Ethereum Analiz

Ethereum Analiz
Ethereum Analiz

Ethereum Nedir ?

Ethereum Analiz – Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda tanıtılan ilk sistemdir. Genel olarak bir küçük token olarak kabul edilmekle birlikte, Ethereum esasen blockchain teknolojisini geliştirmeyi ve daha fazla alanda kullanmayı amaçlayan yenilikçi bir sistemdir. Ethereum, Ether (ETH) kripto para birimi tarafından desteklenen şifreli bir işletim sistemi olarak kısaltılır. Amaç, kullanıcıların Bitcoin’e bağlı bir blockchain sistemi üzerinde yeni yazılım oluşturmasını sağlamaktır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı özgürlük nedeniyle birçok alt token çıkarılmasına izin verir.

Ethereum sisteminin amacı, üçüncü şahısların kişisel veriler gibi bilgileri saklamasını ve farklı amaçlarla kullanmasını engellemektir. Günümüzde internet üzerinden yaptığımız hemen hemen tüm işlemler (alışveriş, bankacılık işlemleri, sosyal medya kullanımımız, internet geçmişimiz vb.) Veri tabanına veri olarak kaydedilmektedir. Bu bilgileri kullanmanın amacı genel olarak bilinmemektedir. Ethereum’un üretim yöntemi Bitcoin ile aynı gibi görünse de Ethereum üretimi bazı ince farklılıklardan dolayı bazı avantajlara sahip olduğunu biliyoruz.

Ethereum Madenciliği

ETH dijital para birimi elde etmek için kullanılan yönteme Ethereum madenciliği veya Ether denir. ETH madenciliği için blockchain üzerinden Ethash olarak isimlendirilen kendine özgü algoritmaya uygun işlemler yapmalısınız.

Ethereum madenciliği için Bitcoin’de olduğu özel devrelere sahip ve yüksek enerji tüketen ASIC kullanmak zorunda değilsiniz. Standart bir Windows kullanıcısı bile kolayca Ethereum madenciliği yapabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, Bitcoin madenciliğinden farklı olarak Ethereum madenciliği yaparken oldukça yüksek GPU gücüne ihtiyacınız olduğudur.

Ethereum üretimi için önce bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir. Gerekli programları kurduktan sonra üretime başlayabilirsiniz. Ayrı olarak veya havuzun bir parçası olarak üretebilirsiniz. Ethereum üretimi için yüksek performanslı işlemci ekipmanları yerine grafik kartı (GPU) üzerinde üretim yapılmaktadır.

Ethereum Güvenilir Mi?

Etherum’da Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ethereum’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ehereum’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ethereum kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ethereum’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ethereum Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar

Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 26.06.2023

Ethereum (ETH) bu hafta yüzde 10 arttı. Bu rakam çok iyi görünse de ETH aslında Bitcoin’e karşı ezilmiş durumda. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yüzde 15’ten fazla yükselmesinin ardından bir hafta içinde yaklaşık yüzde 25 kazanması gereken ETH, BTC’nin artan hakimiyeti nedeniyle beklenen sıçramayı yapamadı. Ethereum bugünden bu yana 1.930 dolar direncinin üzerine çıkmayı başarsa da ayılar ETH’yi bu seviyede sert sattı. Yoğun ETH satışı nedeniyle günlük kazançlarının çoğunu kaybeden ETH şu anda 1.887 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un pozitif bir kapanış yapması için 1.930 doların üzerine çıkması gerekiyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.06.2023

1.785 doların altında bir kırılma, daha yüksek zaman dilimi eğiliminin tersine döndüğünü gösterdi. 1.686 doların (beyaz) altındaki son düşüş, Ethereum’un günlük grafikte düşmeye başladığını gösterdi. Ethereum’un bu fikri iptal etmesi için 114 doları kırması gerekiyor. Fibonacci zengin seviyeleri, 1804 dolar ve 1852 doların da tersine çevirme veya devam etme için kilit seviyeler olabileceğini gösterdi. 1.840$ bölgesi son iki aydır önemliydi, bu nedenle ETH’de 1.852$’ın üzerine çıkmak güçlü bir ralli olacaktır. Yazarken dikkat edilmesi gerekiyordu, ancak grafikler alıcıların bunaldığını gösteriyordu. Ethereum adına TL fiyatına baktığımızda işlemlerin 44.200 TL seviyesinde devam ettiğini görüyoruz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.06.2023

4 saatlik piyasa yapısı, 1.778 $ seviyesini geçtikten sonra yükselişe geçti. Bu hareket, pazar yapısında ortaya çıkan bir kırılmayı temsil ediyordu, ancak bu eğilim henüz alıcılar arasında popüler değildi. ETH boğaları daha yüksek diplere ve zirvelere ulaşmalı, ancak henüz bir geri çekilme bile görülmedi. RSI, güçlü bir yükseliş ivmesi göstermek için aşırı alım bölgesinde yer alırken, OBV son iki haftanın kayıplarının bir kısmını geri alabildi. 4 saatlik fiyat grafiği yükseliş işaretleri gösterirken, günlük zaman dilimi tam tersini gösterdi.

Mayıs ortasında 1.785 doların altına kırılma, yüksek dönem eğiliminin düşüşe geçtiğini gösterdi.  1.680 doların altındaki son düşüş, Ethereum’un günlük grafikte düşmeye başladığını gösterdi. Ethereum’un bu fikri iptal etmesi için 1.950 doların üzerine çıkması gerekiyor. Fibonacci düzeltme seviyeleri, 1.804 $ ve 1.852 $’ın da bir tersine dönüş veya devamın meydana gelebileceği kilit seviyeler olabileceğini gösterdi. 1.840$ bölgesi son iki aydır önemliydi, bu nedenle ETH’de 1.950$’ın üzerine çıkmak güçlü bir ralli olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.06.2023

Bugün itibariyle Ethereum (ETH) %5,4 artışla 1.826 dolara yükseldi. ETH bugün büyüme yaşıyor olsa da, lider kripto para birimi Bitcoin’e ayak uyduracak gibi görünmüyor. Normal şartlar altında, Bitcoin’in yüzde 4’ten fazla yükseldiği bir günde ETH’nin yaklaşık yüzde 10 yükselmesi gerekirdi. BTC’nin baskın tablodaki yükselişi Ethereum’u da etkilemiş görünüyor.  Bitcoin, son rallisi sayesinde 27.300 dolardaki düşüş trendini kırmayı başardı. Şimdiye kadar, Ethereum düşüş eğilimini tersine çeviremedi bile. Ethereum’un (ETH) gelecekte keskin bir şekilde yükselmesi için yatay direnci 1.800 Dolar’da ve düşüş trendini 1.850 Dolar’da kırması gerekiyor. Bu iki direnç seviyesinin aşılması, ETH’nin daha önce olduğu gibi tekrar keskin bir şekilde yükselmesine izin verebilir. Böyle bir senaryoda, Ethereum yakında 2.150 dolara yükselmelidir. ETH, 1850 dolarlık direnç alanı kırılmazsa yeni bölgeden ayrılacak. Ethereum’un yükselişe geçip geçmediği tamamen Bitcoin’in baskın grafiğine bağlı.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.06.2023

Ethereum, 2023’ün yükseliş trendinin altına düşmesinin ardından düşüş trendini hızlandırdı. 1.900 dolar seviyesini reddettikten sonra Nisan ayında başlayan düşüş kanalında hareketini sürdüren Ethereum, geçtiğimiz hafta 1.640 dolara kadar geriledikten sonra geçtiğimiz günlerde kanalın alt bandını test etti. Bu bölgeden alıma yönelen ETH, şu anda 1.720 dolar ile 1.740 dolar arasında orta hatta bir dirençle karşı karşıya. Mevcut duruma göre, ETH’nin 1750$’ı aldıktan sonra bu hafta 1820$’ın ortasında kanalın alt üst bandını test etmesi beklenebilir. Olası bir kırılma, Ethereum fiyatının 1.950$’a hızlı bir şekilde hareket etmesini destekleyebilir. Öte yandan 1800$ çıtası geri çekilemezse ETH’nin tekrar 1500$’a kadar hareket ettiğini göreceğiz.Sonuç olarak ETH’nin bir sonraki hamlesini alçalan kanalın merkez çizgisinin kırılıp kırılmayacağına göre belirleyecek gibi görünüyor. .

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.06.2023

Ethereum (ETH) geçen haftadan bu yana karışık yukarı ve aşağı hareketler gösterdi. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde toparlanmayı başarırken, ETH henüz tam olarak toparlanamadı. Bu durumun ana sebebinin BTC kontrol tablosundaki büyüme olduğu görülüyor. Geçen hafta 1.620 $ seviyesine geri çekildikten sonra, Ethereum şimdi tekrar 1.680 $ desteğinin üzerinde. Yazım sırasında Ethereum 1.728 dolardan işlem görüyor. Haftalık ETH mumu kırmızı olmasına rağmen bir mum görülebilir. Bu hafta itibarıyla ETH’nin 1.680 doların altına düşmemesi, Ethereum’un tekrar 2.100 dolarlık kilit direnç seviyesine yükselmesine izin verebilir. Birçok kripto yatırımcısı başka bir altcoin rallisi beklerken, ETH’nin 2.100 $’lık kilit direnç seviyesini kırmadan böyle bir yükseliş trendinin başlaması pek olası değil. İleriye dönük olarak, Ethereum’un 1.680 $ desteğinin altındaki haftalık kapanışı çok keskin bir düşüş getirebilir. 1680 dolardan sonraki ana destek 1070 dolar ise, 1400 dolardaki ara destek de işe yarayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.06.2023

Ethereum (ETH) için işler kötüye gidiyor gibi görünüyor. Bitcoin Hakimiyet tablosunun yükselişi ETH’nin 1.774 dolar kaybetmesine neden oldu. Şu anda Ethereum’da 1.715 doları destekliyor. ETH bu desteği kaybederse 1.500 dolara bile düşmesine neden olabilir. Ethereum’un çökme tehditlerinden kaçınmak için mümkün olan en kısa sürede 1.774 doların üzerine çıkması gerekiyor. ETH 1.774 doların üzerine çıkmaya başlarsa 1.900 doları hedefleyebilir. Fed’in yarın akşam açıklayacağı faiz kararı öncesinde okurlarımızın yarın akşam açıklanacak olan FED faiz kararı öncesi kripto yatırımlarındaki risk miktarını minimalize etmeleri önerilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 13.06.2023

Kısa vadede ETH tablosuna bakıldığında, geçen haftaki büyük piyasa satışından kurtulmaya çalışırken göstergeleri zayıflık göstermeye devam ediyor. ETH’nin 30 günlük hareketli ortalaması (sarı), geçen hafta sonu 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştü ve hala düşmeye devam ediyor, bu da mevcut fiyat düşüşünün henüz bitmediğini gösteriyor. Bu arada, para biriminin göreli güç endeksi, son birkaç günü 30’a yakın (veya altında) geçirdikten sonra 50’nin altında kalıyor ve bu da pozitif bir momentum eksikliğine işaret ediyor. Bununla birlikte, göstergeler, varlığın fiyatını grafiklemek için kullanılan döneme bağlı olarak değişebilir ve son birkaç yıldaki ETH’ye bakarsanız, yükseliş görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.06.2023

Ethereum (ETH) bu hafta %8 düştü. Büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüşü ve BTC hakimiyet tablosunun yükselişi ETH üzerinde ciddi bir etki yarattı. Ethereum keskin bir düşüş yaşıyor gibi görünse de, ETH’nin şu anda kritik 1.700 ila 1.750 dolar destek seviyesinin üzerinde kaldığını görebiliriz. ETH, günlük ticaretin bitiminden önce 1.700$-1.750$ arasındaki kilit destek seviyesini kaybetmemeli.
Bu hafta ABD’de önemli ekonomik veriler açıklanacak. Bu hafta ABD enflasyon verilerinin yanı sıra ABD Merkez Bankası’nın (FED) yeni bir faiz kararı açıklaması da bekleniyor.

ETH bu veriler ve kararlar doğrultusunda işlem yapacak ancak 1.700-1.750$’lık kilit destek seviyelerini kaybetmesi durumunda 1.500$’daki yükseliş trendine dönüş mümkün. Veriler ve kararlar kripto para piyasası için olumluysa, ETH 2.000 dolarlık direnç seviyesine önemli ölçüde yükselebilir gibi görünüyor. Şu anda, daha küçük piyasa değerine sahip altcoinler bir Ethereum çıkışını gözetliyor. ETH zirveden çıkarsa, kripto varlıklar için bir toparlanma mümkün olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.06.2023

Şu anda, kripto para birimi endüstrisi satıcılar tarafından domine edilmiş gibi görünüyor. Ana kripto para birimi Bitcoin (BTC) büyük düşüşler yaşamazken, bazı altcoinler çok fazla değer kaybetti. Kripto piyasasının lider altcoini Ethereum (ETH), son 24 saatte yüzde bir bile düşüş göstermeyi başaramadı. Yazım sırasında Ethereum 1.837 dolardan işlem görüyor. Şu anda Ethereum’un 1750 dolar desteğinin üzerinde kalmayı başarması çok önemli. Bu destek seviyesinin sürdürülmesi, ETH’nin gelecekte 2.000 doları test etmesine izin verebilir. 2.000 $ direncini kırarsa, 3.500 $’a doğru büyük bir ralli görmesi beklenen Ethereum, 1.750 $ desteğini kaybederse 1.500 $’a kadar gerileyebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.06.2023

Ethereum’un 4 saatlik fiyat tablosunun incelenmesi, hala belirtilen 1828 $ desteğini tutmaya çalıştığını gösteriyor. ETH fiyatı hala 1.828 dolar destek seviyesinin üzerinde, bu nedenle hedef bu seviyede bir ralli başlatmak olabilir. Bir sonraki direnç bölgesi 1861 dolardan Ethereum. Ethereum 8 saatlik mumu 1.861 doların üzerinde kapatırsa, bir sonraki hedef 1.892 dolar olacak. Ethereum fiyatı günlük olarak 1.892 $ seviyesinin üzerinde kapanırsa, bir sonraki hedef olan 1.937 $’a yaklaşabilir. Öte yandan, ETH fiyatı 1.892 ABD Doları’nın üzerinde bitiremezse, düşüş trendi 1.740 ABD Doları’na doğru devam edebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.06.2023

Ethereum fiyatı 1775$ bölgesinden yeni bir yükseliş başlattı. ETH 1.850 $ direncinin üzerine çıktı, ancak Bitcoin gibi ayılar da 1.900 $ bölgesinde tekrar aktifti. Zirve 1.898 dolar civarında oluştu ve fiyat şu anda düşüyor. Kırılma, 1.850 dolarlık destek alanının altındaydı. Ayılar, fiyatı ralli P Fibonacci geri çekilme seviyesinin 1.777 $’ın altına, 1.898 $’a yükseltti. Ethereum fiyatı şu anda 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında. Saatlik ETH/USD grafiğinde de 1.855 dolar civarındaki dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisi oluşuyor. Şu anda 1.820 $’da ve 1.777 $’dan 1.898 $’a giden Fibonacci seviye 8’de desteğe sahip. Anlık direnç, 1.855 dolar bölgesine ve trend çizgisine yakın. Bir sonraki büyük direnç, en son yüksek seviye olan 1.900 dolar seviyesinde.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.06.2023

Geçen haftaki fiyat hareketine kıyasla Bitcoin’den biraz daha sağlam performans gösteren Ethereum, haftaya yükseliş trendinin ardından başladı ancak Nisan ortasında başlayan kısa vadeli düşüş trendini de kırmak için mücadele etti. Mevcut duruma göre ETH’nin günlük grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşturan fiyat baskısından söz edilebilir. Bu, bu hafta volatilitede olası bir artış beklentisini artırıyor. Bu nedenle, bir sonraki hareket aşağı yönlü olabilir, çünkü Ethereum’un 1.850 doların altında kapanması, aşağı yönlü bir üçgen kırılmasına işaret eder. 1.750-1.800 Dolar olası bir aşağı yönlü ara destek olarak görülüyor, kırılma devam ettikçe ETH 1.680 Dolara düşebilir.

Üst aralıkta ise 1900$ aralığına çıkış yakından izleniyor. Bir yükseliş kırılmasını doğrulamak için, ETH’nin günü 1.950 doların üzerinde açıp kapatması, olumlu bir trendin devam etmesi için önemli bir kriter. Ethereum bu hafta 1.950 doların üzerine çıkmayı başarırsa, yatırımcılar için bir sonraki hedef geçen yılın en yüksek seviyesi olan 2.100 dolar bandı olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 06.06.2023

Dün Ethereum, Bitcoin ile birlikte düştü. Düşüş trendi yavaşlasa da, bu noktada ayı döngüsünün sona erdiğini kesin olarak söylemek zor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), 26.000 $ destek seviyesinin altında işlem görürken, Ethereum ana destek seviyesini kaybetmedi. ETH, tüm satış baskısına rağmen 1.800 dolarlık desteği tutmaya devam ediyor ve tüm kripto para birimi yatırımcılarına gelecekte geri dönebileceğinin sinyalini veriyor. Bu yazının yazıldığı sırada 1.818 dolardan işlem gören Ethereum, birçok yatırımcının düşündüğünün aksine tehlike noktasında değil.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda 24.000 $ desteğine düşmesi muhtemelken, ETH’nin bu düşüşler sırasında muhtemelen en kötü desteği olan 1.800 $’a düşmesi bekleniyor. Kısa vadede Bitcoin’in 24.000 Dolar ve Ethereum’un 1.800 Dolar desteğini kaybetmesini beklemeyin. ETH bu seviyeye düşerse önemli bir satın alma fırsatı olacaktır. Ethereum’un, yatırımcıların beklediği altcoin sezonunu başlatabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatmak için 2.000 dolarlık direnç noktasını geçmesi gerekiyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.06.2023

Ethereum (ETH) bu hafta yatay hareket etmeye devam etti. ETH, yatırımcıların umduğu çöküşü gerçekleştiremeyerek altcoin oynaklığını engellemiş görünüyor. Ethereum geçen yıl Nisan ortasında keskin bir düşüş yaşadı. ETH kısa sürede yaklaşık %20 değer kaybederek küçük hacimli altcoinleri sert bir şekilde vurdu. Şu anda, Ethereum desteği 1.850 dolarda tutuyor gibi görünüyor. ETH bu hafta geçen hafta kadar yükseliş göstermedi, ancak yine de satıcıların baskısına dayanabilir. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum 1.908 dolardan işlem görüyor. ETH’nin hafta kapanışından önce güçlü bir hareket göstermesi beklenmiyor.

Önümüzdeki haftalar, Ethereum’un düşmektense yükselme olasılığının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen ekonomik veriler doğal olarak kripto para birimi fiyat dalgalanmaları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Birçok kripto yatırımcısı, yeni bir altcoin boğa piyasasının başlamasını bekliyor. ETH 2150-2150 kilit dirençlerini kırarsa, uzun zamandır beklenen altcoin sezonu gelebilir. Gelecekte, Ethereum 2000-2150 direnç seviyesinden başka bir ret bulursa, 1800 $ desteğini kırarak 1750 $ ve 1500 $ seviyelerine düşüşe yol açabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 03.06.2023

Kripto endüstrisinin önde gelen altcoini Ethereum dünden bu yana %2 arttı. ETH’nin yükselişiyle birlikte altcoinler yeniden yükselişe geçti. Yazım sırasında Ethereum (ETH) 1.903 dolardan işlem görüyor. ETH, birçok satış baskısına rağmen 1.850 dolarlık desteği tutmayı başardı ve yatırımcılara umut verdi. Önde gelen altcoin trendleri doğal olarak tüm altcoin piyasasını etkiler. ETH gelecekte güçlü bir satış baskısı altına girmezse, 2.000 dolara yükseliş mümkün. Son zamanlarda, yapay zeka ve Metaverse altcoinlerine olan ilginin yeniden canlandığını görebiliriz. Bu emtialar gelecekte ETH odaklı bir ralli görebilir mi? İlginç soru..

