Toncoin Nedir? Toncoin Ne İşe Yarar? [ 6 Başlıkta İnceleme ]

Toncoin Nedir
Toncoin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toncoin Nedir?

Toncoin Nedir? Toncoin Gizlilik odaklı açık kaynaklı mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kurucuları tarafından oluşturulan Toncoin (TON), Katman 1 blockchain ağıdır. Şebeke, düşük gaz tarifeleri, kullanıcı dostu uygulamalar ve yüksek ölçeklenebilirlik özelliklerine sahiptir. Web sitesine göre, proje yüksek ölçeklenebilirliğe ve parçalanmaya sahiptir. Ancak, öncelikle Web3 uygulama geliştirme için tasarlanmıştır. TON, Ağustos 2021’de kuruldu ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüdü. Bugün, kripto para piyasa değerine göre 26. sırada yer almaktadır.

Toncoin, performans ve güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilmesini sağlayan esnek bir mimariye sahiptir. Web sitesine göre, protokol şimdiye kadar milyonlarca işlemi gerçekleştirdi. Ağ, bir hisse kanıtı konsensüs mekanizması üzerinde çalışıyor ve Ethereum 2.0 ve Solana’dan daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, verimlilik ve çok yönlülük açısından yukarıdaki ağlardan daha iyi performans gösterdiğini söylüyor. Toncoin bugün çok hızlı olduğunu defalarca kanıtladı.

Toncoin Ne Sunar?

Toncoin Nedir? Toncoin Merkezi olmayan bir Katman 1 blok zinciri ağı olan Toncoin, ölçeklenebilirliğini “blok zincir parçalama” teknolojisine borçludur. Bu, aynı ağ üzerinde birden fazla blok zincirinin nasıl kullanılabileceğidir. Bu nedenle, her Toncoin blok zincirinin kendi kullanım durumu vardır. Biri yönetişim sağlar, diğeri ise kayıt işlemini gerçekleştirir. TON’un ağı şu anda bir master, bir work ve bir shard zincirinden oluşuyor. Bu, işi birden fazla zincire dağıtarak daha yüksek hızlara izin verir.

Sharding zaten Zilliqa gibi diğer popüler projeler tarafından kullanılıyor. Büyük ağlardan biri olan Ethereum da yakın gelecekte hayata geçirilecek. Toncoin Nedir? Toncoin, parçalama teknolojisine ek olarak, hisse ispatı mutabakat mekanizması yoluyla ölçeklenebilirliği de geliştirir. Bu nedenle ağ, “staking” adı verilen bir işlem aracılığıyla ağ doğrulayıcılarını kullanır. Bu doğrulayıcılar ağınızın güvenliğini sağlar. PoS, diğer yöntemlere göre çok daha fazla enerji verimli bir mekanizmadır.

Toncoin Geleceği!

Toncoin’in geleceği ile ilgili olarak, Toncoin ağının katılımcıları tarafından yönetildiği belirtilmelidir. Toncoin ağındaki değişiklikler, tüm katılımcıların onayını gerektirir. Bu geliştirici, projenin kodunu güncellemekten sorumludur. Toncoin Nedir? TON ağı, proje üzerinde çalışan bir insan topluluğunu da içerir. Toncoin ağı nasıl çalışırsa çalışsın, katılımcılar tarafından kontrol edilir. Bu, Toncoin tabanlı sistemi bir demokrasiye çok benzer hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Toncoin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları Neler?

TONCOIN avantajları şunlardır:

  • Gelecek dönemde kripto piyasaları için ihtiyaç duyulacak birçok soruna çözüm üretmeye çalışmaktadır.
  • Uzun vade için istikrarlı bir araç olarak değerlendirilir bir projedir.
  • Web 3.0 ile gelecek yeniliklerin popülerliğini artırması beklenmektedir.

Dezavantajları Neler?

TONCOIN dezavantajları şunlardır:

  • Orta ve kısa dönem yatırım için beklenen seviyede kar getirmeyebilir.
  • Gelecek tahminleri olumlu olsa da risk iştahı yüksektir.
  • Sistem ve altyapı kaynaklı sayısız hata görülebilir.
  • Fiyatlarında da etkilenmesine neden olan gelişime açık bir projedir.
  • Sert fiyat dalgalanmaları yaşanabilir.

Toncoin Projesi

Toncoin Nedir? Diğer kripto para birimlerinin aksine Toncoin’in Toncoin projesindeki yöneticiler tarafından değil, ağ katılımcıları tarafından kontrol edildiğini unutmayın. Bu kullanıcıların her biri kendi TON parasını yönetme hakkına sahiptir. Bu, TON ağının dağıtılmış yapısı nedeniyle ek bir avantajdır. Bu, ses ağını değiştirmenin tüm katılımcıların onayını gerektirdiği anlamına gelir. Toncoin topluluğuna dahil olanlar, Toncoin topluluğunun merkezi olmayan bir para birimi olduğunu bilmeleri gerekir.

Toncoin Yorum

Toncoin Nedir? Tongcoin yorumları ve tongcoin telegramları gibi arama sorguları, kullanıcıların çeşitli bilgilere erişme gereksinimlerini ortaya çıkaran kavramlardır. Bu aynı zamanda varil kristal madeni para kavramını da içerebilir. Ton Coin topluluğu, projenin açık kaynak sürümünü geliştirmeye devam ediyor. Proje Anatoliy Makosov ve EmelyanenkoK tarafından yönetiliyor. Tone Foundation, projeler üzerinde çalışan bağımsız harici geliştiricilerden oluşan bir topluluktur.

Ağ açık kaynak olduğundan, Toncoin ağındaki herhangi bir değişiklik tüm katılımcıların onayını gerektirir. Geliştirici topluluğu, bir çıkar çatışması ortaya çıkmadığı sürece gerekli değişiklikleri yapacaktır. Tongcoin yeni bir para birimidir, ancak kripto para birimi topluluğunda popülerlik kazanmaktadır. TON ağları daha fazla kullanıcı kontrolü ve daha fazla seçenek sunar. Bu proje, ekosistem içindeki işlemleri kontrol eden tek bir toncoin kripto para birimine sahip merkezi olmayan bir projedir. Toncoin Nedir? TON, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir. Merkezi olmayan bir Toncoin toplulukları ağı, Toncoin topluluğunun daha hızlı ve daha verimli büyümesini sağlayacaktır.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!