar bölgesi civarında hareket etti. Zincir üstü metriklere derinlemesine bakıldığında, XRP’nin yakında 0,50 dolar desteğini kaybederek sert bir şekilde düşüş yaşadı. Son düşüş ise 0.47 dolara kadar bir hareketlilik yaşandı. Şu anda 0.49 dolar seviyelerinde işlem XRP bu seviyelerde kaldığı sürece düşüş senaryosu devam edecektir.

Son XRP rallisi, olumlu piyasa duyarlılığı ve kripto balinaları arasındaki birikim çılgınlığı tarafından körüklendi. Ancak 11 ayın en yüksek seviyesi olan 0,57 dolara ulaşmasından ancak iki hafta sonra, on-chain verileri, ayıların yakında kontrolün tekrar eline geçebileceğini gösteriyor. Son fiyat artışına rağmen XRP geçen hafta yeni talep çekmekte zorlandı. Santiment tarafından derlenen verilere göre, XRP ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısı, Mart sonundaki son yerel zirveden bu yana önemli ölçüde azaldı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.04.2023

Hacim düşüşünü halen yaşayan XRP 0.52 seviyesinden uzaklaşmaya devam ediyor. Dava söz konusu olduğunda, çok fazla uzman ve hatta avukat davayı takip eder ve erken sonuçları beklemekte olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda 0.51 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple günlük periyotta bu seviyeleri koruyacak mı merak konusu. Davayla ilgili daha fazla güncelleme sızdırıldığı için psikolojik destek artık yerinde ve XRP madeni parası heyecan verici bir fiyat aralığını hedefliyor olabilir.

Bu noktada takip edilecek seviyeler ise 0.65 dolar seviyelerini takip edeceğimiz ilk hedef olabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 17.04.2023

Hacim düşüşü yaşayan XRP parasıdır. Eskiden herkes tarafından Ripple Coin olarak biliniyordu ancak arkasındaki şirket tüm bu gerçeği örtbas etti ve dava kazandı. Dava söz konusu olduğunda, çok fazla uzman ve hatta avukat davayı takip eder ve erken sonuçları bekler. Bu aynı zamanda XRP coinin yükselen fiyatına da yansıdı. Yazma sırasında, fiyat 0,52 $ ile sınırlandırılmıştı. Davayla ilgili daha fazla güncelleme sızdığından ve XRP madeni parası heyecan verici bir fiyat aralığını hedefliyor olabileceğinden, psikolojik destek artık yerinde.

Mevcut arz göz önüne alındığında, bu çok mantıklı görünmüyor. Ayrıca arzın %48’i henüz dolaşımda değil. Gerçek bir boğa sezonunda, Bitcoin’in piyasa değeri 2 trilyon doların üzerine çıkarsa, bu hedefler XRP için anlamlı olabilir. Peki kısa vadede dolar ne olur? 0,59 doların üzerinde tutabilirse, XRP yatırımcıları 0,79 dolar, 0,93 dolar ve 1,29-49 dolar hedeflerini hayal edebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.04.2023

XRP fiyatı 2023 yılının 2. çeyreğine olumlu bir başlangıç yaptı. Nisan ayının ilk yarısında 0,50 dolar desteğini güçlü biçimde savunan boğalar uzun vadeli direnci hedefliyor. 13 Nisan’da Ripple (XRP) ekibi kurumsal Kripto Likidite Merkezini açtığını duyurdu. Bu hamle, kurumsal yatırımcıların farklı blockchainler arasında ikidite ve sınır ötesi ödeme çözümleri için merkeze yönelmesiyle XRP’nin son dönemdeki fiyat kazançlarından faydalanmasını sağlayabilir.

XRP Coin fiyatı önümüzdeki saat veya günlerde çok büyük bir dirençle karşılaşmadan 0,6 dolarlık direnç bölgesine yönelebilir. Ancak olumlu senaryonun gerçekleşmesi için 0,50 dolar desteğinin korunması ve 0,55 dolarlık kar bölgesindeki satışların zayıf kalması gerekecek. Elbette Bitcoin etrafındaki iyimserliğin de piyasanın bütününü etkilediği unutulmamalı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.04.2023

XRP’nin 11 Nisan mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların toparlanmayı 0,53 dolarda durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Öte yandan davanın kararıyla alakalı yakında büyük haber bekleniyor. XRP Coin yatırımcılarının ana motivasyonu önümüzdeki haftalar içinde artık davanın sona erdiğinin ilanıdır. Fakat kısa vadede teknik göstergeler ara düzeltmelerin mümkün olabileceğini söylüyor.

Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,49 dolar) altına çekerek pozisyonlarını güçlendirmeye çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, birkaç kısa vadeli boğa pozisyonlarını kapatmak zorunda kalabilir. XRP çifti daha sonra 0,43 dolar desteğine düşebilir. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ettiğini gösterecektir. Boğaların üstünlüğü yeniden ele geçirmek için 0,53 dolarlık direnci devirmesi gerekecek.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.04.2023

XRP’nin göstergeleri oldukça güçlü bir alım eğilimi ortaya koyuyor ve bu ivme bir süre daha devam edebilir. 30 günlük hareketli ortalama 200 günlük ortalamanın oldukça üzerine çıkmış durumda ve kısa vadeli ortalama şu anda yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Ayın başında kısa bir düşüş yaşadıktan sonra, XRP’nin göreceli güç endeksi tekrar yükselmeye başladı ve muhtemelen 70’i geçene kadar durmayacak. Böylece, XRP kısa vadede 0,53 dolara kadar yükselebilir; yatırımcıların iyimserliği Bitcoin’in (BTC) ve piyasanın genel olarak değer kazanmasına yardımcı olabilir. XRP yatırımcılarının gözü uzun süredir devam eden Ripple-SEC davasında. Kripto para topluluğu içindeki çoğu gözlemci, Ripple için büyük ölçüde olumlu bir sonuç bekliyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.04.2023

Ripple, son birkaç gündür %38,2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 0,49 doların üzerinde işlem görüyor. Boğalar, fiyatı hakim olan 0,56-0,58 dolar bölgesine iterek konumlarını sağlamlaştırmaya çalışabilirler. Bu, dikkate alınması gereken önemli bir alan olmaya devam ediyor. Bunun kırılması, 0,65 dolara ve ardından 0,80 dolara bir ralliye yol açabilir. Bunun yerine fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli tüccarların kar elde edebileceğini gösterebilir. Bu, XRP/USDT çiftini 0,43 dolarlık kritik desteğe itebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.04.2023

Ripple fiyatı teknik analizleri şunu gösteriyor. Ripple, 29 Mart’ta yıllık en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra konsolide oluyor. Bu yükseliş trendinde aşağı yönlü direnç çizgisi kırıldı. 21 Mart’taki patlamadan sonra artmaya devam etti. Böylece bahsedilen seviyede yılın en yüksek noktasını görmüş oldu. Bu artışa rağmen doğal olarak 0,53 dolar seviyesinin altına düştü. Ripple fiyat oynaklığını etkileyen ana olay, SEC ile iki yılı aşkın süredir devam eden davadır. Bu olay, XRP fiyatının yükselişini ve düşüşünü etkiler. Uzun vadede XRP fiyatı 0,65 dolar direncini kırabilir. Bu, mevcut konumdan yukarı doğru bir kırılma gerektirir. Ancak, yukarı yönde güçlü bir dirençle karşılaşırsa, bir sonraki desteğe 0,425 dolara düşebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.04.2023

Ripple, son birkaç gündür %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,49 $’ın üzerinde kaldı ve bu, boğaların düşük seviyelerden alım yaptığını gösterebilir. Pozitif bölgede yükselen 20 günlük EMA ve RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösterebilir. Bundan sonra, alıcılar fiyatı 0,56-0,58 $’lık genel direnç bölgesine itmeye çalışabilir. Bu bölgenin üzerinde bir kapanış, toparlanmanın bir sonraki aşamasının başlangıcı olabilir. Beklenenin aksine, fiyatın genel bölgenin dışına çıkmaması ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösterebilir. Satıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeyi deneyebilir. Bu girişim başarılı olursa, parite 0,43 dolara düşebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.04.2023

XRP geçen hafta, Ripple ile SEC davasındaki olumlu spekülasyonların ortasında Eylül-Ekim döneminde görülen son yükseklerini yeniden test etti. XRP, 0,6 dolara doğru yükselirken, kripto para birimi kâr satışıyla 0,5 dolar bandına çekildi. XRP’deki düşüşün bu hafta başlarında devam etmesinin ardından dün başlayan genel trendde XRP’nin 0,5 dolar bölgesinde destek bulduğu görüldü. Yukarıda kalabilirse şimdi ikinci bir yükseliş dalgası kartlarda olabilir.

Bu sefer, artan XRP alıcı sayısına bağlı olarak sınırlı bir düzeltmenin ardından daha güçlü bir trend muhtemel ve XRP boğa koşusunu 0,65 dolara kadar sürdürebilir. Destek alanını kırmak, Ripple token tersine dönüşünün hızlanacağı ve XRP’nin 0,45 $ ortalamasını ve ardından 0,4 $ seviyesini yeniden test edebileceği anlamına gelir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 06.04.2023

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden davayı kazanma konusundaki artan iyimserliğin ortasında, kripto fiyatlarındaki yaygın artış nedeniyle son birkaç hafta içinde yükseldi. Ancak, teknik satın almalar da bir faktör olabilir. XRP, Eylül 2022’den beri devam eden büyük düşüş trendinden çıktı ve esas olarak Mart ortasındaki ana hareketli ortalamaların üzerine çıkarak bir arka rüzgar ekledi. Kısa vadeli fiyat tahminleri, XRP geçen ayın sonlarında 0,54 ila 56 dolar aralığındaki yükseliş hedefine ulaştıktan sonra biraz daha az iyimser hale geldi. Devam eden kırılmaların 0,91 dolara hızlı bir yükseliş için kapı açacağından eminiz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.04.2023

Ripple vs SEC davasında kazanılan zaferin kısmen fiyatlandırılmasıyla birlikte, Ortalama Coin Yaşı ve ağ trafiğindeki düşüş, düşüşü öncesinden haber veriyor. Santiment’in verilerine göre son 30 gün içerisinde XRP satın alan çoğu kripto yatırımcısı bu süreçte satış yapmaları halinde %10 kâr elde edecek. Fakat geçmiş veriler, XRP sahiplerinin satış yapmayı bırakmadan önce fiyatların %6 kâr çizgisi olan 0,49 dolara doğru düşmesini izleyebileceğini gösteriyor bizlere. Ancak bu destek hattı tutmazsa, fiyat 0,45 dolara kadar düşebilir.

Fakat XRP fiyatı 0,56 doları geçerse yatırımcılar daha büyük kazanç fırsatı için oyuna tekrar dahil olabilir. Yine 0,6 dolar seviyesinde kar almak isteyen yatırımcılar dava resmen sonuçlanana kadar daha fazlasını yapabilecek gibi görünmüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 03.04.2023

Ripple’ın çöküşü artık sona eriyor ve sonucun Haziran ayına kadar bilineceğine dair artan bir güven var. 2 $ seviyesi olmamasına rağmen, XRP coin fiyatı bu süreçte yeni zirvelere ulaşabilir. Hiçbir altcoinin SEC ile karşılaşması pek olası değil ve Ripple yıllarca süren mücadeleden sonra kaçarsa, yatırımcılar düzenleyici riski azaltmak için XRP madeni paralarını artırabilir. Nötr bölgenin altına düşmesine rağmen, bu satışlara rağmen fiyat 0,5 doların üzerinde kalıyor. Bu bölge önemli bir kaledir ve yok edilmemelidir. Başka bir güçlü satın alma dalgası, fiyatı 0,91 doların üzerine çıkarabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.04.2023

Ripple tarafında yaşanan yükselişler sonrasında sabah saatlerinde gelen satışlar sonrası sert bir düşüş yaşadı 0.53 dolar seviyesinden başlayan düşüş 0.49 dolara kadar bir hareket gerçekleşti. Şu anda 0.5061 dolar seviyesinde işlem gören Ripple bu seviyesini kaybettiği takdirde yeniden 0.45 dolara kadar yeni bir düşüş sonrasında yatay hareket eden bir fiyat dalgalanması olacaktır. Bu senaryonun yaşanmaması adına 0.50 dolar seviyesinin kaybedilmemesi gerekir.

