Ethereum Analiz

Ethereum Nedir ?

Ethereum Analiz – Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda tanıtılan ilk sistemdir. Genel olarak bir küçük token olarak kabul edilmekle birlikte, Ethereum esasen blockchain teknolojisini geliştirmeyi ve daha fazla alanda kullanmayı amaçlayan yenilikçi bir sistemdir. Ethereum, Ether (ETH) kripto para birimi tarafından desteklenen şifreli bir işletim sistemi olarak kısaltılır. Amaç, kullanıcıların Bitcoin’e bağlı bir blockchain sistemi üzerinde yeni yazılım oluşturmasını sağlamaktır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı özgürlük nedeniyle birçok alt token çıkarılmasına izin verir.

Ethereum sisteminin amacı, üçüncü şahısların kişisel veriler gibi bilgileri saklamasını ve farklı amaçlarla kullanmasını engellemektir. Günümüzde internet üzerinden yaptığımız hemen hemen tüm işlemler (alışveriş, bankacılık işlemleri, sosyal medya kullanımımız, internet geçmişimiz vb.) Veri tabanına veri olarak kaydedilmektedir. Bu bilgileri kullanmanın amacı genel olarak bilinmemektedir. Ethereum’un üretim yöntemi Bitcoin ile aynı gibi görünse de Ethereum üretimi bazı ince farklılıklardan dolayı bazı avantajlara sahip olduğunu biliyoruz.

Ethereum Madenciliği

ETH dijital para birimi elde etmek için kullanılan yönteme Ethereum madenciliği veya Ether denir. ETH madenciliği için blockchain üzerinden Ethash olarak isimlendirilen kendine özgü algoritmaya uygun işlemler yapmalısınız.

Ethereum madenciliği için Bitcoin’de olduğu özel devrelere sahip ve yüksek enerji tüketen ASIC kullanmak zorunda değilsiniz. Standart bir Windows kullanıcısı bile kolayca Ethereum madenciliği yapabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, Bitcoin madenciliğinden farklı olarak Ethereum madenciliği yaparken oldukça yüksek GPU gücüne ihtiyacınız olduğudur.

Ethereum üretimi için önce bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir. Gerekli programları kurduktan sonra üretime başlayabilirsiniz. Ayrı olarak veya havuzun bir parçası olarak üretebilirsiniz. Ethereum üretimi için yüksek performanslı işlemci ekipmanları yerine grafik kartı (GPU) üzerinde üretim yapılmaktadır.

Ethereum Güvenilir Mi?

Etherum’da Bitcoin’de bahsettiğim gibi yapı itibariyle güvenilir bir coindir. Fakat burada önemli olan noktalardan biri Ethereum’dan ziyade sizlerin işlemlerinizi hangi kripto para borsası üzerinden yaptığınızdır. Eğer işlemlerinizi yaptığınız platform güvenli değil ise tabii ki sizin için Ehereum’da güvensiz olarak algılanmış olacaktır. Bu nedenle Ethereum kullandığı layer ve zincir yapısında bir güvensizlik yoktur. Fakat işlemlerin takip edilememesi, işlem yaptığınızın platformların batma ihtimali olduğu için tüm sanal paralar gibi bu da güvensiz de olabilir. Yani işin özü Ethereum’dan da bağımsız olarak tüm sanal paralar bir birim olduğu için güvenlidir. Önemli olan sizin işlemlerinizi nerede ve ne amaçla yaptığınızdır.

Ethereum Analiz

Teknik Analiz hangi piyasada hangi ürüne yatırım yapıyor olursanız olun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Ürünün geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar.

Bende bu bölümde ethereum grafiklerini inceleyecek ve temel noktada etki edecek haberlerle harmanlayarak yatırımlar esnasında dikkat edilecek noktaları sizlere göstereceğim.

