Kripto Parada Varlığa Dayalı Tokenlar

0 11

Kripto parada varlığa dayalı tokenlar, kısa bir şekilde tanımlamamız gerekirse gerçek bir varlık tarafından desteklenen kripto para birimi kategorisidir. Bu noktada hisse senedi, tahvil, gayrimenkul, altın ve değerli para olabilecek her bir etmen mevcuttur. Yani kendi değeri bulunan ürünler diyebiliriz.

  • Belirttiğimiz temel varlıkların değeri kripto para piyasasında ticaret amacıyla kullanılmaktadır. Varlığa dayalı tokenler daha çok kar amacı ile bilinen gerçek ürünlerdir. Doğası gereği menkul kıymet belli belirteçler olarak da sunulmaktadır. Hisse teklifi aracılığı ile veriliyor.

Kripto Parada Varlığa Dayalı Tokenlar Nelerdir?

Kripto parada varlığa dayalı tokenlar altında, destekleme paxg ve dgx’i içermektedir. Fakat bununla sınırlı değildir. Altın destekte tokenler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • Şirket hissesi destekli tokenler ise şirket hisselerinin kripto borsada işlem görmesini sağlar. Yani piyasaya ilk kez giriş yaptıysanız, yalnızca yukarıda belirttiğimiz ürünler dışında şirket hisseleri doğrultusunda da alım ve satım yapabilirsiniz. Bu da varlığa dayalı tokenler içerisinde gelir.

Örnek olarak; Quadrant Token, Neufund, The Elephant Private Equity Coin, Slice, Document, BFToken, The Dao ve RRT Token

Varlığa dayalı tokenler, kişiler için her zaman kazanç getirmez. Çoğu zaman risk getirmesi mümkün! Bu noktada doğru analiz ve inceleme önemli. Hisse senetleri, enerji ürünleri, gıda ürünleri ve beraberindeki kripto para piyasasında alım ve satım yapabileceğiniz her bir ürün de geçerlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.