BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Wrapped Bitcoin Alınır mı? Wrapped Bitcoin Fiyatı, Piyasa Değeri

0 31

Yatırımcılar ve dijital varlığa yatırım yapmak isteyenler tarafından Wrapped Bitcoin alınır mı sorusu sıklıkla soruluyor. Ancak cevap sanıldığı kadar basit değildir. Bu şekilde Bitcoin almanın mümkün olup olmadığı için, Wrapped Bitcoin’in gerçekte ne olduğunu anlamak önemlidir.

Wrapped Bitcoin Kurucusu

Wrapped Bitcoin (WBTC) protokolü ilk olarak BitGo Inc., eski adı Republic Protocol olan Ren ve Kyber Network tarafından 24 Ocak 2019’da incelemesi yayınlanmış ve 31 Ocak 2019 yılında ise yatırımcılara tanıtılmıştır.

Merkeziyetçi olmayan bir kuruluş olan DAO tarafından kontrol edilen WBTC, DeFİ ekosistemini paylaşıyor.

Wrapped Bitcoin Güvenilir mi?

Yatırımcıların Wrapped Bitcoin alınır mı konusunda, protokolün güvenliğini ve denetim kalitesini ön planda tutması gerekiyor. Wrapped Bitcoin; iyi uygulanmışsa ve Bitcoin blok zinciri güvenli olduğunda güvenilirdir.

Ancak teknolojinin bazı Savucuları; özel anahtarlar şifrelendiğinden ve çevrimdışı olarak saklandığından, Bitcoin işlemlerini ele almanın daha güvenli bir yolunu sağladığını iddia ediyor.

Wrapped Bitcoin Piyasa Fiyatı Piyasa Değeri

Uzun vadeli yatırımcılar için Wrapped Bitcoin alınır mı, güvenilir bir yatırım olur mu noktasında cevap evet olacaktır. Uzun vadeli yatırımcılar için Wrapped Bitcoin satın almak; Bitcoin’e yatırım yapmanın bir yolunu sunar.

Aynı zamanda fiyat oynaklığına maruz kalmayı da sınırlandırır. Yani sizin adınıza Bitcoin tutan bir Bitcoin yatırım ortaklığından hisse satın almış olursunuz. Bunun yanında günlük piyasa fiyatı olarak Wrapped Bitcoin 359.750 TRY olurken; 2022 yılında 24 saatlik işlem hacmi 5.777.465.876 TRY oldu.

CoinMarket Cap tarafından yapılan sıralamada 95.640.973.158 TRY piyasa değeriyle, on altıncı sırada olan Wrapped Bitcoin dolaşımdaki arzı ise 265.854 WBTC Coin oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.