Swing Trading Nedir?

Swing Trading Nedir
Swing Trading Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salıncak ticareti olarak adlandırılan Swing Trading, Elliot dalga analizi sağlamak için, hareketli ortalamaları kullanan popüler bir günlük ticaret yöntemidir. Önceden belirlenen bir aralıkta, alım satım yaparak, menkul kıymetin fiyatındaki dalgalanmalardan kar edilir.

Swing Ticareti Nedir?

Yatırımcılar, potansiyel giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için, hareketli ortalamalar ve Bollinger bantları gibi teknik göstergeler kullanılır. Bu yüzden Swing Trading nedir, bu ticareti yapmak isteyenler için önemlidir.

Swing ticareti; dayanak varlığın yönlü hareketlerine dayanan, popüler bir günlük ticaret şeklidir. Amaç; bir ralli ya da fiyat düşüşü yakalama umuduyla, varlığı önceden belirlenen bir zaman dilimi içinde, alım satım yaparak, kar elde etmektir.

Swing Ticareti Nasıl Yapılır?

Yatırımcılar birçok farklı ticaret yapabilir. Yapılabilecek ticaret türlerinden biri olan Swing Trading nedir noktasında; bir anlamı da salıncak ticareti olan ticaret türünün nasıl yapıldığı önemlidir.

Günlük ticaret yaparken;

  • Genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişen, kısa bir süre içinde, menkul kıymetlerin alım ve satımını içeren aktif ticaret türü kullanılır.
  • Ticarette amaç; bir menkul kıymette düşükten alıp, yüksekten satarak kazanç elde etmektir.
  • Bir menkul kıymet satın alıp, fiyatı yükseldiğinde satarak ya da bir menkul kıymeti kısa devre yaparak ve ardından fiyat düştüğünde geri alarak Swing ticareti gerçekleştirilir.

Hızlı kar elde etmek isteyen tüccarlar için salıncak ticareti olarak adlandırılan Swing Ticareti, günlük ticaret anlamına gelir. Hisse senetlerinde büyük pozisyonlar almayı ve ardından bunları hızlı bir şekilde karla satmayı içeren, bir ticaret yöntemidir.

Swing Ticaretinin Avantajları Nelerdir?

Yatırımcılar günlük ticaret yaparken, Swing Trading nedir noktasında, bazı özellikleri anlamalıdır. Swing ticaretinin bazı avantajları bulunuyor.

  • Tüccarın pozisyonlarını, dakikalar ya da saatler yerine, günler ya da haftalar boyunca elinde tuttuğu bir günlük ticaret yapılabilir.
  • Daha küçük fiyat hareketlerine izin verir. Bu da daha az riskle kar elde edilebileceği anlamına gelir.
  • Salıncak ticareti ya da günlük ticaret yaparken, trendleri takip etmek daha kolaydır. Bu da onu, günlük ticaretten daha muhafazakar bir seçenek haline getirecektir.

Salıncak ticareti ya günlük ticaret; yatırımcıların daha uzun süre pozisyon tutmalarına izin vererek, onlara daha büyük karla elde etme fırsatı sunar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!