Ripple 0.50 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı kaldığı takdirde yükseliş hareketine devam edecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 30.03.2023

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), popüler altcoin Ripple aleyhine açılan bir dava nedeniyle XRP’nin çok keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Son birkaç döneme baktığımızda, XRP’nin çok güçlü bir şekilde yükseldiğini görebiliriz. Popüler altcoin düşüş trendini kırdıktan sonra toparlandı ve yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. XRP, son iki haftada yaklaşık %70 değer kazanarak ilk hedef seviyesine ulaştı. Altcoinler için %70’lik artış çok yüksek olmasa da, XRP gibi büyük hacimli emtialar için çok yüksek olduğu gözlemlendi.

Şu anda, XRP’nin kritik bir direnç seviyesine ulaştığını görebiliriz. Ripple önümüzdeki birkaç gün içinde 0,55 dolarlık direnci kırarsa, başka bir büyük ralli yapabilir. Birçok kripto para birimi yatırımcısı, XRP’nin son zamanlardaki yükselişini altcoinler için bir yükseliş işareti olarak görüyor. XRP’nin devam eden yükselişi aslında bir altcoin rallisi başlatabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 29.03.2023

XRP direnç seviyelerine yaklaşıyor. Özellikle SEC-XRP davasının sona yaklaşması ve o dönem boyunca XRP üzerinde önemli bir etkiye sahip olan faktörlerin yokluğu, yukarıdaki grafikte bir dalgalanmanın önünü açtı, 0,656’ya doğru yükselebilir. Önemli bir zaman diliminde güçlü bir direnç olarak hareket eden 0,656 seviyesindeki bir kırılma, XRP için yeni bir fiyat rekorunun habercisi olabilir. Olası aleyhte davalara bakıldığında, en büyük faktör SEC davasıdır. Bu taraftan olumsuz bir durum, XRP fiyatını sırasıyla 0,477 – 0,4423 ve 0,36’ya çekebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 27.03.2023

Son zamanlarda, dalgalanmanın önemli ölçüde arttığı gözlemlendi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden bir hukuk savaşı XRP’yi boğdu, ancak Ripple’ın bu davadaki zaferi bunu değiştirebilir. 0,55 dolar direncine yükselebilecek olan XRP, bu direnç noktası aşıldığında 0,93 dolar seviyesini görecek gibi görünüyor.

Son yıllarda yaşadığı büyük yükseliş döngülerinde adından söz ettiren Ripple’ın da benzerlerini görmesi muhtemel tekrar kazanır. Yukarı yönlü bir döngüye başlayabilir Ripple hareketi şu anda heyecan verici bir XRP maksimalistidir. Ripple’ın devasa yükselişi altcoinler üzerinde de olumlu bir etki yaratacak. Böyle bir senaryoda genel bir altcoin rallisi başlayacak gibi görünüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 25.03.2023

Ripple cephesinde uzun bir süredir beklenen 0.41 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılması başarılı bir şekilde gerçekleşti Bu seviyenin kırılmasıyla beraber hızlı bir şekilde yükselişte beraberinde geldi. Şu anda ise 0.4462 dolar seviyesinden işlem gören Ripple bu hareketliliğini sürdürmeyi başarırsa 0.45 dolar direncini de kırarak sert hareketler görebiliriz. Bu senaryoda ise takip edilecek seviyeler ise sırasıyla 0.48, 0.50 ve 0.52 dolar seviyelerini sırasıyla test etmeye çalışacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.03.2023

Ripple davasındaki son gelişmeler, XRP piyasasında oldukça olumlu şekilde fiyatladı. XRP, bu hafta 0,37 dolardan 0,5 dolar sınırına kadar %30’u aşana değer artışı kaydetmişti. Hafta ortasında 0,5 dolara yakın zirvenin ardından kâr satışları gören XRP, 0,4 dolar üzerinde zemin bulduktan sonra bugün 0,42 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ripple tarafında 0.4 dolar seviyesinin günlük periyotta kaybetmediği takdirde yükselişler devam edecektir. Bu senaryoda takip edilecek seviyeler ise 0.45 dolar ve ardında yeniden 0.5 dolar seviyesini hedefleyecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.03.2023

XRP, 21 Mart’ta 200 günlük SMA’yı ve genel direnci 0,43 dolardan kırdı ve bu da satın alma coşkusunu gösteriyor. Güçlü rallinin ardından, yatırımcılar 0,50 dolar civarında kar elde ediyor gibi görünüyor. Bu, onu 0,43 dolarlık kırılma seviyesine geri çekti. Boğalar bu seviyeyi desteklemek için çevirirse, XRP 0,50 doların üzerine çökmeye çalışabilir.

Yukarıdaki varsayım doğru çıkarsa, parite 0,56 dolara kadar çıkabilir. 0,56’lık bir kırılma ve fiyatın kapanması, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Öte yandan, fiyat düşmeye devam ederse ve 0,43 dolar desteğinin altına düşerse, yatırımcıların çıkış eğiliminde olduğunu gösterebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.03.2023

Kripto para sektörünün en eski ürünlerinden birisi olan Ripple son yıllarda ise zorlu günler geçirdiğini belirtmek isteriz. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) halen alt etmeyi başaramayan Ripple, Hinman belgeleri ile SEC’i köşeye sıkıştırmayı sonunda başardı. Dün itibariyle ise Ripple’da beklenmedik bir yükseliş yaşandı. Bir gün içerisine yüzde 30 değer kazanmayı başaran XRP, son yılların en büyük yükselişini yaşamayı başardı.

Şu an itibariyle yatırımcıların Ripple’ın geçmiş rallilerine benzer bir ralli yaşayıp yaşamayacağını merak konusu artmaya başladı. Her ne kadar tartışmaların ana odak noktasında bu yer alsa da, XRP’de bir ralli başlayacağına birçok kripto yatırımcısı inanmıyor.

İlerleyen günlerde 0.55 dolar direncine kadar yükselebilecek olan XRP, ralli döngüsü başlatmadığı takdirde bu direnç seviyesini aşamayabilir gibi gözüküyor. XRP’nin ralli döngüsü başlatması halinde ise 0.55 dolar veya 1 dolar seviyeleri birer hayal olmayacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.03.2023

Ripple tarafında son durumlar bir hayli karmaşık şekilde devam etmekte, XRP-SEC arasında ki davanın artık sonuna gelmesine yönelik haberlerin çıkması ve kazanacak tarafın XRP olması buda fiyat yönünde büyük bir etki yaratacaktır. Şu anda sert bir yükseliş yapan Ripple 0.41 dolar seviyesine ulaşmış durumda uzun zamandır beklenen seviyeye nihayet gelinmiş durumda. Bu noktadan sonra bu seviyede güçlü hareketler sergileyip bu seviyede kalıcılık sağlaması gerekir. Aksi takdirde bu seviyenin koruyamaması Ripple için işler daha çok kötü bir hal alacaktır. Fiyat yapısında 0.32 dolar bölgesine yönelik hamleler görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.03.2023

Ripple tarafından uzun süredir beklediğimiz 0.38 dolar seviyesini 19 Mart’ta kırılım gerçekleşmişti fakat şu anda yeniden 0.38 dolar seviyesini test etmiş durumda, bu seviyenin kırılması tekrar yeni bir düşüşle karşı karşıya kalabilir. Bu noktada takip edilecek seviyeler ise 0.36 dolar majör destek seviyesi ve sonrasında bu bölgenin de kaybedilmesi 0.34 dolar seviyesi takip edilir.

XRP’nin 0.38 dolar seviyesini koruduğu takdirde anlık olarak 0.39 dolar seviyesini kırmaya yönelik hamleler görebiliriz. Bunun gerçekleşmesi durumunda beklediğimiz 0.41 dolar seviyesinin kırılımını görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.03.2023

Ripple tarafında bu piyasada ki yükselişe rağmen 0.38 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı çünkü bu seviyeyi kırıp tekrardan aşağı yönlü kırıldı. Şu anda 0.38 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Her ne kadar yeniden test etse de güçlü bir hareket sergileyemediğini gösteriyor.

Bu seviyenin kırılması Ripple tarafında yükseliş senaryosunu başlatabilir. Asıl hedef noktası olan 0.40 dolar seviyesi bu seviyenin kırılması durumunda yükselişler ciddi durumda başlayacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 17.03.2023

Bu yazının hazırlandığı sırada 0,37 dolardan işlem gören XRP, 0,431 dolarla kaydettiği son tepe seviyesinin yüzde 16 altında fiyatlanıyor. Dahasını söylemek gerekirse, iki trend çizgisi arasındaki boşluk artık ticarete kapalı bir bölge olarak kabul edilecek kadar daralmış durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple XRP yatırımcıları formasyonun direnç çizgisinin çok yakında sert bir şekilde kırılmasını bekleyebilir. Böyle bir kırılma, sıkışan yükseliş momentumunun açığa çıkmasına neden olacak ve alıcılara önceki toparlanma rallisini devam ettirmeleri için önemli bir dayanak olacağını söyleyebiliriz.

Kırılma sonrası başlayacak ralli ile altcoin’in fiyatının sırasıyla 0,43 dolar, 0,476 dolar ve 0,51 dolar hedeflerine doğru yürüyerek yüzde 45’e varan oranda yükselişin gerçekleşmesi beklenebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.03.2023

Ripple fiyatının birinci direnç seviyesi olan 0.38 dolar olan ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 0.38.80 dolar seviyelerini hedeflemek için 0.37 dolar pivotunu geçmesi gerekiyor. 0.38 dolar bölgesine yaşanacak bir dönüş yükseliş seansına işaret eder. Uzatılmış bir ralli durumunda XRP muhtemelen ikinci direnç seviyesini 0.39.3 dolar veya 0.40 dolar bölgesinde test edecektir.

Pivot boyunca hareket edememek, birinci büyük destek seviyesini 0.36 dolar bölgesinde bırakacaktır. Bununla birlikte olası bir satış baskısı durumunda varlığın 0.36 dolar seviyesinin üzerine çıkmaması durumunda düşüşler gerçekleşir. XRP’nin takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 0.33 dolar bulunuyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.03.2023

Ripple cephesinde belirsiz hareketler halen devam etmekte. Şu anda 0.3680 seviyesinde işlem gören XRP tekrar 0.36 ve 0.38 dolar yatay kanal bandı içerisine dahil oldu. Günlük periyotta 0.36 dolar seviyesi üzerinde kalıcılık sağlayamaz ise tekrardan aşağı yönlü hareketler yaşanma riski yüksektir. Bu yüzden bu noktada alıcıların desteği önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Günlük periyotta 0.38 dolar seviyesini test etmesi halinde Ripple tarafında ki belirsizliğine son verme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu da yeni direnç noktalarını hedef alacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 13.03.2023

Ripple cephesini incelediğimizde satıcıların yoğunlaştığı bir ana daha geldiğini görüyoruz. 0.36 ve 0.38 yatay kanal bandını tekrardan aşağı yönlü kaybetti. Günlük periyotta yatay kanal içerisine dahil olmazsa eğer beklenmedik düşüşler yaşanabilir. Ardından düşüş senaryosunda oluşacak piyasa koşullarına göre düşüşün devam etmesi Ripple tarafında bu düşüşü hızlandıracaktır.

