BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Stephen Pair Kimdir?

0 23

Stephen Pair bitcoin kripto para borsasının erken döneminde; ödeme sistemi ile işlemcisi olarak piyasaya sürülen BitPay sisteminin kurucu ortaklarından birisidir.

Stephen Pair Hayatı

Stephen Pair Georgia Teknoloji Enstitüsü alanında Makine mühendisliği eğitimi görmekteydi. Bu dönemlerde yeni yeni piyasaya girmiş ve adını duyurmaya çalışan bitcoin dijital para borsası, dikkatini çekiyordu. Okul yıllarında tanışmış oldukları arkadaşı Tony Gallippi ile sonraki yıllar içerisinde, bir çeşit bitcoin ödeme sistemi ile işlemcisi olarak iş görmeyi sağlayan BitPay sistemini birlikte geliştirdi ve kurmayı başardılar. Sistem bitcoin kripto para borsası için güzel bir adım olmayı başardı çünkü henüz emekleme aşamasında olan dijital borsa için, hayatı kolaylaştırıcı olarak yardımcı olmuştur. Bu sayede insanların da kullanım durumları artarak, sisteme karşı ilgi gelişmiş olması adına da bir bakıma farklı boyutta katkı sunulmuş oldu.

BitPay sistemi ve Stephen Pair

Stephen Pair arkadaşı ile kurduğu ve kurucu olarak aktif görev aldığı sistem sayesinde adını duyurmayı başarmış ve bitcoin kripto para borsasında zengin olan insanlar arasına girmiştir. BitPay sistemi, bitcoin kripto para borsası henüz yeni canlandığı ve bir bakıma henüz emekleme döneminde sayıldığı sırada geliştirilmiş bir platform oldu. Yıl olarak 2011 dönemine denk geldiğini söylemek mümkün olacaktır.

BitPay; bitcoin için küresel ölçekte olarak işlemlerin daha kolay, hızlı ve güvenilir olmasına aynı zamanda işlemlerin ücret bazında da ucuz olmasına olanak tanır. Bitcoin erken döneminde geliştirildiği için adeta dijital para hususunda finansal endüstri devrimi olmuştur denilebilir. Dolayısı ile hem bitcoin sistemi hem de kullanıcı insanlar için büyük bir kolaylık sunması sayesinde; hem bitcoin piyasası gelişim sağlarken hem de BitPay sistemi dünya çapında popüler bir hale gelmiş oldu. Sistem, halen aktif olarak iş görmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.