MobileCoin Nedir? MobileCoin (MOB) Nasıl Çalışır?

MobileCoin Nedir
MobileCoin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MobileCoin Nedir?

MobileCoin Nedir? MobileCoin, günlük işlemler için tasarlanmış şifreli bir kripto para birimidir. MobileCoin dört ana konuyu kapsar: güvenlik, işlem hızı, enerji tüketimi ve mobil cihaz optimizasyonu. İşlem detayları, gönderici ve alıcı dışında kimse tarafından görülmez. Genel blok zincirleri, güvenliği sağlamak için şifrelenir. MobileCoin, mobil işlemler için kullanılabilecek kadar hızlı ve güvenli, benzersiz bir kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin önde gelmiş ve yıldızlaşan Dyorex Kripto para borsası hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Ekip, mobil cihazlarda hızlı, güvenli, kullanıcı dostu ödemelere inanıyor. MobileCoin artık dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulamalarından birinde kullanılabilir. MobileCoin Nedir? MobileCoin cüzdanları, telefonunuza kolayca bağlanacak şekilde tasarlanmıştır, böylece arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderip alabilir, bakiyeleri takip edebilir ve işlem geçmişini tek bir basit arayüzde görebilirsiniz. Amaç veri depolamak olduğundan, MobileCoin’in tasarımı, üçüncü şahısların bakiyelere, tam işlem geçmişine veya fonlara erişemeyeceği anlamına gelir. Başka bir uygulamaya veya hizmete geçmek isterseniz her zaman para gönderebilirsiniz.

MobileCoin (@mobilecoin) / Twitter

Ek olarak, MobileCoin Inc., 2017 yılında Josh Goldbard ve Shane Glynn tarafından kuruldu. Merkezi San Francisco, California’da bulunan girişim sermayesi destekli bir şirket olan MobileCoin, protokolünü 2020’de MobileCoin Foundation tarafından açık kaynaklı hale getirdi.

Diğer blok zincirleri, tüm ülkeye güç sağlamak için gereken enerjiyi tüketirken, MobileCoin protokolündeki her işlem, birkaç eve güç sağlamak için gereken enerjiden güç alır. MobileCoin teknolojisi, Proof of Work yerine Federe Bizans Anlaşması kullanır, bu nedenle düğüm sunucuları çoğunlukla boştadır. Sadece yapacak işleri olduğunda kalkıp çalışırlar, bu da çok fazla enerji tasarrufu sağlar.

MOB ayrıca MobileCoin’in yerel kripto para birimi olarak görünecektir.

MobileCoin Nasıl Çalışır?

MobileCoin Nedir? MobileCoin birçok yeni teknolojiyi kullanır. Ancak bunların çoğu, MobileCoin ile ilgili dikkate alınabilecek önemli detayları içermeyen ve eksik veya yanlış belgelerle desteklenen hakemli olmayan teknik belgelerdir.

Diğer bazı teknik çalışma alanları ancak doğrudan kaynak kodu ve belgeler incelenerek anlaşılabilir. Dürüst olmak gerekirse, matematikte bir altyapınız yoksa, Eliptik Eğri Kriptografisinin inceliklerini ve MobileCoin’de yaygın olarak kullanılan gelişmiş Schnorr benzeri imzaları anlamayı bekleyemezsiniz.

MobileCoin’in Temel Anlayışı

MobileCoin Nedir? MobileCoin, WhatsApp, Facebook Messenger ve Signal gibi mobil mesajlaşma uygulamalarını MobileCoin cüzdanlarıyla entegre etmek için tasarlanmıştır.

MobileCoin, bir Prestige Proof protokolü olan Stellar Consensus Protocol kullanılarak geliştirilmiştir. Geliştiricinin amacı, Signal ve WhatsApp mesajlaşma uygulamalarına benzer uçtan uca bir kripto ekosistemi oluşturmaktı. Her ikisi de Marlinspike tarafından geliştirilen Signal protokolünü kullanır.

Stellar Mutabakat Protokolünün Stellar Ağı ile aynı olmadığını unutmayın. Stellar Network, MobileCoin tarafından Stellar Consensus Protocol üzerinde çalışırken kullanılan başka bir uygulamadır. Ancak MobileCoin, hızı ve verimliliği için Stellar blok zincirini kullanır.

MobileCoin Nedir? MobileCoin tarafından kullanılan mutabakat modeli, Bizans hata toleranslıdır ve Stellar tarafından kullanılan modelin bir kopyasıdır. Bu, kullanılan doğrulama düğümünün MobileCoin Vakfı tarafından onaylanması gerektiği anlamına gelir.

Qué Es MobileCoin (MOB)? 14 Datos Sobre La Criptomoneda De Signal | CoinGape

Projenin Amacı ve Whitepaper

MobileCoin Nedir? MobileCoin (MOB) madeni para projesinin ana hedefi, en basit kullanıcı deneyimini sağlamak ve gizlilik ve güvenlik ilkelerini vurgulamaktır. MobileCoin Vakfı tarafından geliştirilen bu proje, Joshua Goldbard ve Moxie Marlinspike’ın katılımıyla hayata geçirildi. Başlıca hedefleri şunlardır: Kullanımı kolaydır, daha fazla işlem anonimliği sağlar, maliyetleri düşürür, çevresel etkiyi azaltır ve işlem hızını artırır. Mobil cihazlardan kolay çalıştırma ve kısıtlı ortamlarda kullanım için tasarlanmıştır.

MOB Coin Geleceği

MobileCoin Nedir? MobileCoin (MOB) Coin’in uzman görüşü, bir yıllık görünüm risk faktörü içermektedir. Bu nedenle yatırımcılara kısa ve orta vadede dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. 2029 yılı fiyat tahminleri ve yedi yıllık görünüm, fiyat beklentilerini cari fiyatların oldukça üzerinde gösteriyor. Daha kısa vadeli görünümünde ise 2023 – 2024 yılları içeresinde işlem hacmini büyütmesi beklentisini karşılaması birçok görüşün ortak buluşma noktası olarakta değerlendirilmektedir.

MOB Coin Yorum

MobileCoin Nedir? MOB Coin ağındaki işlemler özeldir, şifrelenir ve harici olarak izlenemez. Kullanıcının izni varsa, yetkili kişiler de gönderiye erişebilir. Dolayısıyla tam gizlilik ve güvenlik açısından başarılı olduğu söylenebilir. MOB Coin incelemeleri, hızlı işlem süreleri, mobil cihazlarda aktif kullanımı, minimum enerji tüketimi ve maksimum gizlilik nedeniyle oldukça olumlu. Kripto para analistlerinin açıklamalarına baktığımızda MOB coin’in her alanda aktif olarak kullanıldığı iddialarının şimdilik rayına oturduğu kanaatine varıyoruz. Böylelikle pazar hacminin her geçen gün arttığı bilinmektedir. Ancak arzını düzenli olarak artıran sanal para birimimiz tatmin edici bir değer gelişimi gösterememiştir. Gelecekte arzın azalacağını biliyoruz, dolayısıyla bu sorun da ortadan kalkacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!