Düşün yaşanmamasını engellemek için yatay kanal bandın içine dahil olması gerekir bunu başardığı takdirde 0.38 dolar seviyesini test etmek için hareketlerde bulunacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.03.2023

Alçalan kanaldan yukarı yönlü kırılan fiyat 8 Mart’ta gelen satışlar nedeniyle hareket yönün tersine çevirdi. Ertesi gün satıcılar fiyatı kanalın içine geri çekmişti. XRP fiyatı 0,36 dolarlık güçlü desteğine geri döndü, eğer altında kapanışlar gelirse fiyatın 0,33 dolara düştüğünü görebiliriz. Desteğin korunup alıcıların döndüğü senaryoda ilk hedef 0,41 dolar direnci olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.03.2023

Teknik açıdan incelendiğin de, XRP’nin fiyatı önümüzdeki haftalarda direnç olarak birkaç aylık azalan trend çizgisini yeniden test ettiği için düşme riski gündem olacak gibi duruyor. Trend çizgisi, Nisan 2021’den bu yana trader’lar için bir kapitülasyon noktası görevi gördü ve bu da mevcut senaryoda XRP’nin fiyatını düşürme olasılığını artırıyor. Başarılı bir geri çekilme, XRP’yi mevcut fiyat seviyelerinden %20 daha yeni bir destek seviyesi olan 0,30 dolara doğru itme riski taşıyabilir.

Olumlu senaryoda, trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, XRP’nin fiyatının Nisan 2023’e kadar mevcut fiyat seviyelerinden %35 artışla 0,50 dolara yakın 200-3D üstel hareketli ortalamasına (200-3D EMA; mavi dalga) doğru yükselmesine neden olabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.03.2023

XRP, Powell’ın konuşması sonrası düşüş eğilimi gösteren kripto piyasası trendine karşı çıkarak günü %2,68’lik bir artışla 0.38 dolar seviyesinde kapatmayı başardı. Şu sıralarda %2,49’luk artışla 0.38 dolar seviyesinden fiyatlanan XRP, güne karışık bir başlangıç yaptı. XRP fiyatının ilk direnç seviyesini 0.385 doları hedeflemesi için 0.37 dolarlık pivotundan kaçınması lazım. 0.38 dolarda yaşanacak bir dönüş, yükseliş seansına işaret eder. Uzatılmış bir ralli durumunda, XRP muhtemelen ikinci direnç seviyesini 0.40 dolar bölgesinden test edecektir.

Pivottan yaşanacak muhtemek bir düşüş, ilk destek seviyesi olan 0.37 dolar bölgesinden devreye girecektir. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı durumunda XRP fiyatının 0.36 dolara geri çekilir. Eğer XRP bu seviyelerin altına sarkarsa takip edeceğimiz bir sonraki destek seviyesi 0.34 dolar bölgesinde bulunuyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.03.2023

Ripple davasındaki son görüşler ve ara kararın yakın zamanda çıkabileceğine yönelik beklentiler devam ederken XRP yatırımcıları, bu gelişmeleri olumlu fiyatladığını gördük. Kripto para piyasalarında genel düşüş eğilimi devam etmesi XRP, bu hafta kısmi yükselişle piyasadan ayrışan fiyat hareketine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple bu hafta toplam piyasa değeri %2’ye yakın gerilerken %3’ün üzerinde değer artışıyla 0,38 dolar sınırında bulunmaya devam ediyor. Kripto para, aynı zamanda ilk 10’daki tüm kripto varlıklar ekside devam ederken pozitif hareketine devam ediyor. Piyasa etkisi olumsuz devam etmesi XRP tarafında 0.36 dolar seviyesi yaşanabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.03.2023

Ripple cephesinde ise son durum değerlendirmesini yaptığımızda teknik yapıda her ne kadar yukarı yönlü hareketler içinde olsa da piyasa koşullarının el vermeyişi bununla beraber alıcıların tereddütlü hareket etmesi Ripple tarafında yükseliş hareketini engellemekte.

Ripple grafiğinde majör desteğini halen korumaya çalıştığını açıkça görebiliyoruz 0.3674 dolar desteğini koruduğu sürece Ripple tarafında yükseliş yakın olduğunu beliretebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 04.03.2023

Ripple fiyatı 1 Mart’ta 20 günlük EMA olan 0,38 dolara yükselmeyi başardı, ancak genel engeli aşamadığını söyleyebiliriz. Bu durum duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterebilir. Uzmanlara göre ayılar 2 Mart’ta fiyatı düşürdü ve 3 Mart’ta satış baskısını artırdı. Bu durum fiyatı 0,36 dolardaki güçlü desteğin altına çekmişti. XRP fiyatı bu seviyenin altında kalırsa düşüş, azalan kanal formasyonunun destek hattına kadar uzayabilir ve düşüş derinleşebilir. Ancak boğalar yakın vadede üstünlük kazanmak istiyorlarsa, fiyatı kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarmak zorunda kalabilir. Girişim başarılı olursa XRP 0,43 dolara doğru bir yükseliş başlatabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 03.03.2023

Ripple, düşen kanal hareketinde geçen haftadan bu yana ortalama 0,377 dolar seviyesinde bir destek olarak kabul etmişti. Son bir haftadır düşük hacimli işlemler görülen XRP piyasasında dün destek bölgesinden gelen hızlı talep artışı bugün satıcıların baskısıyla karşı karşıya kaldı. XRP’nin mevcut negatif ivmesini bozması için 0,40 doların üzerinde bir haftalık kapanışa ihtiyacı var. Bu gerçekleşirse Ripple için 0,42 – 0,43 dolar aralığın yeniden gündeme gelme ihtimali yüksek olacaktır.

Kanalın orta bandından gelen destek, toparlanma için önemli bir sinyal olarak kabul edilebilir. Ancak bugün bu ara desteğin altında bir günlük kapanışta düşüş eğilimin devam etme olasılığı artacaktır. Bu da XRP’in kanalın alt bandı olan 0,35 dolar seviyesine doğru hareketini tetikleyebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 02.03.2023

Ripple 2023 yılına yükselişle girmişti. Yılın ilk günü 0.32 dolar seviyesinde olan varlık Ocak ayının ortalarına doğru 0.43 dolar bölgesine doğru yükselişler yaşadı fakat o zamandan bu yana yatay hareketini sürdürmeye devam etti. 0.38 dolar seviyesinde fiyatlanan XRP için takip edilecek ilk direnç seviyesi 0.40 dolar bölgesinde bulunuyor. XRP 0.40 dolar direncini aşabilirse karşılaşacağı bir sonraki direnç noktası 0.43 dolar seviyesi olacaktır. Olası bir düşüş durumunda ise takip edilecek destek seviyeleri sırasıyla 0.38 dolar ve 0.36 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple fiyatı, ters baş-omuz kurulumu potansiyeli bulunmakta. Bu boğa teknik oluşumu, başın en alt noktası ile boyun çizgisi arasında mesafenin eklenmesiyle elde edilen %27’lik bir yükselişin 0.55 dolar seviyesine çıkacağını öngürür. Bu görünüme göre XRP fiyatının kabaca 0.44 dolar civarından bir kapanış gerçekleştirmesi gerekir. Formasyon sağ omzu tamamlayamazsa, yükseliş öngörüsü geçersiz olacaktır ve varlık 0.36 dolar ve 0.33 dolar seviyelerine doğru satışları tetikleyebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.03.2023

Ripple ise günlük grafikte diğer majör coinler gibi teknik indiktörlerinde alıcı bir görünüm sunmuyor. 0.38 dolar – 0.3674 dolar bölgesinde hem dip oluşumları hem de bollinger bandı alt seviyesi olmasıyla güçlü bir destek seviyesi bulunuyor. Bu seviyenin altında gerilemesi durumunda 0.36 dolar ve 0.3575 dolar seviyeleri destek olarak beklenebilir. Alış hareketlerinin güçlenmesi durumunda Ripple tarafında 0.38 dolar bölgesinin direnç konumundan desteğe çevirme durumu beklenebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 28.02.2023

Ripple fiyatı Haziran 2022’den bu yana uzun vadeli simetrik bir üçgen içinde işlem görmeye devam ediyor. Şimdi, Ripple fiyatı direnç ve destek arasındaki yakınsama noktasına yaklaşıyor. Bu noktada, Ripple fiyatı için formasyonun dışında belirleyici bir hareket olasıdır. Konsolidasyon uzun süredir devam ettiğinden dolayı, Ripple bu teknik formasyonun dışına çıktığında önemli bir hareket bekleniyor. Eğer ralli başlarsa 0,42 dolar üzeri güçlü kapanışlarda Mart ayında XRP Coin fiyatının 0,50 dolara kadar yükseldiğini görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 27.02.2023

Ripple uzun bir süredir 0.36 ve 0.40 dolar seviyesi arasında gidip gelmekte beklenen 0.40 dolar seviyesini tam anlamıyla kırmış durumda değil buda yatırımcıların alıcı tarafında güçlü kalmasını sağlamadığını görüyoruz. Şu anda 0.3744 dolar işlem gören Ripple satıcılı bir hareketler sergilemekte. Bu gidişat böyle devam ederse 0.36 dolar seviyesine gerileyecektir.

Ripple bu kararsızlık ne zaman bulacak merak konusu? Değişen piyasa koşulları da Ripple tarafında yükseliş hareketine fazlasıyla engel olmakta. Beklenen Ripple hareketi gerçekleşmemesi yatırımcılar kaçış fırsatı aramakta.

 

Ripple (XRP) Analiz; 25.02.2023

Ripple grafiğini incelediğimiz de yakın vadede büyük bir kırılmayı tehdit ediyor. Kripto para birimi, geçen Eylül ayından bu yana devam eden düşüş trendinin üstüne doğru kırabilirse, ilk olarak kapıyı 0,50 dolara doğru hızlı bir ralli için açılabilir. Bununla birlikte, XRP yükseliş trendini 2023’ün başındaki düşük seviyelerden 0,30 Dolar civarında kırarsa, 0,36 Dolar bölgesindeki önceki aylık düşük seviyelere geri dönüş olası görünüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.02.2023

Ripple grafiğini incelediğimizde 0,42 dolar bandına adım atmakta bir hayli zorlandığını söyleyebiliriz. XRP’de yükseliş trendinin korunması için bu seviyenin üzerinde günlük kapanışlar önemli hale gelmiş durumda. Haftanın geri kalanında geri çekilmenin devam etmesi halinde XRP, 0,36 dolarda bulunan kısa ve orta vadeli EMA değerlerine doğru düşebilir.

Bu bölgenin kaybedilmesi ise kısa vadeli yukarı hareketin sonlandığı ve yeni bir düşüş trendinin başlayabileceği şeklinde yorumlanabilir. Diğer yandan XRP, 0,4 dolar üzerine çıkmayı başarır ise alıcıların yeniden devreye girmesine bağlı olarak ortalama 0,42 dolar direnci yeniden test edilebilir ve olası bir kırılımın ardından kripto para, 0,44 dolar ve ardından 0,47 dolar seviyesine doğru yönelebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.02.2023

Geçen hafta kripto para piyasasındaki yükselişe karşın yüksek bir fiyat performansı sergileyemeyen Ripple, piyasanın yeniden düşüşe geçmesi ile birlikte de yeniden 0,40 dolar direnç bandından ret yiyerek ve son 7 günlük zaman dilimi içerisinde çoğu kripto para biriminin aksine yalnızca ortalama %1 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydettiğini söyleyebiliriz.

Son günlerde kaydettiği fiyat hareketleri ile de Ripple, 0,38 dolar ile 0,40 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya devam ediyor. Bu hareketlilik yukarı yönlüden ziyade yapı daha çok aşağı yönlü hamlelerde bulunduğunu söyleyebiliriz. Alıcıların yeteri desteği vermemesi durumunda düşüş yakın olacaktır. Geçerli saydığımız 0.36 dolar seviyesi takip edilmeli.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.02.2023

Son zamanlardaki yüksek seviyelerden geri çekilmeler yaşayan, Ripple’ın BAE’de yeni bir iş ortağı sağladığına dair bazı olumlu haberlere rağmen geliyor. Ripple’nin 0,40 dolara yükselmeye devam etme konusundaki isteksizliği, XRP’nin geçen Eylül’e kadar uzanan yüksekleri birbirine bağlayan bir düşüş trendinden önemli bir dirençle karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıkıyor.

