BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Çin Destekli Kripto Paralar

0 20

Kripto para birimleri giderek daha popüler hale geliyor ancak, onları kim destekliyor? Çin tarafından desteklenen kripto paralar, Çinli işletmelerin denizaşırı ülkelerde tanıtımına yardımcı olmak ve Çinli yatırımcılar için finansal güvenlik sağlamak için tasarlanıyor.

Çin Kendi Bitcoin’ini mi Yaratmaya Çalışıyor?

Çin hükümetinin, kendi Bitcoin benzeri kripto para birimi üzerinde çalıştığına dair söylentiler bulunuyor. Doğruysa, Çin’e para birimi ve kullanımı üzerinde daha fazla kontrol sağlayacağı için, bu büyük bir gelişme olacaktır.

Bazı uzmanların söylediği bir hareket, Pekin’in kendi dijital para birimini yaratma ve Amerika’nın dijital para piyasası üzerindeki kontrolünü atlama girişimi olduğunu söylüyor.

Bunun yanında Çin destekli kripto paralar konusunda Çin’in kendi Bitcoin kripto parasını yarattığına dair net bir katın yoktur ve sadece spekülasyon da olabilir.

Çin Neden Kripto Para Birimlerini Destekliyor?

Çin uzun zamandır dijital para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin bir savunucusu olmuştur.

Bunun yanında Çin, geleneksel bankacılık sistemlerini atlatmanın bir yolu olarak kripto para birimlerini destekliyor.

  • Kripto para birimleri, hükümet kontrolüne tabi olmayan yenilikçi bir ödeme sistemi sağlar.
  • Ayrıca Çin, kripto para birimlerinin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisinde potansiyel görüyor.
  • Çin, bu yeni teknolojinin geliştirilmesinde başı çekiyor.

Çin destekli kripto paralar ile Çin hükümeti, finansal şeffaflığı ve güvenliği artırmanın bir yolu olarak gördüğünden, uzun süredir kripto para birimlerini destekliyor. Çin ekonomisi büyümeye ve daha fazla dijitalleşmeye devam ettikçe, bu desteğin devam etmesi muhtemeldir.

Çin Destekli Kripto Para Birimleri Neden Önemli?

Çin, Ocak 2019 itibariyle, toplam piyasa değeri 600 milyar doları aşan, dünyanın en büyük kripto para piyasası haline geldi. Çin finans kurumları tarafından Çin destekli kripto paralar, düşük işlem ücretleri ve ülkenin geniş nüfusu nedeniyle popülerlik kazanıyor.

Bu kripto para birimleri; Çin’in önde gelen bir küresel finans merkezi olmasına yardımcı olabilir ve küresel ekonomi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.