BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) Nedir | Nasıl Çalışır?

0 40

Cloud Mining / Madencilik; Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto para birimlerini güvence altına almak için, hesaplama gücü harcama sürecidir. Bu süreci atlatmak ve bulut madenciliği konusunda bilgili olmak, işlemlerin doğru yapılması için önemlidir.

Madencilik; yeni Bitcoin ve Ethereum’un nasıl yaratıldığıdır. Madenciler, blok zincirine işlemleri doğrulamak ve taahhüt etmek için, kripto para birimi ile ödüllendirilir. Bu yazımızda size bulut madenciliğinin nasıl çalıştığı konusunda bilgi vereceğiz.

Bulut Madenciliği Nasıl Çalışır?

Cloud Mining (bulut madenciliği) nedir konusu oldukça merak edilen bir konudur. Bulut madenciliği; bir operatöre veri merkezlerindeki bir madencilik teçhizatına erişmenizi sağlayan bir madencilik sözleşmesi oluşturması için ödeme yaptığınız bir hizmettir.

  • Bulut madenciliği süreci basittir. Ancak yine de karmaşık matematiksel bulmacaların çözülmesini gerektiren bir süreci gerektirir.
  • Bilgisayar, ASIC madenci ya da GPU madenci kullanmak da dahil olmak üzere, kripto para madenciliği yapmanın farklı yolları vardır.
  • Bulut madenciliği, kripto para madenciliği yapmanın yeni bir yoludur.
  • Fiziksel madencilik sürecini yürütmek zorunda kalmadan, uzak bir bilgisayarda, kripto para madenciliği yapılmasına olanak tanır.

Madencilerin uzak bir sunucuda yer kiralaması ve sunucunun işlem gücünü, kripto para birimi madenciliği yapmak için kullanmasıdır. Bunun için gerekli donanımı satın almak ya da oluşturmak zorunda kalmadan, bitcoin ve diğer kripto para birimleri kazanmak, bulut madenciliği sayesinde gerçekleşir.

Bulut Madenciliğine Başlamanın En İyi Yolu Nedir?

Kripto para madenciliği dünyasına başlamak için, harika bir yol olan Cloud Mining (bulut madenciliği) nedir konusu önemlidir. Bulut madenciliği yapmanın birkaç farklı yolu vardır.

Bulut madenciliği yapmak isteyen yatırımcılar, bu hizmeti sunan kuruluşlara kayıt yaptırmalı ve bu kuruluşla aralarında bir sözleşme imzalamalıdır.

Sonrasında kripto paralar ya da itibari paralar üzerinden bir ön ödeme yapılır ve madenciliğin zamanı konusunda bir aralık belirlenir. Böylece yatırımcılar, yaptıkları ödeme miktarına göre, işlemci gücü kiralamış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.