BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Gavin Andresen Kimdir?

0 20

Gavin Andresen Bitcoin kurucuları arasında sayılacak kadar sisteme emeği ve çabası olmuş önemli programcılar arasında yer almaktadır. Bitcoin sisteminin sağ kolu ve güvenlik alanında yaptığı çalışmalar ile kilit ismidir de denilebilir. Çünkü bitcoin sistemi güvenlik anahtarı kendisinde bulunan bir tür çekirdek geliştirici görev görmektedir.

Gavin Andresen ve Bitcoin Dünyası

Gavin Andresen, bitcoin vakfının baş bilim insanı olarak yer almaktadır. Bitcoin kripto para borsası dünyasının kilit isimleri arasında ve oldukça katkısı bulunan geliştiricilerinden birisidir. Amaçlarının dünya çapında, teknoloji ve gelişim çağında, internet üzerinden dijital ve reel dünyada itibari olarak da kullanılabilecek para birimi oluşturmak olarak belirtir. Ayrıca yerel para birimlerinden kurtularak, mail gönderimi kolaylığında dünyanın neresinde olunursa olunsun işlem yapabilme kolaylığı ve fırsatı sunmak & izin vermek misyonunda olduklarını ifade etmektedir. Bu hususta insanlara öğretmek, anlatmak ve tanıtmak gibi amaçlar üzere çeşitli konferans ve yapılan web zirvesi gibi hususlara katılarak; insanlar ile biraraya gelmiş ve çalışmaların gayret ile amacını anlatarak bilgilendirme hususuna yardımcı olmuştur.

Gavin Andresen ve Bitcoin Dünyasına Katkıları

Gavin Andresen bitcoin dünyasına ilk adım attığı dönemlerde yaklaşık 4 yıl kadar yazılım sürecini gönüllü ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmiştir. Yaptığı işin ciddiyeti ile de kullanıcıların güvenini zedelememek adına çabalarını sunmuş ve güvenlik açığı çıkmaması adına gayrette bulunmuştur.

56 yaşında olan yazılımcı, bitcoin kripto para sunucusunun geliştiricisi olarak kabul edilen Nakamoto adlı girişimcinin, yıllar boyunca tam anlamı ile sağ kolu ve asistanı gibi bizzat aktif görev almıştır. Sıradan bir yazılımcıdan çok daha ötesi olarak tüm dünya genelinde kullanılmakta olan kripto oara borsası hususunun tanıtımı ve paranın dijital finans olarak dönüşümü için büyük katkısı olmuş bir insan olarak tanıtılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.