NEO Coin Nedir? NEO Coin Hakkında Detaylı İnceleme

NEO Coin Nedir
NEO Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEO Coin Nedir?

NEO Coin Nedir? NEO Şangay merkezli bir şirket olan Onchain tarafından geliştirilmiş ve hayata “Antshares” olarak başlayan ve yakın zamanda NEO olarak bilinen bir marka haline gelmeyi başarmış bir Kripto para platformudur. Akıllı sözleşmeleri destekleyen, dApps ve ICO’lar için destekler de dahil olmak üzere benzer işlevsellik sağladığı için “Çin’in Ethereum” olarak adlandırılan bir platform olarak tanımlanmıştır. Bazı açılardan Ethereum’a benzemekle birlikte, JAVA, C/C# ve GO gibi birçok dilde kodlanabilir, fakat bunun için Ethereum ile kendi Solidity dilini kullanmak zorunda olduğunuzu belirtmek isteriz. NEO Coin Nedir?  “NEO” Coin’i Ethereum’un Ether’ine benzer bir şekilde, sistemdeki uygulamalar tarafından kullanılan para birimidir. “GAS” olarak adlandırılan ödüllendirme sistemine sahip olduğunu belirtelim. NEO’nun sahipleri GAS şeklinde ödüller alırlar ve ayrıca satın alma imkânı da sunmaktadır.

Geçmişte, Çin hükümeti Bitcoin’i bir para birimi olarak görmediğini ve sahiplerine resmi bir uyarıda bulunmuştu: Bitcoin belirli bir sanal üründür ve para birimi ile aynı yasal statüye sahip olmadığına yönelik ifadeler de bulunmuşlardı. Piyasada dolaşan para olarak kullanılamayacağını ve kullanılmaması gerektiği ifadelerini dile getirmişlerdi. Bu ürünün kullanımına katılan kurum ve kişiler, Bitcoin yatırımı gibi faaliyetlerle ilgili sorumluluk ve riskleri sadakatle üstlenmelidir.

Neo Nasıl Çalışır?

NEO Coin Nedir? Neo’nun platformu, geliştiricilerin yeni programlar (dapps) tasarlamak, akıllı sözleşmeler (NeoContracts olarak bilinir) yürütmek ve gerçek dünya ürünlerini ve hizmetlerini çoğaltmak için yazılımları kullanmalarına olanak tanır.

NeoContracts, geliştiricilerin yeni diller öğrenmek yerine çeşitli popüler mevcut dilleri (C# ve Java gibi) kullanarak uygulamalar oluşturmasına izin vermesiyle diğer akıllı sözleşme tabanlı protokollerden farklıdır. Bu nedenle NeoContract’ın çeşitli programlama dilleriyle çalışabilmesi, dapp’ler oluşturmak veya mevcut uygulamaları tamamlamak isteyen daha fazla geliştiriciye hitap edebilir. Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz kripto paralar hakkında link üzerinden ulaşabilirsiniz.

NEO’nun Avantajları

NEO Coin Nedir? NEO’nun birçok avantajı var. Aslında NEO, akıllı ekonomiye geçiş için tasarlanmış bir Kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı ekonomi, akıllı sözleşmeleri, dijital varlıkları ve dijital kimlikleri içerir. Bu sistem sayesinde fiziksel varlıklarımızı dijital varlıklara dönüştürebiliyoruz. NEO Coin Nedir? NEO’da bu akıllı sözleşmeler yazılırken birçok yazılım dili destekleniyor. Bu sayede NEO coin, Ethereum’dan kolayca kurtulabilir. Ayrıca yapılan işlemler için ödenen ücretlerin platformda oluşturulan bir diğer dijital varlık olan gas ile ödenebilmesi de bir diğer avantajdır.

NEO Ağı Güvenli Mi?

NEO Coin Nedir? NEO Daha önce de belirtildiği gibi, Yetkili Bizans Hata Toleransı kullanır ve blok zincirinin saniyede binlerce işlemi işleme kapasitesine sahip olduğu tahmin edilmektedir. Neo’ya göre, dBFT mekanizması Pratik Bizans Hata Toleransı algoritmasından esinlenerek tasarlanmıştır. Her iki Konsensüs mekanizmasının da token sahiplerinin işlemleri yürütmek için delegelere oy vermesine izin verdiği düşünüldüğünde, onaylanmış katılım kanıtı ile benzerlikler vardır.

Delegelerin üçte ikisi dBFT aracılığıyla fikir birliğine vardığı süre zarfı boyunca bloklar blok zincirine eklenir. Bu süreç, kötü niyetli kişilere ya da ağın düzgün çalışmasına müdahale etmeye çalışanlara karşı korumayı sağlar.

NEO Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

NEO Blockchain Network’ü diğer Kripto para projelerinden ayıran en büyük özelliği sürekli gelişmesidir. NEO projesi, ağ güvenliğini iyileştirmek ve saniyede daha fazla işlem yapılmasını sağlamak için Neo 3.0 üzerine kuruludur. Diğer birçok blok zincirinden farklı olarak, ağın iki yerel jetonu vardır: NEO ve GAS.

Neo, insanların blok zincirindeki gelişmelere oy vermelerine olanak tanıyan bir yatırım projesi olarak hareket ederken, GAS, ağdaki tamamlanmış işlemler için ödeme yapmak için kullanma imkânı sunar. Ancak piyasada NEO Coin gibi büyük geliştirme fonlarına sahip birkaç blok zinciri projesi var.

NEO Coin Geleceği

NEO Coin Nedir? NEO, geliştiricilerin yeni bir programlama dili öğrenmesini gerektirmediğini savunur. Geliştirmeye C# ve Java becerilerine sahip kullanıcılar katılabilir. NEO, NeoVM aracılığıyla geliştirilmiştir. NeoVM, yüksek kararlılık ve ölçeklenebilirlik ile karakterizedir. Uygulamalar ekosistem için çok önemli role sahiptir. Akıllı ağlarda yeni uygulamaların sürekli geliştirilmesi, NEO Coin’in başarısı için esastır. NEO, geliştiricilere uygulamalarını geliştirmeleri için gerekli araçları, finansal desteği ve belgeleri sağlama fırsatı vermektedir. NEO tarafından desteklenen projeler, merkezi olmayan borsalar, fiziksel cüzdanlar ve sosyal ağ uygulamaları gibi birçok yeniliği içeriyor ve kullanıcılarına bu hizmeti sunmaktadır.

NEO Kullanım Alanları Nelerdir?

NEO Kripto para birimi, Neo blok zincirini destekleyen birincil Kripto para birimidir ve tutma, gönderme, harcama ve stake için kullanılabilir.

Öte yandan, Neo blok zinciri ağında kullanılan dBFT üzerinde delegelerin üçte ikisi fikir birliğine vardığı sürece, blok zincirine eklenecektir. Bu işlem sayesinde herhangi birinin ağın düzgün işleyişine müdahale etmeye çalışmasını engellemek için NEO coin’in kullanım alanı da kötü adamlara açılıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!