Ethereum Bitcoin Farkı

Ethereum Bitcoin Farkı
Ethereum Bitcoin Farkı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum, dünyanın en popüler kripto para birimlerinden ikisidir. İkisinin de kendine has özellikleri ve avantajları vardır ama hangisi daha iyidir? Bu iki madeni para arasındaki temel farkları bilmek önemlidir.

Ethereum Nedir?

Ethereum; merkezi olmayan, akıllı sözleşmelerle yürütülen bir para platformdur. Kesinti, sansür, dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan, tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalar sahiptir.

Bunun yanında Ethereum Bitcoin farkı, yatırımcıların bilinçli karar vermesi için, bilmesi gereken özelliklerle doludur. Ethereum; diğer kripto para birimleri veya fiat para birimleri için, borsalarda alınıp satılabilen Ether jetonu tarafından desteklenir.

Bitcoin Nedir?

Satoshi Nakamoto tarafından icat edilen dijital bir varlık ve ödeme sistemi olan Bitcoin’de işlemler; ağ düğümleri tarafından kriptografi yoluyla doğrulanır ve blok zinciri adı verilen halka açık bir dağınık deftere kaydedilir.

Bunun yanında Ethereum Bitcoin farkı ise yatırımcıları düşündürebilir. Bitcoin sınırlı sayıda olması bakımından benzersizdir ve diğer kripto para birimlerinden ayrılır. Diğer para birimleri ise, ürünler ve hizmetler için değiştirilebilirler. Bunun yanında 100binden fazla tüccar ve satıcı, Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor.

Ethereum ve Bitcoin Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

Bitcoin ilk olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto adı verilen anonim bir kişi tarafından önerilen kripto para ve ödeme sistemidir. Ethereum Bitcoin farkı, yatırımcıların bilmesi gereken özelliklerden oluşur.

  • Bitcoin, işlemleri kaydetmek için halka açık bir defter kullanan kripto para birimidir.
  • Ethereum; hükümet ya da finansal kurumlar tarafından kontrol edilmez. Merkezi değildir ve akıllı sözleşmeler kullanılır.
  • Ethereum; herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan platformda kendi uygulamalarınızı oluşturmanıza izin verir.

Bitcoin’de işlemler; ağ düğümleri tarafından kriptografi yoluyla doğrulanır ve blok zinciri adı verilen halka açık bir dağınık deftere kaydedilir. Sınırlı sayıda olması ve ilk üretilen kripto para olması dolayısıyla Bitcoin, sadece Ethereum değil, diğer kripto para birimlerinden de ayrılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!