 

Ethereum(ETH) Analiz; 02.06.2023

Önde gelen altcoin Ethereum, 1.840 dolarlık desteğin üzerine çıkmayı başardı. ETH bir taban oluşturdu ve son zamanlarda Bitcoin’e benzer şekilde 1.838 dolardan bir toparlanma dalgası başlattı. Direnci 1.870 dolardan kırdı. Fiyat, 1.916 dolardan 1.838 dolara kadar olan %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı. Ayrıca, ETH/USD saatlik grafiği, 1.870$’a yakın dirençle ana düşüş trend çizgisini kırdı. Ethereum şu anda 1.870 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Aynı çizelgede baş ve omuzlar modelinin kısa vadeli tersine çevrilmesi de mümkündür. Yakın vadeli direnç 1.880 dolara yakın. Bir sonraki ana direnç 1.885 dolara yakın veya 1.916 dolardan 1.838 dolara düşüşün %61,8 fib geri çekilme seviyesi.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.06.2023

ETH’deki düşüş, çeşitli teknik göstergelerin gösterdiği gibi artık bir ralli zamanı olduğu anlamına gelir. Öte yandan, ETH’nin 30 günlük MA’sı henüz 200 günlük MA’nın altına düşmedi, bu nedenle tamamen iyileşmesi için birkaç güne daha ihtiyacı olabilir. Bununla birlikte, madeni paranın yükselen destek seviyesi (yeşil), madeni paranın keskin bir şekilde düşmeyeceğini ve şimdi büyük bir ralli gerçekleşmeden önce satın alma zamanı olabileceğini gösteriyor. Ethereum’un gıpta edilecek derecede güçlü temellerine bakılırsa, kripto para birimi bu yıl gerçekten büyük bir geri dönüş yapmadı. İlk olarak, staking uygulaması, Nisan ayı boyunca satışlarda artış olmadan gerçekleşen para çekme işlemleriyle ETH için büyük bir talep yarattı.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 31.05.2023

1.800$’a yakın desteği onayladıktan sonra Ethereum, piyasa talebi arttıkça 1.900$’a yükseldi. Ortalama 100 dolarlık ralli, Nisan ayında 2.100 dolar seviyesinde başlayan kısa vadeli düşüş trendini de kırdı. Son tahminlere göre, ETH alıcıları 1.925 $’daki (Fib 0.382) ilk direnci kırmak için mücadele ederken, ETH 1.875 $’ın üzerinde kalacak. Bu kırılma, tokeni 2.000$’a çıkarmak için bir fırsat yaratabilir. Ethereum için bir sonraki hamlenin 2.000$ bölgesinden 2.060$ – 2.130$ alanına olabileceğini görebiliriz. Ethereum’un bu hafta 1.925 doların üzerine çıkamaması satış baskısı yaratabilir ve eğer alıcılar bir düşüş senaryosunda 1.875 doları tutamazlarsa, ihtimal bu kez artacak ve devam etmek için 1.800 doların altına satılacak. Sonuç olarak, bugün itibariyle Ethereum için 1.925 $ ile 1.875 $ aralığında işlem yapmak önemlidir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 30.05.2023

Yine de, yeni rakipler ortaya çıksa da Ethereum tahtına yerleşmeye devam ediyor. Yıllık enflasyonun da negatife dönmesiyle ETH fiyatı, önümüzdeki boğa sezonunda en sıcak konulardan biri olacak. Talep artmaya devam ederse, dolaşımdaki arzdaki azalma önemli fiyat artışlarına yol açabilir. Boğalar, Ethereum’u (ETH) direnç çizgisinin üzerine iterek geçen hafta sonu fiyat düzeltmesini sonlandırdı. Düşen kama paterni bir yükseliş formasyonudur. RSI pozitif bölgeye döndü ve 20 günlük EMA (1.841 $) yükselmeye başlıyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar direnç çizgisini desteğe çevirirse, Ethereum fiyatı 2.000 dolara ulaşabilir. Sonraki iki hedef 2.141 dolar ve 2.259 dolar. Ancak, fiyat 1.841 doların altına kapanırsa yükseliş görünümü negatife dönecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 29.05.2023

Dün gece itibarıyla Ethereum (ETH), önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte yükselmeyi başardı. Ethereum’un boğa hareketinin tüm altcoinler üzerinde olumlu bir etkisi olmuş gibi görünüyor. Ethereum yükseliş eğilimi gösterse de henüz kritik direnç seviyelerine ulaşmadı. Ethereum, 2.000 dolarlık direnci kırmayı başaramadı, ancak çok önemli olan 1.750 dolarlık destek seviyesini koruyor. ETH, bu yazı yazılırken 1.750$ destek seviyesinden neredeyse yüzde 10 artışla 1.900$’dan işlem görüyor. Pek çok kripto para yatırımcısı, Ethereum’un (ETH) önümüzdeki birkaç gün içinde yükselmeye devam edip etmeyeceğini merak ediyor. ETH’nin şu anda önümüzdeki yıllarda 2.000 dolardan 2.150 dolara yükselmesi bekleniyor.

Ethereum 2.000$-2.150$ aralığına yükselebilir, ancak yeni bir altcoin rallisinin başlaması için ETH’nin bu direnç bölgesini temizlemesi gerekiyor. Bu direncin kırılmasıyla, Ethereum kısa vadede 3.500 $ seviyelerine yükselmeye hazır görünüyor ve potansiyel olarak kripto yatırımcılarının beklediği altcoin rallisini başlatıyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 26.05.2023

Ethereum fiyatı, kritik 1.800 dolarlık desteği elinde tutarak bir süredir sabit kaldı. Buradan, fiyat önceki gün 1.900 dolara yükseldi. Büyük altcoinler 1.830 dolardaki kritik direnci kırdı ve önceki gün 1.872 dolara yükseldi. Ancak bu seviye çok uzun sürmedi ve tekrar düşmeye başladı. Dün grafikte yüzde 2,94’lük kırmızı bir mum çubuğu oluştu. Bugün de düşüş devam edecek gibi görünüyor. 2.100 dolardan düştükten sonra, Ethereum fiyatı 1.800 dolara yakın destek buldu ve 2.000 dolara geri döndü. Ancak, üst üste bir hafta boyunca 2.000 dolarlık dirençten düştü. Son birkaç gündür 1.800 dolar civarında dar bir işlem aralığı oluşturuyor. Bu aralık şu anda altında kalıyor.

Yakın vadeli Ethereum fiyat destek ve direnç seviyelerini görmek için Ethereum’un 4 saatlik grafiğine bir göz atalım. Bu grafikte dar bir aralığın oluştuğunu görebiliriz. 1.830$ ile 1.840$ arası alan ETH fiyatını bloke etti. Son 48 saat içinde, Ethereum fiyatı bu işlem aralığının üzerine çıktı. Ancak, 1.870 dolarda dirençle karşılaştı. Şimdi 1.800 $ ve 1.790 $ destek seviyelerini kırdı ve bugün 1.759 $ ile günün en düşük seviyesine ulaştı. Son gelişmelerin ardından Ethereum fiyatı için olası destekler 1.750 dolar ve 1.650 dolar. Düşüşün devam etmesi halinde bu seviyeye ulaşılabilir. Düşüşü durdurmak için 1.800 dolardan desteği yeniden kazanması gerekiyor. Değilse, fiyatın önünde 1.790-1.800 dolar direnç olarak görünecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 25.05.2023

Ethereum, Bitcoin grafiğine benzer hareketinde bu ay 1.750-1.850 dolar aralığına çekilmiş durumda. Ethereum, 1.850 doların altında kaldığı sürece satış baskısı altında kalmaya devam edecek. Ancak düşük işlem hacimleri nedeniyle bu baskı sınırlıdır. Şu anda 1.750-1.780$ bölgesi Ethereum’un destek alanı olarak takip edilmeye devam ediyor. Aşağı yönlü bir kırılma şansı varsa, bir sonraki destek bölgesi muhtemelen 1.660 Dolar olarak belirlenecek. Alıcı odaklı pazar hacmi büyümesi için, Ethereum piyasasında günlük 1.850 doların üzerinde bir kapanış kritiktir. Hareket, 21 günlük EMA’da bir kırılmaya işaret ediyor, bu nedenle Ethereum bu ivmeyi 1.950 dolara doğru hareket etmek için kullanabilir. Ek olarak, ETH’nin 1.950 $ testi, Nisan sonunda başlayan kısa vadeli düşüş trendinin sonunu işaret ediyor, bu nedenle kripto para bu trendin üzerinde kaldığı sürece yükseliş trendinin devam edeceğini biliyoruz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.05.2023

Ethereum (ETH) şu ana kadar %2’den fazla arttı. Destek seviyesini 1.800 dolarda tutmayı başaran ETH, yeniden yükselişe geçti. Ethereum, 5 Mayıs’tan 12 Mayıs’a kadar %15’lik bir düşüş kaydetti, ancak görünüşe göre boğalar, ayıların satış baskısını yavaş yavaş kırmaya başlıyor. ETH, 1.800 dolarlık destek seviyesinden 1.878 dolarlık düşüş trendi seviyesine çıkmayı başardı, ancak yan grafiklerdeki düşüş trendinden henüz çıkmadı. Bu yazının yazıldığı sırada 1.851 dolardan işlem gören ETH, bugün itibarıyla küçük hacimli altcoinlerin yeniden açılmasına izin verdi.

Bugünkü yükselişte 1 aylık düşüş trendi seviyesini yeniden deneyen Ethereum, 4 saatlik ve günlük kapanışlar 1.878 doların üzerine çıkarsa 2.000 dolara yükselebilir. Ethereum, bir yılı aşkın bir süredir 2.000 ila 2.150 dolar arasındaki direnci kıramadı. ETH, son altı ayda kötü performans göstermedi, ancak altcoinin yeni bir ralli için bu direnç alanını kırması gerekiyor. Ethereum, 2.000-2.150 Dolarlık direnç alanını kırdığında 3.000 Doları hedefleyebilir ve düşük değerli altcoinler bir kez daha yükselişe geçecek gibi görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.05.2023

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Etherum 1.851 dolara (EMA20) yakın işlem görüyor. Satıcılar bu bölgeyi savunsa da yakında üstünde kapanışlar görebilmemiz durumda yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini görebiliriz. Bu senaryoda düşen kama formasyonunun direnç çizgisine doğru hareket devam edecektir. Elbette Bitcoin’in beklenen yukarı yönlü kırılmayı gerçekleştirmesi de burada belirleyici bir etken olacağını unutmamak gerek. Olası senaryoda 2.000 ve 2.150 dolara doğru yükseliş hareketleri görebiliriz. Tersine, fiyat düşer ve 1.750 doların altına inerse, ETH fiyat grafiğinde 1.600 dolara doğru geri çekilme muhtemel.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.05.2023

Ethereum (ETH) bu haftadan beri yatay seyrediyor. ETH, 1.750 dolarlık kritik destek seviyesinin üzerine çıktı, ancak yine de yatırımcıların beklediği dalgalanmayı sağlayamadı. Bu geceden itibaren Ethereum’da haftalık kapanış fiyatları takip edilecek. Büyük altcoin Ethereum’un haftalık kapanış fiyatı, önümüzdeki hafta altcoin hareketlerini doğrudan etkileyebilir. Ethereum’un son hamlelerine bakıldığında, bu gece 03:00’e kadar büyük bir hareket olmayacağı açık.

ETH’nin yatay eğilimi devam ediyor. Bazı kripto yatırımcıları, hafta sonundan önce bu gece kripto piyasasında dalgalı bir hareket bekliyor, ancak bu pek olası görünmüyor. Tüm hafta boyunca yatay seyreden Ethereum’un önümüzdeki birkaç saat içinde patlaması pek olası değil. ETH’nin bir hafta içinde 1.750 $ desteğinin hemen üzerinde 1.800 $’dan kapanması muhtemel. Bu haftanın kapanışı yükseliş sinyali kadar güçlü değil ama yine de olumlu bir kapanış. Bu tür kapanışların bir sonucu olarak, ETH önümüzdeki hafta 2.000 $ ila 2.150 $ seviyelerine yükselebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.05.2023

Boğalar son birkaç gündür Ether’i 20 günlük EMA’nın (1.840 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor, ancak ayılar bunu kabul etmiyor. Fed Başkanı’nın gün içindeki olumlu açıklamalarına rağmen, borç tavanı görüşmeleri sonucunda piyasanın risk iştahı büyük ölçüde azaldı. ETH fiyatı da hedef seviyeyi geçemedi. Ancak umut verici gelişmeler de var. 16-18 Mayıs tarihlerinde mum çubuklarının uzun kuyruğu, boğaların gün içi düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Alıcıların geri dönüşü, 1.840 doların üzerinde alçalan bir kama formasyonunun direnç çizgisine doğru bir yolculuk başlatabilir. Bununla birlikte, desteğin kaybedilmesi senaryosunda 1.600 dolara daha bir düşüş mümkündür.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.05.2023

Shapella’dan sonra stake hizmetleriyle artış yaşayan ve parlayan Ethereum, bu durumu saatler içerisinde fiyatına yansıtmayı başarmıştı. 1.850 dolara gelen ETH’nin ivmesi, BTC’nin düşüşüyle birlikte biraz da olsa azaldı. Hala gündemde yer edinen ETH, üst seviyeleri hedeflediği takdirde altcoin’ler adına hacimli artışları beraberinde getirebilir. Stake işlemlerinden destek bularak 1.850 dolara ulaşan ETH, Bitcoin’in gevşemesiyle birlikte 1.818 dolara geldi. BTC’nin stabil seyrettiği veya değer kazandığı koşulda, ETH için daha hacimli işlemler görülebilir. Stake hizmetleriyle gündemde olan ETH, sırasıyla 1.850 – 1.910 – 1.950 ve 2.030 dolar dirençlerini hedefleyebilir.

BTC’deki düşüşün devam etmesi, Ethereum ağında yaşanabilecek, piyasa bazlı olumsuz haberler ise ETH fiyatını daha da aşağı seviyelere çekebilir. ETH’nin destek noktaları ise sırasıyla 1.750 – 1.680 – 1.550 dolardır. ETH’nin bu değerlerden alacağı tepki, altcoin’lerin kaderinde belirleyici olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.05.2023

Ethereum (ETH), ileriye dönük olarak piyasaya hakim olarak yükselmelidir. Ethereum kötü performans göstermedi, ancak yıl boyunca kilit direnç noktalarını kıramadı. Ethereum, gelecekte başka bir altcoin rallisi görmek için önce 2.030 ila 2.150 $ direnç alanını temizlemelidir. Bu direncin kırılması altcoinler üzerindeki baskıyı azaltacaktır. Bu direncin kırılması, kısa vadede ETH’yi 3.480 $ direncine gönderebilir ve altcoin sezonunun başlamasına izin verebilir. Ethereum son zamanlarda BTC’den ayrılmaya başladı. Uzun zamandır beklenen altcoin rallisine rağmen, ETH henüz fitili yakmadı. Yatırımcılar altcoin sezonu için umutlarını kaybetmeye başlarken, tarihsel veriler rallinin yakında başlayabileceğini gösteriyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.05.2023

Bitcoin (BTC) yerine altcoinleri tercih ederim. Son altı aya bakarsak, Bitcoin altcoinlerinin önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini görebiliriz. Bitcoin, yılın başından bu yana değerini ikiye katladı, ancak altcoinler bu kadar kazanç görmedi. BTC hakimiyet tablosundaki bir artışın bu olayların nedeni olduğu biliniyor. Gelecekte altcoinlerin yükselmesi için lider altcoin Ethereum’un (ETH) piyasaya hakim olması ve şimdi yükselmesi gerekiyor. Ethereum kötü performans göstermedi, ancak yıl boyunca kilit direnç noktalarını kıramadı.

Gelecekte başka bir altcoin rallisi görmek için Ethereum’un önce 2.030 ila 2.150 $ direnç alanını temizlemesi gerekiyor. Bu direncin kırılması altcoinler üzerindeki baskıyı azaltacaktır. Bu direncin kırılması, ETH’yi kısa vadede 3.480 $ direncine gönderebilir ve altcoin sezonunun başlamasına izin verebilir. Ethereum son zamanlarda BTC’den ayrılmaya başladı. Uzun zamandır beklenen altcoin rallisine rağmen, ETH henüz fitili yakmadı. Yatırımcılar altcoin sezonu için umutlarını kaybetmeye başlarken, tarihsel veriler rallinin yakında başlayabileceğini gösteriyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.05.2023

Ethereum (ETH) son zamanlarda piyasada sıcak bir konu olmuştur. Bitcoin’in yaşadığı keskin düşüş sırasında BTC’den kopup direnmeyi başaran ETH’nin bu gece itibariyle bir haftası kaldı. Başarılı veri sağlayıcı Kaiko’ya göre, Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon 18 ayın en düşük seviyesine düştü. Korelasyondaki bu düşüş grafiğe de yansımaktadır. Haberimizi yazarken lider altcoin Ethereum 1.832 dolardan işlem görüyor. ETH’nin 2.000 $ direnç seviyesinin üzerinde kalamaması, doğal olarak satış baskısının arttığı anlamına geliyor. ETH desteği bu gece 1.760 dolarda devam etti. Ethereum’un 1.760 $ desteğinin üzerinde bir haftalık kapanış, 2.013 $ direncini yeniden test edebilir. Bu direnç noktasını kırmak, uzun zamandır beklenen altcoin sezonunu başlatacak.

Haftalık ticaretten önce olası şiddetli hareketlerin etkisinden kaçınmak için okuyucularımıza yatırım yapmayı bırakmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 13.05.2023

10 Mayıs’ta Ethereum, 20 günlük hareketli ortalamasından (1.866 $) düşerek olumsuz bir duyguya ve yatırımcıların satış yaptığına işaret etti. ETH/USDT çifti 11 Mayıs’ta destek hattının altına girerek düzeltmenin devam edebileceğini gösterdi. Bir sonraki aşamada parite 1.663 dolara düşebilir. ETH fiyatı, devam eden düşüş trendine rağmen 1.866 dolara sıçrayabilirse, 2.000 dolarlık psikolojik direnç alanı yeniden hedef haline gelebilir. Ancak, son 24 saat içinde Binance hisselerinin Kanada’dan çekilmesi, daha düşük likidite, negatif tüketici güveni ve düşüş desteği gibi önemli gelişmeler oldu. Yatırımcılar bu ortamda ani düşüşlerin olabileceğinin farkında olmalıdır. Daha düşük likidite, hem ayılar hem de boğalar için işleri çok daha kolaylaştırır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.05.2023

Ethereum (ETH) şu ana kadar %4’ten fazla değer kaybetti. Ethereum’daki düşüş, kripto para birimi yatırımcıları arasında pazarla ilgili endişeleri bir kez daha artırdı. Binance CEO’su CZ, Ethereum ile ilgili olumlu bir açıklama yaptı ancak ETH üzerindeki satış baskısı resmi olarak durmuş değil. Ethereum satıcı baskısının önümüzdeki birkaç saat içinde artması bekleniyor. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum 1.760 dolardan işlem görüyor. Son düşüş, ETH’nin 1.800 $ destek seviyesinin altına yerleşmesine yardımcı oldu. Hisse senedi hiçbir zaman bu seviyenin altında kapanmadı, ancak yatırımcı korkuları yeniden yükselmeye başladı.

Ethereum’un haftalık kapanışı 03:00 CET’de gerçekleşecek. ETH 1.800 doların altında kapanırsa, düşüş önümüzdeki günlerde hızlanabilir. Böyle bir senaryoda büyük altcoinler kısa vadede 1.700 dolara düşebilir ancak bu destek noktasını 1.500 dolara kadar kaybedebilir. Ethereum’daki ortalama %15’lik bir düşüş, küçük hacimli altcoinleri %30 oranında etkiler. Düşük seviyelerde hayatta kalma mücadelesi veren bu altcoinler, yeniden keskin düşüşler kaydediyor gibi görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.05.2023

Bu hafta 1.830 dolar desteğine kadar gerileyen Ethereum, bu seviyeyi 21 Nisan’dan bu yana korumaya devam ediyor.  Yatay hareketine devam eden Ethereum’un 1.830 doların altında günlük kapanışlar görmesi durumunda bir önceki destek bölgesi 1.750 dolara kadar gerileme olasılığı artar. Bu bölgenin altında ise düşüş ivmesi 1.650 dolara kadar uzanabilir.

Ethereum piyasasında bir toparlanma için bu hafta ortalama 1.880 dolar fiyatı izlenecek. Bu fiyatın üzerinde talep artışı görülebileceği gibi kripto paranın Nisan ayındaki düşüşten sonra kıramadığı direnç fiyatı 1.950 doları bir kez daha test edebileceğini görebiliriz. Olası bir yukarı yönlü ivmede ise 2.100 dolar bandı yeniden gündeme gelecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.05.2023

Ethereum, 2023 yükseliş trendinde ivme kaybediyor ve bu hafta bu trendi sürdürmek için önemli destek noktalarını test ediyor. Kısa vadeli fiyat hareketi, Ethereum’un 21 Nisan’da ortalama 1.840 dolara düştükten sonra bu noktadan bu yana tepki alımlarıyla yukarı doğru eğilim gösterdiğini gösteriyor, ancak 2.000 dolar bölgesi bu hafta bir satış noktası olarak görülüyor. Ethereum tekrar düşerken gündeme döndü. Bu bölgenin altında bir günlük kapanış, satış hareketini hızlandıran bir trend kırılması olarak görülebilir ve ETH için ilk 1.750 doları görüyoruz.

Ethereum yatırımcıları kripto para birimi fiyatını 1.840 doların üzerinde tutabilirse, yukarıdaki destek fiyatı ön plana çıkmadan daha da yükselebilir. Bu hareketin dengelenmesi için 1.950 doların üzerinde net bir mum çubuğu oluşmalıdır. Bundan sonra ETH 2.100 doların üzerine çıkabilir ve 2.300 dolar bölgesini hedefleyebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.05.2023

Ethereum (ETH) geçen haftadan bu yana neredeyse %10 arttı, ancak daha yüksek seviyelere tutunamadı. Ethereum, aşağı yönlü satış baskısı üzerine kritik 2.000 $ direnç seviyesinden reddedildi. Ethereum’un son durumuna bakıldığında, olumsuz görünüyor. Büyük Altcoinler, 2.000 Dolar Seviyelerindeki Yoğun Satış Baskısını Kaldıramıyor. Ethereum Vakfı bile dün itibariyle 15.000 ETH sattı. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) asla 30.000 doları ve Ethereum (ETH) asla 2.000 doları geçmez.

