Render Token Nedir? Render Token (RNDR) Nasıl Çalışır? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Render Token Nedir
Render Token Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Render Token (RNDR) Nedir?

Render Token Nedir? Render (RNDR), GPU tabanlı dağıtılmış bir işleme çözümü sağlayan Ethereum tabanlı bir ağdır. Render aynı zamanda GPU gücünü bağlı 3D varlıkların merkezi olmayan ekonomisine dönüştüren ilk ağdır. RNDR, modern bir GPU’ya sahip herkesin RNDR belirteçleri karşılığında ağa işleme gücüne katkıda bulunmasına izin verecek ve sanatçılar, tasarımcılar ve araştırmacılar için GPU ölçeklendirmesini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artıracaktır. Basitçe söylemek gerekirse, bir işleme ağı, GPU işleme gücüne ihtiyaç duyan sanatçıları ve tasarımcıları GPU kapasitesi kiralamak isteyen kullanıcılarla birleştirir. Oluşturmanın nihai amacı, blok zinciri protokolleri aracılığıyla 3B nesnelerin veya ortamların oluşturulmasına, paylaşılmasına ve paraya dönüştürülmesine izin vermektir. İlk olarak Ekim 2017’de halka satışa çıkan RNDR coin, Render projesinin yerel tokenidir. RNDR paraları, Render Network’teki ödemeler için kullanılır. Render Token Nedir?

Render Token (RNDR) Nasıl Çalışır?

Render Token Nedir? Render Token ekosistemi, Ethereum blok zincirinde bulunur ve Ethereum ağının güvenliğinden ve birlikte çalışabilirliğinden yararlanır. Örneğin RNDR coin sahipleri coinlerini ERC-20 uyumlu cüzdanlarda saklayabilirler. Ek olarak, bu paralar Bitlo gibi kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Oluşturma belirteci ekosisteminde, kullanıcılar projelerini topluluğa sunar. Platform, bir emri gerçekleştirmek için gereken RNDR miktarını otomatik olarak hesaplayacaktır. Bu veriler, işlevselliğini detaylandıran bir akıllı sözleşmeye ek olarak gönderilir. Bilgi daha sonra işleme ağı aracılığıyla gönderilir. GPU sahibi, istenen işi işlemek için OctaneRender yazılımını kullanır.

Türkiye’nin en çok yatırımcılarından biri olan Dyorex kripto para borsası hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

OctaneRender, OTOY tarafından geliştirilen ağları işlemek için GPU işleme yazılımıdır. Render Ağı, içerik oluşturuculara RNDR kredileri ile ödeme yapılmasına olanak tanır. Bu, PayPal veya Stripe aracılığıyla elde edilebilir. RNDR kredisi oluşturmanın amacı, kripto para birimleri kullanmayan ve bu nedenle RNDR madeni paralarına sahip olmayan içerik oluşturucuların İşleme Jetonlarını kullanmalarına izin vermektir. RNDR kredilerinde yapılan ödemeler, içerik oluşturuculara GPU sağlayan düğüm operatörlerine RNDR madeni paraları olarak ödenir.

Render Token Ne İşe Yarar?

Render Token Nedir? Render Network, projelerin hareketli grafikler ve görsel efektler oluşturmasına izin vermek için bireylerin kullanılmayan GPU gücüne katkıda bulunmasına olanak tanıyan, blok zinciri ve kripto özellikli bir projedir. Karşılığında kullanıcılar, ağın yerel yardımcı program belirteci olan Render’ı (RNDR) alacak. Render, eşler arası (P2P) bir ağ oluşturarak 3B ortamların ve diğer görsel efektlerin işlenmesi ve akışı için standart süreci büyük ölçüde basitleştirir, insanların ve işletmelerin boşta kalan bilgi işlem gücünü boşaltmasına olanak tanır.Bu, projeyi Metaverse’teki yeni nesil dijital ürünler ve hizmetler için temel bir yapı taşı haline getiriyor.

Render Token Nedir? Render ayrıca güvenli token alışverişi, basımı ve hakların korunmasını sağlamak için akıllı sözleşmelere güvenir. Tüm platforma güç sağlayan yazılım OctaneRender ve güç motoru OctaneBench’dir. OctaneRender artık hem NVIDIA hem de AMD GPU’ları destekliyor. Ek olarak, hem Windows hem de macOS kullanıcıları, bilgi işlem güçlerini ağ ile paylaşmak için bu yazılımı kullanabilir. OctaneBench grafik kartı performansını belirler ve platformdaki hizmetlerin fiyat katmanlarını sıralamak için metrikleri kullanır. Düğüm derecelendirmesini, güvenliği, hızı ve maliyeti göz önünde bulundurarak düğümlerinizi belirli bir fiyat aralığına yerleştirin. Ek olarak, System Network, Sia ile bir ortaklık yoluyla, geliştiricilerin tüm değerli işlemelerini tek bir yerde tutmalarına yardımcı olmak için uygun bir dağıtılmış depolama çözümü de sağlar.

Render Token Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Render Token Nedir? Her geçen gün yatırımcı sayısı artan RNDR coin, diğer projelerden birkaç özellik ile ayrılıyor. Bu projenin sistemi, tüm metodolojilerin teknik incelemenin yayınlanmasından önce başarıyla oluşturulduğunu doğrulamak için manuel ve otomatik çalışma kanıtı sistemleri ve yapı kanıtı kullanarak çok başarılı oldu. Ethereum blok zincirinin doğal güvenlik özelliklerinden yararlanarak, benzersiz varlıklarınız yükleme sırasında hashlenir ve işlenmek üzere düğümlere parça parça gönderilir. Tüm RNDR madeni para ödemeleri, oluşturma sırasında emanette tutulur ve işin teslim edilmesini sağlamak için sanatçı tarafından manuel olarak doğrulandıktan sonra düğüm operatörüne gönderilir. Hal böyle olunca da RNDR coin kendi altyapısı ile kripto para dünyasında rağbet görmeye devam ediyor.

Render Projesi ve Whitepaper

Render Token Nedir? Render (RNDR) kripto para birimi projesinin temel amacı, işlemci bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan sanatçıları ve stüdyoları, işlemci gücü kiralamak isteyen madencilik ortaklarıyla buluşturmaktır. İşlemciler en verimli işleme donanımıdır ve artık tüm telefonların ve bilgisayarların standart bir bileşenidir. Ancak, mevcut sistem birçok verimsizlik içermektedir. Çoğu geliştiricinin işlemcisi, kendi çalışmalarını yaratmadıklarında boşta kalır ve istismar edilmeyi bekleyen birçok potansiyel zorluk vardır. Render projesi, bu sorunlara çözüm arayan bir blockchain projesi olarak öne çıkıyor.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!