Ripple Analiz

Ripple Nedir?

Ripple Analiz – Ripple(XRP); 2012’de ortaya çıkan bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para birimi değeridir . Diğer birçok kripto para biriminin aksine Ripple, merkezi bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem yapsalar da, tüm işlemlerin defteri şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple ile amaç; büyük miktarda varlığı ve fonu blok zincir sistemi aracılığıyla hızlı, güvenilir bir şekilde transfer etmektir. Ripple, Brad Garlinghouse’un CEO’su ve dünya çapında ofisleri var. XRP; şu anda Bitcoin ve Ethereum’dan sonra piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimidir. Kurumsal bir merkeze sahip olması, Ripple kripto para biriminin değerini, ödeme sistemi sağlayıcı şirketler ve bankalar için tercih edilen kripto para birimi ve transfer sistemi haline getiriyor.

Ripple Madenciliği

Ripple Analiz – Diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple madenciliği yapılmaz veya üretilemez. Şirket, tüm Ripple değerlerini dolaşıma sokuyor. Üretilen toplam Ripple miktarı 100 milyar birim olmasına rağmen şirket, piyasaya yalnızca 40 milyar Ripple çıkardı. Şirket, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir politika benimsiyor ve madencilikten farklı bir üretim sistemi kullanıyor. Ortaya çıkan dalgacıklar düzenli olarak yayınlanmaya devam ediyor.

Ripple Güvenilir Mi?

Ripple Analiz – Ripple’da Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ripple’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ripple’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ripple kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ripple’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ripple Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.11.2022

Ripple cephesinde ki son duruma bakacak olursak şu an içerisinde fiyat hareketinde negatif bir durum gözükmemekte. Şu an içerisinde 0.38 dolar seviyesinde işlem gören Ripple kademe kademe yükseliş hareketi sergiliyor. Olası satışlarının gerçekleşmemesi durumunda belirtiğimiz 0.42 dolar seviyesine doğru yolculuğuna doğru gitmekte…

 

Ripple (XRP) Analiz; 23.11.2022

Ripple tarafında düşüş yaşanmasa da yukarı yönlü hareket sessizliği devam ediyor. Şu an içerisinde 0.37 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple bu seviyeyi koruması halinde günlük periyotta 0.42 dolar seviyesini test etmek için bir hareket içinde olacaktır. Aksi durum halinde ise 0.37 dolar kaybedilmesi tekrardan 0.33 dolar seviyelerine kadar geri itecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 22.11.2022

Ripple Kripto piyasasında geçtiğimiz hafta boyunca yaşanan düşüşe rağmen üstünlüğünü korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftaya 0,34$ civarında başlayan Ripple, hafta içinde 0,39$ seviyesini gördü. Ripple, yükselişin ardından genel piyasadaki satış baskısına katılıp geri çekilse de haftayı negatif getiriyle kapatmayan nadir altcoinlerden oldu.

Piyasada ki olası sert bir düşüşün yaşanmaması Ripple tarafında hareketlilik yukarı yönlü olacaktır. Ve sıraları olarak takip edilecek noktalar ise 0.37 ve 0.39 dolar seviyeleri olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 21.11.2022

Anlık olarak 0.355 dolardan işlem gören Ripple direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.399 dolar daha öncesinde de birçok kez test edilmiştir. Bu nedenle buradan bir çekilme görmemiz oldukça muhtemeldir. Çünkü gelecek kar işlemleri fiyatı destek seviyesine götürmek isteyecektir.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.33768 dolardır. Daha öncesinde de birçok kez test edilen bu seviye alım bölgesi olarak takip ediliyor. Çünkü grafikte de gözüktüğü üzere fiyatın destek seviyesinden pozitif işlemler ile karşılaşması beklenmektedir. Bu nedenle buradan yukarı yönlü bir tepki almaktadır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.11.2022

Boğalar piyasanın düşüş trendini bastırmaya çalışırken, XRP’nin fiyatı çoğu kripto para birimini geride bıraktı. Dijital havale belirteçleri hala çoğu kripto para birimi gibi flama kalıpları oluşturuyor ve son düşüşün ardından aralığın en yüksek noktasında. XRP’nin fiyatı ya 0,40 doların ortalarına doğru yükselecek ya da önümüzdeki birkaç gün içinde keskin bir düşüş yaşanacak gibi duruyor.  Böyle bir durumun yaşanması durumunda XRP tarafında hazırlıklı olmamız gereken ilk seviye ise 0.35 dolar olacaktır ve ardında bizi bekleyecek bir diğer nokta ise 0.32 dolar olacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 18.11.2022