Bu haftadan itibaren ABD yıllık enflasyon oranı yayınlanacak. Bu veriler doğrultusunda ETH’de volatil hareketler görülebileceği tahmin ediliyor. Ethereum bu gece 2.000 doların üzerinde kapanırsa, önümüzdeki hafta 2.500 doları hedefleyebilir, bu nedenle ETH 2.000 doların altında kaldığı sürece, her zaman 1.400 dolara düşme riski vardır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.05.2023

Ethereum, haftalık 1.820 $ destek alanından satın aldıktan sonra orta seviye direnç seviyesinin 1.850 $ üzerinde açıldı. Saatlik kapanışı 1.890 doların üzerinde görmek, Ethereum’un rallisine devam etmesi için kritik öneme sahip. ETH bu fiyatın üzerinde bir günlük kapanış görebilirse, haftanın geri kalanında 1.950$-1.990$-2.050$ seviyelerine doğru yükseliş hareketi görebiliriz. Geri çekilmeye göre, 1.820 dolarlık destek alakalı olmaya devam ediyor. Oynaklık arttıkça ETH’nin 1.780 dolara düştüğünü görüyoruz. Satış baskısı devam ederse, aşağı yönlü ivme 1.700 dolar seviyelerine doğru devam edebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 04.05.2023

Ethereum 1 Mayıs’ta simetrik üçgen formasyonunun destek çizgisinden sıçrayarak daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterdi. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya ve direnç çizgisine meydan okumaya çalışsa da piyasada ki koşulları ele aldığımız da buna fırsat tanımadığını söyleyebiliriz. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarırsa Ethereum tarafında yaşanacak bu yükselişte 2.141 dolara ulaşabilir. Tersi senaryoda 1.680 dolara kadar düşüş görülebilir. Şimdilik piyasa değerine göre en büyük altcoin 1.900 dolar eşiğinin üstünde alıcı buluyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 02.05.2023

Ethereum fiyat tablosuna bakıldığında Ethereum 1.900$ civarında işlem görüyor ve son birkaç gündür 1.800$ ile 1.900$ arasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Düşüş baskısına rağmen, madeni para ayın başından beri yükseliş trendinde işlem görüyor. MACD göstergesi, sıfırın üzerinde olduğu ve son iki haftadır orada kaldığı için hafif bir yükseliş kırılmasına işaret ediyor. RSI, haftalık hareketli ortalama 1.807 $ ile şimdiden 50’nin üzerinde. 50 haftalık hareketli ortalama, fiyat düşerse güçlü destek sağlayacak olan 1.807 dolarda biraz daha yüksek. Bu Ethereum fiyat dalgalanması gelecekteki gelişmelerden etkilenir. Ancak, önümüzdeki haftalarda olası bir düşüş senaryosunda 1.700 ila 1.800 dolar aralığı gerçekleşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 29.04.2023

Boğalar, Ether’i 20 günlük EMA’nın (1.905 $) üzerine itti, ancak 2.000 $ psikolojik direnç alanını kıramadı. Bu, ayıların ralliyi 2.000 doların altında durdurmaya çalıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, arz ve talep arasındaki dengeyi gösteriyor. Bu, aralığın önümüzdeki birkaç gün içinde 2.000 $ ile 1.785 $ arasında değişebileceğini gösteriyor. BTC cephesindeki savaş ayıların lehine sonuçlanırsa ETH’nin 1.785 dolara düşmesi muhtemel. Fiyat bu bölgenin altına düşmezse yükseliş görünümü devam edebilir ve artan taleple 2.200 dolar test edilebilir.Tabii ki Powell’ın ağzından çıkan sözler bu senaryo boyunca çok önemli olacak.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 27.04.2023

Geçen hafta 2.100 dolardan 1.930 dolara düştükten sonra, Ethereum yükseliş trendindeki ivmesini kaybetti ve ortalama desteği 1.940 dolarda tutamadıktan sonra 1.840 dolara geri çekildi. Ethereum, haftaya geçen haftaki 1.930 $ pivot seviyesinin altındaki ilk haftalık destek bölgesinde (1.825 – 1.850) başladı. Haftanın ilk yarısında bu bölgeyi savunmak çok önemli olacak. Kapanış 1.825 Doların altına düşerse, bunu 1.750 Dolarlık ikinci bir destek seviyesi takip edebilir ve ardından 1.640 Dolar ile 1.690 Dolar aralığına geri çekilme olabilir.

Fiyat son dört gün içinde 1.825-1.850 $ aralığının üzerinde savunduysa, ortalama 1.950 $ olan direnç bölgesinin yılın ikinci yarısında talebin artacağını görebiliriz. Bu seviyenin üzerinde izlenen bölgeler, 2.050 Dolar ile 2.120 Dolar arasındaki son en yüksek alanlar olacak. Ethereum için mevcut görünüm düşüş eğilimini sürdürüyor, ancak kısa vadeli EMA okumaları negatif bir geçişi destekliyor ve negatif görünümü destekliyor. Stokastik RSI’nin aşırı satış bölgesindeki yatay konumu da alım tarafında herhangi bir işlem yapılmadığını doğruluyor. Bu nedenle, özellikle saatlik kapanış fiyatı 1.825 doların altındaysa, kayıpların hızlanması daha olası hale geliyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 26.04.2023

Ethereum yaptığı hamle ile yatırımcıların dikkatini çekti. Dünden beri yükselen ETH, ayıların beklentilerinin aksine bugün yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Ethereum, son yükselişinde 1.900 doların üzerine çıkmayı başardı. ETH için yeni bir hedefin 1.920 dolarda büyük bir direnç olduğu tahmin ediliyor. Önümüzdeki birkaç saat içinde bu direnç noktasına yükselebilecek olan ETH’nin kısa vadede 1.920 dolar direncini aşması çok zor görünüyor. ETH bu direnci kırarsa piyasadaki alıcıların iştahını artıracak. Altcoin’ler son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum’un ölümüyle çok değer kaybetti.

Bugün itibariyle, ETH’nin 1.920 $ direncini kırması, altcoinler için yeni bir yükseliş trendini tetikleyebilir. Ethereum ve Bitcoin’in kritik direnç seviyesini geçip geçemeyeceği şu anda bilinmiyor, ancak Bitcoin ve Ethereum’un yükseliş hareketi altcoin yatırımcılarına hala umut veriyor. ETH, 1.920 $ direncini geçtiğinde 2.125 $’a yükselebilir, ancak bu direnç seviyesini aşamazsa 1.825 $’a düşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 25.04.2023

Ethereum şu ana kadar yaklaşık %2 düştü ve piyasanın düşüş eğilimini artırıyor. Son birkaç saat içinde kritik seviyelerde olan ETH, yatırımcıları kızdırmaya devam ediyor. 21 Nisan’da 1.830 dolar desteğine düşen ETH, son üç gündür bu destek seviyesinin üzerinde seyrediyor. Ayılardan gelen artan satış baskısı bu desteği kırdı. Bu desteği kırdıktan sonra Ethereum 1.807 dolara geriledi ancak şu ana kadar küçük bir tepki almayı başardı. ETH’nin son boğa koşusunun tam bir toparlanma olacağı tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) önümüzdeki birkaç saat içinde 1.830 doların üzerine çıkamazsa satış baskısı yeniden artabilir. Son ralli ile bu kırılan desteği yeniden test eden ETH’nin, altcoinlerin toparlanması için satış baskısını 1.830 dolardan kırması gerekiyor. Ethereum’un son performansı, önümüzdeki birkaç saat içinde 1.700 $ seviyelerine düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu süreçte, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ölümü ortalığı kasıp kavurabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.04.2023

Ethereum son zamanlarda düştü. Şanghay yükseltmesinden kısa bir süre sonra yükselmeye başlayan ETH, süreç içerisinde düşmeye başladı. Staking sırasında yatırılan ETH çekimleri hemen damping yapmadı, ancak yavaş yavaş Ethereum fiyatının düşmesine neden oldu. 1.830 $ desteğinde dibe vurduktan sonra, Ethereum şimdilik bu destek seviyesinden yukarı yönlü bir tepki vermeyi başardı. Bir önceki dönemde yarattığı yükseliş trendini kaybeden ETH, bu trendin kırılıp geri çekilmesinin ardından %5’ten fazla değer kaybetti.

Şu an itibariyle, ETH bu trend seviyesinde başka bir girişimde bulunmaya hazırlanıyor. Böyle bir senaryoda önümüzdeki günlerde 1.975 dolar seviyelerine kadar yükselebilecek olan Ethereum (ETH) altcoin hareketlerini de sağlayabilir.Bu noktaya gelindiğinde düzeltme trendi sona erer. Önümüzdeki birkaç gün içinde Ethereum’un 1.830 dolardaki desteğini kaybetmesi, sektördeki işlem hacminin artmasına neden olabilir. Bu durumda 1.500 dolara düşebilecek olan ETH, ayı piyasasına hâkim görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.04.2023

Ethereum 2 Nisan tarihinde fiyat, Haziran 2022’den beri yürürlükte olan yükselen bir paralel kanalın ortasının üzerine çıktı. Yükselen kanal, fiyat hareketlerini içeren bir formasyonu olarak nitelendirilebilir. Ayrıca hem direnç hem de destek hatlarına defalarca dokunulabilir. Kripto para biriminin fiyatı orta hattın üzerine çıktığı için, direnç çizgisine yükselmek en olası senaryo. Ayrıca uzmanlara göre RSI’nın da bunu desteklediği belirtiliyor. Kanalın direnç çizgisi şu anda 2.350 dolara yakın. Analistlerin öne sürdüğü senaryo, ETH fiyatı kanalın orta çizgisinin altında ortalama 1.900 dolar fiyatla kapanmadığı sürece geçerliliğini koruyabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.04.2023

Ethereum 2.000$ bandına girdikten sonra 2.100$ bandında dirençle karşılaştı. Ethereum, hafta sonu işlemlerinde 2.085 $ ile 2.120 $ arasındaki dar bir bantta yatay olarak seyrediyor ve yükseliş trendinde ivme kaybetmesine rağmen hala pozitif bölgede kalıyor. Geçen haftaki fiyat hareketine göre, ETH için bu haftanın pivot bölgesi olarak 2.035$ hesaplandı. Ethereum bu fiyat seviyesinin üzerinde kaldığı sürece, pozitif bölgede işlem görecek ve yukarı yönlü bir saldırı olasılığını artıracak. 2.320 dolar seviyesi.

Bu durumda, yatırımcılar bölgeyi bir satın alma fırsatı olarak görürse, hafta içi işlemlerde 2.035 dolara düşüşün 2.300 dolara doğru yeni bir ivme yaratması muhtemeldir. Bununla birlikte, 2.000$’ın altındaki potansiyel fiyat hareketi, 1.920$-1.850$-1.740$ seviyelerinde destek fiyatları ve yükseliş trendi çizgisi ile kontrolü artık satıcılara kaydıracak ve düzeltme başladıktan sonra kırılması zor bir alan olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.04.2023

Ethereum çok başarılı bir hafta geçirdi. ETH’nin başarılı rallisi, birçok kripto para birimi yatırımcısının düşüş beklentilerini kaçırmış görünüyor. Shanghai, Ethereum’a yükseltildi. Bu yükseltmeden sonra büyük miktarda ETH’nin kilidinin açılacak olması doğal olarak Ethereum’u korkuttu. Bu endişelerin aksine, ETH’nin düzensiz yükselişi geçen hafta 2.000 doların üzerine çıkarken yatırımcıların dikkatini çekmiş görünüyor. Ethereum’un bu haftayı 2.000 doların üzerinde kapatması, Ethereum’un kazançlarının devam edeceğinin garantisi. Şu an itibariyle keskin bir düşüş beklenmiyor ve kapanışa saatler kala Ethereum fiyat hareketlerine bakıyoruz.

ETH kesinlikle 2.000 doların üzerinde kapanacak olsa da, büyük altcoinler de 2.100 doların üzerinde kapandı. Büyük bir kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) hakimiyet tablosu son zamanlarda kademeli olarak düşüyor. Elbette BTC’nin hakimiyeti eriyip giderken Ethereum’un değeri yükselecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.04.2023

Ethereum (ETH) son birkaç gün içinde yükseldi. Beklenenin aksine ETH, Şangay yükseltmesinin yatırımcıların dikkatini çekmesinin ardından yükseldi. Şu anda, Ethereum çok önemli bir direnç noktasını geçmiş gibi görünüyor. Dün ETH 2.000 doları aştı ve birçok yatırımcı “Bu seviyeyi sürdürebilir miyiz?” Sorudan 2.100 doların üzerinde para kazandı. Özellikle bugün Ethereum’un resmi olarak piyasayı açtığını görebiliriz. Yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran ETH, yükselişine devam ediyor.

Ethereum’un önümüzdeki birkaç gün içinde düşmesini beklemeyin. 2.500 dolara çıkması beklenen ETH, altcoinlerin yükselmesine yardımcı olacak. Bazı yatırımcılar bir düzeltme olsa bile alım yapmaları gerektiğini düşünüyor ancak görünen o ki piyasadaki alım fırsatı artık altcoinlerle sınırlı. Bitcoin’in hakimiyet grafiğindeki düşüş önümüzdeki günlerde hızlanırken, altcoinlerin istikrarsız bir yükseliş görmesi bekleniyor. Piyasa aklı, bu süreçte 3.000 doları zorlayan lider altcoin Ethereum tarafından sağlanır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.04.2023

Ethereum‘un (ETH) Şangay yükseltmesi sonrasında yükseliş yaşaması, altcoin’lerin de toparlanmasını sağladı. Birçok yatırımcı Şangay yükseltmesinin ardından ETH’de düşüş yaşanacağını düşünüyor olsa da, şu an itibariyle düşüşlerden çok Ethereum’da ciddi bir yükseliş trendi başladı. Son yükselişler ile birlikte Ethereum’un kritik bir direnç noktası olan 2 bin dolara ulaştığı görülüyor. Şu an itibariyle bu direncin üzerinde 2.100 dolar seviyelerinden işlem gören ETH, ayıların zor dakikalar geçirmesine neden olmakta.

İlerleyen günlerde Ethereum’un 2 bin dolar seviyelerinin altına sarkmaması, altcoin’lerin boğa trendine girmesini sağlayacaktır. Bugün özelinde yavaş yavaş kıpırdanmaya başlayan altcoin’ler, ralliye hazırlık yapıyor olabilir. Ethereum’un 2 bin dolar seviyelerinin üzerinde kalması, önümüzdeki aylarda 3.500 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamasını sağlayacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.04.2023

Ethereum, geçen haftanın kapanışındaki düşüş yönlü volatilitede 1.780 dolara kadar düştükten sonra bu noktada destek buldu. Geçen haftaki fiyat hareketine göre ölçüldüğünde 1.7780 dolar pivot bölge olarak hesaplanırken Ethereum’un hafta başında bu değer üzerinde sağlam kalması, pozitif bölgede kalmasını sağladı.

Ethereum, son hamleyle yeniden 1.800 doların üzerine çıktı ve alıcıların nihai hedefi yeniden 1.880 dolar bölgesini kırmak olacak. Aynı zamanda bu haftanın ilk direnç bölgesi olarak takip ediliyor. Olası bir kırılımda 1.880 dolarda bir ara direnç gözükürken bu bölgenin sorunsuz geçilmesi ETH’nin 1.900 dolar adım atması için tetikleyici olarak.

Son fiyat hareketlerine göre ise kısa vadede Ethereum için 3. direnç bölgesi yaklaşık 1.950 dolar olarak hesaplandı. Kısaca Ethereum 1.850 dolar üzerinde kaldığı sürece bu hedef fiyatları test edebilir. Satış baskısının geri dönmesiyle 1.780 dolardaki pivot seviyenin altında saatlik kapanışlar, bu sefer kısa vadeli trendinin yönünü aşağı çevirebilir. Alıcılar, bu seviyede bir üstünlük sağlayamazsa düşüş sırasıyla 1.675 ve 1.615 dolar seviyesine doğru devam edebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.04.2023

Ethereum, bu hafta piyasanın geri kalanı için Shapella güncellemesi için kendi fiyatlandırmasını belirleyecek. İlk kriter, bu güncellemenin başarılı bir şekilde uygulanmasıdır. Ardından, büyük miktarda kilidi açılmış ETH’nin nasıl hareket ettiğini yakından izleyeceğiz. Ethereum, yatay pozisyonları açmak için geçen haftaki ticarette 1.900 $’ı ziyaret ederek ilk hamlesini yaptı. Ethereum geçen hafta hesaplandığı gibi üçüncü sırada. Direnç bölgesini test ettikten sonra 1.850 doların üzerinde tutundu ve önceki direnç bölgesini desteğe çevirdi.

Ethereum’un pivot fiyat seviyesi bu hafta 1.850 dolardan oluştu. Ethereum bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece 2.000 dolara doğru bir hareket mümkün. Alt bölgede, 1.850 $ pivot seviyesinin altında bir günlük kapanış veya 1.600 $ bandında üçüncü destek bölgesine doğru devam etmesi muhtemel büyük bir satış görüyoruz. Ethereum önemli bir haftaya pozitif bölgede başladı, ancak Shapella’nın başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından toplu satışların olmaması, kripto para birimi 2.000 $ bandında dibe vururken ETH’ye olan talebi artırabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.04.2023

Ethereum bu haftadan beri yükselmeye devam ediyor. Bir haftada 1.950 dolara yükselen ETH, bir günlük yavaş düşüşle 1.830 dolara geriledi. Son görünüme bakıldığında, Ethereum mum çubuğu oluşumu negatif olsa da, Ethereum’un önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak 2.000 $ hedef seviyesine doğru yükseldiğini görüyoruz. 12 Nisan’da Şanghay, Ethereum’a yükselecek. Bu artış ETH’de bir miktar korkuya neden oldu ancak ETH satışının beklendiği kadar güçlü olması beklenmiyor.

ETH bu orta seviye direnç noktasının altına düşerse, önümüzdeki hafta altcoinler üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Ethereum 1.850$’ın üzerine kapanırsa, Ethereum önümüzdeki hafta 2.000$ veya 2.300$ direncine geçebilir. Birçok kripto yatırımcısı, sektördeki yeni altcoinlerin yükselişini bekliyor. Ethereum bu ralliyi başlatmaya hazırlanıyor, ancak ETH henüz onu ateşlemedi. Ethereum 2.000 $ direncini kırdığında olası bir ralli başlayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.04.2023

Ethereum fiyatı 5 Nisan’da 1.943 dolardan düştü ve bu, ayıların 2.000 dolarda güçlü bir psikolojik seviye tuttuğunu gösterebilir. Ayrıca uzmanlara göre ilk destek 1.857 dolar. Bu seviye kırılırsa, ETH/USDT 20 günlük EMA’ya geri çekilebilir. Yatırımcılar kripto para birimi rallisini sağlam tutarsa, boğaların savunma yapmak için kilit seviyelere dikkat etmesi gerekebilir. Kripto para birimi 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğaların 2.000’i vurması gerekir. Eğer öyleyse, parite 2.200 dolara yükselebilir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, kısa vadeli yatırımcıların kâr etmesine yardımcı olabilir. Parite 1.743 dolara ve ardından 1.680 dolara düşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.04.2023

Ethereum son zamanlarda yükseliş hareketleri göstermeye devam etti. Ethereum’un yükselişiyle birlikte altcoinlerin değeri de arttı. Şimdilik, Ethereum’a odaklanma 12 Nisan. Bu gün gerçekleşen bir Şanghay güncellemesi, kripto piyasasının gündeminde olacak gibi görünüyor. Merge’in yükseltmesinden önce değeri iki katına çıkan ETH, Şanghay’ın yükseltmesinden önce de benzer bir performans sergiledi ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte yükseldi.

Yazım sırasında Ethereum 1.867 dolardan işlem görüyor. ETH, dünkü 1.945 dolara yükselmesine rağmen 1.900 doların üzerinde kalmayı başaramadı. 1.850$ desteğini tutarken 2.000$ direncini hedefleyen ETH, 2.000$ direncinin üzerine çıkması halinde uzun zamandır beklenen altcoin rallisini başlatabilir. Ethereum 1.850$’ın altına düşerse 1.680$’a düşmesini bekliyoruz. Böyle bir senaryoda altcoinler sert bir şekilde etkilenebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 06.04.2023

Ethereum’un yükselişiyle birlikte piyasa yeniden hareketlenmeye başladı. Son zamanlarda sanal para biriminin temsilcisi olan Bitcoin ve yatay bir hareket gösteren Ethereum yükseliyor gibi görünüyor. Ethereum’un son boğa hareketinden sonra, 1.850$’lık kilit direnç seviyesi aşıldı.Ethereum’un 2.000$’lık direnç seviyesi önümüzdeki birkaç gün boyunca devam edecek. ETH bu direnç noktasını aştığında, yeni altcoinler rallisi başlayacak. İleriye dönük olarak, Ethereum 2.000 dolarlık ana direnç seviyesinde reddederse altcoinler bir geri çekilme görebilir gibi görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.04.2023

Altcoin öncüsü Ethereum (ETH), güncellenen Shanghai ve Capella’nın önünde yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Birkaç ay sonra 1900$ direncini kırdıktan sonra ETH 1925$’a yükseldi. Şanghay ve Capella yükseltmelerinin ateşlediği heyecanla altcoinlerin piyasa değerine sahip olan ETH, yedi ayın ardından 1900 dolar direncini aşarak kripto yatırımcılarını sevince boğdu.

