Staking Nedir?

Staking Nedir
Staking Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Staking Nedir; Staking, kripto para borsası üzerinde satın alınan kripto birimlerinin saklı tutulma sistemidir. Bu sisteme yerleştirilen birimler transfer edilemez ve harcanmaz. Staking, Proof of Stake (POS) sisteminden gelen bir birimdir. Staking bünyesinde tutulan yatırımlar için platform tarafından yatırımcıyla ödül olarak kripto para verilir. Bu sistem ile arzulanan, işlem gücünün kontrol altında tutularak gereksiz harcamalardan korunmasıdır.  Staking işlemleri tüm kripto para birimleri için geçerli değildir.

Staking Özellikleri Nelerdir?

Staking özellikleri, kripto para borsasında yaşanan arz talep ilişkisinde kuracağı denge unsurudur. Yani staking bünyesinde tutulan birimlere piyasa içerisinde olan talep doğrultusunda birimin fiyatının artması söz konusudur. Bu durumda yatırımcının zarar etme ihtimali en az seviyeye çekilir. Staking özellikleri arasında yer alan başka bir unsur da kripto para birimlerinin kontrolünü gerçekleştirmektir.

Neden Belirli Kripto Paralarda Staking Var?

Tüm kripto paralar ile staking yapılmaz buna daha önce değinilmişti. Örneğin Bitcoin’de staking kullanılmaz. Bu konuda kripto para birimlerinin hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir. Peki neden belirli kripto paralarda staking var; çünkü büyük olarak adlandırılabilen birimlerin kendine ait bir uzlaşma mekanizmaları vardır. Böylece bu birimlerin iş ispatı ortaya çıkarılır yani dünyanın herhangi bir yerinde bulunan yatırımcı aynı parayı iki defa harcayamaz ve bu birimler bundan emindir. Gösterilen bu nedenlerden dolayı da staking işlemi bu birimlerde kullanımına gerek duyulmaz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!