USD Coin Nedir? US Dollar Coin Nasıl Çalışır?

USD Coin Nedir
USD Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USD Coin Nedir?

USD Coin Nedir? Stablecoin dünyası, kripto para piyasasında lider likidite sağlayıcısıdır. Şu anda, kripto para piyasasında çeşitli stablecoin’ler var, ancak bu tür kripto para birimlerinin çoğu ABD dolarına sabitlendi ve genel olarak sabit fiyatta. ABD doları destekli stablecoin’ler çok yaygın olarak kullanılır ve pek çok çeşidi vardır, en yaygın kullanılanı Tether USD (USDT), Terra USD (UST) ve Binance USD (BUSD) ve kullandığımız USD para birimidir (USDC). Bunun hakkında konuşmak. Ayrıca işletmeler tarafından popüler hale getirilen ABD doları madeni parasını (USDC) tartışıyoruz.

USD Coin Nedir? USD Coin, ABD’nin ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase ve ticari bir banka kurmayı planlayan Circle tarafından çıkarılan ve Center adlı bir konsorsiyum tarafından yönetilen USD destekli bir slottur. Şimdiye kadar Ethereum (ETH), Algorand (ALGO), Stellar (XLM) ve Solana (SOL) ağları ile çalışıyor. Türkiye’nin popüler kripto para borsalarından olan Dyorex hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

USD Coin, diğer dolar endeksli sabit paralar gibi, bankadaki tüm rezervleri ABD doları cinsinden doldurur. Bu, piyasadaki tüm USDC’nin tamamen ABD doları cinsinden değerlendiği ve yatırımcıların istedikleri zaman tüm doları USDC’ye veya USDC’ye çevirebileceği anlamına gelir. Başlangıçta ERC-20, Solana, Algorand ve Stellar ağlarında çalışır ve rahatlıkla kullanılabilir.

US Dollar Coin Nasıl Çalışır?

USD Coin Nedir? Finans kuruluşunun kimlik doğrulama gereksinimleri karşılandığında, kullanıcılar USD göndermek ve ticaret yapmak için banka hesaplarını bağlayabilir. ABD Doları daha sonra USDC’ye dönüştürülür ve müşteriler kripto para birimini kolayca satın alabilir.

Müşteriler, gerektiğinde USDC’yi ABD dolarına çevirerek banka hesaplarına kolayca para aktarabilirler.

20 3D Usd Coin Logo Illustrations - Free in PNG, BLEND, GLTF - IconScout

USDC’nin Özellikleri Nelerdir?

USD Coin Nedir? USD parası en popüler dolara sabitlenmiş para değil, ancak Tether Limited’in soruşturmalarına karşı kendini savunma konusunda iyi bir üne sahip.New York savcılarının iddiaların asılsız olduğunu ortaya çıkarması ve soruşturmayı kapatması Tether’e olan güveni sarstı. Bu, birçok kişi ve kuruluşun daha şeffaf ve düzenlenmiş Gemini Dollar, True USD, Paxos ve USDC gibi diğer USD’ye endeksli stablecoin’lere olan talebi artırmasına yol açtı. Ancak bu durumdan en çok ABD doları paraları yararlandı. Tamamen benzersiz olmasa da USDC, bu özelliklere sahip birçok stablecoin’den ayrılıyor.

Denetleme: USDC ortaklarının Amerika Birleşik Devletleri’nde para hizmetleri sunduğu belgelenmiştir. Bu, USDC’nin mali suç önleme kolu FinCEN tarafından denetlendiği ve rezervlerin güvence altına alınamaması USDC için ciddi sonuçlar doğurabileceği anlamına gelir.

Bağımsız Denetimlerin Gerçekleştirilmesi: Dünyanın en büyük 10 muhasebe firmasından biri olan Grant Thornton, üç ayda bir USDC hesap kayıtlarını araştırır.

Hızlı Olması: USDC birçok farklı ağ ile çalışır, bu nedenle işlemler en fazla saniyeler içinde işlenir. Bu, USDC’yi bankalardan daha hızlı yapar.

USD Coin (USDC) Projesi ve Whitepaper

USD Coin Nedir? USD (USDC), Eylül 2018’de sınırlı olarak piyasaya sürüldü ve projenin teknik incelemesinde tanımlanan birçok soruna çözüm sağlamayı hedefliyor. ABD dolarına 1:1 sabitlenmiş bir stablecoin gibi davranmak üzere tasarlanmıştır. USD Coin “dijital çağ için dijital para” sloganıyla başladıktan sonra, stablecoin’ler nakitsiz işlemlerin daha yaygın hale geleceği bir dünya öngörüyor. Bu amaç doğrultusunda USDC, birçok farklı özelliği ile öne çıkan itibari para birimini kullanarak blockchain çözümleri sunmak amacıyla kurulmuştur.

ما هو USDC USD Coin ؟

USD (USDC) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

USD Coin Nedir? Değeri ABD dolarına sabitlenmiş diğer tüm sabit paralara benzer özelliklere sahiptir. Bu nedenle, onu benzersiz kılan temel unsurlar için USD madeni parasının teknik kısmına bakmak mantıklıdır. Genel olarak amaç, mümkün olduğu kadar çok sayıda cüzdan, borsa, hizmet sağlayıcı ve dApp tarafından kabul edilen bir ekosistem oluşturmaktır. Bu ilkeyi izleyen projelerin benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Dolaşımdaki tüm USDC’ler ERC’dir, Ethereum blok zincirindeki 20 token.
  • Büyük muhasebe firmalarının nakit rezervlerini kontrol edin.
  • Circle ve Coinbase de yasalara uyumu sağlamış ve uluslararası girişimlerin önünü açmıştır.

USDC Hakkındaki Gelişmeler

USD Coin Nedir? 2020’de USDC, Ethereum’un ötesine geçerek Solana, Algorand ve Stellar ağlarına genişledi ve sonunda Tron (TRX) ağında faaliyet gösterdi. Circle, Kasım 2020’de Venezuelalı sağlık çalışanlarını desteklemek için ABD hükümetiyle iş birliği içinde ABD Hazine Bakanlığı ve Merkez Bankası’na eski Venezuela Devlet Başkanı Juan Guaido’nun hükümetine USDC verme yetkisi verdi. Fonlar, Airtm’nin yardımıyla AirUSD’ye dönüştürüldü. Borsa. Sağlık personeli için.

Ocak 2021’de ABD hükümeti, bankaların ödemeleri işlemek için blockchain teknolojisini ve stablecoin’leri nasıl kullanacağına dair ayrıntılı bir metin sundu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!