XRP önümüzdeki haftalarda 0,40 doların ortalarına doğru bir hareket yapabilirse, belki de daha geniş kripto piyasası rallisi devam ederse, bu, 0,50-55 dolar bölgesindeki dirence doğru hızlı bir hareketi tetikleyebilir. Olumsuz senaryoda ise 0.40 dolar seviyesinin altında kalması halinde düşüş trendini devam ettirecektir. Alt bölgelerde ki 0.36 dolar seviyelerine kadar bir düşüş görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.02.2023

Ripple’nın fiyatı azalan bir kanal formasyonunda düşüyor. 20 günlük EMA 0,39 dolar düzleştiğini ancak RSI 54’ün üzerine çıktığını görüyoruz, bu da boğaların bir toparlanma başlatmaya çalıştığını bizlere gösteriyor. Fiyat yükselir ve kanalın direnç çizgisinin üzerinde kalmayı başarırsa 0,42 dolara doğru toparlanma devam edebilir. Bu bölgenin üzerinde kapanışlar ise 0,46 dolara kapı aralar. Tersi senaryoda 0,36 dolar ve aşağısına doğru XRP Coin’in düştüğünü görebiliriz.

Davaya dair umutlar Mart ayında sonuçlanacağı yönündeydi ancak şimdi Eylül ayı diye konuşulmaya başladı ve en büyük fiyat katalizörü Ripple için zayıfladığını söyleyebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.02.2023

Ripple 0.39 dolar ila 0.41 dolar arasındaki fiyat bandına yaklaşma girişimlerinden bulunuyor. XRP boğalarının hedeflediği bu fiyat aralığı önemli bir direnç noktası olmakla beraber popüler kripto paranın yönünü tayin edebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda, kısa vadeli bir satın alma sinyali için boğaların net bir kırılmayı başlatması gerekiyor.

Bunun yanı sıra XRP boğalarının 0.39 dolarlık barajı kırma girişimlerinin başarısız olması fiyatı 0.37 dolarlık destek bandına geri çekilme durumu da söz konusu. Ripple tarafında alıcıların net bir şekilde hareket edip desteklemesi gerekecektir aksi bu senaryonun tersi bir durum yaşama riski artacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.02.2023

Ripple grafiğini incelediğimiz de anlık olarak 0.3930 dolar seviyesinde işlem görüyor. Marketin yapısını incelediğimiz de pozitif bir havadan ziyade negatif havanın satıcıların daha ağırlık olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar hafta sonları hacimsiz hareketler yaşansa da hafta başlangıcı için kötü bir durum olduğunu söyleyebiliriz, çünkü satıcının böyle devam etmesi durumun da momentumun düşmesiyle beraber ilerleyen günlerde düşüşlerle karşılaşabiliriz.

Ripple tarafında alıcılar tarafında gerekli desteği alması halinde 0.3971 majör direnç olarak kabul ettiğimiz seviyesini kırmak için hamleler de bulunacaktır. Bu kırılımın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda takip edebileceğimiz seviyeler ise 0.4050 dolar seviyesi ve 0.4190 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 17.02.2023

Ripple şimdilik 20 günlük EMA’nın (0,3891) altında ancak daha fazla toparlanma genel piyasa hissiyatındaki değişim nedeniyle baskılanıyor. Olası düşüş senaryosunda 0,36 dolar güçlü destek ve bu bölge test edilebilir. Altında kapanışlar 0,3 ile 0,42 arasındaki konsolidasyonun uzamasına neden olacaktır. İyimser senaryoda 0,42 ve 0,44 dolar dirençleri aşılması gerekilen zorlu hedefler olacak.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.01.2023

Yakın tarihli bir etkileşimde, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, iki yıl süren Ripple-SEC davasının 2023’ün ilk yarısında çözülmesini umuyordu. İlginç bir şekilde, XRP, Garlinghouse’un uzlaşma karar tarihindeki iddiasının ardından kilit direnci 0,3971 dolardan kırdı. Yazma sırasında, fiyat 0,4090 dolar seviyesinde işlem görmekte. Bu seviye, geçmişte XRP’nin yükselişini sınırladı, bu nedenle boğalar, bir FTX dönüşü fikrini güçlendirmek için bunun ötesine geçmeyi umuyor olacak.

Yükseliş momentumunu devam ettirebilirse 0.42 dolar seviyesine kadar bir hareketlilik göreceğiz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.01.2023

Dört saatlik grafikte, RSI alt aralıktan geri çekildi ancak nötr çizgiye doğru hareket etmeye de devam etti. Yazım saatine göre RSI değeri 51’di ve ayılar daha fazla güç kazandıkça satın alma baskısı azaldıktan sonra piyasanın neredeyse nötr olduğunu gösteriyordu.

Dengedeki Hacim (OBV) de hafifçe düşerek kısa vadede sınırlı bir yükseliş ivmesine işaret etti. Bu nedenle, XRP 0,39 dolar ve 0,38 dolar desteklerinin altına düşerse aşağı yönlü harekete devam edebilir ve 0,3780 dolar seviyesine gelebilir. Bu seviyeler, kısa vadeli yatırımcılar için açığa satış hedefleri olarak hizmet edebilir.

Ancak, 0,42 doların üzerine gerçekleşecek bir hareket düşüş tahminini geçersiz kılar. Böyle bir yükseliş, özellikle BTC 21.000 dolarlık bölgesini geri alırsa, XRP’yi 0,4053 dolarlık düşüş emri bloğunu hedefleyecek duruma getirebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.01.2023

Ripple cephesindeki son durum ise stabil hareketliliğine devam etmekte, şu anda 0.39 dolar seviyelerinde işlem görmekte, 0.3971 direncine doğru bir atak gerçekleştirdi. Kırılım gelmediği takdirde hareket yönünü aşağıya çekme durumu çok yüksek. bu düşüşte ise ilk takip edeceğimiz seviye ise 0.3674 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.01.2023

Rippple grafiğini incelediğimiz de 0.36 dolar desteğini test etmesinden sonra yukarı yönlü tekrardan bir hareket sağladı ama 0..39 dolar direncini test edecek ya da kırılımı gerçekleştirecek bir güçlü ivme gözükmemekte. Bu direnç seviyesi kırılmadığı takdirde bu yatay bant aralığında hareket etmeye devam edecektir. Bu ilerleyen günlerde düşüşe tetik olacağını belirtmek isteriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.01.2023

Ripple 11 Ocak’ta üçgenin ve hareketli ortalamaların üzerine yükseldi. Ancak boğalar güçlü bir yukarı hareket başlatamadı. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterir. 16 Ocak şamdanındaki uzun fitil, ayıların 0,42 dolarlık genel direncin yakınında satış yaptığını gösteriyor. Fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına düşerse, pariteyi bir süre 0,30 ila 0,42 dolar arasında tutacaktır.

Boğalar XRP için şanslarını canlı tutmak istiyorlarsa, 20 günlük EMA’ya 0,36 dolar geri çekilmeyi agresif bir şekilde satın almak zorunda kalacaklar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, XRP 0,42 doları yeniden test edebilir. Bu seviye çıkarılırsa, XRP için parite 0,51 dolara yükselebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.01.2023

Ripple tarafında ise hafta sonu belirtiğimiz 0.3971 dolar seviyesini aşmayı başardığını gördük fakat bugün grafiğine baktığımızda durumlar biraz daha farklı hareket etmekte. Şu anda 0.3971 dolar seviyesini kaybetmiş durumda bu seviyeyi geri kazanamadığı takdirde beklediğimiz yukarı yönlü hareketin gerçekleşmeyeceğini belirtelim. Düşüş senaryosunda ki durum ise satıcıların yoğun bir şekilde devam etmesi halinde alt seviyede ki diğer destek olan 0.3674 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.01.2023

Ripple tarafına göz attığımızda. SEC davasının önümüzdeki birkaç ay içinde sona ermesi bekleniyor. Neredeyse 26 aydır XRP yatırımcısı bu davanın sona ermesini bekliyor. Artık karar tarihi de yaklaştığı için XRP özelinde talebin artması beklenebilir. Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,389 dolarda bulunuyor. Yükselişin devam etmesi için 0,3971 dolar direncin geri kazanılması ve üzerinde kapanışlar görülmesi gerekiyor. Eğer bunu başarabilirse 0,4374 dolar iyi bir hedef olarak yerini koruyacak.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.01.2023

27 Aralık’tan sonra Ripple fiyat analizinde yeniden yükseliş görüldü. Daha önce gördüğü 0,33 dolarlık desteğin son zamanlardaki yükselişinin tersine dönmesini sağladı. Son altı gün içinde, XRP fiyatı %10,1 arttı ve şu anda 0,3734 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu yükseliş modelinin etkisi altında, Kripto para fiyatının 0,3802 direncini kırması ve XRP için daha fazla büyüme potansiyelini desteklemesi olası. Majör altcoin son bir hafta ve günlük seviyede yeniden hız kazanmış gibi. Hatta 1 aylık dönemde en yüksek seviyelerinden birine doğru ilerleme mevcut. Ripple fiyat analizi için şu an direnç bölgesine yakın hareketler görülüyor.

Yeterli hacme sahip uzun yükseliş mumu, 0,3674 dolar direncini kırarak bu altcoini durgun piyasa duyarlılığından kurtarıyor. Günlük mum ihlal edilen direncin üzerinde kapanırsa, alıcılar fiyat tablosunda toparlanmaya devam etmek için daha yüksek bir zemin elde eder. Ripple fiyat analizi; 0,3971 dolardan yukarı yönlü bir kırılma, piyasadaki satın alma baskısını yoğunlaştıracak. Bu sayede yükseliş büyümesi %10-15’lik bir artış kaydedebilir. Nihai hedef burada 0,396 – 0,40 dolar olabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.01.2023

Ayılar, son birkaç gün içinde fiyatı simetrik üçgenin destek hattının altında tutma girişiminde defalarca başarısız oldu. Bu durum yatırımcıların XRP’deki düşüşü fırsat bilerek satın alma işlemi gerçekleştirdiğini gösterebilir. Ripple boğaları, fiyatı üçgenin direnç çizgisine doğru itmeye çalışabilir. Olası girişim takip edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yukarı hareketin başladığını gösterebilir. Girişim başarılı olursa Ripple 0,42 dolara ve daha sonra 0,46 dolarlık model hedefine yükselebilir.

Varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya direnç çizgisinden aşağı dönerse, bu durum paritenin üçgen içinde işlem görmeye devam edebileceğini düşündürebilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı üçgenin altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.01.2023

Ripple grafiğini incelediğimizde fiyat hareketi tekrar desteğe dönüşen 0.3457 seviyesini sabah saatlerinde test etti. Şu anda ise 0.3482 dolar seviyesinde işlem gören Ripple bu destek seviyesinde konumlanmayı başarırsa 0.3674 dolar seviyesini test etmeye çalışacaktır. Bu nokta güçlü hareketlerin gelmesi halinde takip edeceğimiz diğer seviye ise tekrar 0.3971 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.01.2023

Ayılar XRP’yi 0,34 dolardan fiyatlandırdı, ancak 0,34 dolara düşüşün ardından piyasa biraz istikrar buldu. Yatırımcılardan gelen satın alma baskısı düşüş eğilimini geçersiz kıldı ve fiyat seansın en yüksek seviyesi olan 0,3540 dolara yükseldi. Ripple coin grafiğini son olarak incelediğimizde, yazı sırasında fiyatın 0.3503 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadığını görüyoruz.

