Pax Gold Güvenli Mi?

0 12

Paxos tarafından çıkarılan ERC -20 tabanlı kripto varlık PAX Gold güvenli mi? DFS tarafından onaylanıp düzenlenen ve dünyanın güvenli kasalarında tutulan altınla desteklenen PAX Gold her ay altın miktarının eş değerindedir.

PAX Gold Nedir

LBMA onaylı token olan PAX Gold ‘Good Delivery’ altın külçeleri için kullanılır, altın piyasası fiyatlarında dolar karşılığında kullanılır. Fiziksel altın ticaretinde taşınma ve bölünme gibi zorluklardan dolayı yayınlanan kripto para varlığı Etherum kullanarak fiziksel altın yatırımlarını günümüze taşımayı hedeflemekte.

430’dan fazla token’e sahip olan işlemci altın külçeleri karşılığında kullanma alternatifini de elinde tutmaktadır.

PAX Gold Avantajı

Fiziksel olarak altının muhafaza edilme zorunluluğunu ortadan kaldıran PAX Gold, dijital altın tokenlerinin saklanması ile birlikte aynı zamanda satın alınmasını sağlar. Altın paraya dönüştürülebildiği gibi aynı zamanda diğer sanal varlıklara karşı da kullanılır üstelik dünyanın her yerine gönderilebilir.

Oluşturulması ve kullanılması için Paxos cüzdanında oldukça rekabetçi ücret yapısı kullanılmakta. Kripto varlığın değeri fiziksel altını temsil ettiğinden dolayı direkt olarak altının gerçek zamanlı değerine bağlıdır.

Rekabetçi ücret yapısı sayesinde oldukça düşük komisyon oranları ile işlem yapmaya imkan sağlayan PAX Gold, altın ile kripto likiditesini arttırmakta ve farklı finansal ürünlerin geliştirilmesine fırsat tanımakta.

Kripto para borsalarının büyük bir bölümünün desteklediği kripto varlık ERC-20 tokenlerin desteklediği yerlerde kullanılır. Paxos itBit borsasında da işlem yapılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.