SolScan Nedir
SolScan Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SolScan Nedir? 

SolScan Nedir? Solscan, kullanıcıların Solana ağındaki adreslerin etkinliğini izlemesine ve görselleştirmesine olanak tanıyan bir blockchain analitik aracıdır. Solscan, yalnızca analitik veriler sağlamayı değil, aynı zamanda kullanıcıların Solana ağının nasıl çalıştığının temellerini anlamalarına yardımcı olmayı da amaçlar. Platform, öğreticiler ve kılavuzlar gibi eğitim kaynakları sunar. Solscan hala geliştirme aşamasındadır ve sürekli olarak yeni özellikler ekliyoruz. Son eklemeler arasında bir bahis ödülü hesaplayıcısı ve bir SOL değeri monitörü yer alır. Solscan ekibi, dünyanın dört bir yanından blockchain teknolojisi konusunda tutkulu olan gönüllülerden oluşuyor.

Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

SolScan Nedir? Solscan, olası güvenlik açıkları için Solidity kodunu taramanıza izin verir. Açık kaynaklıdır ve GitHub’da mevcuttur. Solscan’i kullanmak için Solidity derleyicisini kurmanız gerekir. Ardından Solscan deposunu klonlayın ve Solscan’i Solidity dosyasının yolu ile argüman olarak çalıştırın. Solscan, sorunu ayrıntılandıran bir rapor oluşturur ve güvenlik açıkları bulunursa olası çözümler önerir. Bazı durumlarda güvenlik açıkları solscan fix komutu çalıştırılarak otomatik olarak düzeltilebilir. Lütfen Solscan’in mükemmel bir araç olmadığını ve yanlış pozitifler bildirebileceğini unutmayın. Ancak, ciddi sorunların oluşmadığından emin olmak için blok zincirine yerleştirmeden önce Solidity kodunda çalıştırmanız önerilir.

SolScan Nasıl Çalışır?

SolScan Nedir? Solscan, belirli bir işlem, adres veya akıllı sözleşme için belirli bir kripto para biriminin blok zincirini tarayabilen bir araçtır. Bunu, gerçek zamanlı işlem verilerini ve Genesis bloğuna kadar giden geçmiş verileri görüntülemek için kullanabilirsiniz. Ek olarak Solscan, gönderici ve alıcı adresleri, miktarlar, gaz fiyatları ve daha fazlası dahil olmak üzere her işlem hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Solscan’i kullanmak için, ana sayfadaki arama çubuğuna istediğiniz kripto para senedi sembolünü veya sözleşme adresini girin. Daha sonra o para birimi için Solscan ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Solscan’in sunduğu çeşitli özellikleri keşfedebilirsiniz.

Örneğin, Blockchain Explorer’ı görüntülerken, ağda gerçekleşen tüm işlemleri görebilirsiniz. “Ara” işlevini kullanarak belirli bir işlemi, adresi veya akıllı sözleşmeyi de arayabilirsiniz. SolScan Nedir? Solscan, yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak, kripto para birimi kullanıcılarının yararlı bulabileceği çeşitli başka araçlar ve kaynaklar da sunar. Örneğin, sitenin kaynaklar bölümü, Solscan’in nasıl kullanılacağına dair çeşitli kılavuzlar ve eğitimlerin yanı sıra kripto para birimi endüstrisinin çeşitli yönleri hakkında bilgiler içerir. Genel olarak Solscan, hem deneyimli kripto para birimi kullanıcıları hem de yeni başlayanlar tarafından kullanılabilen güçlü bir araçtır. Belirli bir kripto para biriminin blok zincirini keşfetmenin bir yolunu arıyorsanız, Solscan denemeye değer.

SolScan’deki İşlemler

SolScan Nedir? SolScan süreçleri, kökü üstte ve yaprakları altta olan bir “ağaç” olarak görselleştirilir. Kök, çıkarılan ilk bloktur ve sonraki her blok, bir zincir oluşturarak bir veya daha fazla önceki bloğa bağlanır. Ana zincirin parçası olmayan bloklara “yetim” denir. Her işlemin hash adı verilen benzersiz bir tanımlayıcısı vardır. Karmalar, işlemleri tanımlamak için kullanılır ve ayrıca zincirdeki önceki tüm işlemlere bağlantı görevi görür. Hash fonksiyonları tek taraflıdır. Başka bir deyişle, bazı verileri hash etmek kolaydır, ancak hashten orijinal verileri oluşturmak imkansızdır. İşlemi gönderen, alıcının adresini, gönderilecek SOL miktarını ve ücreti sağlamalıdır. Bu ücret, işlemleri doğrulayan ve bunları bloklara dahil eden madencilere ödeme yapmak için kullanılır.

SolScan 1

Alıcının adresi, alıcının özel anahtarından türetilen Solscan genel anahtarıdır. Geçerli bir işlem oluşturmak için gönderici, alıcının ortak anahtarına sahip olmalıdır. Solscan’i kullanmak için bir Solana cüzdanına ihtiyacınız var. Solana Wallet, SOL özel anahtarlarını saklayan ve SOL gönderip almanızı sağlayan bir yazılımdır. Farklı cüzdanlar var ama hepsi aynı amaca hizmet ediyor. Cüzdanınızı aldıktan sonra, hesabınızı Solscan’de oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, cüzdanınızın genel anahtarını sağlamanız gerekecektir. Hesabınız oluşturulduktan sonra, Solscan SOL’u kullanarak işlem geçmişinizi gönderebilecek, alabilecek ve görüntüleyebileceksiniz.