Coinmarketcap verilerine göre ETH, ABD Merkez Bankası’nın 16 Ağustos 2022’de enflasyonla mücadele etmek için federal fonlardaki faiz oranlarını rekor seviyelere yükseltmesinden önceki son dönemde 1.900 doların üzerinde işlem gördü. Aşıldı. Şanghay ve Capella yükseltmelerini çevreleyen heyecan nedeniyle ETH için beklentiler yüksek. Beklentiler doğrultusunda bir fiyat hareketi olursa 2000$ ve 2500$ gibi beklenen seviyelere doğru hareket göreceğiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 03.04.2023

Geçen haftadan bu yana 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkan Ethereum, bir haftada kritik 1.850 direncine kadar toparlandı ancak bu direnci kıramadı. Bitcoin ile korelasyon halinde hareket eden ETH, Bitcoin’den ayrışarak ve yükselerek yeni bir altcoin rallisi başlatamadı.

Ethereum’un son birkaç saatteki hareketleri, 1.850 doların üzerinde kapanabileceği bir durumu tasvir etmedi, ancak haftalık kapanıştan önce herhangi bir dalgalı hareket göstermedi. Böyle bir senaryoda uzun zamandır beklenen altcoin rallisi yavaş başlayabilir. Önümüzdeki birkaç saat içinde, Ethereum’un haftalık kapanışı 1.800 doların altına düştü ve Ethereum önümüzdeki hafta 1.680-1.700 dolar aralığına düşecek gibi görünüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.04.2023

Ethereum grafiğini incelediğimiz de teknik yapıda olumlu hareketler sergilemeye devam etmekte. Şu anda 1.824 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum günlük periyotta alıcılarıyla buluştuğu takdirde direnç görevi gören 1.850 dolar seviyesini kırdığı takdirde üst bölgelerde ki 1.956 dolar seviyesinde ki likidit temizliği için bu hamlelerde bulunacaktır. Bitcoin’de ki hamle olumlu olduğu takdirde Ethereum tarafında yükseliş beklentisini artıracaktır.

Olumsuz senaryoda 1.800 dolar seviyesini kaybettiği takdirde altcoinler için de büyük risk başlayacaktır. Ethereum’da 1.800 doları kaybettiği zaman ilk etapta 1.720 dolar ve ardında 1.650 dolar seviyesine kadar bir geri çekilmeler yaşanacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 31.03.2023

Ethereum (ETH), dünkü kripto piyasası satışlarına rağmen kendini tutuyor. Bitcoin son 24 saatte %1’den fazla düştü, ancak ETH düşüş yaşamadı. Normal şartlar altında Ethereum’un %2-4 aralığında değer kaybetmesi gerekir. Bu yazı yazılırken 1.796 dolardan işlem gören ETH, önümüzdeki birkaç saat içinde yeniden satış baskısı altına girebilir, ancak önemli bir düşüş görmedi. Önümüzdeki günlerde seviye Şimdilik her altcoin yatırımcısının umudu Ethereum.

Bitcoin’in hakimiyet tablosu dalgalanmasını parçalayabilen tek ürün olan ETH, önümüzdeki birkaç gün içinde 2.000 $ direncini geçtiğinde uzun zamandır beklenen altcoin rallisini başlatabilir. Ayılara bir bitcoin teslimatı bugün kripto pazarını sert bir şekilde vurdu, ancak ETH’ler devam etti satış baskısına dayanıklılık, altcoinlerin Nisan ayında başka bir büyük fiyat rallisi göreceği anlamına geliyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 30.03.2023

Ethereum tarafında 8-10 Mart’taki düşüşten önce günlük RSI’da neredeyse bir ay süren düşüş eğilimi görüldü. Daha sonra, gösterge bu trend çizgisinin üzerine çıktığında, yeni bir yukarı yönlü hareketin başladığına işaret etti ve 1.859 dolarlık yeni bir yıllık yüksekliğe yol açtı.

Ethereum fiyatı şu anda 1.795 dolar bölgesinde işlem görüyor ve bunu destek olarak doğruladı. Bu, sapma trend çizgisinden kopuşla uyumlu bir başka yükseliş işaretidir. Sonuç olarak, fiyat bu desteğin altında kapanmadığı sürece 2.000 dolara doğru bir artış muhtemel olabilir. Ancak, altına düştüğü takdirde, kripto varlık 1.400 dolar destek seviyesine geri düşüş yaşayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 29.03.2023

Ethereum pazarındaki Bitcoin grafiğine benzer bir görünüme benzer. Ethereum, 1.700 doların altındaki bölgedeki son yüksek seviyelerin üzerinde destek bulmaya devam ediyor. En son görünüme göre, 1.750 dolar, ETH için önemli bir destek noktası olmaya devam ediyor. Bu fiyat seviyesinin altındaki fiyatlar geçen hafta 1.730$’ı savundu. En yakın destek alanı olan 1.750$ bu hafta gündemde.

Ethereum, bu haftaki işlemlerde günlük 1.750 doların üzerinde kapanışlarla destek bölgesini koruyabilirse, bkz. 1.900 dolar bandına saldırı. Upreg miktarına bağlı olarak, ETH 2.200 $ seviyesine doğru ilerliyor olabilir. 1.750 doların altındaki alt uç bölgede, bir sonraki destek bölgesi 1.700 dolarda. Potansiyel bir kırılma, ETH/USD paritesinin 1.580 dolara yaklaştığını görecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 27.03.2023

Ethereum henüz beklenen rallisine başlamadı. Bitcoin, ETH’nin büyük sıçrama yapmamasının ana nedeni gibi görünüyor. Ethereum, Bitcoin’in hakimiyet tablosu yükselişinde henüz büyük bir ralli göstermedi, ancak bu yazı yazılırken 1.756 dolardan işlem görüyor. ETH, geçen hafta 1.680 dolarlık direnci kırdı. Bu direnç kırılması, ETH için yükseliş hareketini tetikledi, ancak Ethereum’un bu hafta itibariyle 1.860 doların üzerine çıkamadığı gözlemlendi.

Mart ayın sonuna gelinmesiyle. Şangay güncellemesi, Nisan ayının ikinci haftasında Ethereum’da olacak. 12 Nisan’da tamamlanacak olan bu yükseltme, yatırımcıların stake ettikleri ETH’lerini geri çekmelerine olanak tanıyacak. Geçen yıl konsolide yükseltmeden sonra önemli ölçüde yükselen ETH’nin, Şanghay yükseltmesinden sonra yükselmeye başlaması için önce 2.000 $ direncini aşması gerekecek. Mayıs 2022’den bu yana 2.000 doların altında seyreden ETH, bu direnç seviyesini aşması durumunda altcoinin değerini yükseltebilir ve piyasada söz sahibi olabilir. ETH 2.000 doları aşmadığı sürece altcoinlerin yükselmesini bekleyemeyiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 25.03.2023

Ethereum grafiğini incelediğimizde teknik analiz kısmında belirsizlik hareketlerin yaşandığını söyleyebiliriz. Hem alıcılar hem de satıcılar tarafında sessizlik devam ediyor. Bu durumda fiyat yapısını hareket yönünde kararsız hareketler sergilemesine neden olmakta. Ethereum yazımızın yazıldığı esnada 1.752 dolar seviyesinde işlem görmekte. Bu seviyede hareket etmesi Ethereum için olumlu bir hareket olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum 1.750 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketine zemin hazırlayacaktır. İlerleyen günlerde ise 1.800 dolar seviyesini rahatlıkla görebiliriz. Ardından bu seviyede kalmayı başarırsa takip edilecek diğer seviye ise 1.860 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.03.2023

En büyük altcoin olan Ethereum, 1.800 doların üzerinde alıcı bulurken son 24 saatte kaydettiği yüzde 2,88 yükselişle 1.816 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bu noktada Ethereum’un son 7 günde ve 30 günde değerini sırasıyla yüzde 10,16 ve yüzde 10,93 arttığını belirtmek gerekiyor.

Piyasanın akışına göre altcoin’in fiyatı Bitcoin’in performansına bağlı olarak kısa süre içinde 2 bin doları geçme potansiyeline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin tarafında ki yön yukarı yönlü olmaya devam ettiği takdirde kısa süre içinde Ethereum tarafında 2 bin doları seviyelerini rahatlıkla görecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.03.2023

Ethereum’un 1.700 $’dan toparlanması, boğaların küçük bir düşüş satın aldığını ve satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterebilir, ancak alıcılar 1.800 $ bariyerini aşarken Başarısızlıkların, ayıların belirtilen seviyeleri tüm güçleriyle tuttuklarını gösterdiğini unutmayın.

Alıcılar kripto para biriminin fiyatını 1.800 doların üzerine çıkarırsa Ethereum’un 2.000 dolara yükselebileceğini öne sürdü. ETH daha sonra 2.200 dolara yükselebilir. Tersine, akıllı sözleşme platformu fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu yükseliş görünümü kısa vadede geçersiz olabilir. Bundan sonra parite 1.500 dolara düşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.03.2023

Ethereum son saatlerde artışa geçmiş gibi gözüküyor. dün saatlerinden itibaren yüzde 6 oranında değer kazanmayı başarmıştı, kripto sektörünün gündemine oturmayı başardı. Son dönemlerde birçok kripto para yatırımcısı altcoin rallisinin başlamasını bekliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yükselişlerine beklenen tepkiyi veremeyen altcoin’ler, yatırımcılarını üzüyor.

Ethereum şu anda 1.786 dolarda işlem görüyor. Yükselen trend döngüsünü korumaya devam ediyor. Bu trendi koruduğu takdirde üst bölgede 1.956 dolar seviyesinde ki likit temizliği için hamlelerde bulunacaktır. Bu trendi koruyamadığı takdirde 1.600 dolar seviyelerini yeniden görebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.03.2023

Ethereum grafiğini incelediğimizde fiyat hareketinde yukarı yönlü sert hamleler gerçekleşti. Yeniden 1.800 dolar seviyesini kırdı günlük periyotta bu seviyenin üzerinde kalmayı başardığı takdirde Ethereum tarafında yükselişler hızlı bir şekilde devam edecektir. Majör direnç olarak kabul edilen 2.000 dolar seviyesi takip edilecektir. Böyle bir durumda altcoinler de sert yükselişler başlayacaktır.

Olumsuz senaryoda gelecek satışlar ve ABD tarafında açıklanacak Faiz kararı doğrultusunda fiyatın yönünü net bir şekilde belirleyecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.03.2023

Bitcoin yükselişinde oldukça güçlü bir hafta geçiren ETH, yatırımcıların dikkatini çekti. Ethereum’un haftalık grafiğini incelediğimizde kritik seviyenin 2.000$ olduğunu net bir şekilde görebiliriz. 2.000 $’ın üzerindeki ETH, altcoinler için bir ralli başlatabilir ancak 1.700 $ direncinin üzerinde bir kapanış fiyatının piyasa üzerinde büyük etkisi olacaktır.Ethereum bugün hafta sonuna kadar bu destek noktasının altına inemedi.
Federal Rezerv’in (Fed) faiz artırım kararı şimdilik kripto sektörünü etkiledi ancak Şangay’daki 12 Nisan faiz artışının ETH için daha anlamlı olduğu gözlemlendi. Önde gelen altcoinler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’un menkul kıymet olduğunu söylemesine ve yatırımcıların gelecekte beklediği devasa altcoin rallisini tetiklemesine rağmen yükseliş trendini sürdürüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.03.2023

Ethereum grafiğini incelediğimizde yukarı yönlü hamleler yapmayı başardı ve 1.789 dolar seviyesinde ki likit temizliğini başarılı bir şekilde yaptı. Anlık olarak 1.814 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum kritik direnç olan 1.800 dolar seviyesini güçlü bir şekilde kırdı. Ethereum’da kırılan 1.800 dolar seviyesini olumlu bir şekilde re-test yaptığı takdirde 1.850 dolar seviyesini hedef alacaktır.

Olumsuz senaryoda 1.800 dolar seviyesini testi başarısız olursa tekrardan 1.700 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşama riskini unutmamak gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.03.2023

Bitcoin yükselişi, altcoin’lere de yavaş yavaş etki ediyor. Dün baskınlık Bitcoin tarafında olsa da Ethereum iyi bir yükseliş örneği gösterdi. Fiyatlanma önemli bölgelere giderek altcoin rallisi için sinyal verdi. Ethereum fiyatı, 1.600 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde büyük bir artış başlattı. Pozitif bir bölgeye ilerlemek için 1.700 dolarlık kilit direnç bölgesini bile temizledi.

Son olarak, fiyat 1.750 dolar direncinin üzerine çıktı ve 1.800 $’a yakın işlem gördü. Aşağı yönlü bir düzeltme yapılmadan önce 1.785 dolar civarında bir yüksek oluştu. 1.700$ seviyesinin altında keskin bir düşüş yaşandı.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.03.2023

Son 2 ayda kripto para piyasasında belirsizliğin hâkim olduğuna tanık olundu. Bazı kripto paraları sürpriz yaparak sert şekilde düştüğünü ve ardından sert bir şekilde toparlandığını gördük. Yüksek volatiliteye rağmen Ethereum fiyatı teknik anlamda oldukça önemli bir yükseliş formasyonu olan megafon formasyonunun destek ve direnç çizgisinin arasında hareket etmeye devam ediyor.

Ethereum’da direnç seviyesi olan 1.780 doların altında işlem görmesi, günlük periyot zaman diliminde ETH almak için en makul fiyat seviyesi olarak formasyonun direnç seviyesinin geçildiğini gösterecek olan 1.780 dolar seviyesi öne çıkıyor. Burada olacak potansiyel kırılma ile fiyatın 2 bin dolara kadar yükselmesi beklenebilir. Günlük zaman diliminde bu desteğin altında olacak mum kapanışıyla fiyat megafon formasyonunun destek çizgisi olan 1.300 dolara kadar düşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.03.2023

Ethereum fiyatı, son 4 günde %25’e yakın yükselerek dün 1.780 dolarda zirveyi gördü. ABD enflasyonunun açıklandığı saat diliminde piyasa geneliyle birlikte yükseliş ivmesini hızlandıran Ethereum, 1.780 dolar zirvesinin ardından ABD işlem saatlerinde bir geri çekilme görerek 1.700 dolar sınırında düşüşünü yavaşlattığını söyleyebiliriz.

En büyük altcoin, bugün ise 1.700 dolar seviyesinde yatay hareketine devam ediyor. Bu seviyenin kaybedilmemesi durumunda 1.789 dolar bölgesinde bulunan likit temizlemesi için yukarı yönlü hamlede bulunacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.03.2023

Ethereum son 3 gündür çok ciddi miktarda değer kazanmaya devam ediyor. ABD’de bankacılık krizinin patlak vermesiyle birlikte düşüş yaşayan Ethereum, Amerikan Merkez Bankasının (FED) piyasaları rahatlatmasıyla birlikte ise değer kazanmaya başladığını söyleyebiliriz. Ethereum’un son 3 günlük yükselişlerine baktığımızda, yüzde 20’li seviyeleri geçtiği de görülüyor. Ethereum’un bu denli sert bir şekilde yükselmesi, altcoin’lerin de bullish hamleler sergilemesini sağladı.

Şu an itibariyle ise Ethereum yine çok kritik bir direnç noktasına ulaşmış durumda. Ethereum’da şuan itibariyle gözler nisan ayındaki Şangay güncelleştirmesine çevrildi. Merge güncelleştirmesi öncesinde değerini 2’ye katlayan ETH, önümüzdeki günlerde 1.680 dolar direncini aşabilir. Bu direnç noktasının aşılması, Ethereum’un kısa vadede 2 bin dolar seviyelerini hedefleyecektir. Böyle bir yükselişin yaşanması durumunda ise düşük piyasa değerine sahip altcoin’lerde çok ciddi sıçramalar yaşayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 13.03.2023

Ethereum grafiğini incelediğimiz de 1.600 dolar seviyesini tekrardan kaybetti ve şu anda 1.577 dolar seviyesinde işlem görüyor. Şu anda satıcıların tekrar artığını ve son saatlerde 1.600 dolar seviyesini kaybetmesine neden oldu. Alıcıların bu kadar sessiz kalması Ethereum tarafında ilerleyen saatlerde düşüşün devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ethereum’un düşüşü yaşamaması adına alıcıların desteğine ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Bunun beraberinde piyasa koşullarını da ele alarak bu durum tersine dönüşebilir. Bu senaryoda 1.600 dolar seviyesi aşılır ve sonrasında takip edilecek bir diğer seviye 1.680 dolar bölgesi olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.03.2023

Bitcoin cephesinde olduğu gibi Ether’de de güçlü satışlar fiyatı önemli bir destek seviyesinin altına itti. ETH 1.450 doların altına düştü. Ethereum bir sonraki aşamada boğaların güçlü bir savunma yapması1.350 dolara kadar düşüşünü devam ettirebilir. Eğer destekten toparlanıp alıcıyla buluşup 1.450 dolar seviyesinin direnç olarak çalışması muhtemeldir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı hızla 1.450 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. Başarılı oldukları senaryoda takip edilecek seviye 1.560 dolar hedeflenebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.03.2023

Ethereum bugün itibariyle Bitcoin ile birlikte çok ciddi düşüşler yaşandı. Her ne kadar Ethereum’da Şangay yükseltmesi yaklaşıyor olsa da, kripto piyasasında kötü gidişat devam ediyor. Bugün itibariyle gelen düşüşlerin ardından sonra ise Ethereum’un kritik destek noktasının altına sarktı. Ethereum günlük mumu 1.500 doların altında kapatması ise düşüşlerin hızlanmasına neden olabilir.

Ethereum’un kaderi bu gece gerçekleşecek olan günlük kapanışa göre çizilecek. ETH’nin 1.500 doların altında bir kapanış yapmasıyla, önümüzdeki hafta 1.350 dolar desteğine kadar gerilemesine neden olacaktır. Her ne kadar lider altcoin 2023 yılına güzel başlasa da şu an itibariyle yaşadığı yükselişlerin önemli bir kısmını kaybetti. ETH’nin düşüş trendini sonlandırması için 1.500 dolar desteğin üzerine çıkması gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.03.2023

Alıcılar Ethereum’da 1.550 dolar seviyesini aşağı yönlü kırdı, fakat küçük bir olumsuzluk ise kripto para biriminden güçlü bir toparlanma elde edememiş olmalarıdır. Bu durum ayıların her küçük toparlanmada satış yaptığını bize gösterebilir. 20 günlük üstel hareketli ortalama düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede. ETH 1.550 dolar desteğin üzerine atmazsa ETH 1.450 dolara kadar düşebilir.

Belirtilen seviye, boğaların güçlü alımlarını yeniden çekebilir. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde geri dönerse, paritenin bir süreliğine 1.450 dolar ile 1.750 dolar arasında konsolide olabileceğini gösterebilir. Varsayımın aksine 1.450 doların altında bir kırılma da yaşanırsa, 1.352 dolara olası bir düşüşün kapılarını açabilir. Ayrıca seviye, boğaların güçlü alımlarını yeniden çekebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.03.2023

Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından düşüşe geçen kripto varlıklar, sektördeki satıcı baskısının tekrardan artmasına neden oldu. Ethereum‘a baktığımızda, Powell’ın açıklamaları esnasında 1.538 dolar seviyelerine kadar gerilediği gördük. Ethereum’u incelediğimiz esnada ise 1.551 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum 15 Ocak tarihinden beri 1.500-1.700 dolar aralığında akümüle oluyor. Halen yukarı ya da aşağı bir kırılım gerçekleştirmeyi başaramayan ETH, yatay hareketlerine devam etmekte. Bu ay kripto para sektörü için fazlasıyla hareketli geçecek gibi gözükmekte. FED başkanı Jerome Powell’ın açıklamasıyla piyasada negatif etkiledi. Önümüzdeki haftalarda ise ABD enflasyon ve Tarım Dışı İstihdam verileri açıklanacak. 22 Mart tarihinde ise FED yeni faiz artış kararını açıklayacak.

Bu veriler ve açıklamalar ışığında bir kırılım gerçekleştirebilecek olan ETH, 1.500 dolar desteğini kaybetmesi halinde kısa bir süre içerisinde 1.350 dolara kadar gerileyebilir gibi gözükmekte. Lider altcoin Ethereum’un ilerleyen günlerde 1.700 dolar direncini aşması ise 2 bin dolara kadar bir yükseliş getirecektir. An itibariyle belirsiz bir bölgede yer alan ETH, sert kırılım öncesi hazırlık yapmaya devam etmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.03.2023

Ethereum’un günlük fiyat grafiğini incelediğimizde, önemli destek bölgesine yakın hareket ettiği görülüyor. Ethereum yazı sırasında 1.566 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum düşüş hareketine devam etmesi halinde ilk destek bölgesi 1.500 dolar ile 1.450 dolar seviyelerinde bulunuyor. ETH fiyatı destek bölgesine düşüş yaşarsa, takip edilmesi gereken en önemli bölge 1.450 dolar seviyesi olacaktır.