Anlık olarak 0.3805 dolardan işlem gören XRP direnç seviyesi olan 0.3999 doları hedef belirlemektedir. Bu seviye bizler için satım bölgesi olmalıdır. Çünkü grafiğin öncesine de baktığımızda fiyatın genel anlamda buradan geri çekilmeler yaşadığını gözlemlemekteyiz. Bu çekilme destek seviyesine kadar olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.3618 dolardır. Önceki tarihlerde fiyatı bu seviyelerden tepki alarak yukarı yönlü bir ivmelenme yaşamıştır. Bu ivmelenmenin direnç seviyesinde son bulduğu da gözlemlenmektedir. Bu nedenle destek seviyesinden işleme girerek direnç seviyesinde son buldurmalıyız.

 

Ripple (XRP) Analiz; 17.11.2022

Ripple şu anda ivme kaybediyor ve düşüş yaşıyor. Göreceli güç endeksi yani RSI son birkaç gün içinde 30’un altına düşerek güçlü satışa işaret etti gördük ve son zamanlarda biraz daha toparlansa da 50’de geriliyor gibi görünüyor. Benzer şekilde, 30 günlük hareketli ortalaması aşağıyı gösteriyor ve önümüzdeki hafta 200 günlük ortalamasının altına düşerek bir ‘death cross (ölüm kesişimi)’ sinyali verebilir. Bu, daha fazla düşüşe işaret eder ve fiyat bir noktada dibe ulaşabilir. Bu nokta coini ucuza satın almak için iyi bir fırsat sağlayacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 16.11.2022

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş Polonya topraklarına yayıldıkça Ripple fiyatı beklenmedik bir darbe alabilir. Ripple fiyatı şu anda 0,38 dolardan işlem görüyor, çünkü boğalar bir önceki haftaya göre %20 kayıplarını telafi ederek ikinci bir toparlanma rallisini gerçekleştirdi. Kasım ayının üçüncü ticaret haftasında, savaş ekosistemde tekrar eden bir anlatı haline geldikçe, piyasanın ani bir çöküşe karşı savunmasızlığı arttı. Bu faktörler göz önüne alındığında, Ripple fiyatı önümüzdeki günlerde 0,31 dolar civarındaki dipleri yeniden test edebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 15.11.2022

Ripple sabah saatlerinde yukarı yönlü bir hareket yaptı fakat yeterli bir hareket olmadı 0.382 seviyelerinde durakladı. Bu noktada kalmayı başardığı takdirde direnç görevi gören 0.405 dolar seviyesini rahatlıkla üzerine atacağını düşünüyoruz ve bu hareketten sonra yukarı yönlü hareketini zorlamaya da devam edecektir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.11.2022

Ripple fiyat hareketliliğinde ki belirsizlik devam etmekte. Şu an içerisinde 0.344 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple bir türlü 0.350 dolar direncinin üstünde kalıcılığını sağlayamadı. Günlük kapanışta yeniden bu seviyenin üzerinde kapatmasını bekleyeceğiz. 0.350 doların üzerinde kalıcı bir kapanış gelmediği takdirde düşüşün derinleşeceğini düşünüyoruz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 12.11.2022

Ripple fiyat hareketinde belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bu belirsizlik ilerde oluşacak düşüşün olmayacağı anlamına gelmez ve bunu da unutmamak gerekir çünkü bu belirsizliğin nedenlerinden bir tanesi de düşüşe karşı direnmesidir, bu ne kadar böyle devam edeceği ise kafalarda soru işareti barındırmaya devam ediyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 11.11.2022

Piyasa değeri bakımından 7. sırada olan Ripple, Bitcoin ve Etherum’un aksine güne negatif devam etti. Güne yüzde 7,9 yükselerek başlayan XRP, Bitcoin ve Ethereum’u izlediğini söyleyebiliriz.

XRP’deki en güçlü direnç şu anda 0.41 dolar seviyesi olarak kabul edebiliriz. Ripple’deki destek seviyesi ise 0,35 dolar seviyesi olarak belirtebiliriz. An itibariyle Ripple 0,3917 dolardan seviyelerinde işlem görüyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.11.2022

Ripple daha önce belirtiğimiz gibi baskı altında kalmaya devam ediyor. Her ne kadar Bitcoin’de yaşanan düşüşe dirense de buna karşı koyması çok uzun sürmeyecektir. Özellikle fiyat yapısında 0.334 desteğini kaybetmesi halinde daha sert satışlarla beraber düşüş yaşanacaktır.