Not : Burada paylaşılan bilgiler YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ! Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.11.2022

Kripto para sektörünün lider altcoin‘i olan Ethereum, son süreçte tekrardan toparlanmaya başlamış gibi gözüküyor. Kritik bir destek seviyesi olan 1.100 dolardan tepki almayı başaran Ethereum, tekrardan yükselişe geçti. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde FTX korsanının Ethereum satışları nedeniyle lider altcoin sert düşüşler yaşasa da, son süreçte görünüm olumluya dönmeye başladı.

İlerleyen günlerde FTX korsasının elindeki Ethereum’ların tükenmesi, ETH’nin 1.250 dolar seviyesindeki düşen trendini kırmasını ve 1.350 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir. Olası bir FOMO ortamının oluşmasıyla birlikte ise bu direnç noktasını da kırabilecek olan lider altcoin, 1.600 doları hedefleyecek gibi gözüküyor. Şuan itibariyle okurlarımızın FTX korsanının elindeki Ethereum’ları bitirmediği için ETH’ye daha çok düşüş yönlü bakmaları gerekmekte

 

Ethereum(ETH) Analiz; 23.11.2022

Lider altcoin Ethereum son fiyat hareketleri ile birlikte 1071 dolar seviyesinde eşit dip yaptı. Ethereum için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 1.250 – 1.200 dolar direnç bölgesinin kazanılamaması halinde 1050 dolar seviyesinin altında fiyatlanma muhtemel olacaktır.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 1.250-1.200 dolar bölgesinin aşılması halinde 1.350-1.450 dolar bölgesine kadar bir yükseliş yaşanabilir. Ancak öncesinde 1150-1190 ve 1225 dolar satıcılı bölgeler olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 22.11.2022

Anlık olarak 1.083 dolar fiyatından işlem gören Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi ise 5,9 milyar dolar. Son 24 saatte %2,9 değer kaybeden Ethereum, olası bir dump durumunda diğer altcoinlere kıyasla daha güçlü kalacak bir Profile sahip. 4 saatlik grafikte destek seviyesi $1100’da iken günlük grafikte $1050, haftalık grafikte ise $1065 seviyeleri kritik önem taşıyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 21.11.2022

Ethereum‘a baktığımızda 1.100 dolar seviyesi dikkat çekiyor. Bu noktadan tepki alan Ethereum, ilerleyen saatlerde düşüş yaşamaya devam edebilir. FTX borsasının Portföyün de yüklü miktarda ETH’nin bulunuyor olması, Ethereum’da düşüş getirmeye devam ediyor.

Ethereum’un ise 1.100 doların altına sarkması, altcoin’lerin çok daha volatil düşüşler yaşamasına sebebiyet verebilir gibi gözükmekte.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.11.2022

Şu anda 1.209 dolardan işlem gören Ethereum, destek seviyesi olarak belirlenen 1.100 dolar seviyesinden tepki alıyor. Kanıtlanmış bu seviye bizim için önemli bir destek. Dolayısıyla burada ele alınmalıdır. Çünkü buradan alırsanız fiyat daha yüksek olacaktır. Direnç seviyeleri olarak belirlediğimiz seviyeler 1.350 dolar ve ardından 1.500 dolar. Bu seviyelerin her birinde faydalar olmalıdır. Çünkü buradaki satışla birlikte fiyatın düşmesi bekleniyor. Bu ödeme, destek seviyemiz olarak belirlediğimiz 1.100$’a ulaşmalıdır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 18.11.2022

Günlük zaman grafiğini incelediğimizde, haftalık ve günlükte önemli destek bölgesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Ethereum için dikkatle takip edilmesi gereken önemli seviyeler ise 1250 dolar ve 1100 dolar bandı olacakktır. Eğer gün kapanışını bu seviyelerin altında kapanış yaparsa düşüş hareketine devam edebilir.

Bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece Ethereum’un 1500$ bölgesine kadar yükseliş hareketi gerçekleştireceğini düşünüyorum.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 17.11.2022

Ethereum fiyatı 1.350 dolarda satış baskısı görmesinin ardından 1.205 dolardan işlem görüyor. Binance’in sektörü toparlamaya yönelik yeni fonunun duyurulmasının ardından 1.000 dolardaki desteğe baskı uygulandı. Yatırımcılar, Changpeng Zhao’nun (CZ) FTX’in çöküşünden olumsuz etkilenen şirketlere yardım etmeye yönelik hamlesini memnuniyetle karşıladı.

