Spell Token Nedir? Spell Token (SPELL) Nasıl Çalışır? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Spell Token Nedir
Spell Token Nedir? 
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spell Token (SPELL) Nedir?

Spell Token Nedir? SPELL Token (SPELL), kullanıcıların sahip oldukları ancak kullanamadıkları sermayeyi kullanmalarına izin veren zincirler arası bir stablecoin borç verme protokolüdür. SPELL Jetonları (SPELL), Abracadabra’nın USD stablecoin Magic Internet Money (MIM) için veya başka amaçlar için teminat olarak kullanılmak üzere kasalara stake edilerek elde edilen faiz getiren jetonlara izin verir. Spell Token, merkezi bir DAO yerine anlık görüntülerle yönetilen bir borç platformu olan Abracadabra.money’in kurucuları tarafından geliştirildi. Belirteç sembolü BÜYÜ’dür.

Spell Token Nedir?  Spell Token, Abracadabra Money tarafından geliştirilmiştir. Abracadabra Money ise anonim kişiler tarafından geliştirilen merkezi olmayan bir platformdur. Spell Token, Ethereum blok zincirinde çalışan ERC-20 akıllı sözleşmeler kullanılarak geliştirilmiştir. Abracadabra, USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan Magic Internet Money’i (MIM) çıkarmak için teminat olarak faiz getiren jetonları kullanan çok zincirli bir borç verme protokolüdür. BÜYÜ Jetonları (BÜYÜ), protokolden kazanç elde etmek için bahse konulabilen saklama jetonlarıdır. Abracadabra protokol ekosisteminde çalışan iki ana belirteç vardır. Biri platformun yönetim tokeni olan SPELL, diğeri ise MIM (Sihirli İnternet Parası). Spell Token’ın diğer avantajlarının yanı sıra ana özelliği staking’tir. Ethereum platformunu kullanan diğer birçok token gibi, SPELL de çeşitli avantajlar elde etmek için konuşlandırılabilir.

Spell Token (SPELL) Nasıl Çalışır?

Spell Token Nedir? Spell Token (SPELL), merkezi olmayan finansal platform Abracadabra.money’nin (DeFi) bir kripto varlığıdır. Kullanıcılar, teminat olarak yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI gibi faiz getiren kripto varlıkları ve benzeri kripto varlıkları sağlayarak Magic Internet Money (MIM) adlı istikrarlı bir kripto para ödünç alabilirler. MIM, Abracadabra ve diğer DeFi platformları aracılığıyla başka bir stablecoin’e veya popüler kripto para birimine dönüştürülebilir. Abracadabra.money platformu Ethereum, Binance Smart Chain, Avalanche, Fantom ve Arbitrum One ağlarını destekler. Kullandığınız ağa bağlı olarak, borçlanma ve gelir elde etmek için kullanılabilecek sanal para varlıkları farklılık gösterecektir. Sihirli İnternet Parası (MIM) platform içerisindeki köprüler aracılığıyla ağlar arasında transfer edilebilir.

Spell Token Projesini Benzersiz Yapan Nedir? 

Spell Token Nedir? Spell Token’ın benzersiz özellikleri, kullanıldığı Abracadabra.money platformuyla doğrudan ilişkilidir. SushiSwap’in kullandığı Kashi borç verme teknolojisi ile DeFi’ye yeni bir soluk getiren proje, riskin silolu borç verme piyasalarında toplu olarak paylaşılmasını başarıyla engelledi. Likidite düşüşüne ve kullanıcı riskine karşı özel önlemler alınan bu projeye özel satış noktaları aşağıdaki gibidir. Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

 • Kullanıcılar jeton başına likidite sağlayabilir.
 • Döviz çiftlerinde azalan likidite veya akıllı sözleşmelerdeki hasar, platform yerine döviz çiftini doğrudan etkileyerek riski en aza indirir.
 • Merkezi olmayan borsalar (DEX) tarafından desteklenmeyen birçok farklı ticaret çifti desteklenir. Faiz getiren token pozisyonları için kaldıraç sağlanır.
 • Bu, kaldıraçlı ticaret haklarını kullanan gaz için toplu bir ödemedir.
 • Abracadabra, Spell Token dışında ETH, AVAX, FTM ve Arbitrium üzerinde çalışabilir.

Spell Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

Spell Token Nedir? Spell Token, faiz geliri çeşitlendirmesi, düşük fiyatlar ve oynaklık koruması gibi benzersiz özellikleriyle öne çıkıyor ancak DeFi alanında güçlü bir rakibi var. Yatırımcıların token için şeffaf bir değerlendirme süreci yürütebilmesi için artıları ve eksileri aşağıda paylaşıyoruz. Token, değerini ABD dolarına sabitlemesine rağmen büyük bir gerileme gördü.

Avantajları

 • SPELL Coin, yönetim oylamasına katılım ve staking gibi özelliklerle desteklenir.
 • Büyü Jetonları ile pasif gelir elde edilir.
 • Binance, Coinbase ve diğer birçok kripto para borsası SPELL Coin’i listeler.
 • Kaldıraç, kaldıraçlı ticaretten yararlanmanıza ve tek bir gaz ücreti ödeyerek karınızı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Dezavantajları

 • Devam eden fiyat düşüşü, SPELL Coin’e yatırım yapma riskini artırıyor.
 • DeFi alanının güçlü markalı rakipleri var.
 • Maksimum arz çok büyük ve doğrudan enflasyon olarak görülebilir.

Spell Token Projesi ve Whitepaper 

Spell Token Nedir? Spell Token Nedir? Spell Token, yvYFI, yvUSDT, xSUSHO ve yvUSDC gibi çıkar arayan varlık sahipleri için getirileri en üst düzeye çıkarmayı amaçlar. Bu hedef doğrultusunda, SushiSwap tarafından kullanılan Kashi Kredi Teknolojisi, geliştiricileri tarafından ayrılmış bir kredi piyasası oluşturmak için seçildi.

Kullanıcılar, teminat gönderme karşılığında MIM alabilir, verim çiftçiliği fırsatlarından kar edebilir, BÜYÜ oluşturmak için stake likidite sağlayıcı belirteçleri ve ödünç alınan MIM belirteçleriyle kaldıraçlı yatırım pozisyonları açabilir. Bir platform geliştirildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!