Altına Endeksli Coin Var Mı?

0 8

Altın yatırımcılarının kripto para sektörüne girmeden önce en çok araştırdığı konuların başında altına endeksli coin var mı sorusu gelmektedir. Altına sabitlenmiş çok sayıda kripto para birimi vardır ancak bunların içerisinde Paxos Gold ve Tether Gold öne çıkar.

Yeterli ticaret hacmine sahip olup olan her iki token’de kendini kanıtlamış şirketler tarafından geliştirilmiştir.

Altına Endeksli Coin Var Mı Ve Güvenilir Mi?

Kripto para piyasası içerisinde altına endeksli kripto para birimlerinin büyük bir bölümü gerek likidite gerekse itibar kriterlerini karşılamıyor. Önemli likidite sağlayamamasının yanı sıra aynı zamanda web siteleri yıllardır güncellenmiyor bu durum yatırımcılar açısından uyarı işareti olarak değerlendiriliyor.

Fiyatını altına sabitlemiş altını endeksi coin var mı sorusuna çok sayıda kripto para birimi olduğu şeklinde cevap vermek söz konusu ancak en popüler kripto para birimleri iki token olarak öne çıkıyor.

Altına İndeksli Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Avantajı

Ethereum ağında ERC -20 token olarak geliştirilmiş olan altın endeksli kripto para birimlerinde kolay alınıp satılma özelliğinin yanı sıra aynı zamanda merkezi ya da merkezi tüm borsalara transfer edilme avantajı bulunmaktadır.

Kolay depolanma ve transfer edilme özelliğine sahip olan altına endeksli tokenler merkezsiz borsalar borsalarda potansiyel olarak alınıp satılma avantajı ile öne çıkar. Bölünüp parçalanma avantajı ile yatırımcılara daha küçük miktarlar ile alım satım işlemi yapma imkanı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.