MACD İndikatörüne baktığımız zaman arka arkaya kırmızı çubuklardan da görüldüğü gibi şu anda kontrolün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ethereum için 1.250 dolarda büyük bir destek bulunuyor. Ethereum bu seviyeye ulaşırsa, piyasanın şartlarının iyileşmesi durumunda yatırımcılar devreye girerek fiyatın %30 artışla 1.500 doları görmesini sağlayabilirler.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 16.11.2022

Ethereum grafiğini incelediğimizde, orta vadede 1.250 doların üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketini zorlayacaktır. Ethereum’un 1.250$ seviyesinin altında haftalık mum kapatmaması gerekiyor. Eğer Ethereum bu seviyenin altında haftalık mum kapanışı gerçekleştirir ise düşüş trendine girerek 890$ seviyesine kadar bir düşüş yaşanabilir. Bu yüzden alınabilecek riskler içerisinde Ethereum’un haftalık mum kapanışını 1.250$ üzerinde kapatıp kapatmayacağını takip etmek gereklidir.

Eğer 1.250$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederse yükseliş hareketinin ilk etapda 1350$ bölgesine kadar devam edecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.11.2022

Ethereum  1.250 dolar bandında ki stabil hareketliliği devam ediyor. Ethereum’un bu seviyelerde kalması riskli bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü piyasada ki baskının negatif yönde yoğun olması alt seviyelerde belirtiğimiz 1000 dolar ve 750 dolar seviyeleri tetikte beklediğini söyleyebiliriz. Bu durumun yaşanmaması adına 1.450 dolar direncini en yakın zaman diliminde kırması gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.11.2022

Ethereum’da önümüzdeki hafta tekrardan 1.000 – 1.100 dolar desteği ve 1.450 dolar direnç noktası takip edileceğimiz noktalar olacak. Bu 2 seviyeden bir tanesinin kırılması, Ethereum’un yeni bir serüven başlatmasına sebebiyet verebilir. 1.000 dolar seviyesinin kırılması halinde önümüzdeki hafta 750 dolar desteğine kadar gerileme durumunun yüksek olduğunu söyleyebiliriz, 1.450 dolar direncini aşması durumunda ise 1.800 dolar seviyesine doğru bir yol alabilir.

Bitcoin’de yaşanacak hareketler, Ethereum’u doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar ABD’de açıklanan son enflasyon verileri Kripto para yatırımcılarını umutlandırsa da, FTX krizinin çözülmemesi sektörde sert düşüşlerin yaşanmasına neden olabilecek durumda bu yüzden dikkatli bir şekilde piyasayı izlemekte fayda var.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 12.11.2022

Ethereum tarafında ise fiyat hareketi şu an içerisinde stabil bir şekilde devam etmekte. Ethereum şu an içerisinde 1200 dolar seviyelerinde korunmaya çalışıyor fakat piyasada negatif etkenlerin her an patlaması noktasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu senaryoda 1200 doların kaybedilmesi durumda 1000 dolar seviye gündem olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 11.11.2022

Piyasanın değerinin yeniden 1 trilyon dolara düşmesiyle beraber ethereum’da düşüş yaşandı. Ethereum cephesinde ki fiyat hareketini incelediğimiz de ise Ethereum’un, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 6,1’lik yükseliş yaşadığını söyleyelim.

Ethereum’da bir sonraki hedefleri vermek gerekirsek 1.200-1300 dolar seviyelerinde tutunmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Yeniden bir Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1000 dolar seviyesi olacaktır.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.11.2022

13 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında 1.000 – 1.245 dolar dolar aralığında akümüle olan Ethereum, bu akümülasyonun ardından yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirmişti. Her ne kadar şuan itibariyle sektör üzerindeki korku hat safhaya ulaşmış olsa da, Ethereum’un kısa vadede beklentinin 1.000 dolar desteğini kaybetmesi beklenmiyor.