Fiyat yükselmeye devam ederse, bir sonraki direnç seviyeleri 0,3674 Dolar ile 0,38 Dolar arasında olabilir. İlerleyen günlerde, XRP’nin yükseliş eğilimi devam ederse, bu direnç seviyelerine meydan okunabilir. Ancak, boğalar zemin kaybetmeye devam ederse fiyat destek seviyelerinin altına düşebilir ve 0,3213 dolar civarında geri dönebilir. Bu seviye ihlal edilirse, 0,30 dolar veya daha düşük bir geri çekilme potansiyeli var.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.01.2023

Ripple grafiğinde kasım ayında yapılan dip seviyelerin 2 ay sonra temizlemiş gözüküyor. Mevcut durumda destek bölgesi olan 0.33-0.34 dolar bölgesinde tutunmaya çalışan altcoin için bölgenin kaybedilmemesi halinde yükselişlerin başlaması muhtemel gözüküyor.  Mevcut destek bölgesinin kaybedilmemesi halinde yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte ilk hedef bölge 0.3971 dolar seviyesi olacaktır. Bu bölgeden aşağı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak XRP için yükselişin devam etmesi halinde 0.42-0.44 dolar bölgesine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

Altcoin için mevcut destek bölgesinin kaybedilmesi halinde ise yüksek zaman dilimindeki destek bölgeleri takip edilmelidir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 06.01.2023

Ripple grafiğine baktığımızda yine 0.3457 dolar seviyesine yönelik bir hareketlik gözükmemekte, bu senaryonun böyle devam etmesi halinde alt bölgede ki 0.3213 dolar seviyesini tekrar test etme riski bulunmakta. Ripple fiyat tarafında 0.3213 dolar seviyesine gelmesi halinde farklı bir düşüş senaryosu ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durum ise yatırımcıların canını bir hayli yakacak gibi gözüküyor. Şu an içerisinde fiyatı izlemek en doğru karar olacaktır diye düşünüyorum.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.01.2023

Ripple düşen trend çizgisinin üzerinde bir kırılma gerçekleştirmek üzere. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, alçalan trend çizgisiyle kesişen 0.44 dolardaki 200 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) doğru bir yükselişin önünü açabilir. Orta çizgiden 70.00’in üzerindeki aşırı alım bölgesine doğru yükselen Göreceli Güç Endeksi (RSI) alıcıların güçlü olduğunu gösteriyor.

XRP’nin 0.3674 dolardaki direnci kırması halinde yükselmeye devam etmesi ve 1 dolardaki orta vadeli direnç seviyesine ulaşması bekleniyor. Ancak noktalı trend çizgisinin üzerinde bir kırılma gerçekleştiremezse alıcıların fiyata yukarı yönlü baskı uygulamaya devam etmeden önce 0.30 dolardaki desteğin yeniden test edilmesini beklemeleri gerekiyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 04.01.2023

Anlık olarak 0.3504 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlenen 0.3674 dolara doğru ilerlemektedir. Bu seviyenin bizler için kar alım seviyesi olabileceğini düşünmekteyim. Çünkü fiyatın buralardan daha öncesinde de gerilediğini görmekteyiz. Ancak bu seviyenin kırılması söz konusu olur ise bir sonraki hedefimiz 0.3971 dolar olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge ise 0.3457 dolar seviyesidir. Bu seviyenin de daha öncesinde nasıl denendiğini görmekteyiz. Bu nedenle herkesin buradan alıcılı davranmasını beklerim. Fiyatın ise güçlü bir tepki ile direnç seviyesini tekrar denemesi gerçekleşebilecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 03.01.2023

2023’te Ripple fiyatı için iyimser bir görünümün ortasında geri dönüyor gibi gözüküyor. Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı davayı kazanırsa token ve kripto para endüstrisi durumdan fayda sağlayabilir. Her iki taraf da son taleplerini 2022’nin sonuna doğru sundu ve nihai kararı bekliyor ve bu karar muhtemelen 2023’ün ilk çeyreğinin bitiminden önce bildirilecek. 2020 yılının Aralık ayından bu yana iki yıldan fazla süredir devam eden davada Ripple’ın kazanan taraf olma olasılığı daha yüksek. Ancak, kripto para endüstrisinin son zamanlardaki karmaşık olayları nedeniyle bu olasılık azalabilir.

Karmaşık olaylardan kastımız kripto para endüstrisinde büyük bir düzenleyici eksikliğini ortaya çıkaran FTX borsasının çöküşüdür. Bu nedenle hükümet, davayı yatırımcıları korumak için harekete geçmeye hazır olduğunu göstermek için kullanabilir. Şimdilik, yatırımcıların yapabileceği tek şey hazırlanmak ve kendilerini konumlandırmak. XRP’nin kısa vadeli teknik verileri, en az dirençli yolun yukarı yönlü olduğunu doğruluyor. Bu yüzden, 0,35 doların üzerinde bir kırılma, daha fazla bireysel yatırımcıyı piyasaya çekecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 02.01.2023

Gece saatlerinde gelen satışlar sonrası sert bir düşüş gerçekleştirerek 0.30 seviyesine kadar geriledi.  Anlık olarak hareket halinde olan fiyat 0.3317 dolar seviyesidir. Bu seviyeden öncesinde destek seviyesi olarak belirlenen 0.33 dolardan bir tepki alınmıştır. Destek seviyemiz zaten öncesinde de belirtildiği gibi alım bölgesi olarak kullanılacaktır. Çünkü fiyat birçok kez buradan yukarıya doğru tepkiler almaktadır.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviyelerden ilki ise 0.3674 dolar seviyesidir. Bu seviyenin de kâr alım seviyesi olduğunu unutmamak gerekecektir. Çünkü fiyatın aslında burada yatırımcılar tarafından satış yönünde baskılandığı grafikte gözükmektedir. Tabi bu seviyenin yukarıya doğru kırılması da gündeme gelebilecektir. Eğer kırılım gerçekleşir ise bir sonraki hedef 0.3971 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 30.12.2022

Ripple cephesinde ki son durum ise düşüş senaryosunda devam etmekte güçlü destek olarak kabul ettiğimiz 0.3457 dolar seviyesi kaybederek 0.3345 dolara kadar bir düşüş yaşadı ve şu anda da düşüş yaşamaya devam etmekte. 4 saatlik periyotta 0.3457 dolar denemesi gelmediği takdirde düşüş devam edecektir ve bir diğer alt seviye olan 0.3213 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 29.12.2022

Ripple cephesinde teknik yapıya baktığımız olumsuz fiyat hareketleri devam etmekte, son olarak 0.3457 dolar destek seviyesine kadar geriledi anlık destek seviyesinde işlem gören Ripple günlük periyota bu seviyenin altına kapanış gerçekleştirdiği takdirde bir sonra ki majör destek olan 0.3212 dolar seviyesine kadar bir düşüş görebiliriz.

Olumlu senaryoda 0.3457 dolar seviyesini koruduğu takdirde ilerleyen saatlerde tekrardan 0.3674 dolar seviyesine doğru bir hareketlilik başlatacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 28.12.2022

Teknik açıdan, Ripple bir düşüş eğilimiyle 0,3595 dolardan işlem görüyor. Ripple, 4 saatlik zaman diliminde onu 0,3730 dolar civarında tutan simetrik bir üçgen formasyonunu kırmıştı. Bu, 50 günlük hareketli ortalamanın direnç olarak hareket ettiği ve XRP fiyatının düşmesine neden olduğu seviye.

XRP’nin 0,3457 dolar civarında destek bulması bekleniyor ve bu seviyenin aşağı yönlü kırılması 0,3210 doları görmesine yol açacak. RSI ve MACD göstergeleri de satış bölgesinde ve satış trendinin mümkün olduğunu gösteriyor. Talep artarsa 0,3674 dolar direnç seviyesini kırabilir ve 0,39 veya 0,42 doları hedefleyebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 27.12.2022

Anlık olarak 0.3679 dolardan işlem görmekte olan Ripple destek seviyesi olarak belirlediğimiz 0.3457 dolardan tepki alıp direnç olarak kabul ettiğimiz 0.3674 dolar seviyesini kırmış bulunmakta. 0.3457 seviyenin bizler için güçlü bir alım noktasıydı. Çünkü önceki fiyat hareketlerini de gözlemlediğimizde buradan alınan tepkinin direnç seviyesine kadar ilerlediğini fark etmekteyiz.

Direnç seviyesi olarak belirlenen diğer bölge ise 0.3971 dolar bölgesidir. Bu seviyenin bizler için kar alım seviyesi olabileceğini düşünmekteyim. Çünkü gelecek satış işlemleri ile birlikte fiyat tekrar destek seviyesine ilerlemek isteyecektir. Ancak bu seviyenin yukarıya doğru kırılması durumunda bir sonraki hedefimiz 0.42 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 26.12.2022

Teknik cephede, Ripple tarafına baktığımızda 0,35 dolardan işlem görüyor. Ripple, 4 saatlik dönemde onu 0,3674 dolar yakınında tutan simetrik bir üçgen modelini kırdı. Bu, 50 günlük hareketli ortalamanın direnç olarak çalıştığı ve XRP fiyatının düşmesine yardımcı olduğu seviyenin aynısıdır.

Olumsuz tarafı, XRP’nin 0,3457 dolar civarında desteği koruması bekleniyor ve bu seviyenin aşağı yönlü kırılması onu 0,32 dolara maruz bırakıyor. Talep yükselirse, yükseliş baskısı 0,3674 dolar direnç seviyesini kırabilir ve 0,3751 dolar veya 0,3971 doları hedefleyebilir.

Ripple (XRP) Analiz; 24.12.2022

Anlık olarak 0.3520 dolardan işlem gören Ripple destek olarak belirlenen 0.345 dolardan tepki aldı. Bu seviyenin bizler için alım seviyesi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü fiyat daha öncesinde de buraya gelerek tepki almış ve direnç seviyesine kadar ilerleme kaydetmiştir.

Direnç seviyesi olarak belirlenen ilk bölge 0.39 dolardır. Bu seviyenin de kâr alım bölgesi olacağını düşünmekteyiz. Çünkü gelecek satış işlemleri daha öncesinde de olduğu gibi fiyatı destek seviyesine geriletecektir. Ancak eğer bu seviye yukarıya doğru kırılır ise bir sonraki hedefimiz 0.42 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.12.2022

Ripple tarafına baktığımızda tekrardan 0.349 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardı ve şimdi ise günlük periyota bu seviyenin üzerinde kalıcılığını korumasını bekleyeceğiz. Günlük periyotta 0.349 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardığı takdirde bir sonra ki hedef olan 0.367 dolar rahatlıkla kırabilecektir. Bu seviyeden alacağı tepki ile beraber kısa vadede olumlu hareketler gerçekleşecek gibi gözüküyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.12.2022

Ripple grafiğini incelediğimizde önemli destek seviyesinde işlem gördüğünü görüyoruz. Ripple fiyatı günlük destek bölge aralığı olan 0.32 dolar ve 0.34 dolar destek bölgesinde hareket ediyor. XRP fiyatı, geçen hafta önemli ölçüde düştükten sonra şu anda 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin altında işlem görüyor. 9 günlük EMA 20 günlük EMA’nın altında konumlandığından ve günlük RSI çizgisi aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olduğundan, havale tokeninin günlük grafiği baskı zamanında düşüş gösteriyor.

Şu anda 0.3426 seviyelerinde işlem gören Ripple 0.3457 seviyesini aşamadığı takdirde düşüşe devam edecektir. 4h periyotta 0.3457 dolar seviyesini kırdığı takdirde yukarı yönlü denemeler gelecektir ve ilk olarak 0.3674 dolar seviyesini takip edeceğiz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.12.2022

Anlık olarak 0.3411 dolardan işlem gören Ripple destek seviyesi olarak belirlenen 0.33 dolardan tepki alabilecektir. Bu seviyenin bizler için alım bölgesi olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyat birçok kez buradan tepki alarak yukarıya direnç seviyesine ilerleme sağlamıştır.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz ilk bölge 0.39 dolardır. Bu seviyenin bizler için oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü fiyat süreklilik halinde bu seviyeyi deniyor ve tepki alarak destek seviyesini tekrar ediyor. Bu nedenle buradan kar alımı yapılabileceğini düşünmekteyim. Direnç seviyesi olarak belirlenen ikinci bölgemiz 0.42 dolar 0.39 doların kırılması ile gerçekleşecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.12.2022

Ripple tarafına baktığımızda işlerin iç açıcı gittiğini söyleyemeyiz önemli majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.345 dolar seviyesini kaybetmiş durumda öte yanda ripple tarafında yaşanan gelişmeler ise negatif bir durum izlemeye devam ediyor. Bu durumunda böyle devam etmesi halinde Ripple tarafında beklenmedik seviyelerle karşılaşabiliriz. İlk olarak bizi itecek seviye ise 0.31 dolar seviyesi olacaktır. Ripple bu senaryoyla karşılaşmaması adına tekrardan 0.34 doların üzerinde çıkması gerekir.

