Tim Draper Kimdir?

Tim Draper
Tim Draper
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tim Draper 11 haziran 1958 doğumlu risk sermayedarı olarak tanınmış bir iş adamıdır. Aslen Abd Kaliforniya eyaletinden gelmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Girişim kapitalisti olarak aktif görev almıştır ve halen görevlerini sürdürmektedir.

Tim Draper Hayatı

Tim Draper, babasının Draper & Johnson I. Company kurucusu olduğu söylenir. Ayrıca  ABD ithalat ile ihracat bankasının eski başkanı olarak görevlerde bulunmuştur.  Büyükbabası ise 1958 dönemlerinde NATO’nun büyükelçiliği görevinde bulunmuş bir insandır.

1980 yılında okul hayatını tamamlayıp Elektrik Mühendisliği bölümünü tamamlayan Draper, 1984 yılında da Harvard üniversitesinde katıldığı kurslar neticesinde derece almıştır. Sonrasında pazarlama mühendisi olarak staj yapmıştır. Heidi Roizen adlı bir arkadaşı ile birlikte o dönemlerde oldukça popüler olan ve kampüs masa oyunu olarak bilinen; Stanford – The Game oyununun mucidi oldular ve ulusal basın manşetlerinde ismen yer almayı başardılar.

Tim Draper Nasıl Zengin Olmayı Başardı?

Tim Draper risk sermayedarı olarak nam salmış ve bu alanda kurulum sunan Draper Fisher Jurvetson adlı şirketin kurucu ortakları arasında yer alır. Draper şirketi bilinen ve üst düzey olan pek çok şirkete çeşitli yatırımlar yapması sayesinde ciddi servetler kazanmayı sağlamıştır. Bu şirketler arasında Hotmail, Tesla, Baidu, Skype gibi bilinen ünlü şirketler yanı sıra 2014 yılında yaptığı yatırımlar arasında; bitcoin borsası da yer almaktaydı.

Yine 2014 yılı içerisinde, Bitcoin alanında büyük adımları ve şirketi adına yatırımları söz konusu olmuştur. Şöyle ki bu yıl içerisinde Silk Road karaborsası kapatılmış ve sermayesine ise Abd tarafından el konularak bir müzayede düzenlenmiş ve satışa sunulmuştu. Borsada bulunan 29.656 bitcoini Tim Draper piyasa değerinin daha düşük seviyeleri üzerinden ve yaklaşık olarak 19 milyon dolar gibi bir fiyat ile satın aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!