Piyasa Emri Nedir | Nasıl Alınır?

Piyasa Emri Nedir
Piyasa Emri Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa Emri Nedir; Tüccarlar menkul kıymetleri üzerinde bazı emirler vererek alım satım işlemleri gerçekleştirir. Ancak yatırımlara göre hangi emirlerin doğru olacağı, yatırımlar için hangi emrin nasıl verileceği öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Yatırımcılar, piyasanın o andaki durumuna göre en iyi fiyattan alım satım yapmak için, bazı emir türleri kullanır. Verilen bu emirler, işlem yaparken bazı koşulları oluşturmanızı sağlar.

Piyasa Emri Nasıl Alınır?

Bir hisse senedi ya da menkul kıymet almak istiyorsanız, bazı emirlere aşina olmanız gerekir. Bu yüzden Piyasa emri nedir, nasıl emir verilir konularına bilmeniz önemlidir. Piyasa emri; bir menkul kıymeti mevcut piyasa fiyatından alacak ya da satacak emirdir.

  • Hisse senedi satın almak istiyorsanız, bir piyasa emri verirsiniz. Bunun anlamı; emrin genellikle mevcut piyasa fiyatı olan mevcut en iyi fiyattan doldurulması gerektiğidir.
  • Satın almayı karşılamak için, hesabınızda yeterli para olmalıdır.
  • Siparişinizi vermek için, son dakikaya kadar beklemek doğru bir tercih olmayacaktır.
  • Siparişiniz, piyasa fiyatından mevcut olmama gibi bir durum söz konusu olduğu için, son dakikaya kadar beklenmemelidir.

Piyasa emirlerinde piyasa yapıcı emir ve piyasa alıcı emir verebilirsiniz. Piyasa yapıcı emir; herhangi bir emirle eşleşmez ve emir defterine eklenir. Piyasa alıcı emir ise; emir defterinde bulunan en iyi alış ya da satış emirleriyle eşleşen emirlerdir.

Piyasa Emrinin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Yatırımcıların Piyasa emri nedir konusunun dışında piyasa emrinin artıları ve eksileri konusunda bilgi sahibi olması önemlidir. Bir piyasa emri verdiğinizde, piyasanın mevcut en iyi fiyatı bulacağına güvenirsiniz. Bu, nasıl baktığınıza bağlı olarak lehte ya da aleyhte olabilir.

Piyasa emri, size anında uygulama sağlar. Emrinizin dolmaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü o fiyattan satmak ya da almak isteyen varsa, piyasa her zaman emrinizi alır.

Piyasa emirlerinin bir diğer avantajı da kullanımlarının çok kolay olmasıdır. Piyasa emri vermek için teknik analiz ya da grafik hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yoktur. Piyasa emirlerinin dezavantajı ise, mümkün olan en iyi fiyata alamamanızdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!