 

Ripple (XRP) Analiz; 09.11.2022

Ripple fiyatı baskı altında parçalanmaya devam ediyor. Eylül sonu ve Kasım başı arasında birden fazla dip seviyeler yaşandı. Bu zayıflığı, %28’lik bir çöküşe yol açan 0,466 dolarlık destek seviyesinin kırılması ile yaşadı. Ripple fiyatı 0,36 ila 0,46 dolar aralığına yeniden girmeyi başardı.

Olası bu seviyeleri kaybetmesi halinde Ripple tarafında yeni dip seviyeleri ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.11.2022

Ripple fiyat hareketi, hafta başında gelen satışlar devam ederken desteğinin baskı altına girdiğini söyleyebiliriz. Yatırımcıların bu kadar hızlı bir şekilde geri çekilmeleri iyi bir haber değil.

Yaşanan bu düşüş ile beraber lider kripto para birimi olan Bitcoin tarafında bu senaryo devam ederse Ripple tarafında işler bir hayli zorlaşacaktır. Şu an içerisinde 0.4387 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple markette yapıya göre bir düzeltme durumu söz konusu yani tekrar yukarı yönlü hareketler yaşanma durumunun yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.11.2022

Ripple hafta sonunda gelen sert satışlar sonrası belirtiğimiz 0.4650 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Bu süreçten sonra nasıl bir fiyat hareketi olacağı ise merak konusu.

Ripple’de negatif hava devam etmekte alıcının içeriye girmeye korktuğu anda olduğunu söyleyebiliriz. Satıcıların bu denli artması alt bölgelerde ki fiyat için zemin hazırladığını söyleyebiliriz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 05.11.2022

Ripple yaptığı son yükselişin ardın uyarı vermeye başladı diyebiliriz. Şu an içerisinde alıcıların yavaş yavaş içerden çıktığını yerini satıcı tarafına bıraktı diyebiliriz. Bu durumun yoğunlaşması halinde Ripple fiyatta 0.4650 seviyelerine düşme riski artacaktır.

Olumlu havanın devam etmesi için alıcının baskınlığını korumaya devam etmesi gerekir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 19.10.2022

Alıcılar hacmi geri getiremezse, bu fiyat hareketi aşağı yönlü bir hareket bekleyeceğimizi belirtmiştik. Fiyat o tarihte 0.48 $ bölgesinde hareket ediyordu. An itibariyle fiyat 0.45 $ bölgesine kadar düşüş yaşayacak hareketine devam ediyor. Düşüşün devam edeceğini belirtip 0.43 $ a kadar geri çekilmeler yaşanacağını düşünüyoruz.

 

Ripple (XRP) Analiz; 10.10.2022

Ripple 0,50$ seviyesini kırmak için iyi bir girişimde bulundu, ancak şimdiye kadar kısa sürede üç kez başarısız oldu. Bu nedenle fiyat son yedi günde sadece %1.1 arttı. Alıcılar hacmi geri getiremezse, bu fiyat hareketi aşağı yönlü bir tersine dönüşebilir.

0,44 dolarlık destek, iki başarılı testten sonra şimdiye kadar iyi bir seviyede kaldı ve XRP’nin Eylül sonundaki büyük ralliden bu yana saldırıda kalmasına izin verdi. Ancak azalan hacim nedeniyle alıcıların başı yakında belaya girebilir ve ayılar fiyat hareketini devralabilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 07.10.2022

XRP 0,44$ olan kilit desteğin ikinci bir başarılı testinden sonra anahtar direnci 0,55 $ zorlamaya hazır görünüyor. Boğalar fiyat hareketini kontrol ettiği sürece momentum devamı destekler. Tekrar 0.55 $ a itecek bir yükseliş hedefliyorum 0.44$ üzerinde kaldığı sürece yön yukarı

 

Ripple (XRP) Analiz; 01.10.2022

0,55 dolarlık direnci kıramadıktan sonra XRP, fiyatı 0,44 dolardan kilit desteğe götüren bir geri çekilme yaşadı. Boğalar olay yerinde kaldı ve fiyatı yedi gün öncekiyle neredeyse aynı seviyede tutarak bu destek seviyesini iyi savundu.

Alıcıları endişelendiren şey, ana dirençteki ret sonrasında boğa tarafındaki hacim ve momentumun güç kaybetmesidir. Günlük RSI yükseliş tarafında kalırken, MACD histogramı daha düşük seviyeler nedeniyle zayıflık gösteriyor.

