BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Tony Gallippi Kimdir?

0 20

Tony Gallippi yaptığı girişimler neticesinde hem insanların hayatını kolaylaştırmış hem de bu alandan kendi zenginliğini elde etmeyi başarmış; zeki bir girişimcidir.

Tony Gallippi Hayatı

Aslen Baltimore’lu olan Tony Gallippi, robot ve robotik teknolojiler hususunda çalışmakta olup bu sektörde satış ve pazarlama işleri ile ilgilenmekteydi. Kariyerini bu alanda müdürlük ile taçlandırsa da sonraki süreçte kriptografi ile ilgili oluşan çeşitli gelişmeler ilgisini çekmeye başlamıştı. Ve bu alanla ilgili araştırmalar hususuna meyil alarak; kariyer basamaklarını bu sektöre doğru taşımayı düşündü.

Georgia Teknoloji Enstitünün Makine mühendisliği bölümünde eğitim hayatını tamamlayan girişimci ruhlu Tony, bu bölümde okurken arkadaşlık kurduğu Stephen Pair ile tanıştı. Bu arkadaşı ile daha sonraki zaman diliminde, kurucu ortak olarak BitPay uygulamasını geliştirme çalışmalarında bulundular. BitPay, bitcoin hususunda ödeme sistemi ve işlemcisi olarak piyasaya giren ilk girişimler arasında olmuştur. Çünkü henüz bitcoin sistemi yeni gelişim aşamasında olduğu dönemlerdeydi.

Tony Gallippi ve BitPay Uygulaması

Tony Gallippi bitcoin kripto para dünyası için geliştirdiği ödeme sistemi sayesinde pek çok insanın bu dünyayı kolay şekilde kullanabilecekleri bir platform oluşumu sunar. Bu sayede dünya üzerinde bulunan pek çok insanın, sahip oldukları bitcoin ve altcoin varlıklarını saklamak, alım satım gibi işlemleri kolaylıkla ve güvenle yapmalarını sağlamak için kullanabilecekleri bir platform sahibi oldu. Bu platform bitcoin ödeme sistemi olarak geliştirilen BitPay adlı bir şirket olmuştur. Bu oluşum sayesinde pek çok gerçek kişi ve tüzel kişi olan şirketler ile anlaşmalar imzaladı. Böylece ve bitcoin dijital para borsasına yaptığı yatırımlar sayesinde zaman içinde, adını kripto para borsası ile zengin olanlar listesine yazdırmayı başarmıştır.

Tony Gallippi sahip olduğu servet düzeyinin yaklaşık olarak şuan için 60 milyon dolar olduğu düşünülmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.