Türkiyede Kripto Para Piyasasında Kamu ve Özel Sektör Bir Arada

Türkiyede Kripto Para Piyasasında kamu ve Özel Sektör Bir Arada
Türkiyede Kripto Para Piyasasında kamu ve Özel Sektör Bir Arada
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiyede Kripto Para Piyasasında kamu ve Özel Sektör Bir Arada; Kripto para piyasasının global sistemi etki altına alması ile beraber ülkemizde de bu konuda hareketlenmeler kendini göstermeye başlamıştır. Sistem hakkında bilinmesi gerekenler burada!

Kripto para piyasası ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için ülkemizde hukuki ve finansal adımların atılması için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Bu konuda temkinli yaklaşan ülkelerden biri olduğumuzu da belirtmek gerekir. Ayrıca atılan adımların sadece kamu değil aynı zamanda özel sektörü de içine alacak seçenekler olması genel verimliliği desteklemeye devam etmektedir. Bu aşamada kamu ve özel sektörün bir arada olmasının yanı sıra, sistemde nitelikli bir işlem akışının tamamlanması için hukuki alt yapının eksiksiz olmasına önem verilmektedir. Bu konuda uzmanların katkılarını almak için kongre düzenlenmesine de karar verilmiştir. Özel sektörün bu aşamada yadsınamaz bir girişimi olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Kripto Para Alanında Nasıl Bir Gelişme Bekleniyor?

Türkiye Cumhuriyeti’nin herhangi bir kripto para birimini resmi para birimi olarak ilan etmesinin beklenmediğini öncelikli olarak belirtmek gerekmektedir. Kripto para birimi ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Bu aşamada bir firmanın girişimini benimsemek yerine Dijital Türk Lirası konusunda hem özel sektörün önerileri hem de kamunun girişimi ile önemli adımların atılmaya başlandığı görülmektedir. Sistemde sorun meydana gelmemesi için özellikle adımlar atılmakta, kamu ve özel sektörün bir arada bu girişimde yerini almasına imkan verilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!