 

Ripple (XRP) Analiz; 28.09.2022

XRP/USDT işlem çifti, günlük grafikte 9 Mayıs’tan bu yana ilk kez kilit bir destek dönüşlü direnç seviyesine ulaştı. Ek olarak, fiyat nihayet kısa vadeli gelecek için umut verici bir işaret olan 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerinde bir günlük mumu kapattı.

0,50 ile 0,55 arasında bulunan direnç bölgesinin gücü göz önüne alındığında, bazı yatırımcıların bu alanda kar elde etmesi ve XRP’nin konsolide olmasını beraberinde getirdi. Bununla birlikte, fiyat 0,42 $ seviyesindeki yatay desteğin üzerinde kaldığı sürece, bu mevcut pozitif momentumu bozmamalı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 24.09.2022

Ripple, geçen hafta sadece kırmızı görülen bir piyasadaki en güçlü performans gösterenlerden biri oldu. Son yedi gün içinde %54’lük bir artışla XRP, bu artışa neyin neden olabileceğine dair söylentileri körükleyerek yeniden gündeme geldi.

XRP’den gelen bu hareket, hem BTC hem de ETH’nin geçen hafta daha düşük düşüşler kaydettiği düşünüldüğünde piyasayı şaşırttı. En büyük soru, alıcıların bu ralliyi sürdürüp sürdüremeyecekleri ve bu en son kazanımları koruyabilecekleri. XRP, fiyattaki keskin artışlarıyla biliniyor, ancak ardından önceki fiyat seviyelerine kademeli bir düzeltme gelebilir.

 

Ripple (XRP) Analiz; 20.09.2022

Ağustos ortasında gerçekleşen bir önceki girişimde, ayılar fiyatı 0,32 dolar civarında kısa vadeli desteğe (yeşil renkte) itti. Bu seviyeyi birkaç kez tekrar test ederek yerel bir dip haline getirdikten sonra, Ripple 0,4 dolar seviyesinin bir kez daha test edilmesi için geri döndü. Seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, bir sonraki olası yükseliş dalgasının ilk işareti olacak.

Varlık, böyle bir hareketin sonucu olarak 100 günlük konsolidasyon döneminden çıkabilir, ancak henüz ayılar bunun olmasına izin vermemiştir. Bu yükseliş yapısı, fiyat 0,35 dolarda desteği sürdürdüğü sürece geçerlidir.

Temel Destek Seviyeleri: 0,35 $ ve 0,32 $

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0,40 $ ve 0,50 $

Ripple (XRP) Analiz; 15.09.2022

Ripple, CBDC danışmanı Antony Welfare’e göre yakında merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projeleriyle ilgili olumlu gelişmeler açıklayabilir. Kripto influencer Sentosumosaba, Ripple’ın Butan ve Palau dahil birkaç CBDC pilot projesinin ortasında olduğunu aktardı.

 

Ripple (XRP) Analiz; 14.09.2022

Boğalar, fiyatın 0,3 doların  altına düşmesini önleme konusundaki kararlılıklarını bir kez daha gösterdi. Kripto para birimi için bir sonraki direnç 0,38 dolarda (sarı renkte). Alıcılar 22 Haziran’dan bu yana alçalan çizginin (kırmızı ile) direncini kıramadığı için XRP yatay bir trendden geçti. XRP için görünüm şuan pozitif 0.30 $ bölgesi üzerinde kaldığı süre boyunca yükselişini devam ettirecektir

 

Ripple (XRP) Analiz; 08.09.2022

Ripple 0.326 dolar direncini kırmayı başardı olumsuz bir durum yaşanmadığı takdirde bir diğer direnç olarak kabul ettiğimiz 0.347 dolar seviyesini hedef alacaktır. Grafik yapısına göz attığımızda yukarı yönlü güçlü hareketler içinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 07.09.2022

Ripple’nin 0.326 dolar desteğinden olumlu dönüt almasıyla Bitcoin’in düşmesiyle Ripple’deki yükseliş hazırlığını da engellemiş oldu. Ripple için olumlu bir durum şu an içerisinde gözükmüyor diyebiliriz. bunun böyle devam etmesi düşüşü derinleştirebilir.

