Steem Coin Nedir? Steem Nasıl Çalışır? [ 6 Başlıkta İnceleme]

Steem Coin Nedir
Steem Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steem Coin Nedir?

Steem Coin Nedir? Steem, blockchain platformu olarak bilinen Steemit’e dayalı bir madeni para ve kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Steemit platformu canlı, dinamik ve sürekli büyüyen bir ekonomi yaratarak mevcut sosyal medya anlayışımızı yeniden şekillendirmeyi hedefliyor. Steemit kullanıcıları bu nedenle oluşturdukları içerik için ödüllendirilir. Steemit ağı, günlük olarak yeni Steem birimleri üretir ve bunları kullanıcılara sunar. Kullanıcılar bu jetonları çeşitli kripto para borsalarında kullanabilirler. Peki bu tokenlar nasıl dağıtılıyor Kullanıcılar, platformda başka kişilerin gönderilerini beğenme, yorum yapma, oylama gibi etkinlikler karşılığında Steem token kazanabiliyor. Haziran 2016’dan bu makalenin yazıldığı tarihe kadar kullanıcılara toplam 40.154.371$ para ödülü dağıtılmıştır.

Steem Coin Nedir? Benzersiz Steem blockchain dijital varlığı adı verilen Smart Media Token (SMT) sayesinde herkes çevrimiçi içeriğini paraya çevirebilir. Ethereum blok zincirinde SMT ile ERC20 belirteçlerini karşılaştırabilirsiniz. Ancak SMT, Proof of Mind (PoB) adı verilen farklı bir algoritma ile çalışır. Ek olarak, SMT’nin dijital içerik oluşturucuları ödüllendirmek için kullanılabilecek bir ödül dağıtım sistemi vardır.

Steem Nasıl Çalışır?

Steem Coin Nedir? Steem pek çok aktif kullanıcısı olan Steemit.com, gücünü Steem blok zincirinden alan sosyal medya platformlarından biridir. Steem blok zincirine dayalı olarak, web sitenizdeki tüm veriler sabit bir deftere kaydedilir. Ek olarak kullanıcılar, platforma yaptıkları katkılardan dolayı Steem token kullanarak ödüller de kazanabilirler. Kullanıcıların oluşturdukları içeriği paraya dönüştürmelerini sağlar. Başka bir deyişle, Steemit platformunu bir başka popüler web sitesi olan Reddit ile karşılaştırabilirsiniz. Ancak Steemit, içerik sağlayıcıları ödüllendirmek için Reddit’ten ayrılıyor.

Steem Coin’in Özellikleri Nelerdir?

Steem Coin, ücretsiz işlemler, ölçeklenebilirlik ve hızlı işlemlere olanaklar sağlar. İnternet sitelerindeki açıklamalarına göre, Bitcoin ve Ethereum’un toplam işlem sayısından daha fazladır. Türkiye’nin en çok yatırımcısına sahip olan Dyorex kripto para borsası hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, günümüzde çok sık kullanılan sosyal platformlara rakip olarak oluşturulmuş platformların çoğunlukla kullandığı blockchain altyapısına ve kripto parasına sahiptirler. Örnek olarak blog platformu Steemit, video platformu DTube ve açık kaynak kodlu projeleri fonlayan Utopian bilinen Steem Coin tabanlı projelerdir.

Sosyal amaçlı bir proje olarak çıkması olarak, Steem tabanlı blog ve yayın platformları üzerinden içerik üreticileri, ürettikleri içeriğin kalitesine göre Steem Coin alarak emeklerinin karşılığını alabilme imkânı sağlamaktadır.

Steem Ne İşe Yarar?

Steem Coin Nedir? Steem Coin ve Steem Dollar bir takas yoluyla alınıp satılabilir. Ancak Steam Power satılamaz. teem Power, yalnızca STEEM satın alırsanız ve yönetişime katılırsanız kullanılabilir. STEEM benim değil. Jetonlar bu nedenle Steem Power sahiplerine, içerik oluşturuculara ve küratörlere havadan atılacaktır. Yaratıcılar ve Küratörler diğer içeriklere oy verir ve yorum yapar Bir içerik oluşturucu olarak ödemeniz, Steem Doları ve Steem Power’ın bir kombinasyonudur. Bir İçerik Küratörü olarak içerik oluşturucu tarafından tahsis edilen Steem Gücünün bir kısmını kazanabilirsiniz. Her iki durumda da, yarattığınız için ödüllendirilirsiniz.

Steem Blok Zinciri Nasıl Çalışır?

Steem Coin Nedir? 2016 yılında Ned Scott ve BitShares yaratıcısı Dan Larimer tarafından kurulan Steem blok zinciri , ” yayıncıların içeriklerinden para kazanmaları ve topluluklarını büyütmeleri için bir ödül platformu ” olarak tanımlanıyor. Steem blok zinciri, ağın Smart Media Tokens olarak bilinen kendi dijital varlıkları için destek sağlar. Dijital içerik işletmeleri için tasarlanan SMT, çevrimiçi içeriğinizden para kazanmak ve kullanıcılarınızı uygun işlemleri yapmaya motive etmek için kullanılabilir. Platform kullanıcılarını, oylara ve beğenilere göre dağıtılan belirteçlerle içerik oluşturmaya ve düzenlemeye teşvik eden bir ödül algoritmasına sahiptirler.

Steemit Steem blok zincirinde çalışır ve birçok yönden Reddit’e benzer. Blockchain kullanarak bir sosyal içerik platformu oluşturmak için tasarlanmıştır. Kullanıcıların içerik oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. Diğer kullanıcılar da bu içeriği beğenerek ve oylayarak derecelendiriyor. Beğeni ve oy sayısına göre ağ, içerik oluşturucuya Steem Gücünü ve Steem Dolarını verir.

Steem Projesi ve Whitepaper

Steem Coin Nedir?  Steem teknik incelemesine göre, toplulukları büyüten ve bu toplulukları içerik paylaştığı için ödüllendirerek gelir akışları oluşturan bir sosyal blockchain çözümü olarak ortaya çıkıyor. Steemit gibi sosyal uygulamalar aracılığıyla gerçek dünya uygulamalarına güç sağlayan tek blockchain olmak, projenin ana hedefleri arasında öne çıkıyor. Temel olarak, web kullanıcılarına anında kazanç fırsatları sağlayan topluluk odaklı bir yapıya sahiptir.

Kullanıcıların çevrimiçi içerik yayınlaması ve kripto para birimlerinde ödeme alması için bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Protokol üzerinde, kullanıcıların kendileriyle etkileşim kurmasına ve ödül kazanmasına olanak tanıyan halka açık, teşvikli bir blok zincirinin olması, teknik makalede altı çizilen ayrıntılardan biri. Hem değer sağlamak hem de kullanıcıların sosyal medya ve kripto para birimlerinden yararlanmasını sağlamak birincil hedefler olarak görülebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!