BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ripple Analiz

Ripple Nedir?

Ripple Analiz – Ripple(XRP); 2012’de ortaya çıkan bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para birimi değeridir . Diğer birçok kripto para biriminin aksine Ripple, merkezi bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem yapsalar da, tüm işlemlerin defteri şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple ile amaç; büyük miktarda varlığı ve fonu blok zincir sistemi aracılığıyla hızlı, güvenilir bir şekilde transfer etmektir. Ripple, Brad Garlinghouse’un CEO’su ve dünya çapında ofisleri var. XRP; şu anda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimidir. Kurumsal bir merkeze sahip olması, Ripple kripto para biriminin değerini, ödeme sistemi sağlayıcı şirketler ve bankalar için tercih edilen kripto para birimi ve transfer sistemi haline getiriyor.

Ripple Madenciliği

Ripple Analiz – Diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple madenciliği yapılmaz veya üretilemez. Şirket, tüm Ripple değerlerini dolaşıma sokuyor. Üretilen toplam Ripple miktarı 100 milyar birim olmasına rağmen şirket, piyasaya yalnızca 40 milyar Ripple çıkardı. Şirket, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir politika benimsiyor ve madencilikten farklı bir üretim sistemi kullanıyor. Ortaya çıkan dalgacıklar düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor.

Ripple Güvenilir Mi?

Ripple Analiz – Ripple’da Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ripple’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ripple’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ripple kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ripple’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ripple Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

Ripple (XRP) Analiz; 09.07.2022

Ripple için farklı bir durum söylemek zor piyasa genel anlamda şu an aynı durumda ve aynı hareketi yapmakta. Satışların sakinleşmesiyle beraber tekrardan bir toparlanma hareketi başlayacaktır diye düşünüyorum. Bu noktada Ripple tarafında da 0.366$ seviyesini kaybetmememiz önemli bir nokta olacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 08.07.2022

Ripple tarafında da beklediğimiz 0.387$ seviyesine atak gelmeye başladı. Satış yemeden bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa 0.401$ seviyesini takip edeceğiz. Piyasanın genel görünümü böyle devam ettikçe ekstra güç toplayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 06.07.2022

Ripple cephesinde stabil hareketlilik devam ediyor diyebiliriz. 0.387$ ve 0.366$ yatay kanal içerisinde hareket ettikçe yukarı yönlü istek düşecektir bir an önce 0.387$ seviyesinin üzerine atması şart aksi takdirde yapıyı aşağı yönlü çekecektir ve düşüş başlar.

Ripple (XRP) Analiz; 04.07.2022

Ripple’de son durum 0.366$ desteğine doğru satışlar gelmeye başladı. Satışların yoğunlaşması bu desteği kaybetmemize neden olacaktır. Yeni takip edeceğimiz bir diğer seviyesi ise 0.347$ noktası olacaktır. Umarım bu durum gerçekleşmez aksi takdirde düşüşü derinleştirir.

Ripple (XRP) Analiz; 03.07.2022

Ripple’de dün gece saatlerinde 0.366$ desteğin altına iğne atarak tekrardan üzerine atmayı başardı. Şu an içerisinde 0.374$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Yukarı yönlü bu istek devam etmeyi başarırsa tekrardan 0.387$ direncini hedef alacaktır. Aksi durumda bir kez daha 0.366$ desteğini ziyaret etmesi durumunda bu seviyeyi kaybedecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 02.07.2022

Ripple’de ise negatif hava devam etmekte, alıcıların yanaşmaması bu senaryoyu hızlandıracaktır. Bu yüzden satış baskısı böyle devam ettiği sürece yukarı yönlü hareketin devam etmesi hayli zorlaşacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 01.07.2022

Ripple tarafında belirtiğimiz 0.387$ seviyesine gelip ve üzerine de atmayı başardı ki ardından bir geri çekilme yaşandı. Şu an içerisinde 0.0377$ seviyelerinde işlem gören ripple alt destek olan 0.0366$ seviyesini test etmez ise tekrardan yukarı yönlü hareketine başlayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 30.07.2022

Ripple tarafında yeni senaryoya baktığımızda 0.366$ seviyesi destek olarak güçlü duruyor, bu seviyenin altına atmadığı sürece bir üst direnç olarak kabul ettiğimiz 0.387$ seviyesini hedef alacaktır. Bu durumun gerçekleşmesi adına alıcısıyla buluşmaya ihtiyacı var, alıcı desteğiyle beraber bu seviyeyi rahatlıkla yukarı yönlü kıracaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 29.07.2022

Ripple tarafına baktığımızda şu an içerisinde 0.367$ seviyelerinde işlem görüyor. XRP tarafında da durum aynı satıcının yoğunlaştığını görebiliyoruz fakat alıcılarında savaşı bıraktığını söyleyemeyiz. Belirtiğimiz 0.347$ desteğini ikinci kez test etmediği sürece bu seviyelerinde üzerinde işlem görecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 28.07.2022

Ripple tarafında ki son durum ise; 0.3262$ desteğinden onay almasıyla beraber yukarı yönlü bir harekete geçmişti. Dün yaşanan gelişmenin ardından olumlu havayla beraber hızlı bir yükseliş senaryosuna geçip 0.3477$ direncini kırıp 0.3622$ seviyesine kadar bir hareketlilik sağladı. Bu senaryonun devam edebilmesi için 0.3477$ direnç olan seviyeyi desteğe çevirip bu bölge altına düşmemesi gerekir.

Ripple (XRP) Analiz; 27.07.2022

Ripple (XRP) tarafına baktığımızda 0.3262$ desteğinden onay alarak yukarı yönlü hareketini başlatı, fakat yükselişin devam edip edemeyeceği konusuna geldiğimizde piyasada ki genel durumun hangi hareket ettiği çok önemli FED’in açıklayacağı faiz kararı bu duruma netlik kazandıracaktır.