Waves Nedir? Waves Ağı Güvenli Mi? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Waves Nedir
Waves Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Waves (WAVES) Nedir?

Waves Nedir? Waves Crypto Blockchain, kullanıcıların kendi özel Kripto tokenlerini oluşturmaları ve başlatmaları için bir kaynaktır. Waves’i bu tür diğer platformlardan farklı kılan, uzun akıllı sözleşme programlaması gerektirmemesidir. Kullanıcılar, blok zincirinde oluşturulan jetonları kolayca ve özgürce takas edebilir. Her kullanıcının, her kullanıcı için jetonları yöneten ve oluşturan ve onları siber saldırılardan koruyan bir komut dosyası vardır.

Waves ekibinin ana hedeflerinden biri, yeni belirteçler geliştirmek için bir platform ve bunları başka herhangi bir web uygulamasını başlatmak kadar kolay bir şekilde düzenleyecek bir mekanizma oluşturmaktı. Kripto grafik terminolojiyi ve mekaniğini anlamak, bazıları için çok karmaşık bir görev olabilir, ancak Waves ekibi, süreci olabildiğince basitleştirmeyi görev edinmiştir.

Waves Nedir?  Blok zincir üzerinde oluşturulan ve tasarlanan varlıklar, Entegre Waves Exchange için uygundur. Waves Exchange, Waves blok zincirinin kendisi ve diğer WAVES belirteçleri tarafından oluşturulan belirteçlerin yolunu belirlemeye yardımcı olur. Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz birçok kripto paralara link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Waves Ağı Güvenli Mi?

Waves Nedir? Waves; WavesNG adı verilen modifiye edilmiş hisse ispatı (Proof of Stake, PoS) Konsensüs algoritmasının prensibini kullanıyor.

Teknoloji; popüler Bitcoin destekçilerinden ve Cornell Üniversitesi geliştiricisi olan Emin Gün Sirer’in Bitcoin-NG isimli ölçeklendirme projesine dayanıyor.Waves ağının kodları açık kaynak biçiminde sunuluyor. Böylece kapalı kaynak kurumsal blockchain çözümlerinden daha fazla güven ve geliştirme olanağı sağlıyor. Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Waves Nedir?

Waves (WAVES) Ne İşe Yarar?

Waves Nedir?  Waves Özel Belirteç Oluşturma Platformu, çeşitli blok zinciri kullanım durumları için çok yönlü bir çözüm olmayı amaçlamaktadır. Bu sürecin merkezinde, gerçek dünya varlıklarını blok zincirindeki adreslerle ilişkilendirerek yöneten bir “renkli madeni para” şeması vardır. Waves platformunda oluşturulan jetonlar itibari para birimine sahiptir ve tahviller, fikri mülkiyet, hisse senetleri ve daha fazlası ile alınıp satılabilir. Özel belirteç kullanım durumları gibi diğer somut varlıklarla birleştirilebildiği için şunları yapabilirsiniz:

Belirli bir proje kapsamında mal ve hizmetler için ödeme aracı olarak kullanmak isteyen şirketler tarafından özel dijital para birimlerinin oluşturulması. Projenizin kitlesel fonlamasını güvence altına alın. Özel bir belirteç oluşturmak, belirteç, ICO’ya katılan kullanıcıların ve yatırımcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirildiğinden değer aktarımını kolaylaştırır. Waves Nedir?

Özel hazırlanmış belirteçler, dağıtılmış oylama modellerinde pay olarak veya puanlama sistemlerinin bir parçası olarak da kullanılabilir. Jeton bazlı ödüllerle sadakat veya indirim planları başlatın. Örneğin, Burger King’in 2017 yılında Waves platformunu kullanarak Rusya’da piyasaya sürülen Whoppercoin ile neler yaptığını düşünün. Sadakat programı kapsamında Burger King müşterileri, restoranda harcadıkları her ruble için Whoppercoin kazandı. Waves Nedir?

Waves (WAVES) Nasıl Çalışır?

Waves blok zinciri, yazılımını çalıştırmak için iki farklı türde düğüme izin vermektedir: Tam düğümler ve hafif düğümler olarak tanımlanır.  Tam düğümler, işlemlerin eksiksiz bir geçmişini tutarken, hafif düğümler ise, işlem onayı ve ağ içindeki etkileşimler için tam düğümlere bağlamayı sağlar.

Waves, dağıtılmış ağını senkronize tutmak için, kiralık hisse ispatı (LPoS) adı verilen hisse ispatı (PoS) Konsensüs mekanizmasının bir varyasyonunu kullanarak faaliyet vermekte.

Waves coin istatistikleri

Nisan 2016 yılında Waves coinin ICO’su gerçekleştirildi. ICO’da 30 bin Bitcoin değerinde 100 milyon Waves basılmıştı. Bu coinlerin yüzde 85’i katılımcılara, yüzde 9’u geliştiricilere, yüzde 4’ü ortak ve destekçilere ve yüzde 1’i de ICO sonrası ağa katılan erken dönem destekçilere bölünerek dağıtılmıştı.

Waves (Waves) Sıkça Sorulan Sorular

Waves Nedir?

Waves Nedir?

Waves, Web 3.0 uygulamaları geliştirmek için SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) araçları sağlayan dağıtılmış bir platformdur.

Waves hangi programlama dilini kullanır?

Waves, Ride programlama dilini kullanır. Platformdaki akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar, Ride dili kullanılarak oluşturulmuştur. Dil, büyük/küçük harf duyarlı olduğundan ve döngüler veya yinelemeler içermediğinden kesinlikle Turing değildir.

Waves Jetonları Ne İşe Yarar?

Waves Tokenları, veri işlemleri ve jeton transfer işlemleri dahil olmak üzere çeşitli görevler için kullanılıp faaliyet görmekte.

Waves jetonlarının maksimum arzı nedir?

Waves jeton arzı proje başladığında 100 milyon olarak belirlenmişti, ancak şu anda sınırsız arza sahip.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!