Non-fungible Tokens (NFTs) Nedir, Ne Anlama Gelir?

Non-fungible Tokens
Non-fungible Tokens
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Non-fungible Tokens (NFTs) nedir, ne anlama gelir sorusu kripto para piyasasına giriş yapan kişilerin merak ettiği detaylar arasındadır. Bakıldığı zaman fiziksel varlıklar da dahil olmak üzere hemen hemen birçok şeyi temsil eden blok zinciri tabanlı benzersiz tokenlerdir. Büyük bir bölümü mevcut durumda çalışıyor. Oyun içi ögeler ya da kripto koleksiyonları doğrultusunda karşımıza çıkmaktadır.

Non-Fungible Tokens (Nfts) Nedir, Ne Anlama Gelir; Tanımı

Non-fungible Tokens (NFTs) nedir, ne anlama gelir en kısa tanımı ile yeni tür dijital varlıklardır. Fakat biraz açmamız gerekirse, NFT tokene dönüştürülmüş fiziksel varlıklar, dijital kaynaklar, hisseler ya da hemen hemen başka her şey olmak üzere birçok takibi temsil etmektedir. Bu kadar benzersiz olduğundan dolayı, başka bir özdeş token ile kesinlikle değiştirilmez. Bir benzeri ile değiştirilemez şeklinde adlandırılması buradan kaynaklanır.

Non-Fungible Tokens (Nfts) Alma Saklama Ve Gönderme

Non-fungible Tokens (NFTs), uyumlu dijital varlık cüzdanları içerisinde saklanmaktadır. Bunlar arasında en popüler seçenekler, Ethereum olarak bilinir.

  • Temel sebebi, kolayca yönetmek ve saklamak için mükemmel bir donanıma sahip olmasından kaynaklanıyor. Fotoğrafları, kullanım alanlarının sayısı zamanla artmaktadır. Her daim yenilikçi örnekler çıkıyor.
  • Oyun içi ögeler, değiş-tokuş kartlar ve koleksiyon ürünleri, arazi mülkiyeti, alan adları, sanat eserleri en temel kullanım bölümleridir. Bakıldığında büyük bir bölümü, oyun içi ögelerde yer alıyor. Yani silah, güç artırma nesnesi, taşıt, karakter gibi oyun içindeki farklı görevleri temsil eder.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!