Ethereum fiyat 1.450 dolar seviyesinin altında günlük mum kapanışları yapması halinde bu bölgeden düşüş hareketleri devam edebilme riski yükse olacaktır. Ethereum fiyatı 1.450 doların altında günlük mum kapanışı yaparsa düşüşün derinleşmesiyle beraber ilk hedefi 1.350 dolar seviyeleri olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 06.03.2023

Ethereum’daki güncel teknik görünümü değerlendirildiğinde ve olası bir yeni düşüşe hazırlıklı olmak gerekir. Ethereum’un 1600 dolar ile 1800 dolar fiyat seviyeleri arasındaki direnç bandının henüz aşılamamasının, kripto para piyasasında yeni bir satış baskısına neden olabileceğini ve güncel verilerin yeni bir yükselişe işaret etmediğini söyleyebiliriz.

Ethereum yakın vadede kritik bir rol oynayabileceği ve kripto para piyasasında ayı piyasasının dip fiyat seviyelerine henüz ulaşılmaması dikkat çekiyor. Güncel piyasa verilerinin henüz büyük bir yükselişe işaret etmediğini söyleyebiliriz. Ethereum’un 1600 dolar ile 1800 dolar arasındaki direnç bandının henüz aşılamamış olması, ETH adına yeni bir düşüş sinyali veriyor olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 04.03.2023

Ethereum (ETH), dün itibariyle Bitcoin‘de yaşanan düşüşün ardından yüzde 5 oranında değer kaybetti. Ethereum’un bu sert düşüşü, altcoin’lerin de ciddi satıcı baskısı ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet vermiş durumda. Şu an itibariyle birçok kripto para yatırımcısı düşüş trendinin bitmesini bekliyor. Her ne kadar bazı isimler daha ucuza ürün satın alabilmek için düşüş istese de genel olarak piyasanın fazlaca yıprandığı görülüyor.

İlerleyen günlerde Ethereum’un bir süre daha düşüş yaşamaya devam edeceği düşünülüyor. Halen dönüş için major bir destek seviyesine gerilemeyen Ethereum, belirsiz bir konumda yer alıyor. Ethereum’un ilerleyen günlerde yükselişe geçebileceği en önemli noktanın 1.500 dolar major destek noktası olduğu görülüyor. Bu destek noktasının kırılmaması büyün önem arz etmekte.

Önümüzdeki günlerde bu destek noktasına kadar yüzde 5’lik bir düşüş daha yaşayabilecek olan Ethereum, kısa vadede beklenmedik kötü bir haberin gelmemesi durumunda 1.500 dolar desteğini kaybetmeyeceği düşünülüyor. 1.500 dolar desteğinden sekerek 1.700 dolar direncine ulaşabilecek olan Ethereum, bu direnç seviyesini de aşması durumunda ise 2 bin dolar seviyeleri gündem olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 03.03.2023

Ethereum, son dönemlerde değer kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin‘in yeniden düşüşe geçmesi haliyle Ethereum’u da düşüş yaşamasına neden oldu. Ethereum’un 1.680 dolar direncine yakın bir konumda yer alması, satıcıların halen sektördeki hakimiyeti tam olarak ellerine alamadıklarını gösteriyor.

Ethereum geliştiricilerinin son aldıkları karara göre ise Şangay yükseltmesi nisan ayının 2. haftasında gerçekleştirilecek. ETH’nin geçtiğimiz yıl Merge yükseltmesi öncesinde değerini 2’ye katladığını göz önüne koyarsak, mart ayında Ethereum ciddi sıçramalar yaşayabilir. Ethereum’un 1.680 dolar direncini aşması halinde, 2 bin dolar seviyelerine kadar bir yükseliş getirecektir. Böyle bir yükseliş ile birlikte altcoin’lerin toparlanmasını sağlayacak olan Ethereum sektöre nefes aldırabilir.

İlerleyen günlerde durumların beklentilerin aksi yönde olması halinde ise 1.500 dolar desteği takip edilecek. ETH’nin herhangi bir kötü olay olmaması durumunda bu desteğin altına sarkması beklenmiyor. Birçok kripto para yatırımcısı çok uzun süredir gerçek bir altcoin rallisi bekliyor. 2022 yılında altcoin’lerin zirve noktadan yüzde 95 oranında düşüş yaşaması, yatırımcıların isteklerinin fazlasıyla normal olduğunu kanıtlamakta.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 02.03.2023

Ethereum, son süreçte lider kripto para birimi Bitcoin‘e bağlı hareketler sergiliyor. Her ne kadar Ethereum geçtiğimiz dönemlerde de Bitcoin’e bağlı olsa da, dönem dönem kendi iç dinamikleri doğrultusunda hareket ediyordu. Ethereum’da artık gözler Şangay yükseltmesine çevrildi. Her ne kadar yatırımcılar Merge öncesinde olduğu gibi Ethereum’dan ciddi yükselişler beklese de, ETH’nin beklentileri karşılayamadığı görülüyor.

Ethereum’u 50 günlük SMA olan 1.600 doların altına çekmeyi başaramadı. Bu durum kripto para biriminin boğalarını 50 günlük SMA’ya düşüşleri satın aldığını gösterme durumu söz konusu. Alıcılar Ethereum fiyatını 1.680 dolar ile 1.750 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarak konumlarını güçlendirmeye çalışabilir. Bu girişim başarılı olursa Ethereum 2.000 dolara doğru bir ralli başlatma ihtimali yüksek. Ancak uzmanlara göre ayılar 1.800 dolarda güçlü bir meydan okuma oluşturabilir.

Ethereum’da zayıflığın ilk işareti ise 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olabilir. Bu durum gerçekleşirse, kısa vadeli boğalar kâr elde etmeye yönelebilir. Parite daha sonra 1.500 dolar yakınındaki desteğe düşebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.03.2023

Ethereum’a geçtiğimizde ise Bitcoin’e paralel bir görünümle karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz. Ethereum’da oluşan direnç bölgesi 1750 – 1650 dolar iken bu direnç seviyesi aynı zamanda Ethereum’un ATH bölgesinden beri devam eden alçalan trendinin direnç bölgesini de oluşturmaktadır. Şu anda 1.650 dolar seviyesini desteğe çevirmiş bulunmakta. Bu da bize söz konusu bölgenin kırılımının kolay olmayacağını gösterirken sıralı desteklerimiz Ethereum için 1.500 seviyeleri, sonrasında 1.350 dolar seviyeleri şeklinde takip edilebilir.

Her ne kadar 1.650 dolar desteğinin kaybedilmesi günlük periyotta satışların artmasına neden olacaktır. Bu da Ethereum’u 1.500 dolar destek seviyesine kadar düşeceğini gösterir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 28.02.2023

Ethereum 26 Şubat’ta bir boğa yutan mum çubuğu oluşturmuştu. Dahası, günlük RSI düşüş eğilimi çizgisinden çıktığını görüyoruz ve şu anda 50’nin üzerinde. Destek seviyeleri 1.500 dolarda birleşiyor. Bu, 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesi, yatay bir destek alanı ve ETH’nin daha önce çıktığı yükselen bir paralel kanalın ortası tarafından oluşturulmuştur. Bu nedenle, fiyatın bu alanın altına düşmesi halinde ya da 1.680 direncini geri kazanması gelecekteki hareket yönünü belirleyebilir.

Birincisi 1.400 dolara doğru bir düşüş söz konusu iken, ikincisi 2.000 doların üzerinde bir artışa yol açma durumu da mevcut. Aslında her iki yöne yol büyük ölçüde net diyebiliriz. Belirsiz olan ise doğrulayıcılar ve doğrulayıcıları izleyen diğer Ether yatırımcıları olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 27.02.2023

Ethereum’un mevcut fiyatı 1.636 dolarda işlem görmekte ve teknik cephede Ethereum şu anda 50 günlük EMA tarafından desteklenen 1.650 dolarda önemli bir direnç seviyesiyle karşı karşıya. Bu seviyenin altında kapanırsa Ethereum’un satış eğilimini tetikleyebilir 1.500 dolar seviyelerini görme durumu yüksek.

Ethereum’un ilk destek seviyesi 1.550 dolarda ve bu seviye aşağı yönlü kırıldığında, Ethereum için bir sonraki destek 1.500 dolar seviyesi olacaktır. Öte yandan Ethereum fiyatı 1.650dolar direnç seviyesini kırarsa 1.680 dolar seviyesine kadar yükselebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 25.02.2023

Dün itibariyle kripto para sektöründe tekrardan düşüşlerin meydana geldi. ABD’den gelen veriler ışığında düşüşe geçen lider kripto para birimi Bitcoin, Ethereum‘un da ciddi miktarda değer kaybetmesine sebebiyet verdi. Bitcoin’de düşüş yaşanırken Bitcoin dominans tablosunun da düşmesi her ne kadar altcoin’leri bir nebze korusa da halen altcoin’ler için büyük bir tehlikenin var olduğu görülüyor.

Ethereum an itibariyle 1.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 1.680 doların altına sarkmasının ardından tekrardan satıcı baskısı ile karşı karşıya kalan ETH, piyasanın kötü etkilenmesine neden olmakta. Son yaşanan düşüşlerin ardından birçok kripto para yatırımcısı “kripto sektöründeki ralli sona erdi” şeklinde düşünceler artmaya başladı. Her ne kadar bu ihtimal her zaman var olsa da şimdilik son düşüşlerin bir düzeltme trendi olduğu tahmin edildiğini söyleyebiliriz.

İlerleyen günlerde satıcı baskısının artış göstermesi halinde 1.500 dolar destek seviyesine gerileyebilecek olan ETH, kısa vadede bu desteğin altında günlük veya haftalık kapanış gerçekleştirmesi beklenmiyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.02.2023

Ethereum lider kripto para birimi Bitcoin gibi son günlerde durulduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Ethereum dip seviyeden kayda değer bir yükseliş yaşamış olsa da şu an itibariyle bu yükseliş trendinin devam etmediğini söyleyebiliriz. Bitcoin’de 25.000 dolar seviyesinin aşılmasını istemeyen ayılar, Ethereum’un da 1.680-1.750 dolar direncini aşma zorluğu çektiğini söyleyebiliriz. Şimdilik Bitcoin ve Ethereum direnç denemelerinde başarısız hareketler görülüyor.

Her ne kadar Ethereum geçtiğimiz günlerde 1.680 doların üzerinde günlük kapanış yapmış olsa da bu seviye üzerinde tutunmayı başaramaması altcoin’leri negatif yönde etkilemiş durumda. Ethereum dominansı ise yüzde 19’lu seviyelerde yer almakta. İlerleyen süreçte ise altcoin’lerin tekrardan geçtiğimiz ay olduğu gibi ciddi bir yükseliş trendi başlatması adına Ethereum’un 1.680-1.750 dolar direncini aşması gerekiyor.

Bu direnç noktasının aşılımı ile birlikte 2 bin dolar seviyelerini hedeflemesi beklenen Ethereum, kripto piyasasının tekrardan rahatlamasını sağlayabilir gibi gözüküyor. Ethereum’un 1.680-1.750 dolar direncini aşamaması ise ilerleyen günlerde 1.500 dolar desteğine kadar bir düşüş yaşamasına sebebiyet verebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.02.2023

Ethereum 17 Şubat tarihinden bu yana 1.680 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarmıştı. Boğalar 1.750 dolardaki genel engeli aşamadı. Bu durum kısa vadeli yatırımcıların satış işlemlerine olan ilgisini arttırabilir. Kripto para biriminin fiyatı 21 Şubat tarihinde bir gerileme yaşadı ve 1.680 dolarlık kırılma seviyesinin altına düştü. Satıcılar bu avantajı geliştirmeye çalışabilir ve Ethereum fiyatını 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışabilir bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Satıcılar girişiminde başarılı olursa Ethereum 1.450 dolar seviyesinden kritik desteğe düşme ihtimalinin de olduğunu unutmamak gerek. Ancak boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması bekleniyor çünkü bu destek kırılırsa parite 1.300 dolara kadar gerileyebilir. Öte yandan kripto para biriminin fiyatı hızlı bir şekilde 1.680 doların üzerine çıkması boğaların bir şansı olabilir. Böyle bir hareket, küçük çaplı düşüşlerde önemli satın alımlara işaret edebilir. Sonuç olarak uzmanlara göre, Ethereum’da 1.750 doların üzerinde bir kırılma, 2.000 dolara yükselişin bir sonraki ayağını başlatabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.02.2023

Ethereum, son birkaç günde başarılı sekans izleyerek 1.700 dolar fiyat bandına tırmandı. Bu yazımızı kaleme alındığı an itibarıyla 1.647 dolardan işlem görüyor. Genel görünümde yükseliş trendini koruyan Ethereum, bu seviyelerde sağlam bir destek noktası inşa etmeyi denediğini görüyoruz. Ethereum’un 1.600 dolarlık barajı kırması fiyatını 1.300 dolara kadar taşıyabilmenin önünü açıyor.

Ethereum 1.600 dolarlık kilit destek noktasına geri dönmesi yükseliş senaryolarını geçersiz kılacaktır. Bu da Ethereum için işlerin daha kötüye gideceğinin işaretidir. Bu noktada alıcılarının devreye girmesi gerekecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.02.2023

Ethereum Pozitif bölgedeki RSI ve yukarı eğimli hareketli ortalamalar fiyatın yukarı yönlü hareketini devam ettirebileceğini gösteriyor ancak satışlar gelmez ise bu durum olumlu yansayacaktır. Olumlu senaryoda Ethereum fiyatı önce 1.800 dolar seviyesini aşmak için hareketler sergileyecektir. Ancak 2.000 dolarlık direnç bölgesi Ethereum içim bir hayli zorlayıcı olacak ve yaklaşan Şangay güncellemesi nedeniyle 2.000-2.400 dolar aralığında yoğun satışlar görebilme durumunu unutmamak gerekir.

Olumsuz senaryoyu baz alacak olursak 1.450 ve 1.300 dolarlık destek seviyelerine kadar bir geri  dönüşler görebiliriz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.02.2023

Ethereum geçen hafta itibariyle Bitcoin ile birlikte kayda değer bir yükseliş yaşamayı başardı. Son 7 gün özelinde yüzde 15 oranında değer kazanan Ethereum, altcoin’lerin de hareketlenmesini sağladı. Ethereum’da mart ayı itibariyle bir Şangay güncelleştirmesi gerçekleştirilecek. Bu güncelleştirme Merge birleşme döneminde olduğu gibi ETH’de yine sert yükselişler getirebilir gibi gözüküyor.

Ethereum, geçen hafta yaşadığı yükselişler ile birlikte kritik direnç seviyesi olan 1.680 doları aşmayı başardı. Ethereum’un bu haftalık kapanışı 1.800 doların üzerinde gerçekleştirmesi ise önümüzdeki haftalarda yükselişlerin hızlanmasını sağlayacaktır. Her ne kadar şu an itibariyle kripto para sektöründe beklenen altcoin rallisi başlayamasa da ETH’nin 1.680 doların üzerinde kalması düşük piyasa değerine sahip altcoin’lerin de değerine değer katmasını sağlayabilir. 1.680 doların altına sarkmadığı sürece 1.800 dolar direncini hedefleyecek olan Ethereum, bu seviyenin altında bir haftalık kapanış yapması durumunda ise önümüzdeki hafta 1.500 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.02.2023

Ethereum 1.700 dolardan fiyatlanıyor diyebiliriz. Ethereum tekrar 1.680 dolarlık Majör direnç seviyesini kırdı ve 1.750 dolara kadar daha fazla satın alma fırsatına yol açabilecek bir yükseliş sinyali verdiğini belirtebiliriz. 1.750 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kırılma geldiği takdirde, potansiyel olarak Ethereum fiyatını 1.800 dolar ve 1.850 dolar seviyelerine doğru hareketler görebiliriz. Olumsuz senaryoda Ethereum için acil destek 1.650 dolar seviyesinde ve 1.600 doların altındaki bir kırılma, 1.500 dolar seviyesine doğru bir satışı tetikleyebilir.

Genel olarak, yatırımcılara potansiyel satın alma fırsatları için 1.680 dolar seviyesini yakından izlemeleri ve olası herhangi bir kırılma veya arızaya dikkat etmeleri önerilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.02.2023

Bugün itibariyle Ethereum fiyatı 1.654 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 11 milyar dolar. Ethereum, son 24 saatte %2’nin üzerinde düşüş yaşadı. Şu anda, Ethereum 1.750 dolar direnç seviyesini aşamadıktan sonra 1.630 dolar ile 1.680 dolar arasındaki dar bir işlem aralığında bir konsolidasyon aşaması yaşıyor.

Bununla birlikte, bu seviyenin altında bir kırılma, Ethereum fiyatını 1.600 dolar veya 1.530 dolar seviyesine doğru daha da düşürebilir. Tersine, 1.680 dıkar seviyesindeki bir yükseliş, Ethereum fiyatını 1.750 dolar seviyesine çıkarabilir. 50 günlük hareketli ortalama ve MACD göstergeleri de bir satın alma eğilimi gösteriyor, bu nedenle yalnızca 1.630 dolar işaretinin üzerindeki alım satımları düşünmeliyiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.01.2023

Ethereum her ne kadar geçen hafta itibariyle yükseliş yaşamış olsa da, yatırımcıların beklentilerini karşılayamamış durumda. Son 7 gün içerisinde yüzde 5 oranında değer kazanan Ethereum, halen kritik direnç seviyesini aşamadı. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yükselişlerine baktığımızda ise çok daha volatil hacimli ve sert olduğu görülüyor. Bitcoin dominans tablosundaki artışlar, ETH’nin yükselişlerini de etkilemişe benziyor.

Altcoin’lerin lideri olan Ethereum’un bu haftalık kapanışı 1.675 doların üzerinde gerçekleştirmesi gerekmekte. Ethereum’un bu direnç seviyesinin altında kapanış yapması, önümüzdeki hafta bir düzeltmenin yaşanmasına sebebiyet verebilir gibi gözüküyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.01.2023

Lider altcoin Ethereum’a baktığımızda ise karşımıza 1.600 dolar direnci aştığını görüyoruz. Bitcoin gibi 2 kez bu direnç noktasından reddedilen Ethereum, bu direnç noktasını aşmayı başardı. Bitcoin ve Ethereum’un bu direnç noktalarını aşması her ne kadar yükselişleri hızlandırabilecek olsa da, direnç seviyelerinde kalıcılık sağlayamadığı takdirde BTC’nin 18.900 dolara ETH’nin ise 1.305 dolara gerilemesine neden olabilir.

Okurlarımızın riskini minimalize edebilmekte için kripto para yatırımlarındaki destek altı seviyelere stop koymaları önerilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.01.2023

Ethereum, son dönemlerde ciddi yükselişler yaşadı. 2023 yılına fazlasıyla iyi başlayan Ethereum, birçok kripto para yatırımcısının ciddi miktarda kazanç elde etmesini sağlamış durumda. Son günlerde Ethereum’un lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte yükselişe geçtiği net bir şekilde görülebiliyor. Bugün özelinde yüzde 3’den fazla değer kazanan ETH, halen kritik direnç seviyelerini aşmayı başaramadı. İlerleyen saatlerde ise Ethereum’un 1.600 dolar seviyesine ulaşması çok olası gibi gözükmekte. Bu direnç noktasının aşılması ise yatırımcıların beklediği altcoin rallisinin ilk fitilini ateşleyebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.01.2023

Ethereum’un günlük grafiğine baktığımızda 1.600 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 1.250 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra Ethereum’da sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam ettiğini görüyoruz. ETH’de bir sonraki hedef 1.700 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 1.250 dolara kadar geriletebilir.

Satıcılar piyasadaki hakimiyetlerini sıkılaştırdıkça, Ethereum son birkaç saat içinde fiyatlarda keskin bir düşüş gördü. 1.500 dolar desteğinin altına düştü ve şu anda 1.530 dolardan işlem görüyor. Teknik göstergeler, Ethereum’un fiyat hareketinin kısa vadede düşüş eğilimini sürdüreceğini gösterebilecek düşüş sinyalleri gösteriyor. Boğalar ETH’yi 1.600 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarmazsa, Ethereum’un fiyatı önümüzdeki günlerde düşmeye devam edebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.01.2023

Ethereum’un önemli destek ve direnç bölgelerini incelediğimizde, Ethereum’un kritik direnç bölgesinde hareket ettiğini görüyoruz. Ethereum yükselişe devam etmesi için 1.650 dolar fiyat seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştirmeli. ETH 1.650 dolar bölgesinin üzerinde mum kapanışı yapamaz ise düşüş hareketini ilk etapta 1.455 dolar bölgesine kadar devam ettirebilir.

Ethereum’un önemli destek bölgelerini inceleyecek olursak, 1483$ ve 1400$ seviyelerinde önemli destek alanları bulunuyor. Ethereum 1.650 dolar seviyesinin üzerinde günlük mum kapatamaz ise düşüş hareketini bu destek bölgelerine kadar devam ettirebilir. Ethereum, 1.650 dolar seviyesinin üzerinde günlük mum kapatması halinde yükseliş hareketini ilk etapta 1.700 ve 1.820 dolar seviyelerine kadar devam ettirebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.01.2023

Ethereum’un önemli destek ve direnç bölgelerini incelediğimizde, Ethereum’un önemli direnç bölgesi olan 1.650 dolar günlük direnç bölgesinden satış ile karşılaşarak 1.550 bölgelerine kadar düşüş yaşadığını görüyoruz. Ethereum fiyatını incelediğimizde, yükseliş hareketine 1.200 dolar seviyelerinden başlayarak 1 haftada yükseliş hareketini 1.653 dolar seviyelerine kadar yaparak yaklaşık %36’lık yükseliş hareketi gerçekleştirmiş.

