BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Tezos Alınır mı? Tezos Fiyatı, Piyasa Değeri

0 17

Zincir üzerinde yönetişime izin veren yeni bir merkezi olmayan blok zinciri olan Tezos alınır mı noktasında yatırımcılar, yatırım yapmanın güvenilir olup olmadığını merak ediyor.

Tezos Kurucusu

Akıllı sözleşmeler dahilinde, eşler arasında işlemleri yürüten ve merkeziyetçi olmayan açık kaynaklı blok zinciri Tezos (XTZ), hisse kanıtı üzerinden çalışıyor. Johann Gevers tarafından Tezos Vakfı bünyesinde Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından, 2014 yılında tasarlandı.

Tezos Güvenilir mi?

Tezos blok zinciri; akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dAPP) oluşturulmasını sağlayan bir platformdur. Yatırımcılar Tezos alınır mı konusunda, güvenlik ve istikrar sağlayan bir hisse kanıtı konsessüs algoritması üzerine kurulu olduğundan, güvenli şekilde yatırım yapabilir.

Hard fork’lara ihtiyaç duymayan ağa yükseltmelere izin veren Tezos, kendi kendini değiştiren bir protokol sunar. Bu, Tezos’u bir iş kanıtı algoritmasına dayanan, diğer blok zincirlerinden daha güvenilir hale getirir.

Tezos Piyasa Fiyatı Piyasa Değeri

Kendi kendini değiştiren bir sistem olarak tasarlanan kripto para birimi Tezos alınır mı konusunda, uzun vadeli yatırım için satın alınıp alınmayacağı, son birkaç aydır fiyatının dalgalı olması dolayısıyla, çok da uygun görülmüyor.

Bunun yanında; kendi kendini değiştirdiği ve hard fork gerekmeden yükseltilip değiştirebileceği için, istikrarlı hali, uzun vadeli yatırımcılar için, daha arzu edilen bir seçenek olarak da uzmanlar tarafından belirtiliyor.

İş kanıtı yerine hisse kanıtı kullanması; diğer seçenekler kadar enerji yoğun olmadığı ve uzun vadede daha sür dürülebilir olduğu anlamına gelir. Diğer yandan Tezos (XTZ) dolaşan tedarik olarak 898.972.291 XTZ olurken; işlem hacmi 56.931.960.77 USD oldu.

Tüm zamanların en düşük seviyesi 0.31 USD olurken; tüm zamanların en yüksek seviyesi 9.18 USD oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.