Ben Lawsky Kimdir?

Ben Lawsky
Ben Lawsky
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ben Lawsky asıl adı Benjamin Meijer Lawsky olan ve 14 Nisan 1970 doğumlu bir insandır. Abd’nin Kaliforniya eyaletinin San Diego tarafında gözlerini dünyaya açarak; dönemimizde önemli şahsiyetler arasında adını duyuran bir insan olmayı başarmıştır.

Ben Lawsky Hayatı

Annesi bir şirkette bilgisayar sistem analisti olarak çalışırken, babası ise sağlık sektöründe radyolog olarak görev yapmaktaydı. Ben Lawsky ise eğitim hayatını Columbia kolejinden sonra Hukuk okuyarak tamamlamıştır. 2001 yılına kadar ki süreçte Washington bölgesinde bulunan Charles E. Schumer adlı bir Senatör’ün baş danışmanı olarak görev almıştır. Bu alandaki çalışmaları sonrası New York’da bulunan başsavcılıkta üst düzey bir kadroda yetkin işlerde bulundu. Yine bu dönemde Vali Andrew Cuomo’nun Genelkurmay Başkanı olarak bir görev yetkisinde bulunmuştur.

Kariyeri New York doğu bölgesinde katip olarak başlamış, güney bölgesine Abd avukat yardımcısı olarak geçmiş ve hukuk alanında yetkinliklerini sürdürerek bir üstte sayılan değerli kadrolarda görevler almıştır.

24 Mayıs 2011 yılında oy birliği ile New York şehrinde ilk olarak Finansal Hizmetler Müfettişi olarak belirtilen görev için atandı. Yine aynı yıl bu görevden eyalet bankacılık, sigortacılık ve finansal hizmetler departmanı adlı yeni bir alana yönelerek Bankalar Vekili Müfettişliği kadrosuna atandı. Ve Vali Andrew’in görevlerinden biri olan girişimlerine liderlik ederek yardımda bulundu.

Ben Lawsky’nin Bitcoin ile Tanışması

Ben Lawsky Mali hizmetler müfettişi olarak çalıştığı dönemlerde iyi derecede maaş alıyordu. Amerika’da, bitcoin saklama ve kripto para borsalarını etkileyen konularda ilk kez düzenlemeler getirebilme hususunda yetki sahibi edilerek kredilendirildi. O süreç akabinde artık bitcoin’in görünen yüzü olarak tanınmaya başladı. Bu alanda aldığı bir takım yetki ve görevleri sayesinde, çeşitli etkilerde bulundu. BitLicense düzenlemelerinin başında ve bulunan Ben, sayılı zenginlerden oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!