Ripple (XRP) Analiz; 17.12.2022

Ripple fiyatını incelediğimizde, önemli destek seviyesi olan 0.32 dolar bölgesine kadar düşüş hareketi gerçekleştirebileceğini gösteriyor. Fiyat yazı sırasında 0.3560 dolar bölgesinde hareket ediyor. Eğer Ripple 0.42 dolar bölgesinin üzerinde günlük mum kapatamaz ise düşüş hareketine devam edebilir. Fiyatın bu bölge üzerinde hareketine devam etmesi halinde yükseliş devam edecektir.

Ripple gün içerisinde %4.30 düşüş yaşadı. Birçok yatırımcı binance borsasından kendi cüzdanına Ripple gönderen balinanın satış yaptığını belirtiyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.12.2022

Makro ekonomiye ilişkin bazı istatistiklerin açıklandığı, önemli ekonomik kararlarla dolu bir hafta sona eriyor. Bazıları hala açıklanmayı beklerken, ana olaylar Fed’in faiz kararı, Jerome Powell’ın ek açıklamalarıyla sona erdi.

Bu olaylara, her zaman olduğu gibi finansal piyasaların yanı sıra kripto piyasası da düşüşle tepki verdi. Büyük kripto paraların hiçbiri satış baskısından kurtulamadı. Ancak XRP gibi bazı kripto paralar cesur fiyat hareketleri sergiledi.

Nitekim XRP, işlem gününü kayıpla kapatmasına rağmen, 0,375 dolarda bulunan önemli bir destek seviyesini korumayı başardı. Bu seviye son günlerde, hem psikolojik hem de teknik olarak, XRP için önemli bir seviye oldu. Ripple boğaları, bu seviyeyi korumaya devam ederse, XRP fiyatının 0,42 dolara yükseldiğini görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.12.2022

Ripple tarafında 0.375 dolar seviyesini birden fazla kez test etmesine rağmen bu seviyeyi güçlü bir şekilde korumayı başardı. Şu an içerisinde 0.381 dolar seviyesinde işlem gören Ripple satıcıdan kurtulduğu takdirde 0.3947 dolar seviyesini günlük periyotta hedef alacaktır.

Olumsuz senaryoda satıcı baskısından kurtulamadığı takdirde güçlü destek görevi gören 0.375 seviyesini kaybetme durumu söz konusu ve bu seviyi kaybetmesi 0.36 ve 0.34 yatay kanal bandın içerisinde hareketler görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.12.2022

Ripple fiyatı 25 Kasım’dan beri alçalan trend çizgisine bağlı kalıyor. Ayrıca 0.37 doların üzerindeki kritik bir talep bölgesini de koruyor. Alıcıların piyasada olduklarını teyit etmek için XRP fiyatını 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) ve 100 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları gerekecek. 0.39 dolardaki trend direncinin üzerinde bir kırılma, ilk önce 0.42 dolara ve ardından 0.45 dolara yükselmesini sağlayabilir.

Ripple fiyatı şu anda 0.389 dolarda olan 200 günlük EMA’daki potansiyel kar alma hedefi için 0.39 doları kırıp bu sevenin üzerinde tutunduğunda alım emri verilebilir. Yükseliş beklentisinden olan yatırımcılar XRP sırasıyla 0.42 doları ve 0.45 doları görene kadar bekleyebilirler.

 

Ripple (XRP) Analiz; 13.12.2022

Ripple tarafı halen direnmeye devam ediyor. 0.38 dolardan işlem gören Ripple 0.375 doların üstünde kalmayı başardığı takdirde yukarı yönlü tepkiler almaya çalışacaktır. Olası piyasada ki etkenlerin olumsuzluğu artmadığı takdirde Ripple tarafında olumlu fiyat hareketleri görebiliriz. Sıralı olarak 0.40 ve sonrasında 0.42 dolara kadar bir tepki almasını bekleyeceğiz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.12.2022

Anlık olarak 0.3758 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlenen 0.3950 dolardan aşağı yönlü bir tepki almaktadır. Bu tepkinin bizleri destek seviyesine kadar götürebileceğini düşünmekteyiz. Çünkü fiyatın daha öncesinde de birçok kez buradan destek seviyesine kadar gerilediğini görmekteyiz.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.3450 dolardır. Bu seviyenin bizler için alım seviyesi olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyatın daha öncesinde de birçok kez buradan tepki alıp destek seviyesine ilerlediğini görmekteyiz. Direnç seviyemiz olan 0.3950 dolar eğer yukarıya doğru kırılır ise sonraki hedefimiz 0.42 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.12.2022

WhaleAlert’e göre, kripto balinaları son 24 saat içinde 275 milyondan fazla XRP taşıdı. Toplam taşınan XRP’nin değeri 107 milyon doları aştı.

Veriler, balinaların geçtiğimiz gün 113 milyondan fazla XRP (yaklaşık 44 milyon dolar değerinde) satın aldığını gösteriyor. İşlemlerin çoğu Bitso kripto borsasından gerçekleştirildi. Ancak, kaydedilen en büyük işlem, 15,3 milyon dolar değerinde XRP satın almak oldu.

XRP, son 30 gün boyunca Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve şu anda 0.3891 dolar seviyesinde işlem görüyor, 0.40 seviyesinden tepki alarak tekrar aşağı yönlü satışlar artmaya başladı. XRP 0.38 dolar desteğini kaybettiği takdirde sert bir düşüş yaşama riskini unutmamak gerekir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.12.2022

Kripto paralarda dün yaşanan düşüş sonrası Ripple bu düşüşe karşı güçlü bir karşılık vererek majör destek olarak kabul ettiğimiz 0.3751 seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Şu an içerisinde ise 0.38 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple 0.39 seviyesini aştığı takdirde bir diğer direnç olarak kabul ettiğimiz 0.42 dolar seviyesini gündeme alacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.12.2022

Ripple cephesinde ise diğer altcoinlere istinade biraz daha güçlü kaldığını söyleyebiliriz. Bitcoin tarafında düşüş sertleşmediği takdirde Ripple yukarı yönlü olarak beklediğimiz 0.42 dolar seviyesini test etmeye çalışacaktır. Olası negatif senaryoda ise piyasada ki düşüşün sertleşmesi durumunda Ripple 0.34 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşayacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 06.12.2022

Anlık olarak 0.3837 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlediğimiz 0.40 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin daha öncesinde de test edildiğini ve tepki alındığını görmekteyiz. Bu nedenle bizler de buradan kar alımı yapabilmekteyiz. Çünkü fiyatın buradan tekrar destek seviyesine gerileyeceğini düşünmekteyim.

Destek seviyesi olarak belirlediğim bölge ise 0.338 dolardır. Bu seviyenin güçlü bir destek olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü fiyatın daha öncesinde de birçok kez buradan tepki aldığını ve direnç seviyesine yöneldiğini görmekteyiz. Bu nedenle bu seviyeler işleme giriş için uygun olabilecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.12.2022

Son 24 saatte $0,387 ile $0,402 fiyatları arasında dalgalı şekilde geçiren XRP şu anda $0,39 fiyatında. Özellikle bir haftadır çok az volatil olan, yakın fiyatlar arasında küçük hareketler yapan XRP, $0,40 üzerinde kalacak güçlü desteği sağlayamadı. Özellikle yasal problemler nedeniyle XRP Ledger’ın lansmanında yeterince yankı uyandıramayan ve Ripple Labs ekibinin geliştirmelerini çok iyi pazarlayamayan proje, yine de uluslararası havaleler için “talep üzerine likidite” hizmeti gibi yeniliklerini tüm dünyada kademeli olarak benimsetmeye devam ediyor. Ripple 0.40 dolar seviyesinin üzerine aşması halinde yükselişi senaryosunu görebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 03.12.2022

Ripple en son 0,32 dolar civarındaki düşük seviyelerine kıyasla yaklaşık %24 oranında bir artışla işlem görmüştü. Ayrıca son birkaç hafta içerisinde XRP yükseliş trendinde ve yükselen bir üçgen oluşturduğu belirtiliyor. Belirtilen üçgenin üst bölgesi mevcut konumda 0,42 dolar civarındaki desteğe dönüşen bir direnç bölgesi olması bekleniyor.

Yükselen üçgen formasyonları genellikle fiyat artışı eğilimi gösteren bir model olarak görülür. Bu nedenle Ripple boğaları, önümüzdeki günlerde XRP’nin 0,42 dolarlık direnç alanını geçebilmek için toparlanmaya çalışabilir. Mevcut konumda bir kırılma 0,48 doların üzerine ve 0,52 dolar civarındaki bir sonraki kilit direnç alanına doğru hızlı bir yükselişi tetikleyebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 02.12.2022

Anlık olarak 0.389 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlenen 0.405 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin daha öncesinde de birçok kez test edilerek tepki alındığını görmekteyiz. Bu nedenle buradan kar satışı yapılmasını doğru bulmaktayım. Çünkü fiyat buradan destek seviyesine kadar bir geri çekilme gerçekleştirebilir.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.365 dolardır. Fiyatın buraya kadar geri çekilmesi halinde buradan tekrar tepki alması gerekecektir. Çünkü daha önceki fiyat hareketlerine baktığımızda destek seviyesinden direnç seviyesine bir yükseliş gözükmektedir. Eğer belirlediğimiz direnç seviyesi olan 0.405 dolar yukarı yönlü kırılır ise 0.439 ve 0.48 dolar hedef olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.12.2022

Majör altcoin son aylarda piyasa koşullarına rağmen diri kaldı. SEC davasında olumlu haberlerin gelmesiyle beraber 3 aylık performans çift hanelerde kaldı. Bu havayı iyi yakalayan topluluk varlığı yukarı sıralara da taşıdı. Ripple, dolar karşısında 0,365 dolarlık desteğin üzerinde kaldı. Ripple 0.42 dolar seviyesini kırması halinde fiyatı, 0,48 dolar seviyesine doğru yeni bir ralli izliyor gibi görünüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 30.11.2022

Ripple kademe kademe yükselemeye devam ediyor. Şu an içerisinde 0.402 dolar seviyelerinde işlem görmekte 4 saatlik periyotta satış yemeden 0.405 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardığı takdirde bahsetmiş olduğumuz 0.42 dolar seviyesine doğru daha rahatlıkla hareket edecektir. Aksi durumda ise 0.405 dolar seviyeyi aşmaması halinde bu senaryoyu biraz geciktirecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 29.11.2022

Ripple anlık olarak 0.3911 dolardan işlem görüyor. Direnç seviyesi olarak belirlenen 0.42 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin kâr alımı için uygun olduğunu düşünmekteyim. Çünkü gelecek satış işlemleri daha öncesinde de fiyatı destek seviyesine taşımıştır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.345 dolardır. Bu seviyeden fiyatın birçok kez döndüğü görülmektedir. Bu nedenle buradan işleme girilmesinin doğru olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyatın buradan tepki alarak tekrar 0.42 dolara gitmesi oldukça muhtemeldir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 28.11.2022

Ripple yatırımcıları şu anda son günlerde iki kez test edilen ama aşılamayan $0,42 direncinin aşılmasını bekliyor. 20 günlük EMA’nın üzerine çıkmayı başaran fiyat, bu direnci aştığı takdirde FTX çöküşünün başladığı 8 Kasım’daki fiyatı $0,4370 fiyatına ulaşabilir. Piyasanın genel koşullarına baktığımızda kısa vadedeki güçlü bir yükselişin büyük bir boğa tuzağı olabileceğini ve fiyatın hızlı şekilde 4 kez test edilen $0,33 direncine düşebileceğini görüyoruz.

