Initial Coin Offering (ICO) Nedir, Ne Anlama Gelir?

0 15

Kripto paraların her biri, kriptografi kullanılarak oluşturulmaktadır. Dijital ortamda da yatırımcılar için sunulur. Kripto para borsasında, yatırımcıların bilmesi gereken birçok terim vardır. Bunlar arasında, ICO geliyor. Açılımı, Initial Coin Offering şeklindedir. İlk kripto para teklifi anlamında tanımlanıyor. Initial Coin Offering (ICO) Nedir, ne anlama gelir? Detaylar yazımızda!

Initial Coin Offering (Ico) Nedir, Ne Anlama Gelir Ve Nasıl Tanımlanır?

Initial Coin Offering (ICO) Nedir, Ne Anlama Gelir Sorusu Kripto para piyasasına giriş yapan kişilerin merak ettiği detaylar içerisinde gelmektedir. bloCKCHAİN teknolojisinden faydalanmak için teknoloji ile beraber ıco Coinler oluşturulmaktadır. Türkçe literatürde, herhangi bir yansıması yoktur. fakat “halka arz” anlamı taşıyor.

Initial Coin Offering (Ico)  Ne İçin Kullanılıyor?

ICO ile projeniz için belirli bütçe yoksa fikriniz ve ekibiniz bulunuyorsa aradığınız desteği bulabilirsiniz.

  • Ticari anlamda ticari potansiyeli yüksek fikre sahip olduğunuzu düşündüğünüzü varsayarsak, bir fikri hayata geçirmek için elinizde yeterli maddi birikim olmalı. Fakat elinizde yeterli maddi kaynak yoksa normal şartlarda projeyi fonlamak için yatırımcılara gitmeniz ve projeyi bulmanız gerekir.
  • Aynı senaryoyu kripto para birimleri üzerinden gerçekleştiren yatırımcı için kitle fonlama sürdürmek adına ıco devreye giriyor. Tamamen proje ürünüdür. Proje potansiyel kullanıcılara tanıtılır.
  • Projeye konu olan coini oluşturmak en temel amaçtır. Projeye yeterli destek gelmediği takdirde projenin hayata geçirilmesi için de yeterli puan oluşmaz. Destek veren kullanıcıların kripto para birimleri iade edilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.