Yasal Hazırlıklar Türkiyede Devam Ediyor!

Yasal Hazırlıklar Türkiyede Devam Ediyor
Yasal Hazırlıklar Türkiyede Devam Ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yasal Hazırlıklar Türkiyede Devam Ediyor; Kripto para konusunda ülkelerin hangi adımları attıklarını incelemek onların hangi alana daha büyük öncelik verdiklerini bir kere daha yansıtmaktadır. Bu konuda ülkemizde atılan adımlar yazımızda!

Türkiye kripto para birimleri konusunda en temkinli şekilde hareket eden ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle yasal, ekonomik ve güvenlik alanlarında gerekli olan alt yapı sağlanmadan bu konuda resmi adımların atılmasına izin vermemektedir. Kişilerin ilerleyen aşamalarda hükümetten kripto paraya dair büyük bir hamle beklediğini de eklemek gerekmektedir. Bu konuda yetkili isimler sadece yasal unsurlar konusunda ilerleme kaydedildiği ve daha sonrasındaki aşamalar için de adımların atılmaya devam ettiğini belirtmektedir. El Salvador gibi bazı ülkeler kripto para birimlerini resmi para birimi olarak kabul ederken Türkiye’nin bu aşamada almış olduğu konumun büyük ölçüde tedbirli olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir.

Kripto Para Alanında Hangi Gelişmeler Mevcut?

Atılacak olan adımın Dijital Türk Lirası olacağı tahmin edilmektedir. Fakat bu alanda farklı bir kripto para biriminin sistemini benimsemektense direkt olarak müstakil ve özgün bir kripto para girişiminde bulunulacağı düşünülmektedir. Bu adımın ülkede ne kadar kabul göreceği ve aktif olarak nasıl kullanıma geçileceği ile alakalı olarak soru işaretleri de akılları meşgul etmeye devam etmektedir. Bu konuda gerekli olan alt yapı çalışmaları yapılırken aynı zamanda tanıtımı ve kullanımına ilişkin bilgilendirme adımlarına da büyük bir önem verildiğinin altı çizilmelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!