Tornado Cash Token Nedir? Tornado Cash Nasıl Çalışır?

Tornado Cash Token Nedir
Tornado Cash Token Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tornado Cash Token Nedir?

Tornado Cash Token Nedir? Tornado Cash, Ethereum’a para yatırılmasını kabul etmek ve ardından diğer adreslere çekmek için akıllı sözleşmeler kullanan karmaşık bir token mikseri olarak çalışır. Para çekme işlemleri, projenin akıllı sözleşmesinin likidite havuzundan yapılır, bu nedenle asıl gönderenin kim olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. Tornado Cash, bir kullanıcı platform aracılığıyla her kripto para yatırdığında gizli bir karma oluşturur. Akıllı sözleşme daha sonra emaneti taahhüt ederek karmayı kabul eder. Taahhüdün amacı, göndereni tespit etmek ve söz konusu kullanıcının vade sonunda varlığın sahibi olduğunu kanıtlamaktır.

Bir kullanıcı bir çekme gerçekleştirmek istediğinde, esasen kullanıcıya özel karma bir parola girerek kendilerini protokolde doğrular, ancak zincirdeki herkes için anonim kalır. Bu kimlik doğrulamanın kullanılması, protokolün kullanıcı verilerine erişmesine izin vermez. Zk-SNARK’ı kullanmanın asıl amacı budur. Karmayı girerek, kullanıcı herhangi bir veri ifşa etmeden kendi kimliğini doğrular. Türkiye’nin büyük borsaları arasında yerini almayı başarmış olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tornado Cash Nasıl Çalışır?

Tornado Cash Token Nedir? Diyelim ki bir blockchain analistisiniz ve varlıklarınızı çalmak için kodunuzdaki bir güvenlik açığından yararlanan bir bilgisayar korsanının izini sürüyorsunuz. Çalınan varlıkların Etherscan takibi, varlıkları içeren adresin Tornado Cash kullanarak kara para akladığını gösteriyor. Bir bilgisayar korsanının 100 ETH çaldığını varsayarsak, bu miktardaki tüm çekimleri aramak iyi bir plan olacaktır. Anonim bir kişi birkaç adım sonrasını düşünecek kadar akıllı değilse, mevcut etkinliğe bağlı olarak öneri sayısı birkaç adrese indirilebilir. Ancak bir hacker’ın bu duruma düşmemek için izlediği ve çalınan varlıkların tamamını bir kerede geri çekmediği bir senaryoda, 10 kez 10 Ether çekerse, çekilenler diğer işlemlerle karışacak ve bu da hacker’ın kim olduğunu belirleyecek.

Giá TORN giảm 45% sau khi Bộ Tài chính Hoa Kỳ phạt Tornado Cash - Liệu có  thể tăng trở lại?

Bir bilgisayar korsanı belirli bir zamanda rastgele 100 Ether bakiyesi çekse bile, bir cüzdan adresi alması pek olası değildir. Tornado Cash’in tasarımı ve kullanımı çok basittir ve bu protokol ile herkesin ayak izlerini gizlemesine olanak tanır. Tornado Cash, Ethereum blok zincirinde çalışır ve kullanımı kolay olduğu kadar son derece erişilebilirdir.

Tornado Cash Güvenli mi?

Tornado Cash Token Nedir? Madeni para karıştırıcılar, kripto para birimi endüstrisinde gerçekten yeni bir teknoloji değiller, Tornado Cash kadar gelişmiş değiller, ancak bugün bu tür hizmetleri sunan birçok başka platform var. Bu nedenle, Tornado Cash’in bu madeni para karıştırıcısı, sorgulanabilir kara para aklama yetenekleriyle ünlüdür. Böyle bir platforma ihtiyaç duyan kullanıcılar Tornado Cash’e güvenebilir mi?

Her zaman olduğu gibi, projenin akıllı sözleşmesini kontrol etmek, platformun kullanımının güvenli olup olmadığını belirlemenin tek yoludur. Tornado Cash akıllı sözleşmesi, Aralık 2019’da blockchain şirketi ABDK Consulting tarafından denetlendi. Ethereum Vakfı araştırmacısı Dmitry Khovatrovich tarafından analiz edilen akıllı sözleşmenin o sırada önemli bir sorunu yoktu ve bir güvenlik denetiminden sonra tüm önemli sorunlar çözüldü. Bir yıl sonra, yönetişim modeli başlatılmadan hemen önce proje Pessimistic tarafından yeniden gözden geçirildi.

Tornado Cash Token Nedir? Kötümser bir raporda, kullanıcıların oy kullanmasını engelleyen yalnızca küçük sorunlar ve düşük düzeyli yönetişim suiistimalleri bulundu. Muayeneden sonra tüm sorunlar giderildi. Bu açıdan bakıldığında, Tornado Cash’in güvenli olduğu ve varlık kaybetme olasılığının düşük olduğu söylenebilir. Ancak görünen o ki gelecekte platform, kötüye kullananlar tarafından belirli yaptırımlara tabi tutulabilir ve kullanıcılar etkilenebilir.

Tornado Cash Projesi ve Whitepaper

Tornado Cash Token Nedir? Tornado Cash projesi, Ethereum gibi Tier 1 blok zincirleri için işlem sürelerini ve ücretlerini optimize etmeyi amaçlıyor. Geliştirilmesi sırasında Ethereum (ETH) topluluğundan destek alan Tornado Cash, zkSNARKs teknolojisine dayalı ETH ağı için katılımsız bir veri koruma çözümü olarak piyasaya sürüldü. Alıcı ve hedef adresler arasındaki işlem gizliliğini artırmak için kullanıcıların zincir üzerindeki bağlantıların bağlantısını kesmesine izin veren protokoller, tamamen merkezi olmayan, özel işlemlere olanak tanıyan katılımsız protokoller haline geldi ve listeye en başarılı şekilde girdi. “Anonim işlemler” açısından tercih edilen Layer 2 protokolü. Tornado Cash, işlem sürelerini ve ücretlerini optimize etmeyi amaçlayan Ethereum ağında akıllı sözleşmeler kullanır.

Tornado Cash Nedir ? TORN Coin Nereden Alınır ? - Bilgi Kripto

Tornado Cash Token Nedir? Gönderici ve alıcı adresleri arasındaki zincir üstü bağlantıyı kesen bir protokol, işlemlerin izlenememesini sağlayarak istenen gizliliği sağlar. Merkezi olmayan karıştırıcı olarak adlandırılan bu teknoloji, kullanıcılara en yüksek düzeyde gizlilik sunar, ancak bu gizlilik, geliştiricilerin işlemleri değiştiremeyeceği veya kurcalayamayacağı anlamına gelir.Protokolün ilk sürümünden kısa bir süre sonra piyasaya sürüldü. Eter miktarı. Tornado Cash Nova, önceden xDai blok zinciri olarak bilinen Gnosis blok zincirinde çalışır ve fonlara kullanıcı erişimini tutan özel anahtarlar gibi davranan özel notlar oluşturmak yerine fonları havuzlardan cüzdanlara taşır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!