Bugün itibariyle açıklanacak olan ABD Tüfe verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi ise durumları tamamen değiştirebilir gibi gözükmekte. Böyle bir durumda 750 dolar seviyelerine kadar gerileyebilecek olan Ethereum, büyük bir kapitülasyon evresine giriş yapabilir. Ethereum’un 750 dolara gerilemesi, Bitcoin‘in 13 bin – 11 bin dolar aralığına düşmesine sebebiyet verecektir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 09.11.2022

Ethereum‘a baktığımızda bugün Bitcoin’den daha fazla değer kaybettiği görülebiliyoruz. Zor bir süreçte geçen Ethereum yatırımcıları, halen büyük bir çöküş tehlikesi ile karşı karşıya. Ethereum tarafında sert düşüşler yaşamış olsa da, günlük grafik üzerinde Bitcoin’den çok daha bullish olduğu görülebiliyor.
İlerleyen günlerde Ethereum’un 1.250 dolar seviyesi üzerinde kalmayı başardığı takdirde, altcoin’lerin yeni bir yükseliş trendi başlatmasını sağlayabilir gibi duruyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.11.2022

Lider kripto Bitcoin’de yaşanan düşüş ile Ethereum’da olası düşüşe yol açacağını belirtmiştik ve nitekim de bu durumla karşı karşıya kaldı. Beklenen 1.400 dolar seviyelerine kadar gerilmesiyle beraber yatırımcıların kaçtığını da söyleyebiliriz. Bu durumu böyle devam etmesi halinde Ethereum tarafında farklı fiyat hareketleri ile karşılaşabiliriz.

Her ne kadar piyasada şu kısa zamanda olumlu etkenler yaşansa da satış baskısından kurtulduğunu söyleyemeyiz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.11.2022

Ethereum’un 2.000 bin dolar seviyesindeki direnci aşması halinde, kasım ayı sonlarına doğru lider altcoin’in kimsenin beklemediği derecede büyük bir yükseliş yaşamasını söz konusu gibi duruyor. Böyle bir senaryoda 3.000 bin dolar seviyelerini hedefleyebilecek olan Ethereum, altcoin’lerin de çok ciddi miktarda yükseliş yaşanması kaçınılamaz olacaktır.

Olası düşüş senaryosunda ise 2018 yılındaki zirve noktası olan 1.400 dolar seviyesi takip edilmeli. Ethereum’un bu seviyenin altında hareketler sergilemesinin çok tehlikeli olduğunu unutmamak gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 05.11.2022

Ethereum’un 1.700 dolar direncini aşması halinde 2 bin dolar seviyelerine kadar bir yükseliş trendinin başlaması söz konusu olacaktır. Aksi takdirde bu seviyenin altında devam etmesi risk durumu devam edecektir.

Son dakikalarda her ne kadar bu ürünler direnç noktalarından reddedilmiş gibi gözükse de, boğaların sektörde halen var olduklarını unutmamak gerekir. Genel olarak altcoin’lere baktığımızda ise Bitcoin ve Ethereum’un yükselişlerine iyi bir şekilde tepki vermeyi başardıkları görülüyor. Bitcoin ve Ethereum’un bu olumlu havanın bir süre daha devam etmesi, sektördeki alım iştahını ciddi miktarda artıracağını söyleyebiliriz.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 19.10.2022

Bu yazı yazılırken, piyasa, yakın zamanda açıklanan Eylül ayı TÜFE rakamlarının neden olduğu oynaklıktan kurtuldu. Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamaya döndü %61.8 Fib seviyesi 1.210$’da göz önüne alındığında, bu seviyenin savunma için kritik olması bekleniyor.

