Aave Coin Nedir? Aave (AAVE) Nasıl Çalışır?

Aave Coin Nedir
Aave Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aave Coin Nedir?

Aave Coin Nedir? Aave (AAVE), kullanıcıların emanetçi veya borç alan olarak katılabileceği emanet tabanlı merkezi olmayan bir para piyasası protokolü olan Aave’yi çalıştıran bir Ethereum belirtecidir. Aave, merkezi olmayan bir şekilde çeşitli borca ​​dayalı ürünler sunan açık kaynaklı, düzenlenmemiş bir para piyasası platformudur. Aave, geleneksel finanstaki finansal piyasaya benzer bir rol oynayan, borçlanma ve borç verme için merkezi olmayan bir finansal protokoldür. Aave, dijital varlıklarınızı bir likidite havuzuna yatırmanıza ve aynı zamanda aToken biçiminde gerçek zamanlı faiz kazanmanıza olanak tanır. Aave ayrıca teminat gerektirmeyen kısa vadeli bir finansman mekanizması olan flaş kredileri de devreye almıştır. Aave, güvenli likidite sağlar ve platformu yönetmek için oy kullanan AAVE token sahipleri tarafından dağıtılır.

Aave Coin Nedir? Finansal piyasalar küresel finansın önemli bir parçasıdır. Kısa vadeli krediler, istikrarlı bir sermaye getirisi ve nispeten düşük risk şeklinde likidite sağlar. 2020 itibariyle, finansal piyasalarda istikrar ve likidite sağlayan ve küresel piyasaların bel kemiği olarak hizmet veren 4 trilyon dolardan fazla tutulmaktadır. Para piyasası modellerinin yinelemeleri, hızla gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe eşit derecede önemli bir rol oynuyor. Aave, merkezi olmayan bir şekilde çeşitli borca ​​dayalı ürünler sunan açık kaynaklı, düzenlenmemiş bir para piyasası platformudur. Ethereum üzerine inşa edilmiş bir DeFi platformu olarak Aave, merkezi olmayan finansal ekosistemden ETH, DAI, USDC ve çeşitli ERC-20 tokenleri gibi birçok stablecoin’e ev sahipliği yapıyor.

Aave protokolü ile dijital varlıklarınızı sabit faizli krediler, değişken faizli krediler ve hızlı krediler şeklinde ödünç alabileceğiniz havuzlara yatırarak faiz kazanabilirsiniz. Jetonlarınızı Aave’nin havuzuna yatırdığınızda, karşılık gelen miktarda aToken alacaksınız. Aave’den borç alırken, krediyi desteklemek için başka bir varlıkta yeterli teminatınızın olması gerekir. Bu, kredinin temerrüde düşmesi veya menkul kıymetin değerinin düşmesi durumunda fonların günlükte tutulmasını sağlar. Türkiye’nin önde gelen Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

aave

Aave’de, istikrarlı bir faiz oranı kredisi, tıpkı geleneksel bir banka kredisi gibi, zaman içinde sabit bir faiz oranına sahiptir. Değişken faizli krediler, arz ve talebe göre dalgalanan dinamik faiz oranlarına sahiptir. Birçok DeFi borç verme platformunda olduğu gibi, Aave’nin piyasa mekanizmasının temel unsurlarından biri, yeterli teminat olduğu sürece hem sabit hem de değişken oranlı kredilerin açık kalmasıyla aşırı teminatlandırmaya dayanır. Hızlı kredi, teminat gerektirmeyen, ancak kredinin tek bir Ethereum işleminde geri ödenmesi gereken yeni bir deneysel borçlanma mekanizmasıdır. Flash kredileri, geliştiriciler veya çok az teknik bilgiye sahip kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Aave Coin Nedir? Aave protokolü, yenilikçi bir para piyasasını yönetirken tamamen merkezi olmayan bir otonom organizasyon (DAO) yönetişim modeli getirdi. Burada, AAVE yönetişim belirteci sahipleri, belirteçlerini oylayarak ve dağıtarak platformu güvenli bir şekilde yönetmeye ve geliştirmeye teşvik edilir. Platformdaki değişiklikleri önermek ve oylamaktan sorumlu olan AAVE token sahipleri, Aave’nin finansal piyasalardaki risk ve ödül kaldıraçlarını toplu olarak yönetir.

Aave (AAVE) Avantajı Nedir?

Aave Coin Nedir? Aave (AAVE) sistemi ile ülkenizde belirlenen faiz oranı ne olursa olsun dünyanın her yerinden kredi alabilirsiniz. Kredilere uygulanan faiz oranları arz ve talep dengesine bağlı olmakla birlikte genellikle sabittir. Aave (AAVE), borç verenlerin varlıklarını çekebilmeleri için her zaman bir nakit rezervine sahiptir.

Başka bir borç veren DeFi projesi olan Aave (AAVE) projesinden en büyük farkı, borç verme oranının sabit olmasıdır.

Aave Nasıl Çalışır?

Aave Coin Nedir? Aave bir lending havuzu üzerinden çalışır. Borç vermek isteyen kullanıcılar, fonlarını belirlenmiş bir borç havuzu aracılığıyla gönderecektir. Borçlular ayrıca havuza gider ve borçlanma sürecini tamamlamak için gerekli kripto varlıklarından borç alır. Ödünç aldıktan sonra jetonları aktarmak kolaydır. Aave, borç verme süreci ve borç verenlerin faiz kazanması için aTokens kullanır. AAVE, Aave protokolü için benzersiz bir belirteç olarak kullanılır. AAVE sahipleri, borç almak için herhangi bir ücret ödemezler ve teminat göstererek indirimlerden de yararlanabilirler.

Aave (AAVE) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Aave Coin Nedir? Aave (AAVE), madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. Tüm Aave (AAVE) bakiyeleri periyodik olarak teslim edilir. Aave nasıl kazanılır (AAVE) sistemdeki bir borç verendir. Ödünç aldığınız tutar üzerinden belirli bir oranda faiz kazanabilirsiniz. Aave (AAVE) sistemindeki tüm ERC-20 bazlı coinlerden ödünç alabilirsiniz. Kredi tutarından kazanılan faiz istenildiği zaman başka bir cüzdan adresine aktarılabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!