BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Para Yardımcı Tokenler Nelerdir?

0 3

Kripto para yardımcı tokenler nelerdir sorusuna cevap vermeden önce token sisteminin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Hizmet belirteçleri ya da kuponlar olarak düşünülür. Fakat blok zincirindeki değeri temsil eden dijital birimlerdir. Diğer bir değişle belirteç veren, çalıştırılan ya da ürünle ilgili erişim sağlamaktır. Token satın alacak kişi, erişim elde eder. Ürün ya da hizmetin tanımlanmış olması değil işin değerinde kullanılması mümkün!

Kripto Para Yardımcı Tokenler  Hakkında

Token, kripto para sisteminde fazlasıyla duyduğunuz bir sözcüktür. Aslına bakılırsa bitcoin kripto biriminin de, buna benzer şekilde tanımlanmış olduğunu duyabilirsiniz.

  • Sıklıkla Bitcoin ya da Ethereum dışındaki tüm kripto paraları ifade eder. Bitcoin ve Ethereum en büyük kripto para birimidir. Diğer kripto paraları tanımlamak amacıyla kullanışlıdır.
  • Giderek daha yaygın şekilde kullanılan diğer anlamı ise blok zinciri üzerinde çalışan kripto varlıktır.

Kendi içerisinde birçok başlığa ayrılıyor.

  • Yardımcı tokenler,
  • Eşsiz tokenler
  • Ya da yönetim tokenleri olarak bilinir.

Kripto Para Yardımcı Tokenler Nelerdir Ve Özelliği Nedir?

Kripto para yardımcı tokenler nelerdir, kripto para da yatırımcı için en temel özellik bulundukları alanda platform hizmetine erişim sağlamaktır. Bilinen bu özelliği ile ön plana çıkıyor. Ürün ya da hizmet alma hakkı kazandırır. Kripto para biriminde, yardımcı token şeklinde tanımlanması herhangi bir finansal düzenlemeye tabi olmadığı anlamına gelir. Bunların beraberinde yatırımcının ürünü olmadığı gibi tamamen sahibinin zararına değil kazanacağına yönelik işlemler sunar.

Kriptopara yardımcı tokenler; Funfair, Basic Attention Token, Brickblock, Timicoin, Sirin Labs Token ve Golem.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.