BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Mina Nedir? | Amacı Nedir?

0 36

Mina Nedir; Piyasaya 2017 yılının ortalarında sürülen Mina, O (1) Labs tarafından geliştirilmiştir. Mina nedir? Sektörde kullanılan alanın büyümesine çözüm olarak, her zaman sabit olan alanıyla, dünyanın en hafif blokzinciri olacak şekilde hizmet verilmesi hedefleniyor. Mina’nın önceki ismi Coda Protocol olarak biliniyordu.

Mina Altyapısı Ve Amacı Nedir?

Mina tokeninin geliştirilmesine neden olan temel durum, kripto paraların ve tokenlerde yapılan işlemlerin çok büyük bir alan kaplamasıdır. Mina ise arzının ne kadar olduğu fark etmeksizin her zaman sabit ve son derece küçük bir alan kaplayacak şekilde geliştirilmiştir. Bu özellik sayesinde kripto para evrenindeki işlemlerin daha düşük boyutlu biçimde gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. Mina nedir? Ethereum altyapısıyla çalışan Mina, Bitcoin tabanlı işlemlerin gerçekleştirilmesi de uygundur. Blok onaylama sistemi kullanılan Mina’yı SNARK sistemi sayesinde elde edebilir ve kripto para borsalarında alım satımını yapabilirsiniz.

Mina Madenciliği Ve Toplam Arzı

Mina tokeni piyasaya sürülmeden önce, madencilik yapılması mümkün olmayan tokenler arasında yer aldığı açıklanmıştır. Tokenin elde edilebilmesi için SNARK isimli blok onaylama sisteminin kullanılmasıyla birlikte tokenin temin edilmesi mümkün oluyor. Piyasada günümüzde 200 milyonun üzerinde Mina bulunuyor. Sayısı her geçen gün artan token için belirlenen toplam arz ise 824 milyon 104 bin 972 Mina olarak açıklanmıştır. Bugüne kadar karşılaşılan en düşük fiyatına 21 Temmuz 2021 tarihinde 0,9233 dolar seviyesiyle ulaşmıştır. Mina tokeninin eriştiği en yüksek değer ise 5,45 dolar ile 3 Haziran 2021 tarihinde görülmüştür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.