BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ethereum Analiz

Ethereum Nedir ?

Ethereum Analiz – Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda tanıtılan ilk sistemdir. Genel olarak bir küçük token olarak kabul edilmekle birlikte, Ethereum esasen blockchain teknolojisini geliştirmeyi ve daha fazla alanda kullanmayı amaçlayan yenilikçi bir sistemdir. Ethereum, Ether (ETH) kripto para birimi tarafından desteklenen şifreli bir işletim sistemi olarak kısaltılır. Amaç, kullanıcıların Bitcoin’e bağlı bir blockchain sistemi üzerinde yeni yazılım oluşturmasını sağlamaktır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı özgürlük nedeniyle birçok alt token çıkarılmasına izin verir.

Ethereum sisteminin amacı, üçüncü şahısların kişisel veriler gibi bilgileri saklamasını ve farklı amaçlarla kullanmasını engellemektir. Günümüzde internet üzerinden yaptığımız hemen hemen tüm işlemler (alışveriş, bankacılık işlemleri, sosyal medya kullanımımız, internet geçmişimiz vb.) Veri tabanına veri olarak kaydedilmektedir. Bu bilgileri kullanmanın amacı genel olarak bilinmemektedir. Ethereum’un üretim yöntemi Bitcoin ile aynı gibi görünse de Ethereum üretimi bazı ince farklılıklardan dolayı bazı avantajlara sahip olduğunu biliyoruz.

Ethereum Madenciliği

ETH dijital para birimi elde etmek için kullanılan yönteme Ethereum madenciliği veya Ether denir. ETH madenciliği için blockchain üzerinden Ethash olarak isimlendirilen kendine özgü algoritmaya uygun işlemler yapmalısınız.

Ethereum madenciliği için Bitcoin’de olduğu özel devrelere sahip ve yüksek enerji tüketen ASIC kullanmak zorunda değilsiniz. Standart bir Windows kullanıcısı bile kolayca Ethereum madenciliği yapabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, Bitcoin madenciliğinden farklı olarak Ethereum madenciliği yaparken oldukça yüksek GPU gücüne ihtiyacınız olduğudur.

Ethereum üretimi için önce bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir. Gerekli programları kurduktan sonra üretime başlayabilirsiniz. Ayrı olarak veya havuzun bir parçası olarak üretebilirsiniz. Ethereum üretimi için yüksek performanslı işlemci ekipmanları yerine grafik kartı (GPU) üzerinde üretim yapılmaktadır.

Ethereum Güvenilir Mi?

Etherum’da Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ethereum’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ehereum’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ethereum kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ethereum’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ethereum Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar.

Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

Ethereum(ETH) Analiz; 09.07.2022

Ethereumda uzun süredir beklenen 1.800$ seviyesinin üzerine iğne atarak kırmayı başardı fakat güçlü hareket sergileyemedi ve bunun üzerine Bitcoinde gelen satış sonrası Ethereum’u 1.700$ seviyelerine kadar taşıdı. Her ne kadar yukarı zorlasada güçlü hareketlilik olmadıkçe yerini düşüşe bırakacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 08.07.2022

Ethereum’da bir türlü beklenen 1.800$ seviyesi gelmedi her ne kadar zorlasa da güçlü bir hareket olmadığından dolayı 1.800$ seviyesini göremedik. Piyasadaki bu hava böyle devam ederse gece saatleirnde bu seviyenin üzerine atacağını düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 06.07.2022

Ethereum tarafında ise piyasada ki bu durgunluğa rağmen istikrarını korumaya devam ediyor. Bu hareketliliğini korumaya devam ederse 1.800$ seviyesine rahatlıkla gidecektir. Fakat alt bölgelerde ki açıklık kafada soru işareti bıraktırıyor. 1.500$ seviyesi gündeme gelecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 04.07.2022

Ethereum’da risk halen devam etmekte belirttiğimiz 1.500$ seviyesine bir düşüş yaşanacaktır. Stabil hareketliliği her ne kadar uzun sürersede bu düşüş yaşanacaktır. Ve sonrasında yeni toparlanmaya geçecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 03.07.2022

Ethereum yatırımcılarını korkutmaya devam ediyor. Gel gitli hareketin ne zaman son bulacağı yönünde merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum’un tekrar’dan 1200$ seviyelerinin yaşanmaması adına kritik 1750$ seviyesinin üzerinde günlük kapanış şart. Aksi takdirde yeniden 1200$ seviyelerini konuşabiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 02.07.2022

Ethereum’da ise son durum belirtiğimiz 1.500$ seviyelerine geldi. Bu seviyeye gelmesi Ethereum’u alt seviyelere itmesine neden olacaktır. Tekrardan satışların gelmesiyle beraber Ethereum 1.290$ seviyelerine kadar gerilemesi söz konusu. Bu durumun kısa zaman içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 01.07.2022

Ethereum’da 28 temmuzdan bu yana stabil hareketliliğine devam ediyor. Bir türlü 1.800$ direncine yönelik bir hamle yapacak hareket gelmedi. Şu an içerisinde 1660$ seviyelerinde işlem gören Ethereum aşağı yönlü hareketine başladı. Satışların yoğunlaşması halinde 1.500$ seviyelerini görmekte zorluk çekmeyecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 30.07.2022

Ethereum 1.700$ seviyesini aşmasından sonra 1.750$ ile 1.650$ seviyelerinde stabil hareket devam ediyor. Şu an içerisinde 1690$ seviyelerinde işlem görüyor market yapısında negatif durum daha ağırlıklı gözüküyor, satış baskısı artığı takdirde 1500$ seviyelerini rahatlıkla görebiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 29.07.2022

Ethereum tarafında senaryo beklenmedik bir durumda olumlu bir şekilde devam ediyor. Dün son olarak 1.700$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. 1.800$ yaklaşan Ethereum tekrardan bir deneme daha yapacaktır. Satıcı baskısına uğramadığı sürece 1.800$ seviyesini rahatlıkla kıracaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 28.07.2022

Ethereum tarafında olumlu senaryo sorunsuz bir şekilde devam etmekte. Kırılması gereken 1.500$ direncini dün gece saatlerinde yaşanan gelişmeyle beraber kırmayı başardı. Sonrasında 1.600$’ın üzerinde işlem görmeye devam etti bu bölgede alıcılarını kaybetmediği takdirde, Ethereum için bir sonra ki 1.800$ seviyesi gündem olacaktır. Bu da Ethereum yatırımcıları için güzel bir gelişme olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 27.07.2022

Ethereum son günlerde yaşanan yükselişle beraber piyasanında nefes almasına katkıda bulundu. Şu an İçerisinde 1.460$ seviyelerinde işlem gören Ethereum 1350$ desteğini kaybederse tekrardan 1.000$ seviyeleri gündem olacaktır. Bu ihtimalin yaşanması zor değil küresel anlamda etki edecek olumlu haberler olmadığından dolayı dikkatli hareket etmekte fayda var.