Güncel Ethereum teknik analizini incelediğimizde, Ethereum için 1.650 dolar seviyesinin günlük direnç bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum 1.650 dolar seviyesinin üzerinde mum kaparsa yükseliş hareketini 1.750 dolar seviyelerine kadar devam ettirebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.01.2023

Ethereum’un yükselişe geçmesi her ne kadar altcoin’leri tetiklemiş olsa da altcoin’lerde beklenen ralli halen Bitcoin dominans tablosunun düşüşe geçmemesi nedeniyle başlayamadı. Çok uzun bir süredir düşüş yaşayan dijital varlıklar, son 2 haftada nefes almış durumda.

Lider altcoin Ethereum’un major düşen trendini kırmayı başarması haliyle sektörün toparlanması sağladı. Önümüzdeki haftalarda ETH’nin 1.450 dolar desteğinin altına sarkmaması gerekiyor, 1.450 dolar destek noktasına kadar bir düzeltme yapabilecek olan Ethereum, kritik desteğin altına sarkması halinde tekrardan sert düşüşler yaşayarak altcoin’lerin dip seviyelere gerilemesine neden olabilir.

Ethereum’un önümüzdeki haftalarda ise 1.750 dolar direncini zorlayacağı tahmin ediliyor. Bu direnç noktasına kadar değer kazanabilecek olan ETH, BTC dominans tablosundaki düşüşler ile birlikte altcoin’lerde sert bir rallinin yaşanmasını sağlayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.01.2023

Ethereum güne %7 artışla devam ediyor ve 1.522 dolarda şu anda işlem görmekte. Deflasyonist Ethereum anlatısı bir sonraki boğada Ethereum fiyatının en büyük roket yakıtı olacak. Mart ayında kilidi açılacak 16 milyon Ethereum bazı risklerin olduğunu söylese de Metamask ve diğer platformların Ethereum stake teşvikleri satış yükünü hafifletebilir. Bitcoin’in mevcut seviyeleri koruduğu senaryoda ETH için ilk durak 1.650 dolar olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 13.01.2023

Ethereum, anlık olarak 1.409 dolar seviyelerinde işlem görmekte, direnç alanının üst sınır olan 1.420 doları zorluyor. Boğalar bu rakamı aşabilirse bir sonraki duran 1.550 dolarda. Aksi takdirde 1.250 dolar desteği kritik rol oynayacak. Bu senaryonun nasıl gelişeceğini ise günlük periyotta hangi seviyede ve hangi sınırda kapanış yapacağı önemli olacaktır. Olumsuz senaryoda Ethereum tarafında beklenmedik düşüşlerle karşı karşıya kalma riski bulunmakta çünkü alt bölgelerde ki likidite temizliğini yapacaktır.

Her ihtimali göz önünde bulundurarak hareket etmek daha sağlıklı olacaktır. Piyasada ki kırgınlığın geçtiğiniz söyleyemeyiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.01.2023

Ethereum günlük grafiğine baktığımızda 1.500 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde atak yapmaya çalıştığını. Ethereum’de sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. Ethereum’da bir sonraki hedef 1.500 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 1.200 dolara kadar geriletebilir.

Sonuç olarak, Ethereum fiyat analizi, ETH’nin hala yükseliş eğiliminde olduğunu ve kripto paranın 1.350 dolar desteğini koruduğunu gösteriyor. Mevcut seviyeyi korumaya devam ederse kripto para biriminin 1.450 doların üzerine çıkması muhtemel. Olumsuz tarafı, mevcut destek 1.100 dolarda ve bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüş düşüş eğilimine işaret edebilir. Ayrıca, teknik göstergeler, ETH’nin potansiyel olarak patlamadan önce kısa vadede konsolide olabileceğini gösteriyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.01.2023

Yeni yılın başlangıcında bir miktar likiditenin piyasaya geri döndüğünü gördüğü için altcoinler için küçük bir rallinin yaşamasının ardından BTC’nin hâkimiyeti düşüş yaşadı. Bu likiditenin büyük bir kısmı daha küçük hacimli altcoinlere enjekte edildi.

Ethereum 4 saatlik grafikte 9 ve 20 EMA çizgilerinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, 4 saatlik grafikteki RSI göstergesi, RSI çizgisi RSI SMA’nın altından geçmek istediğinden potansiyel düşüşe işaret ediyor. Bu kesişme gerçekleşirse, Ethereum fiyatı önümüzdeki günlük Periyotta düşme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Ethereum belirtilen direnç bölgesi olan 1.350 dolar bölgesinin üzerinde kalıcılık sağlayamadığı takdirde yükseliş hareketine devam etmeme ihtimali bulunuyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.01.2023

Ethereum’da psikolojik direnç seviyeleri olarak tabir edilen, 1.350 dolar, 1.400 dolar ve 1.500 dolar göze çarpıyor. Bu seviyeler, ayıların son hamlelerini yapacakları noktalar olabilir. Ancak Ethereum, 1.400 dolarlık direnç noktasını kırması halinde yükselişini şiddetlendirebilir. Bu direnç noktaları, güncel piyasa koşullarının da etkisiyle yumuşamaya başladı. Ethereum yılı olarak görülen bu yılda, 1.500 dolarlık bir fiyat seviyesi potansiyel taşıyor.

Diğer taraftan Ethereum, destek seviyelerinin güçlenmeye başlamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Boğalar, alt fiyat noktalarına barikat örmeye başladı. Olası bir piyasa değişimi veya satış baskısı halinde, Ethereum için en yakın destek seviyesi 1.280 dolar olacak. Bu destek seviyesinin kırılması, Ethereum’un fiyatını 1.150 dolara kadar düşürebilir. Sağlam bir destek noktası olan 1.100 dolarlık seviye de kırılırsa, Ethereum için güçlü bir düşüş yaşanabilir. Trend değişiminde en tutucu destek noktası 1.000 dolar olarak göze çarpıyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.01.2023

Ethereum, geçen hafta itibariyle yüzde 5’den fazla yükseliş yaşamayı başarmıştı. ABD borsalarının yukarı yönlü hareketler sergilemesi, Ethereum’u da fazlasıyla olumlu etkilemiş gibi gözükmekte. Ethereum şuan itibariyle haftalık grafik üzerinde Bitcoin gibi 2’li dip formasyonu oluşturan Ethereum, bu hafta ABD’den gelecek enflasyon verilerine göre büyük kırılımlar gerçekleştirebilir.

ABD’deki enflasyon verilerinin beklentilerin (yüzde 6.5) altında gelmesi halinde, Ethereum’un 1.350 dolar direncini aşacağı tahmin edilmekte. Bu direnç seviyesinin kırılması, altcoin’leri de harekete geçirecektir. Böyle bir senaryoda önümüzdeki haftalarda 1.600 dolar direncini zorlayacak olan Ethereum, tekrardan kripto para sektörünün hareketlenmesini sağlayabilir. Bitcoin dominans tablosunun düşüş yaşadığı bugünlerde ETH’nin de yükselişe geçmesi, altcoin’lerin değer kazanmasını sağlayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.01.2023

Bitcoin ile lider altcoin Ethereum‘un hareketlerinin fazlasıyla korele olduğu görülebiliyor. Bitcoin’in 17 bin doları aşamadığı gibi Ethereum’da halen 1.300 dolar direncini aşamamış durumda. PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları ise 31 Ocak tarihine kadar lider altcoin’in 1.300 doları aşacağını tahmin ediyor. Yapay zekânın Ethereum’da yükseliş yönlü bir tahminde bulunması yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Son analizlere göre Ethereum 31 Ocak tarihinde 1.350 dolar seviyelerinden işlem görecek. Her ne kadar bu yükseliş hareketi devasa olmasa da, Ethereum’un ocak sonuna kadar 1.350 dolar direncini aşacağı anlamını taşıdığı için önemli olduğu gözlenmekte. Geçtiğimiz aylarda fiyat tahminleri konusunda fazlasıyla başarılı olan yapay zekâ, yine başarılı olabilecek mi? merak konusu.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 06.01.2023

Ethereum coin grafiğini incelediğimizde, kısa zaman diliminde önemli direnç bölgesi olan 1.250 dolar bölgesinin üzerinde mum kapanışı gerçekleştirerek 2 saatlik direnç bölgesi olan 1.280 dolar bölgesine yükseliş hareketi sergiledi fakat yeteri hareket olmadı.

Ethereum coin kısa zaman diliminde geçmesi gereken seviyeleri incelediğimizde, ilk olarak karşımıza 1.280 dolar bölgesi çıkıyor. Ether yükseliş hareketinin devamı için 1.280 dolar bölgesinin üzerinde 4 saatlik mum kapanışı gerçekleştirmesi gerekiyor. Eğer Ethereum yukarıda belirtilen bölgenin üzerinde mum kapanışı gerçekleştirmesi halinde yükseliş hareketini 1.320 dolar bölgesine kadar devam ettireceğini düşünüyorum.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.01.2023

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i Ethereum, dün özelinde lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 1 oranında dahi değer kazanamasa da, ETH’nin yüzde 3’den fazla yükseliş yaşadığı görülüyor. Amerikan Merkez Bankasının (FED) FOMC toplantı tutanakları Ethereum’un da değer kaybetmesine sebebiyet verdi.

Şuan itibariyle Ethereum’a baktığımızda ise çok farklı bir görüntünün olması, yatırımcıları şaşırtmakta. Ethereum 1.250 dolar direnç noktasının üzerinde işlem görmekte. Ethereum ulaştığı 1.273 dolar noktasından yüzde 2’ye yakın bir düşüş yaşadı. FED tutanakları BTC‘yi olduğu gibi ETH’yi de bir miktar etkilemiş durumda. Ethereum’un 1.250 dolar seviyesini kaybetmesi halinde 1.210 dolar seviyesine kadar düşüş olacaktır.

Bu ayı sezonu özelinde Bitcoin’den kat ve kat daha bir performans sergilemeyi başaran Ethereum, önümüzdeki boğa döngüsünde BTC’nin tahtını ele geçirebilir mi? merak konusu.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 04.01.2023

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz bölge olan 1.272 dolar seviyesi şu anda bizler için kâr alım seviyesidir. Çünkü bu seviyenin daha öncesinde de birçok kez denendiğini ve geri çekilmelere maruz bıraktığını görmekteyiz. Bu nedenle buradan kâr alımı yapılması mantıklı bir karar olacaktır. Ancak göz önünde bulundurmamız gereken bir diğer konu ise bu seviyenin yukarıya doğru kırılması olacaktır. Eğer kırılım gerçekleşir ise bir sonraki hedef 1.300 dolar olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlenen seviyemiz 1.150 dolardır. Bu seviyenin kırılmasını beklememekteyim. Çünkü gelecek satış işlemleri daha öncesinde de olduğu gibi fiyatı zaten buraya getirmiştir. Ancak her seferinde fiyat buradan alıcı ile karşılaşmıştır. Bu nedenle bizlerinde buradan işleme girmesi doğru olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 03.01.2023

Ethereum yaklaşık 2 aydır günlük destek bölgesi olan 1.050-1.100 dolar bölgesi ile günlük direnç bölgesi olan 1.300-1.350 dolar bölgesi arasında işlem görüyor. Aşağı veya yukarı yönlü fiyat hareketleri ile belirtilen bölgelerin ihlal edilmemesi halinde trend devamından veya değişiminden bahsetmek mümkün olmayacaktır. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef 1.250-1.280 dolar bölgesi olacaktır. Bölgenin aşılması halinde ise kritik 1.300-1.350 dolar direnç bölgesi tekrardan ziyaret edilmek istenecektir.

Aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.100 dolar seviyesinin kırılması ile birlikte günlük destek seviyesi olan 1.050-1.100 dolar bölgesine kadar bir düşüşün yaşanması muhtemel olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 02.01.2023

Lider altcoin’in 13 Haziran tarihinden beri 1.050 dolar desteğinin üzerinde konumlandığı gözlenmekte. Yaşanan olaylara rağmen bu destek seviyesini kaybetmeyen Ethereum, olası bir satıcı baskısında tekrardan 1.050 dolar desteğine gerileyebilir. Ethereum’un 1.050 dolar major destek seviyesini kaybetmesi ise yeni bir çöküşün yaşanmasına sebebiyet verebilir gibi gözükmekte.

Böyle bir senaryoda 2021 yılının açılış seviyesi olan 720 dolar desteğine kadar gerileyebilecek olan ETH, altcoin’lerde büyük çöküşü başlatabilir. Şimdilik her ne kadar Ethereum yeni bir kırılım gerçekleştirmese de, haftalık grafik üzerinde alçalan üçgen oluşturması nedeniyle önümüzdeki haftalarda kötü günler yaşayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 30.12.2022

Ethereum 2022 ayı piyasasında toparlanma konusunda zor zamanlar yaşadı ve haziran da 879 dolara düştükten sonra 2.000 doların üzerine toparlanma girişimleri başarısız oldu. Ethereum fiyatı 1.194 dolardan işlem görüyor. 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın üzerine çıkması halinde alıcılar piyasaya girebilir.

Şimdilik Ethereum fiyatının 1.200 dolar direnç seviyesinin üzerinde kalabileceğini ve 1.100 dolar ve 1.000 dolara düşmeyeceğini kanıtlaması gerekiyor. Analistlerin 2023 tahminleri karışık ve bazıları yatay trend ön görüyor. En iyimser tahmin, Ethereum fiyatının 2022’nin sonuna kadar 3.000 doların üzerine çıkmasıdır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 29.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i Ethereum dün itibariyle yüzde 2’ye yakın düşüş yaşamış durumda. Her ne kadar Ethereum çok aşırı derecede sert düşüşler yaşamasa da, bazı altcoin’ler ciddi değer kayıplarına uğradı.

Şuan itibariyle kripto sektöründe korkunun hakim olduğu görülüyor. Kripto şirketlerinin iflasları ve borsaların likidite krizi yaşaması, sektörde düşüş getiriyor. İlerleyen günlerde Ethereum’un 1.150 dolar desteğini kaybetmesi ise altcoin’leri derinden etkileyebilir. Lider altcoin’in bir destek noktasını daha kaybetmesi, ETH’nin 1.100 dolar desteğine gerilemesine neden olabilir.  Her ne kadar kısa vadede Ethereum’un 1.100 dolar desteğinin altına sarkması beklenmese de, küresel piyasalardaki satıcı baskısının devam etmesi kripto para sektörünü de etkileyecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 28.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum, bugün itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin‘in yaşadığı düşüşlerden ötürü direnç seviyesinden reddedilerek tekrardan düşüşe geçmiş durumda.

Her ne kadar Ethereum çok sert bir düşüş yaşamamış olsa da, ETH’nin değer kaybetmesi dip seviyelerde yer alan altcoin’leri derinden etkiledi. Birçok kripto para yatırımcısı artık altcoin’lerin yükselişe geçmesini istiyor. Altcoin’lerin toparlanabilmesi için ise Ethereum’un 1.220 dolar direncini aşması gerekmekte. Şuan itibariyle lider altcoin’in bir kısır döngüye girdiği gözlenmekte. Ayı-boğa savaşının son bulması, Ethereum’un yön tayin etmesini sağlayacaktır.

Düşüşlerin başlaması halinde 1.100 dolar seviyelerine gerileyebilecek olan Ethereum (ETH), yükselişlerin başlaması durumunda ise 1.350 dolara ulaşacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 27.12.2022

Ethereum son günlerde 1.225 dolar direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. Her ne kadar Ethereum 6 gündür bu direnci aşamamış olsa da, halen sert bir reddedilme ile de karşı karşıya kalmadı. Bitcoin’in yatay hareketler sergilemesinden ötürü Ethereum’un da akümüle olduğu gözlenmekte. Sıkışmanın her geçen gün artması, ilerleyen günlerde Ethereum’da büyük bir patlamanın yaşanmasını sağlayabilir.

Ethereum’un bu hafta itibariyle 1.225 dolar ve ardında 1.250 dolar direncini kırıp 1.350 dolara yükselmesi beklenmekte. Bu direnç noktasının aşılması ise altcoin’lerin yeni bir rahatlama rallisi başlatmasını sağlayabilir. Olumsuz senaryoya baktığımızda ise Ethereum’un 1.225 dolar direncinden reddedilip 1.100 dolar desteğine gerileyeceği görülebilmekte. Her ne kadar bu düşüş altcoin’leri derinden etkileyecek olsa da, asıl sert hareket 1.100 dolar desteğinin kırılması ile başlayacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 26.12.2022

Geçen hafta özelinde 1.150-1.225 dolar aralığında sıkışan Ethereum, koca hafta boyunca 75 dolarlık bir bölgede akümüle oldu. Bu hafta itibariyle ise lider altcoin’in tekrardan hareketleneceği tahmin ediliyor. Birçok kripto para yatırımcısı altcoin’lerin hangi yöne hareket edeceğini merak ediyor. Altcoin’lerdeki hareketi Ethereum’daki kırılım tayin edecek.

Bu hafta 1.150-1.225 dolar aralığından çıkması beklenen Ethereum, yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirmesi halinde 1.350 dolara kadar yükselecektir. Ethereum’un 1.350 dolara yükselmesi her ne kadar altcoin’leri olumlu etkileyebilecek olsa da, devasa bir yükseliş trendi başlatmalarını sağlamayacaktır. Altcoin’lerde yatırımcıların beklediği asıl yükseliş, Ethereum’un 1.350 doları aşmasıyla başlayacak.

Kötü senaryoya baktığımızda ise 1.150 dolar ve 1.100 dolar destekleri takip edilecek. Ethereum’un bu 2 destek noktasını kaybetmesi, altcoin’lerin önümüzdeki haftalarda yüzde 50’den fazla düşüş yaşamasına neden olabilir.

Ethereum(ETH) Analiz; 24.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum‘un, bugün itibariyle değer kazanmaya başladı. Gün içerisinde Ethereum tekrardan kritik direnç seviyesi olan 1.220 dolara kadar yükseliş yaşamayı başarmış durumda.

Bugün itibariyle Ethereum’da yine 1.250 dolar direnç seviyesi takip edilecek. Bu direnç noktasının aşılması ETH’nin 1.300 doları hedeflemesini sağlayabilir. Her ne kadar bu direnç noktasında yüklü miktarda ETH satışlarının olduğu gözlemlense de, olası bir hacim girişi Ethereum’da yukarı yönlü bir patlama yaşanmasını sağlayabilir gibi gözükmekte.

Uzun bir süredir dip seviyelerde akümüle olmaya devam eden altcoin’lerin ise Ethereum’un 1.220 dolar direncini aşması halinde tekrardan hareketleneceği tahmin edilmekte. Ethereum’un 1.220 dolar direncini aşamaması ise kripto para sektöründe yeni bir düşüş trendinin başlamasına sebebiyet verebilir gibi gözükmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.12.2022

Anlık olarak 1211 dolardan işlem gören Ethereum destek seviyesi olarak belirlenen 1.150 dolardan tepki almaktadır. Bu destek seviyesinin bizler için oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü fiyat daha öncesinde de birçok kez buraya gelerek yukarıya doğru tepki almıştır. Bu nedenle buradan işleme girilebileceğini düşünmekteyim.

Direnç olarak belirlediğimiz ilk seviye 1.250 dolardır. Bu seviyenin bizler için kar alım seviyesi olabileceğini düşünmekteyim. Çünkü gelecek satışlar fiyatı destek seviyesini tekrar etmeye zorlacaktır. Ancak eğer bu seviye yukarıya doğru kırılım gerçekleştirir ise bir sonraki hedefimiz 1.300 dolar olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.12.2022

Lider altcoin Ethereum’un 1.250 dolar direncini aşması kısa bir süre içerisinde tekrardan 1.350 dolara kadar değer kazanmasını sağlayacaktır. Ethereum’un 1.350 dolara kadar yüzde 10’luk bir yükseliş yaşaması ise altcoin’lerin yüzde 20’dan fazla değer kazanmasını sağlayabilir gibi gözükmekte.

Kötü senaryoya baktığımızda ise Ethereum’un 1.250 dolar direncinden reddedilip 1.100 dolar desteğine kadar gerilediği görülüyor. Sektördeki satıcı baskısının ciddi miktarda artması halinde 1.100 dolarda da tutunamayacak olan ETH, 1.000 dolar major destek seviyesine kadar bir düşüş yaşayabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum, bugün itibariyle tekrardan kademe kademe değer kazanmaya başladı. 1.150 dolar ara destek seviyesinden sekmeyi başaran Ethereum’un yine kritik bir direnç noktasına ulaştığı görülüyor. Bitcoin‘in 17 bin dolar direncini zorlamaya başlaması, Ethereum’un da 1.250 dolar direncine ulaşmasını sağlamış durumda. Her ne kadar Ethereum kritik direnç noktasına ulaşsa da, şimdilik bu direncin üzerine çıkmayı başaramadı.