Temel Destek Seviyeleri: 1210$ & 1000$
Temel Direnç Seviyeleri: 1400$ & 1550$

 

Ethereum(ETH) Analiz; 10.10.2022

Son yedi gün içinde sadece %1.4’lük bir artışla Ethereum, piyasa katılımcıları kripto para birimini mevcut aralığının ötesine taşıyamadan sabit bir fiyat hareketini sürdürmeye devam ediyor. Eylül ortasından bu yana, ETH yalnızca 1.250 dolarlık kilit destek ile 1.400 dolarlık direnç arasında yatay hareket ediyor.

Kilit direnci en son 27 Eylül’de test etti ve fiyatı tekrar bu seviyeye yavaş yavaş yaklaşıyor. Göstergeler hafifçe yükselişe geçiyor ve momentum, hacmi yakalayabilirlerse alıcıların lehine olacak.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 07.10.2022

ETH tekrar yükselen çizgiyle desteklendi ve artan yatırımcı güveni, fiyatın bunun altında kapanmasını engelledi. Grafik şu anda yatay eğilim ikinci bir hafta boyunca devam ettiği için kayda değer bir yükseliş momentumu göstermiyor.

İlk engel 1500 doları kırmaktır.  Bu direnç, azalan çizgi (sarı) ve 100 günlük hareketli ortalama çizgisinin çarpışmasından kaynaklanır. ETH bu engeli ortadan kaldırabilirse, 2.000 dolara giden yol daha net olacaktır

 

Ethereum(ETH) Analiz; 01.10.2022

Son yedi gün boyunca, Ethereum 1.400 $ direnç seviyesini kırmaya çalıştı, ancak satıcılar oraya varır varmaz onu geri itti. Bu nedenle ETH, kilit direncin altına doğru hareket ederek bu dönemi benzer bir fiyat seviyesinde sonlandırdı.

Mevcut fiyat hareketi momentumdan yoksun ve ETH 1.400 $ direnci ile 1.250 dolar destek seviyesi arasında sıkıştı. Gün içi oynaklık yüksek kalmaya devam ederken, varlık, açılış ve kapanış fiyatlarının birbirine çok yakın olduğu birkaç günlük mumu ince bir gövdeyle kapattı.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 28.09.2022

Aşağıda görüldüğü gibi, ETH/USDT işlem çifti grafiğinde yükselen bir üçgen modeli gelişmiştir. Bu model, ders kitabı boğasıdır (çoğu kırılma yönü boğa tarafına doğrudur), ancak fiyat hala bu üçgenin tepesini kırmaya yakın değildir.

1.550$’lık yatay seviye, Ağustos ayının başından bu yana çok önemli bir destek haline geldi, ancak şimdi güçlü bir direnç haline geldi. 1.220 – 1.280 $ destek bölgesi üzerinde fiyat seyrini devam ettiriyor burada kalıcılık sağlayıp tepki almasını beklemek gerekir.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 24.09.2022

Ethereum’un birleşmesinin yükseliş temellerine rağmen, ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı düşüş trendini sürdürdü ve son yedi gün içinde %10’luk bir kayıp kaydetti.

Direnç 1.400 dolardan çok uzakta değil ve fiyat bu seviyeye yükselmeyi başarırsa, ayılar muhtemelen güçlenecek. Ne yazık ki boğalar için satın alma hacmi, fiyatı yükseltmek için orada değil. Hafta sonuna girdik, hacim muhtemelen daha da düşecek ve herhangi bir önemli dalgalanma için Pazartesi gününü beklememiz gerekecek.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 20.09.2022

Fiyat şu anda 11 Eylül’de ulaştığı en yüksek 1.789$’dan %27 düştü. Bugünkü seansta dokunulan en düşük seviye, 200 haftalık hareketli ortalamanın hemen üzerinde olan 1.280$’dır.

