BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Roger Ver Kimdir?

0 17

Roger Ver 27 ocak 1979 doğumlu ve Abd ülkesi Kaliforniya eyaleti asıllıdır. Bitcoin dünyasına henüz ünlü olmadığı zamanlardan itibaren güvenmiş ve yatırımda bulunan ilk yatırımcılar arasında yer almış bir insandır. Sadece maddi olarak destek sunmanın yanı sıra Bitcoin dünyasını da ilk zamanlarından itibaren, bu yana kadar geçirdiği süreç içerisinde de maddi manevi olarak desteklemiş ve savunmuştur. Ayrıca  Melek yatırımcı, Bitcoin Jesus gibi isimlerle de bilinir.

Roger Ver Nasıl Zengin Oldu

Roger Ver eBay sisteminde havai fişek satışı ile uğraşıyordu. Bu dönemde adı ruhsatsız havai fişek satmak ve yasadışı olarak depolamak gibi suçlar neticesinde mahkemelerce suçlu görüşmüş ve hapis cezasına çarptırılarak yaklaşık 10 ay kadar bir süreçte tutukluluk yaşamıştır. Daha sonra cezasının bitmesi ile Japonya’ ya taşınmıştır.

Sonraki zaman diliminde Abd vatandaşlığından da çıkarak başka yaşam alanlarına yönelmiştir. 2011 yılına gelindiğinde Charlie Shrem’in kurucu ortaklarından olduğu BitInstant için yatırım yaparak bu süreçte bitcoin sistemi ile tanışıklık yaşamıştır. Yaptığı yatırımlar neticesinde bitcoinin erken teşvik edicisi ve destek sunan insanı olarak tanınmaya başlamış ve bu süreçte başka insanlar içinde güven kaynağı olmuştur. Yatırımlarının ise zaman içerisinde kar elde etmesi ile birlikte şuan kripto para ile zengin olmayı başaran insanlar arasında adını duyurmuş birisi olmuştur.

Roger Ver Ne Kadar Servet Sahibi

Roger Ver bitcoin.com adresinin CEO’su olarak iş görmektedir. Şuan için bu sistemden sahip olduğu servetinin ise yaklaşık olarak 52 milyon dolar olduğu düşünülür. Bu duruma bahsedildiği üzere bu sisteme güvenerek yaptığı yatırımlar neticesinde erişmiş ve şuan kripto para ile zengin olan sayılı insanlar arasında ise adını duyurmayı başarmıştır. Genç yaşta bu refaha sahip olmak için ise bir takım süreçlerden geçmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.