BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Andreas Antonopoulos Kimdir?

0 25

Andreas Antonopoulos Bitcoin hocası adı ile ün kazanmış bir girişimci ruhlu insandır. 1972 yılında doğmuş ve teknoloji girişimcisi olarak iş gören ve teknoloji yazarıdır denilebilir.

Andreas Antonopoulos Hayatı

Aslen Londra, Birleşik Krallık doğumlu olarak dünyaya gözlerini açmış olsa da, sonradan Yunanistan’ın Atina şehrine doğru taşınarak çocukluk zaman dilimlerini o bölgede geçirmiştir. Lise dönemlerine geldiğinde ise (yaklaşık 17 yaşlarında olduğu zamanlar) İngiltere’ye ikamet etmiştir. University College London’dan; Bilgisayar bilimleri ve veri iletişimi bölümü ile birlikte aynı zamanda, ağlar ve dağıtılmış sistemler alanlarından eğitim ve belge almanın yanı sıra; derece ile eğitimlerini tamamlamıştır.

Andreas Antonopoulos’un Bitcoin ile Tanışması

Andreas Antonopoulos yaklaşık olarak 2011 yılına değin, Nemertes R. Adlı şirkette kurucu ortaklarından olarak; kıdemli düzeyde başkan yardımcılığı görevi ile uğraşmaktaydı. 2003 yılından 2011 yılına kadar bu iş ile uğraştığı dönemde, bilgisayar güvenliği konusunda çeşitli araştırma ve uğraşlarda bulunmaya başlamıştı. Bu süreçte bitcoin konusunda da bilgiler edinmeye başlamıştı. 2012 yılında, adeta bitcoinin aşığı durumuna gelmiş oldu. Ve serbest danışman görevi ile bitcoin hususunda konferans, söyleşi ve çeşitli oturumlara katılarak; insanlara bitcoini tanıtmaya, özellikle yenş başlayanlara öğretmeye ve hatta gönüllü olarak bu husus ile ilgili makaleler yazmaya başladı.

Andreas Antonopoulos bitcoin hususunda bir kaç konuda, danışmanlık hizmeti vermektedir ve bu durumu canı gönülden yapmaktadır. 2014 yılının ocak ayında, Blockchain.info adresinde çalışmaya başlamış ve baş güvenlik olarak iş görmüştür. Yine aynı yılın nisan ayında, yazdığı bir makalesinde bitcoin mucidi olarak bilinen Nakamoto için bağış toplama kampanyası başlattı. Bu sayede toplamda o dönem için yaklaşık olarak 23.000 Abd doları değerinde bitcoin toplanmasına vesile oldu.

Bitcoin hususunda yaptığı çalışmalar ve etkinlikler ile birlikte, emeği geçen ve zenginler arasında yer alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.