Ek olarak, kripto para birimi, fiyatın daha fazla düşmesini önleyen bir yıllık azalan destek çizgisini  bir kez daha karşıladı. Boğalar bu oldukça sağlam desteği savunamazlarsa, yakında kripto kışından kurtulma şansı çok zayıf olacak.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 15.09.2022

Kripto tarihinin en önemli teknolojik güncellemesi olarak kabul edilen Merge güncellemesi, kısa bir süre önce gerçekleşti. Merge ile birlikte Ethereum ağı, resmi olarak “iş kanıtı (PoW)” modelinden çok daha verimli ve çevre dostu olan “hisse kanıtı (PoS)” modeline geçiş yaptı. Yükseltmenin; Ethereum ağındaki enerji tüketimini yüzde 99,95 azaltması ve Ether madenciliğini çok daha erişilebilir bir hale getirmesi bekleniyor. Bununla birlikte, ‘Merge’ sonrası yeni oluşturulan Ether sayısının da günlük bazda yüzde 90 oranında düşeceği tahmin ediliyor.

 

Ethereum(ETH) Analiz; 14.09.2022

Lider altcoin Ethereum projesi hafta içerisinde yıllardır beklenen büyük güncellemesini gerçekleştirecek. Merge ile birlikte Ethereum ağı Proof of Work yerine Proof Of Stake mekanizmasını kullanacak. Bu önemli değişimin ETH fiyatına nasıl yansıyacağı yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor.

Ethereum geliştiricilerinden Preston Van Loon, büyük güncellemenin Ethereum fiyatına olumlu yansıyacağını düşündüğünü belirtti. Van Loon, Merge ile birlikte Ethereum’un benimsenmesinin yatırımcılar arasında artacağını düşündüğü de açıkladı

 

Ethereum(ETH) Analiz; 08.09.2022

 

Ethereum Kripto endüstrisinde yılın en önemli olayına doğru adım adım yaklaşırken Ethereum’un Merge güncellemesinin ilk ayağı Bellatrix yükseltmesi yayına alındı ve Ethereum tarafınfa yükseliş az da olsa gerçekleşti. Piyasada ki olumsuz havanın devam etmesi gereken ivmeyi yakalamasına engel olma durumu yüksek olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 07.09.2022

 

Ethereum tarafına bakacak olursak dün yaşanan piyasada ki düşüşe rağmen 1.500 dolar seviyesini korumaya devam etti. Yaklaşan Merge güncellemesinin payı olduğunu unutmamakta fayda var. Aksi takdirde Ethereum’u bu seviyelerde görme durumumuz olmayabilirdi.

Ethereum(ETH) Analiz; 06.09.2022

 

Ethereum dün başlayan küçük bir hareketlik ile bugün sürdürmeye devam ediyor. Gün içerisinde 1654 dolar direncini de kırmayı başardı günlük periyotta üzerine kalmayı başardığı takdirde Ethereum tarafında daha güçlü hareketler görebiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 05.09.2022

 

Ethereum’da yaklaşan Merge güncellemesiyle beraber 1.500 dolar seviyesinde güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor. Merge güncellemesiyle bir ivme yakalayacaktır. Bitcoin tarafında aksi bir durum yaşanmaz ise bu durum oldukça olumlu bir şekilde fiyata yansıyacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 03.09.2022

 

Ethereum durgun olan piyasada güçlü bir şekilde direnmeye devam ediyor. Bitcoin tarafında düşüşler yaşansada 1540 dolar desteğini güçlü bir şekilde korumaya devam ediyor. Ethereum buna direnmesi bir noktada son bulacaktır çünkü üstünde bir baskının artması kırılımını gerçekleştirecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 01.09.2022

 

Ethereum cephesinde ki son durum ise 1540$ desteği üzerinde kalıcı olmaya çalışıyor. Bir türlü gerekli ivmeyi yakalayamadığından dolayı bu seviyede git gel yapmak zorunda kaldı. Bunun böyle olması her zaman ki gibi negatife işaret. İlk etapta 1650$ direncini hedef almaya çalışacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 31.08.2022

 

Ethereum tarafında döndüğümüzde Yaklaşan Ethereum Merge güncellemesiyle bu kadar güçlü kaldığını söyleyebiliriz aslında aksi takdirde daha alt bölgelerde görebilirdik. Şu an içerisinde 1500 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum bir nebzede olsa pozitif sinyaller vermeye başladı çok uzun sürer mi bu diye sorarsanız Bitcoinde ki hareket yönüne bağlı olarak değişecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 29.08.2022