SolScan Nedir? Solscan, güneş sistemini ticaret ve yönetmenin devrim niteliğinde yeni bir yoludur. Bununla gezegenleri, uyduları ve uzaydaki diğer nesneleri kolayca alıp satabilirsiniz. SolScan, güneş enerjisi nesneleri için tüm işlemleri ve en son fiyatları takip etmenizi sağlar. Solscan ayrıca, diğer tüccarlarla gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilmeniz için entegre bir sohbet sistemine sahiptir.

Solscan, Solana ticaretine başlamak isteyen herkes için mükemmel bir araçtır. Kullanımı kolaydır ve akıllı işlemleri ve Solana’yı yönetmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. SolScanner, portföylerini ve piyasalarını izlemesi gereken yatırımcılar ve tüccarlar için mükemmel bir çözümdür. SolScanner’ın gerçek zamanlı güncellemeleri ve uyarıları, daha iyi yatırım kararları almanıza ve rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olur.

Solana Yöneticisi, Proje Durumu Hakkında Konuştu - Bitcoin Sistemi

SolScan’i Neden Kullanmalı?

SolScan Nedir? Solscan ile portföyünüzü gerçek zamanlı olarak izleyebilir, piyasa değişikliklerinden haberdar olabilir, piyasa trendlerini analiz edebilir, şirket haberlerini takip edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Solscan herkes tarafından kullanılabilir, ancak öncelikle geliştiriciler ve blockchain araştırmacıları için tasarlanmıştır. Burada, aracın nasıl kullanılacağına ilişkin bir genel bakış verilmiştir. Ana sayfada, adresi girmek ve işlem geçmişini görüntülemek için bir arama çubuğu bulunur. Sayfanın üst kısmındaki İşlemler sekmesi, adresinize gönderilen ve adresinizden alınan tüm işlemleri gösterir. Adres Bilgileri sayfası, adresinizle ilgili verileri görüntüler. B. SOL bakiyesi, son dolar değeri ve toplam işlem sayısı. Belirli bir işlemi incelemek için Ayrıntılar bağlantısını tıklayın.

SolScan Nedir? Bu, işlemle ilgili bilgileri görüntüler. B. İçerilen bloklar, zaman damgaları, sonuçlar, imzalayanlar, ücretler, önemli işlemler ve önceki blokların hash’leri. Sayfanın üst kısmındaki İşlemler sekmesine tıklandığında, adrese gönderilen veya adresten alınan tüm işlemleri gösteren bir sayfa açılacaktır. Burada her işlemle ilgili bilgileri görebilirsiniz. B. İmza, Blok, Zaman Damgası, Sonuç, İmzalayan, Ücret, Ana İşlem ve Önceki Blokların Karma Değerleri. Bu adresle ilgili bilgileri görmek için ana sayfadaki arama çubuğuna bir adres yazın. Bu sayfada adresin SOL bakiyesi, son dolar tutarı, adres üzerinden yapılan toplam işlem sayısı gibi veriler yer almaktadır.

SolScan’in Riskleri

SolScan Nedir? Solscan yararlı bir araçtır, ancak %100 doğru olmadığını ve onu kullanmanın bazı riskleri olduğunu unutmamak önemlidir. Birincisi, Solscan akıllı sözleşmelerdeki tüm güvenlik açıklarını tespit edemez. Bunun nedeni, tarayıcının bilinen güvenlik açıklarından oluşan bir veritabanına dayanması ve sürekli olarak yenilerinin keşfedilmesidir. Bu nedenle, Solscan bir sözleşmeyi tarasa bile tüm güvenlik açıklarının bulunacağının garantisi yoktur. İkincisi, Solscan yanlış pozitif sonuçlar verebilir. H. Güvenlik açıkları, var olmadıkları durumlarda bile belirlenebilir. Sonuç olarak, akıllı sözleşmeler gereksiz yere değiştirilebilir veya yeniden yazılarak yeni güvenlik açıkları ortaya çıkarılabilir. Solscan, çevrimiçi etkinliğinizi izlemenize yardımcı olabilir. Bunun nedeni, yazılımın ağdaki cihazları tararken IP adreslerini kullanmasıdır. Bu bilgiler kişisel olarak tanımlanamaz, ancak çevrimiçi alışkanlıklarınızın bir profilini oluşturmak için kullanılabilir.

Solana Foundation Details FTX, SBF Financial Ties as SOL Struggles - Decrypt

SolScan Nedir? Solscan’in açık kaynaklı bir yazılım olduğunu ve herhangi bir özel organizasyon veya projeye bağlı olmadığını unutmamak önemlidir. Diğer araçlarla aynı düzeyde incelemeye tabi tutulmamıştır ve hatalardan veya güvenlik açıklarından arınmış olduğu garanti edilmez. Son olarak SolScan, ağınıza yönelik daha büyük bir saldırının parçası olarak kullanılabilir. Bunun nedeni, yazılımın savunmasız cihazları tarayabilmesidir. Bilgisayar korsanları Solscan’e eriştikten sonra, onu ağınıza saldırılar başlatmak için kullanabilirler. Özellikle Solscan, bu risklere rağmen akıllı sözleşmeleri araştırmak için yararlı bir araç olabilir. Diğer araç ve yöntemlerle birlikte kullanıldığında, olası güvenlik açıkları dağıtımdan önce belirlenebilir ve giderilebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!