İlerleyen günlerde altcoin’lerin genelinde bir yükseliş trendinin başlayabilmesi için Ethereum’un 1.250 dolar direncini aşarak 1.350 dolar seviyesine yükselmesi gerekmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum’a baktığımızda ise 1.150 dolar destek noktası dikkat çekiyor. Ethereum şimdilik bu desteğin üzerinde olsa da, kapanışa kadar durumlar değişebilir. Ethereum’un 1.150 dolar desteğinin altına kapanış yapması, önümüzdeki hafta 1.050 dolara kadar düşüş yaşamasına sebebiyet verebilir gibi gözüküyor.

Lider altcoin’in 1.150 doların altına sarkmaması ise yine 1.300 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş trendini tetikleyebilir gibi duruyor.

Ethereum(ETH) Analiz; 17.12.2022

Ethereum günlük grafikte şunu görüyoruz. Ethereum fiyatı yeni düşüş dalgası ile aynı zamanda fiyatın Eylül ve Ekim aylarının büyük bir bölümünde oluşturduğu işlem aralığının da altına kaydı. Ethereum fiyatı Ekim’de bu aralığı kırarak 1.650 dolara kadar çıkmıştı. FTX çöküşü ile ise çok altına gerilemişti. Aralık ayı başında ise bu işlem aralığını geri almıştı. Şimdi bir kez daha bu aralığın alt sınırını kırdı ve 1.150 dolara kadar geriledi.

Ethereum fiyatında oluşan destek ve direnç seviyeleri için ise Ethereum 4 saat grafiğine bakalım. Bu grafikte şunu görüyoruz. Ethereum fiyatı dün 1.275 dolar ve bu seviyeye yakın basit hareketli ortalamalar 50 SMA ve 100 SMA çizgilerine takıldı. Ardından ise keskin bir düşüşle 1.240 dolar desteğini de kırarak Kasım ayında önemli bir seviye olan 1.150 dolara kadar geriledi. Düşüşün en düşük seviyesi 1.155 dolarda görüldü. En son bu seviyeyi Kasım sonunda görmüştü. Son gelişmelerden sonra Ethereum fiyatı 1.150 dolarda yeni bir destek oluşturmaya çalışıyor. Daha aşağıda ise 1.050 dolar – 1.100 dolar destek bölgesi var. Şimdi fiyat bir miktar toparlanmaya çalışıyor. Önündeki muhtemel direnç 1.250 dolarda. Şimdi 1.280 dolar ana direnç bölgesine dönüşüyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.12.2022

Ethereum’un yükselen trendini hacimli bir şekilde kırmasının ardından sonra ilk etapta bir yükseliş dahi görebilir. Yükselen trendini tekrardan geri kazanmak için bir retest gerçekleştirmesi beklenen Ethereum, tekrardan bu trendin üzerine çıkması durumunda 1.350 dolar direncini de aşarak daha büyük yükselişler yaşayacaktır.

Ethereum’un yükselen trendini kırmasından sonra tekrardan geri kazanamaması halinde ise 1.100 dolar desteğine kadar bir düşüş yaşaması çok muhtemel gözükmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.12.2022

Anlık olarak 1.291 dolardan işlem gören Ethereum direnç seviyesi olarak belirlenen 1300 dolardan tepki almaktadır. Bizler için kâr alım seviyesi olan bu bölgeden aşağıya doğru bir fiyat hareketi beklerim. Çünkü fiyatın daha öncesinde de burayı direnç olarak kullanması ve buradan destek bölgesine harekete geçmesi gözlemlenmektedir.

Destek seviyesi olarak belirlenen bölgemiz ilk olarak 1.100 dolar olacaktır. Bu seviye bizler için tutunulması gereken bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle fiyat buraya geldiğinde belirli oranda işleme girilmesini mantıklı bulmaktayım. Ancak eğer fiyat buranın altına kırılım gerçekleştirir ise bir sonraki hedefimiz 1.050 dolar olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.12.2022

Piyasanın en değerli 2. kripto parası olan Ethereum, son bir ay içinde $1080 ila $1300 arasında fiyatlandı. Bu dalgalı grafik son birkaç günde durulmuş olsa da ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi 4 milyar dolar. Ethereum tarafında beklediğimiz 1.300 dolar direnç kırılımı gerçekleşti şimdi ise günlük periyotta bu seviyenin üzerinde kalıcılığını sağlaması gerekir.

Olumsuz senaryoda 1.300 dolar seviyesinin kaybedilmesi halinde satıcı baskısıyla beraber tekrar 1.225 dolar seviyelerine rahatlıkla itecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 13.12.2022

Anlık olarak 1.275 dolardan işlem gören Ethereum direnç seviyesi olarak belirlenen 1300 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin bizler için önemli bir direnç seviyesi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü fiyatın daha öncesinde de buraya gelerek tepki alması söz konusu olmuştur. Bu nedenle buradan kâr alımı yapılmasını doğru bulmaktayım.

Destek seviyemiz olarak belirlenen bölge 1.100 dolardır. Bu seviyenin ise alım için uygun olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyatın buraya gelmesi ile birlikte çok sert tepkiler alınmış ve fiyat tekrar direnç seviyesine ilerlemiştir. Direnç seviyemiz olan 1300 doların yukarı kırılması ile birlikte 1.500 dolar hedef haline gelecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.12.2022

Ethereum ve altcoin’lerin sert bir şekilde yükselişe geçmesi için ETH’nin en kötü ihtimalle 1.340 dolar üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor. 1.400-1.500 dolar direncinin haftalık ölçekte kırılması ise tüm altcoin’lerin ciddi bir ralli başlatmasını sağlayabilir gibi duruyor.

Şimdilik son durumların olumlu olduğunu söylemek güç. Ethereum ilerleyen günlerde satıcı baskısı ile karşı karşıya kalabilir. Bu satışlarda 1.250 dolar desteğini kaybetmesi halinde ETH’nin 1.000 dolar noktasına kadar düşüş yaşayacağı tahmin ediliyor.

Enflasyon verileri ve FED‘in faiz artışları doğrultusunda hareket edecek olan Ethereum, tekrardan sektörde yeni bir yükseliş Trendinin başlamasını sağlayabilecek mi? merak konusu.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.12.2022

Lider altcoin Ethereum‘a baktığımızda durumların daha da kötü olduğu görülebiliyor. Yükselen trendini kaybeden Ethereum, satıcı baskısının artmasına sebebiyet vermekte. Ethereum’da da hafta sonu özelinde okurlarımızın 1.250– 1.300 dolar aralığını takip etmeleri gerekmekte. Bu 2 seviyeden bir tanesinin kırılması, hafta sonu olmasına rağmen volatil hareketlerin yaşanmasına neden olabilir.

Lider altcoin’de yaşanabilecek her düşüş, anlık bir şekilde diğer altcoin’leri de derinden etkileyecektir. Okurlarımızın Bitcoin kadar Ethereum’u da yakından takip etmeleri önerilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.12.2022

Lider altcoin Ethereum son dönemlerde 1.250 dolar seviyelerinde akümüle oluyor olsa da, durumların kötüye gittiği gözükmekte. Her ne kadar yatırımcılar ETH’nin 1.000 doların üzerinde olmasından mütevellit memnun olsa da, uzun vadeli görünüm gittikçe kötüleşiyor.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçen ay yüzde 17 oranında düşüş yaşayarak yıllardan beri süre gelen devasa bir yükselen trendin kırılmasına sebebiyet verdi. Şu an 1.280 dolar seviyelerinde işlem gören ethereum gelecek ÜFE verisine gören yön tahini belli olacaktır. Olumsuz gelmesi halinde 1.100 dolar gündem olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.12.2022

Anlık olarak 1.230 dolardan işlem gören Ethereum direnç seviyesi olarak belirlediğimiz 1.300 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin bizler için kar alım seviyesi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü daha öncesinde de gözlemlediğimiz üzere fiyat buradan net tepkiler alarak destek seviyesine kadar gerilemiştir.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 1.100 dolardır. Fiyatın direnç seviyesinden tepki alması buraya kadar bir düşüş getirebilecektir. Ancak buranın bizler için alım seviyesi olduğunu unutmamakta fayda vardır. Çünkü fiyatın daha öncesinde de buraya gelerek yukarı yönlü tepkiler aldığı gözlemlenmektedir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i Ethereum, son günlerde düşüş yaşıyor. Kritik direnç seviyesini aşamadığı görülen Ethereum, son saatlerde yükselen trendin altında işlem görmeye devam etmekte.

Her ne kadar Ethereum yükselen trendini kaybetmesinin ardından büyük bir çöküş yaşamamış olsa da, tekrardan bu trendi geri de kazanamadı. Ethereum’un yükselen trendini geri kazanamaması, ilerleyen günlerde tekrardan değer kaybetmeye başlamasına neden olabilir.

Ethereum’un yeni bir yükseliş serüveni başlatabilmesi için öncelikle 1.300 dolar direncini aşması gerekiyor. Bu direnç aşılması ve yükselen trendin geri kazanılması, ETH’nin 1.400 doları hedeflemesini sağlayacaktır.

Lider altcoin’in bu seviyeleri aşamaması ise ilerleyen günlerde 1.100 dolar desteğine kadar gerilemesine neden olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 06.12.2022

Ethereum 3 Aralık tarihinde 20 günlük EMA seviyesi olan 1.251 doların altına geriledi ancak boğalar mevcut konumu korudu. Bu durumda alıcıların 20 günlük EMA’yı ciddi bir şekilde savunduğunu gösterebilir.

Bununla birlikte 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, belirtilen durumunda boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösterebilir. Ayrıca tüm bu olasılıklar kripto para biriminin 50 günlük SMA seviyesi olan 1.334 doların üzerinde bir kırılma olasılığını arttırabilir. Kırılım gerçekleşirse, Ethereum ivme kazanabilir ve büyük bir barikat görevi görebilecek azalan kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Varsayımın aksine aşağı yönlü bir fiyat hareketiyle 1.250 doların altında bir kırılma ve kapanış, ayıların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterebilir. Ardından parite 1.100 dolara kadar gerileyebilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.12.2022

Kripto para sektöründe bir haftanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu hafta özelinde yüzde 6’lık bir yükseliş yaşayan lider altcoin Ethereum, tekrardan kripto para sektörünün hareketlenmesini sağlamış durumda. Ethereum’un 1.100 dolar desteğinden yukarı sekmesi şuan itibariyle oldukça olumlu gözüküyor. Geçtiğimiz dönemlerde de bu destekten seken ETH, 2 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamıştı.

Her ne kadar şimdilik böyle bir yükselişin yaşanacağının garantisi olmasa da, 1.400 dolar direncinin aşılması Ethereum’da yükselişleri hızlandırabilir. Her ne kadar şimdilik Ethereum’un 1.100-1.400 dolar aralığında kapanış yapacağı kesin gibi gözükse de, saatlerin ilerlemesi yeni hareketlerin başlamasına neden olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 03.12.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum ise Bitcoin’e göre çok daha bullish olduğu görülebilmekte, 1.300 dolar direncinin hemen altında bir boğa bayrağı oluşturduğu görülen Ethereum, 1.300 dolar direncini hacimli ve volatil bir şekilde aşması halinde 1.400 doları hedefleyebilir.

Ethereum’un her ne kadar kısa vadede 1.250 dolar desteğinin altına sarkması beklenmese de, olası satıcı baskısı hafta sonu özelinde Ethereum’u 1.200 dolara kadar düşürebilir. Ethereum’un 1.200 doların altında bir haftalık kapanış yapması ise önümüzdeki hafta itibariyle çok daha sert düşüşler yaşamasına neden olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 02.12.2022

Ethereum dün gece itibariyle 1.310 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Her ne kadar Ethereum yukarı yönlü hamleler sergilemiş olsa da, 1.300 doların üzerinde tutunmayı başaramadığı görüldü. Son zirve noktasından Ethereum yüzde 4 oranında düşüş yaşamış olsa da, halen 1.250 dolar desteğinin üzerinde tutunduğu gözlenmekte.

Önümüzdeki günlerde lider altcoin’in bu destek noktasını kaybetmemesi, altcoin’lerin tekrardan yükselmesini sağlayabilir. Ethereum’da satışların başlaması halinde ise bir alt destek noktası olan 1.100 dolar seviyesi takip edilecek. Ethereum’un bu seviyelere gerilemesi, altcoin’lerin yüzde 10’dan fazla düşüş yaşamasına neden olabilir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.12.2022

Son iki günde Ethereum fiyatı hem 50 SMA hem de 100 SMA basit hareketli ortalama çizgilerinin üzerine çıktı ve bu teknik çizgileri destek olarak test etti. Bu SMA’lar şimdi sırasıyla 1.187 dolar ve 1.196 dolarda. Buradan ralli sonucu 1.250 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve hatta 1.280 dolar direncinin de üzerine sarktı. Şimdi 1.280 dolar direnci civarında işlem görüyor.

Bu son gelişmeler ve yükselişlerden sonra fiyatın önünde şimdi 1.280 dolar direnci var. Eğer bu seviye de kırılırsa daha ileride 1.400 dolar direnci göze çarpıyor. Aşağıda 1.250 dolar henüz destek olarak test edilmedi. Bundan dolayı muhtemel bir düzeltme sırasında iki önemli destek seviyeleri 1.200 dolar ve 1.150 dolar bölgelerinde. Ana destek bölgesi bu ay iki defa test edilen 1.050 dolar – 1.100 dolarda.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 30.11.2022

Ethereum’un ilerleyen saatlerde 1.250 dolar direnç seviyesini hacimli bir şekilde kırmayı başarması, ilk etapta 1.280 dolar seviyesine yükselmesini sağladı. Lider altcoin’in 1.290 dolar noktasını da aşması ise 1.350 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş getirebilir gibi gözüküyor.

Bugün Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell açıklamalarda bulunacak. TSİ 22.00’da başlayacak bu açıklamalar, Kripto para birimlerini derinden etkileyebilir. Bu açıklamalara kadar şuan bulunduğu seviyeden yüzde 10 daha yükselebilecek olan Ethereum’un 1.350 dolar direncini aşması ise şimdilik pek mümkün gözükmemekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 29.11.2022

Ethereum fiyatı, 1.230 doları üzerinde yukarı yönlü bir kırılma girişiminde bulundu. Ancak Ethereum hız kazanamadı ve 1.250 dolar direncinin altında kaldı. 1.210 ve 1.200 dolar seviyelerinin altına bir hareket oldu. Ayrıca, ETH/USD paritesinin saatlik tablosunda 1.210 dolar yakınındaki destekle önemli bir yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma oldu. Ayılar pariteyi 1.070 dolardan 1.230 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine doğru itti.

Ethereum için en önemli dirençler 1.250 ve 1.300 dolar bölgesinde bulunuyor. Ana engel 1.250$ seviyesinin yakınında bulunuyor. İyi bir artış başlatmak ve daha fazla kayıptan kaçınmak için fiyatın 1.250 doların üzerine çıkması gerekiyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 28.11.2022

Son 24 saatte 1.150 dolar ile 1.220 dolar arasında fiyatlanan Ethereum, arz bölgesi içinde düşük volatil hareketler sergiliyor. 1.250 direncini bir kez zorlayan ama kıramayan Ethereum, şimdi kendine 1.160 seviyesinde güçlü bir destek oluşturdu. Fiyat yönünü belirlemek için bir mücadele içinde olan coin bir yandan da soğuk cüzdanlardan borsa cüzdanlarına transfer olmaya devam ediyor.

Ethereum’un 22 Kasım gününden beri devam eden küçük yükseliş trendi, kendine hedef olarak 1.300 doları belirledi. Ancak neredeyse her $50’lık kademelerde olan büyük satış emirleri, ETH fiyatının bu dirençleri aşmasını engelliyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.11.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum, son süreçte tekrardan toparlanmaya başlamış gibi gözüküyor. Kritik bir destek seviyesi olan 1.100 dolardan tepki almayı başaran Ethereum, tekrardan yükselişe geçti. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde FTX korsanının Ethereum satışları nedeniyle lider altcoin sert düşüşler yaşasa da, son süreçte görünüm olumluya dönmeye başladı.

İlerleyen günlerde FTX korsasının elindeki Ethereum’ların tükenmesi, ETH’nin 1.250 dolar seviyesindeki düşen trendini kırmasını ve 1.350 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir. Olası bir FOMO ortamının oluşmasıyla birlikte ise bu direnç noktasını da kırabilecek olan lider altcoin, 1.600 doları hedefleyecek gibi gözüküyor. Şuan itibariyle okurlarımızın FTX korsanının elindeki Ethereum’ları bitirmediği için ETH’ye daha çok düşüş yönlü bakmaları gerekmekte

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.11.2022

Lider altcoin Ethereum son fiyat hareketleri ile birlikte 1071 dolar seviyesinde eşit dip yaptı. Ethereum için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 1.250 – 1.200 dolar direnç bölgesinin kazanılamaması halinde 1050 dolar seviyesinin altında fiyatlanma muhtemel olacaktır.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 1.250-1.200 dolar bölgesinin aşılması halinde 1.350-1.450 dolar bölgesine kadar bir yükseliş yaşanabilir. Ancak öncesinde 1150-1190 ve 1225 dolar satıcılı bölgeler olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.11.2022

Anlık olarak 1.083 dolar fiyatından işlem gören Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi ise 5,9 milyar dolar. Son 24 saatte %2,9 değer kaybeden Ethereum, olası bir dump durumunda diğer altcoinlere kıyasla daha güçlü kalacak bir Profile sahip. 4 saatlik grafikte destek seviyesi $1100’da iken günlük grafikte $1050, haftalık grafikte ise $1065 seviyeleri kritik önem taşıyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.11.2022

Ethereum‘a baktığımızda 1.100 dolar seviyesi dikkat çekiyor. Bu noktadan tepki alan Ethereum, ilerleyen saatlerde düşüş yaşamaya devam edebilir. FTX borsasının Portföyün de yüklü miktarda ETH’nin bulunuyor olması, Ethereum’da düşüş getirmeye devam ediyor.

Ethereum’un ise 1.100 doların altına sarkması, altcoin’lerin çok daha volatil düşüşler yaşamasına sebebiyet verebilir gibi gözükmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.11.2022

Şu anda 1.209 dolardan işlem gören Ethereum, destek seviyesi olarak belirlenen 1.100 dolar seviyesinden tepki alıyor. Kanıtlanmış bu seviye bizim için önemli bir destek. Dolayısıyla burada ele alınmalıdır. Çünkü buradan alırsanız fiyat daha yüksek olacaktır. Direnç seviyeleri olarak belirlediğimiz seviyeler 1.350 dolar ve ardından 1.500 dolar. Bu seviyelerin her birinde faydalar olmalıdır. Çünkü buradaki satışla birlikte fiyatın düşmesi bekleniyor. Bu ödeme, destek seviyemiz olarak belirlediğimiz 1.100$’a ulaşmalıdır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.11.2022

Günlük zaman grafiğini incelediğimizde, haftalık ve günlükte önemli destek bölgesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Ethereum için dikkatle takip edilmesi gereken önemli seviyeler ise 1250 dolar ve 1100 dolar bandı olacakktır. Eğer gün kapanışını bu seviyelerin altında kapanış yaparsa düşüş hareketine devam edebilir.

Bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece Ethereum’un 1500$ bölgesine kadar yükseliş hareketi gerçekleştireceğini düşünüyorum.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.11.2022

Ethereum fiyatı 1.350 dolarda satış baskısı görmesinin ardından 1.205 dolardan işlem görüyor. Binance’in sektörü toparlamaya yönelik yeni fonunun duyurulmasının ardından 1.000 dolardaki desteğe baskı uygulandı. Yatırımcılar, Changpeng Zhao’nun (CZ) FTX’in çöküşünden olumsuz etkilenen şirketlere yardım etmeye yönelik hamlesini memnuniyetle karşıladı.

MACD İndikatörüne baktığımız zaman arka arkaya kırmızı çubuklardan da görüldüğü gibi şu anda kontrolün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ethereum için 1.250 dolarda büyük bir destek bulunuyor. Ethereum bu seviyeye ulaşırsa, piyasanın şartlarının iyileşmesi durumunda yatırımcılar devreye girerek fiyatın %30 artışla 1.500 doları görmesini sağlayabilirler.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.11.2022

Ethereum grafiğini incelediğimizde, orta vadede 1.250 doların üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketini zorlayacaktır. Ethereum’un 1.250$ seviyesinin altında haftalık mum kapatmaması gerekiyor. Eğer Ethereum bu seviyenin altında haftalık mum kapanışı gerçekleştirir ise düşüş trendine girerek 890$ seviyesine kadar bir düşüş yaşanabilir. Bu yüzden alınabilecek riskler içerisinde Ethereum’un haftalık mum kapanışını 1.250$ üzerinde kapatıp kapatmayacağını takip etmek gereklidir.

