BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Rivian Hisse Senedi Nasıl Alınır (RIVN)?

0 25

Rivian, ulaşım hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmek için çalışan, son teknoloji bir otomobil üreticisidir. Rivian’ın elektrikli araçları piyasadaki hiçbir şeye benzemiyor ve insanların araba satın alma ve kullanma şeklini değiştirmek istiyor.

Rivian Hissesi Nedir?

2009 yılında kurulmuş bir Amerikan elektrikli araç şirketi olan Rivian; tamamen elektrikli araçların üreticisidir ve toplu pazara yönelik bir elektrikli kamyonet geliştiren, ilk şirket olmasıyla dikkat çeker.

Şirket 2018 Kasım ayında Amazon’dan 700 milyon dolarlık bir yatırım aldığını da duyurdu. Firmanın ürünleriyle ilgilenen kişiler, Rivian hisse senedi nasıl alınır (RIVN) konusunu merak edebilir.

Firmanın hissesini satın almak için, birkaç yol izlenebilir. Ancak bu yolları deneyimlerken, bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Rivian Hissesi Nasıl Satın Alınır?

Rivian firmasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, Rivian hisse senedi nasıl alınır (RIVN) noktasında birkaç yolu deneyebilir.

  • Hisse satın almak için bir yatırımcının, hisse senedini sunan bir komisyoncu bulması ve ardından bu komisyoncu üzerinden hesap açması gerekir.
  • Hesap açıldığında; yatırımcı hisse senedi satın almak için, hesaba para yatırmalıdır.
  • Rivian hissesinin mevcut piyasa değerine göre belirleneceği unutulmamalıdır.

Rivian hisselerinin fiyatı, Yahoo Finance gibi finans sitelerinden araştırılabilir. Bunun yanında Şubat 2022’de Rivian hisselerinin halka açılacağı duyurulduğunda, hisse başına fiyat 22 dolar olarak belirlendi. Temmuz 2022 yılı itibarıyla hisse başına 26 dolardan satılıyor.

Rivian Hissesine Yatırım Yapmanın Riskleri Nelerdir?

Yatırımcıların Rivian hisse senedi nasıl alınır (RIVN) noktasında, bu hisse senedine yatırım yapmanın bazı riskleri olduğuna dikkat etmelidir. Şirketin ürünlerini piyasaya sürmede başarılı olamama olasılığı vardır.

Diğer bir risk; şirketin daha büyük, daha yerleşik rakiplerle rekabet edememesidir. Şirketin finansal sorunlar yaşaması ya da yatırımcı beklentilerini karşılayamaması durumunda, Rivian’ın hisse senedi fiyatının düşme riski de vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.