Vitalik Buterin Nedir, Ne Anlama Gelir?

Vitalik Buterin Nedir
Vitalik Buterin Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin nedir, ne anlama gelir? Vitalik Buterin kripto para piyasasında ismini duyurmuş oldukça önemli bir kurucudur. Özellikle Ethereum sanal para birimi bünyesinde yapmış olduğu çalışmaları tanınmasında önemli rol oynuyor.

Vitalik Buterin Nedir, Ne Anlama Gelir; Etherum Kurucusu

Vitalik buterin 2015 yılında elektriği icat eden programdır günümüzde halen ethereum sanal Kripto para birimi bünyesinde işlemleri sunuyor

Vitalik Buterin Kimdir?

Vitalik Buterin nedir, ne anlama gelir? Vitalik Buterin ünlü Rus – Kanadalı programcı ve yazardır.  Bitcoin dergisinin kurucusudur. 2011 yılında henüz 17 yaşındayken, Bitcoin’e olan ilgisini yapmış olduğu çalışmalar ile göstermiştir.

  • Bitcoin topluluğu içerisinde yer aldığı ve Bitcoin dergisi tüm birçok dikkat çeken makale yazdı. Ardından blokzincir teknolojisinin gerçek potansiyelini fark eden programcı blog yazıları yazmaya başladı. Her blog yazısı için yaklaşık 5 Bitcoin kazandı. 2011 yılına geldiğimizde Bitcoin dergisini kurdu. Bu dergi içerisinde Bitcoin sistemine dair her bir detay mevcuttur.
  • Blokzincir teknolojisi ve merkezi olmayan uygulamalarını potansiyeli hakkında kişiler için farklı bir anlayış getirdi. 2013 yılının kasım ayında, Ethereum raporunu yayınladı.
  • 2014 yılında geliştirdiği Ethereum ile ilgili her bir gelişimi kamuya açıkladı. Ekibi ile beraber ağının yerel bir simgesi olarak Ether kavramını beraberinde Bitcoin karşılığı ile satarak 31.000 Bitcoin üzerinden gelir elde etti satışını düzenledi. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar oluşturdu.

Şu an Ethereum protokolünün gelecekteki sürümleri üzerinde çalışıp, araştırma ekibinde liderlik ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!