Rollover Nedir?

Rollover Nedir
Rollover Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rollover Nedir; Rollever işlemi genel olarak finansal piyasalar üzerinde meydana gelen ve bu piyasa da kontratlar ile birlikte yapılan bütün işlemlerin sürekliliğini sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda ise oldukça yaygın olarak adından bahsedilmesi ile Rollover nedir sorusu yaygın bir şekilde merak konusu olmaya başlamıştır.

Forex piyasa üzerinde ise mevcut olarak bulunan ve aynı zamanda açık olan pozisyonların ardından ise vadeye taşınması işlemi olarak da değerlendirmektedir. Bunlara ek olarak rollover aynı zamanda ise yalnızca pozisyonların kesintisiz yaşamadan sürdürülmesi ve aynı zamanda bir vadeden başka bir vadeye taşınması işlemi olarak da nitelendirilir.  Bu taşıma işlemi de yatırımcılara herhangi bir olumlu veya olumsuz bir şekilde etkileme sağlamaz. Bu sayede ise rollover işlemi yatırımcılara ciddi bir avantaj ve kolaylık imkanı sunmaktadır.

Rollover Nasıl Yapılır?

Rollover işlemi temel olarak vadeli işlemler ve sözleşmeleri bulunan enstrümanlar ile birlikte yapılır. Aynı zamanda ise kontratlar üzerinde belirlenmiş olan vade başlangıç tarihleri ve vade bitiş tarihleri de bulunmaktadır. Bütün bunlara ek olarak ise rollover işlemi ile birlikte yatırıcılar açık olan pozisyonları sonlandırmak ve bu pozisyon üzerinden devamını sağlamak üzere talepte bulunmalarına yönelik olarak yapılan bir işlemdir. Rollover le birlikte mevcut olarak işlem sğalanan bir pozisyondan başka bir pozisyona ve vadeye taşınması yapılır. İstek ve talepler doğrultusunda ise bu vadelerin kapatılması yani sonlandırılması da uygulanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!