 

Ethereum’un soluksuz bir şekilde yükselen bir fiyatı ve Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi kafaları karıştırmıştı. Ethereumda ki bu yükseliş çokta uzun sürmedi Bitcoin’inbu son düşüşüyle beraber Ethereum bu düşüşte bir hayli nasibini aldı diyebiliriz. Bundan sonraki hareketinde ve hedef olarak beklenecek seviye 1.200 dolar seviyeleri arasında olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 23.08.2022

 

Ethereum’un bir süredir Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi bir yerde son verecekti buda çok uzun sürmedi. Bitcoin’de yaşanan düşüş sonrası Ethereum’un yükselişine son verdi. Çünkü Hiçbir Altcoin bağımsız bir şekilde yükselmesi imkânsız gibi görebiliriz. Ethereum için kısa vadede yine bir yükseliş senaryosu gözükmekte ama uzun vadede can acıtacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 18.08.2022

Ethereum tarafında son duruma baktığımızda 1.800$ seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor. Her ne kadar satış yoğunlu bir harekette olsada fiyatta çok büyük bir etkilenme yaratmamaya devam ediyor. Bu durum ilerisi için pekte iyi bir durum olduğunu söyleyemeyiz çünkü düşüşe ne kadar çok direnirse o kadar risk taşır.

Ethereum(ETH) Analiz; 17.08.2022

Piyasanın genelinde düşüşlerin olması ve Ethereum’un halen böyle güçlü kalması piyasa için tedirginlik yaratıyor diyebilirim. Bu sürecin böyle devam etmesi halinde istemediğimiz düşüşler ile karşı karşıya kalabiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 16.08.2022

Kripto piyasasına baktığımızda Ethereum direnmeye devam ediyor. Belirtiğimiz gibi Bitcoin tarafı düşmeye devam edip Ethereum’un yükselmesi her geçen gün riski büyütecektir. Bitcoin tarafında ilk yükselişin başlaması gerekir ki Ethereum yükselişi sağlıklı olsun.

Ethereum(ETH) Analiz; 15.08.2022

Kirpto para piyasasında genel durgunluğuna rağmen Ethereum güçlü kalmaya devam ediyor fakat akıllarda ise soru işareti bıraktırıyor. Ethereum’un Bitcoin’den bağımsız bir şekilde yükselmesi ve bu durumun böyle devam etmesi piyasa için olumlu şeyler olmayacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 12.08.2022

Altcoin lideri olma hakkını veriyor diyebiliriz Ethereum için piyasanın inişli çıkışlı hareketlerine rağmen bu kadar güçlü kalması güven tazelemeye de devam ediyor. Ethereum 1.900$ üzerinde günlük kapanış yapması 2.000$ görmesi çok kolay olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 11.08.2022

Ethereum’da tarafında ise beklediğimiz 1.800$ seviyesini aşmasıyla güzel bir hareket sağlayacağını belirtik ve nitekimde tam istenileni vermese de güzel bir hareket sağladı. 4 saatlik periyotta 1.900$ üzerinde kapatırsa kalıcılığını sağlar.

Ethereum(ETH) Analiz; 10.08.2022

Ethereum piyasanın genel düşüşüne rağmen güçlü kalmaya devam ediyor. 1.655$ desteğini test edip yukarı yönlü hamlesine çok güçlü olmasada başladı. Satış yemeden devam ederse ilk olarak 1.700$ seviyelerinin üzerine atmaya çalışacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 09.08.2022

Ethereumda uzun süredir beklenen 1.800$ seviyesinin üzerine iğne atarak kırmayı başardı fakat güçlü hareket sergileyemedi ve bunun üzerine Bitcoinde gelen satış sonrası Ethereum’u 1.700$ seviyelerine kadar taşıdı. Her ne kadar yukarı zorlasada güçlü hareketlilik olmadıkçe yerini düşüşe bırakacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 08.08.2022