Öte yandan Ripple ile SEC’in devam eden davasında Ripple’ın lehine sonuçlar gelebileceğini düşünmek için birçok sebep olması, XRP sahiplerinin uzun vadede kâr elde etmeyi sürdürebileceğini gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.11.2022

Ripple cephesinde ki son duruma bakacak olursak şu an içerisinde fiyat hareketinde negatif bir durum gözükmemekte. Şu an içerisinde 0.38 dolar seviyesinde işlem gören Ripple kademe kademe yükseliş hareketi sergiliyor. Olası satışlarının gerçekleşmemesi durumunda belirtiğimiz 0.42 dolar seviyesine doğru yolculuğuna doğru gitmekte…

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.11.2022

Ripple tarafında düşüş yaşanmasa da yukarı yönlü hareket sessizliği devam ediyor. Şu an içerisinde 0.37 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple bu seviyeyi koruması halinde günlük periyotta 0.42 dolar seviyesini test etmek için bir hareket içinde olacaktır. Aksi durum halinde ise 0.37 dolar kaybedilmesi tekrardan 0.33 dolar seviyelerine kadar geri itecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.11.2022

Ripple Kripto piyasasında geçtiğimiz hafta boyunca yaşanan düşüşe rağmen üstünlüğünü korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftaya 0,34$ civarında başlayan Ripple, hafta içinde 0,39$ seviyesini gördü. Ripple, yükselişin ardından genel piyasadaki satış baskısına katılıp geri çekilse de haftayı negatif getiriyle kapatmayan nadir altcoinlerden oldu.

Piyasada ki olası sert bir düşüşün yaşanmaması Ripple tarafında hareketlilik yukarı yönlü olacaktır. Ve sıraları olarak takip edilecek noktalar ise 0.37 ve 0.39 dolar seviyeleri olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.11.2022

Anlık olarak 0.355 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.399 dolar daha öncesinde de birçok kez test edilmiştir. Bu nedenle buradan bir çekilme görmemiz oldukça muhtemeldir. Çünkü gelecek kar işlemleri fiyatı destek seviyesine götürmek isteyecektir.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.33768 dolardır. Daha öncesinde de birçok kez test edilen bu seviye alım bölgesi olarak takip ediliyor. Çünkü grafikte de gözüktüğü üzere fiyatın destek seviyesinden pozitif işlemler ile karşılaşması beklenmektedir. Bu nedenle buradan yukarı yönlü bir tepki almaktadır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.11.2022

Boğalar piyasanın düşüş trendini bastırmaya çalışırken, XRP’nin fiyatı çoğu kripto para birimini geride bıraktı. Dijital havale belirteçleri hala çoğu kripto para birimi gibi flama kalıpları oluşturuyor ve son düşüşün ardından aralığın en yüksek noktasında. XRP’nin fiyatı ya 0,40 doların ortalarına doğru yükselecek ya da önümüzdeki birkaç gün içinde keskin bir düşüş yaşanacak gibi duruyor.  Böyle bir durumun yaşanması durumunda XRP tarafında hazırlıklı olmamız gereken ilk seviye ise 0.35 dolar olacaktır ve ardında bizi bekleyecek bir diğer nokta ise 0.32 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.11.2022

Anlık olarak 0.3805 dolardan işlem gören XRP direnç seviyesi olan 0.3999 doları hedef belirlemektedir. Bu seviye bizler için satım bölgesi olmalıdır. Çünkü grafiğin öncesine de baktığımızda fiyatın genel anlamda buradan geri çekilmeler yaşadığını gözlemlemekteyiz. Bu çekilme destek seviyesine kadar olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.3618 dolardır. Önceki tarihlerde fiyatı bu seviyelerden tepki alarak yukarı yönlü bir ivmelenme yaşamıştır. Bu ivmelenmenin direnç seviyesinde son bulduğu da gözlemlenmektedir. Bu nedenle destek seviyesinden işleme girerek direnç seviyesinde son buldurmalıyız.

 

Ripple (XRP) Analiz; 17.11.2022

Ripple şu anda ivme kaybediyor ve düşüş yaşıyor. Göreceli güç endeksi yani RSI son birkaç gün içinde 30’un altına düşerek güçlü satışa işaret etti gördük ve son zamanlarda biraz daha toparlansa da 50’de geriliyor gibi görünüyor. Benzer şekilde, 30 günlük hareketli ortalaması aşağıyı gösteriyor ve önümüzdeki hafta 200 günlük ortalamasının altına düşerek bir ‘death cross (ölüm kesişimi)’ sinyali verebilir. Bu, daha fazla düşüşe işaret eder ve fiyat bir noktada dibe ulaşabilir. Bu nokta coini ucuza satın almak için iyi bir fırsat sağlayacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.11.2022

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş Polonya topraklarına yayıldıkça Ripple fiyatı beklenmedik bir darbe alabilir. Ripple fiyatı şu anda 0,38 dolardan işlem görüyor, çünkü boğalar bir önceki haftaya göre %20 kayıplarını telafi ederek ikinci bir toparlanma rallisini gerçekleştirdi. Kasım ayının üçüncü ticaret haftasında, savaş ekosistemde tekrar eden bir anlatı haline geldikçe, piyasanın ani bir çöküşe karşı savunmasızlığı arttı. Bu faktörler göz önüne alındığında, Ripple fiyatı önümüzdeki günlerde 0,31 dolar civarındaki dipleri yeniden test edebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.11.2022

Ripple sabah saatlerinde yukarı yönlü bir hareket yaptı fakat yeterli bir hareket olmadı 0.382 seviyelerinde durakladı. Bu noktada kalmayı başardığı takdirde direnç görevi gören 0.405 dolar seviyesini rahatlıkla üzerine atacağını düşünüyoruz ve bu hareketten sonra yukarı yönlü hareketini zorlamaya da devam edecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.11.2022

Ripple fiyat hareketliliğinde ki belirsizlik devam etmekte. Şu an içerisinde 0.344 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple bir türlü 0.350 dolar direncinin üstünde kalıcılığını sağlayamadı. Günlük kapanışta yeniden bu seviyenin üzerinde kapatmasını bekleyeceğiz. 0.350 doların üzerinde kalıcı bir kapanış gelmediği takdirde düşüşün derinleşeceğini düşünüyoruz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.11.2022

Ripple fiyat hareketinde belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bu belirsizlik ilerde oluşacak düşüşün olmayacağı anlamına gelmez ve bunu da unutmamak gerekir çünkü bu belirsizliğin nedenlerinden bir tanesi de düşüşe karşı direnmesidir, bu ne kadar böyle devam edeceği ise kafalarda soru işareti barındırmaya devam ediyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.11.2022

Piyasa değeri bakımından 7. sırada olan Ripple, Bitcoin ve Etherum’un aksine güne negatif devam etti. Güne yüzde 7,9 yükselerek başlayan XRP, Bitcoin ve Ethereum’u izlediğini söyleyebiliriz.

XRP’deki en güçlü direnç şu anda 0.41 dolar seviyesi olarak kabul edebiliriz. Ripple’deki destek seviyesi ise 0,35 dolar seviyesi olarak belirtebiliriz. An itibariyle Ripple 0,3917 dolardan seviyelerinde işlem görüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.11.2022

Ripple daha önce belirtiğimiz gibi baskı altında kalmaya devam ediyor. Her ne kadar Bitcoin’de yaşanan düşüşe dirense de buna karşı koyması çok uzun sürmeyecektir. Özellikle fiyat yapısında 0.334 desteğini kaybetmesi halinde daha sert satışlarla beraber düşüş yaşanacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.11.2022

Ripple fiyatı baskı altında parçalanmaya devam ediyor. Eylül sonu ve Kasım başı arasında birden fazla dip seviyeler yaşandı. Bu zayıflığı, %28’lik bir çöküşe yol açan 0,466 dolarlık destek seviyesinin kırılması ile yaşadı. Ripple fiyatı 0,36 ila 0,46 dolar aralığına yeniden girmeyi başardı.

Olası bu seviyeleri kaybetmesi halinde Ripple tarafında yeni dip seviyeleri ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.11.2022

Ripple fiyat hareketi, hafta başında gelen satışlar devam ederken desteğinin baskı altına girdiğini söyleyebiliriz. Yatırımcıların bu kadar hızlı bir şekilde geri çekilmeleri iyi bir haber değil.

Yaşanan bu düşüş ile beraber lider kripto para birimi olan Bitcoin tarafında bu senaryo devam ederse Ripple tarafında işler bir hayli zorlaşacaktır. Şu an içerisinde 0.4387 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple markette yapıya göre bir düzeltme durumu söz konusu yani tekrar yukarı yönlü hareketler yaşanma durumunun yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.11.2022

Ripple hafta sonunda gelen sert satışlar sonrası belirtiğimiz 0.4650 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Bu süreçten sonra nasıl bir fiyat hareketi olacağı ise merak konusu.

Ripple’de negatif hava devam etmekte alıcının içeriye girmeye korktuğu anda olduğunu söyleyebiliriz. Satıcıların bu denli artması alt bölgelerde ki fiyat için zemin hazırladığını söyleyebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.11.2022

Ripple yaptığı son yükselişin ardın uyarı vermeye başladı diyebiliriz. Şu an içerisinde alıcıların yavaş yavaş içerden çıktığını yerini satıcı tarafına bıraktı diyebiliriz. Bu durumun yoğunlaşması halinde Ripple fiyatta 0.4650 seviyelerine düşme riski artacaktır.

Olumlu havanın devam etmesi için alıcının baskınlığını korumaya devam etmesi gerekir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.10.2022

Alıcılar hacmi geri getiremezse, bu fiyat hareketi aşağı yönlü bir hareket bekleyeceğimizi belirtmiştik. Fiyat o tarihte 0.48 $ bölgesinde hareket ediyordu. An itibariyle fiyat 0.45 $ bölgesine kadar düşüş yaşayacak hareketine devam ediyor. Düşüşün devam edeceğini belirtip 0.43 $ a kadar geri çekilmeler yaşanacağını düşünüyoruz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.10.2022

Ripple 0,50$ seviyesini kırmak için iyi bir girişimde bulundu, ancak şimdiye kadar kısa sürede üç kez başarısız oldu. Bu nedenle fiyat son yedi günde sadece %1.1 arttı. Alıcılar hacmi geri getiremezse, bu fiyat hareketi aşağı yönlü bir tersine dönüşebilir.

0,44 dolarlık destek, iki başarılı testten sonra şimdiye kadar iyi bir seviyede kaldı ve XRP’nin Eylül sonundaki büyük ralliden bu yana saldırıda kalmasına izin verdi. Ancak azalan hacim nedeniyle alıcıların başı yakında belaya girebilir ve ayılar fiyat hareketini devralabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.10.2022

XRP 0,44$ olan kilit desteğin ikinci bir başarılı testinden sonra anahtar direnci 0,55 $ zorlamaya hazır görünüyor. Boğalar fiyat hareketini kontrol ettiği sürece momentum devamı destekler. Tekrar 0.55 $ a itecek bir yükseliş hedefliyorum 0.44$ üzerinde kaldığı sürece yön yukarı

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.10.2022

0,55 dolarlık direnci kıramadıktan sonra XRP, fiyatı 0,44 dolardan kilit desteğe götüren bir geri çekilme yaşadı. Boğalar olay yerinde kaldı ve fiyatı yedi gün öncekiyle neredeyse aynı seviyede tutarak bu destek seviyesini iyi savundu.

Alıcıları endişelendiren şey, ana dirençteki ret sonrasında boğa tarafındaki hacim ve momentumun güç kaybetmesidir. Günlük RSI yükseliş tarafında kalırken, MACD histogramı daha düşük seviyeler nedeniyle zayıflık gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 28.09.2022

XRP/USDT işlem çifti, günlük grafikte 9 Mayıs’tan bu yana ilk kez kilit bir destek dönüşlü direnç seviyesine ulaştı. Ek olarak, fiyat nihayet kısa vadeli gelecek için umut verici bir işaret olan 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerinde bir günlük mumu kapattı.

