Rusya Tarafından Kripto Para Borasına Engel

Rusya Tarafından Kripto Para Borasına Engel
Rusya Tarafından Kripto Para Borasına Engel
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Tarafından Kripto Para Borasına Engel; Rusya Federasyonu tarafından yapılan düzenleme ile birlikte 400 üzerinde işlem çifti ile birlikte hizmet sağlayan ve oldukça popüler olan kripto para borsası OKX’in Internet sitesine erişim engellendi. Hal böyle olunca da kullanıcılar tarafından ciddi sorunlar meydana geldi. Federal yasaya uygun olarak bu yasanın 15,3 maddesi gereği sahte bilgiler ve finans kredi kurucularına yönelik olarak potansiyel benzeri ve çeşitli nedenler gerekçe gösterilerek kısıtlanması gerektiği vurgulandı.  Aynı zamanda ise Rusların bu platforma tam olarak bir erişim sağlanamayacağı belirtildi. Paylaşılmış olan verilere göre ise OKX kullanıcı yoğun ise neredeyse çok fazla olarak Rusya’dan alındığı gözlemlendi. Rus kullanıcıların payının çok yüksek olmasına ek olarak OKX  üzerinde ciddi bir düşüş gözlenmiş oldu.

Rusya Daha Önce de Engel Sağlamıştı!

Rusya Federasyonu tarafından yapılan bu engel ilk engel değil elbette. Daha önce de Binance resmi web sitesini de Rusya erişim engeli sağlamıştı. Buna ek olarak ise daha sonra Binance tarafından yapılan itiraz ardından yasağa düzenleme gelerek yasak ortadan kalmıştı. Temmuz 2020 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Rus yasası ardından kripto para birimi hakkında mülk olarak sınıflandırıldığını belirtmişti. Aynı zamanda bu para birimi ülke de ödemeler amacı ile kullanılmamaktadır. OKX web site verilerine göre Rusya’dan çok kullanılan ülke olarak da 2. sırada Japonya yer alıyor. Bu bağlamda OKX nasıl bir süreç izleyeceği de merak konusu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!