Ripple (XRP) Analiz; 06.09.2022

Ripple sonunda 0.326 dolar desteğinden olumlu bir dönüş almayı başardı. Satış yemeden devam edebilirse 0.347 direncini rahatlıkla kırılacağını bekliyoruz. Bunun yaşanması durumunda Ripple tarafından uzun süredir kötü giden senaryoya son verme durumunda olduğunu belirtelim.

Ripple (XRP) Analiz; 05.09.2022

Ripple tekrardan 0.32 dolar desteğin altına düştü bu desteği kaybetmesi panik satışların artmasına da sebebiyet verebilir. Bununla beraber düşüş senaryosunun daha sert bir şekilde yaşanmasına da neden olacaktır. Majör destek olarak kabul ettiğimiz seviye olan 0.302 doları görebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 03.09.2022

Ripple direnci kırmayı başardı şimdi yapması gereken kalıcı olmaya çalışması. Başarılı bir şekilde satış yemeden 0.326 dolar seviyesinin üzerinde kalması yukarı yönlü hareketin yaşanması adına güç toplayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 01.09.2022

Ripple’de belirsizlik devam ediyor ve 0.3262 desteğinde sıkışmış bir şekilde hareket ediyor. Günlük periyot yine çok önemli olacak üst bölgede kapanış şart aksi takdirde Ripple içinde kötü bir senaryo ortaya çıkacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 31.08.2022

Ripple cephesinde hareket yönü belirsizliği devam etmekte çünkü bir türlü alıcı veya satıcılar birbirlerine üstünlük kuramıyor. Bunun olması fiyat hareketinde ani inişli çıkışlı hareketler yaşanmakta ve bu tür mücadelenin galibi genellikle satıcılar olduğunu belirtelim.

Ripple (XRP) Analiz; 29.08.2022

Ripple tarafında beklediğimiz düşüşten fazlası yaşandı. 0.347 dolar seviyesine kadar gelmekle kalmayıp bir diğer alt destek olan 0.326 seviyesine kadar düşüş yaşandı. market yapısında ki harekete baktığımızda halen düşüş devam edecek bir görünüm gözüküyor.

Ripple (XRP) Analiz; 23.08.2022

Ripple için söyleyeceğimiz ise yatay kanal içersinde hareketliliği düşüşe zemin hazırlayacağını belirtmiştik ve nitekim öyle de oldu. Uzun bir sürerdir 0.366$ seviyesini test etmesi de buna işaretti diyebiliriz. Ripple tarafında hacimsiz hareketler halen devam etmekte dikkatli olmakta fayda var.

Ripple (XRP) Analiz; 18.08.2022

Ripple güne negatif başladı sonrasında bu durumu pozitife çevirmeyi başardı bu durumu ne kadar kalıcı olacaktır diye baktığımızda kafalarda soru işareti bıraktırıyor. Yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliği bir noktada son verecektir. Ve görünen durum ise düşüş diyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 17.08.2022

Ripple yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliğini korumaya devam ediyor. Alıcı ve satıcı baskısı birbirine dengeli bir şekilde hareket etmekte ama bir tarafın ağır basması çok sert hareketlerin gelmesine neden olacaktır. Umarım bu durum alıcı tarafından olur.

Ripple (XRP) Analiz; 16.08.2022

Ripple cephesinde ise yukarı yönlü hareketini zorlasa da yeterli olmadığından zayıf kalıyor ama 0.366$ desteğini güçlü bir şekilde koruması bir yandan bu seviyenin üzerinde kalıcı olmak istediğini de gösterir.

Ripple (XRP) Analiz; 15.08.2022

Ripple tarafında ise 0.387$ ve 0.366$ yatay kanal içerisinde ki stabil hareketliliği halen devam etmekte. Öte yandan piyasanın olumsuz giden hareketi devam etmesi bir türlü bu kanalın üzerine atmayı başaramıyor.

Ripple (XRP) Analiz; 11.08.2022

Ripple’de durgun bir şekilde hareketine devam ediyor. Uzun zamandır beklediğimiz 0.387$ seviyesinin üzerine atamadı ama şu anki piyasada olumlu hava biraz olsun katkı verecektir ve bu seviye kırılımı yaşanması an meselesi diyebiliriz.

