BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Mike Caldwell Kimdir?

0 18

Mike Caldwell bitcoin sisteminin omurgaları olarak adlandırılabilecek bir konumda iş gören bir insan olmuştur. Öyle ki adeta bitcoin sisteminin fiziksel bir hale gelmesine vesile olmuştur denilebilir.

Bitcoinin Fiziksel Omurgası Mike Caldwell

Gelişen dünyanın kripto ve dijital para borsası sayılan bitcoin hususunda Mike Caldwell bir çalışma hususuna girişmişti. Ve sistemin 2011 yılında yaptığı çalışmalar neticesinde; dijital ile internet üzerinden olmasının yanı sıra elle tutulabilir bir hale gelmesine vesile oldu. Şöyle ki altın ve gümüş madenleri para şeklinde fiziksel olarak da kullanabilmek adına sanal para Bitcoin’in basılmasına vesile oldu.

Böylelikle dijital ve sanal bir para olan Bitcoin, aynı zamanda elle tutulur ve gözle görülür olarak; fiziksel bir boyuta Mike Caldwell vesilesi ve çabası ile ulaşmış oldu. Böylelikle fiziksel paraların da zaman içerisinde satın alınmasına yol açarak, kendi zenginliğine de zemin hazırlamayı sağlamış oldu. Böylelikle, bitcoin dünyası vesilesi ile zenginliği elde etmiş insanlar arasında adını duyurmayı başararak bu sistem ile zengin olanlar listesine girmiş oldu.

Casascius Barı ve Mike Caldwell

2011 yılı içerisinde casascius bitcoin fiziksel koleksiyonu ile gündem olmayı başaran girişimci bu sayede de zenginliği elde etmiştir. Uğraştığı ve insanlara sunduğu bu koleksiyonda hologramlar, özel imal edilmiş anahtarlar, bitcoin adresi ilk 8 karakteri yazılı olması gibi tasarımlar içerisindeydi. Yaklaşık olarak 2013 yılına değin piyasada olmuştur. Sunulan her bir bar çeşidinde btc miktarı farklı olarak sunulmuştu. Bu btc miktarları için; 1, 10, 25, 100, 1000 kadar btc değerlerinde oldukları söylenebilir. 2013 yılına kadar oldukça popüler olmuş ve fazlasıyla satışı piyasada gerçekleşmiştir. Sonrasında ise bu ürünlerin satışı azalmış ve mecburi olarak askıya alınmıştı. O yıllardan sonra tekrar ise böyle bir girişim olmamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.