Son Dakika Uyarısı: Bitcoin ve Kripto Paralar Yakında Çökebilir!

Bitcoin ve Kripto Paralar Yakında Çökebilir
Bitcoin ve Kripto Paralar Yakında Çökebilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Kripto Paralar Yakında Çökebilir; Kripto para birimleri düşüyor. Yatırımcılar küresel ekonomide bir yavaşlama konusunda endişelendikçe, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri değer kaybediyor!

Kripto para birimlerinin kralı Bitcoin, Kasım ayının başından beri düşüyor. Neden? Niye? Bazıları bunun Çin hükümetinin borsaları ve Bitcoin kullanımını çökerttiği için olduğunu söylerken; diğerleri küresel bir pazar düzeltmesinin devam ettiğine inanıyor.

Kripto Para Birimleri Serbest Düşüşte

Kripto para birimleri serbest düşüşte ve neden? En büyük ve en bilinen kripto para birimi Bitcoin ve arkasından Ethereum, büyük düşüş yaşıyor. Birçok uzman bunun sadece bir düzeltme olduğuna inanıyor ancak, bazıları kripto para birimleriyle ilgili temel sorunların daha ciddi olabileceğine inanıyor.

Amerika Üretici Fiyat Endeksinin verilerine göre Bitcoin fiyatı 19bin doların altına düşerken, ÜFE değeri ise, beklentinin üzerinde açıklama geldi. Yıllık üretici fiyat endeksi beklentisi %8.4 seviyelerindeyken, açıklama %8.5 olarak yapıldı.

ÜFE verisinin düşük olması, enflasyon beklentilerini iyileştirmesi bekleniyordu. Bu yüzden yatırımcıların, daha ileriki zamanlarda artacağı muhtemel olan oynaklığa (volatilite) karşı hazırlıklı olması gerektiği uyarısı yapıldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bitcoin olumsuz veriler dolayısıyla ani satışlara maruz kalırken, satışlar şu an için devam etmiyor. Kripto paralardaki kümülatif değer 923 milyar dolara düşerken, Bitcoin’in hakimiyeti ise 39.7 seviyelerinde dolaşıyor.

Ekim ayında FED toplantısı yapılmazken, Kasım ayındaki toplantıda birçok kararın alınacağı ve verilerin öneminden bahsedilecek. Bunun yanında FED, 2023 yılına kadar bu hızı devam ettireceğini açıkladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!