0,50 ile 0,55 arasında bulunan direnç bölgesinin gücü göz önüne alındığında, bazı yatırımcıların bu alanda kar elde etmesi ve XRP’nin konsolide olmasını beraberinde getirdi. Bununla birlikte, fiyat 0,42 $ seviyesindeki yatay desteğin üzerinde kaldığı sürece, bu mevcut pozitif momentumu bozmamalı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.09.2022

Ripple, geçen hafta sadece kırmızı görülen bir piyasadaki en güçlü performans gösterenlerden biri oldu. Son yedi gün içinde %54’lük bir artışla XRP, bu artışa neyin neden olabileceğine dair söylentileri körükleyerek yeniden gündeme geldi.

XRP’den gelen bu hareket, hem BTC hem de ETH’nin geçen hafta daha düşük düşüşler kaydettiği düşünüldüğünde piyasayı şaşırttı. En büyük soru, alıcıların bu ralliyi sürdürüp sürdüremeyecekleri ve bu en son kazanımları koruyabilecekleri. XRP, fiyattaki keskin artışlarıyla biliniyor, ancak ardından önceki fiyat seviyelerine kademeli bir düzeltme gelebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.09.2022

Ağustos ortasında gerçekleşen bir önceki girişimde, ayılar fiyatı 0,32 dolar civarında kısa vadeli desteğe (yeşil renkte) itti. Bu seviyeyi birkaç kez tekrar test ederek yerel bir dip haline getirdikten sonra, Ripple 0,4 dolar seviyesinin bir kez daha test edilmesi için geri döndü. Seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, bir sonraki olası yükseliş dalgasının ilk işareti olacak.

Varlık, böyle bir hareketin sonucu olarak 100 günlük konsolidasyon döneminden çıkabilir, ancak henüz ayılar bunun olmasına izin vermemiştir. Bu yükseliş yapısı, fiyat 0,35 dolarda desteği sürdürdüğü sürece geçerlidir.

Temel Destek Seviyeleri: 0,35 $ ve 0,32 $

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0,40 $ ve 0,50 $

Ripple (XRP) Analiz; 15.09.2022

Ripple, CBDC danışmanı Antony Welfare’e göre yakında merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projeleriyle ilgili olumlu gelişmeler açıklayabilir. Kripto influencer Sentosumosaba, Ripple’ın Butan ve Palau dahil birkaç CBDC pilot projesinin ortasında olduğunu aktardı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.09.2022

Boğalar, fiyatın 0,3 doların  altına düşmesini önleme konusundaki kararlılıklarını bir kez daha gösterdi. Kripto para birimi için bir sonraki direnç 0,38 dolarda (sarı renkte). Alıcılar 22 Haziran’dan bu yana alçalan çizginin (kırmızı ile) direncini kıramadığı için XRP yatay bir trendden geçti. XRP için görünüm şuan pozitif 0.30 $ bölgesi üzerinde kaldığı süre boyunca yükselişini devam ettirecektir

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.09.2022

Ripple 0.326 dolar direncini kırmayı başardı olumsuz bir durum yaşanmadığı takdirde bir diğer direnç olarak kabul ettiğimiz 0.347 dolar seviyesini hedef alacaktır. Grafik yapısına göz attığımızda yukarı yönlü güçlü hareketler içinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 07.09.2022

Ripple’nin 0.326 dolar desteğinden olumlu dönüt almasıyla Bitcoin’in düşmesiyle Ripple’deki yükseliş hazırlığını da engellemiş oldu. Ripple için olumlu bir durum şu an içerisinde gözükmüyor diyebiliriz. bunun böyle devam etmesi düşüşü derinleştirebilir.

Ripple (XRP) Analiz; 06.09.2022

Ripple sonunda 0.326 dolar desteğinden olumlu bir dönüş almayı başardı. Satış yemeden devam edebilirse 0.347 direncini rahatlıkla kırılacağını bekliyoruz. Bunun yaşanması durumunda Ripple tarafından uzun süredir kötü giden senaryoya son verme durumunda olduğunu belirtelim.

Ripple (XRP) Analiz; 05.09.2022

Ripple tekrardan 0.32 dolar desteğin altına düştü bu desteği kaybetmesi panik satışların artmasına da sebebiyet verebilir. Bununla beraber düşüş senaryosunun daha sert bir şekilde yaşanmasına da neden olacaktır. Majör destek olarak kabul ettiğimiz seviye olan 0.302 doları görebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 03.09.2022

Ripple direnci kırmayı başardı şimdi yapması gereken kalıcı olmaya çalışması. Başarılı bir şekilde satış yemeden 0.326 dolar seviyesinin üzerinde kalması yukarı yönlü hareketin yaşanması adına güç toplayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 01.09.2022

Ripple’de belirsizlik devam ediyor ve 0.3262 desteğinde sıkışmış bir şekilde hareket ediyor. Günlük periyot yine çok önemli olacak üst bölgede kapanış şart aksi takdirde Ripple içinde kötü bir senaryo ortaya çıkacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 31.08.2022

Ripple cephesinde hareket yönü belirsizliği devam etmekte çünkü bir türlü alıcı veya satıcılar birbirlerine üstünlük kuramıyor. Bunun olması fiyat hareketinde ani inişli çıkışlı hareketler yaşanmakta ve bu tür mücadelenin galibi genellikle satıcılar olduğunu belirtelim.

Ripple (XRP) Analiz; 29.08.2022

Ripple tarafında beklediğimiz düşüşten fazlası yaşandı. 0.347 dolar seviyesine kadar gelmekle kalmayıp bir diğer alt destek olan 0.326 seviyesine kadar düşüş yaşandı. market yapısında ki harekete baktığımızda halen düşüş devam edecek bir görünüm gözüküyor.

Ripple (XRP) Analiz; 23.08.2022

Ripple için söyleyeceğimiz ise yatay kanal içersinde hareketliliği düşüşe zemin hazırlayacağını belirtmiştik ve nitekim öyle de oldu. Uzun bir sürerdir 0.366$ seviyesini test etmesi de buna işaretti diyebiliriz. Ripple tarafında hacimsiz hareketler halen devam etmekte dikkatli olmakta fayda var.

Ripple (XRP) Analiz; 18.08.2022

Ripple güne negatif başladı sonrasında bu durumu pozitife çevirmeyi başardı bu durumu ne kadar kalıcı olacaktır diye baktığımızda kafalarda soru işareti bıraktırıyor. Yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliği bir noktada son verecektir. Ve görünen durum ise düşüş diyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 17.08.2022

Ripple yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliğini korumaya devam ediyor. Alıcı ve satıcı baskısı birbirine dengeli bir şekilde hareket etmekte ama bir tarafın ağır basması çok sert hareketlerin gelmesine neden olacaktır. Umarım bu durum alıcı tarafından olur.

Ripple (XRP) Analiz; 16.08.2022

Ripple cephesinde ise yukarı yönlü hareketini zorlasa da yeterli olmadığından zayıf kalıyor ama 0.366$ desteğini güçlü bir şekilde koruması bir yandan bu seviyenin üzerinde kalıcı olmak istediğini de gösterir.

Ripple (XRP) Analiz; 15.08.2022

Ripple tarafında ise 0.387$ ve 0.366$ yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliği halen devam etmekte. Öte yandan piyasanın olumsuz giden hareketi devam etmesi bir türlü bu kanalın üzerine atmayı başaramıyor.

Ripple (XRP) Analiz; 11.08.2022

Ripple’de durgun bir şekilde hareketine devam ediyor. Uzun zamandır beklediğimiz 0.387$ seviyesinin üzerine atamadı ama şu anki piyasada olumlu hava biraz olsun katkı verecektir ve bu seviye kırılımı yaşanması an meselesi diyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 10.08.2022

Ripple’de baktığımızda 0.366$ desteğini kaybettik bu seviyenin altında kalıcı  olmaya devam etmesi Ripple tarafında kara bulutlar çoğalacaktır. bu seviyenin üzerinde kapanışlar gelmesi halinde birazda olsa aşağı yönlü düşüşü yavaşalatacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 09.08.2022

Ripple için farklı bir durum söylemek zor piyasa genel anlamda şu an aynı durumda ve aynı hareketi yapmakta. Satışların sakinleşmesiyle beraber tekrardan bir toparlanma hareketi başlayacaktır diye düşünüyorum. Bu noktada Ripple tarafında da 0.366$ seviyesini kaybetmememiz önemli bir nokta olacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 08.08.2022

Ripple tarafında da beklediğimiz 0.387$ seviyesine atak gelmeye başladı. Satış yemeden bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa 0.401$ seviyesini takip edeceğiz. Piyasanın genel görünümü böyle devam ettikçe ekstra güç toplayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 06.08.2022

Ripple cephesinde stabil hareketlilik devam ediyor diyebiliriz. 0.387$ ve 0.366$ yatay kanal içerisinde hareket ettikçe yukarı yönlü istek düşecektir bir an önce 0.387$ seviyesinin üzerine atması şart aksi takdirde yapıyı aşağı yönlü çekecektir ve düşüş başlar.

Ripple (XRP) Analiz; 04.08.2022

Ripple’de son durum 0.366$ desteğine doğru satışlar gelmeye başladı. Satışların yoğunlaşması bu desteği kaybetmemize neden olacaktır. Yeni takip edeceğimiz bir diğer seviyesi ise 0.347$ noktası olacaktır. Umarım bu durum gerçekleşmez aksi takdirde düşüşü derinleştirir.

Ripple (XRP) Analiz; 03.08.2022

Ripple’de dün gece saatlerinde 0.366$ desteğin altına iğne atarak tekrardan üzerine atmayı başardı. Şu an içerisinde 0.374$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Yukarı yönlü bu istek devam etmeyi başarırsa tekrardan 0.387$ direncini hedef alacaktır. Aksi durumda bir kez daha 0.366$ desteğini ziyaret etmesi durumunda bu seviyeyi kaybedecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 02.08.2022

Ripple’de ise negatif hava devam etmekte, alıcıların yanaşmaması bu senaryoyu hızlandıracaktır. Bu yüzden satış baskısı böyle devam ettiği sürece yukarı yönlü hareketin devam etmesi hayli zorlaşacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 01.08.2022

Ripple tarafında belirtiğimiz 0.387$ seviyesine gelip ve üzerine de atmayı başardı ki ardından bir geri çekilme yaşandı. Şu an içerisinde 0.0377$ seviyelerinde işlem gören ripple alt destek olan 0.0366$ seviyesini test etmez ise tekrardan yukarı yönlü hareketine başlayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 30.07.2022

Ripple tarafında yeni senaryoya baktığımızda 0.366$ seviyesi destek olarak güçlü duruyor, bu seviyenin altına atmadığı sürece bir üst direnç olarak kabul ettiğimiz 0.387$ seviyesini hedef alacaktır. Bu durumun gerçekleşmesi adına alıcısıyla buluşmaya ihtiyacı var, alıcı desteğiyle beraber bu seviyeyi rahatlıkla yukarı yönlü kıracaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 29.07.2022

Ripple tarafına baktığımızda şu an içerisinde 0.367$ seviyelerinde işlem görüyor. XRP tarafında da durum aynı satıcının yoğunlaştığını görebiliyoruz fakat alıcılarında savaşı bıraktığını söyleyemeyiz. Belirtiğimiz 0.347$ desteğini ikinci kez test etmediği sürece bu seviyelerinde üzerinde işlem görecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 28.07.2022

Ripple tarafında ki son durum ise; 0.3262$ desteğinden onay almasıyla beraber yukarı yönlü bir harekete geçmişti. Dün yaşanan gelişmenin ardından olumlu havayla beraber hızlı bir yükseliş senaryosuna geçip 0.3477$ direncini kırıp 0.3622$ seviyesine kadar bir hareketlilik sağladı. Bu senaryonun devam edebilmesi için 0.3477$ direnç olan seviyeyi desteğe çevirip bu bölge altına düşmemesi gerekir.

Ripple (XRP) Analiz; 27.07.2022

Ripple (XRP) tarafına baktığımızda 0.3262$ desteğinden onay alarak yukarı yönlü hareketini başlatı, fakat yükselişin devam edip edemeyeceği konusuna geldiğimizde piyasada ki genel durumun hangi hareket ettiği çok önemli FED’in açıklayacağı faiz kararı bu duruma netlik kazandıracaktır.

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!