BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Swing Trading Nedir?

0 16

Salıncak ticareti olarak adlandırılan Swing Trading, Elliot dalga analizi sağlamak için, hareketli ortalamaları kullanan popüler bir günlük ticaret yöntemidir. Önceden belirlenen bir aralıkta, alım satım yaparak, menkul kıymetin fiyatındaki dalgalanmalardan kar edilir.

Swing Ticareti Nedir?

Yatırımcılar, potansiyel giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için, hareketli ortalamalar ve Bollinger bantları gibi teknik göstergeler kullanılır. Bu yüzden Swing Trading nedir, bu ticareti yapmak isteyenler için önemlidir.

Swing ticareti; dayanak varlığın yönlü hareketlerine dayanan, popüler bir günlük ticaret şeklidir. Amaç; bir ralli ya da fiyat düşüşü yakalama umuduyla, varlığı önceden belirlenen bir zaman dilimi içinde, alım satım yaparak, kar elde etmektir.

Swing Ticareti Nasıl Yapılır?

Yatırımcılar birçok farklı ticaret yapabilir. Yapılabilecek ticaret türlerinden biri olan Swing Trading nedir noktasında; bir anlamı da salıncak ticareti olan ticaret türünün nasıl yapıldığı önemlidir.

Günlük ticaret yaparken;

  • Genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişen, kısa bir süre içinde, menkul kıymetlerin alım ve satımını içeren aktif ticaret türü kullanılır.
  • Ticarette amaç; bir menkul kıymette düşükten alıp, yüksekten satarak kazanç elde etmektir.
  • Bir menkul kıymet satın alıp, fiyatı yükseldiğinde satarak ya da bir menkul kıymeti kısa devre yaparak ve ardından fiyat düştüğünde geri alarak Swing ticareti gerçekleştirilir.

Hızlı kar elde etmek isteyen tüccarlar için salıncak ticareti olarak adlandırılan Swing Ticareti, günlük ticaret anlamına gelir. Hisse senetlerinde büyük pozisyonlar almayı ve ardından bunları hızlı bir şekilde karla satmayı içeren, bir ticaret yöntemidir.

Swing Ticaretinin Avantajları Nelerdir?

Yatırımcılar günlük ticaret yaparken, Swing Trading nedir noktasında, bazı özellikleri anlamalıdır. Swing ticaretinin bazı avantajları bulunuyor.

  • Tüccarın pozisyonlarını, dakikalar ya da saatler yerine, günler ya da haftalar boyunca elinde tuttuğu bir günlük ticaret yapılabilir.
  • Daha küçük fiyat hareketlerine izin verir. Bu da daha az riskle kar elde edilebileceği anlamına gelir.
  • Salıncak ticareti ya da günlük ticaret yaparken, trendleri takip etmek daha kolaydır. Bu da onu, günlük ticaretten daha muhafazakar bir seçenek haline getirecektir.

Salıncak ticareti ya günlük ticaret; yatırımcıların daha uzun süre pozisyon tutmalarına izin vererek, onlara daha büyük karla elde etme fırsatı sunar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.