Andreas Antonopoulos Kimdir?

Andreas Antonopoulos
Andreas Antonopoulos
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Andreas Antonopoulos Bitcoin hocası adı ile ün kazanmış bir girişimci ruhlu insandır. 1972 yılında doğmuş ve teknoloji girişimcisi olarak iş gören ve teknoloji yazarıdır denilebilir.

Andreas Antonopoulos Hayatı

Aslen Londra, Birleşik Krallık doğumlu olarak dünyaya gözlerini açmış olsa da, sonradan Yunanistan’ın Atina şehrine doğru taşınarak çocukluk zaman dilimlerini o bölgede geçirmiştir. Lise dönemlerine geldiğinde ise (yaklaşık 17 yaşlarında olduğu zamanlar) İngiltere’ye ikamet etmiştir. University College London’dan; Bilgisayar bilimleri ve veri iletişimi bölümü ile birlikte aynı zamanda, ağlar ve dağıtılmış sistemler alanlarından eğitim ve belge almanın yanı sıra; derece ile eğitimlerini tamamlamıştır.

Andreas Antonopoulos’un Bitcoin ile Tanışması

Andreas Antonopoulos yaklaşık olarak 2011 yılına değin, Nemertes R. Adlı şirkette kurucu ortaklarından olarak; kıdemli düzeyde başkan yardımcılığı görevi ile uğraşmaktaydı. 2003 yılından 2011 yılına kadar bu iş ile uğraştığı dönemde, bilgisayar güvenliği konusunda çeşitli araştırma ve uğraşlarda bulunmaya başlamıştı. Bu süreçte bitcoin konusunda da bilgiler edinmeye başlamıştı. 2012 yılında, adeta bitcoinin aşığı durumuna gelmiş oldu. Ve serbest danışman görevi ile bitcoin hususunda konferans, söyleşi ve çeşitli oturumlara katılarak; insanlara bitcoini tanıtmaya, özellikle yenş başlayanlara öğretmeye ve hatta gönüllü olarak bu husus ile ilgili makaleler yazmaya başladı.

Andreas Antonopoulos bitcoin hususunda bir kaç konuda, danışmanlık hizmeti vermektedir ve bu durumu canı gönülden yapmaktadır. 2014 yılının ocak ayında, Blockchain.info adresinde çalışmaya başlamış ve baş güvenlik olarak iş görmüştür. Yine aynı yılın nisan ayında, yazdığı bir makalesinde bitcoin mucidi olarak bilinen Nakamoto için bağış toplama kampanyası başlattı. Bu sayede toplamda o dönem için yaklaşık olarak 23.000 Abd doları değerinde bitcoin toplanmasına vesile oldu.

Bitcoin hususunda yaptığı çalışmalar ve etkinlikler ile birlikte, emeği geçen ve zenginler arasında yer alır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!