Ripple (XRP) Analiz; 10.08.2022

Ripple’de baktığımızda 0.366$ desteğini kaybettik bu seviyenin altında kalıcı  olmaya devam etmesi Ripple tarafında kara bulutlar çoğalacaktır. bu seviyenin üzerinde kapanışlar gelmesi halinde birazda olsa aşağı yönlü düşüşü yavaşalatacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 09.08.2022

Ripple için farklı bir durum söylemek zor piyasa genel anlamda şu an aynı durumda ve aynı hareketi yapmakta. Satışların sakinleşmesiyle beraber tekrardan bir toparlanma hareketi başlayacaktır diye düşünüyorum. Bu noktada Ripple tarafında da 0.366$ seviyesini kaybetmememiz önemli bir nokta olacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 08.08.2022

Ripple tarafında da beklediğimiz 0.387$ seviyesine atak gelmeye başladı. Satış yemeden bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa 0.401$ seviyesini takip edeceğiz. Piyasanın genel görünümü böyle devam ettikçe ekstra güç toplayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 06.08.2022

Ripple cephesinde stabil hareketlilik devam ediyor diyebiliriz. 0.387$ ve 0.366$ yatay kanal içerisinde hareket ettikçe yukarı yönlü istek düşecektir bir an önce 0.387$ seviyesinin üzerine atması şart aksi takdirde yapıyı aşağı yönlü çekecektir ve düşüş başlar.

Ripple (XRP) Analiz; 04.08.2022

Ripple’de son durum 0.366$ desteğine doğru satışlar gelmeye başladı. Satışların yoğunlaşması bu desteği kaybetmemize neden olacaktır. Yeni takip edeceğimiz bir diğer seviyesi ise 0.347$ noktası olacaktır. Umarım bu durum gerçekleşmez aksi takdirde düşüşü derinleştirir.

Ripple (XRP) Analiz; 03.08.2022

Ripple’de dün gece saatlerinde 0.366$ desteğin altına iğne atarak tekrardan üzerine atmayı başardı. Şu an içerisinde 0.374$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Yukarı yönlü bu istek devam etmeyi başarırsa tekrardan 0.387$ direncini hedef alacaktır. Aksi durumda bir kez daha 0.366$ desteğini ziyaret etmesi durumunda bu seviyeyi kaybedecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 02.08.2022

Ripple’de ise negatif hava devam etmekte, alıcıların yanaşmaması bu senaryoyu hızlandıracaktır. Bu yüzden satış baskısı böyle devam ettiği sürece yukarı yönlü hareketin devam etmesi hayli zorlaşacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 01.08.2022

Ripple tarafında belirtiğimiz 0.387$ seviyesine gelip ve üzerine de atmayı başardı ki ardından bir geri çekilme yaşandı. Şu an içerisinde 0.0377$ seviyelerinde işlem gören ripple alt destek olan 0.0366$ seviyesini test etmez ise tekrardan yukarı yönlü hareketine başlayacaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 30.07.2022

Ripple tarafında yeni senaryoya baktığımızda 0.366$ seviyesi destek olarak güçlü duruyor, bu seviyenin altına atmadığı sürece bir üst direnç olarak kabul ettiğimiz 0.387$ seviyesini hedef alacaktır. Bu durumun gerçekleşmesi adına alıcısıyla buluşmaya ihtiyacı var, alıcı desteğiyle beraber bu seviyeyi rahatlıkla yukarı yönlü kıracaktır.

Ripple (XRP) Analiz; 29.07.2022

Ripple tarafına baktığımızda şu an içerisinde 0.367$ seviyelerinde işlem görüyor. XRP tarafında da durum aynı satıcının yoğunlaştığını görebiliyoruz fakat alıcılarında savaşı bıraktığını söyleyemeyiz. Belirtiğimiz 0.347$ desteğini ikinci kez test etmediği sürece bu seviyelerinde üzerinde işlem görecektir.

Ripple (XRP) Analiz; 28.07.2022

Ripple tarafında ki son durum ise; 0.3262$ desteğinden onay almasıyla beraber yukarı yönlü bir harekete geçmişti. Dün yaşanan gelişmenin ardından olumlu havayla beraber hızlı bir yükseliş senaryosuna geçip 0.3477$ direncini kırıp 0.3622$ seviyesine kadar bir hareketlilik sağladı. Bu senaryonun devam edebilmesi için 0.3477$ direnç olan seviyeyi desteğe çevirip bu bölge altına düşmemesi gerekir.

Ripple (XRP) Analiz; 27.07.2022

Ripple (XRP) tarafına baktığımızda 0.3262$ desteğinden onay alarak yukarı yönlü hareketini başlatı, fakat yükselişin devam edip edemeyeceği konusuna geldiğimizde piyasada ki genel durumun hangi hareket ettiği çok önemli FED’in açıklayacağı faiz kararı bu duruma netlik kazandıracaktır.