Ethereum’da bir türlü beklenen 1.800$ seviyesi gelmedi her ne kadar zorlasa da güçlü bir hareket olmadığından dolayı 1.800$ seviyesini göremedik. Piyasadaki bu hava böyle devam ederse gece saatleirnde bu seviyenin üzerine atacağını düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 06.08.2022

Ethereum tarafında ise piyasada ki bu durgunluğa rağmen istikrarını korumaya devam ediyor. Bu hareketliliğini korumaya devam ederse 1.800$ seviyesine rahatlıkla gidecektir. Fakat alt bölgelerde ki açıklık kafada soru işareti bıraktırıyor. 1.500$ seviyesi gündeme gelecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 04.08.2022

Ethereum’da risk halen devam etmekte belirttiğimiz 1.500$ seviyesine bir düşüş yaşanacaktır. Stabil hareketliliği her ne kadar uzun sürersede bu düşüş yaşanacaktır. Ve sonrasında yeni toparlanmaya geçecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 03.08.2022

Ethereum yatırımcılarını korkutmaya devam ediyor. Gel gitli hareketin ne zaman son bulacağı yönünde merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum’un tekrar’dan 1200$ seviyelerinin yaşanmaması adına kritik 1750$ seviyesinin üzerinde günlük kapanış şart. Aksi takdirde yeniden 1200$ seviyelerini konuşabiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 02.08.2022

Ethereum’da ise son durum belirtiğimiz 1.500$ seviyelerine geldi. Bu seviyeye gelmesi Ethereum’u alt seviyelere itmesine neden olacaktır. Tekrardan satışların gelmesiyle beraber Ethereum 1.290$ seviyelerine kadar gerilemesi söz konusu. Bu durumun kısa zaman içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Ethereum(ETH) Analiz; 01.08.2022

Ethereum’da 28 temmuzdan bu yana stabil hareketliliğine devam ediyor. Bir türlü 1.800$ direncine yönelik bir hamle yapacak hareket gelmedi. Şu an içerisinde 1660$ seviyelerinde işlem gören Ethereum aşağı yönlü hareketine başladı. Satışların yoğunlaşması halinde 1.500$ seviyelerini görmekte zorluk çekmeyecektir.

Ethereum(ETH) Analiz; 30.07.2022

Ethereum 1.700$ seviyesini aşmasından sonra 1.750$ ile 1.650$ seviyelerinde stabil hareket devam ediyor. Şu an içerisinde 1690$ seviyelerinde işlem görüyor market yapısında negatif durum daha ağırlıklı gözüküyor, satış baskısı artığı takdirde 1500$ seviyelerini rahatlıkla görebiliriz.

Ethereum(ETH) Analiz; 29.07.2022

Ethereum tarafında senaryo beklenmedik bir durumda olumlu bir şekilde devam ediyor. Dün son olarak 1.700$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. 1.800$ yaklaşan Ethereum tekrardan bir deneme daha yapacaktır. Satıcı baskısına uğramadığı sürece 1.800$ seviyesini rahatlıkla kıracaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 28.07.2022

Ethereum tarafında olumlu senaryo sorunsuz bir şekilde devam etmekte. Kırılması gereken 1.500$ direncini dün gece saatlerinde yaşanan gelişmeyle beraber kırmayı başardı. Sonrasında 1.600$’ın üzerinde işlem görmeye devam etti bu bölgede alıcılarını kaybetmediği takdirde, Ethereum için bir sonra ki 1.800$ seviyesi gündem olacaktır. Bu da Ethereum yatırımcıları için güzel bir gelişme olacaktır.

Ethereum(ETH) Analiz; 27.07.2022

Ethereum son günlerde yaşanan yükselişle beraber piyasanında nefes almasına katkıda bulundu. Şu an İçerisinde 1.460$ seviyelerinde işlem gören Ethereum 1350$ desteğini kaybederse tekrardan 1.000$ seviyeleri gündem olacaktır. Bu ihtimalin yaşanması zor değil küresel anlamda etki edecek olumlu haberler olmadığından dolayı dikkatli hareket etmekte fayda var.