Eğer 1.250$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederse yükseliş hareketinin ilk etapda 1350$ bölgesine kadar devam edecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.11.2022

Ethereum  1.250 dolar bandında ki stabil hareketliliği devam ediyor. Ethereum’un bu seviyelerde kalması riskli bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü piyasada ki baskının negatif yönde yoğun olması alt seviyelerde belirtiğimiz 1000 dolar ve 750 dolar seviyeleri tetikte beklediğini söyleyebiliriz. Bu durumun yaşanmaması adına 1.450 dolar direncini en yakın zaman diliminde kırması gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.11.2022

Ethereum’da önümüzdeki hafta tekrardan 1.000 – 1.100 dolar desteği ve 1.450 dolar direnç noktası takip edileceğimiz noktalar olacak. Bu 2 seviyeden bir tanesinin kırılması, Ethereum’un yeni bir serüven başlatmasına sebebiyet verebilir. 1.000 dolar seviyesinin kırılması halinde önümüzdeki hafta 750 dolar desteğine kadar gerileme durumunun yüksek olduğunu söyleyebiliriz, 1.450 dolar direncini aşması durumunda ise 1.800 dolar seviyesine doğru bir yol alabilir.

Bitcoin’de yaşanacak hareketler, Ethereum’u doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar ABD’de açıklanan son enflasyon verileri Kripto para yatırımcılarını umutlandırsa da, FTX krizinin çözülmemesi sektörde sert düşüşlerin yaşanmasına neden olabilecek durumda bu yüzden dikkatli bir şekilde piyasayı izlemekte fayda var.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.11.2022

Ethereum tarafında ise fiyat hareketi şu an içerisinde stabil bir şekilde devam etmekte. Ethereum şu an içerisinde 1200 dolar seviyelerinde korunmaya çalışıyor fakat piyasada negatif etkenlerin her an patlaması noktasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu senaryoda 1200 doların kaybedilmesi durumda 1000 dolar seviye gündem olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.11.2022

Piyasanın değerinin yeniden 1 trilyon dolara düşmesiyle beraber ethereum’da düşüş yaşandı. Ethereum cephesinde ki fiyat hareketini incelediğimiz de ise Ethereum’un, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 6,1’lik yükseliş yaşadığını söyleyelim.

Ethereum’da bir sonraki hedefleri vermek gerekirsek 1.200-1300 dolar seviyelerinde tutunmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Yeniden bir Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1000 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.11.2022

13 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında 1.000 – 1.245 dolar dolar aralığında akümüle olan Ethereum, bu akümülasyonun ardından yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirmişti. Her ne kadar şuan itibariyle sektör üzerindeki korku hat safhaya ulaşmış olsa da, Ethereum’un kısa vadede beklentinin 1.000 dolar desteğini kaybetmesi beklenmiyor.

Bugün itibariyle açıklanacak olan ABD Tüfe verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi ise durumları tamamen değiştirebilir gibi gözükmekte. Böyle bir durumda 750 dolar seviyelerine kadar gerileyebilecek olan Ethereum, büyük bir kapitülasyon evresine giriş yapabilir. Ethereum’un 750 dolara gerilemesi, Bitcoin‘in 13 bin – 11 bin dolar aralığına düşmesine sebebiyet verecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.11.2022

Ethereum‘a baktığımızda bugün Bitcoin’den daha fazla değer kaybettiği görülebiliyoruz. Zor bir süreçte geçen Ethereum yatırımcıları, halen büyük bir çöküş tehlikesi ile karşı karşıya. Ethereum tarafında sert düşüşler yaşamış olsa da, günlük grafik üzerinde Bitcoin’den çok daha bullish olduğu görülebiliyor.
İlerleyen günlerde Ethereum’un 1.250 dolar seviyesi üzerinde kalmayı başardığı takdirde, altcoin’lerin yeni bir yükseliş trendi başlatmasını sağlayabilir gibi duruyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.11.2022

Lider kripto Bitcoin’de yaşanan düşüş ile Ethereum’da olası düşüşe yol açacağını belirtmiştik ve nitekim de bu durumla karşı karşıya kaldı. Beklenen 1.400 dolar seviyelerine kadar gerilmesiyle beraber yatırımcıların kaçtığını da söyleyebiliriz. Bu durumu böyle devam etmesi halinde Ethereum tarafında farklı fiyat hareketleri ile karşılaşabiliriz.

Her ne kadar piyasada şu kısa zamanda olumlu etkenler yaşansa da satış baskısından kurtulduğunu söyleyemeyiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.11.2022

Ethereum’un 2.000 bin dolar seviyesindeki direnci aşması halinde, kasım ayı sonlarına doğru lider altcoin’in kimsenin beklemediği derecede büyük bir yükseliş yaşamasını söz konusu gibi duruyor. Böyle bir senaryoda 3.000 bin dolar seviyelerini hedefleyebilecek olan Ethereum, altcoin’lerin de çok ciddi miktarda yükseliş yaşanması kaçınılamaz olacaktır.

Olası düşüş senaryosunda ise 2018 yılındaki zirve noktası olan 1.400 dolar seviyesi takip edilmeli. Ethereum’un bu seviyenin altında hareketler sergilemesinin çok tehlikeli olduğunu unutmamak gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.11.2022

Ethereum’un 1.700 dolar direncini aşması halinde 2 bin dolar seviyelerine kadar bir yükseliş trendinin başlaması söz konusu olacaktır. Aksi takdirde bu seviyenin altında devam etmesi risk durumu devam edecektir.

Son dakikalarda her ne kadar bu ürünler direnç noktalarından reddedilmiş gibi gözükse de, boğaların sektörde halen var olduklarını unutmamak gerekir. Genel olarak altcoin’lere baktığımızda ise Bitcoin ve Ethereum’un yükselişlerine iyi bir şekilde tepki vermeyi başardıkları görülüyor. Bitcoin ve Ethereum’un bu olumlu havanın bir süre daha devam etmesi, sektördeki alım iştahını ciddi miktarda artıracağını söyleyebiliriz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.10.2022

Bu yazı yazılırken, piyasa, yakın zamanda açıklanan Eylül ayı TÜFE rakamlarının neden olduğu oynaklıktan kurtuldu. Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamaya döndü %61.8 Fib seviyesi 1.210$’da göz önüne alındığında, bu seviyenin savunma için kritik olması bekleniyor.

Temel Destek Seviyeleri: 1210$ & 1000$
Temel Direnç Seviyeleri: 1400$ & 1550$

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.10.2022

Son yedi gün içinde sadece %1.4’lük bir artışla Ethereum, piyasa katılımcıları kripto para birimini mevcut aralığının ötesine taşıyamadan sabit bir fiyat hareketini sürdürmeye devam ediyor. Eylül ortasından bu yana, ETH yalnızca 1.250 dolarlık kilit destek ile 1.400 dolarlık direnç arasında yatay hareket ediyor.

Kilit direnci en son 27 Eylül’de test etti ve fiyatı tekrar bu seviyeye yavaş yavaş yaklaşıyor. Göstergeler hafifçe yükselişe geçiyor ve momentum, hacmi yakalayabilirlerse alıcıların lehine olacak.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.10.2022

ETH tekrar yükselen çizgiyle desteklendi ve artan yatırımcı güveni, fiyatın bunun altında kapanmasını engelledi. Grafik şu anda yatay eğilim ikinci bir hafta boyunca devam ettiği için kayda değer bir yükseliş momentumu göstermiyor.

İlk engel 1500 doları kırmaktır.  Bu direnç, azalan çizgi (sarı) ve 100 günlük hareketli ortalama çizgisinin çarpışmasından kaynaklanır. ETH bu engeli ortadan kaldırabilirse, 2.000 dolara giden yol daha net olacaktır

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.10.2022

Son yedi gün boyunca, Ethereum 1.400 $ direnç seviyesini kırmaya çalıştı, ancak satıcılar oraya varır varmaz onu geri itti. Bu nedenle ETH, kilit direncin altına doğru hareket ederek bu dönemi benzer bir fiyat seviyesinde sonlandırdı.

Mevcut fiyat hareketi momentumdan yoksun ve ETH 1.400 $ direnci ile 1.250 dolar destek seviyesi arasında sıkıştı. Gün içi oynaklık yüksek kalmaya devam ederken, varlık, açılış ve kapanış fiyatlarının birbirine çok yakın olduğu birkaç günlük mumu ince bir gövdeyle kapattı.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 28.09.2022

Aşağıda görüldüğü gibi, ETH/USDT işlem çifti grafiğinde yükselen bir üçgen modeli gelişmiştir. Bu model, ders kitabı boğasıdır (çoğu kırılma yönü boğa tarafına doğrudur), ancak fiyat hala bu üçgenin tepesini kırmaya yakın değildir.

1.550$’lık yatay seviye, Ağustos ayının başından bu yana çok önemli bir destek haline geldi, ancak şimdi güçlü bir direnç haline geldi. 1.220 – 1.280 $ destek bölgesi üzerinde fiyat seyrini devam ettiriyor burada kalıcılık sağlayıp tepki almasını beklemek gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.09.2022

Ethereum’un birleşmesinin yükseliş temellerine rağmen, ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı düşüş trendini sürdürdü ve son yedi gün içinde %10’luk bir kayıp kaydetti.

Direnç 1.400 dolardan çok uzakta değil ve fiyat bu seviyeye yükselmeyi başarırsa, ayılar muhtemelen güçlenecek. Ne yazık ki boğalar için satın alma hacmi, fiyatı yükseltmek için orada değil. Hafta sonuna girdik, hacim muhtemelen daha da düşecek ve herhangi bir önemli dalgalanma için Pazartesi gününü beklememiz gerekecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.09.2022

Fiyat şu anda 11 Eylül’de ulaştığı en yüksek 1.789$’dan %27 düştü. Bugünkü seansta dokunulan en düşük seviye, 200 haftalık hareketli ortalamanın hemen üzerinde olan 1.280$’dır.

Ek olarak, kripto para birimi, fiyatın daha fazla düşmesini önleyen bir yıllık azalan destek çizgisini  bir kez daha karşıladı. Boğalar bu oldukça sağlam desteği savunamazlarsa, yakında kripto kışından kurtulma şansı çok zayıf olacak.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.09.2022

Kripto tarihinin en önemli teknolojik güncellemesi olarak kabul edilen Merge güncellemesi, kısa bir süre önce gerçekleşti. Merge ile birlikte Ethereum ağı, resmi olarak “iş kanıtı (PoW)” modelinden çok daha verimli ve çevre dostu olan “hisse kanıtı (PoS)” modeline geçiş yaptı. Yükseltmenin; Ethereum ağındaki enerji tüketimini yüzde 99,95 azaltması ve Ether madenciliğini çok daha erişilebilir bir hale getirmesi bekleniyor. Bununla birlikte, ‘Merge’ sonrası yeni oluşturulan Ether sayısının da günlük bazda yüzde 90 oranında düşeceği tahmin ediliyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.09.2022

Lider altcoin Ethereum projesi hafta içerisinde yıllardır beklenen büyük güncellemesini gerçekleştirecek. Merge ile birlikte Ethereum ağı Proof of Work yerine Proof Of Stake mekanizmasını kullanacak. Bu önemli değişimin ETH fiyatına nasıl yansıyacağı yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor.

Ethereum geliştiricilerinden Preston Van Loon, büyük güncellemenin Ethereum fiyatına olumlu yansıyacağını düşündüğünü belirtti. Van Loon, Merge ile birlikte Ethereum’un benimsenmesinin yatırımcılar arasında artacağını düşündüğü de açıkladı

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.09.2022

 

Ethereum Kripto endüstrisinde yılın en önemli olayına doğru adım adım yaklaşırken Ethereum’un Merge güncellemesinin ilk ayağı Bellatrix yükseltmesi yayına alındı ve Ethereum tarafınfa yükseliş az da olsa gerçekleşti. Piyasada ki olumsuz havanın devam etmesi gereken ivmeyi yakalamasına engel olma durumu yüksek olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 07.09.2022

 

Ethereum tarafına bakacak olursak dün yaşanan piyasada ki düşüşe rağmen 1.500 dolar seviyesini korumaya devam etti. Yaklaşan Merge güncellemesinin payı olduğunu unutmamakta fayda var. Aksi takdirde Ethereum’u bu seviyelerde görme durumumuz olmayabilirdi.

Ethereum(ETH) Analiz; 06.09.2022

 

Ethereum dün başlayan küçük bir hareketlik ile bugün sürdürmeye devam ediyor. Gün içerisinde 1654 dolar direncini de kırmayı başardı günlük periyotta üzerine kalmayı başardığı takdirde Ethereum tarafında daha güçlü hareketler görebiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 05.09.2022

 

Ethereum’da yaklaşan Merge güncellemesiyle beraber 1.500 dolar seviyesinde güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor. Merge güncellemesiyle bir ivme yakalayacaktır. Bitcoin tarafında aksi bir durum yaşanmaz ise bu durum oldukça olumlu bir şekilde fiyata yansıyacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 03.09.2022

 

Ethereum durgun olan piyasada güçlü bir şekilde direnmeye devam ediyor. Bitcoin tarafında düşüşler yaşansada 1540 dolar desteğini güçlü bir şekilde korumaya devam ediyor. Ethereum buna direnmesi bir noktada son bulacaktır çünkü üstünde bir baskının artması kırılımını gerçekleştirecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 01.09.2022

 

Ethereum cephesinde ki son durum ise 1540$ desteği üzerinde kalıcı olmaya çalışıyor. Bir türlü gerekli ivmeyi yakalayamadığından dolayı bu seviyede git gel yapmak zorunda kaldı. Bunun böyle olması her zaman ki gibi negatife işaret. İlk etapta 1650$ direncini hedef almaya çalışacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 31.08.2022

 

Ethereum tarafında döndüğümüzde Yaklaşan Ethereum Merge güncellemesiyle bu kadar güçlü kaldığını söyleyebiliriz aslında aksi takdirde daha alt bölgelerde görebilirdik. Şu an içerisinde 1500 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum bir nebzede olsa pozitif sinyaller vermeye başladı çok uzun sürer mi bu diye sorarsanız Bitcoinde ki hareket yönüne bağlı olarak değişecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 29.08.2022

 

Ethereum’un soluksuz bir şekilde yükselen bir fiyatı ve Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi kafaları karıştırmıştı. Ethereumda ki bu yükseliş çokta uzun sürmedi Bitcoin’inbu son düşüşüyle beraber Ethereum bu düşüşte bir hayli nasibini aldı diyebiliriz. Bundan sonraki hareketinde ve hedef olarak beklenecek seviye 1.200 dolar seviyeleri arasında olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 23.08.2022

 

Ethereum’un bir süredir Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi bir yerde son verecekti buda çok uzun sürmedi. Bitcoin’de yaşanan düşüş sonrası Ethereum’un yükselişine son verdi. Çünkü Hiçbir Altcoin bağımsız bir şekilde yükselmesi imkânsız gibi görebiliriz. Ethereum için kısa vadede yine bir yükseliş senaryosu gözükmekte ama uzun vadede can acıtacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 18.08.2022

Ethereum tarafında son duruma baktığımızda 1.800$ seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor. Her ne kadar satış yoğunlu bir harekette olsada fiyatta çok büyük bir etkilenme yaratmamaya devam ediyor. Bu durum ilerisi için pekte iyi bir durum olduğunu söyleyemeyiz çünkü düşüşe ne kadar çok direnirse o kadar risk taşır.

Ethereum(ETH) Analiz; 17.08.2022

Piyasanın genelinde düşüşlerin olması ve Ethereum’un halen böyle güçlü kalması piyasa için tedirginlik yaratıyor diyebilirim. Bu sürecin böyle devam etmesi halinde istemediğimiz düşüşler ile karşı karşıya kalabiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 16.08.2022

Kripto piyasasına baktığımızda Ethereum direnmeye devam ediyor. Belirtiğimiz gibi Bitcoin tarafı düşmeye devam edip Ethereum’un yükselmesi her geçen gün riski büyütecektir. Bitcoin tarafında ilk yükselişin başlaması gerekir ki Ethereum yükselişi sağlıklı olsun.

Ethereum(ETH) Analiz; 15.08.2022

Kirpto para piyasasında genel durgunluğuna rağmen Ethereum güçlü kalmaya devam ediyor fakat akıllarda ise soru işareti bıraktırıyor. Ethereum’un Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi ve bu durumun böyle devam etmesi piyasa için olumlu şeyler olmayacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 12.08.2022

Altcoin lideri olma hakkını veriyor diyebiliriz Ethereum için piyasanın inişli çıkışlı hareketlerine rağmen bu kadar güçlü kalması güven tazelemeye de devam ediyor. Ethereum 1.900$ üzerinde günlük kapanış yapması 2.000$ görmesi çok kolay olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 11.08.2022

Ethereum’da tarafında ise beklediğimiz 1.800$ seviyesini aşmasıyla güzel bir hareket sağlayacağını belirtik ve nitekimde tam istenileni vermese de güzel bir hareket sağladı. 4 saatlik periyotta 1.900$ üzerinde kapatırsa kalıcılığını sağlar.

Ethereum(ETH) Analiz; 10.08.2022

Ethereum piyasanın genel düşüşüne rağmen güçlü kalmaya devam ediyor. 1.655$ desteğini test edip yukarı yönlü hamlesine çok güçlü olmasada başladı. Satış yemeden devam ederse ilk olarak 1.700$ seviyelerinin üzerine atmaya çalışacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 09.08.2022

Ethereumda uzun süredir beklenen 1.800$ seviyesinin üzerine iğne atarak kırmayı başardı fakat güçlü hareket sergileyemedi ve bunun üzerine Bitcoinde gelen satış sonrası Ethereum’u 1.700$ seviyelerine kadar taşıdı. Her ne kadar yukarı zorlasada güçlü hareketlilik olmadıkçe yerini düşüşe bırakacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 08.08.2022

Ethereum’da bir türlü beklenen 1.800$ seviyesi gelmedi her ne kadar zorlasa da güçlü bir hareket olmadığından dolayı 1.800$ seviyesini göremedik. Piyasadaki bu hava böyle devam ederse gece saatleirnde bu seviyenin üzerine atacağını düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 06.08.2022

Ethereum tarafında ise piyasada ki bu durgunluğa rağmen istikrarını korumaya devam ediyor. Bu hareketliliğini korumaya devam ederse 1.800$ seviyesine rahatlıkla gidecektir. Fakat alt bölgelerde ki açıklık kafada soru işareti bıraktırıyor. 1.500$ seviyesi gündeme gelecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 04.08.2022

Ethereum’da risk halen devam etmekte belirttiğimiz 1.500$ seviyesine bir düşüş yaşanacaktır. Stabil hareketliliği her ne kadar uzun sürersede bu düşüş yaşanacaktır. Ve sonrasında yeni toparlanmaya geçecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 03.08.2022

Ethereum yatırımcılarını korkutmaya devam ediyor. Gel gitli hareketin ne zaman son bulacağı yönünde merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum’un tekrar’dan 1200$ seviyelerinin yaşanmaması adına kritik 1750$ seviyesinin üzerinde günlük kapanış şart. Aksi takdirde yeniden 1200$ seviyelerini konuşabiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 02.08.2022

Ethereum’da ise son durum belirtiğimiz 1.500$ seviyelerine geldi. Bu seviyeye gelmesi Ethereum’u alt seviyelere itmesine neden olacaktır. Tekrardan satışların gelmesiyle beraber Ethereum 1.290$ seviyelerine kadar gerilemesi söz konusu. Bu durumun kısa zaman içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 01.08.2022

Ethereum’da 28 temmuzdan bu yana stabil hareketliliğine devam ediyor. Bir türlü 1.800$ direncine yönelik bir hamle yapacak hareket gelmedi. Şu an içerisinde 1660$ seviyelerinde işlem gören Ethereum aşağı yönlü hareketine başladı. Satışların yoğunlaşması halinde 1.500$ seviyelerini görmekte zorluk çekmeyecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 30.07.2022

Ethereum 1.700$ seviyesini aşmasından sonra 1.750$ ile 1.650$ seviyelerinde stabil hareket devam ediyor. Şu an içerisinde 1690$ seviyelerinde işlem görüyor market yapısında negatif durum daha ağırlıklı gözüküyor, satış baskısı artığı takdirde 1500$ seviyelerini rahatlıkla görebiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 29.07.2022

Ethereum tarafında senaryo beklenmedik bir durumda olumlu bir şekilde devam ediyor. Dün son olarak 1.700$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. 1.800$ yaklaşan Ethereum tekrardan bir deneme daha yapacaktır. Satıcı baskısına uğramadığı sürece 1.800$ seviyesini rahatlıkla kıracaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 28.07.2022

Ethereum tarafında olumlu senaryo sorunsuz bir şekilde devam etmekte. Kırılması gereken 1.500$ direncini dün gece saatlerinde yaşanan gelişmeyle beraber kırmayı başardı. Sonrasında 1.600$’ın üzerinde işlem görmeye devam etti bu bölgede alıcılarını kaybetmediği takdirde, Ethereum için bir sonra ki 1.800$ seviyesi gündem olacaktır. Bu da Ethereum yatırımcıları için güzel bir gelişme olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 27.07.2022

Ethereum son günlerde yaşanan yükselişle beraber piyasanında nefes almasına katkıda bulundu. Şu an İçerisinde 1.460$ seviyelerinde işlem gören Ethereum 1350$ desteğini kaybederse tekrardan 1.000$ seviyeleri gündem olacaktır. Bu ihtimalin yaşanması zor değil küresel anlamda etki edecek olumlu haberler olmadığından dolayı dikkatli hareket etmekte fayda var.

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!