Private Key Nedir, Ne Anlama Gelir?

0 13

Private Key nedir, ne anlama gelir? Kripto para ticaretinde, kullanıcıya kripto para göndermek ve almak için bir adres oluşturulur. Buraya özel anahtar verilmektedir. Genel adres kripto paraların yaratıldı ve aynı zamanda alındığı bölümdür. Kullanıcı adresinde tokenler bulunsun bile, beraberinde benzersiz özel anahtarı olmalı. Onları çekmeniz mümkün değildir.

Private Key Nedir, Ne Anlama Gelir; Özel Anahtar

Private Key nedir, ne anlama gelir diyenler için kısa tanımıyla özel anahtardır. Genellikle bir dizi, alfanümerik karakter şeklinde tanımlanır.

  • Genel adresi bir posta kutusu, özel anahtarı ise bu kutunun anahtarı şeklinde düşünebilirsiniz. Postacı ya da herhangi birisi posta kutusunu açık ağzı kullanarak mektubu atar. Posta kutusunun içindekileri alabilmek için yalnızca size özel anahtara gerek vardır.
  • Anahtarı güvende tutmak önemli! Aksi takdirde çalınabilir. Dijital cüzdan, kullanıcının özel anahtarı ile saklayabileceği bölümdür. Cüzdan yazılım işleminde, özel anahtarın işlenerek burada dijital imza oluşturmasıdır. Her yatırımcının kendisine özel sistemi mevcut!

Private Key Ne İşe Yarar?

Private Key, Kripto para piyasasında özel anahtar anlamına gelmektedir. Çevrimdışı özel anahtarı oluşturmak aynı zamanda güvenliği sağlamak adına gerekli.

  • USB aygıtları kullanarak donanım cüzdan oluşturarak da, sistemde güvenlik elde edilir. Özel anahtarları sağlamak için çevrimiçi yazılım cüzdanları bulunur.
  • Cüzdanlar özel anahtar için çevrimdışı bir bölüme ya da genel anahtarları depolandığı çevrimiçi ayrı bir bölümü sahiptir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.